|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 21:02:32   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Sej v bistvu maš prav kar pišeš. Je kriza kar si napisala. Samo dvomim, da je primerno na forumu take zadeve pisat. lej vem, da si v riti ( oprosti izrazu), ampak verjami, obstaja folk, ki je še bolj, zato ne vidim nekega smisla " jamrat", kot ti je že predhodnica napisala,..


že grem. pa ona anonimna, ki ji bodo vzeli 600 eur, tudi bolje da se ne oglasi več. pa vse mlade družine, ki bodo izgubile par sto eur na mesec naj bodo raje tiho...spet so pomembni samo socialno najšibkeši.

pa pa


Ah niso pomembni le socijalno najšibkejši, bi bli pa po mojem prvi, ki naj bi se jim pomagalo in se jih podpiralo, šele nato pridejo na vrsto ostali,..


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 22:23:08   
Anonimen
Sam tko bom rekla: delamo cele dneve, da imamo preko 2000€ dohodkov na mesec. Zaradi tega imamo kredit za stanovanje in avto (2). nEVOŠČLJIVOST NE POZNA MEJA, RES NE! Vzeli smo kredit, da bomo imeli nekaj svojega. Kredit za avto je zato, da lahko hodimo v službo. In potem pogledam najnižji sloj, socialce: imajo brezplačen vrtec, prehrana v šoli, subvencija stanovanja, paket rdečega križa, karitasa, izredno denarno pomoč 2x letno, velike otroške doklade....in bemu babe no, ti ljudje si privoščijo več kot mi, ki delamo cele dni. In ker imamo tak dohodek, nam država vse pobere z vrtcem, otroških dokladov ni...KJE JE TU RAČUNICA??? Doma ležat in čakat denar od države....srednji sloj pa garat in še tisto malo vzet, kar nam ostane! Naj omenim samo to, moj partner regresa ni dobil že 2 leti, socialci ga dobijo 2x letno (izredna pomoč)! Jaja, res lepo je bit doma in bit nevoščljiv drugim kaj imajo! Ja, imamo...ampak delamo zato. Je pa res, da veliko ljudi pa bi šlo valužbo, pa je ne dobijo.Teh mi je pa res žal. Ampak...sej taki se ne izpostavljajo javnosti!

Anonimna 3

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 250 eur od države ?
20.4.2012 22:53:13   
Anonimen
Valda! Manj kot daš v državni proračun, več dobiš. Ti in jaz (z -600)user posted image , sva očitno preveč prispevali, ostalo pa nama bodo pobrali, pa še midve padeva v rang socilalcev (mi namreč po novem menda res bomo), pa bomo spet na začetku, ko nam bo država morala pomagati... Začarani krog!

Zato ravno gre, da je nesmiselno delati "srednji sloj" v socialno ogroženega, ker potem nam bodo tisto, kar so jemali, morali nazaj dajat. Mislim, da je moznosti za sparanje na drugih področjih npr. reorganizacije bistveno več.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 250 eur od države ?
21.4.2012 7:55:56   
ThinkPink
Imam soseda, ki sta kupila hišo z denarjem od dedovanja, on je bil še do pred nekaj let zaposlen, ona nikoli. Imata 1 otroka. Zdaj on ni več zaposlen (pač izgubil je službo, nove pa ni nekako pretirano iskal oz. bi jo dobil, ampak za 800 neto in je rekel, da je to premalo - ima 6. st). Oba sta doma, cele dneve se sončita na vrtu, sta umirjena, vesela, oba kadita, on si privošči pirček, ona kozarček vinca, otrok v vrtcu zastojn...Živijo z denarjem od socialne in otroških - s tem plačajo minimalne položnice, hrano. Oblačilca in vse za otroka prispevajo babice in dedki, ki tudi sicer veliko pomagajo. Še od prej imajo prejec boljši avto od nas. res je, da nimajo denarja za počitnice, izlete ipd, ampak živijo in jim ni hudega.

