|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dva imena in priimka???
8.10.2012 17:44:42   
Cassiopeia
uuuu, ste se razpisale! Hvala! user posted image V glavnem, svoj priimek bom definitivno obdržala in dodala njegovega, (če se bova poročila) zaradi tega, ker delam v družinskem podjetju in bi ga rada. Poroka je sicer v planu (ko bo čas in finance )user posted image , ampak, da bi pa šla samo na UE zamenjat oz. dodat priimek pa ne pride v poštev. Punce, potem se ja nikoli ne bom poročila!user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dva imena in priimka???
8.10.2012 19:32:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: cilla

IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Kako boste starši otrok z dvema priimkoma reagirali, ko se bodo vaši otroci čez 20+ let odločali za otroke, pa bodo npr. izmed 4 priimkov lahko izbrali spet največ 2 za svoje potomce? Boste zelo užaljeni, če vašega priimka ne bodo več prenesli dalje? Boste zahtevali, da mora vsaj en priimek biti izbran iz vajinih priimkov, drugi pa je lahko (če že mora biti) izmed dveh priimkov otrokovega partnerja? Kaj tretjega?


A moram kako reagirat, al kako? Jaz sem se glede svojega imena in priimka odločila sama, nikogar nisem spraševala za mnenje. In isto bosta, upam, storila ona dva. Torej se odločila po svoji volji in se požvižgala za vesoljni svet, za to, kaj je komu normalno, sprejemljivo, primerno,... ker vsi ti mudreci ju ne bodo naredili nič bolj srečna ali zadovoljna, niti jima ne bodo plačali računov ali zagotovili zdravja. In tisti, ki se bo kdaj koli obregnil ob njuni imeni, priimka, je očitno precej obremenjen sam s sabo, svoje frustracije pa poskuša zdraviti s tem, da ocenjuje druge.



Ne vem, če moraš reagirati;
mene bolj zanima, kakšne mislite, da bodo vaše reakcije (to pa seveda vsebuje vse od največjega veselja preko nič do največje žalostii ter celega spektra čustev vmes pa raznih sugestij otrokom, kaj bi bilo dobro storiti), ko bodo vaši otroci zelo verjetno spreminjali/krajšali svoje priimke, ki jih bodo predali naslednikom;
nekateri bodo spreminjali tudi svoje priimke zaradi poroke, saj treh ali štirih priimkov ne bodo mogli imeti

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 9:49:25   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: cilla

IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Kako boste starši otrok z dvema priimkoma reagirali, ko se bodo vaši otroci čez 20+ let odločali za otroke, pa bodo npr. izmed 4 priimkov lahko izbrali spet največ 2 za svoje potomce? Boste zelo užaljeni, če vašega priimka ne bodo več prenesli dalje? Boste zahtevali, da mora vsaj en priimek biti izbran iz vajinih priimkov, drugi pa je lahko (če že mora biti) izmed dveh priimkov otrokovega partnerja? Kaj tretjega?


A moram kako reagirat, al kako? Jaz sem se glede svojega imena in priimka odločila sama, nikogar nisem spraševala za mnenje. In isto bosta, upam, storila ona dva. Torej se odločila po svoji volji in se požvižgala za vesoljni svet, za to, kaj je komu normalno, sprejemljivo, primerno,... ker vsi ti mudreci ju ne bodo naredili nič bolj srečna ali zadovoljna, niti jima ne bodo plačali računov ali zagotovili zdravja. In tisti, ki se bo kdaj koli obregnil ob njuni imeni, priimka, je očitno precej obremenjen sam s sabo, svoje frustracije pa poskuša zdraviti s tem, da ocenjuje druge.



