|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:52:37   
Tutan
Nima tu moj kruh veze. Samo vprašanje je bilo postavljeno tako, da se nisem znala opredelit user posted image

Ok, zdaj pa še samo nekaj... v tem trenutku država ukine OD in pusti samo znižana plačila vrtca in subvencije pri šolski prehrani. Tudi na tak način se pomaga tistim, ki nimajo dovolj. Ampak očitno nekaterim ni nikoli nič dovolj in vedno hočejo še več. V obeh tvojih karikiranih skrajnostih.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:54:40   
dreamhorse

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Nisem hotela debatirat, pa vendar.
A kg kruha tudi za revne stane manj, za bogate pa več?



Ne, ampak revni bo kupil tisti kruh za 70 centov, bogati pa tisti za 3 evre.


To že, ampak od obeh si sit, tako kot otroku "bogatega" v vrtcu enako nudijo, kot otroku "revnega". (se opravičujem za te besede v oklepajih, nerada jih uporabljam)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:55:43   
dreamhorse
Kar se pa tiče od, pa tudi jaz nisem upravičena do njega, pa nimava bajnih plač.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:06:22   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ok, zdaj pa še samo nekaj... v tem trenutku država ukine OD in pusti samo znižana plačila vrtca in subvencije pri šolski prehrani. Tudi na tak način se pomaga tistim, ki nimajo dovolj. Ampak očitno nekaterim ni nikoli nič dovolj in vedno hočejo še več. V obeh tvojih karikiranih skrajnostih.


Tudi to je v redu, če se le upošteva finančni položaj družine. Ne more nekdo z manj denarja plačevati iste cene za vrtec, kot tisti z več denarja.
Je pa vedno tako, da več imaš, več želiš. Tisti, ki nimajo pa nič (oz.zelo malo), pa jih veliko pomeni, če dobijo malo več.
Je v redu enotni OD, dokler je ta izračunan na podlagi najmanjše plače v Sloveniji. Da imajo tisti z manj dovolj, tisti z več sredstvi pa tudi potem več.
PRoti enotnemu Od oz. enotnemu plačilu vrtca sem zato, ker ta enotna plačila ne bi bila izračunana na podlagi tistih, ki so najbolj ogroženi.

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Kar se pa tiče od, pa tudi jaz nisem upravičena do njega, pa nimava bajnih plač.


Ti pa sigurno na koncu meseca ostane več kot meni, čeprav nimaš OD. Ali se motim?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:15:46   
sazi

Ti pa sigurno na koncu meseca ostane več kot meni, čeprav nimaš OD. Ali se motim?


Sicer ni letelo direktno name, pa moram vseeno vskočit, ker sem iz podobne kategorije (imam sicer nekaj OD, ampak precej visoko položnico za vrtec). Za tvoje pojme verjetno bajni plači, za državne pojme pa padevan ravno v najbolj je**** srednji razred.
Na koncu meseca mi zagotovo ostane več kot tebi - ampak koliko pa delam zato? In kdaj? Kadar je gužva se popoldan vračam v službo. Delam ponoči, če je treba, včasih je delaven cel vikend. Ja, če mi na koncu meseca ne bi ostalo več, bi se takoj odločila in bila raje doma.

Pa še glede izračunov, ki jih s Tutan toliko premetavata: res ne štimajo.
3. razred: OD 74 EUR, vrtec 20% dohodkov 30%-36% na družinskega člana
2. razred: OD 98 EUR, vrtec 10% dohodkov 18%-30% na družinskega člana
1. razred: OD 115 EUR, vrtec 0% dohodkov do 18% na družinskega člana

Ne da bi te želela kaj obsojati, ampak dejansko te št. ne šimajo. Po OD (praviš 100 EUR) sodiš v 2. razred, vrtca plačuješ za 3. (če plačuješ 20%), dohodka imate pa za 2. razred (800/3=267 EUR, kar je cca 26% povprečne neto plače) user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:18:33   
majčica1508
A,če bi bil enoten OD na otroka 500€,bi bilo pa ok,pa se verjetno nebi nobena oglašala..........

Tutan.....Se popolnoma strinjam s teboj za vsako napisano črko......

Pa kaj se ene obremenjujete,koliko nekomu ostane plače......


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:21:43   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ok, zdaj pa še samo nekaj... v tem trenutku država ukine OD in pusti samo znižana plačila vrtca in subvencije pri šolski prehrani. Tudi na tak način se pomaga tistim, ki nimajo dovolj. Ampak očitno nekaterim ni nikoli nič dovolj in vedno hočejo še več. V obeh tvojih karikiranih skrajnostih.


Tudi to je v redu, če se le upošteva finančni položaj družine.



