|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:20:28   
Tippi
ker pozabljaš na eno, v debati sva enakovredni in nisi zgolj ti tista, ki prepričuješ in učiš mene.


Še vedno si prepričana, da ti pametujem. potem bova teško na istem bregu, četudi sva obe kadilki (no, jaz trenutno nisem in si želim in bom dala vse od sebe, da bo tako ostalo tudi po porodu). več se ne želim spuščati v debato, to sem že povedala. Svoje mnenje o škodljivosti kajenja pa sem tudi že podala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   [Brisano sporočilo]
30.8.2012 19:39:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:39:54   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

mika , hvala za lepe želje, pa oprosti za moj ton. Danes me kar pošteno dajejo tile hormoni.... Imam pa izgovor, kaj user posted image !


Opravičilo sprejetouser posted image Imaš explozivne hormoneuser posted image . Sem jih tud sama pričakovala, ampak imam jokajoče in smejočeuser posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:42:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

ker pozabljaš na eno, v debati sva enakovredni in nisi zgolj ti tista, ki prepričuješ in učiš mene.


Še vedno si prepričana, da ti pametujem. potem bova teško na istem bregu, četudi sva obe kadilki (no, jaz trenutno nisem in si želim in bom dala vse od sebe, da bo tako ostalo tudi po porodu). več se ne želim spuščati v debato, to sem že povedala. Svoje mnenje o škodljivosti kajenja pa sem tudi že podala.


Nikoli nisem rekla, da meni pametuješ....govorila sem na splošno....vendar si ti vzela osebno in si mi grozno zamerila......

In četudi nisva na istem bregu nije to smak svijeta......pač ne deliva istih pogledov na določeno zadevo in to je vse.....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:44:23   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mika, PUSTIMO navade in razvade....take in drugačne...

Povej, kako si , pa kdaj pričakuješ drugo srečo user posted image


Druga sreča pride v začetku januarja. Smo včeraj za 100% izvedeli, da bomo dobili še eno bejbo user posted image . Pa vse smo videli, obrazek, prešteli prstke ...user posted image ....Prva bejba je tako srečna...vsiiii smo srečniuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:46:00   
Tippi
heheh ja no, če si odgovarjala na moje komentarje, čeprav uporabljala množino, sem se pač našla noter. nisem pa zamerila.

in se strinjam, nije smak svijeta, se kot kaže, končno razumeva a ne strinjava. to gre skoz.user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 19:47:36   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mika


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mika, PUSTIMO navade in razvade....take in drugačne...

Povej, kako si , pa kdaj pričakuješ drugo srečo user posted image


Druga sreča pride v začetku januarja. Smo včeraj za 100% izvedeli, da bomo dobili še eno bejbo user posted image . Pa vse smo videli, obrazek, prešteli prstke ...user posted image ....Prva bejba je tako srečna...vsiiii smo srečniuser posted image




iiii, čestitke še enkratuser posted image

Ta velika je letnik 2005, kot moj Uš? Kako je sprejela novico o dojenčku? Zdaj je moderno imeti majhno razliko med otroci pa me zanima kako sprejemajo sorojenca sedemletniki user posted image

Uživajte...


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 20:31:53   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne, mateyka, to me ne skrbi, da bi bila ti boljša od mene....itak da si že boljša......user posted image


no no, bodimo realni - jabolka ne rodijo maja in jaz nisem "boljša" od tebe user posted image

.....naj se zavajajo in naj se tolažijo.....
Nekateri pa se pač tolažijo s tem...


kako je mogoče po vsej tej tolažbi, da nisem nič potolažena? user posted image

.....in to svojo nemoč potem kažejo tako, da osveščajo druge o škodljivosti kajenja.......


hej, če na javnem forumu prijavljaš nebuloze in ti označiš vsak popravek za osveščanje ter vsakega ki opozori na dejstva za nemočnega, so be it.. ti si pač pr bolj močnih..

vsem nosečkam pa želim zdravo nosečnost in zdrave otroke. aja, Tippi, evo: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.8.2012 20:32:57 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 20:33:54   
mika
Uškinamama, hvala za čestitkeuser posted image !

