|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: odločba za plačilo vrtca
15.6.2012 22:07:32   
m_o_i
petea, hvala za izcrpni odgovor user posted image
ocitno potem upostevajo prezivnino za leto 2011 user posted image

posteno povedano, se nisem nic kaj dosti poglabljala v zakone. odlocba me je vrgla na rit, poracun sem placala, CSDju se placujem...
ni prav, vem, ampak enostavno nimam energije za tele svinjarije preucevat in analiziratuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: odločba za plačilo vrtca
11.7.2012 12:58:23   
aster
Glede upoštevanja periodičnih dohodkov me zanima če je katera imela študentsko delo 12 mesecev ali manj.
Če si 1 mesec pred oddajo vloge bil brezposelen se vsi periodični dohodki potem ne upoštevajo.
Malo absurdno se mi zdi da če si 2010 bil zaposlen se ti ta dohodek odbije, če si pa delal kot študent pa se ti upošteva user posted image in posledično padeš v višji razred.
Hvala

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: odločba za plačilo vrtca
11.7.2012 23:49:24   
abc99
Ali ste, ljudje, prepričani, da se stanovanjski kredit ne upošteva?

Ker iz tele spletne strani (Informativni izračun razreda za znižanje plačila vrtca, MINISTRSTVO ZA VISOKO ŠOLSTVO, ZNANOST IN TEHNOLOGIJO) izhaja, da se upošteva:

http://portal.3-port.si/public/program_files/vrtci/index2(old).layout


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.7.2012 8:13:01   
petea
To je izračun po prejšnjem zakonu;
če drugje ne, je to razvidno iz dejstva, da program zahteva vpis bruto dohodkov in ne neto.

Tudi % plačila niso pravi.

Okvirno številko pa se verjetno s preračunom vseeno da dobiti.



Stanovanjski krediti se naj več ne bi upoštevali, ker novi zakon ne omenja, da se to upošteva.

(odgovor članu abc99)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.7.2012 12:49:08   
trobentica123
Ja, glede stanovanjskega kredita, pa je tako: soseda je v izgradnji hiše in je dvignila stanovanjski kredit. Ker je prav v tem času, ko so ji kredit nakazali na kartico, podala vlogo za izračun vrtca in s tem tudi OD, so ji znesek kredita zaznali kot stanje na TR. Plačilo vrtca se ji je zelo zvišalo, otroški pa znižal za pol... Za znoret, ne?! user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.7.2012 14:09:15   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: trobentica123

Ja, glede stanovanjskega kredita, pa je tako: soseda je v izgradnji hiše in je dvignila stanovanjski kredit. Ker je prav v tem času, ko so ji kredit nakazali na kartico, podala vlogo za izračun vrtca in s tem tudi OD, so ji znesek kredita zaznali kot stanje na TR. Plačilo vrtca se ji je zelo zvišalo, otroški pa znižal za pol... Za znoret, ne?! user posted image


Torej se stanovanjski kredit upošteva! user posted image user posted image user posted image (njim v dobro, na našo žalost)

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.7.2012 14:12:43   
rozilu
Mene pa zanima ali je katera že dobila rešeno pritožbo? Saj sem vzela v zakup, da bo treba čakati nekaj mesecev, pa bi vseeno rada vedela ali je to 2 ali 6 mesecev? user posted image

Pa očitno se je povezava med CSD in vrtci vzpostavila, ker so mi na zadnji položnici napisali novi procent (ki jim ga nisem sporočila, ker sem se pritožila).

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.7.2012 14:25:18   
sazi


Stanovanjski krediti se naj več ne bi upoštevali, ker novi zakon ne omenja, da se to upošteva.


