|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:49:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ampak povsod piše, da je lastnica MOL... hiše in parcele... šus babji pa trdi, da ima kupoprodajno pogodbo in da je ona lastnica hiše brez parcele... pa saj brez pogodbe niti sedeža firme ne bi mogla tam prijaviti (to je dejstvo).

To je pa zato, ker so geodeti in ostali, ki delajo postopke z lastniki nepremičnin vezani upoštevati stanje vpisano v ZK. Pač če ima ženska veljavno kupoprodajno pogodbo doma si je sama kriva da so raznorazni postopki tekli mimo nje, ker se ni vpisala v ZK ... zakaj ji pa ta vpis ni uspel pa bokisigavedi ...

Pravi, da ne ve na pamet, zakaj ji je bil vpis v ZK zavrnjen, papirja pa nima pri sebi. user posted image

A obstaja torej možnost, da je ženska hišo pred več kot 10-imi leti dejansko kupila od takratne občine Moste-Polje in da zdaj ni lastnica?

Zdaj pa ne vem ... alji je ta ženska mal čohnjena al kaj ... kdo pa bo dobro vedel zakaj mu nekdo nekaj ne dovoli, če nekdo ki je za eno zadevo odštem toliko in toliko denarja pa mu potem nekaj ne dovolijo v zvezi s to zadevo user posted image

Pomoje to ni možno ... če je dejansko kupila hišo pa se ni vpisala, potem ZK lastbnica res ni, lahko pa to še vedno postane, če se ne motim ... samo na te zadeve se ne spoznam toliko da bi 100% trdila ... bi se bilo res treba na enega zverzeranega odvetnika obrnit.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:53:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
če je dejansko kupila hišo pa se ni vpisala, potem ZK lastbnica res ni, lahko pa to še vedno postane, če se ne motim ... samo na te zadeve se ne spoznam toliko da bi 100% trdila ... bi se bilo res treba na enega zverzeranega odvetnika obrnit.

Recimo torej, da je hišo dejansko kupila (čeprav mi ni jasno, kako jo je lahko kupila brez zemlje, na kateri hiša stoji) in da ima veljavno kupoprodajno pogodbo... ker se v ZK ni vpisala kot lastnica (al' zato, ker se ni hotela al' pa zato, ker se ni mogla - saj ni lastnica zemlje, na kateri je hiša), je v bazah podatkov kot lastnica še vedno navedena MOL... do tukaj razumem.

MOL prodaja kup nepremičnin (preverjeno danes osebno)... če je ta nepremičnina že prodana in to še prej, preden je MOL sploh obstajala, potem te kupoprodajne pogodbe ne more nihče izpodbijati, če je podpisana in overjena, kupnina pa plačana (saj kupnina naj bi šla v blagajno bivše občine Moste - Polje, če so bili oni prodajalci)... MOL parcele ni dolžna prodati, ampak če na parceli že stoji hiša, ki ni v lasti MOL (ne glede na ZK), potem MOL bi prodala parcelo (tudi preverjeno danes osebno).

Prav tako MOL interesa po tej stavbi nima, saj so bili pripravljeni brezplačno prenesti lastninsko pravico na neko društvo... če bi na društvo, bi torej tudi na to žensko, ki ima na parceli že svojo hišo... istočasno pa naj bi ji MOL zavračal vpis v ZK...

A ma nič več mi ni jasno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:55:38   
Vijoličarka
Hm, meni je zgodba te gospe čudna. Da ne ve, zakaj je bil zavrnjen vpis v ZK?

Meni se zdi logično, da vsak, ki je lastnik nepremičnine, take stvari ve. Dokumentacijo za vpis v ZK se ponavadi skrbno pripravi in zavrnitev ni ravno običajna zadeva. Če bi se mi, kot lastnici, kaj takega zgodilo, ne bi kar obupala, ampak bi se pozanima za dobre odvetnike, notarje... mislim, to bi pomenilo, da moja lastnina ni moja lastnina, da mi jo lahko kdo odvzame in da je ne morem prodati. To bi bilo tako, kot da so me okradli.

Plus to, da po Jazbinškovem zakonu se je kupovalo samo stanovanjske prostore (kolikor se spomnim). Ta stavba je pa nestanovanjska. Torej res ne vem, kako bi jo lahko kupila po Jazbinškovem zakonu.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:57:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Prav tako MOL interesa po tej stavbi nima...