Naša bejba je eno leto starejša od uške oz, je december 2004. Povedala sva ji po nuhalni...tako zelo je bila srečna, da je jokala in smo na koncu jokali vsi trije. Naslednji dan me je vprašala, če je res al jo hecam. In sem ji rekla, da iz takšnih stvari se ne heca in, da je res.

Že pred enim letom je pisala štorklji pismo, ki je bilo zalepljeno na oknu, v katerem je prosila štorkljo, da meni v popek prinese jajčko, da bo dobila bratca ali sestrico (tako so ji povedali v šoli-sedaj se počasi pripravljam, da ji povem resnicouser posted image , čeprav je takosimpatična, ko verjame v štorkljouser posted image , da kar odlašam).

V tem letu se je rodilo kar nekaj dojenčkov in je bila razočarana, ko smo hodili gledat tuje dojenčke, ona je pa še vedno bila sama. Enkrat se je razkurila in rekla...pa kaj je s to štorkljo, kaj je gluha in slepa al ne zna bratuser posted image . Vzela je pismo z okna, da je itak brezveze, ker drugi ne pišejo štorkljam, pa dobijo bratca oz. sestrico.

Za nosečnost sva izvedela med prvomajskimi prazniki in so takrat spet prišle štorklje, zato sem ji rekla, da naj spet napiše pismo, mogoče bodo nam pa letos kaj prinesle. In je se jih je ful razveselila in jim pisalauser posted image .

Tako je posrečena v tej otroški naivnosti...user posted image .

sedaj lupčka trebuh, čaka na brcike....srečna, srečna srečna....user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 20:48:28   
mateyka
ej, mika - ful cute ta zgodbica user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 20:48:39   
uškinamama
Mika, tako lepo si napisala, da si mi gušte naredilauser posted image

Srečno.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 21:14:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


hej, če na javnem forumu prijavljaš nebuloze in ti označiš vsak popravek za osveščanje ter vsakega ki opozori na dejstva za nemočnega, so be it.. ti si pač pr bolj močnih..




Daj mateyka....kaj pa je opozarjanje na dejstva....a to ni osveščanje....?

Sicer pa trdim zgolj to, da mi je malo čudno opozarjati druge na nekaj, kar vem da meni grozno škodi, vendar sama to (z veseljemuser posted image ) delam in nekako verjamem, da tudi drugi kadalci ne prižigajo cigaret z odporom, ampak nasprotno z največjim užitkom......ne vem zakaj bi morala potem opozarjati na dejstva o škodljivosti in da naj ne delajo tega......ker osveščen kadilec mi je precej čuden in smešen termin....kot osveščen vegetarijanec, ki je svinjsko meso in drugim govori, da naj ga ne jedo.....nisi pač ne vem kako kredibilen, če s čikom v roki opozarjaš druge na dejstva o škodljivosti kajenja ali pa s slastnim grižljajem svinjskega mesa v ustih predstavljaš dejstva, zakaj je dobro biti vegetarijanec.....

Pa ne gre se zdaj tu za dokazovanje kdo je močenjši in kdo nemočen....





