|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: verouk???
24.9.2012 17:34:33   
mateyka
Vijoličarka, vem iz kje je. samo je imho veliko več kot to - to je celota, ne moreš je poljubno zrezat in neki vzet ven, kar ti ne sede.. btw, a je bil kak filmski karatker z idealnim značajem, moralo, etiko in pogumom, ki bi bil ateist, s podobno zgodbo (pa da je isto deep)?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: verouk???
24.9.2012 17:47:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zame je to stvar značaja, stvar poguma. In to je film o idealnem značaju, morali, etiki in pogumu. Bog in vera sta tukaj samo 'pomočnika', da to predstavita.



Opredelitev je stvar značaja in poguma; polovičarstvo je za strahopetne.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: verouk???
24.9.2012 18:04:45   
Vijoličarka
Mislim da gre za razliko v dojemanju. Saj razumem, kaj misliš in žal mi je, če te kaj žali, ni bil moj namen. Ampak jaz dojemam nekoliko po svoje.

A karakter v tem filmu? Še najbližje Saladin, ki sicer ni bil ateist, je bil pa Musliman. Itak je Saladin, tudi v resnični zgodovini, preko Richarda Levjesrčnega, postal sinonim za viteštvo in odlično vedenje.

Sama mislim, da nisem kar nekaj izrezala iz konteksta, ker glavni junak sledi temu do konca. Zato se npr. noče poročiti s Sibilo, ker po njegovem namen ne posvečuje sredstev (prej bi moral ubiti njenega moža). Torej ne glede na to, da bi bil rezultat dober - sam bi postal kralj namesto uničevalnega regenta, tega ne stori, ker to ni prav, ker zanj ni opravičila za tako ravnanje.

Hm, tole res težko razlagam. Pa recimo, da je namesto Boga vest. In da ima človek močno razvito vest. Pa da greš in nekomu storiš krivico, ker so jo tudi vsi drugi, in ker ki ti je nekdo tako ukazal. Ker čas ni bil ravno primeren, da bi se obnašal etično in moralno. Ne moreš se na tak način opravičevati pred svojo vestjo.

No, saj najbrž mi ni uspelo. Sama sem zelo neformalističen človek in zunanja oblika, obredi, običaji in take stvari mi niso najpomembnejši. Zato v bistvu težko razumem, pa čeprav zaznavam, zakaj so težave, če se omeni oziroma uporablja Bog za razlago zadev, ki sicer niso povezane z njim na formalen način in zakaj kdo lahko smatra to za žaljivo.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: verouk???
24.9.2012 19:06:40   
mateyka
ne, ne žali me, zakaj? user posted image ja, od kje prihaja vest, kako srce ve kaj je moralno, etično? zakaj nekaj čutimo da je narobe, ne da bi zato rabil napisat zakon? zanimive tema..
zanimivo glede citata mi je samo to, da kot ateist uporabljaš za podpis stavek, ki omenja v svoji biti (kot sodnika vrlin) Boga, to je vse user posted image

p.s. aja, mislila, sem če obstaja kak film, ki ima karakterno podobno doslednega junaka, ki je ateist. če poznaš kak film..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 24.9.2012 19:09:52 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: verouk???
24.9.2012 19:29:08   
Vijoličarka
Aha. Ne vem. Ta pogovor je me presunil v dno duše, zdelo se mi je tako lepo in tako resnično, ampak sploh ne v verskem smislu. Kaj pa vem. Kot če bi uporabil basen, pa čeprav veš, da živali ne govorijo in ne razmišljajo po človeško.

