|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:25:50   
mateyka
ok, bab k kadite bodte tih o tem kaj kadite - samo nekadilci lahk pridigajo. tko kot alkoholiki in drogeraši ne smejo priznat da konzumirajo strupe in zavajajo druge alko-narko mane da bi nehal, s čisto resnico, tudi me ne smemo resnico govort s prižgano cigareto.
sploh da ne bi kera zdej tipkala odgovora liljani s čikom v roki!! user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:29:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ah dej no, ne gre se za pametovanje, gre se za resnicoljubnost. jaz lahko mirne duše rečem s čikom v roki, da je kajenje slabo. bi se mizdelo pa patetično, da bi trdila da je ok, sam zato ker kadim. da sem šibka v določeni stvari, se mi ne zdi greh in problematično priznat, sam seb lagat pa. koneckoncev je priznanje da maš problem, začetek konca odvisnoti, ne? a ne pravjo neki tazga v AA? user posted image


Saj ko sam sebi priznaš, da imaš problem, si resnicoljuben.....zato ne potrebuješ drugih ljudi, da dobiš potrditev od njih, kako se trudiš, ker kot strasten kadilec priznavaš, da je kajenje škodljivo.....to je le "čiščenje svoje vesti", ker ne moreš prenehati in s čikom v roki potem predavaš o škodljivosti kajenja.....

Bodi karakter, pa se odloči in nehaj....tako kot te otrok v trebuhu "prisili", da nehaš, ali te v to "prisili" rak v grlu ali na pljučih, da nehaš, tako lahko sam sebe prisiliš, da nehaš, lahko.....samo ker gre za razvado, ki je deloma psihična, še bolj pa pogojena ne gre, ker je užitek večji.....

ker če si zmožen leto dni v nosečnosti in ko dojiš biti brez cigaret, si zmožen biti tudi celo življenje brez čika.....

Samo navada (razvada) je le železna srajca.....in ko po letu (jaz sem po treh letih) začneš spet kaditi, to potem ni več odvisnost....to je razvada.......in imaš zgolj ta problem, ker zaradi razvade škodiš svojemu zdravju....samo potem si priznaj, da si škodiš zaradi razvade, ugodja.....ne pa da iščeš potrditev od drugih ljudi, ko kljub temu, da kadiš, vehementno razlagaš, kako to škodi, kako je škdljivo, kako bi prenehal, pa ne moreš.....lahko....tako kot si prenehal kaditi v času nosečnosti, tako lahko kadarkoli.....vse drugo je opravičevanje lastne nemoči in pametovanje na račun tega....

In da se ne boste spet obregnile vame, ker ne piham na dušo vesoljni publiki o škodljivosti kajenja z vami.......ko ne trdim s prižganim čikom v roki, da kajenje škodi....:

ja, škodi, vem da škodi, vem da imam sama problem, da kadim in da me bo mogoče rak pobral zaradi tega ali pa herc infarkt...vendar to je moj problem, ki ga moram rešiti sama in ne potrebujem tretjih ljudi, ki bi jim pihala na dušo (ali če imate rajšiuser posted image  pametovala), kako kajenje škodi, da bi mi ti drugi ljudje nazaj ploskali, ker osveščam rodove o škodljivosti kajenja.....to ploskanje pa potrebujejo zgolj zato, ker sami sebi lažejo, da so nemočni in ne morejo prenehati s kajenjem zaradi razvade, zaradi ugodja, zaradi lasne nemoči reči NE cigaretu....

Največ narediš, ko priznaš SAM SEBI, da imaš problem, da si nemočen in nesposoben problem rešiti....za rešitev svojega problema odvisnosti od kajenja, ne potrebuješ tega, da osveščaš druge......to delaš zgolj zato, da je tebi lažje......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:35:25   
LuLu
liliana,
imaš čik v ustih, ko to pišeš?
Meni res ni več jasno, kaj bi ti rada sporočila. Si kadilka... jaz tudi. Kakšna je že razlika med nama? Po domače...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:40:13   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: mika
vem, da tse pri čikih.....ena je prj omenila alkohol, da ga med nosečnostjo ni spila niti kapljice.....ne vem a ste eni čist obsedeni s tem iber super truper zdravim življenjem???? Dajte se malo skuliratuser posted image . Pa ne mislim, da bi ga nosečnica morala 'tankat', ampak da ne spije niiiiiiiiič alkoholnega...


eh, jaz nisem probala alkota že cirka 15 let (pa nisem bla nonstop noseča) - kva je šele to zate, matr sem določasna user posted image


Dologčasna si samo s takšnimi odgovori in ne zato, ker ne piješ alkohola. Kje sem pa napisala, da so tisti, ki ne pijejo alkohola dolgočasni? Če ga ne piješ, ga pač ne piješ.

se mi pa zdi hecna obsedenost s prenehanjem uživanjem vsega kar bi mogooooooooooooče lahko škodilo v nosečnosti, dejansko pa škode ni nobene, razen če se uživa v prevelikih količinah.





