|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Belo perilo
16.6.2012 13:32:51   
Paštetka
Ta doična oseba sem jaz user posted image

Sliko bom probala poiskati na netu.
Drugače piše gor BLINK Fleckensalz für buntes und Weißes.
To je sol, ki odtsrani fleke z belega in barvnega perila in sivino z belinh majic. (odstranjuje kavo, čaj, rdeče vino, sadje in travo. )

Obstaja v obliki tabletk in prahu.

Te so npr. V tabletkah:
http://www.codecheck.info/waschen_reinigen/fleckenreiniger/ean_2200080228372/id_838653/BLINK_Fleckensalz_Tabs.pro

Enaka škatla je za prašek

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Belo perilo
16.6.2012 13:46:08   
Anonimen
Oooo ... super, tole sem čakala user posted image ... to se pa lahko uporablja in ima efekt tudi pri 40°C?

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Belo perilo
16.6.2012 18:47:28   
Paštetka
Otika, jaz perem samo na 40. user posted image
Lahko pa uporabiš tudi to sol. http://www.testberichte.de/mobile/px/1/171057.html to je bilo na testu najboljše ocenjeno čistilo proti flekom.
Sol je zakon. Je pa res, da je precej dražja od te BLINK ko sem ti zgoraj link zalepila.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 16.6.2012 18:56:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Belo perilo
17.6.2012 21:53:17   
Anonimen
Tega Sil-a pa dobim kje? Tudi Müller?
Blink-a pa drži tudi samo Müller ali tudi DM?

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Belo perilo
17.6.2012 22:01:28   
ellie
Jaz sem se dolgo ful jezila, zakaj mi belo perilo sivi.. Nakar mi moja mati predlaga, da naj belo perem s praškom (in ne gelom)...in res, belo je spet belo user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Belo perilo
17.6.2012 22:04:12   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz sem se dolgo ful jezila, zakaj mi belo perilo sivi.. Nakar mi moja mati predlaga, da naj belo perem s praškom (in ne gelom)...in res, belo je spet belo user posted image



Sivo je postalo nazaj belo?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Belo perilo
17.6.2012 22:05:17   
ellie

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i


IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz sem se dolgo ful jezila, zakaj mi belo perilo sivi.. Nakar mi moja mati predlaga, da naj belo perem s praškom (in ne gelom)...in res, belo je spet belo user posted image



Sivo je postalo nazaj belo?


Jap user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Belo perilo
18.6.2012 12:51:58   
Paštetka
otika, Blink, se kupi samo v Mullerju, ker je to njihova znamka. Sil dobiš tudi v Mullerju. Z njim še nisem prala, ker sem z Blinkom zadovljna in tudi cenejši je.

Evo moje procedure do garantiraneo belega perila:

- belo perilo perem vedno samo z belim skupaj. Belo perilo z raznimi rdečimi rokavi,belo pisane gate... perem posebej.
- belo perem na 40 stopinj, vedno dam obvezno še predpranje
- dam zraven še kakšno krpico sploh, če perem belo perilo z pisanimi rokavi
- in pa obvezno za belo perilo uporabljam prašek ariel ( tudi pri prašku sem naredila celo študijo)
- vedno dodam zraven Blink sol za odstranjevanje madežev, ki odstrani tudi sivino. JAz sem opazila razliko že pri prvem pranju.

Nakaj dam soli v predpranje, nekaj v pranje direkt k prašku.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Belo perilo
18.6.2012 13:08:23   
Anonimen
No kul .. tole navodilo si bom pa prav sprintala, ker imam te sivine res vrh glave ... zdaj moram samo še naštudirat kako se na mojem stroju naštima predpranje pri 40°C ... avtomatski program s predpranjem ima samo pri 60°C namreč ... tak da HVALA!!!!!! user posted image

