|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 7:43:35   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: LaraNik

Res sem malo pretiravala, samo sem mogla dat ven iz sebe. Moja svakinja je dala dvojčkoma ime Trisha in Tai. Že ko je med nosečnostjo omenila ti dve imeni, smo jo vsi prepričevali in jo lepo prosili, naj vendar prizanese otrokoma in naj se izživlja na drugih področjih, ne pa pri imenih. Tudi njena starša sta bila proti. Moj brat se ji pa itak ne upa nič reči, tako da je revež samo prikimal na ti dve imeni. Trisha mi je čist mem ime, Tai je pa kot da bi bil iz Tajske. Ni mi všeč. Vem pa zakaj je zbrala taki imeni. Zato, ker se ima za nekaj več in misli, da bodo ona in otroka nekaj več, ker imajo neka tuja imena, ki sploh ne pašejo v naše okolje. V glavnem jaz sem ji že zanč povedala, da njene punčke ne bomo klicali Trisha, ampak Tina, ker je tako lepše in si otrok zasluži lepše ime. In je čist ven padla. Imamo slovenski priimek, tako da Trisha sploh ne paše zraven. Moja Lara jo je že med nosečnostjo nagovarjala na imeni Luka in Ana, tako da je zanimivo, da ima otrok bolj zrelo razmišljanje kot pa ena 30-letnica. Moja starša je tudi kar zvilo, ko sta zvedela za imeni Trisha in Tai, pa se ji seveda nihče ne upa direktno nič rečt, razen mene. Pa kaj misli, da je? Ko sem bila jaz noseča, smo obakrat vsi skupaj izbirali imena, sem upoštevala tudi mnenja bližnjih, ker vem da so dobronamerna, ker otročku itak vsi hočejo najboljše. Glede učiteljice pa lahko povem, da ni bil hec. Na gov. urah sem ji omenila, da sta me imeni, ki jih je izbrala moja svakinja, čist šokirali. Pa mi je rekla, da se strinja, da bi bilo boljše izbrati kaj drugega, kaj bolj za naše okolje. Potem mi je pa še rekla, da je že imela v razredu Esmeraldo, Šeljo, Kiaro pa še nekaj čudnih in da potem ko je spoznala še starše ji je bilo vse jasno. Tako da starši zamislite se malo!


upam, da je zafrkancija, drugače pa kar ne morem verjet, da živijo ljudje, ki razmišljajo na tak načinuser posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu LaraNik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:04:39   
Tutan
A lahko jaz samo dodam - predenj boste sestavile predlog zakona -
da v teh TOP50 ne dajate imen z Č,Ž,Š ->
ker namreč za drugega otroka imamo izbrano ime, ki vsebuje črko Č - in me je (HVALABOGU!!!) okolica opozorila na to dejstvo, ki sem ga skorajda spregledala - imena na čžš se v tujini strrraaaašššannnskooo težko izgovarjajo.
In ker bo moj piščanček mednarodni strokovnjak sem se sedaj (zatrdno) odločila, da bomo šumnike izpustili.

Verjetno ime vpliva tudi na inteligenco otrok (ne samo, da je iz imena razvidno kako inteligentne in razgledane starše ima otrok) - zato ga tukaj ne smemo kiksnit.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:17:18   
madejka
Tutan saj š se komot prebere s sh in ni noben problem. Jaz imam ime s š-jem in tujcem se enostavno podpišem s sh pa ni noben problem. Da pa ne bi dala otroku imena s ščž samo zato, ker bo mogoče mednarodni strokovnjak? Ne vem no... večja verjetnost je, da ne bo user posted image

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:20:21   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Tutan saj š se komot prebere s sh in ni noben problem. Jaz imam ime s š-jem in tujcem se enostavno podpišem s sh pa ni noben problem. Da pa ne bi dala otroku imena s ščž samo zato, ker bo mogoče mednarodni strokovnjak? Ne vem no... večja verjetnost je, da ne bo user posted image


Podcenuješ mojega otroka in to že pred rojstvom!!

user posted image user posted image
Seveda bo imel v imenu Č user posted image

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:23:56   
madejka
Tutan bohnedaj, da bi otroka podcenjevala... c c c.
Hecaš se ti malo user posted image

