|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 17:14:47   
Doria
Ampak vseeno Biba, pustili so te en teden čez rok. Morda pa bi ti sprožili, če bi imela ali pa ne bi imela gestacijski diabetes? Čeprav glede na to, da si napisala, da je bilo s tabo in otrokom vse v redu (t.j. plodovnica ni bila zelena itd.) res ne vem, kaj bi bil drugi razlog.

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 20:33:05   
mghope
Doria,da ti se jst svojo izkusnjo povem..Rodila sem 7t nazaj zdravega in najlepsega fantka user posted image v nosecnosti so mi tut odkrili diabetes, 5.4,kar zame ni nic,se do predlani je bila meja 6.1..skos so tezil s to prehrano,dieto,me napsihirali da je mali fuuul velik,da prehiteva skos 3t v rasti,da bom prej rodila,da ma busija ogromnega itd..diete se tut jst nism neki pretirano drzala kr se mi je sladkor ful hitr vrnil v normalo.vsakic ko sm bila na kontroli na diabeticni je biu ful nizek da mi je sestra 1x prou rekla kaj sploh pocnem tam tako da je to en bullshit..ne recm,ene majo res zal tezave,ampk pr njih je pa tut sladkor zeeelo visok.no..rodila sem pa mickanga zdravega fantka,3400g in 52cm in se 5dni pred porodom so mi na UZ rekli kok je veliik fantek in da ima ze 4kg,se v materinsko so mi zapisal.haloo?in ja,da se vrnem na vprasanjeuser posted image ze ko so mi jo odkrili mi je ginek.rekla da diabetkov ne puscajo nikoli cez rok ravno zato kr so otroci veliki in je porod tezji..mene so pustili 6dni cez rok ker ni bilo mestA v Lj?! Sprozili so mi pa z tabletkami..tako da ja,sprozajo porod! Jst sm si sicer ful zelela spontano roditi ampk nism se nc odpirala ..srecnoo in brez skrbi

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 20:35:53   
mghope
Aha pa vidim da govoris o olju.ne deli tega..to je pac klistir in zato naj bi se kao lahko kj zacel prej..sam lahko te pa ornk zvije k pr ornk driski in tega ne rabis..jst pravim da naj se vse spontano zacne,dojencek bo prsu ko bo pripravljen.jst sm tut zgubljala zivce prej,nism hotla da mi sprozjo,res ne,kr sm mela pol se umetne popadke in je blo stokrat hujs,porod je biu zivalski,se zdj mi je slabo k pomislm..upam da se ti samo kj prej zavne,ce ne pa srecno,mirno in zdravega malcka ti zelim!

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
4.8.2012 8:35:14   
Doria
mghope...hvala za tvoj post. Še ena izkušnja, ki me je pomirila.

Včeraj se mi je začel luščiti čep, tako da upanje umre zadnjeuser posted image

(odgovor članu mghope)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
4.8.2012 21:56:30   
Medea10

IZVIRNO SPOROČILO: Doria

Medea10...hvala za odgovor. Potem se ne motim, če sklepam, da si "šlank" postave z ozkimi boki?
Res sta jo dobro odnesli, sodeč po drugem delu Pušenjakovega odgovora:

Sicer pa, da, distocija ramen je povezana tudi z zlomom ključnice otroka ampak to je še najbolj blaga poškodba. Bolj kot zloma ključnice se bojimo trajne poškodbe živcev roke (brahialnega pleteža), ampak kot rečeno, s tem se vam res ni treba ukvarjati.


Res je, takrat sem bila mal bolj šlank in ozka v bokih.
Vidiš, tega pa nikol nisem šla brat. HB z živci v roki zgleda ni nič narobe, funkcionira tako kot je treba.

Doria, ne obremenjuj se zdaj s tem, porod bo stekel super, boš videla. Sem videla, da si napisala, da se je začel luščit čep, zato ti želim, da se začne samo od sebe. Ti pa iz izkušenj povem, da tud sprožen porod ni tak bav bav kot ene pravijo, boli itak vsak user posted image

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
5.8.2012 7:47:34   
Doria
Medea10...hvala za spodbudo. To so hormoni in vse to čakanje. Rodila bom tako ali tako, in tudi začetna panika je popustila, tako da samo še čakam konkretno akcijo, najbolj pa, da stisnem svojo pikico k sebi - oba jo komaj čakavauser posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
7.8.2012 17:15:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
7.8.2012 20:25:04   
cukica
Tudi sama sem imela v prvo nosečniško sladkorno,ki sem jo do 34 tedna kontrolirala nato pa so me dali na inzulin,da ne govorim o vsem strahu,ki mi ga je povzročila g na patološki.Vaš otrok bo velik bo treba sprožit porod.Rodila sem v 37 tednu otročka,ki je zdrav,težek je bil 3610 čeprav so govorili,da bo imel čez 4 kg in velik 52 cm.
Sedaj sem v 23 tednu in zaenkrat brez sladkorja.