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:41:04   
uškinamama
Liliana? Dejansko hočeš povedat, da imam samo jaz pravico, kot nekadilka, komentirat to temo?  user posted image

Če to ni fora, se prav fanj počutim.

Jaz pa sem nekadilka, tralala, hopsasa.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 30.8.2012 14:42:26 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:52:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

liliana,
imaš čik v ustih, ko to pišeš?
Meni res ni več jasno, kaj bi ti rada sporočila. Si kadilka... jaz tudi. Kakšna je že razlika med nama? Po domače...


Bil je odgovor mateyki, ko je govorila o patetičnosti, problematičnosti, odvisnosti, priznanju problema.......


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:53:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Liliana? Dejansko hočeš povedat, da imam samo jaz pravico, kot nekadilka, komentirat to temo?  user posted image

Če to ni fora, se prav fanj počutim.

Jaz pa sem nekadilka, tralala, hopsasa.


Ne......


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:55:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
liliana,
imaš čik v ustih, ko to pišeš?
Meni res ni več jasno, kaj bi ti rada sporočila. Si kadilka... jaz tudi. Kakšna je že razlika med nama? Po domače...

Bil je odgovor mateyki, ko je govorila o patetičnosti, problematičnosti, odvisnosti, priznanju problema.......

Hvala za odgovor, pa čeprav ni odgovor na moje vprašanje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 14:59:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
liliana,
imaš čik v ustih, ko to pišeš?
Meni res ni več jasno, kaj bi ti rada sporočila. Si kadilka... jaz tudi. Kakšna je že razlika med nama? Po domače...

Bil je odgovor mateyki, ko je govorila o patetičnosti, problematičnosti, odvisnosti, priznanju problema.......

Hvala za odgovor, pa čeprav ni odgovor na moje vprašanje.


Odgovor na prvo vprašanje....ne, nimam čika v ustih, ko pišem....user posted image

odgovor na drugo vprašanje.....kadilki sve obe.....ena bi se rada odvadila, pa se ne more, ena se pa trenutno ne želi odvaditi.....user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 15:03:41   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
odgovor na drugo vprašanje.....kadilki sve obe.....ena bi se rada odvadila, pa se ne more, ena se pa trenutno ne želi odvaditi.....user posted image

Tak se kadilci ločujejo med sabo? user posted image
Veš, od daleč, na grobo, z motnimi očali,... in iz oči nekadilke...  sva obe kadilki. Ni razlike... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 15:51:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Tak se kadilci ločujejo med sabo? user posted image


Dobila si odgovor, ki si ga želela.....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Veš, od daleč, na grobo, z motnimi očali,... in iz oči nekadilke...  sva obe kadilki. Ni razlike... user posted image


O ja, pa je....tisti kadilci, ki se zavedajo škodljivosti kajenja in o tem javno govorijo, so bolj zdravi in "boljši" kadilci.....user posted image

Drugače pa razlike res ni.....če imam jaz čik v ustih ali pa ti.....kadilki sva obe.....z vsemi prednostmi in slabostmi, ki jih kajenje prinaša.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 15:52:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: mika
vem, da tse pri čikih.....ena je prj omenila alkohol, da ga med nosečnostjo ni spila niti kapljice.....ne vem a ste eni čist obsedeni s tem iber super truper zdravim življenjem???? Dajte se malo skuliratuser posted image . Pa ne mislim, da bi ga nosečnica morala 'tankat', ampak da ne spije niiiiiiiiič alkoholnega...


eh, jaz nisem probala alkota že cirka 15 let (pa nisem bla nonstop noseča) - kva je šele to zate, matr sem določasna user posted image


Dologčasna si samo s takšnimi odgovori in ne zato, ker ne piješ alkohola. Kje sem pa napisala, da so tisti, ki ne pijejo alkohola dolgočasni? Če ga ne piješ, ga pač ne piješ.

se mi pa zdi hecna obsedenost s prenehanjem uživanjem vsega kar bi mogooooooooooooče lahko škodilo v nosečnosti, dejansko pa škode ni nobene, razen če se uživa v prevelikih količinah.


ehh, mal sem se jaz pohecala, da smo nealkouživalci dolgocajtni, pa prec surla da ti tega nisi rekla.. prav, ker te pretirano dolgočasim, te prepuščam suhoparnemu kozarčku rujnega, mogoče me boš vsaj pol videla manj dologčasno user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 15:55:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

O ja, pa je....tisti kadilci, ki se zavedajo škodljivosti kajenja in o tem javno govorijo, so bolj zdravi in "boljši" kadilci.....user posted image