Ne vem zdaj v kateri "verziji" varčevalnega zakona sem to pred časom prebrala (verzija pravim zato, ker se je omenjalo ful sprememb, pa zdaj nisem prepričana, katere niso bile sprejete).
Tam sem zaseldila, da bodo občine še vedno lahko upoštevale stanovanjski kredit (ene občine da, ene ne, po lastni presoji), vendar je do 6. dohodkovnega razreda. Nisem šla pa zdaj brskat, če kje to še piše.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
12.7.2012 16:17:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: odločba za plačilo vrtca
14.7.2012 7:01:28   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: aster

Če si 1 mesec pred oddajo vloge bil brezposelen se vsi periodični dohodki potem ne upoštevajo.
Malo absurdno se mi zdi da če si 2010 bil zaposlen se ti ta dohodek odbije, če si pa delal kot študent pa se ti upošteva user posted image in posledično padeš v višji razred.
Hvala


Ni res. Jaz sem bila v 2010 zaposlena nekaj mesecev in se mi sedaj upošteva cel prihodek za tisti čas (se nič ne odbije), kljub temu, da sem od takrat naprej brezposelna. Tko da brez skrbi user posted image

(odgovor članu aster)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: odločba za plačilo vrtca
14.7.2012 11:03:14   
petea
če si ob oddaji vloge brezposelna, se tvoji lanski prihodki ne upoštevajo v izračun;
to določa 7. člen tega pravilnika

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: odločba za plačilo vrtca
15.7.2012 22:27:21   
aster
Žal se upoštevajo ker se študentsko delo smatra kot občasni dohodek, ne upoštevajo se le periodični dohodki. Bolano je vse skupaj, kot sem rekel če bi dobival plačo, pokojnino,.... kar je periodični dohodek se vrže iz osnove ven kot pravi 7. člen, če pa je občasni kamor uvrščajo študentsko delo pa čeprav je bilo mesečno praktično isto kot plača pa ne.
tako so mi rekli na 2 centrih kamor smo klicali. Čeprav nisem še prepričan da imajo prav user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: odločba za plačilo vrtca
16.7.2012 8:39:53   
Ploha
a se katera spozna na te odločbe...če se mi prosim javi na ZS...gre pa za to, da smo odločbo vsi razumel drugače kot so mi zdej naračunal v vrtcu,..pa me samo zanima kako je prav..

(odgovor članu aster)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
16.7.2012 9:45:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: odločba za plačilo vrtca
16.7.2012 13:17:27   
Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: flower

imaš ZS


sem ti pisala...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 6:33:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aster)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: odločba za plačilo vrtca
19.7.2012 8:09:58   
petea
morrak, preberi si določila v spodaj navedem pravilniku

IZVIRNO SPOROČILO: petea

če si ob oddaji vloge brezposelna, se tvoji lanski prihodki ne upoštevajo v izračun;
to določa 7. člen tega pravilnika



< Sporočilo je popravil petea -- 19.7.2012 8:10:36 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 10:50:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: odločba za plačilo vrtca
19.7.2012 12:46:40   
Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: morrak


IZVIRNO SPOROČILO: aster

Glede upoštevanja periodičnih dohodkov me zanima če je katera imela študentsko delo 12 mesecev ali manj.
Če si 1 mesec pred oddajo vloge bil brezposelen se vsi periodični dohodki potem ne upoštevajo.
Malo absurdno se mi zdi da če si 2010 bil zaposlen se ti ta dohodek odbije, če si pa delal kot študent pa se ti upošteva user posted image in posledično padeš v višji razred.
Hvala


Jaz sem bila v 2010 zaposlena, od 2011 maja pa brezposelna, pa nimam zato nič olajšav, se mi vse upošteva za 2010, čeprav že 2 leti nimam nobenega dohodka. Jah takrat sem ga imela ne....user posted image



Pritožit se je treba ne..

Točno tako. Pojdi na CSD in javi spremembo dohodka in ti bodo izdali novo odločbo, upoštevali pa trenutno stanje (da si brez dohodka). Včasih je treba pač iti tja in jim kakšno stvar sam povedat. user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?