Ne vem, če moraš reagirati;
mene bolj zanima, kakšne mislite, da bodo vaše reakcije (to pa seveda vsebuje vse od največjega veselja preko nič do največje žalostii ter celega spektra čustev vmes pa raznih sugestij otrokom, kaj bi bilo dobro storiti), ko bodo vaši otroci zelo verjetno spreminjali/krajšali svoje priimke, ki jih bodo predali naslednikom;
nekateri bodo spreminjali tudi svoje priimke zaradi poroke, saj treh ali štirih priimkov ne bodo mogli imeti



Sicer si že dobila odgovor cille, pa vseeno dodajam še svojega, ker se mi zdi prav neverjetno, s čim se obremenjujete nekatere user posted image Ja, moja dva imata dva priimka - pravzaprav iz čisto praktičnih razlogov - midva nisva poročena (ja, se zgleda nočem predat svojemu partnerju v celotiuser posted image , ok, druga temauser posted image ) in pri prvem nisva imela niti istega naslova (pač splet okoliščin in nobeno kao samohranilstvo) oz. je bil prvi sine prijavljnen pri atu, jaz pa drugje. In v izogib komplikacijam (ter dokazovanju, da sem res otrokovam mama) ima sine oba priimka. Pri drugem smo se sicer že preselili, vseeno pa ima enaka priimka kot starejši bratec. In glede na izkušnje je takšnih kar nekaj otrok, pa tudi večji, pubertetniki s tem nimajo nobenih težav oz. travm user posted image

Kar se pa tiče tvojega vprašanja o naših reakcijah, ko oz. če si bodo naši otroci hoteli spreminjat priimek - vedno sem in bom trdila, da je to pa čisto njihova stvar! Ko bosta polnoletna si lahko izbereta en obstoječi priimek ali pa čisto tretjega oz. četrtega! Nikoli, ampak res nikoli ne bom nobenemu vsiljevala ali samo sugerirala kako se mora pisat ali kakšno ime mora izbrat! Sori, to sklepanje mi je pa čisto mimo!user posted image Jah, pač ne dam veliko na to "tradicijo" priimkov, kjer se mora prenašati dalje, absolutno pa po moški strani, a ne? Hm, hčerke potem res pomenijo absolutno katastrofo in izumrtje priimka? Pišuka, potem bi lahko še sklepal, da so s tega stališča manj vredne? user posted image user posted image
Še tole - nikoli nisem razumela fore z enakim poimenovanjem očetov in sinov - otrok pač ni nikoli (ne glede na še tako velike želje) kopija svojega očeta, enaka ime in priimek pa sta precej problematična čisto pri vsakdanjih stvareh. Ma, saj še npr. pri odločbi o dohodnini oz. tistemu informativnemu izračunu ne veš, za koga je, če ne odpreš. Tam je samo ime in priimek ter naslov. Potem pa je user posted image , če se ta dva soimenjaka ne razumeta! Potem pa je bila davčna kriva, da je oče videl odločbo sina, ki bi se najraje stepla...eh, skratka - brezvezni zapleti, ki se pri dveh priimkih res res težko zgodijo.user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 10:17:51   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: Cassiopeia

ampak, da bi pa šla samo na UE zamenjat oz. dodat priimek pa ne pride v poštev. Punce, potem se ja nikoli ne bom poročila!user posted image


user posted image  Če se res želita poročit, se bosta ne glede na to ali si ti že prej spremeniš priimek ali ne. Samo po poroki ti ne bo treba še dokumentov urejat, ker bodo že zrihtani user posted image  user posted image  user posted image

Seveda pa lahko gresta že pred rojstvom otroka na magistrat in se poročita. To tudi reši tvojo dilemo. user posted image

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 10:34:47   
ronja
Za otroka je najboljše, da ima eno ime in en priimek, ki ga imajo vsi v družini, oboje kratko, da se hitro naučijo napisat in po možnosti ne tako čudno, da bi ga zato zafrkavali ali tako nenavadno, da bi morali vedno črkovat, pa da sta oba starša zelo zadovoljna z izbiro. Včasih vse to hkrati ne gre, sploh ker priimke podedujemo in ni nujno, da nam je všeč. Takrat pač naredimo kompromis.