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 21:41:36   
josephine27
Nisem brala vsega, ker je že čisto preveč. V glavnem. Posledic nobeden ne ve vnaprej. Moja mama je kadila med nosečnostjo ( sicer zmanjšala na minimum ). Jaz sem se rodila dva meseca prezgodaj s porodno težo točno 2 kg. Zdravniki so ji rekli, da je verjetno krivo kajenje. Za 100% itak nobeden ne more potrdit. Pri bratu je bilo pa vse ok. Sicer sem zdaj zdrava in mi nič ne manjka. Nočem solit pameti ampak posledice kajenja v nosečnosti sigurno so kako velike je pa bolj primerno vprašanje za koga drugega ne za na forum. Koliko se sama trudiš da ne bi kadila pa itak sama najbolje veš.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 22:55:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.....ne vem zakaj bi morala potem opozarjati na dejstva o škodljivosti in da naj ne delajo tega......


zato ker javno trdijo da to (škodljivost) ni res. pa kva tle ni za štekat?
pa še to; moje mnenje se ne spremeni za atom, pa če kadim al ne - kaj ma pol veze a to kadilc reče al nekadilc? sej trdita isto.
sam po moje ti nočeš štekat..

in še PETIČ (for Gods sake..) - NISEM NITI Z BESEDO REKLA DA NAJ NE KADIJO. samo da naj ne širijo neresnice o ne(preveliki)škodljivosti kajenja (ker tema se je razvila v debato "kje so argumenti o škodljivosti"). kajenje škodi. škodi odraslemu in kaj ne bi tudi (nerojenemu) otroku.
vse ostalo je pa od njih samih odvisno in v to se ne mešam.

trdim pa da ne kadijo vsi iz užitka (imo je podobno kava - eni jo pijejo da jih zadane, da niso zaspani, tud če jim ni ne vem kako dobra). jaz osebno sem nehala kadit, pa sem prižgala spet, ko je mel moj oče prometno nesrečo in bil v komi - ni bil užitek; sem vedela, da bo štala za nas, da se bomo moral (jaz, tamala in mož) verjetno ločit in smo tudi živeli 2 leti zarad tega narazen. jaz sama skrbela za dojenčka in nepokretnega s psihoorganskim sindromom. tko da meni osebno ni tok užitek (sej skadim max 5 na dan), bolj miritev živcev, ko sem res out. pa tud nameravam v kratkem nehat - verjetno se selimo na svoje user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.8.2012 22:58:03 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
30.8.2012 23:08:05   
Anonimen
Kajenje naj bi vplivalo na staranje posteljice. Se pa dogaja, da je pri kadilkah, ki rodijo ob roku, posteljica zelo lepa. Po porodu ti jo itak pregledajo in če ženska rodi prezgodaj ter je ob tem posteljica stara, je to lahko zaradi cigaret, sicer pa verjetno ne. Relavanten bi bil torej podatek tudi o stajnu posteljice.

Mislim, kera debata. Malo poglejte, kaj je ženska, ki jo je odprla sploh vprašala. In ve se kregate, katera lahko pove svoje mnenje, ko pa jasno piše, da jo zanimajo izušnje kadilk v nosečnosti in še posebej je prosila za vzdržnost vseh ostalih.

Najbolj so pa čudni odgovori v smislu "že 15 let ne pijem in seveda ne vem, zakaj bi pila v nosečnosti". Kot bi nekadilka, ki sploh ne kadi (ne nekadilka na novo) trosila o tem, da seveda tudi v nosečnosti ne kadi. Ja hudiča, če ne piješ ali ne kadiš nasploh v življenju, kater trot bi pa v tem primeru potem to počel ravno v nosečnosti? Res preveč poudarjate že tako osnovne zadeve. Preveč poudarjate tudi že povsem jasne zadeve "kajenje je škodljivo", pa kaj, mislite, da folk tega ne ve? Pa na vseh škatlicah cigaret to piše, vi pa še kar osveščate, kot da boste spremenile svet! Če nekoga zanimajo dotični primeri zdravja otrok tistih, ki so v nosečnosti kadile, to ni primerna tema za tovrstno osveščanje ampak zgolj smetenje teme. To sem ravnokar storila tudi sama, z upanjem, da vas tudi jaz OSVESTIM o vašem smetenju, česar se očitno same ne zavedate.

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 3:39:26   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
To sem ravnokar storila tudi sama, z upanjem, da vas tudi jaz OSVESTIM o vašem smetenju, česar se očitno same ne zavedate.