Želim povedati, da živijo zelo podobno kot naša družina, kjer pa sva oba zaposlena, sicer mlajša od njiju in sva si morala v življenju vse pridobiti brez tuje pomoči. Npr. vzeti kredit, da lahko živimo v nepremičnini. Ker pač imava dohodke, plačujeva 180 eur vrtca, vsepovspod padeva v višji rang in nisva upravičena do nikakršnih pomoči. Najnižji otroški itd. In ko odštejeva vse stroške, pristaneva na tem, da poplačava položnice, kredit, lahko kupiva hrano, najnujnejše oblačil in je to to. Kadiva ne, prav tako ne pijeva, otroku lahko privoščima vsako leto 1 teden morja (pa še to je letos v zraku, zaradi regresa). Prav tako si ne moremo privoščit nekih izletov, smučarije, pijačk in dragih stvari. In zdaj mi bodo vzeli še teh borih 280 eur pomoči ob rojstvu otroka... in morda celo zmanjšali porodniško nadomestilo, regres in še kaj... Valda sem sitna...Ker to pač ni pravično...Zakaj takih ne pravijo zajedalci državnega proračuna, ki ležijo doma? Ki jih kriza ni prizadela, ker bodo dalje vlekli svojo socialko in jih boli lahko boli patak?
Dosti je takih, ki bi raje delali, kot bili prejemniki DSP, vem. Je pa ogromno takih, ki jim je obiranje jabolk, čiščenje, javna dela ipd popolnoma odveč, ker jim je čisto fajn, da spijo do 11h in cel dan preležijo, čeprav so sposobni za delo. Ukrepi pa bodo prizadeli le delavne in poštene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 250 eur od države ?
22.4.2012 17:39:00   
Pacota
Se podpišem pod to ThinkPink.

Država dobesedno spodbuja ljudi, ki se jim ne da delati, ki so radi socialni problem... da so pijavke, ki ne prinašajo državi v proračun nič.

Sem zadnjič po tv videla prispevek o eni revici z hujšini razvojnimi motnjami, ki je mama samohranilka z podobnim sinom. Ta res ni sposobna poskrbeti resno zase in sina, si pa je slabih 300eur v lanskem letu zaslužila s prodajo starega papirja in so ji ukinili pomoč. Dobesedno norčujejo se iz tistih, ki bi radi stopili iz bede, govori jim, da naj ležijo in ne delajo nič.

Na drugi strani pa tistim, ki pošteno delajo trgajo na vseh koncih.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 250 eur od države ?
23.4.2012 7:00:50   
astrid1
Namen oblasti je spreti med sabo ljudstvo, zato da imajo proste roke... Le kam se stekajo miljarde evrov? Bolj kot bodo okrnjene socialne pravice, bolj bodo ljudje nesigurni, lažje bodo naši oblastniki delali tisto, kar hočejo. Zato so takšno prepiri voda na njihov mlin.
Naša država ni v k.... zaradi socialcev, temveč zaradi vladajočih elit, ki izčrpavajo državo, obenem pa jim uspe vnesti med ljudi prepir, da se ukvarjamo drug z drugim, ne pa z njimi in njihovim nečednim početjem.

Vsi bi morali stremeti k temu, da imamo vsi skupaj dovolj za spodobno življenje. Tako pa drug drugemu stalno nižamo tako pravice kot standard.

Glede tistih, ki goljufajo pa: Dokler naša država podpira lopove, bo sistem takšen, da bo to dovoljeval. S temi novimi ukrepi glede socialnih ukrepov so samo še bolj odprli pot goljufiji in laganju. Kaznovali pa so poštene in delovne ljudi. In jih med sabo sprli. Pa imajo spet mir, da lahko na veliko ropajo....

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 250 eur od države ?
30.5.2012 22:59:34   
timmy1983
Pozdravček še od mene... vem da je butasto vprašanje sam vseeno me nekaj zanima...
Od 1.6. je sprejet zakon o prejemu denarne pomoči ob rojstvu otroka in denar bi naj dobili tisti,
ki ne presegajo 64% povp. plače na člana. To mi je jasno...user posted image
Zanima me ali npr. jaz ki sem dala vlogo 18.5. in odločbe še nisem dobila spadam že v novi zakon
ali pa mi teh 270€ vseeno pripada? Res mi ni ni več jasno.
Hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 250 eur od države ?
30.5.2012 23:15:15   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: timmy1983

