|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:29:53   
uškinamama
Joj Paštetka , user posted image  , pa itak , da imaš dobro vez z otrokoma, sploh , če praviš, da je mali kmaluuser posted image  postal. In ta tvoja vez  (ki si jo stkala na svoj način ) je prav tako posebna kot od vseh ostalih (ki jsmo jo stkali na svoj -stven) . Upam, da ne misliš, da bi si upala soditi čigava vez je boljša ?

Odgovorila sem avtorici, da takrat, ko ne spijo  " tkejo prav posebno vez" - da ji je lažje in preživi to stresno obdobje.

Potem si se vžgala user posted image .

Samo kako mi je zoprno tle na rr ju pojasnevati vsako besedo. Res. Takoj užaljenost. Daj Paštetka ne spremeni se še ti v Ronjo user posted image  . (Ronjo poznam pa vem, da bo vzela tako kot je mišljeno - za šalo)

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:33:54   
ronja
A JAZ DA SEM ZA VSAKO FIGO UŽALJENA AL KAJ??? (un smajli z največjo šobo, se še nisem učila slikc lepit - ja, vem, še sreča, a ne?;) kako si drzneš!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:40:20   
Paštetka
Metulj, a misliš, da sta moja otroka pristala na to? user posted image user posted image žal imam tudi sebe in moža rada,pa v službi funkcionirat 100 na zahtevnem mestu po 10 ur...Žal ti drugega potem ne preostane, da spremeniš nekaj.
Z geni in pametjo, pa imaš ravno toliko lahko sreče (če ne še manj) kot pri izpolnjevanju loto listka. user posted image nikoli ne veš, kateri gen bo od koga otrok podedoval, tako kot ne veš katera žogica bo padla iz bobna.

Mogoče še ena žal resnična zgodbica s faksa:
So še v času komunizma (ko je bil šport še vse drugo kot ga danes poznamo) dobesedno križali svetovna prvaka v drsanju. Trenerja sta ju "združila" ker so želeli imeti potomca z odličnimi geni. No, na koncu so dobili debelušnega fantiča, popolnega antitalenta za drsanje. Toliko o genetiki...


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
8.11.2012 14:42:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
8.11.2012 14:49:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:50:10   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Joj Paštetka , user posted image  , pa itak , da imaš dobro vez z otrokoma, sploh , če praviš, da je mali kmaluuser posted image  postal. In ta tvoja vez  (ki si jo stkala na svoj način ) je prav tako posebna kot od vseh ostalih (ki jsmo jo stkali na svoj -stven) . Upam, da ne misliš, da bi si upala soditi čigava vez je boljša ?

Odgovorila sem avtorici, da takrat, ko ne spijo  " tkejo prav posebno vez" - da ji je lažje in preživi to stresno obdobje.

Potem si se vžgala user posted image .

Samo kako mi je zoprno tle na rr ju pojasnevati vsako besedo. Res. Takoj užaljenost. Daj Paštetka ne spremeni se še ti v Ronjo user posted image  . (Ronjo poznam pa vem, da bo vzela tako kot je mišljeno - za šalo)

1. Še vedno mi nisi odgovorila kaj je posebna vez. Definiraj, da vem primerjati z mojo. Lahko, da je res nimam, ampak dokler mi je ne definraš, ne moreš trditi drugače.
2. Slabo bereš. Moj mali ni takoj user posted image postal. Tega nisem napisala.
3. Res ne rabiš pojasnjevat vsako besedo. Jaz za svojimi stojim.
4. Osebno nisem užaljena, ne vem od kod ti to. Užaljena sem bila pred leti, ko mi je ena forumašica želela odpreti oči. Takrat sem bila še zelena, mlada in sem mislila, da je uporabnik... Užali me lahko le moja družina, prijatelj
5. Ronja....ne vem kdo je , zato ne vem v kaj bi se naj spremenila. Vem samo, da za moje pojme "preveč" dolge poste piše in se ogromno ukvarja s svojimi otroki, da jo je zanimivo brati, če so njeni posti krajši user posted image .
6. Vžgala se še pa nisem. Lahko pa začnem glasneje govoriti, če źeliš.user posted image
Vedno sem se pripravljena iti konstruktivni pogovor, kritiko, brez osebnih žalitev. user posted image

