|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 8:38:47   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Tako je, možno je, da bo kaj narobe, možno je, da ne bo. Tudi, če ne bi kadila so možnosti iste. Ok, ker kadiš so malo večje..ma čisto malo.

Jaz sem normalno kadila, škatla na dan... pa nima moja hči ene alergije! In je vse..res popolnoma vse!!
Tako, da...če ne gre, ne gre. mogoče se ti še zagnusi, kaj veš .. probaj pa zmanjšat.




To je pa kar veliko. Ampak hvala bogu, da je vse ok! Glede alergij pa kolikor sem te brala je tvoja punčica še čisto majcena in se alergije lahko pojavijo kadarkoli. In otroci kadilk so temu veliko bolj podvrženi. Upajmo, da bo vse ok!

Možnosti da bo kaj narobe so kar velike. in ne minimalne, kot praviš. kadilci so vedno in povsod, pri vseh boleznih, prvi kandidati, da jih bodo fasali. velikooooo prej, kot nekadilci.


< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 8:39:35 >

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 10:19:38   
Anonimen
Pa ve, ki tolk obsojate kajenje, se v nosečnosti tudi alkohola nikakor ne dotaknete? Niti kozarčka?

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 10:23:19   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa ve, ki tolk obsojate kajenje, se v nosečnosti tudi alkohola nikakor ne dotaknete? Niti kozarčka?


Jaz prav nič ne obsojam. Preberi še enkrat odgovore. Ves čas trdim, da je škodljivo, v vseh pogledih, kakorkoli opravičuješ, kakorkoli obrneš. to je vse. obtoževanja pa nikjer ni. konec koncev sem tudi jaz kadilka, vendar sem prenehala tako v prvi nosečnosti, brez problema in prav tako zdaj v drugi. me ne mika niti malo. Če bi me, bi prižgala, tako da res nisi našla prave (predvidevam da spadam med tiste, ki kao po tvoje obsojamo). Ne glede na to, ali kadim ali ne, kajenje je škodljivo, pa če se na trepetalke postavite in ga zagovarjate na sto in en način. in to je tudi tisto kar ves čas ponavljam. Noben izgovor ni dovolj dober, da bi ženska naj kadila v nosečnosti.

In ja. Niti dotaknem se ne alkohola, niti se ga bom (vsaj mislim da ne). Nimam potrebe, ne želje. otrok je zame po prioriteti meni pomembnih stvari v življenju, na prvem mestu. bil, je in bo.

simpl ko pasulj user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 10:33:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 11:17:49   
astrid1
Kakšno vprašanje, seveda se alkohola ne dotaknem. Tudi požirka ne. Alkohol in nosečnost ne gresta skupaj, pa pika...
Ne samo alkohol, tudi pri določenih zdravilih, ki so v prosti prodaji, je treba paziti.

Pa ne gre z moje strani za obsojanje kadilk. Zapisala sem, da mi ne gre v račun, zakaj iščete argumente, potem pa jih zavračate. Odločitev je tako ali tako na vsaki posameznici. Pa odgovornost tudi.

Ampak če ena prebere, da je možnost zapletov in alergij minimalna, kljub temu da piše, je dvakrat večja.... Si raje nič ne mislim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 11:32:06   
Michelle12
REs je, da je še možnost, da se pojavijo. Ampak ogromno alergij je posledica cepiv in astma tudi pa še ogromno drugih bolezni, ki se pokažejo takoj ali kasneje..pa vseeno večina ljudi pusti cepit svoje otroke.

In sem napisala v enem postu prej, da sem nehala kadit večer pred porodom. Sem nekje prebrala, da dosti več škodi kajenje med dojenjem kot med N in pol mi je res uspelo. Ampak bolj zaradi tega, ker nisem imela prilike it na čik prve dni, šele 3. dan, ko je bila pod lučko in pol sem si itak rekla, če sem zdržala toliko, bom pa še naprej in sem! Ampak z ogromnoooo truda. Komaj zdaj, po enem letu, mi je lažje..ne mislim več toliko na kajenje..

Ena škatla na dan je res ful ampak jaz bi jih takrat skadila najmanj 2 in je bla tale ena malo, v tistih obdobjih, ko mi je res full pasalo.

Zdaj sem spet noseča in ne nameravam kadit,...ne vem pa kako bo, ko rodim in neham dojit. Upam, da mi uspe! Imam srečo, mož ne kadi in me pri nekajenju podpira ampak.. ne vem, če bom dovolj močna, ko ne bom imela več razloga ( nosečnost, dojenje), da ne bi kadila..