Saj kaj je pa pol narobe s Trisha dok ni TriŠauser posted image

< Sporočilo je popravil madejka -- 23.5.2012 8:24:56 >


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:24:09   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Tutan saj š se komot prebere s sh in ni noben problem. Jaz imam ime s š-jem in tujcem se enostavno podpišem s sh pa ni noben problem. Da pa ne bi dala otroku imena s ščž samo zato, ker bo mogoče mednarodni strokovnjak? Ne vem no... večja verjetnost je, da ne bo user posted image
 

Podcenuješ mojega otroka in to že pred rojstvom!!

user posted image user posted image
Seveda bo imel v imenu Č user posted image



o, Bog!  ubogi tvoj otrok! user posted image


saj se hecaš, ane?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:31:52   
Sunshine 1
Ha ha ha, eden boljših člankov na forumu. Res za nasmejat navsezgodaj zjutraj! user posted image
Grem mojo Gajo takoj v Gabrijelo spremenit, da bo bolj staroslovensko. user posted image
Drugače je bilo pa tudi ime Nik kako desetletje ali dve nazaj čisto nesprejemljivi in čudno, tako da ne vem kaj se avtorica prvotnega posta usaja. Slovenska so Janez, Marko, Miha, ....ne pa Nik! Takoj naj gre spremenit! user posted image
Tudi meni nekatera nova imena niso všeč, pa ne bom nikomur govorila naj spremeni otroku ime ali pa bognedaj, da bi ga drugače klicala! user posted image Vsak naj da svojemu otroku tako ime, kot sam misli da je prav, za druge naj se pa ne briga.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:33:29   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Tutan saj š se komot prebere s sh in ni noben problem. Jaz imam ime s š-jem in tujcem se enostavno podpišem s sh pa ni noben problem. Da pa ne bi dala otroku imena s ščž samo zato, ker bo mogoče mednarodni strokovnjak? Ne vem no... večja verjetnost je, da ne bo user posted image
 

Podcenuješ mojega otroka in to že pred rojstvom!!

user posted image user posted image
Seveda bo imel v imenu Č user posted image



o, Bog!  ubogi tvoj otrok! user posted image


saj se hecaš, ane?



Seveda se hecam.
Pa ti resno misliš, da bi otroka izpostavila temu? In da bi potem skozi celo življenje bil zaznamovan, ker mati niso predvidevali tega o mednarodnem strokovnjaku? Da bi prišel na sestanek in bi mogel razlagati, kako se njegovo ime izgovarja?
Nikakor ne.
Tako ali tako sem že kiksnila pri prvem, ker kot sem prebrala na RR je Jakob preveč svetopisemsko. Ampak sem zatrdno odločena, da bomo sedaj opravili vse cerkvene obrede - bo lahko vsaj župnik. Mogoče mu uspe kaj več in bo sveti Jakob.
Nujno moram seznaniti s tem tudi moža.
(ps:upam, da ne bom rabila zato nositi mojmoj jopiča).

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:33:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

, posebne pozornosti (moje seveda) pa so deležna ta čudna imena... Nocturama, HHH in *miska.mcc*, da se ti prsti polomijo na tipkovnici, kako zapleteno je to.


Ekskjuzmi! Bi rekla, da tole pa ni preveč zahtevno za odtipkat, ali pač?
Ajd, mogoče je čudno.
Tako je naneslo.

Ej, pa da te vidim, kak se zvijaš, ko pišeš Veliki I in pomišljaj, pa spet Veliki I... in to trikrat.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:36:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Mogoče mu uspe kaj več in bo sveti Jakob.

Ah, želje vsake mame... Zato pa je treba spremeniti imena, ker Sv. Trish ali Sv. Kish ni ok.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 8:37:04   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

, posebne pozornosti (moje seveda) pa so deležna ta čudna imena... Nocturama, HHH in *miska.mcc*, da se ti prsti polomijo na tipkovnici, kako zapleteno je to.
 

Ekskjuzmi! Bi rekla, da tole pa ni preveč zahtevno za odtipkat, ali pač?
Ajd, mogoče je čudno.
Tako je naneslo.

Ej, pa da te vidim, kak se zvijaš, ko pišeš Veliki I in pomišljaj, pa spet Veliki I... in to trikrat.


ja. težko je.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:03:58   
hinavkica
LaraNik- HALOOO kaj je pa narobe s tabo.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:09:21   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

, posebne pozornosti (moje seveda) pa so deležna ta čudna imena... Nocturama, HHH in *miska.mcc*, da se ti prsti polomijo na tipkovnici, kako zapleteno je to.
 