Kar se pa tiče posebne vezi,pa še vedno ne vem, kaj bi bilo to. Grem googlat. Baje ta stric ve vse.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2012 14:51:05 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:50:53   
ronja
paštetka, vedet res ne moreš, kaj bo nastalouser posted image , čisto nepovezano pa spet ni. V prvem poizkusu velikokrat ne rata. Kitajci so recimo načrtno križali ženske in moške basket ekipe in dobili ven Jao Minga, ki je bil res zelo uspešen in ogromen. Niti pod razno ne odobravam takih eksperimentov, ni pa nič narobe, če se pač najdeta dva, ki jima je ista reč všeč, navadno je celo tako:). Hočem samo rečt, da se strinjam, da ne moreš vedet, kaj bo ratalo, zato pa tudi gledaš druge znake in se tolažiš z vezanimi geni, hehe. Če ti je zato lažje žnjtič vstat, potem je dobro:).
Je pa vedno tu problem okolja: recimo brihtni starši bojo mogoče bolj stimulirajoče okolje za otroke in bojo mali zaradi okolja bolj brihtni, tako da težko vse pripišeš eni stvari, ker so povezane. Največ na tem področju lahko naredijo raziskave enojajčnih dvojčkov v različnem okolju - samo to res težko najdeš, ker večinoma dvojčke dajo tudi v posvojitve skup (kar je seveda edino prav).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 14:57:04   
Paštetka
Metulj, Bog ne daj, tega ne želim, nimam niti takega mnenja.user posted image
Vedno pa bom verjela v to, da se začne navade ustvarjati že v porodnišnici. user posted image vsako navado je pa prekleto težko spremeniti. To vemo vsi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:02:37   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Joj Paštetka , user posted image  , pa itak , da imaš dobro vez z otrokoma, sploh , če praviš, da je mali kmaluuser posted image  postal. In ta tvoja vez  (ki si jo stkala na svoj način ) je prav tako posebna kot od vseh ostalih (ki jsmo jo stkali na svoj -stven) . Upam, da ne misliš, da bi si upala soditi čigava vez je boljša ?

Odgovorila sem avtorici, da takrat, ko ne spijo  " tkejo prav posebno vez" - da ji je lažje in preživi to stresno obdobje.

Potem si se vžgala user posted image .

Samo kako mi je zoprno tle na rr ju pojasnevati vsako besedo. Res. Takoj užaljenost. Daj Paštetka ne spremeni se še ti v Ronjo user posted image  . (Ronjo poznam pa vem, da bo vzela tako kot je mišljeno - za šalo)

1. Še vedno mi nisi odgovorila kaj je posebna vez. Definiraj, da vem primerjati z mojo. Lahko, da je res nimam, ampak dokler mi je ne definraš, ne moreš trditi drugače. SI PREBRALA KAJ SEM NAPISALA . CITIRAM;
"In ta tvoja vez  (ki si jo stkala na svoj način ) je prav tako posebna kot od vseh ostalih (ki jsmo jo stkali na svoj -stven) . Upam, da ne misliš, da bi si upala soditi čigava vez je boljša ? "  kAJ RAZUMEŠ IZ TEGA CITIRANEGA?
2. Slabo bereš. Moj mali ni takoj user posted image postal. Tega nisem napisala. NAPISALA SI , DA ZARADI SINDROMA SMRTI V ZIBKI NI SMEL SPATI....IN JAZ SEM TI ODGOVORILA, DA JE MALI KMALU ANGEL POSTAL. Če pomeni sindrom smrti v zibki kaj drugega kot to, da  je potrebno otroka oživljati  ( to sem mislila s kmalu angelček ) se opravičujem.
 3. Res ne rabiš pojasnjevat vsako besedo. Jaz za svojimi stojim. JAZ TUDI STOJIM ZA SVOJIM, AL? Samo , če kdo moje besede prebere drugače kot so mišljene , pač probam razložit...
4. Osebno nisem užaljena, ne vem od kod ti to. Užaljena sem bila pred leti, ko mi je ena forumašica želela odpreti oči. Takrat sem bila še zelena, mlada in sem mislila, da je uporabnik... Užali me lahko le moja družina, prijatelj...TI SI ZAČELA Z UŽALJENJEM...NAPISLA SI , CITIRAM
S tem tkanjem posebne vezi žališ vse ostale mamice, katerih otroci spijo iz takšnega ali drugačnega razloga v svoji postelji
5. Ronja....ne vem kdo je , zato ne vem v kaj bi se naj spremenila. Vem samo, da za moje pojme "preveč" dolge poste piše in se ogromno ukvarja s svojimi otroki, da jo je zanimivo brati, če so njeni posti krajši user posted image .ronjo sem omenjala v kontekstu, da goni in goni svoje.... pa vidim, da se bom tudi tu umaknilauser posted image
6. Vžgala se še pa nisem. Lahko pa začnem glasneje govoriti, če źeliš.user posted image KAKOR TI JE ŽELJA
Vedno sem se pripravljena iti konstruktivni pogovor, kritiko, brez osebnih žalitev. user posted image

Kar se pa tiče posebne vezi,pa še vedno ne vem, kaj bi bilo to. Grem googlat. Baje ta stric ve vse.