Meni se sicer tudi zdi dolgo 2 imeni in 2 priimka, ampak če je to vajin kompromis, potem pač tako je. Midva sva ravno zato hotela res samo 1 ime, ker imajo mali 2 priimka, ker pač midva nisva poročena, niti se ne nameravava zato poročat.
Če bi se itak poročala, potem bi imeli vsi isti priimek in ne bi dajala jaz njegovega zraven ali kakorkoli drugače komplicirala, edino bi si mogoče oba zbrala kak 3. priimek, recimo Srečkouser posted image , je tak simpatičen:). Ampak ker se noben od naju ne želi poročit, sem si iz (za naju, ne za otroke) praktičnih razlogov želela, da imajo priimke od obeh - njemu in meni bi bilo vseeno, če bi imeli samo priimek od drugega, vendar pa si ne želim v bolnici dokazovat oz. čakat, da preverijo, da sem res mama tega otroka, da naj mi zaboga povejo, kaj je z njim, če bi se kaj zgodilo, ker bi glih znorela vmes. Pa na meji če naletiš na kakega pedantnega graničarja, pa čakaš, da preveri, če lahko greš s svojimi otroki čez mejo, potem pa ladjo zamudiš (ja, smo vedno bolj na knap, to je manj verjetno, da se spremeni kot to, da nas kdo haklja;), pa vedno vsi vejo, da si mama/oče tega otroka, če priimki štimajo, se mi zdi lažje (za otroke je pa težje pisat 2 priimka, ja)... Res pa je, da imava kratka priimka (oba skup imata 11 črk, manj kot marsikateri posamezni priimek), če bi imela dolg priimek, bi verjetno še 1x premislila...

Sicer nisem preveč na tradicije in bi težko dala otroku ime, ki mi res ni všeč, nekak se mi zdi, da mora bit ime obema partnerjema všeč, pa tudi to, da se otrok poimenuje po staršu mi ne potegne, ampak smo različni, tvojemu partnerju je to očitno všeč in za vaju je to važno. Če res ne bi šlo drugače, da bi bila to njegova velika želja (si sicer težko predstavljam, ker tudi on ni na tradicije mahnjen;), potem naj bo to res 2. ime, boljše kot da je prvo ime tako, da ga ne maraš... V tujini je itak normalno, da imaš 2 imeni in se 2. navadno piše samo z začetnico, recimo Luka K. Novak. Če je ime in priimek zelo pogosto, potem je to včasih tudi praktično, Bogdan A. Novak si je dal A not zato, ker mu je nekdo splel honorar (včasih je bilo to malo lažje naredit), ker je imel isto ime.

Kar se priimka tiče: saj lahko otrokom vzameš stran svoj dekliški priimek, ko se poročita, pa je.user posted image Pa bo v tem primeru samo 1 priimek. Ena pot več, ampak če boš itak svoje dokumente spreminjala, potem boš še to zraven, pa je. Lahko si pa tudi ti zamenjaš priimek, čeprav se ne poročiš, če želiš, pa se potem vsi isto pišete.

Lahko vsem članom nastajajoče družine izberete tudi čisto tretji priimek, ki bo vama obema všeč.

Ta možnost je bila nama nekak najbolj simpatična, pa sva bila prelena oz. sva imela pred 1. preveč drugih problemov (v nosečnosti oz. z njo), da nama je bilo potem za te priimke vseeno, tako je bilo najlažje in potem je tako ostalo.

P.S.: Kako boste starši otrok z dvema priimkoma reagirali, ko se bodo vaši otroci čez 20+ let odločali za otroke, pa bodo npr. izmed 4 priimkov lahko izbrali spet največ 2 za svoje potomce? Boste zelo užaljeni, če vašega priimka ne bodo več prenesli dalje? Boste zahtevali, da mora vsaj en priimek biti izbran iz vajinih priimkov, drugi pa je lahko (če že mora biti) izmed dveh priimkov otrokovega partnerja? Kaj tretjega?

popolnoma vseeno mi bo, kako se bojo pisali. Razlog, da si želim zdaj pisat enako kot oni je zgoraj in itak ne pride v poštev za odrasle otroke, tako da takrat je vseeno.

pimpa, zakaj bi bila 2 priimka groza, 2 imeni pa super? A ni isti šmorn? Več za pisat, uporabljša pa tako 1?

Punce, potem se ja nikoli ne bom poročila!

