|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
1.10.2012 17:50:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

nakazilo pa je bilo celo večje, kot sem kasneje dala za popravilo.


In, si vrnila razliko?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
1.10.2012 17:58:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

In tu je tista stvar, ki mene izredno moti: da je prodaja zapakirana v ekstra special lepe besede, dobrikanje in trkanje na občutek krivde in vest ljudi, kaj pa če se zgodi najbolje, pa ja ne boš slab starš in svojih ubogih otrok pustil samih in osamljenih. Prodaja pogosto meji na zavajanje, hodi po robu zakonodaje, pri čemer je pa treba napisat še, da so si zavarovalnice lepo zlobirale zakonodajo izrazito sebi v korist.


Vedno sta dve plati zgodbe, ponudba in povpraševanje.

Enako kot se pripravimo na nakup kile kruha, zimskih škornjev, kuhinje ali avta, bi se morali tudi na zavarovanja. Na ta še bolj, ker gre za stvar obljube za prihodnost. Če je problematičen način prodaje, je enako problematičen način sprejemanja na strani kupcev, to je zavarovancev, ki večinoma slišijo samo obljube o visokih donosih, kjer bi jim moral, že po zdravi pameti, brez finančnega predznanja, narediti klik, da ni visokega donosa brez tveganja.

Glavna odgovornost je seveda na strani zavarovalnice, ki je pravna oseba (in kot taka nosi tudi pravne posledice, v  nekaterih primerih tudi z odvzemom licenc), del odgovornosti pa tudi na strani tistega, ki zavarovalno polico podpiše. Pljuvanje kar povprek kako je vse zanič, ne prinese nič dobrega na dolgi rok, za nobeno od strani.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
1.10.2012 22:03:25   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

To je podobno, kot bi tebi kot lajiku prodajal avto na plin, prodal bi ti pa avto na dizel, pol bi ti pa jest tuki pamet solil, da bi ja mogla slišat razliko.

Hahaha, se mi zdi, da bi tebi prej prodali kaj takega kot meni. Verjetno še mojemu možu prej :) Mož se malo bolj hitro da prepričat kot jaz, pa je vedel, kaj je kupil pod tem imenom in tudi ve, koliko je zavarovanja in koliko drugih primesi.

Ne boš verjel, pred šestimi leti je meni, tašči in tastu nek akviziter želel prodati navaden sesalec s separatorjem pod imenom čistilna naprava za nič manj kot 2400€ (preko ebay ga si takrat dobil za 600€). Prodal naj bi 1 aparat na dve predstavitvi. Tebi bi ga prodal, nam ga ni, ker takega denarja ne povlečem iz denarnice po dveurnem nakladanju. Pač pri nas je bil še toliko večji šou, ker je tašča skoraj celo življenje delala v proizvodnji sesalnih enot enega najboljših proizvajalcev v Evropi. V zadnjih letih so med drugim razvijali tudi avto na gorivne celice :)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
2.10.2012 8:42:58   
kalbo
Ne, ne, tehnične robe pa men ne podvališ kar tako. Rabljen avto ja, sesalca, telefona, računalnika, klime, televizije, peči, takih stvari pa ne. To jest vedno kupujem po temeljiti raziskavi. Tud vodovodar mi je hotel lani podvalit eno peč k jo je njegov kolega prodajal z manjšim rabatom, pa regulacijo. Ne ne, tukaj me pa ne dobijo na levi nogi. Je lepo dobil točen spisek z navedenimi tipi tako regulatorja kot peči.

Pri avtu je drugače, ko se zapičim v avto določene znamke zelo prehitro popustim. No zdaj imam zarad tega prekleto dobro šolo in tud mal drago, predvsem pa zoprno, ker smo že mesec dni brez. Iščejo namreč drugo mašino....no dolga zgodba in to me zelo jezi, no pa pustmo to. Če bo drugič bolje? Bo, ker rabljenega avta ne kupim več.

Tale nateg od naložbenega zavarovanja (celo obrok je bilo imenovano, pol je pa kar naenkrat ratala premija) so mi pa prodali samo enkrat in po tem mi je blo čisto vseeno kolk pušim, sam da jih odpikam.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
2.10.2012 21:34:32   
nananaja
No, to me pa fascinira... da naštudiraš tehnične nakupe, zavarovanja pa ne, ampak to je pač tvoja osebna stvar... Avtomobili in vodovodarji so spet dve drugi kategoriji. Jaz sem se letos malo zaletela pri nakupu notranjih vrat, ker smo vplačali večji avans, vendar ne bom odnehala in bom za svoj denar vendarle dobila material, le ne tako lagodno kot bi lahko, če bi vzela zanesljivejšega a dražjega proizvajalca.