< Sporočilo je popravil uškinamama -- 8.11.2012 15:05:11 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
8.11.2012 15:05:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:10:33   
ronja
Paštetka, če probam (na kratko;) razložit, kaj se mi zdi, da bi lahko uškinamama mislila s to posebno vezjo: vsak otrok in mama imata svojo posebno vez, tkemo jo takrat, ko smo skup - torej ti podnevi, ponoči pa spite, mi pa pač (tudi) ponoči, to je edina razlika:). Če si rečeš, da zdaj imaš pač čas z otrokom, da se malo "bondata", je to lažje sprejet kot "spet me je zbudu in sepet noče spat"

PS: kmalu je po primorsko skoraj.

< Sporočilo je popravil ronja -- 8.11.2012 15:11:11 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:11:30   
Michelle12
zakaj ga ne vzameš h sebi spat?

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:12:35   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Paštetka, če probam (na kratko;) razložit, kaj se mi zdi, da bi lahko uškinamama mislila s to posebno vezjo: vsak otrok in mama imata svojo posebno vez, tkemo jo takrat, ko smo skup - torej ti podnevi, ponoči pa spite, mi pa pač (tudi) ponoči, to je edina razlika:). Če si rečeš, da zdaj imaš pač čas z otrokom, da se malo "bondata", je to lažje sprejet kot "spet me je zbudu in sepet noče spat"

PS: kmalu je po primorsko skoraj.



Hvala ti za to, ej.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:12:56   
Paštetka
Jao ženske....
1. Uškinamama sploh mi iPad več ne dovoli, da bi citirala tvoj odgovor. user posted image odgovorila bom samo glede angelčka. Sem mislila, da pišeš, da je pridno spal kot angelčk. Moj prvi otrok je bil katastrofa kar se tiče spanja. Drugi otrok je imel sindrom smrti v zibki in ja zaradi uspešnega oživljanja je zdaj starA 5 l. user posted image .
Oprosti, ne vem več kaj se meniva...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:25:03   
ronja
sploh mi iPad več ne dovoli
še mašine so se uprle tej debatiuser posted image No, ampak smo prišle skup, ne?user posted image

škorpijončica, spite skup. Saj slabše spiš, ampak vsaj malo spiš... PUsti, da pač spi na tebi, če ne gre drugače. Moji so tudi tako spali. R. je spala izkjlučno tako, da se me je tiščala, tudi mali še zdaj išče, da bi se me tiščal... Samo da on se da včasih malo pretentat, da se recimo tišči v deko ali povšter (potem ko že ornk spi). Je pa še lačen ponoči, res veliko poje. Podnevi noče pit ne vem kaj po uni flaški s kljunčkom in prisilit ga ne morem, zato je pač še na zizi.

Je pa ene otroke ene stvari lažje navadit, druge pa drugo. Enih se pač ne da glih lahok navadit spat. Lahko jih, če jih pustiš jokat, ampak če ti to ni, ti dejansko ne ostane prav dosti izbire.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:29:04   
Paštetka
Ronja, res hvala za to razlago. Torej ni nič drugačna kot če jo ne tkemo ponoči vsakih 10 minut. user posted image
Zakaj bi potem že tkali ponoči na 10 minut, če lahko to podnevi storimo? Ker zdaj ste me pa res zmedle in ne razumem več ničesar.
Razen v odgovoru od Metulj, da so navade odvisne tudi od fenotipov in psihičnih vzvodov (ki jih pa pri tako majhnemo otroku, če je fizično zdrav, spet v največji meri odvisno samih staršev) ne vidim pointa.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 15:33:32   
Paštetka
Ronja spet kvariš vse. user posted image
Zakaj bi mogla trpet 2 leti, če lahko malo bolj potrpi 2-3 tedne, pa je potem prosta. Eni so tako radi žrtve user posted image .
Ronja, a te tvoj moź nič ne pogreša v postelji.... user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 16:24:41   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Ronja, a te tvoj moź nič ne pogreša v postelji....