Hehe, casiopeja, kar se mene tiče, bi bil v temu cel point - da se mi ne bi bilo trebauser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 11:07:07   
mateyka
samo v sloveniji so lahko cele travme z več imeni in priimki..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 12:27:33   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

samo v sloveniji so lahko cele travme z več imeni in priimki..


Znanka, ki uči na srednji šoli, pravi, da ima v povprečju skoraj pol razreda po dva priimka, tako da mislim, da kmalu ne bo več travm.  user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 12:44:06   
lananai
Jst sem vsekakor za eno ime + en priimek, drugo pri meni sploh ne pride v poštev. Si ne predstavljam, kaj bi naredila, če bi imel moj fant 2 priimka, ker ne bi hotela iti iz enega dokaj kratkega na 2... :-/ Moji otroci imajo njegov priimek, vsak eno ime... in enkrat bom tudi jst imela njegov priimek.

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 13:03:34   
Izabelina
pri nas je tako, da sm js na enem naslovu prijavljena in imam svoj priimek, moja hčerka in moj pa sta na drugem naslovu in imata isti priimek... splet okoliščin, nismo nič samohranilci, da ne bo kakšnega nesporazuma... živimo pa vsi trije na nekem tretjem naslovu user posted image

zaradi tega svoji hčerki na UE nisem mogla naredit osebne izkaznice (pa sm imela sabo njen rojstni list, kjer piše, da sem njena mama) in vsakič ko greva sami čez mejo me na carini čudno gledajo in so me že vprašali kaj sem temu otroku...

takrat, ko bi bilo treba razmišljat o teh priimkih nism niti pomislila na to, sm pa zadnjič omenila mojmu tole temo in mislm, da ste me kr spodbudile; al da bomo dal še moj priimek hčerki (in tanovemu dojenčku) al pa se bova poročila (js osebno bi rajši drugo varianto user posted image )

tko, da js bi dala dva priimka, z imeni pa lahko tut dva (če se pač ne moreta zmenit za enega) s tem, da drugega pač krajšate samo s črko... zdej je itak že tok neporočenih parov in otrok z dvemi priimki, da ne bo imel nobenih travm pomoje...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 9.10.2012 13:05:54 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 13:05:30   
Izabelina
lahko pa moževo ime uporabite pri krstu, če boste dali otroka krstit...pa ima za uradni promet samo eno ime zraven pa še krstno, ki se ga pri podpisovanju ne uporablja...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 14:25:37   
Mamaja
Midva sva se ravno pred dnevi dogovorila, da bo najino dete imelo samo partnerjev priimek, čeprav nisva poročena. On je želel, da bi se otroček pisal kot on, meni bi bilo pa tudi fajn, če bi se tudi iz priimka videlo, da gre za moje dete. Ampak moj priimek ima "samo" devet črk, partnerjev pa šest, kar pomeni, da bi samo priimka skupaj imela petnajst črk. user posted image . In zato sem se odločila, da se iz praktičnih razlogov odpovem tej želji in bo imel otrok le njegov priimek.

Dve imeni - kakor komu paše, meni ni všeč. Če bi pa partner imel željo, da bi bilo otroku ime tako kot njemu (moj si k sreči ne želi tega), bi vsekakor razmislila o tem. Če ti partnerjevo ime ni preveč všeč, lahko predlagaš, da naj bo to drugo ime in lahko celo že vnaprej daš vedet, da boš ti otroka klicala le po prvem. Nimaš kaj, včasih je treba tudi kak kompromis sklenit za "mir v bajti" user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 18:17:32   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

...
Sicer si že dobila odgovor cille, pa vseeno dodajam še svojega, ker se mi zdi prav neverjetno, s čim se obremenjujete nekatere user posted image ...