Jaz sem bolj človek vsebine, ne pa oblike. Zato je bil tudi moj bob skuhan tako, da ni bil ne juha, ne omaka, za pojesti je pa bil. user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: verouk???
24.9.2012 19:49:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Aha. Ne vem. Ta pogovor je me presunil v dno duše, zdelo se mi je tako lepo in tako resnično, ampak sploh ne v verskem smislu. Kaj pa vem.


verski smisel ni v veri sami. vera je del resnice. zato pa je eno od imen Boga tudi Al-Haqq - resnica. in resnica je del življenja. ok, da ne bom zdej preveč zašla, samo še to; me veseli, da tudi ti vidiš lepoto v dosledni duši, ki sledi dharmi kot je treba. po moje je to to kar nas presune - dharma namreč zagovarja, podpira ali ohranja zakonodajni red v vesolju. in videt nekoga ki ji sledi tako popolno; ja, se nas dotakne v dno duše user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: verouk???
24.9.2012 22:13:52   
ronja
ajd, Bog in vera, to se nekak sprejmem. mal imam tezave z njunimi zemeljskimi predstavniki

Hehe, potem ti bo všeč tale citat: "I have nothing against God, it's just his fan club I can't stand!"
Sicer imaš pa povsod krasne in grozne, na vseh straneh. Se pa strinjam z Dawkinsonom, da je problem vere samo to, da dostikrat delajo dobri ljudje slabo, ker mislijo, da je to dobro - v imenu vere.

ja, od kje prihaja vest, kako srce ve kaj je moralno, etično? zakaj nekaj čutimo da je narobe, ne da bi zato rabil napisat zakon? zanimive tema..

Mateyka, ker smo socialna bitja - se trudimo za skupnost, sicer bi izumrli. Kadar so skupnosti male, ne rabijo kakega hudega boga (te navadno častijo naravo ali pa imajo precej prijazna božanstva), ker stvari laufajo čisto same po sebi. ko je ljudi preveč, da bi si bili med seboj tako blizu, da bi se čutili (da bi ti bilo hudo okoli prinest nekoga, ker ga poznaš in veš, da ima ženo pa 4 lačne otroke, recimo), takrat pridejo na vrsto zakoni in huda božanstva. NI pa to nujno potrebno v osnovi, ljudje nismo tako grozni, ker imamo vest. Ateisti ne zganjamo nič večjega hudiča, čeprav nas ni strah pekla.

Vijoličarkin podpis pa sem vedno razumela tako kot ga je ona - kot da je pač bog v tem primeru vest - ateisti se moramo pač pred njo zagovarjat - pa še odpustkov ti ne da kar tako in navadno ni dovolj, da ti je žal...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: verouk???
24.9.2012 23:34:02   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kadar so skupnosti male, ne rabijo kakega hudega boga (te navadno častijo naravo ali pa imajo precej prijazna božanstva), ker stvari laufajo čisto same po sebi. ko je ljudi preveč, da bi si bili med seboj tako blizu, da bi se čutili (da bi ti bilo hudo okoli prinest nekoga, ker ga poznaš in veš, da ima ženo pa 4 lačne otroke, recimo), takrat pridejo na vrsto zakoni in huda božanstva.


prvič slišim kake vrste boga "rabijo" določene vrste skupin (sicer niti ne vem kako to misliš - jeznega? hudega v smislu velikega-omnipotentnega?). ti verjetno izhajaš iz premise, da si ga izmislijo (ker ga "rabijo") in s tem je recimo izmišljotina 10-tih ljudi bolj enostavna kot od 1000-čih? to je tvoja špekulacija in nič drugega.

je pa tako; ko je kriza, lakota, bolezen, naravna katastrofa..itd. stvari ne laufajo same po sebi in ljudje niso avtomatsko do vseh prijazni. če ena družina nima veliko kruha, ni nujno da bo delila s sosednjo. survival of the fittest. in v zgodovini nam nikoli ni bilo dolgčas.

si kdaj preučevala individualne reakcije na stres in brala psihologijo skupin (tudi malih 3-5), kako delujejo in kako deluje kolektivna odgovornost? v obdobjih neugodja in stresa (in let`s face it, tega je bilo vedno dovolj skozi zgodovino in skozi življenja) se regresira. to je dosti kompleksna tema, ker deluje kombinirano z "phenomenon of dependency on a leader" in še drugih stvari. ampak naj samo opomnim, da ni tako enostavno kot si predstavljaš. in zato tvojega argumenta ne morem vzet kot merodajnega - premalo stvari namreč upoštevaš v svoji razlagi.