Torej, če gledamo čisto psihologijo prodaje, sem ti zdajle prodala slabšo možnost, zavito v slovenski papir faušije. Sam da sem na nečem boljši kot sosed.
V primeru fiksnega OD 120€ in vrtca 90€ - ti ostane 30€, al si v 1. al v 8. razredu.
V primeru brez OD in vrtca, kot ti praviš 90€ (pač ga bi v kao tem primeru preračunavali kot zdaj), si pa ti v minusu 90€. 0€ OD - 90€ vrtca. Ampak OK, ta možnost ti je sprejemljiva, ker se pač rangira po prihodkih?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:22:27   
Tutan
Kaj je s temi zvezdicami? user posted image user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:29:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ok, liliana, prav, zaradi socialne solidarnosti. Se ne grem več. Pač pravim, da bi bilo logično in pošteno, da ''''zaradi socialne solidarnosti'''' nekdo z več prihodka tudi več da, otroški dodati pa naj bodo za vse enaki, enako plačilo vrtca (kot je v drugih državah recimo praksa, pa nisem nikjer zasledila, da so manj socialno solidarni?). Poleg tega pri res težkih primerih, torej po cca 600 ali 800€ na družino se lahko zaprosi za dodatne subvencije - pri teh enostavno vem in želim, da se jim pomaga (ali pa pač recimo 200€ na družinskega člana, pač naredijo neko mejo). Pa v bistvu nihče ne bo prikrajšan za nič. Se bi pa res morala potegnit neka meja ODja na otroka.


Države imajo različne politiko izplačevanja družinskih prejemkov in s tem povezanih otroških dodatkov....v drugih državah je recimo tudi praksa, da praktično NIKJER ni porodniška 100 % plačana.....ko so pri nas pa to 100 procentnost ukinili, ste bili pa vsi v luftu in se niste primerjali z drugimi državami recimo.....nekatere države za enega otroka sploh ne dajejo t.i. otroškega dodatka, nekatere ga sploh ne dajejo, nekatere za starejše otroke dajejo več kot za mlajše, nekatere države pa pri izplačilu otroškega dodatka pač upoštevajo dohodek......

Kaj je zdaj pošteno in pravično je zelo relativno.....

Prav tako je s plačili vrtca....to plačilo je tudi po državh različno urejeno, predvsem organiziranost vrtec....v taki obliki, kot imamo vrtec mi, ima redko katera država.....običajno je v ostalih razvitih državah vrtec zgolj varstvena funkcija, kjer se obrok otroku spakira v eno lično hello kitty ali spider man škatlico in dete to poje v vrtcu......pri nas je pa vrtec pač vzgojno-izobraževalna-socializacijska in šele nato varstvena ustanova, kjer je ekonomska cena tudi temu primerna in je namesto 200 EUR pač 400 EUR.....ker pa si tisti z minimalnimi dohodki pač težko omislijo dva otroka imeti v vrtcu ob ceni 400 EUR, se je pač vzpostavil sistem državnega subvencioniranja po dohodku.....


< Sporočilo je popravil liliana -- 17.10.2012 14:30:38 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:35:17   
tashq
Moram po otroka v vrtec, se jutri oglasim na nadaljevanje debate.

Samo še glede mojega izračuna: tak je, nisem nič spremenila številk. Če imate vi prav, moram potem ponovno pogledat odločbe, čeprav sem že šla z njimi na CSD in so rekli, da je vse uredu. Upoštevali so mi dohodek iz leta 2009 za letošnje leto, ker sem takrat delala prek študentskega servisa in so bili dohodki večji, kot jih imamo pa od leta 2010 dalje. (so pa samo partnerjevi - 800 evrov)

Še ena cvetka: sem vprašala, katero leto mi bodo gledali za 2013, pa so rekli spet 2009.!!!

Tutan: tebi odgovorim jutri.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:52:53   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Kaj je s temi zvezdicami? user posted image user posted image


So izginile, tako da je zdaj tole vprašanje tu zgolj za popestritev in za user posted image tistim, ki teh zvezdic niso videliuser posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:54:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Sicer ni letelo direktno name, pa moram vseeno vskočit, ker sem iz podobne kategorije (imam sicer nekaj OD, ampak precej visoko položnico za vrtec). Za tvoje pojme verjetno bajni plači, za državne pojme pa padevan ravno v najbolj je**** srednji razred.
Na koncu meseca mi zagotovo ostane več kot tebi - ampak koliko pa delam zato? In kdaj? Kadar je gužva se popoldan vračam v službo. Delam ponoči, če je treba, včasih je delaven cel vikend. Ja, če mi na koncu meseca ne bi ostalo več, bi se takoj odločila in bila raje doma.