Ekskjuzmi! Bi rekla, da tole pa ni preveč zahtevno za odtipkat, ali pač?
Ajd, mogoče je čudno.
Tako je naneslo.

Ej, pa da te vidim, kak se zvijaš, ko pišeš Veliki I in pomišljaj, pa spet Veliki I... in to trikrat.


ja. težko je.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

To so trije veliki h-ji user posted image user posted image user posted image  takole: HHH.
Probaj.
user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:12:45   
*miska.mcc*
preveč tipkanja. sploh zame, ker tipkam enoprstno....


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:20:19   
mateyka
klinc, jest sm kr pazla da ni neke "čudne" črke v imenu. in to ne samo slovenskih čudnih črk (a la čžš), ampak tudi da ni kake švedske dialektike (ne samo åöäy, ampak tudi čudaške asimilacije in izgovorjave vokalov da te sune kap v levo stran možganov).
da dam kak zanimiv primer:
- recimo Lars se izgovori Laš (asimilacija RS v Š, z dolgim ozkim A pred tem* glej Åso),
- Tor se izgovori Tur (jup, O se izgovori U)
- Åsa se izgovori Osa (O je ozek kot prvi O pri besedi ozko - O od naše ose je v bistvu švedski dolgi a in ga izgovoriš pri Larsu*)

jup, cel suffer ta imena user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:28:13   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

klinc, jest sm kr pazla da ni neke "čudne" črke v imenu. in to ne samo slovenskih čudnih črk (a la čžš), ampak tudi da ni kake švedske dialektike (ne samo åöäy, ampak tudi čudaške asimilacije in izgovorjave vokalov da te sune kap v levo stran možganov).
da dam kak zanimiv primer:
- recimo Lars se izgovori Laš (asimilacija RS v Š, z dolgim ozkim A pred tem* glej Åso),
- Tor se izgovori Tur (jup, O se izgovori U)
- Åsa se izgovori Osa (O je ozek kot prvi O pri besedi ozko - O od naše ose je v bistvu švedski dolgi a in ga izgovoriš pri Larsu*)

jup, cel suffer ta imena user posted image



Da ne bi niti o francozih. Kako si šele oni zmišljujejo. Pol črk, ki jih zapišejo, jih enostavno izpustijo. Tudi to je povsem nepotrebno in neskladno.
Lahko bi delovali kot skupni evropski zakon, ki bi zajemal članice evropske unije in bi morale države, ki bi si želele pridružiti EU - predhodno sprejeti zakon o imenih, zato da ne pride do nepotrebnih trenj o imenih.
Recimo 50 bi bilo skupnih, 50 pa lahko država določi sama -> vendar mora postopat po nekih pravilih - torej ime ne sme biti čudno, ne sme se med izgovorjavo spreminjati, ne sme požirati črk ali jih izpuščati, ne sme vsebovati črk, ki niso v skladu z splošno izgovorjavo po zakonu o imenih EU. V glavnem dober projekt. 100% bi pridobile kar nekaj denarja iz evropskih skladov.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 9:54:17   
Piška28
pa sej ne vem a vi to resno al se ****e??? z vso tematiko od šumnikov do originalnega posta. user posted image user posted image
Dones smo v časih ko se mulci **** iz pravih slovenskih imen..in pol so otroci vsi zafustrirani.. pač je popularno dajati čudna, pa tuja imena... in vrjamte da bo otrok s takim imenom kot trisha in tai veliko bolj skoz družbo hodil kot pa kak Martin in Lovrenc.. V takih časih pač živimo... In smo različni ljudje vsak ima svoj okus.. in vsako ime je po svoje lepo in za spoštovat .. če bi men prbila tako bi tud ven padla;

V glavnem jaz sem ji že zanč povedala, da njene punčke ne bomo klicali Trisha, ampak Tina, ker je tako lepše in si otrok zasluži lepše ime.

Ne morš ti določat da boš pa otroka kar klicala drugače kot pa mu je ime.. Haloooo... a pol boš prjatlčke tvojih otrok ki bodo prišli se igrat k vam pa ti ime ne bo všeč tudi kar po svoje klicala?? svašta resno!!!

in kaj imajo naša imena s tujci opravit - jaz se družim s precej tujci iz anglije, usa, španije, indije.. in še noben ni imela problema z mojim imenom in priimkom, kateri vsebuje šumnik.. So what?? se posmejimo pa pove ga pač malo drugače in zveni drugače.. je prav zabavno - vsi vemo da so tujci in ni nobene fustracije če tvoje ime pač ne zveni originalno..

sploh ne morm vrjet kaj to berem...