ampak nima veze, hočem rečt; če koga zanima, ko smo ravno pri psihologiji, kako stres vpliva na posamezniika in manjše skupine, kako funkcioniramo v raznih situacijah; je ena zanimiva knjiga od Cormac McCarthy-ja, The Road (aja, dobila Pulitzerjevo nagrado leta 2007). sicer je tud film za pogledat "The Road" http://www.imdb.com/title/tt0898367/ samo je knjiga pisana v zelo poetičnem stilu, film je bolj - realističen.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 24.9.2012 23:37:21 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: verouk???
24.9.2012 23:53:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Se pa strinjam z Dawkinsonom, da je problem vere samo to, da dostikrat delajo dobri ljudje slabo, ker mislijo, da je to dobro - v imenu vere.


Dawkinsu manjka filozofije in matematike, da bi lahko primerno argumentiral svoje trditve user posted image
men itak ni jasno od kje ideja, da če priznavaš evolucijo, da s tem avtomatsko zanikaš obstoj boga in obratno. in tudi mi ni jasno zakaj bi naravna selekcija dokazovala da boga ni. saj evolucija NE razlaga kako se je vesolje začelo in niti kako življenje. razlaga kako deluje, to je pa vse. razlaga in opis naravnih pojavov pa ja ni nič več kot to. vse ostalo (kako je nastalo vesolje in življenje) pa spada v druga poglavja.

glede zgornje trditve pa glej, po tej logiki ima ateizem isti problem, da dostikrat delajo dobri ljudje slabo, ker mislijo, da je to dobro - v imenu ateizma. samo začuda se vedno izpostavlja problem "vere" (začuda pa ne ateizma), namesto slabe interpretacije vodil in načel specifičnih osebkov, ki so btw POVSOD - tudi v ateizmu (spomnimo se stalina in maota - kitajska je še sedaj striktno ateistična). meni se zdi to nefer do vseh indivuduumov. če smo načelni, bodimo načelni do vseh enako. glejmo jih pošteno. kot King Baldwin IV, Kingdom of Heaven user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: verouk???
25.9.2012 0:23:00   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
..-In če daš za mašo, potem si super truper človek, oh in ah...

Če daš za mašo.... je znak vere. Ni pa to vera. Če hodiš k maši je to znak vere, ni pa to vera. Če moliš je to znak vere, ni pa to vera. Če se cerkveno poročiš, krstiš otroke, hodiš k verouku, ... je to znak vere, Ni pa to vera. Več kot je znakov, več kaže na to da je človek veren (KATOLIK), ni pa to dokaz vere.

Vsi imamo trenutke slabosti, zato smo vsi malo polovičarji (čeprav to velja navadno za druge user posted image ). In ta polovičnost ne naredi veliko dobrega za katoliško vero. Včasih me je sram priznati da sem katoličan, ker se zavedam mojih slabosti, spodrsljajev, grešnosti, trenutkov slabosti vere, jeze, neprimerne reakcije, neprimernega dejanja, izrečene besede,...

No, to pa so že močnejša znamenja vere. Dokler sem jaz dober, boljši kot drugi (kot farizej ki ni šel iz shodnice opravičen) in dokler so drugi slabi (kot cestninar, ki pa je šel iz shodnice opravičen) je moja vernost podobna farizejevi. Ko pa se zavedam svojih napak (in se tudi trudim) je to vernost ki je globja od zbiranja "zakramentov".


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
...Ker verujem, si močno želim, da zakramente sprejme tudi moj otrok.
Ker pa se ne strinjam z določenimi "kvazi pametovanji" inžaljenjem moje osebnosti, določenih župnikov, ....

En primer, ki je še svež s poroke.
... Oprosti, ampak to je zame žalitev, ...

Veliko jeze imaš v sebi. Pa ne samo do župnikov.