čE BI brala Ronjine predolge poste, bi vedela, da spijo vsi skupaj user posted image , tako, da lahko tudi očka tke vez s svojim dojenčkom. Verjamem, pa da boš tudi to očka- dojenček težko razumela.
Sicer pa (ronja oprosti, ker se spuščam na tako intimen del,ampak povzemam samo tisto kar si objavila na tem forumu - če želiš lahko zbrišem) lahko sklepamo, da če par zaplodi pet otrok v petih letih, da ravno nekega strašnega pogrešanja ni. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 16:28:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

lahko sklepamo, da če par zaplodi pet otrok v petih letih, da ravno nekega strašnega pogrešanja ni. user posted image

To je lahko tudi SAMO 1x na leto user posted image  
Ne leti ronja na tebe... samo na splošno računam user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
8.11.2012 16:41:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 16:49:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Nisi edina user posted image  in boš preživela. Pa čeprav se ti zdi, da noči, brez spanca ni konca. Sama sem tudi mama , sicer že "velikega" fanta, ki ni in ni spal. Tako kot praviš ti - joška, kupčki, uspavanje, tako tudi po petnajskrat na noč. user posted image  . Eno dekle , tukaj iz rr -ja , mi je napisalo , da ni čudno, da je mali ostal edinček user posted image . S tem, da mi nismo spali leta user posted image .

Nasvet; sprijazni se, da tketa z malim prav posebno vez user posted image . Poenostavi si stvari do maksimuma in vsako minutko , ki ti je dana probaj spati. Predvsem pa ne poslušaj mamic, katerih otroci spijo ceellllle noči in pišejo in računajo pri enem letu user posted image .

Moja je res bila rekorderka v spanju, samo računat pa še dones ne zna.user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 8.11.2012 16:50:21 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 17:01:03   
Paštetka
Uškinamama, kaj pa veš. Eni seksajo samo takrat, ko otroka zaplodijo. Vmes pa na rr sprašujejo pod anonimno, zakaj mož več to ne ....

Jaz se pač rada zvečer stisnem k možu in pocartam, zaspim v njegovem objemu. In žal to z otrokom v sredini ne gre. Kljub temu, da imam rada svoje otroke tako kot ti ali Ronja...Rada se tudi naspim, in če mi nekdo celo noč svira, se žal ne morem. Nimam pa nič proti, da otroka prideta proti jutru k nama v posteljo.

Metulj, ne bom pisala, ker bi se ponavljala, pa tudi ne ljubi se mi. Lahko pa pogledaš malo nazaj. Par tednov nazaj sem napisala postopek. Če pa avtorica posta želi, pa me lahko kontaktira in ji bom rade volje napisala postopek, brez tega, da bi otroka puščala se jokati. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2012 17:03:32 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 17:03:42   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Nisi edina user posted image  in boš preživela. Pa čeprav se ti zdi, da noči, brez spanca ni konca. Sama sem tudi mama , sicer že "velikega" fanta, ki ni in ni spal. Tako kot praviš ti - joška, kupčki, uspavanje, tako tudi po petnajskrat na noč. user posted image  . Eno dekle , tukaj iz rr -ja , mi je napisalo , da ni čudno, da je mali ostal edinček user posted image . S tem, da mi nismo spali leta user posted image .

Nasvet; sprijazni se, da tketa z malim prav posebno vez user posted image . Poenostavi si stvari do maksimuma in vsako minutko , ki ti je dana probaj spati. Predvsem pa ne poslušaj mamic, katerih otroci spijo ceellllle noči in pišejo in računajo pri enem letu user posted image .

Moja je res bila rekorderka v spanju, samo računat pa še dones ne zna.user posted image


Pa nisem zasledila, da bi se po rr-ju tolkla po prsih, da ti obvladaš uspavanje pišk user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 17:09:15   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

lahko sklepamo, da če par zaplodi pet otrok v petih letih, da ravno nekega strašnega pogrešanja ni. user posted image

To je lahko tudi SAMO 1x na leto user posted image  
Ne leti ronja na tebe... samo na splošno računam user posted image


Se ti ne zdi (pa ne mislim zdaj Ronjo) , da je med dvema, ki imata dva user posted image , dva v uber nespeča otroka in si navkljub temu želita še enega, malo več kot letno oplojevanje?


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: sotrpini neprespanih noči
8.11.2012 17:17:35   
Paštetka
Eh....vsaka nadaljna razprava bi bila odveč...


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2012 17:18:55 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?