Pozdravček še od mene... vem da je butasto vprašanje sam vseeno me nekaj zanima...
Od 1.6. je sprejet zakon o prejemu denarne pomoči ob rojstvu otroka in denar bi naj dobili tisti,
ki ne presegajo 64% povp. plače na člana. To mi je jasno...user posted image
Zanima me ali npr. jaz ki sem dala vlogo 18.5. in odločbe še nisem dobila spadam že v novi zakon
ali pa mi teh 270€ vseeno pripada? Res mi ni ni več jasno.
Hvala za odgovoreuser posted image


ti pripada, saj si dala vlogo v času veljavnosti starega zakona

(odgovor članu timmy1983)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 8:26:57   
Tutan
Jaz pa anonimno razumem, ker gledam iz stališča, da srednji razred največ prispeva v državno blagajno. Za primerjavo si poglejte eno plačilno listo nekoga z minimalko in plačilno listo nekoga, ki dobi neto recimo okoli 1200, 1300. S tem, da je treba tudi primerjat to, da je tisti z višjo plačo uložil neprimerljivo več truda v to, da dobi ta denar, kot tisti z minimalko. Tu je najprej šolanje, potem znese več delovnih ur, izobraževanja v sklopu dela ali ob delu, večja odgovornost itn.
In zdaj se je zgodilo točno to - nekomu ki dejansko prinese na leto toliko denarja v državno blagajno, kot ga zasluži - jemljejo vse po spisku. Nekomu, ki prinese zgolj malo, pa dajo vse po spisku. In roko na srce - 64% neto dohodka na družinskega člana definitivno ni socialni minimum. Je pa ravno dosti, da tisti, ki spadajo v srednji ali zgornji spodnji ali kakorkoli že hočete, vzamejo ta denar.
In ko potegneš črto - se ti včasih zazdi, da komu na čast se trudiš, delaš, ker ti jemljejo lepo po vrsti od a do ž. Tega rangiranja otrok nisem nikoli razumela - in glej no glej, avstrijci jih niti pod točko razno ne rangirajo.
Ker ljudem se pač zdi povsem prav, da nekdo z minimalko porabi otroške dodatke za preživetje, nekdo ki ima pa malo višjo plačo, pa teh otroških ne potrebuje, pa čeravno bi jih ta človek namenil otroku - za njega in izključno zanj.
Da ne bi niti o tem, kdo preko potrošništva zopet več plača.

In kolikor poznam jaz ljudi z minimalnimi ali malo nad minimalnimi plačami - so ostali v istih rangih razreda, otroške pa so jim po večini še zvišali.
In če se dajate v socialno dno s plačo 700-1000€ po staršu, pa tudi bohpomagaj....

Zame pač ni vse tako črno-belo kot slikate in opisujete - dejte pogledat malo širše, pa na ljudi okoli sebe.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 9:22:04   
Gwendolen
Prvi anonimni, ki jamra, da bo ob 850 eur, sporočam, da ji ne bodo nižali porodniške sedaj, ko je že na porodniški, saj zakon ne velja retroaktivno. Če imaš x porodniške, jo boš imela do konca x in ne npr. x - 10%. Zakon velja za NAPREJ.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 9:27:02   
aljaka
al pa poglejte to: http://www.youtube.com/watch?v=YnhF0IrVWAg

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 10:00:43   
timmy1983
Petea hvala za odgovor.
Upam, da je res tako user posted image . Je že res, da sem vlogo dala 18.5. samo odločbe še nimam in se bojim, da si bodo zato premislili.Koliko časa pa ste čakale na odločbo? Jaz čakam že 14 dni in je še ni. Imam občutek, da vsi papirji pri njih stojijo in da so čakali na "sprejem zakona". user posted image
Pomoč presegam za 10€... ampak 270€ ni tako malo...
Ali ima še katera podobno izkušnjo?

(odgovor članu aljaka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 11:11:14   
Anonimen
A mi lahko ena razloži kako je s to pomočjo oz. cenzusom. Pričakujem prvega otroka ali to pomeni da se najin dohodek deli z dva ali s tri?

Berem da je vlogo možno oddati 60 dni pred rojstvom (torej v času ko družino predstvaljava dva člana) pa do 60 dni po rojstvu ( ko bomo že tije),..

Kaj se potem upošteva???

Hvala

(odgovor članu timmy1983)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 11:28:42   
timmy1983
To tudi mene zanima, ker enostavno ne razumem ničesar več...
Če delim s 3 potem presežem 10€, ča pa z dva pa sploh ne pridem upoštev.
Otroški dodatek so ukinili (spadam v 7 razred), pomoč ob rojstvu tudi, da starševski dopust niti ne omenjam (10%)...
Najbolje, da nam poberejo vse kar imamo... Tistih 10% bom že prebolela...
Ne razumem več nič, ker tudi na CSD ne znajo nič odgovorit (vsaj tu v Kopru), ker je zakon v veljavi z današnjim dnem in je vse na novo...
Če pa oni ne vedo, kako bomo mi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 250 eur od države ?
31.5.2012 14:56:51   
Anonimen
Baje naj bi se po novem ta pomoč ob rojstvu dobila po rojstvi in ne prej ... torej bi se skupen znesek prihodkov delil na toliko delov, kot jih ima družina po rojstvu otroka.