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 11:39:25   
Tippi
Sem nekje prebrala, da dosti več škodi kajenje med dojenjem kot med N in pol mi je res uspelo.


Bučkauser posted image . Kajenje škodi. Nenosečkam, nosečkam, dojiš ali ne. kajenje škodi. vse je samo odvisno od tega, kaj ti je najbolj pomembno v življenju. iskat izgovore, v smislu, raka pljuč dobijo tudi tisti, ki ne kadijo, je milorečeno neumno.

Dejmo vsi lepo na glas povedat, kajenje škodi. Pika. Amen. Basta. Odločitev pa je na vsakem posamezniku.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 11:48:27   
Michelle12
Itak, itak samo, ker kao naj bi škodlo bolj, sem nehala.. ma še dobro, da sem naletela na tisti članek, da sem nehala. Ki če ne, ne vem če bi..mogoče pa ja. Sem pa ponosna nase, da sem in to čez noč :) Sem pa pred tem kadila 7 let.


Nisem pa v N nikoli pila alkohola, niti nobenih drog...ljubitelj zdrave hrane tudi nisem, sem se pa takrat bolj potrudila :) To mi je malo ublažilo slabo vest...
No, alkohola in drog ne konzumiram niti zdaj. Pa pred N sem samo alkohol, pa še to skoraj leto prej nazadnje.



_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 11:53:59   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa ve, ki tolk obsojate kajenje, se v nosečnosti tudi alkohola nikakor ne dotaknete? Niti kozarčka?


Kajenja ne obsojam, ampak se mi zdi, da so potrebne prave informacije, da se lahko vsaka zase odloči.
In ja, tudi alkohola, se med nosečnostjo nisem dotaknila. Pa tudi na hrano sem še bolj pazila kot sicer. Sem se pač odločila, da naredim kar lahko, da otroku dam dobro popotnico. Kot sem rekla, vsaka se zase odloči.


Michelle12 oprosti, sem spregledala, da si že nehala kaditi. user posted image  čestitke! Vem, da to ni lahko! Upam, da se boš odločila in vstrajala, saj s tem daješ tudi dober zgled svojima otrokoma in povečaš njune možnosti za nekadilstvo pa še bolj zdravo mamico bosta imela. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:02:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz prav nič ne obsojam. Preberi še enkrat odgovore. Ves čas trdim, da je škodljivo, v vseh pogledih, kakorkoli opravičuješ, kakorkoli obrneš. to je vse. obtoževanja pa nikjer ni. konec koncev sem tudi jaz kadilka, vendar sem prenehala tako v prvi nosečnosti, brez problema in prav tako zdaj v drugi. me ne mika niti malo. Če bi me, bi prižgala, tako da res nisi našla prave (predvidevam da spadam med tiste, ki kao po tvoje obsojamo). Ne glede na to, ali kadim ali ne, kajenje je škodljivo, pa če se na trepetalke postavite in ga zagovarjate na sto in en način. in to je tudi tisto kar ves čas ponavljam. Noben izgovor ni dovolj dober, da bi ženska naj kadila v nosečnosti.

In ja. Niti dotaknem se ne alkohola, niti se ga bom (vsaj mislim da ne). Nimam potrebe, ne želje. otrok je zame po prioriteti meni pomembnih stvari v življenju, na prvem mestu. bil, je in bo.

simpl ko pasulj user posted image


In zakaj kadiš, če veš, da škodi.....?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:03:15   
Anonimen
Kajenje škoduje zdravju  tako odraslim kot nerojenim otročkom to je dejstvo. Otroci kadilk so dokazano manjši,...

Sicer kajenja ne obsojam, to je pač odločitev vsakega posameznika. Tudi jaz sem bila kadilka vendar sem takoj brez težav ko sem izvedela za nosečnost prenehala in se tega držim že 4 leta, pa še dober zgled bi bila rada svojim otrokom. Ko enkrat ne kadiš več se šele zaveš kako je to fino, nič več smradu in slabega zadaha, prej se tega sploh nisem zavedala. Ne predstavljam si več, da bi kadila. Poskusite, vredno se je potruditi.

