|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 12:30:00   
HHH
user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 13:42:28   
leilani
Tsiti seznam 50 imen me spominja na prizor iz filma Moja obilna grška poroka, ko njen oče predstavlja njegovim strašem žlahto...ah poglejte si sami

http://www.youtube.com/watch?v=cQC6cLJhTek&feature=related

1:44 min naprej...

tako bi potem zgledalo... :)

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 15:08:56   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Tudi v Bosni se ubadajo z istim "problemom":

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/59345-u-bih-zive-mercedes-brus-li-bin-laden-isus-hristos-hamlet.html


Mercedes je ime eni ljubljanski zdravnici... user posted image (in je to v bistvu žensko ime španskega izvora - moj je bil ful navdušen in ga je takoj dal v ožji izbor user posted image ) Tarzan pa je ime tudi črnogorskemu ministru za kmetijstvo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 15:42:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Tarzan pa je ime tudi črnogorskemu ministru za kmetijstvo.

Ne bi me čudlo, če bi bil Tarzan Minister za gozdarstvo user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 18:13:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: leilani

Tsiti seznam 50 imen me spominja na prizor iz filma Moja obilna grška poroka, ko njen oče predstavlja njegovim strašem žlahto...ah poglejte si sami

http://www.youtube.com/watch?v=cQC6cLJhTek&feature=related

1:44 min naprej...

tako bi potem zgledalo... :)


faaan in šiiiit, pa res, LOL! Ni(c)k med 50!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja, Mercedes je pa navadno špansko ime, nič posebnega v bistvu. sinonim za avto je postal, ko je ata, ki je sestavljal prvega mercedesa le tega poimenoval po svoji hčeri - in evo, zdaj mu je po moje žal. user posted image

jaz bi pa rada da že kdo da kakemu detetu ime Kocelj.. čakam pa čakam, pa ni še nič.. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 18:37:26   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
jaz bi pa rada da že kdo da kakemu detetu ime Kocelj.. čakam pa čakam, pa ni še nič..


LOL (un smajli, k se rola po tleh in drži za trebuh od smeha)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 20:50:45   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: leilani
http://www.youtube.com/watch?v=cQC6cLJhTek&feature=related

1:44 min naprej...

tako bi potem zgledalo... :)



user posted image

(odgovor članu leilani)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 20:53:23   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz bi pa rada da že kdo da kakemu detetu ime Kocelj.. čakam pa čakam, pa ni še nič.. user posted image


user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 22:48:00   
mateyka
hej, Kocelj je bil slovanski knez (spodnja panonija), obstaja tudi ulica Kneza Koclja. user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 23:09:42   
claud
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nekateri ljudje so res ene posebne cvetkeuser posted image user posted image user posted image


Moja punči nima imena, ki bi ga ravno vsak dan slišali na cesti....tast in tašča med nosečnostjo nista bla najbolj navdušena nad imenom....ma zdej si sploh noben ne predstavlja da bi ji kako drugo ime bolj pasalo....in sicer imamo Larissouser posted image user posted image user posted image
In ja 2 s-ja sta, ker se je mojemu dragemu boljse videlouser posted image .....pa s tem otroka ne spravljamo v ogroženo vrsto, ker že sama zelo ponosno poudari da ni navadna larisa,ampak z 2ma s-jemauser posted image user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 23:40:14   
mateyka
claud, zafurala ssi otroka!

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
25.5.2012 23:57:34   
claud

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

claud, zafurala ssi otroka!


Ti šit...kaj pa zdj? zdj bo sla vzgoja h user posted image .....vse to zarad imena....res bi blo bols ce bi se klical po EMŠO-tu al pa davčni, al neki...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
28.5.2012 18:45:03   
Raho
Ampak jaz še vedno ne razumem bistva problema avtorice posta.
Al je sedaj narobe, ker otroka nimata slovenskih imen al je narobe, ker svakinjina otroka izstopata z imeniuser posted image
Če bi otroka morala imeti slovenska imena, predlagam "poslovenjenje": Triša in Taj...
Če pa otroka izstopata z imeni, pol pa avtorici posta svetujem, da zanosi tretjič in pač da zadnjemu otroku unikatno ime, ki ga nima nihče v radiju 350 km.
Problem rešen, ne?
Moj starejši otrok ima toliko slovensko ime, da si ga je celo sam predsednik vlade dovolil uporabiti tudi za svojega otrokauser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Raho -- 28.5.2012 18:46:17 >

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
29.5.2012 7:49:15   
betty.ford
Črtomir? user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
29.5.2012 12:26:26   
honey
Prebrala sem 1. post avtorice in potem še tistega, v katerem kritizira svakinjo z izbiro njenih imen. OMG user posted image Pa jaz v življenju ne spregovorim več z njo, da mi reče, da bi mojega otroka klicala z nekim popolnoma drugim imenom, kot bi ji ga izbrala midva z možem. Že pomanjševalnice me motijo, kaj šele povsem drugo ime. Starejšemu sinu je ime Tim in dobim ošpice, če ga kdo pokliče Timi user posted image Tudi pri sami izbiri imena sva z možem gledala, da je ime tako, da se ga ne da pomanjševati. Drugi otrok je Anej, za 3. pa še nimamo imena.