Kar se pa tiče tvojega vprašanja o naših reakcijah, ko oz. če si bodo naši otroci hoteli spreminjat priimek - vedno sem in bom trdila, da je to pa čisto njihova stvar! Ko bosta polnoletna si lahko izbereta en obstoječi priimek ali pa čisto tretjega oz. četrtega! Nikoli, ampak res nikoli ne bom nobenemu vsiljevala ali samo sugerirala kako se mora pisat ali kakšno ime mora izbrat! Sori, to sklepanje mi je pa čisto mimo!user posted image Jah, pač ne dam veliko na to "tradicijo" priimkov, kjer se mora prenašati dalje, absolutno pa po moški strani, a ne? Hm, hčerke potem res pomenijo absolutno katastrofo in izumrtje priimka? Pišuka, potem bi lahko še sklepal, da so s tega stališča manj vredne? user posted image user posted image
...



Se ne obremenjujem, samo zanima me razmišljanje in predvidevanje staršev dvopriimkovnih otrok glede odločitev, ki jih bodo otroci morali čez nekaj desetletij sprejemati - pač ob prebiranju tem glede priimkov razmišljam glede tega, da če imate določeni starši že sedaj takšne težave, ko imate samo 5 možnosti (materin priimek, očetov priimek, matrin-očetov priimek, očetov-materin priimek, poljuben priimek), kako bodo potem še več težav imeli potomci, ko bodo imeli še več možnosti, kako izbrati največ dva priimka

no, morda pa bodo do takrat to omeijtev že odpravili ... user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

pri nas je tako, da sm js na enem naslovu prijavljena in imam svoj priimek, moja hčerka in moj pa sta na drugem naslovu in imata isti priimek... splet okoliščin, nismo nič samohranilci, da ne bo kakšnega nesporazuma... živimo pa vsi trije na nekem tretjem naslovu user posted image

zaradi tega svoji hčerki na UE nisem mogla naredit osebne izkaznice (pa sm imela sabo njen rojstni list, kjer piše, da sem njena mama) in vsakič ko greva sami čez mejo me na carini čudno gledajo in so me že vprašali kaj sem temu otroku...

takrat, ko bi bilo treba razmišljat o teh priimkih nism niti pomislila na to, sm pa zadnjič omenila mojmu tole temo in mislm, da ste me kr spodbudile; al da bomo dal še moj priimek hčerki (in tanovemu dojenčku) al pa se bova poročila (js osebno bi rajši drugo varianto user posted image )

tko, da js bi dala dva priimka, z imeni pa lahko tut dva (če se pač ne moreta zmenit za enega) s tem, da drugega pač krajšate samo s črko... zdej je itak že tok neporočenih parov in otrok z dvemi priimki, da ne bo imel nobenih travm pomoje...



Izabelina,
nič od tega ne bo pomagalo;

če imaš z otrokom različen naslov prebivališča, mu (brez pisnega soglasja drugega starša) ne moreš dati izdelati osebnega dokumenta;
zadeva ni povezana s priimkom -> četudi mu boš dodala svoj priimek, še vedno ne boš dobila osebnega dokumenta za otroka, prav tako ne pomaga, da si poročena

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 21:01:28   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Kako boste starši otrok z dvema priimkoma reagirali, ko se bodo vaši otroci čez 20+ let odločali za otroke, pa bodo npr. izmed 4 priimkov lahko izbrali spet največ 2 za svoje potomce? Boste zelo užaljeni, če vašega priimka ne bodo več prenesli dalje? Boste zahtevali, da mora vsaj en priimek biti izbran iz vajinih priimkov, drugi pa je lahko (če že mora biti) izmed dveh priimkov otrokovega partnerja? Kaj tretjega?


V to bi se bilo treba vtikat user posted image

Čez 20 let bom najbolj vesela, če bom zdrava. In če bom zdrava, mi bo vseeno, kako se otrok in njegova družina piše. Si bodo že naredili, kakor jim bo ljubo. Važno, da bodo zdravi.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 21:09:31   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

V to bi se bilo treba vtikat user posted image

Čez 20 let bom najbolj vesela, če bom zdrava. In če bom zdrava, mi bo vseeno, kako se otrok in njegova družina piše. Si bodo že naredili, kakor jim bo ljubo. Važno, da bodo zdravi.