Je pa prodaja tehnične robe na zasebnih predstavitvah večji nateg od življenskega zavarovanja, saj stranka prej ali slej ugotovi, da ni le preplačala izdelka, tudi obljubljene garancije in servisa ni. Pri zavarovanju si pa vsaj malenkost življensko zavarovan, če že ob doživetju ne dobiš mastnih zneskov, ki jih je agent obljubljal.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 7:23:22   
kalbo
Ma sej nateg ni v samem produktu, nadeg je, da so prodajal varčevanje v bistvu so pa prodajal zavarovanje, kar je velika razlika. Nateg akviziterske robe je pa še v eni stvari, tiste robe v bistvu ne potrebuješ, ampak te on prepriča, da jo.

V tehniko se spuščam v podrobnosti, ker me to zanima, v finance se pa ne razumem ravno.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 10:26:17   
tečla
nanaja če si dobro prebrala poste, potem ni problem v dnevnih odškodninah, ampak pri tem da ne dobiš taga kar si vložil, oz. ti agenti obljubljajo skorajdobičke. In ja prodajajo NALOŽBENA zavarovanja vsaj pri menbi je bil agent iz omenjene družbe ki je govoril predvsem o naložbah, zavarovanje pa je bilo tako zraven omenjeno.
In vse tiste pogoje lahko bereš po dolgem in po čez, pa jih je zelooooooooooo težko razumenti, tudi nekateri agenti jih ne....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 21:23:46   
nananaja
tečla. tema je itak bila o tem, kaj se bolj splača. pa sem tudi napisala o tem bolj na začetku.

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V tehniko se spuščam v podrobnosti, ker me to zanima, v finance se pa ne razumem ravno.


Potem pač pri financah ali zavarovanjih prosiš nekoga, ki se na to razume, ti pa mu zaupaš. Pa ti potem ni treba trositi neumnosti.

Sicer pa ne razumem, kako ni isto, če se ti na vratih pojavi tečen akviziter s sesalcem, ki sicer dober produkt prodaja za 3 do 4kratno ceno, ali pa se izza vogala prismeje simpatičen agent, ki ti pridiga, kako moraš varčevati za otrokov študij, pa da so varčevanja z zavarovanji edina, ki se danes ne štejejo v premoženje pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (dobr da tega takrat niso govorili, kaj bi rekel šele na to) in seveda obljublja ti super dobičke.
Če sesalca ne rabiš, pač na koncu rečeš hvala lepa za čiščenje, ne bom kupil. Tudi za varčevanje rečeš, hvala, bom sporočil, če se bom za to odločil.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 21:43:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma sej nateg ni v samem produktu, nadeg je, da so prodajal varčevanje v bistvu so pa prodajal zavarovanje, kar je velika razlika.


Nič večji nateg kot prodaja prenosnih telefonov....ko se prodaja kao aparat, prodaja pa se v bistvu 2 letna vezava pri enem operaterju.....

Nateg akviziterske robe je pa še v eni stvari, tiste robe v bistvu ne potrebuješ, ampak te on prepriča, da jo.


V bistvu je potem celotna prodaja nateg....jaz ne potrebujem 150 programov, ker gledam samo 6 programov, kupiti pa morav vseh 150.....ne potrebujem vsaki dve leti novega telefona ali avta, pa me prodajalci prepričajo oz. nategnejo, da ju kupim....

Torej iz tega izhaja, da je vsaka trgovina nategovanje.....ker v bistvu potrebujemo samo 10 % vsega, kar kupimo.....





< Sporočilo je popravil liliana -- 3.10.2012 21:48:16 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 21:58:18   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

tečla. tema je itak bila o tem, kaj se bolj splača. pa sem tudi napisala o tem bolj na začetku.

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V tehniko se spuščam v podrobnosti, ker me to zanima, v finance se pa ne razumem ravno.


Potem pač pri financah ali zavarovanjih prosiš nekoga, ki se na to razume, ti pa mu zaupaš. Pa ti potem ni treba trositi neumnosti.



Prosim če definiraš moje neumnosti v tej temi!!!

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.10.2012 22:02:03 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:01:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma sej nateg ni v samem produktu, nadeg je, da so prodajal varčevanje v bistvu so pa prodajal zavarovanje, kar je velika razlika.


Nič večji nateg kot prodaja prenosnih telefonov....ko se prodaja kao aparat, prodaja pa se v bistvu 2 letna vezava pri enem operaterju.....
Nateg akviziterske robe je pa še v eni stvari, tiste robe v bistvu ne potrebuješ, ampak te on prepriča, da jo.