Raho, jaz bi tudi imela Črta, pa mož žal ni zato user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.6.2012 13:55:04   
JerR
Malce že pretiravaš! Seveda je prav, da svoje otroke vsak poimenuje kakor želi. je pa res, da nekatere starše orng zanese in da ne mislijo dovolj na to, kaj bo to pomenilo za otroka.
Biti zelo kreativen pri imenu ni vedno prednost. Menim, da je to posledica želje staršev, da bi bil njihov otrok drugačen, nekaj več... Da bi že ime povedalo, da je nekaj ekstra. Ne vem, morda se motim. Tudi nama niso všeč ta novodobna imena in sva za svojega sinka izbrala lepo slovensko ime. Najini starši so bili zelo veseli, nekaterim prijateljem pa se je zdelo preveč pogosto ime... ampak naju v bistvu ne zanima, kaj si drugi mislijo. Nama je všeč in verjameva, da otrok s tem imenom ne bo imel težav. Morda pa se motim in bo to ime čez 20 let zastarelo in nama bo očital, da sva ga tako poimenovala...Kdo ve. Težko je vedeti vnaprej... pač vsak naredi tako, kot meni, da je prav. Sem pa kar vesela, da moji starši niso kaj eksperimentirali z mojim imenom :)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
22.6.2012 14:07:38   
ronja
Biti zelo kreativen pri imenu ni vedno prednost. Menim, da je to posledica želje staršev, da bi bil njihov otrok drugačen, nekaj več...

Biti kreativen pri imenu je isto kot biti kreativen sicer - nekaterim je pač všeč drugače kot večini, nismo vsi po jusu;).

Kar se tiče originalnosti imen pa: meni je bilo vedno všeč, da če so me poklicali, sem vedela, da sem to jaz, ni se mi bilo treba obračat vsakič, ko je kdo poklical Nino ali Majo ali Špelo, ki jih je bilo v naših časih veliko. In sem si želela isto za svoje male - ko jih pokličemo, je velika verjetnost, da ni zraven nobenega z enakim imenom. Meni je to praktično in tudi zanje se mi zdi to fajn.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu JerR)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
26.6.2012 14:23:38   
hedviga
Men ga pa tale zmaga
http://www.flickr.com/photos/8575534@N03/2177844606/

user posted image user posted image user posted image

Moji mulčki pa majo pa dolgočasna imena user posted image  v kombinaciji s precej pogostim priimkom je to čiist normalno.user posted image user posted image

No, meni sta nagajivi Mihec in Špelca iz planin najlepši imeni za moja najlepša otročka user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
26.6.2012 14:32:45   
Tippi
Jaz pa pravim, vsak po svoje. Sicer se sama čudim nekaterim imenom, ampak ok. Otrok tvoj, izbira imena tvoja. To je to.

In kar je za nekoga čudno, za drugega ni. simpl.


(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
26.6.2012 14:40:43   
mika
Biti kreativen pri imenu je isto kot biti kreativen sicer - nekaterim je pač všeč drugače kot večini, nismo vsi po jusu;).


naši otroci so po euro codihuser posted image ...in k temu primerna so nekatera novodobna imenauser posted image . Nekaterim je teško prešaltat z jus-ov, tako da je za razumet zgražanja.

< Sporočilo je popravil mika -- 26.6.2012 14:42:10 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
26.6.2012 16:04:45   
mateyka
evo, primer res odbitih imen in kako gre s kreativnostjo - ronja, watch out! ;D

familija novogratz - delujejo pod imenom 9 by design (majo 7 otrok in starša=9)
in renovirajo bajte in dajejo razne ideje za dekor, design in arts&crafts - http://www.thenovogratz.com/about/
no ta dva sta poimenovala svoje otroke takole:

Wolfgang
Bellamy & Tallulah (dvojčici)
Breaker
Five & Holleder (dvojčka)
Major

jup, res jim je tko ime. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
26.6.2012 16:33:13   
Tippi


Bellamy & Tallulah (dvojčici)
Breaker
Five & Holleder (dvojčka)
Major

jup, res jim je tko ime. user posted image


Tallulah mi je všeč! user posted image
Pa Major tudi. Če bereš po špansko Mahor, ma je prav fino user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
27.6.2012 10:57:28   
liliana
In potem daš ime otroku Major.......pa se potem zgražaš, ker ga eni kličejo Major, drugi Mejdžor, tretji pa Mahor.....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
27.6.2012 12:17:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In potem daš ime otroku Major.......pa se potem zgražaš, ker ga eni kličejo Major, drugi Mejdžor, tretji pa Mahor.....


in to še ni vse. je še bolj grozljivo - eni ga kličejo Máhor in eni Mahôr user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: ne dajajte čudnih imen!!!
27.6.2012 12:42:09   
liliana
Eni pa alomehor.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?