Ti si kadilka ali ne?
Mah.. saj ni važno...
Mislim, da je ta tema zelo lepo prikazala odgovor na avtoričino vprašanje.
Ali bo kadila, ko bo noseča ali ne?
Odločila se bo sama... ampak če se potrudi, bo pa le zaznala jezo v nas vseh kadilkah, ki smo/še kadimo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 8:08:57   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Moia

Pozdravljene!

Oglasam se zaradi tezave z katero se soocam v svoji drugi nosecnosti.
V prvi nosecnosti sem takoj, ko sem ugotovila nosecnost brez tezav prenehala s kajenjem, prav tako tudi nisem kadila ves cas dojenja (17mesecev). Moja druga nosecnost ie pa povsem druga zgodba. Kljub trudu mi kajenja ne uspe prekiniti. Vstrajno poskusam prekiniti in vsak poizkus se izjalovi. Ze 2 dan brez cigareta postanem zelo nemirna, zivcna, jokava in zelo konfliktna. V tej nervozi zacnem dobivati obcutek, da mi bo raznezlo glavo in vse tegobe minejo komaj, ko sedem na teraso in si enostavno v miru prizgem cigaret.
Vedno sem kadila z uzitkom 20 cigaret na dan, slika pa tudi do liter crne kave. Zaradi cigaret nikoli nisem imela tezav, zaradi kave pa prav tako ne, saj se ze celo zivljenje borim z zelo nizkim pritiskom.
Odkar sem zanosila sem vnos kave zmanjsala na eno skodelico dnevno in se sprijaznila z vsakodnevnimi vrtoglavicami. Namesto light cigaret, sedan kupujem ultra lahke (West one) in jih skadim od 5 do 7 dnevno.
Kljub zmanjsanju vsak dan razmisljam o tem ali otroku skodujem ali ne in sem zaskrbljena. Ravnokar sem vstopila v 11 mesec nosecnosti do zdaj sem bila na ultrazvoku 2x (7t in 10t) obakrat je bilo vse super.
Prosila bi mamice in nosecnice, ki so med nosecnostjo kadile, da z mano delite svoje izkusnje. Ali je kajenje povzrocilo kaksne posledice otroku?
Prosila bi vse nekadilke, da se vzdrzijo komentiranja, saj mi z lastnimi izkusnjami ne morejo pomagati, raznorazni napadi pa tudi nikomur ne koristijo.
Hvala!


Ker se je debata na trenutke zasukala čist v drugo smer, kar nam nekatere tukaj očitajo, češ, da pametujemo, da nismo pravi naslov za podajanje mnenja, ipd., sem si vzela še enkrat čas, in sem prebrala uvodni post. Dopuščam namreč možnost, da sem zmotljiva, tako kot vsak smrtnik, in bi ga v debati tudi sama lahko kje posrala. Saj veste, tam kjer se krešejo mnenja, tam te hitro potegne notri in včasih lahko napišeš kaj nerazumljivega, ali pa imaš izoblikovano mnenje, na papir pa ga spraviš v drugačni obliki, kot si želel.

1. stavek, da škoduješ otroku. To smo večina tukaj povedale, in verjetno se tudi sama tega zavedaš, a želiš potrditev od zunaj, čeprav veš, da je ne boš dobila. ker, če kajenje škoduje meni, škoduje tudi nerojenemu otroku.

2. teh izkušenj nimam, ker med nosečnostjo nisem kadila, se imam pa za kadilko. Eno, dve leti nekajenja, zame še ne pomeni, da spadam med nekadilke. Glede na to, da že vrabci na veji čivkajo, ne razumem zakaj potrebuješ izkušnje mamic. Spet eno luštkana tolažba in metanje peska v oči.