V bistvu je potem celotna prodaja nateg....jaz ne potrebujem 150 programov, ker gledam samo 6 programov, kupiti pa morav vseh 150.....ne potrebujem vsaki dve leti novega telefona ali avta, pa me prodajalci prepričajo oz. nategnejo, da ju kupim....

Torej iz tega izhaja, da je vsaka trgovina nategovanje.....ker v bistvu potrebujemo samo 10 % vsega, kar kupimo.....





Ne, ti dobiš telefon z nabavno vrednostjo 600 EUR za 1 EURO, ki ga pač z naročnino odplačaš, kar je popolnoma jasno. Komot kupiš telefon po nabavni ceni in skleneš razmerje brez vezave. Ne vem, zakaj pol za računalnik, televizor in podobno komot plačate nabavno ceno. Telefone bi mel pa za 1 EURO brez vezave. Če bi ti pa prodajal prenosni telefon, domov bi pa prinesla vrvičnega, ali pa če bi ti obljubljal 600 programov, dobila bi pa samo 6, to bi pa bil nateg. Tko kot so meni prodal varčevanje z jasnimi zagotovili in podčrtanjem v pogojih, da lahko obrok kadarkoli zmanjšam, dobil sem pa zavarovanje, premije dolgoročnega zavarovanja se pa ne da kar tako zmanjšat, razumeš razliko? In potem sem bil pet let lepo tiho, in naredil kar sem obljubil, stvar zaključil, sam žal tud tukaj ni šlo gladko.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.10.2012 22:09:00 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:16:34   
nananaja
mogoče je neumnost celo to, da rad razlagaš svojo jezo zaradi izkušnje, ki jo imaš. meni se pač zdi neumno, da naštudiraš, kakšen telefon, računalnik, pečico, štedilnik... boš kupil pa za kakšen denar, varčevanje pa skleneš po polurni predstavitvi, ga plačaš eno četrtino, pa prekineš z razlago, da je nateg.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:17:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Ne, ti dobiš telefon z nabavno vrednostjo 600 EUR za 1 EURO, ki ga pač z naročnino odplačaš, kar je popolnoma jasno. Če bi ti pa prodajal prenosni telefon, domov bi pa prinesla vrvičnega, če bi ti obljubljal 600 programov, dobila bi pa samo 6, to bi pa bil nateg. Tko kot so meni prodal varčevanje, dobil sem pa zavarovanje, razumeš razliko?


Daj, nehaj kalbo.....to odplačevanje z naročnino je čisto isti larifari kot prodaja zavarovanja za varčevanje.....ker se mobilnemu operaterju gre v prvi vrsti za to, da dobi za dve leti stranko, ki ne bo šla k drugemu operaterju....zato ji tudi vsaki dve leti ponudi "strašno ugoden" aparat, da si stranko ponovno zasigura za dve leti.....

Razumem zgolj to, da si ti pri zavarovanju strašno razočaran, ker se pač v te stvari nisi razumel in so te po tvoje nategnili, ker so ti prodali zgodbico.....pri tehničnih stvareh, v katere se razumeš, te težje nategnejo....

Meni je čisto jasno, da zavarovanje in varčevanje nikakor ne gre skupaj, pa lahko iz katerekoli zavarovalnice tupijo marsikaj.....to je le prodaja, da se pritegne kupce...tako kot je prodaja telefonskega aparata, v bistvu pa se prodaja vezava kupca k določenemu ponudniku.....me pa lahko nategne vsak prodajalec avta, vsak serviser, ker se pač v te stvari ne razumem....in vem, da me skoraj vedno nategnejo....user posted image

Drugače pa tudi jaz delam v tem in vem kako podjetja stranke vežemo k sebi.....pa jim marsikaj ne povemo ampak prodajamo v celofan zavito zgodbo, kot je ta o 600 EUR vrednem aparatu, ki ga odplačuješ z naročnino...ali pa zavarovanje z ne vem kako visokimi donosi (ki se sicer eventuelno lahko zgodijo), nihče ti pa ne pove, da se obratno tudi lahko zgodi......

Drobnega tiska v pogodbah pa ljudje ne čitajo, in tudi če ga čitajo, ga ne razumejo in se potem niti ne ubadajo s tem ampak takoj podpišejo......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:21:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Ne vem, zakaj pol za računalnik, televizor in podobno komot plačate nabavno ceno. Telefone bi mel pa za 1 EURO brez vezave.


Zakaj je že vezava...? Zakaj ne prodajate potem zgolj po nabavni, pardon po prodajni ceni, tako kot se prodajajo računalniki in televizorji.....?