< Sporočilo je popravil Piška28 -- 23.5.2012 9:56:35 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 10:38:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Piška28
pa sej ne vem a vi to resno al se ****e??? z vso tematiko od šumnikov do originalnega posta. user posted image user posted image


duh, valjda smo ful resne user posted image a ni očitnoa čez celo temo? user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Lahko bi delovali kot skupni evropski zakon, ki bi zajemal članice evropske unije in bi morale države, ki bi si želele pridružiti EU - predhodno sprejeti zakon o imenih, zato da ne pride do nepotrebnih trenj o imenih.
Recimo 50 bi bilo skupnih, 50 pa lahko država določi sama -> vendar mora postopat po nekih pravilih - torej ime ne sme biti čudno, ne sme se med izgovorjavo spreminjati, ne sme požirati črk ali jih izpuščati, ne sme vsebovati črk, ki niso v skladu z splošno izgovorjavo po zakonu o imenih EU. V glavnem dober projekt. 100% bi pridobile kar nekaj denarja iz evropskih skladov.


Tutan, 50-50; briljantna ideja!
in ta druga poboldana je tud dobra ideja - mislim, čas je da dobi globalizacija svoje prave razsežnosti in da se začnemo obnašat temu primerno. da se naumo drug drugemu skoz zdeli preveč čudni.. ahhh, končno! user posted image

(odgovor članu Piška28)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 11:50:32   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Piška28

pa sej ne vem a vi to resno al se ****e??? ...

...sploh ne morm vrjet kaj to berem...


Resno! Čas je za spremembe! Zdaj ali nikoli!

(odgovor članu Piška28)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 11:56:45   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

da se naumo drug drugemu skoz zdeli preveč čudni.. ahhh, končno! user posted image

Podpis. (paše, a ne, če ni na tleh, realnih tleh ali podnu, po domače user posted image  - na rumenoglavca mislim, seveda)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 12:12:17   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

da ne govorim o posh,



Ti kar govori draga..kar govori..

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 12:45:14   
andea
LaraNik pa se ti zavedaš, da ko bo otrok že znal govorit, sploh ta Tina. Ti bo zelo razločno povedala da ona ni Tina ampak Triša, teta Triša sem, ne pa Tina.
Imena zbirajo starši svojim otrokom. Mene glih briga kak se drugim zdi. Zato sem jaz raje svojce pustila v negotovosti. Sem si prišparala marsikatero brigo zaradi imena.
Kar se tiče pa tega kako otroci zbirajo imena, pri nas bi imeli fanta HALa. Jaz se za to ime nebi ravno odločila. No imamo pa mačka s tem imenom. Hčerkina izbira kaj češ!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 13:01:31   
ronja
no imamo pa le eno z lepim zvenečim imenom... Ankica*

Pa še ta ma * zravenuser posted image

za avtorico posta............OMFG!! Upam, da to kar imaš ni nalezljivo!

Nalezljivo upam, da res ni, je pa verjetno, da se prenaša z vzgojo na naslednjo generacijo... Da je pa hec, pa vsi upamo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
23.5.2012 13:43:12   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: andea

LaraNik pa se ti zavedaš, da ko bo otrok že znal govorit, sploh ta Tina. Ti bo zelo razločno povedala da ona ni Tina ampak Triša, teta Triša sem, ne pa Tina.
Imena zbirajo starši svojim otrokom. Mene glih briga kak se drugim zdi. Zato sem jaz raje svojce pustila v negotovosti. Sem si prišparala marsikatero brigo zaradi imena.
Kar se tiče pa tega kako otroci zbirajo imena, pri nas bi imeli fanta HALa. Jaz se za to ime nebi ravno odločila. No imamo pa mačka s tem imenom. Hčerkina izbira kaj češ!


Saj Laranik bo potem brez problema lepe obrazložila Triši, da je njejo ime kar nekaj, da naj se mala nima za kaj več, ker je navadna Tina. Tako kot je njena Lara, čisto navadna Lara. In sta si obe enaki in naj se Triša nikar ne nosi kaj posebaj visoko, ker če si njena mamica misli, da je kaj več kot pa vsi ostali, naj se sooči z realnostjo - ker to ni.
In to vse zaradi enega imena. Se opravičujem dveh. Tudi Tai ni nič več, kot en navaden Nik.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   [Brisano sporočilo]
23.5.2012 14:37:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?