3. prosila si, da se nekadilke vzdržijo mnenja in moram rečt, da kolikor sem sledila debati, z mano vred, nas je kar nekaj kadilk, ki smo ti povedale kaj mislimo. Ni pa nič narobe, če ti je katera podala mnenje tudi če je nekadilka, saj je bilo dobronamerno, in predvsem povedano na kulturen način. na nivoju. nikjer nisem zasledila, da bi te kdo obsojal ali napadal.

Želim si, da si dobila informacije, ki si jih iskala. Vse ostalo, kar se je v debati napletno mimo tvojega posta in tvojh vprašanj, pa vzemi, kot debato na temo, ki bo vedno in povsod vroča. Še toliko bolj vroča, ker gre za nerojene otroke, ki so naši dragulji.

Lepo nosečnost in čim manj cigaret, ali še bolje nič. user posted image






(odgovor članu Moia)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 11:31:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

in še PETIČ (for Gods sake..) - NISEM NITI Z BESEDO REKLA DA NAJ NE KADIJO. samo da naj ne širijo neresnice o ne(preveliki)škodljivosti kajenja (ker tema se je razvila v debato "kje so argumenti o škodljivosti"). kajenje škodi. škodi odraslemu in kaj ne bi tudi (nerojenemu) otroku.
vse ostalo je pa od njih samih odvisno in v to se ne mešam.



Na začetni strani je debata zelo lepo potekala......so bili odgovori dani avtorici teme ustrezni vprašanju.......še posebno anonimna je lepo odgovorila....potem sta se pa našli tippi in nato še ti, ki sta začeli z iskanjem izgovorov za opravičevanje kajenja in za izbris lastne slabe vesti.....tega niti avtorica teme, niti anonimna nista iskali, iskali sta le "rešitev" za svojo težavo in argumente o škodljivosti kajenja, malo močnejše pač kot "kajenje škodi, basta, šlus. kajenje škodi in koncec debate"...... ostale kadilke, pa so se itak posipale s pepelom, ker so kadile in se zavedale škodljivosti kajenja......in potem je pač šla tema v smer kot je šla....

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

trdim pa da ne kadijo vsi iz užitka (imo je podobno kava - eni jo pijejo da jih zadane, da niso zaspani, tud če jim ni ne vem kako dobra). jaz osebno sem nehala kadit, pa sem prižgala spet, ko je mel moj oče prometno nesrečo in bil v komi - ni bil užitek; sem vedela, da bo štala za nas, da se bomo moral (jaz, tamala in mož) verjetno ločit in smo tudi živeli 2 leti zarad tega narazen. jaz sama skrbela za dojenčka in nepokretnega s psihoorganskim sindromom. tko da meni osebno ni tok užitek (sej skadim max 5 na dan), bolj miritev živcev, ko sem res out. pa tud nameravam v kratkem nehat - verjetno se selimo na svoje user posted image


Torej je cigaret v stresu pomiritev, kar predstavlja tudi neke vrste užitek......eni gredo na jogging, drugi na jogo, tretji pogledat romantično komedijo, eni pa na cigaret......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 11:52:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Na začetni strani je debata zelo lepo potekala......so bili odgovori dani avtorici teme ustrezni vprašanju.......še posebno anonimna je lepo odgovorila....

jup, torej kaj mam za rečt? nič.

....potem sta se pa našli tippi in nato še ti,

misliš, potem so se pa začeli komentarji a la:
Ne moreš napisat, da je ZELO škodljivo, brez argumenta.
Tudi, če ne bi kadila so možnosti iste. Ok, ker kadiš so malo večje..ma čisto malo.

ki sta začeli z iskanjem izgovorov za opravičevanje kajenja in za izbris lastne slabe vesti.....


dej lilana, prosim nehi s takimi podtikanji. nimam nobenega izgovora da kadim. začela sem kadit pod stresom, to je pa tud vse. ko bom v bolj izi situaciji nameravam pa nehat - as simpla as that, end of story.

tega niti avtorica teme, niti anonimna nista iskali, iskali sta le "rešitev" za svojo težavo in argumente o škodljivosti kajenja, malo močnejše pač kot "kajenje škodi, basta, šlus. kajenje škodi in koncec debate"...... 