< Sporočilo je popravil liliana -- 3.10.2012 22:22:24 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:29:06   
nananaja
Ne, ti dobiš telefon z nabavno vrednostjo 600 EUR za 1 EURO,

Prosim povej, kje dobim telefon nabavne vrednosti 600€ za 1€ pri naročnini, ki je prijazna družinskemu proračunu? Kupim možu takoj! Žalostno je le to, da poleg minimalno 300€, ki jih bi v dveh letih plačaš za naročnino, moraš takoj plačati še 100€ do 200€, če hočeš pameten telefon. Sicer pa se bolj splača kupit odklenjenega v big bangu.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:36:12   
nananaja
Pri vezavah itak zmaga Telekom, v vseh izvedbah: Telekom, Siol in Mobitel!
Na začetku je Siol za adsl zahteval isdn, seveda je to imel le Telekom. Sedaj pa tudi če primerjaš Amis, ki pri optiki naprimer da vezavo na popuste, oprema je njihova, oddana v najem, Siol pa zahteva vezavo za 24mesecev, seveda dobiš pa v paketu 2 siol boxa pa če jih rabiš al pa ne...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
3.10.2012 22:42:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Pri vezavah itak zmaga Telekom, v vseh izvedbah: Telekom, Siol in Mobitel!
Na začetku je Siol za adsl zahteval isdn, seveda je to imel le Telekom. Sedaj pa tudi če primerjaš Amis, ki pri optiki naprimer da vezavo na popuste, oprema je njihova, oddana v najem, Siol pa zahteva vezavo za 24mesecev, seveda dobiš pa v paketu 2 siol boxa pa če jih rabiš al pa ne...


Ja, pa televizije brez telefona nisi mogel dobiti (ker telefon je pač izgleda bil nujno potreben za gledanje televizije)....ko pa telefon ni bil več potreben zato, da si lahko televizijo gledal, pa te o tem nihče ni obvestil....zakaj bi te pa, če so te pa enkrat nategnili, te pač lahko še naprej nategujejo.....user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 8:20:44   
kalbo
Uh ja, spet je una, dejmo kalbota, k se mu da z nami ubadat. Grem po kokice

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 8:54:17   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Ne, ti dobiš telefon z nabavno vrednostjo 600 EUR za 1 EURO,

Prosim povej, kje dobim telefon nabavne vrednosti 600€ za 1€ pri naročnini, ki je prijazna družinskemu proračunu? Kupim možu takoj! Žalostno je le to, da poleg minimalno 300€, ki jih bi v dveh letih plačaš za naročnino, moraš takoj plačati še 100€ do 200€, če hočeš pameten telefon. Sicer pa se bolj splača kupit odklenjenega v big bangu.



Hm, zdajle ga pa že en malo mimo biksaš.
Simobil Paketi zame -50% + paket Iphone 4G prenosa -> plačujem 39€, pa ne porabim vseh klicev, ne smsov, ne prenosa. Pa sem dobila Iphone 4s, letos zgodaj pomladi - za 1€. Je pa res, da sem skoraj povsod priključena na WIFI.
Sestrična je vzela zdaj Galaxy S3 za 1€, pa ima naročnine okoli 40€.
Moja mama ima pri Mobitelu Samsung Galaxy Mini - plačuje 25€ pa ima enako zakupljene klice in smse, pa prenos. (ok, tale smart res ni 600€).
Če pa nočeš imet vezave, pač skeširaš telefon in potem lahko uporabljaš tudi mobi kartice. Ampak point smart fona pač ni v tem. Ker če nimaš zakupljene neke količine prenosa podatkov, potem res nima nobenega smisla, da kupuješ pametne telefone.

In še 1x - sama sem dvignila naložbeno zavarovanje po 10letih - in niti približno nisem dobila tistega, kar sem vložila. Tako da.... agent dotične zavarovalnice (Grawe v tem primeru) mi je pa rekel - bi pa sklenili klasično naložbeno zavarovanje in ne v sklade. Ja, še danes se tepem po glavi, da sem bila tako naivna in še danes dobim kar kurjo kožo, če me kdo ogovarja s temi naložbenimi zavarovanji.


< Sporočilo je popravil Tutan -- 4.10.2012 8:55:18 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 8:56:49   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

nakazilo pa je bilo celo večje, kot sem kasneje dala za popravilo.


In, si vrnila razliko?