Obstaja mnogo delavcev, ki delajo ravno toliko kot ti.....podnevi, ponoči, nadure....pa dobijo minimalno plačo......in tudi zaradi takih imamo pač nekatera izplačila kot "socialne kategorije" in temeljijo na sistemu solidarnosti.....

Sicer pa jaz vedno pravim, ko se že tako radi primerjamo z Avstrijo....tam stane vrtec recimo 200 EUR (meni se zdi, da ni noben državnih subvencij zanj, je pa možno, da se motim, vendar se mi močno zdi, da jih ni)...pri nas je cena vrtca okoli 400 EUR......naj bo vrtec varstvena kategorija, in bo temu primerna cena....ne bomo potrebovali diplomiranih vzgojiteljic (ker ravno plače so eden od poglavitnih faktorjev za visoko ekonomsko ceno vrtca) in bo našega sončeka lahko pazila vzgojiteljica s tri ali štiriletno poklicno šolo (kot v Avstriji recimo....pa imajo tudi pametno in razsodno deco tam)....

Pri polni ceni vrtca 400 EUR pa ne gre drugače, kot da se vrtec subvencionira za tiste z manj dohodki.....pa pustimo zdaj ob robu tiste, ki izkoriščajo sistem, taki se bodo vedno našli.....so ljudje, ki ne izkoriščajo sistema, pa vseeno živijo od minimalnih dohodkov....recimo tisti iz prvega odstavka tega posta......


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 14:56:17   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
Še ena cvetka: sem vprašala, katero leto mi bodo gledali za 2013, pa so rekli spet 2009.!!!


Tale cvetka je pa res čisto mimo. Leta 2014 ti bodo še kar upoštevali 2009, če do takrat še ne boš v službi?
Katastrofa. Tole z gledanjem dohodnine za nazaj je bilo nekako uvedeno ob predpostavki, da je stanje enako kot v prejšnjih letih in da ima družina zdaj podobne dohodke. Vse spremembe je bilo potrebno javljati ravno zato, ker vplivajo na trenutno finančno stanje družine. Ampak, da če ni dohodninske odločbe, da gledajo pa potem vsa leta za nazaj, kdaj je, je pa za bruhat.

Me zanima, če katera ve (saj ne da rabim, ampak morda komu pride prav) ali lahko vloži zahtevo za odmero dohodnine nekdo, ki nima dohodkov oz. ima prenizke za dohodnino samo z namenom, da potem dobi odločno, da mu dohodnine ni potrebno plačat? Bi potem na CSD bili prisiljeni vzeti odločbo, kjer je prikazanih 0 dohodkov?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 15:07:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tudi mene še zanima, zakaj je v resnici tako nesprejemljiv sistem enotnega OD? Zakaj pa lahko to funkcionira v Avstriji?




Zakaj....? Ker ima Avstrija pač urejen trg dela....kar med drugim pomeni, da delodajalec delavca lahko kadarkoli odpousti...od danes na jutri, brez razlage, brez kakršnegakoli nadomestila.....in lahko zaposli na to delovno mesto drugega delavca....v bistvu tak sistem stimulira pridne delavce, lene pa kaznuje....samo temu pravijo tako v Avstriji....v Sloveniji bi takemu sistemu rekli izkoriščanje delavca, izčrpavanje zadnje moči delavca.....

pri nas, v Sloveniji, je pa ravno obratno kot v Avstriji.....pri nas je pa zaščiten leni delavec.....in zaradi lenih tudi pridni delavci ne dobijo službe.....ker kar tako ne moreš kot delodajalec odpustiti lenega delavca, brez nadomestila seveda ali pa moraš mesece in mesece zbirati oprijemljive dokaze, da delavec ne dela....

In to je bistvena razlika med Avstrijo in Slovenijo....samo nekateri vidite samo visoke plače, enotne otroške dodatke in vse kar je oh in ah v Avstriji.....jaz recimo poznam precej ljudi, ki je šlo delat v Avstrijo, pa so se po nekaj mesecih vrnili....ker niso zdržali tempa....po slovensko so bili izkoriščani od tujega kapitalista.....poznam jih sicer vsaj toliko tudi takih, ki pa so ostali in so zadovoljni....torej, eni so pridni in delajo, eni pa so leni in so se vrnili......