"rešitev"? a je kaka druga kot nehat kadit pa jaz ne vem? user posted image
seveda lahko razglabljaš kje te lahko zadane v detalje, jaz samo pravim, da naj se zraven ne namiguje da kajenje niti ni škodljivo.

Torej je cigaret v stresu pomiritev, kar predstavlja tudi neke vrste užitek......


mogoče zate, zame ne. tako kot flajštr na prstu ne predstavlja užitka, ko se urežem z nožem.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 12:17:03   
Tippi
ki sta začeli z iskanjem izgovorov za opravičevanje kajenja in za izbris lastne slabe vesti.....


zdaj pa ne vem, ali si res lahko tako podla in si začela podtikati, ali pa enostavno nisi razumela, o čem teče debata. upam, da je to slednje, ker s prvimi nikakor nočem imet opravka.

kakšna provokacija, za posrat. vse kar lahko rečem, sramuj se.user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 13:11:38   
Anonimen
Jaz sem kadila v nosečnosti, nisem pretiralava sem zelo zmanjšala, pa najlažje možne cigarete. Vsi so mi govorili, da bo imel otrok nizko porodno težo, ker kadim. No ja rodila sem dečka, težkega 4800 g :)
Nisem ponosna na to da sem kadila, a kljub vsemu sem. Napisala sem pa post kot anonimna uporabnica, ker vem, da boste nekater zelo pemtne, pa se raje izognem vsem negativnim komentarjem.

Srečno vsem!

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 19:21:47   
Stanislava_
Posledice so različne, odvisno tudi od splošnega psihofizičnega zdravja nosečnice.
Kaditi je bolj škodljivo od ne kaditi.
Vsak najbolj pozna svoje telo in kaj je zanj dobro, slabo, zelo slabo.
Videti nosečnico s cigaretom je grdo.
Kajenje ni tako usodno za zdravje kot nekaj hujših odvisnoti.
Vsak se odloča sam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 19:49:53   
Moia
Vidim, da se je debata razplamtela in tudi zasla s poti ...
Hvala vsem, ki ste prebrale moje vprasanje s katerim sem odprla temo in odgovorile nanj.
Ne bom ponovno opisovala tezave, saj sem jo natancno opisala na zacetku teme. Vprasanje nikoli ni bilo ali kajenje skoduje, saj to vemo vsi, zanima me ali se je kateri izmed vas zaradi kajenja pojavila tezava med nosecnostjo ali je kaksno posledico nosil otrok. Zanimajo me res.konkretni dogovori, saj predvidevanj in teorij je splet poln.
Hvala.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
31.8.2012 19:52:38   
Stanislava_
Posledice so odvisne od tvojega telesa in zdravja ter tega, kako telo reagira na cigarete. Odgovori drugih ti povejo enako kot splošna resnicao kajenju.

(odgovor članu Moia)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Posledice kajenja v nosecnosti
8.9.2012 15:52:55   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kadila v nosečnosti, od 7. tedna, ko sem izvedela za nosečnost, sem pokadila 3-4 dnevno, zamenjala za lažje. Potem sem število cigaret še zmanjševala, na koncu sem pokadila 1 dnevno, pa še to ne vedno. So mi pa ful dišali, jedla bi jih lahko... user posted image Rodila sem v 39. tednu (torej otrok je bil donošen), mala pa je imela 2900gr in 50 cm. Če je bilo kajenje vzrok nizki porodni teži, pa najbrž nikoli ne bom vedela... Je pa sicer zdrava, hvala Bogu.
Vseeno upam, da tebi uspe prenehati. Srečno!


Teža mojih dveh je bila 4030 in 3660g...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?