(odgovor članu timmy1983)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 11:20:32   
Elieli
Pozdravljene,
sicer nisem sledila debati od začetka, tako, da bom povedala samo mojo izkušnjo: dva meseca pred predvidenim datumom poroda (14.5.) sem dala vlogo za porodniško in za paket (na obrazcu zbereš kateri paket, ali pa se odločiš za denar - jaz sem izbrala nakazilo). včeraj (31.5.) sem dvignila odločbo CSD, s katero mi je bila vloga odobrena in mi bodo nakazali 280 eur in nekaj centov - ta znesek je za vse enak in ni vezan na dohodke - v bistvu je pretvorjena vrednost paketa.

problem je, če ste dale vlogo, ki še ni rešena in bo datirana od veljavosti zakona o uskladitvi javnih financ dalje - potem morajo presojati po novem zakonu, za katerega pa ne vem, ali reže tudi vrednost paketa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 11:28:37   
Elieli
pa še glede nižanja porodniških:
"porodniška" je sestavljena iz
1. porodniškega dopusta v trajanju 105 dni - 100% nadomestilo ostaja tudi po novem in se ne spremeni
2. dopusta za nego in varstvo otroka v trajanju 260 dni - tukaj se nadomestilo niža - te odločbe ne morete dobiti pred rojstvom otroka - tukaj bomo vse dobile nižje nadomestilouser posted image

zgoraj navedeno seveda velja, če ste bile 1 leto pred nastopom porodniške zaposlene, sicer imate pravico do starševskega dodatka, o katerem pa ne vem, kaj dosti


(odgovor članu Elieli)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 14:31:49   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Elieli

...
problem je, če ste dale vlogo, ki še ni rešena in bo datirana od veljavosti zakona o uskladitvi javnih financ dalje - potem morajo presojati po novem zakonu, za katerega pa ne vem, ali reže tudi vrednost paketa.


IZVIRNO SPOROČILO: Elieli

pa še glede nižanja porodniških:
"porodniška" je sestavljena iz
1. porodniškega dopusta v trajanju 105 dni - 100% nadomestilo ostaja tudi po novem in se ne spremeni
2. dopusta za nego in varstvo otroka v trajanju 260 dni - tukaj se nadomestilo niža - te odločbe ne morete dobiti pred rojstvom otroka - tukaj bomo vse dobile nižje nadomestilouser posted image

zgoraj navedeno seveda velja, če ste bile 1 leto pred nastopom porodniške zaposlene, sicer imate pravico do starševskega dodatka, o katerem pa ne vem, kaj dosti




elieli,
za začetek postopkov se gleda datume ODDAJE vlog;
torej če je bila vloga za oba dela dopusta oddana do včeraj, mora celotna odločba - torej za oba dela odločena po starem zakonu

(odgovor članu Elieli)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 15:01:25   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
Namen oblasti je spreti med sabo ljudstvo, zato da imajo proste roke... Le kam se stekajo miljarde evrov? Bolj kot bodo okrnjene socialne pravice, bolj bodo ljudje nesigurni, lažje bodo naši oblastniki delali tisto, kar hočejo. Zato so takšno prepiri voda na njihov mlin.
Naša država ni v k.... zaradi socialcev, temveč zaradi vladajočih elit, ki izčrpavajo državo, obenem pa jim uspe vnesti med ljudi prepir, da se ukvarjamo drug z drugim, ne pa z njimi in njihovim nečednim početjem.

Vsi bi morali stremeti k temu, da imamo vsi skupaj dovolj za spodobno življenje. Tako pa drug drugemu stalno nižamo tako pravice kot standard.

Glede tistih, ki goljufajo pa: Dokler naša država podpira lopove, bo sistem takšen, da bo to dovoljeval. S temi novimi ukrepi glede socialnih ukrepov so samo še bolj odprli pot goljufiji in laganju. Kaznovali pa so poštene in delovne ljudi. In jih med sabo sprli. Pa imajo spet mir, da lahko na veliko ropajo....