Ne, nisem. Če bi dali majstru za popravljat, potem bi šla z 0 skozi. Tako pa je večinoma popravil mož. HB.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 9:46:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Uh ja, spet je una, dejmo kalbota, k se mu da z nami ubadat. Grem po kokice


Lahko si še pivo ali dve zraven kokic spiješ.....user posted image

To pa ne spremeni dejstva, da je praktično vsaka prodaja v določeni meri nateg, povsod se "prodaja" tisto, kar gre lepo v uho....in se je brez veze jeziti zgolj na ene, ki so te nategnili (oz. se jeziti sam nase, ker si se pustil nategniti)....

in od vsakega posameznika je zgolj odvisno, kako se pusti prodajalcu nategniti in kako zna brati med vrsticami oz. kako dobro pozna specifično stvar....če si podkovan v finančnih zadevah, te zavarovalni agent ne bo nategnil....če si podkovan v tehničnih zadevah, te prodajalec televizje ne bo nategnil, če si podkovan v šlosarskih zadevah, te avtomehanik ne bo nategnil.......tako pač gre, vsi vsega ne vemo in prodajalci s pridom to izkoriščajo.....

Kar se pa tiče raznoraznih zavarovalnih zadev......te so, še posebno danes, ko je kriza in je splošna klima taka, da kao ni denarja, da moramo šparati, zelo delikatne.....ker ljudje pri zavarovanju imamo vedno občutek, da mečemo denar vstran....vendar zavaruješ se za primer, da se ti nekaj zgodi in če se ti 10 let nič ne zgodi, dobi človek občutek, da je metal denar vstran in da je bil nategnjen......

In še enkrat......zavarovanje ni varčevanje, ne glede na to, kar ti zastopnik govori, on mora pač izpolniti svojo kvoto oz. prodati čim več, ker je običajno več kot pol njegove plače odvisno zgolj od tega, koliko zavarovanj proda.....tako kot je prodaja raznoraznih tv boksov, telofonov po 1 EUR namenjena temu, da si podjetje zagotovi na daljši rok odjemalca, ne glede na to, da ti prodajalec govori čisto nekaj drugega, da ti recimo omogoči 24 mesečno odplačevanje aparata ipd, tako kot so raznorazne akcije v trgovinah namenjene temu, da ti poleg akcijskega izdelka kupiš še vsaj 5 drugih izdelkov, ki niso v akciji, pa noben šoping center tega jasno in glasno ne napiše.....

Drugače pa, ne udriham po kalbotu, ampak "udriham" po tem, kar kalbo piše.....user posted image
kar je bistvena razlika.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
4.10.2012 9:51:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 9:54:07   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*




Off topic: Kalbo, kupi Toyoto. Se ne kvari.


Ti bi bila idelana žena mojega moža.
On bi novo Verso.
Čist je zaljubljen v tele japonce, porkamotorka user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
4.10.2012 9:58:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 10:02:19   
kalbo
Seveda, da zavarovanje ni enako varčevanje. Varčevanje je, da ti dobiš ven našparan denar + obresti oziroma donos. Zavarovanje je pa zavarovanje za primer škode, smrti, poškodbe in podobno. Nateg v tem KD šitu je bil, da so oni prodajal zavarovanje skrbno in namerno zapakirano v obleko varčevanja. Sploh me ni zmotil donos in nevem kaj še. Mene osebno je razkurlo to, da kljub jasnim zagotovilom in celo členu v pogojih nikakor nisem mogel zmanjšat obroka oziroma potem je bla to kar naenkrat premija, prej smo se pogovarjal o obroku, seveda. Agent je poniknil, telefoni na KD so bli gluhi, al si dobil pa na drugi strani nasikanega sogovornika. Takim ljudem jest ne mislim dajat svojega denarja, zato sem stvar prekinil in niti ne jamram o izgubah. Vem pa, da dam od zdaj naprej keš raje v povšter, kot pa še kaki naložbeni zavarovalnici, oziroma ga rajši zapijem, če smo že na tem.

Če hočeš met telefon, ga moraš plačat, če hočeš pa telefon vreden 500 EUR za 1 EUR moraš pa pač sklenit aneks. Še vedno ne razumem, kje je tu nateg enak tistemu, ki ga opisujem.

PS: Sej tud ti avti, ki jih mam se ne kvarijo, vsaj ne v takem obsegu kot se je moja Citroen osmica, ki je bla že ob prodaji v tem stanju. Hvalabogu za zavarovanje, mam stroška mal pod dva jurčka, drugače bi blo mal pod 5.

Tole je moj 7. avto, vsi prej so bli Fiati, eden je še, tale je Citroen. Pa ni problem v Citroenu, problem je v tem, ker se mu je nekaj zgodlo, preden je bil meni prodan. S Fiati pa nisem mel omembe vrednih težav.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.10.2012 10:05:56 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?