_____________________________

17.01.2011 Nejc

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 0:15:30   
petea
v mb zaradi NS sprožajo na dopolnjen 41.teden

vrednost sladkorja 5,1 je že NS, vrednost 5,0 še ni


UZ različnih ginekologov lahko da zelo različne rezultate


počasi ob prebranem razumem, zakaj zdravnikom pravijo ''bogovi v belem'' user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 10.8.2012 0:16:30 >

(odgovor članu cukica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 8:27:06   
smoki3
Samo dopolnitev - v Mb - če si na inzulinu - sprožijo porod TAKOJ na PDP.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 8:45:39   
škrpijonka
Tudi jaz sem imela dieto in doma nikoli povišanega sladkorja, tudi če se nime držala diete, na kontrolah pa zmeraj povečan in tudi pritisk. Skoz so govorili, da prehiteva v rasi za 2t, na koncu pa je bilo da zaostaja v rasti za 1t. Par dni pred porodi+om so mi naredili uz in rekli da ima 3300 g.

So me ravno zaradi tega zadržali 3 dni pred pdp notri, da mi bojo sporžili porod. Potem pa so čakali in dva dni čez pdp sem dobila popadke in rodila punčko ki je imela 3280 g in 55 cm. Je pa bila plodovnica zelo umazana, vendar verjetno zato ker sem imela popadke 24 ur na 5 minut, odpirala pa se nisem. Na koncu je bil potreben celo vakum.

S to sladkorno so začeli prav pretiravat in strašit. Sicer pa itak dobiš napravico in si doma lepo kontroliraš kako je. Jaz 6t po porodu sploh nisem šla na kontrolo. Sem si doma merila in je zmeraj bilo ok.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu smoki3)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 10:11:37   
zaljubljena23
V prejšnji N mi je bila odkrita sladkorna (nosčeniška), jutranje vrednosti, na tešče so bile zmeraj ok, vedno pod 5 (nekje med 4,6-4,8), druga zgodba je po obroku...Vglavnem, na zadnji kontroli pri diabetičarki so mi dejali, da tudi v našem okolišu sprožijo porod, če ima mamica odkrit N diabetis...No HB pri meni do tega ni prišlo, saj se je porod sam začel pet dni pred rokom..Rodila sem fantka težkega 3260g in 50cm dolgega...
Samo sladkorno sem regulirala z dieto in tako strogo, da je mali začel zaostajat v rasti in to 14 dni...Potem sem se nekako skulirala in se nisem držala te diet tako strogo in gospod se nadoknadili vse zamujeno...

Je pa dejstvo, da pri nosečniški sladkorni lahko rodiš shirančka ali pa konkretnega dojenčka...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 10:19:28   
škrpijonka
Malo paziš kaj ješ in je.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 10:20:42   
princess13
Zdaj sem pa res že cela prestrašena, ko berem komentarje glede GD user posted image
Namreč tudi meni so postavili to diagnozo, čeprav menim, da so pretiravali. Moje vrednosti so na tešče VEDNO pod 5,0. Najnižja je bila celo 3,9. Po obroku pa nikol ne preseže 6,0. Vseeno se moram mesečno javljat pri diabetologu, da me stehtajo, izmerijo pritisk in pohvalijo, da imam lepe vrednosti in da naj se kar tako naprej držim diete. Ampak fora je, da jaz nimam nobene diete! Čeprav to njim ne povem...Jem normalno VSE kar mi paše in vrednosti so takšne kot so - nizke.
Drugače sem suhica (62kg pri 176cm) in nobenemu ni jasno zakaj se moram ubadat s tem user posted image
Rok imam 15.10. in res upam, da ne bom doživela kakšnih komplikacij glede na to, da so mi postavili takšno diagnozo. Me je pa strah... user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 11:46:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: princess13
Rok imam 15.10. in res upam, da ne bom doživela kakšnih komplikacij glede na to, da so mi postavili takšno diagnozo. Me je pa strah... user posted image




Česa te je strah?

O svojem telesu imaš pravico soodločat, seveda pa zdravniki tega ne vidijo radi. Meritve UZ so lahko precej odstopajoče od dejanskega stanja velikosti ploda, tako da so jih ne gre jemati čisto za sveto.