user posted image Stanislava, kolk si to fajn in na kratko povedala.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 21:54:11   
pelin
Ko takole tuhtam...pri nas imamo vsi le možev priimek in vsi po eno ime...mi je pa to dvojno poimenovanje nekako simpatično, če sta seveda izbrana ( zame )prava imena, ki gresta nekako skupaj.... pri najinih dveh se to ponovno dvojno poimenovanje še ni razpaslo in na to varianto sploh nisva pomislila, drugače bi jima zagotovo pripopala še kakšnega zraven...drugače pa to v bistvu pri nas ni nič novega, samo nekaj generacij je tole zadevo bolj ali manj ven spustilo...drugače pa sta imela moja dedka in dedka od moža oba po dva imena...
Glede priimka pa...vedno se mi zdi , da če se samo mamica piše drugače, ostali pa vsi isto po ateku, nekako čudno...tista mamica mi nakako ven štrli in mi ne paše zraven...mene bi zagotovo motilo in bi želela, da ima otrok poleg moževega tudi moj priimek...mogoče se sliši malo bedasto, vendar se vidi, da sem malo pootročjena, ker veliko otročkov tudi tako razmišlja...
torej...kljub sto in enemu argumentu ( glede pisanja....če bo znal otrok napisat eno ime, bo znal kmalu tudi drugo) še vedno navijam za oba imena in priimka...
Bi pa nekaj vprašala, če ni preveč intimno...zakaj douser posted image ste nekateri tako čudno prijavljeni...oziroma, ste mamice prijavljene drugje kot otroci in očki, če to ni zaradi boljšega finančnega stanja...? Tole mi je pa tudi tako antidružinsko sori...saj vem da sem za v staro železouser posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 22:10:08   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Bi pa nekaj vprašala, če ni preveč intimno...zakaj douser posted image ste nekateri tako čudno prijavljeni...oziroma, ste mamice prijavljene drugje kot otroci in očki, če to ni zaradi boljšega finančnega stanja...? Tole mi je pa tudi tako antidružinsko sori...saj vem da sem za v staro železouser posted image



čis po pravici povedano smo ostal tko prijavljeni, ker se nam ni dal it na UE (kamor bi mogla še tašča ki je uradna lastnica hiše) in se prijavit... ni nobene antidružinske in prevarantske filozofije za tem... govorimo, da se bomo prijavl sm kjer živimo že odkar živimo tle, sam nekak ne pridemo do UE... to je naš razlog, kako majo pa drugi pa ne vem... user posted image user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 22:11:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Glede priimka pa...vedno se mi zdi , da če se samo mamica piše drugače, ostali pa vsi isto po ateku, nekako čudno...tista mamica mi nakako ven štrli in mi ne paše zraven...mene bi zagotovo motilo in bi želela, da ima otrok poleg moževega tudi moj priimek...mogoče se sliši malo bedasto, vendar se vidi, da sem malo pootročjena, ker veliko otročkov tudi tako razmišlja...


nonsense. to ni pootročeno ampak logično. če smo eno, ena družina, se pišemo enako, simpl ko pasulj.

torej...kljub sto in enemu argumentu ( glede pisanja....če bo znal otrok napisat eno ime, bo znal kmalu tudi drugo) še vedno navijam za oba imena in priimka...


enako. ta novotarija (1+1) od nekaj generacij, je prav agresivna v nekaterih ljudeh. kot da bi to tako od vedno in povsod bilo. pa ni tako. zgodovina nam kaže drugo zgodbo.

Bi pa nekaj vprašala, če ni preveč intimno...zakaj douser posted image ste nekateri tako čudno prijavljeni...oziroma, ste mamice prijavljene drugje kot otroci in očki, če to ni zaradi boljšega finančnega stanja...? Tole mi je pa tudi tako antidružinsko sori...saj vem da sem za v staro železouser posted image


jaz bi tudi rada to zvedela - če ni zarad finančnega stanja, zakaj je pol sploh lahko? in tudi meni deluje anti-hm skupinsko? družinsko? v glavnem družina je ponavadi na kupu user posted image razumem če je kaka frka, ali da nekdo od staršev dela v tujini npr., ampak drugače pa?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 22:16:47   
pelin
aha..a zato...no sem tudi jaz mislila, da ma kaj veze z delom v tujini pa tko...ja sej človek včasih kar malo odlaša čas pa teče...res je tako...ja saj v bistvu če vam tko paše in vas ne moti preveč , je pa tko vseeno...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dva imena in priimka???
9.10.2012 22:35:04   
Izabelina
ma morm priznat, da ste me kr spodbudile (ker mene moti vse, da nismo na istem naslovu in da nimamo istega priimka - to drugo me pravzaprav kar boli in žalosti) tko, da menda gremo jutri na UE user posted image - čeprou če moj to reče še ne pomen, da bomo res šli...