Ozaveščen kadilec? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 16:04:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
O ja, pa je....tisti kadilci, ki se zavedajo škodljivosti kajenja in o tem javno govorijo, so bolj zdravi in "boljši" kadilci.....user posted image



ja ja, tole te skrbi - da ne bomo me slučajno boljše od tebe user posted image

naj vse (ampak očitno tebe najbolj) samo spomnim zakaj se je razvila tale zabavna debata. zato, ker nekatere kadilke (mene, Lulu in Tippi) moti, da babe k čik isto kot me v roki držijo, govorijo da ni dokaza da škodi. pa ne "osveščamo", ampak gre se za dejstva. kakor bi opozorila da pač maja ne rodijo jabolka.
sej drugo (da naj nehajo kadit ipd.) vsi vemo da nima veze. me se sploh ne bi oglasile niti z besedo (vsaj jaz ne), če ne bi ene "olepševale" dejstev. in tebe to moti. ne da jim govorimo naj nehajo (kar jim btw nismo), ampak zato ker maš ti problem, da jaz rečem dejstvo o cigaretah (ki je resnično), ki ga ti ne bi.
really.. lilana.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.8.2012 16:05:38 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 17:06:00   
Tippi


Me je delo odvrnilo od vroče debate. škoda, pa tako zabavno je bilo user posted image

Zdaj, ko imam čas pokomentirat, pa vidim, da nimam več kaj dodat. so določene uporabnice povedala vse, kar je bilo že povedano, samo v mogoče lilijani malo bolj razumljivi obliki. no, vsaj upam, da se zdaj razumemo user posted image

ps. bemti kle po čikih smrdi user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 17:07:16 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 17:27:49   
astrid1
IZVIRNO SPOROČILO: mika
vem, da tse pri čikih.....ena je prj omenila alkohol, da ga med nosečnostjo ni spila niti kapljice.....ne vem a ste eni čist obsedeni s tem iber super truper zdravim življenjem???? Dajte se malo skuliratuser posted image . Pa ne mislim, da bi ga nosečnica morala 'tankat', ampak da ne spije niiiiiiiiič alkoholnega..




Ja, niiiiiiiiiiiiiiiiiič alkoholnega. Ker sem se prekleto namučila, da sem le zanosila. Zato tudi ne dajem v svoje telo prav nič takšnega, kar bi lahko škodilo otročku. Pa še v precej slabi koži sem zdravstveno gledano, ker imam komplikacije. A zdaj se ga pa naj še zatolčem do kraja ali kaj?
Ne, v nasprotju s slovensko pijansko folkloro res ne bom niiiiiiiiiiiiiiiiič pila.

Ti ga pa kar tankaj, če se ti zdi. Po mojem mnenju je zame osebno boljše, če spijem kakšen tekoč jogurt, kot pa dva deci vina. Ti pa kar nagni. Da ti bo življenje bolj veselo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:14:00   
mika
ASTRID 1, v tvojem primeru razumem in bi postopala enako kot ti. HB moja nosečnost poteka bp in upam, da tako ostane. Ostalega ne bom komentirala....
Ti pa iz srca želim, da nosečnost spelješ brez težav do konca in stisneš k sebi zdravega otroka.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:22:01   
pelin
Res je to kar pravijo nekatere...ni point v tem da bi se sedaj tule obsojal noseče kadilke ,temveč je v bistvu skoraj neverjetno kako določene kadilke na vsak način hočejo prepričati ves vesolni svet, kako čiki niso tako zelo škodljivi kot vsi mislijo...pa kako v nosečnosti niso tako škodljivi ( čeprav se takrat bogi zarodek šele razvija), temveč med dojenjem in podobne frišne znanstvene raziskave iz Butal....Sicer pa ...to sploh ni nič presenetljivega, temveč je vse skupaj tipično...odvisneži, pa ni važno kakšni, so v prvi vrsti pravi mojstri mazanja oči sebi in po možnosti drugim...

Osebno nisem nikoli kadila, partner že od kar ga poznam...nikomur ne diham za ovratnik če kadi.... kadar me moti se raje distanciram oz se obrnem stran.Stran se obrnem tudi, ko vidim žensko s trebuhom , ki vleče čik...v sebi pa si želim, da bi se lahko stran obrnil tudi njen otrok, ki je ujet v njenem trebuhu...V takih trenutkih se zamislim koliko enega odpovedovanja, odrekanja, jeklenih živcev in sekiracije daš skozi, ko imaš svojega otroka, pa da ne bi mogla dat stran enega smrdljivega čika, za katerega vem, da ogroža mojega otroka?!...
In še to...jaz razumem in podpiram take kot je Tippi, ki je prenehala kaditi v nosečnosti...Tudi jaz premalo pazim nase...bom pa naredila vse , da bom pazila na svoje otroke...tako kot moja mama...in njena mama....in...pa brez sprenevedanja...sprenevedanje in materinstvo ne gresta skupaj...