In to jim očitno žal zelo dobro uspeva user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 16:44:55   
astrid1
Res je, čedalje bolj jim uspeva! In še jim bo uspevalo tudi v prihodnosti.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 20:12:21   
Elieli
elieli,
za začetek postopkov se gleda datume ODDAJE vlog;
torej če je bila vloga za oba dela dopusta oddana do včeraj, mora celotna odločba - torej za oba dela odločena po starem zakonu

NE - rok za izdajo odločbe je običajno 15 dni od dneva, ko CSD prejme vlogo, bom ponazorila z izmišljenim primerom:
- CSD prejme vlogo 20.5.
- nov zakon je začel veljati danes, 1.6.
- odločbo ti izdajo 4.6.2012 (datum na odločbi) - ker novi zakon že velja, je odločba izdana po novem
- v primeru, da je datum na odločbi 31.5. - torej, ko je veljal še stari zakon, je CSd dolžan odločiti v skladu z njim
vedno odločaš v okviru zakona, ki je v trenutku, ko odločbo pišeš, veljaven

ko bodo meni septembra izdali odločbo o nadometilu za nego in varstvo otroka jo bodo izdali na podlagi takrat veljavne zakonodaje, ne glede na to, da so mi del pravic odmerili po starem - to odločbo ti izdajo pred potek porodniške, ki traja 105 dni

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 250 eur od države ?
1.6.2012 20:26:09   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Elieli

elieli,
za začetek postopkov se gleda datume ODDAJE vlog;
torej če je bila vloga za oba dela dopusta oddana do včeraj, mora celotna odločba - torej za oba dela odločena po starem zakonu

NE - rok za izdajo odločbe je običajno 15 dni od dneva, ko CSD prejme vlogo, bom ponazorila z izmišljenim primerom:
- CSD prejme vlogo 20.5.
- nov zakon je začel veljati danes, 1.6.
- odločbo ti izdajo 4.6.2012 (datum na odločbi) - ker novi zakon že velja, je odločba izdana po novem
- v primeru, da je datum na odločbi 31.5. - torej, ko je veljal še stari zakon, je CSd dolžan odločiti v skladu z njim
vedno odločaš v okviru zakona, ki je v trenutku, ko odločbo pišeš, veljaven

ko bodo meni septembra izdali odločbo o nadometilu za nego in varstvo otroka jo bodo izdali na podlagi takrat veljavne zakonodaje, ne glede na to, da so mi del pravic odmerili po starem - to odločbo ti izdajo pred potek porodniške, ki traja 105 dni



elieli,
pogovarjava se o dveh različnih pojmih:
- jaz pišem o začetku postopka, ki se začne z datumom oddaje vloge aktivne stranke v postopku,
- ti odgovarjaš glede roka za izdajo odločbe, ki je zakonsko določen glede na zahtevnost postopka.

Odloča se vedno (razen, kadar je zakonsko izrecno določeno drugače) po zakonodaji, veljavni na dan oddaje vloge.

Torej, če je bila vloga oddana s priporočeno pošto ali osebno na centru včeraj, mora center odločiti po včeraj veljavni zakonodaji.
Če je bila včeraj oddana z navadno pošto in jo je CSD prejel danes, odloča po danes veljavni zakonodaji.

(odgovor članu Elieli)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 250 eur od države ?
2.6.2012 9:24:16   
Anonimen
Elieli, Petea ima prav ... sveti ZUP tako opredeljuje user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 250 eur od države ?
2.6.2012 11:17:34   
cilla
No, mene prav zanima, kakšna bo tu praksa na terenu, ali bodo povsod upoštevali ZUP al bodo probali ljudi nategnit... bo morala bit vsaka, ki je oddajala vlogo še v času veljavnosti starega zakona, odločbo pa bo prejela po 1.6., pozorna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 250 eur od države ?
2.6.2012 14:11:20   
timmy1983
Evo punce odgovora user posted image . Jaz sem oddala vlogo 18.5.2012 odločbo pa prejela danes in je res tako kot je rekla Petea.
V odločbi piše **** je oddala vlogo za pomoč pri rojstvu otroka dne 18.5.2012 in CSD ugotavlja, da ima pravico za denarno pomoč pri rojstvu otroka in bla bla bla. Uglavnem upoštevajo datum vloge tako da tiste, ki ste oddale vlogo včeraj žal spadate v novi zakon.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?