In ko bomo dosegli tako fleksibilen trg delovne sile kot ga imajo v Avstriji, se bomo tudi na socialnem področju lahko primerjali z Avstrijo.....ker takrat se bo zgodilo to:

IZVIRNO SPOROČILO: petea

za reševanje finančnih težav družin bi morali biti bolj razviti drugi mehanizmi in drugače delovati cel sistem (od zagotavljanje primernega delovnega okolja in plač, bivališč ...), in sicer tako, da se ne bi niti izplačalo, še manj pa toleriralo izkoriščanje sistema na vseh ravneh (od najvišjih funkcionarjev do vseh, ki se 'morajo' posluževati raznih prikrivanj dejanskega stanja);



Dokler pa bodo sindikati in obče slovensko prebivalstvo takoj v luftu zaradi vpeljave fleksibilnega trga delovne sile....tako dolgo bomo pač imeli drugačne uravnilovke za vzpostavljanje socialnega miru....in to so med drugim tudi otroški dodatki......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 15:12:54   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Sicer pa jaz vedno pravim, ko se že tako radi primerjamo z Avstrijo....tam stane vrtec recimo 200 EUR (meni se zdi, da ni noben državnih subvencij zanj, je pa možno, da se motim, vendar se mi močno zdi, da jih ni)...pri nas je cena vrtca okoli 400 EUR......naj bo vrtec varstvena kategorija, in bo temu primerna cena....ne bomo potrebovali diplomiranih vzgojiteljic (ker ravno plače so eden od poglavitnih faktorjev za visoko ekonomsko ceno vrtca) in bo našega sončeka lahko pazila vzgojiteljica s tri ali štiriletno poklicno šolo (kot v Avstriji recimo....pa imajo tudi pametno in razsodno deco tam)....






Zakaj bi bilo to nujno slabo? Imam kolegico, ki živi cca 5km stran od meje z Au in vozi otroka v Au vrtec (pri nas ga ne dobiuser posted image )
Vpisala ga je v dopoldanski program (ja, celo dopoldanski in popoldanski program imajo - ker očitno razumejo, da nekateri starši delajo tudi na smene) in ima ceno prehrane+vrtca fiksno, mislim, da 94 ali 95€ (bi jo morala za ziher vprašat). Če bi vzela dopoldanski + popoldanski program (torej, če bi bil otrok celi dan v vrtcu, ampak res CELI dan), bi plačevala polno ceno. In ja, imajo v ceno všteto prehrano.
In tudi ni nujno slabo, da delajo not delavci s poklicno šolo - namreč delajo z otrocmi povsem enake zadeve kot pri nas - berejo, pojejo, ustvarjajo, grejo na sprehod, se cartljajo.
Tudi pri nas ne opažam neke razlike med diplomirano in pa vzgoljiteljico s srednjo šolo - marsikatera slednja je celo bolj predana otrokom. Pa ne pravim, da tiste dip. ne znajo več ali pa da niso enako dobre, boljše. Ampak tudi zgolj tiste s poklicno, so predane.
V tem jaz ne vidim kakšnega zla.

Kar se pa tiče tistega o porodniški - ne me štet v tisto 'ste se bunle' - ker sem takrat rekla - do tega je slej kot prej moglo prit. Enako s koriščenjem polovičnega delovnega časa itn - nekako se mi zdi (možno) da bo v prihodnosti tudi to sankcionirano - lahko ostaneš doma, vendar brez plačila razlike prispevkov oziroma si boš le te lahko sam kril.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 15:17:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


In tudi ni nujno slabo, da delajo not delavci s poklicno šolo - namreč delajo z otrocmi povsem enake zadeve kot pri nas - berejo, pojejo, ustvarjajo, grejo na sprehod, se cartljajo.
Tudi pri nas ne opažam neke razlike med diplomirano in pa vzgoljiteljico s srednjo šolo - marsikatera slednja je celo bolj predana otrokom. Pa ne pravim, da tiste dip. ne znajo več ali pa da niso enako dobre, boljše. Ampak tudi zgolj tiste s poklicno, so predane.
V tem jaz ne vidim kakšnega zla.



V bistvu prav o tem govorim.....user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: otroški dokladi
18.10.2012 8:37:06   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Kaj je s temi zvezdicami? user posted image user posted image


So izginile, tako da je zdaj tole vprašanje tu zgolj za popestritev in za user posted image tistim, ki teh zvezdic niso videliuser posted image



Se pardoniram.user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: otroški dokladi
19.10.2012 22:01:57   
ely*
Nisem brala drugih postov, ampak me jezi, ker je sedaj na csd vezana še regresirana prehrana in sem zadnjič klicala kako je kaj z odločbo. Dobila sem odgovor, da so 8 mesecev v zaostanku, tako, da bomo 8 mesecev brez 30 evrov otroških dodatkov in tudi prehrana ni regresirana, kar je okoli 20 evrov mesečno več kot lansko šolsko leto. Meni 50 evrov ogromno pomeni, pa sva oba v službi.
Kaj šele nekdo, ki je res dejansko odvisen le od socialne pomoči in otroškega dodatka??? Nakažejo preveč, potem pa človek na dan d vidi, da je brez mesečnih dohodkov. No comment.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?