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:25:41   
uškinamama
http://www.viva.si/Ginekologija-in-porodni%C5%A1tvo/2669/Fetalni-alkoholni-sindrom


Preden se bo začelo zagovorjati pivo, dve, špricer in podobno v nosečnosti.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:38:57   
Tippi
Pelin hvala za podporo!

uškinamama fajn članek, za odpret oči nekaterim. Čeprav, saj veš kako pravijo, slepemu oči odpirat...sizifovo delo...

< Sporočilo je popravil Tippi -- 30.8.2012 18:39:23 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:45:48   
astrid1
mika , hvala za lepe želje, pa oprosti za moj ton. Danes me kar pošteno dajejo tile hormoni.... Imam pa izgovor, kaj user posted image !

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 18:58:20   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

http://www.viva.si/Ginekologija-in-porodni%C5%A1tvo/2669/Fetalni-alkoholni-sindrom


Preden se bo začelo zagovorjati pivo, dve, špricer in podobno v nosečnosti.




sej veš, da so to posledice extremnega pitja oz. alkoholikov in ne od enega piva ali dveh špricerjev v nosečnosti. Pretiravat ni trebauser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:01:30   
uškinamama
Mika, PUSTIMO navade in razvade....take in drugačne...

Povej, kako si , pa kdaj pričakuješ drugo srečo user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:06:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
O ja, pa je....tisti kadilci, ki se zavedajo škodljivosti kajenja in o tem javno govorijo, so bolj zdravi in "boljši" kadilci.....user posted image



ja ja, tole te skrbi - da ne bomo me slučajno boljše od tebe user posted image

naj vse (ampak očitno tebe najbolj) samo spomnim zakaj se je razvila tale zabavna debata. zato, ker nekatere kadilke (mene, Lulu in Tippi) moti, da babe k čik isto kot me v roki držijo, govorijo da ni dokaza da škodi. pa ne "osveščamo", ampak gre se za dejstva. kakor bi opozorila da pač maja ne rodijo jabolka.
sej drugo (da naj nehajo kadit ipd.) vsi vemo da nima veze. me se sploh ne bi oglasile niti z besedo (vsaj jaz ne), če ne bi ene "olepševale" dejstev. in tebe to moti. ne da jim govorimo naj nehajo (kar jim btw nismo), ampak zato ker maš ti problem, da jaz rečem dejstvo o cigaretah (ki je resnično), ki ga ti ne bi.
really.. lilana.. user posted image


Ne, mateyka, to me ne skrbi, da bi bila ti boljša od mene....itak da si že boljša......user posted image

In mene recimo v bistvu ne moti, četudi se katera mamica tolaži s tem, da kajenje ne škodi, da za rakom zbolevajo tudi nekadalci, da je veliko astmatikov in alergikov otrokov nekadilcev......naj se zavajajo in naj se tolažijo.....

Nekateri pa se pač tolažijo s tem, da bi radi nehali kaditi, pa ne morejo, ker je to odvisnost, ker so zasvojeni, potem javno govorijo, da se z vsakim prižganim cigaretom zavedajo škodljivosti kajenja, nehati pa ne morejo.....lahko nehajo, vedno, vendar nočejo......in to svojo nemoč potem kažejo tako, da osveščajo druge o škodljivosti kajenja......pa kaditi lahko čisto enostavno nehaš.....mnogo jih je že nehalo in niso začeli nazaj kaditi in to je resnično dejstvo, ki ga je tudi potrebno sprejeti.....


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:13:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi



Me je delo odvrnilo od vroče debate. škoda, pa tako zabavno je bilo user posted image

Zdaj, ko imam čas pokomentirat, pa vidim, da nimam več kaj dodat. so določene uporabnice povedala vse, kar je bilo že povedano, samo v mogoče lilijani malo bolj razumljivi obliki. no, vsaj upam, da se zdaj razumemo user posted image

ps. bemti kle po čikih smrdi user posted image


No, saj lepo bi bilo, če bi se še ti trudila prebrati in razumeti tisto, kar pišem tudi jaz.....ker pozabljaš na eno, v debati sva enakovredni in nisi zgolj ti tista, ki prepričuješ in učiš mene......

V bistvu jaz vem, da sem kadilka, da kajenje škodi....priznavam pa tudi, da ob kajenju izredno uživam, še posebno ob prvem čiku zjutraj ob kavi, ali pa zvečer ob dobrem kozarcu vina....in se tej razvadi ne mislim odpovedati za zdaj.....vendar zavestno, ne krivim neko odvisnost in ne vem kaj še vse (pecivo in čokolado tudi imam rada, pa se ju nikoli ne bom odpovedala, pa čeprav reditauser posted image ).....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?