|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
11.10.2012 14:22:56   
witch
Po eni strani, otrok je moj in jaz izbiram za njega ime. Ona bo imela svoje otroke in njim izbirala imela.
Po drugi strani pa... Se spomnim kolegice ko je bila noseča in hčerka stara 7 let. Je sestrica izbirala ime, z mamico sestavljala seznam. In prav z navdušenjem razlagala kako izbirajo ime in kak ona sodeluje. Sta z mamico izbrale ime za fantka, oči pa za sestrico. In imajo fantiča. Je deklica cela vesela in ponosna da je izbrala ime.

Ne vem svetovati. Sama še nimam takega primera. Na žalost, še nisva niti za prvega imela možnosti izbirati ime.

Pogovorita se s hčerkico, razložita ji, zakaj vama je to ime všeč, povejta ji, da izbirata ime z ne vem minimalno 6 črkami, naj da kakšen tak predlog, mogoče pa boste našli še lepše ime.


_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu orsina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
15.10.2012 23:26:41   
TamiRami
Hvala za odgovore! Ime Silvija za sestrico je pri nas odpadlo, ker hčerki absolutno ni všeč in se tudi meni zdi prav, da jo vsaj malo upoštevamo. Natalija ji ni tako zelo všeč, predlagala pa je Nati, lahko bi sicer zapisala tudi Natti, vendar se kar ne morem odločit za to varianto. Tako, da zadeva še ni zaključena. Kakšno pa se vam zdi Nati oz. Natti? Ali pa Natali (sem se zdajle sama spomnila. A se to izgovarja kot Natalija samo da je brez končnice -ja. Ali je poudarek na drugem a ali na i?

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
16.10.2012 0:50:17   
mateyka
na i

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
16.10.2012 7:47:38   
Tippi
Meni je Nati bolj všečno, kot z dvema tjema!user posted image Natali mi pa ni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
23.10.2012 22:07:36   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: TamiRami

Ali pa Natali (sem se zdajle sama spomnila. A se to izgovarja kot Natalija samo da je brez končnice -ja. Ali je poudarek na drugem a ali na i?

Večina jih izgovarja Nataliii- torej povdarek na zadnjem I-ju.
Jaz osebno (v mojem narečju) pa bi dala povdarek na prvi A, torej nAtali.
Meni je to ime zelooo všeč, ampak pri možu (verjetno) ne pojde "skozi", pa še malo me moti prva (baje bolj pravilna) varjanta naglaševanja.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.11.2012 0:32:14   
komarka
HOj... sicre ste že šli v smeri ki sem jo nameravala predlagat, da izberte krajšo različico enga od predlaganih imen.

Imajo pa straši zelo različne rpsitope: eni dajo dolga imena potem ap otroke kličejo po skrajšanih, eni vztrajajo da je točno tako kot je ime, drugi dajo po dve imeni in so spet vs emožne kombinacije..tko da mislim da ste lahko akr vsobodni in anredite tako kot bo vam všeč..vsi ostali se bodo pa tako navadili...

LP,k

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
12.11.2012 10:41:37   
Beba78
Uf, ste pa precej na podobnem,kot smo bili mi do nedavnega. In popolnoma razumem tvojo dilemo! Ko sva najinemu 4-letniku povedala, da pricakujemo se enega dojencka, je takoj rekel, da zeli sestrico Ulo (puncka iz vrtca, v katero je zaljubljen). Mi2 pa ze od prve nosecnosti zbrano ime za puncko, in sicer Stela. 2-letnika nama k sreci, hehe, se ni treba vkljucevati v ta pogovor, ker niti svojega imena se ne zna pravilno izgovoriti, hahaha. Ko sva torej 4-letniku rekla za najino ime, nama je pa odgovoril, ne, ne more biti Strela. Hahaha! No, nama je ta borba bila prisparana na morfologiji, ko smo dobili potrditev, da je tudi v tretje lulcek! Hura! Ime imava ze zbrano, debate okoli tega pa sploh nocem vec nacenjat, ker ko sem ga vprasala, kako bi dal pa bratcu ime, ce bi ga dobil,je pa zacel nastevat imena svojih sovrstnikov. Nasveta torej pravega nimam. Razen tega, ce sta jo povprasala po njeni zelji glede imena, potem menim, da jo je v tem potrebno tudi upostevat. No, mi2 sva se odlocila, da ne bova tvegala, da otroci nimajo nikoli enakih pogledov na to, da si zeliva najino izbrano ime tudi za tretjerojenca in zato se na to podrocje sploh ne bova vec spuscala z njim. Hihi...Upava, da ne bo sam nacel teme, ker bova drugace morala vkljuciti vso najino vescino diplomacije in to brez slabe vesti, saj tudi on zna naju obrniti naokoli, tako da rezultat 'borbe' splon ne bo nujno v najino korist. Seveda si zeliva, da bi bratca cim lepse sprejel in prav vloga pri izbiri imena lahko predstavlja tisti prvi korak. Ga pa bolj kot na pomembnost imena poskusam nagovarjat k pomoci pri negi dojencka, pa se mi zdi, da se je cist 'napalil'. Sploh ni pomembno, kako mu bo ime, ampak da mi bo pomagal previjat, pa kopat, pa mazat ga s kremico, itd. Enako reecem tudi, ko ga sorodniki najprej vprasajo, kako bo pa ime bratcu. Kar presekam ta pogovor, se predno se sploh lahko nadaljuje. Mogoce uberes to taktiko...

Pa srecno! :-)

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?