Srečno

(odgovor članu Zora*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:05:46   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz prav nič ne obsojam. Preberi še enkrat odgovore. Ves čas trdim, da je škodljivo, v vseh pogledih, kakorkoli opravičuješ, kakorkoli obrneš. to je vse. obtoževanja pa nikjer ni. konec koncev sem tudi jaz kadilka, vendar sem prenehala tako v prvi nosečnosti, brez problema in prav tako zdaj v drugi. me ne mika niti malo. Če bi me, bi prižgala, tako da res nisi našla prave (predvidevam da spadam med tiste, ki kao po tvoje obsojamo). Ne glede na to, ali kadim ali ne, kajenje je škodljivo, pa če se na trepetalke postavite in ga zagovarjate na sto in en način. in to je tudi tisto kar ves čas ponavljam. Noben izgovor ni dovolj dober, da bi ženska naj kadila v nosečnosti.

In ja. Niti dotaknem se ne alkohola, niti se ga bom (vsaj mislim da ne). Nimam potrebe, ne želje. otrok je zame po prioriteti meni pomembnih stvari v življenju, na prvem mestu. bil, je in bo.

simpl ko pasulj user posted image


In zakaj kadiš, če veš, da škodi.....?


Zdaj ne ko sem noseča, a to še ne pomeni, da se smatram za nekadilko. Lahko sem kvečjemu ozdravljena kadilka. Ja?

< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 12:07:04 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:10:01   
liliana
Trenutno ne kadiš....to ni nič.....

Še enkrat......zakaj kadiš (oz. si kadila), čeprav veš, da ti škodi.....?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:11:33   
fjonda
Vsak se po svoji pameti odloča. Sama sem kadilka, ki zdaj med nosečnostjo mogoče skadim enega na teden. In to pomeni enega preveč!!! Ker zagovarjam trditev, da kajenje škodi nam in otročkom. Moj mož, ki ne kadi pa še toliko bolj. user posted image Ampak kot sem že napisala... vsak se po svoji pameti odloča!
Vem, da na forumih vsak lahko napiše kar misli, ker tukaj smo, da se pogovarjamo in izmenjujemo mnenja... me pa vseeno mičkeno zmoti, ko nekdo tako suvereno napiše, da čiki ne škodijo in da skadi med nosečnostjo škatlo na dan. In čeprav dobro vemo, da nobena od nas ne bo nikoli kriva za dejanja ostalih. Dotična iskreno oprosti, to je pač spet samo moje mnenje.
Dovolj nakladanja... grem še kaj delat! user posted image


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:15:10   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Trenutno ne kadiš....to ni nič.....

Še enkrat......zakaj kadiš (oz. si kadila), čeprav veš, da ti škodi.....?


Zame je. Veliko. Da lahko rečem STOP cigaretu v nosečnosti. In zakaj sem kadila, čeprav sem vedela da mi škodi? Butasto vprašanje. Lahko bi ti začela pripovedovati od samih začetkov, zakaj sem začela kaditi, pa verjamem, da te ne zanima. Sicer se pa moja zgodba ne razlikuje preveč od drugih zgodb, zakaj smo kot mladi segli po cigaretu. Lahko pa mi verjameš, da sem v vseh svoji kadilski karieri proti kajenju in se od kar vem zase trudi nehati kaditi in sem tudi nehala za več mesecev, celo za eno leto, ne vštevši nosečnosti, ravno zato ker se zavedam škodljivosti kajenja. Upam, da sem tokrat opravila s kajenjem za vse večne čase. zadovoljna z odgovorom?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:19:24   
hokuspokus
Tippi, želim in vem, da ti bo uspelouser posted image user posted image user posted image , ne reazmišljaj več o cigaretih in se posveti bolj zdravim razvadam npr. športu. lp

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:21:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Trenutno ne kadiš....to ni nič.....

Še enkrat......zakaj kadiš (oz. si kadila), čeprav veš, da ti škodi.....?


Zame je. Veliko. Da lahko rečem STOP cigaretu v nosečnosti. In zakaj sem kadila, čeprav sem vedela da mi škodi? Butasto vprašanje. Lahko bi ti začela pripovedovati od samih začetkov, zakaj sem začela kaditi, pa verjamem, da te ne zanima. Sicer se pa moja zgodba ne razlikuje preveč od drugih zgodb, zakaj smo kot mladi segli po cigaretu. Lahko pa mi verjameš, da sem v vseh svoji kadilski karieri proti kajenju in se od kar vem zase trudi nehati kaditi in sem tudi nehala za več mesecev, celo za eno leto, ne vštevši nosečnosti, ravno zato ker se zavedam škodljivosti kajenja. Upam, da sem tokrat opravila s kajenjem za vse večne čase. zadovoljna z odgovorom?