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sem poročena, vendar se nisem poročila zato, da ne bi živela v grehu ali zaradi cerkve ali zaradi župnika, ampak zato, da bova združena tudi pred Bogom.

Katerim bogom?



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.9.2012 0:32:24 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: verouk???
25.9.2012 0:31:48   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
..Kadar so skupnosti male, ne rabijo kakega hudega boga (te navadno častijo naravo ali pa imajo precej prijazna božanstva), ker stvari laufajo čisto same po sebi. ko je ljudi preveč, da bi si bili med seboj tako blizu, da bi se čutili (da bi ti bilo hudo okoli prinest nekoga, ker ga poznaš in veš, da ima ženo pa 4 lačne otroke, recimo), takrat pridejo na vrsto zakoni in huda božanstva...

Tvoj pogled na male verske skupnosti je precej romantičen. Kot da se v tekšnih malih verskih skupnostih, ki so podvržene enemu "učitelju" ne dogajajo zlorabe, prenos celotnega premoženja na skupnost, skupinski samomori,... - aja, to je tako "redko" da ni vredno omembe user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: verouk???
25.9.2012 0:45:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
....je on v bistvu prototip katoliske druzine: porocen, z dvema otrokoma, opravlja dejavnosti, ki jih Cerkev vzpodbuja (v dobro skupnosti, itd) - ampak ker je strikno nekatolik, ..

Je morda poročen katoliško? Ker če ni, potem ni ravno prototip..., Če pa je, ... potem pa tudi je katolik. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
- zakaj pa potem Cerkev dopusca polovicarje? ...

In kaj bi bilo merilo? Število zbranih zakramentov? Mi vsi smo polovičarji. Včasih večji včasih manjši.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
ajd, Bog in vera, to se nekak sprejmem. mal imam tezave z njunimi zemeljskimi predstavniki

Drugače ne gre. "Zemeljski predstavniki" so, vsaj v katoliški veri, prisotni od Abrahama, Mojzesa, Sodnikov in Prerokov.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: verouk???
25.9.2012 9:35:44   
ronja
tehnofil, narobe sem se izrazila: ne male skupnosti samo po številu, ampak "primitivne" - pa mi ta izraz ni bil preveč všeč - prvinske, to je lepše:). Plemena, ampak spet ne katerakoli, ker nekatera so že zelo razvita. Kako se že reče tistim skupnostim pred plemeni? POzabila zgodovino, shame on me...

Mateyka, ma ni špekulacija: z vero je isto kot s kulturo, bolj kot je družba napredna, bolj je vse komplicirano. In bolj komplicirano od troedinosti si res težko izmisliš.

je pa tako; ko je kriza, lakota, bolezen, naravna katastrofa..itd. stvari ne laufajo same po sebi in ljudje niso avtomatsko do vseh prijazni. če ena družina nima veliko kruha, ni nujno da bo delila s sosednjo. survival of the fittest. in v zgodovini nam nikoli ni bilo dolgčas.

To je zanimivo, ker je v različnih delih sveta to precej različno: nekateri v krizi še bolj skup držijo, drugi začnejo gledat samo nase... In ti, ki skup držijo, so pa res vedno male skupnosti. Ker lažje deliš s svojim bratom kot s kr enim... Raziskuje pa to glih moja sestra, ona ima glede tega še bolj romantičen pogled;).

men itak ni jasno od kje ideja, da če priznavaš evolucijo, da s tem avtomatsko zanikaš obstoj boga in obratno

Tega nismo ateisti rekli;). Tudi to ni pri nas moderno, v ZDA pa dejansko ljudje tako razmišljajo (nisem mogla verjet).

No, v imenu ateizma je bilo pobitih malo ljudi. Ateisti tudi delajo sranje, ampak iz drugih razlogov, Stalin ni pobijal zato, da ne bojo verni, ampak ker je bil psiho - pobijal je verne in neverne...