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Belo perilo
18.6.2012 15:42:35   
Paštetka
A nima vsak stroj opcije, da lahko daš dodatno predpranje? Če ne, pa daš najkrajši program prat,to je cca. 20 minut, pa potem še enkrat narihtaš na normalno 40 stopinj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Belo perilo
18.6.2012 16:02:19   
Hope2
Jaz sem tudi tole sol kupila, porabila 2 škatli, ampak bistvene razlike nisem opazila. Sem pa opazila bistveno razliko, ko sem začela pri belem in svetlem perilu uporabljat
-izpiranje-kot neko predpranje. Moj stroj tudi nima vseh programov z avtomatskim predpranjem. Zato pa dam prej na program izpiranje in nato na 40 stopinj perem (daljši program). Če imam same bele stvari potem perem na 60, če mam svetle ali kako barvo pa na 40
- obvezno prašek, najbolj se je obnesel tudi meni ariel. Tekoči praški so najslabši
- Ločevanje. prej sem prala kar mal mešano, ker niti nisem imela za cel stroj, zdaj striktno ločim belo in pisano
- iz navade dodam kis in pri belem perilu še včasih sodo bikarbono

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Belo perilo
18.6.2012 16:18:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A nima vsak stroj opcije, da lahko daš dodatno predpranje? Če ne, pa daš najkrajši program prat,to je cca. 20 minut, pa potem še enkrat narihtaš na normalno 40 stopinj.

Ma jaz imam en najbolj osnoven Gorenjev pralni stroj in ima predpranje samo pri 60°C, posebej se ga pa sploh ne da nastavit ... edino če dam en delni program prej, kao izpiranje ... pač to je to, ko neizkušen kupuješ svoj prvi pralni stroj user posted image

Aha ... ok, očitno bom morala tudi jaz po prašek ... zdaj uporabljam gel (Ariel ali Frosch).

< Sporočilo je popravil Otika -- 18.6.2012 16:19:34 >

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Belo perilo
18.6.2012 17:03:36   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ma jaz imam en najbolj osnoven Gorenjev pralni stroj in ima predpranje samo pri 60°C, posebej se ga pa sploh ne da nastavit ... edino če dam en delni program prej, kao izpiranje ... pač to je to, ko neizkušen kupuješ svoj prvi pralni stroj user posted image



Sem zgoraj napisala, da jaz tudi imam samo to opcijo in jo uporabljam. Kljub temu deluje oz je precej bolj opranouser posted image .
Dam pa tudi čisto malo praška že pri temu izpiranju. Ko konča izpiranje pa dodam pač normalno prašek, kis in mehčalec in zaženem 40 stopinj dolgi program

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.6.2012 17:06:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Belo perilo
20.6.2012 19:08:02   
Anonimen
Ekola ... danes sem okupirala Müllerja in nabavila Ariel prašek, lističe za lovlenje barve in Sil sol ... sem oprala prvi stoj perila in moram rečt, da sicer ni vse super truper belo, samo tiste cunje ki sem jih dala prvič v stroj, so ven prišle res bele (kar prej ni bilo v navadi), ostale že malo osivene se pa niso nazaj pobelile ampak pričakujem, da bo razlika po parih pranjih bolj očitna ... no upam, da bo user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Belo perilo
23.6.2012 22:57:27   
artista7
še ena ki je kupila Blink sol, ampak žal neke bistvene razlike nisem (še) opazila. Me pa firbec matra glede teh bombic za nalivnik...ajme, probala bom ker sem res firbčna samo koga naj nekam "obesim" če bo vse flekasto plavo??user posted image user posted image

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Belo perilo
26.6.2012 13:06:13   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ekola ... danes sem okupirala Müllerja in nabavila Ariel prašek, lističe za lovlenje barve in Sil sol ... sem oprala prvi stoj perila in moram rečt, da sicer ni vse super truper belo, samo tiste cunje ki sem jih dala prvič v stroj, so ven prišle res bele (kar prej ni bilo v navadi), ostale že malo osivene se pa niso nazaj pobelile ampak pričakujem, da bo razlika po parih pranjih bolj očitna ... no upam, da bo user posted image


JAz vidim najbolj razliko na pleničkah, ki so res bele nazaj postale.
JAz se spomnim, da sem razliko videla takoj po prvem stroju. A si v predpranje tudi dala sol?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Belo perilo
27.6.2012 19:46:34   
Anonimen
Ja sem jo dala ja.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Belo perilo
27.6.2012 20:02:29   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: artista7