A si čisto sigurna v to? Nevem zakaj bi si dali opravka s katastrskim vpisom stavbe če z njo nebi imeli nekega interesa.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:58:28   
Kerensa*
No, saj dokler v 2. polovici avgusta, ko naj bi se gospa vrnila z dopusta, ne vidim kupoprodajne pogodbe (če je po nekem čudežu prej ne najdejo na MOLu), je vse samo hipotetično - njene besede izpod mojih prstov. Zdravo za gotovo jemljem samo tisto, o čemer imam papirje - in vsi papirji izkazujejo, da je lastnica hiše in parcele MOL.

Mi pa vseeno ne gre iz glave, kako je ona lahko brez dokumentov prijavila sedež firme v hiši in na podlagi česa trdi, da je lastnica.

Svojo VIP zvezo na ZK bom morala uporabiti. Očitno.

Katera je že rekla, da je na GURSu? user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:59:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Prav tako MOL interesa po tej stavbi nima...

A si čisto sigurna v to? Nevem zakaj bi si dali opravka s katastrskim vpisom stavbe če z njo nebi imeli nekega interesa.

Saj stavbo lastnik po zakonu mora vpisati - a ni tako? In če je po ZK lastnica MOL, potem je to morala narediti... brez tega tudi prodati ne more (vsaj zakonito ne).

Interesa pa zagotovo nimajo. Če bi našli je*eni fascikel, bi mi danes dali kupoprodajno pogodbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 19:59:32   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Katera je že rekla, da je na GURSu? user posted image

Jaz

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:00:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Katera je že rekla, da je na GURSu? user posted image

Jaz

A si na dopustu/bolniški/porodniški (kakor polovica JU danes user posted image ) al' si v ponedeljek v službi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:01:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Prav tako MOL interesa po tej stavbi nima...

A si čisto sigurna v to? Nevem zakaj bi si dali opravka s katastrskim vpisom stavbe če z njo nebi imeli nekega interesa.

Saj stavbo lastnik po zakonu mora vpisati - a ni tako? In če je po ZK lastnica MOL, potem je to morala narediti... brez tega tudi prodati ne more (vsaj zakonito ne).

Interesa pa zagotovo nimajo. Če bi našli je*eni fascikel, bi mi danes dali kupoprodajno pogodbo.

Nove stavbe (od leta 2006) naprej se morajo vpisati v ZK, če želijo pridobiti hišno številko. Za starejše stavbe pa nekega vzvoda ni, da bi lastnika prisilil ... pač če se tekom kakega postopka ugotovi, da stavba še nima katastrskega vpisa, se lastniku izda poziv, da ta vpis sproži v roku 3h mesecev ... to je pa tudi to.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:02:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Za starejše stavbe pa nekega vzvoda ni, da bi lastnika prisilil ... pač če se tekom kakega postopka ugotovi, da stavba še nima katastrskega vpisa, se lastniku izda poziv, da ta vpis sproži v roku 3h mesecev ... to je pa tudi to.

MOL je to očitno naredila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:04:31   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Katera je že rekla, da je na GURSu? user posted image

Jaz

A si na dopustu/bolniški/porodniški (kakor polovica JU danes user posted image ) al' si v ponedeljek v službi?

Ja v ponedeljek sem v službi, samo ne v Ljubljani user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:05:42   
Kerensa*
Ah, klinc te gleda user posted image ... al' pa ne - a imaš tudi "tam nekje drugje" dostop do tega, kar me zanima?... oz. ali so to podatki, ki jih legalno lahko dobim na GURSu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:06:57   
Anonimen
Na žalost imajo vpogled v arhivo za Lj konec samo v Ljubljani.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:07:25   
Kerensa*
Tudi prav... grem pa na Cankarjevo... kaj moram imeti s sabo (razen očitno dobrih živcev)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:11:45   
Anonimen
ZA vsak slučaj osebni dokument, pa vedet moraš za katero katastrsko občino parcelno številko in ID objekta se gre. Upam, da ti bodo dali vse ... pri nas namreč vsem damo arhiv na vpogled, je pa zadnjič naš pravnik nekaj govoril, da bi bilo treba za vpogled izkazati pravni interes. Ampak kot sem rekla, pri nas ga ni treba, v LJ pa ne vem kako imajo prakso. Ker načeloma pravni interes ima lahko tudi potencialni kupec, ki se bo pa izkazal kako?

< Sporočilo je popravil Otika -- 20.7.2012 20:12:32 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:13:35   
Kerensa*
Imam omenjene dokumente in številke, pa tudi živce in pravni interes... fajn... ob 8ih zjutraj bom torej tam, pa če jim potem do popoldan težim. user posted image

Zdaj grem pa ven na večerjo, ker zaradi te proklete neobstoječe bajte že od včeraj nisem nič jedla, pa še sanjala sem jo vmes.

Če dobi tačas še katera kakšno idejo ali če ima še katera kakšen nasvet, izkušnjo oz. karkoli... welcome... vsaka dobi za kofe, ko jaz dobim to podrtijo v roke.