Pravijo, da butastega vprašanja ni....le odgovor je lahko butast.....user posted image

Kljub temu, da si proti kajenju, kljub temu, da se zavedaš negativnih posledic kajenja, nisi mogla nehati kaditi in si kar naprej segala po čikih.....torej, je nekaj v tebi (ali pa v cigaretuuser posted image ), da ti ne pusti nehati.....

Bi rada nehala, pa ne moreš......zate je nosečnost dovolj velik motivator, da za tistih nekaj mesecev nehaš, potem pa spet začneš kljub temu, da se zavedaš vseh škodljivih učinkov kajenja.....

Za druge ženske, pa pač nosečnost ni tako velik motivator prenehanja kot zate.....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:26:02   
hokuspokus
Mogoče vam pomaga tale misel: tudi mamice morate biti zdrave, da boste lahko skrbele za svoje otroke. S prenehanjem kajenja ste sigurno na dobri poti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:29:17   
Tippi
Hokuspokus hvala za podporo user posted image

Iliana prav, ti že veš user posted image Ni mi do tega, da bi se pinkponkala s tabo. Konfliktnim osebam se na daleč izogibam. Sem proti cigaretom, ne glede na to, a sem kadila, ali kadim! do tega imam menda pravico (da povem kaj mislim), kaj praviš? (retorično vprašanje, itak!)

In kaj je lahko večji motivator v življenju, kot novo človeško bitje, ki raste v tebi? (spet retorično) user posted image Tukaj so namreč na forumu tudi zelo mlade punce, ki so šele začele dobro ovohavati življenje in če bodo prebrale, da kajenje med nosečnostjo ni nič hudega, mene to ne veseli preveč. In konec koncev si ne bi želela, da moja pubertetniška hči prebere takšne klobase! zato je treba še toliko bolj poudariti škodljivost kajenja, ne glede na to, ali sem jaz kadilec ali ne.

Poglej ven, sonček je. Uživaj user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:32:16   
Michelle12

IZVIRNO SPOROČILO: fjonda

Vsak se po svoji pameti odloča. Sama sem kadilka, ki zdaj med nosečnostjo mogoče skadim enega na teden. In to pomeni enega preveč!!! Ker zagovarjam trditev, da kajenje škodi nam in otročkom. Moj mož, ki ne kadi pa še toliko bolj. user posted image Ampak kot sem že napisala... vsak se po svoji pameti odloča!
Vem, da na forumih vsak lahko napiše kar misli, ker tukaj smo, da se pogovarjamo in izmenjujemo mnenja... me pa vseeno mičkeno zmoti, ko nekdo tako suvereno napiše, da čiki ne škodijo in da skadi med nosečnostjo škatlo na dan. In čeprav dobro vemo, da nobena od nas ne bo nikoli kriva za dejanja ostalih. Dotična iskreno oprosti, to je pač spet samo moje mnenje.
Dovolj nakladanja... grem še kaj delat! user posted image





Verjetno leti name, ne? Nikjer nisem napisala, da ne škodi. Seveda škodi. Vsaka nezdrava stvar škodi. Ampak moji princesi ni škodilo. Jaz pa tudi nimam še nobenih posledic in ko sem kadila sem bila še manj bolana kot prej. Pred kajenjem sem bila 2x letno, ko sem kadila pa max 1x, včasih še to ne..in to samo prehlad. Da bi imela kakšne druge probleme pa nikoli. Mogoče se mi bo kasneje pokazalo, ne vem.
Mogoče se bo moji princesi kasneje pokazalo, ne vem..bomo videli, ko bo, če sploh bo. Jaz upam, da ne.
Nikjer pa nisem napisala, da sploh ne škodi. Zdravo ni in to vemo vsi..


Jaz tudi upam, da mi uspe :) Mora mi.. če sem zdržala eno leto ( no, mal več;)), bom še naprej :)

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu fjonda)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:46:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Iliana prav, ti že veš user posted image Ni mi do tega, da bi se pinkponkala s tabo. Konfliktnim osebam se na daleč izogibam. Sem proti cigaretom, ne glede na to, a sem kadila, ali kadim! do tega imam menda pravico (da povem kaj mislim), kaj praviš? (retorično vprašanje, itak!)