še ena ki je kupila Blink sol, ampak žal neke bistvene razlike nisem (še) opazila. Me pa firbec matra glede teh bombic za nalivnik...ajme, probala bom ker sem res firbčna samo koga naj nekam "obesim" če bo vse flekasto plavo??user posted image user posted image



Po mojem ne bo potrebe, jaz perem zavese 2x letno, pa nimam flekov,..user posted image

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Belo perilo
27.6.2012 20:29:11   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: artista7

še ena ki je kupila Blink sol, ampak žal neke bistvene razlike nisem (še) opazila. Me pa firbec matra glede teh bombic za nalivnik...ajme, probala bom ker sem res firbčna samo koga naj nekam "obesim" če bo vse flekasto plavo??user posted image user posted image



Jaz sem nekaj časa kupovala to sol - pa žal ni razlike med to soljo in sodo bikarbono iz Eurospina, za male pare. Pa je perilo belo, kot se šika. Pa perem vse belo na 60stopinj.
Tako da jaz vedno, ko grem mimo Euro Spina, kupim kakšnih 6 škatel te Sode, pa imam potem še za odtoke user posted image , pa pri belem perilu obvezno dodajam to sodo (nekatere moževe in moje srajce perem na 30stopinj + soda, pa je zadeva res bela).
Prašek imam pa tekoč Ariel - meni se najbolj obnese. Sem nekaj časa prala pol kis + tekoči Ariel, pa so mi šli ležaji na pralnem user posted image , tako da sedaj samo 1x mesečno zalaufam pralni stroj (prazen) s kisom, da se prečisti.
Sem pa nekaj časa srajce prala tudi z lovilci barve (just in case), pa niso bile zato nič bolj bele.
Resnično punce - soda je najcenejša in najboljša varianta beljenja perila - res je pa, da traja ene tri, štiri pranja, da je potem perilo res belo.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 27.6.2012 20:30:34 >

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Belo perilo
27.6.2012 20:43:00   
Paštetka
Eh, vidiš, jaz sem pa prej prala s sodo bikarbono in nisem bila zadovoljna. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Belo perilo
27.6.2012 21:18:53   
malaMravljica
Se moje novo odkritje vam povem. Jaz sicer nimam problemov z belimi cunjami, imam res vse zares belo ampak mali mi je prejsnji teden eno lepo belo majcko popackal s kakavom in to prakticno celo sprednjo stran. Po pranju je bil meni se viden svetlo rjav madez, ni bil zelo motec ampak jaz moram vedno imet cuje v nulo ciste in sem najprej vanish gor in spet prat, spet nic. Potem sem pa pregledala moje zaloge doma in dala namakat v toplo vodo in notri sem natresla sonett prasek, sem dala se en kroznik gor, kot pise na embalazi, da res ostane vse pod vodo in + 12 ur namakala, pol v stroj. Tako belo je prslo ven, da sem pol vse nove madeze dala notri namakat in vse super. Ta prasek se pa res splaca. Stric google ga najde, ce bo katera iskala.


< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 27.6.2012 21:20:00 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Belo perilo
1.7.2012 13:35:22   
artista7
ekola, poročam... kombinirala, enkrat sodo, enkrat Blink sol... bele spodnje majice so po 2-3 pranjih res bele (ker prej so bile sive ali zaprane po domače). Ne vem sicer kaj jih je naredilo bolj bele, ampak očitno nekaj od tega deluje, ni pa delovalo v prvem poskusu, to pa drži. Drugače pa ta Blink sol tudi ni za okrog past draga, je kar ok. Bombic pa še nisem probala, ker se ne spomnim jih kupit!!


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
1.7.2012 14:04:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu artista7)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Belo perilo
22.8.2012 18:31:11   
Paštetka
Otika in metulj, kako kaj belo perilo? A je še belo? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Belo perilo
22.8.2012 19:17:41   
Anonimen
Se mi zdi da bolj ohranja belino, kot ga je pa pred vsemi temi dodatki user posted image

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?