Dober tek in lahko noč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:15:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Imam omenjene dokumente in številke, pa tudi živce in pravni interes... fajn... ob 8ih zjutraj bom torej tam, pa če jim potem do popoldan težim. user posted image

Dobro, da nisem v LJ user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zdaj grem pa ven na večerjo, ker zaradi te proklete neobstoječe bajte že od včeraj nisem nič jedla, pa še sanjala sem jo vmes.
Dober tek in lahko noč. user posted image

Dober tek!

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:26:22   
MioBambino
Kerensa, iščemo te:

http://www.ringaraja.net/forum/kerensa%3F%3F%3F%3F/m_5959412/tm.htm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:29:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
ki pa je, kakor berem po pravniki.info, neveljavna, saj ne moreš biti lastnik nepremičnine, če nisi istočasno tudi lastnik parcele, na kateri stoji ta nepremičnina.


to mi je ful čudno, na švedskem si sigurno lahko lastnik samo hiše. moj tast in tašča sta ravno prejšnji teden odkupila zemljo na kateri hiša stoji od občine, so to punudili vsem v tem okrožju, ker občina zbira denar za neko gradnjo. prej so plačevali nek redni najemni obrok za najem zemlje. a tega pri nas ni?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:36:02   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
ki pa je, kakor berem po pravniki.info, neveljavna, saj ne moreš biti lastnik nepremičnine, če nisi istočasno tudi lastnik parcele, na kateri stoji ta nepremičnina.


to mi je ful čudno, na švedskem si sigurno lahko lastnik samo hiše. moj tast in tašča sta ravno prejšnji teden odkupila zemljo na kateri hiša stoji od občine, so to punudili vsem v tem okrožju, ker občina zbira denar za neko gradnjo. prej so plačevali nek redni najemni obrok za najem zemlje. a tega pri nas ni?


Ne .. pri nas obstaja le stavbna pravica in še ta je omejena na največ 99 let (se mi zdi da je toliko) ... torej lastnk parcele A da interesentu stavbno pravico na parceli A, kar pomeni, da se ta pravica vpiše v ZK in je lastnik parcele nekdo oseba X, lastnik stavbe pa oseba Y, ampak po preteku dobe za katero je bila stavbna pravica vzpostavljena, lastništvo stavbe avtomatsko pripada lastniku parcele A torej osebi X.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:50:25   
mateyka
je mogoče tukaj podobno potem - da je pravica zapadla in zato ni (več) vpisa v ZK?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 20:56:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

je mogoče tukaj podobno potem - da je pravica zapadla in zato ni (več) vpisa v ZK?

Kdo bi vedel, dokler ni pogodbe ...

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 21:36:14   
Vijoličarka
Kerensa, firmo imaš lahko na določenem naslovu, pa četudi nisi lastnik. Imaš ali najemno pogodbo ali pa soglasje lastnika. Vem, da se je pred 10 leti dalo marsikaj. Namreč, na enem naslovu je bil cel kup podjetij, za katere delujoči v stavbi sploh še slišali niso. Ko je ena izmed uslužbenk malo bolj brskala, je ugotovila samo to, da so lastniki teh firm od direktorja dobri kolegi, pa jim je dal dovoljenje. Kakšni dokumenti in kakšen postopek je bil točno potreben, pa žal ne vem.

Mučke so stalna praksa. Skratka, ni treba, da je lastnica, če ima na tem naslovu prijavljeno podjetje.

A ti misliš to bajto kupiti? Če ja, potem je res prav, da te zadeve razčistiš, preden daš kakšen cent od sebe.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 21:51:09   
petea
sedež podjetja lahko prijaviš kjerkoli, brez soglasja lastnikov objekta

nerodno je le, ker se ti potem lahko zgodi, da kakšna pošta (iz kakšnih ali drugačnih razlogov) ne pride do tebe ...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako ugotoviti, kdo je DEJANSKI lastnik?
20.7.2012 22:13:02   
petea
DURS ima zavedeno za vse kupoprodajne pogodbe, kdaj, koliko in komu je bil odmerjen davek


lastnica se verjetno še vedno lahko vpiše v ZK, če ima veljavno kupoprodajno pogodbo;

vprašanje pa je res, zakaj ji do sedaj ni uspelo - saj zadostuje ZK predlog kupca in ZK dovolilo prodajalca

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




telegram
manu77

Prosim za sodelovanje v anketi na sledeči povezavi: http://www.mojaanketa.si/anketa/481738408/ gre za diplomsko nalogo. Hvala vsem!

da (77%)

ne (23%)


Število vseh glasov: 39

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!