In kaj je lahko večji motivator v življenju, kot novo človeško bitje, ki raste v tebi? (spet retorično) user posted image Tukaj so namreč na forumu tudi zelo mlade punce, ki so šele začele dobro ovohavati življenje in če bodo prebrale, da kajenje med nosečnostjo ni nič hudega, mene to ne veseli preveč. In konec koncev si ne bi želela, da moja pubertetniška hči prebere takšne klobase! zato je treba še toliko bolj poudariti škodljivost kajenja, ne glede na to, ali sem jaz kadilec ali ne.

Poglej ven, sonček je. Uživaj user posted image




Glej, ne gre se za nobeno pinkponkanje......poskušam samo razumeti, zakaj potem kadiš, če si proti cigaretom.....zakaj enostavno nisi odnehala, tudi ko nisi bila noseča, če si pa proti cigaretom......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:50:41   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
...poskušam samo razumeti, zakaj potem kadiš, če si proti cigaretom.....

Veš, ene stvari lahko razumeš le, če jih doživiš in preživiš...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 12:54:46   
Tippi
Verjemi mi, da je kajenje huda odvisnost. In če kdo ve, kako je kajenje škodljivo, so to kadilci ker jih kajenje omejuje v življenju. Čik jim je merilec časa (samo še tega pokadim, potem pa grem), čik jim je nagrada (še tole pomijem, potem pa enega prižgem), čik jim je užitek na karkoli pomislijo. Seks, kava, kosilo. Da o kratki sapi in omejitvah pri športnih aktivnostih, sploh ne govorim. In zdravje. Joj, koliko negativnih stvari je pri kadilcih. Kajenje je zasvojenost. In to ni težko razumeti, če se človek potrudi. Se mi zdi, da je to tako samoumevno, da je tvoje vprašanje, zakaj nisi nehala, čeprav veš da škoduje, pač smešno, ali pa vsaj nekako "neprimerno" za žensko, kot si ti, za katero predvidevam, da si v življenju že nekaj doživela in ti je to popolnoma jasno, da je kajenje odvisnost.

Redki so, ki kadijo in si ne želijo nehati kaditi. Redki.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 12:56:50 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 13:04:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Verjemi mi, da je kajenje huda odvisnost. In če kdo ve, kako je kajenje škodljivo, so to kadilci ker jih kajenje omejuje v življenju. Čik jim je merilec časa (samo še tega pokadim, potem pa grem), čik jim je nagrada (še tole pomijem, potem pa enega prižgem), čik jim je užitek na karkoli pomislijo. Seks, kava, kosilo. Da o kratki sapi in omejitvah pri športnih aktivnostih, sploh ne govorim. In zdravje. Joj, koliko negativnih stvari je pri kadilcih. Kajenje je zasvojenost. In to ni težko razumeti, če se človek potrudi. Se mi zdi, da je to tako samoumevno, da je tvoje vprašanje, zakaj nisi nehala, čeprav veš da škoduje, pač smešno, ali pa vsaj nekako "neprimerno" za žensko, kot si ti, za katero predvidevam, da si v življenju že nekaj doživela in ti je to popolnoma jasno, da je kajenje odvisnost.

Redki so, ki kadijo in si ne želijo nehati kaditi. Redki.


In ker je kajenje odvisnost je tudi v nosečnosti težko prenehati s kajenjem, ne glede na motivator otroka v trebuhu......ene prenehajo, druge pa ne.....

p.s.: tudi sama kadim......v nosečnosti sicer nisem, razen nekaj čikov v zadnjih treh mesecih nosečnosti......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 13:07:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
...poskušam samo razumeti, zakaj potem kadiš, če si proti cigaretom.....

Veš, ene stvari lahko razumeš le, če jih doživiš in preživiš...


Ja....samo ni treba s prižganim čikom v roki pametovati drugim, kako naj ne kadijo, ker je kajenje škodljivo.....to lahko delaš brez prižgane cigarete.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 13:09:43   
Tippi
Nihče ne pravi, da je lahko! Nihče tudi ne obsoja tistih, ki niso zmotivirane z otročkom, da bi prenehale. Je pa treba na glas, jasno in glasno priznati (tudi kadilke), da je škodljivo in da noben izgovor ni dovolj dober. Tudi ta ne, da gre za zasvojenost.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?