Koikor jaz spremljam to zadevo, je potrebno ločiti prave NS, ki imajo resne težave zaradi nihanja sladkorja in ki potrebujejo inzulin ter 'NS', ki so za diagnozo dobile bolj zaradi vzpostavitve statistike prikazovanja uspešnosti zdravnikov, ker take nosečnice (z enkrat izmerjeno mejno vrednostjo sladkorja) praviloma nimajo težav med nosečnostjo kot tudi ker potem praviloma rojevajo zdrave, normalno razvite user posted image . Stres pri odvzemu krvi tudi naredi svoje.


(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
10.8.2012 13:33:51   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Česa te je strah?



Pač, da bi mi mogli predčasno sprožit porod, glede na to, da imam kao GD.
Čeprav ti dam prav, glede na to kakšne imam meritve brez kakršnekoli diete, upam, da me ne bodo obravnavali kot ''sladkorno bolnico''.
Sem pa očitno ena izmed punc za statistiko. Grozno kako nas nosečnice psihično obremenjujejo za brezveze.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
12.8.2012 17:16:36   
Doria
Punce, javljam se da dam svoji zgodbi epilog.

Tri dni pred rokom sem s svojimi popadki v 4 urah rodila zdravo deklico s težo 4050 g. Iz porodnišnice je bila odpuščena kot zelo velik novorojenček. Počutim se zelo dobro.

Moja deklica nima težav s sladkorjem, kar so preverili v porodnišnici. V porodni sobi sem od babic izvedela, da je velikost moje deklice po vsej verjetnosti rezultat genov in jemanja Elevita, kar sem počela celotno nosečnost. Tega naj bi v splošnem ginekologi odsvetovali, ker naj bi bili novorojenčki zelo veliki.

Kaj bi bilo, če bi mi porod sprožili, ne vem.

Ni pa res, da pri NS malo paziš kaj ješ in je to to. Bolj bo držalo tisto, kar je rekla petea. Tiste, ki imajo resnično visok sladkor in ne neke mejne vrednosti okoli 5.0 na tešče ipd. zaradi diete shujšajo in je otrok zahiran. Moji cimri v porodnišnici so zato porod sprožili v37. tednu, ker je plod baje zaostajal v rasti. Pa so se usekali, saj je imela deklica 3300 g.

Res je, grejo se bogove. Vse dobro vam želim!

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
12.8.2012 19:13:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
14.8.2012 16:18:43   
Tangerina

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
OMG, pa saj to niso nobene vrednosti ... meja je 5 in 4 leta nazaj ko je bila še skoraj 6 ni noben niti s prstom mignil, ker sem imela pri tamali sladkor 5,2 ... zdaj sem ga imela pa 5,1 in je cel halo, 


To mi je padlo v oko.
Nam je en profesor razlagal, da so namerno marsikatere vrednosti in meje v telesu dvignili zaradi "prečudovitega" sodelovanja (pokvarjenih) doktorjev celega sveta in farmacevtskih gigantov. Na tak način prodajajo še več zdravil. Grozno, če je to res tako...

LuLu, enakega mnenja sem tudi jaz! Noseča sem 13t in 3d, in so mi v 10t diagnosticirali gestacijski diabetes. Na odvzemu krvi mi je pokazalo sladkor 5.3 in je GIN omenila da obstaja sum za diabetes, zato so mi rekli da me bodo poslali na ponoven odvzem krvi. Ves teden sem bila blazno živčna in v strahu, kar tresla sem se, da ne govorim o dnevu ko so mi ponovno odvzeli kri. Takrat mi je pokazalo 6.1, kljub temu da vsaj 20ur pred tem nisem nič pojedla (zaradi živcev!), pila pa le vodo, pa še to zaradi nosečniških slabosti zbruhala... Na podlagi tega rezzultata mi glukoze sploh niso dali pit ampak so mi potrdili takoj diabetes. Dobila sem aparatek in dieto ter 6x na dan si moram merit sladkor. Poleg tega naj omenim, da kljub pregreham (palačinke z nutello, čokoladice, testenine iz bele moke) moj sladkor na tešče skoraj nikoli ne preseže 5,2...
Meni osebno se zdijo to lažne preplahe ter brezvezna palamudenja, da ne govorim o tem kako so me plašili kake posledice lahko ima otrok od ges. diabetesa... user posted image ... Ko sem potem imela minuli teden nuhalno pri Pušenjaku in sem mu omenila moje vrednosti, je le zamajal z glavo in s tem hotel nakazat, da je to pretiravano....
Hja, to je pač naše fenomenalno zdravstvo...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
15.8.2012 21:50:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tangerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?