tko, da jeeej - mnja se že neki izmika, da jutr nima lih velik cajta... user posted image eh te desci...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dva imena in priimka???
10.10.2012 0:05:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Bi pa nekaj vprašala, če ni preveč intimno...zakaj douser posted image ste nekateri tako čudno prijavljeni...oziroma, ste mamice prijavljene drugje kot otroci in očki, če to ni zaradi boljšega finančnega stanja...? Tole mi je pa tudi tako antidružinsko sori...saj vem da sem za v staro železouser posted image



Ker bi po prvotnih namerah morala v roku treh let trikrat menjavati vse dokumente, kartice in obveščati še en kup inštitucij, da sem spremenila naslov oz. priimek;
no, ta čas pa se je vmes 'raztegnil' v veliko daljše obdobje ...



Nikoli nismo na račun ločenih naslovov koristili kakšnih ugodnosti. Tudi kakšnih (večjih) težav na račun tega nismo imeli.
Na UE pa seveda nisem mogla dati vloge za dokumente za user posted image , ki je bil z menoj.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dva imena in priimka???
10.10.2012 0:12:34   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ma morm priznat, da ste me kr spodbudile (ker mene moti vse, da nismo na istem naslovu in da nimamo istega priimka - to drugo me pravzaprav kar boli in žalosti) tko, da menda gremo jutri na UE user posted image - čeprou če moj to reče še ne pomen, da bomo res šli...

tko, da jeeej - mnja se že neki izmika, da jutr nima lih velik cajta... user posted image eh te desci...



Lahko gresta še na matični urad prijavit poroko ... user posted image
Dve muhi na en mah, ko bosta z dragim že ravno tam.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: dva imena in priimka???
10.10.2012 9:42:24   
zaspancek1
Eden izmed razlogov za različne naslove je npr. tudi dejstvo,da otroka prijavit pri enem od staršev (pri nas pač pri očetu, LJ - zaradi vsaj malenkostne možnosti, da bi dobili vrtec) ni nobena težava oz. samo izpolniš obrazec v porodnišnici, če pa bi se rad drugi partner prijavil tam za stalno, pa mora dobiti soglasje lastnika (kar pa včasih ni tako enostavno). Pa tudi če veš, da se boste v kratkem preselili nekam drugam, je včasih čisto brezveze spreminjat naslov in dokumente (res pa se to potem pogosto še malo zavleče user posted image ). Da pa bi pri tem avtomatsko imel kakšne koristi, pa vsaj meni ni znano oz. jih definitvno nismo imeli.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 10.10.2012 9:43:08 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: dva imena in priimka???
11.10.2012 14:32:16   
witch
Ime, ki se prenaša iz generacije v generacijo bi dala kot drugo ime. Bi spoštovala to in nekako se mi zdi ta ideja super.
Priimek pa, nisem za 2. Si predstavljate punčko, ki ji ima dva priimka Nina Novak Drnovšek, potem pa se poroči in je Nina Novak Drnovšek Janša user posted image Zmešnjava huda. Ali pa da ona potem vztraja da ima njej otrok njena priimka. Ne vem user posted image
Meni je moj priimek bolj všeč kot partnerjev. In bi takoj dala samo moj priimek, ampak se mi to ne zdi ok. Naj ima očetov priimek, imam ga jaz, pa moj oče, pa njegov oče.
Odločitev pa je itak tvoja. Sem imela sošolca z dvema imenoma, smo ga klicali smo po prvem, drugi je bil samo v redovalnici. Sošolka z dvema priimkoma vedno so jo učitelji klicali po obeh (od očeta in mame).

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?