Ko pa se zavedam svojih napak (in se tudi trudim) je to vernost ki je globja od zbiranja "zakramentov".
Hm, potem je pa večina ateistov, ki jih poznam, globoko vernih... To mi je sicer tudi par vernih punc že reklo, ampak sama se še vedno ne počutim verne. Samo včasih vem, kje ga serjem in večinoma mi za to ni vseeno...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   [Brisano sporočilo]
25.9.2012 9:41:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   [Brisano sporočilo]
25.9.2012 10:16:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: verouk???
25.9.2012 10:39:38   
uškinamama
In bolj komplicirano od troedinosti si res težko izmisliš.



user posted image   S svojimi neverending posti si na dobri poti.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: verouk???
25.9.2012 10:43:15   
ronja
user posted image S svojimi neverending posti si na dobri poti.

Torej blizu bogu?user posted image No, to pa je komplimentuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: verouk???
25.9.2012 10:53:06   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

user posted image S svojimi neverending posti si na dobri poti.

Torej blizu bogu?user posted image No, to pa je komplimentuser posted image



Seveda user posted image . Kdor je razumel kompliciranosti, je slabo razumel user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: verouk???
25.9.2012 10:56:06   
ronja
No, če je samo še bog tako kompliciran kot moji posti, potem že mava nekaj skupnega, a ne?user posted image Ma, se bova že zmenila, če bo kdaj treba:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: verouk???
25.9.2012 11:01:04   
uškinamama
Bom dala dobro besedo zate user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: verouk???
25.9.2012 11:02:54   
ronja
Ti karuser posted image . Saj pravim, da zame dovolj ljudi moli, da meni ni trebauser posted image - eni, ker se bojijo za mojo dušo, eni, ker jim je moja duša všečuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: verouk???
25.9.2012 11:04:48   
uškinamama
he, he dobra user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   [Brisano sporočilo]
25.9.2012 11:06:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   [Brisano sporočilo]
25.9.2012 11:45:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: verouk???
25.9.2012 12:48:33   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Mateyka, ma ni špekulacija: z vero je isto kot s kulturo, bolj kot je družba napredna, bolj je vse komplicirano. In bolj komplicirano od troedinosti si res težko izmisliš.


tipično zahodnjaško razmišljanje. ne gledat dlje od krščanstva. kdo govori o troedinosti - koncilij v niceji misliš? ja, unih omenjenih 1000 špekulatorjev, ki so se res vsedli za mizo, da si bodo priredili boga, tako da njim sede. samo ne vem kaj majo oni z bogom opravit. če vzameš vero kot orodje da z njo manipuliraš, še nisi vernik, niti to ni vera.

jaz osebno ne bi enačila delovanje vere, kulture in vseh ostalih stvari - koneckoncev npr. gre lingivstika v obratni smeri kot bi pričakovali. raznolikost jezika postaja vse bolj revna z "naprednostjo" (ne govorim o specializiranih terminih raznih ved), ljudje so čedalje bolj nefukcionalni pri uporabi le tega; kakor sem rekla - ni vse tako enostavno kot zgleda. je kar kompleksno ali - komplicirano user posted image

No, v imenu ateizma je bilo pobitih malo ljudi. Ateisti tudi delajo sranje, ampak iz drugih razlogov, Stalin ni pobijal zato, da ne bojo verni, ampak ker je bil psiho - pobijal je verne in neverne...


aha. a niso tud verniki psihoti, če pobijajo miljone? meni so. psiho je psiho - vernik al ne, nima veze. ali bolje rečeno - ni važno v kaj psiho verjame, ker karkoli je, je samo krinka za njegovo paranojo in iluzijo. zdej boš pa rekla, da je razlog katerega ti psiho navede, da v imenu katerega pobija, tisti ki v resnici šteje? ker stalin ni rekel stiktno ateizem (ampak komunizem in skupno dobro), mu ni za verjet in ne šteje - aka ziher je paranoik, če pa en drug psiho reče v imenu vere, ta pa šteje, al kako?
svašta; in pol je vera tega kriva, seveda.. ah ja..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.9.2012 12:50:53 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?