|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uši
8.11.2012 22:08:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

eh punce, Lulu in Ankica, pa tudi ostale... sploh ne kapirate, enkrat sem že napisala o spontanem generiranju... tam pri muhah (btw Lulu, si se jih že rešila?)... najbrž je tko tudi pri uškah (torej kjer je umazanija, nečistoča pa tko, od primernih pogojih nastane takale golazen kot so uši, bolhe, klopi, muhe...)


Prvo... muhe so vse šle. Niso odletele, ker so vse imele polomljena krila in nogice.
Drugo... torej ne drži, da uši na umazano glavo ne grejo, kot je kakadoo v drugem postu napisala?

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Uši
8.11.2012 22:16:02   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

eh punce, Lulu in Ankica, pa tudi ostale... sploh ne kapirate, enkrat sem že napisala o spontanem generiranju... tam pri muhah (btw Lulu, si se jih že rešila?)... najbrž je tko tudi pri uškah (torej kjer je umazanija, nečistoča pa tko, od primernih pogojih nastane takale golazen kot so uši, bolhe, klopi, muhe...)


Prvo... muhe so vse šle. Niso odletele, ker so vse imele polomljena krila in nogice.
Drugo... torej ne drži, da uši na umazano glavo ne grejo, kot je kakadoo v drugem postu napisala?


Lulu, hecala sem se - da kao uši "nastanejo" v umazaniji (tko kot je blo v srednjem veku pa očitno še veliko kasneje splošno "znano")... Priznam, ne vem na kakšno glavo grejo in na kakšno ne, sumim pa da niso preveč izbirčne. Sem pa zadnjič v lekarni slišala, da obstaja nek šampon za preventivo (ravno če so že v vrtcu) - torej že mora imet nekaj takega kar jim smrdi. So pa včasih učinkovito uporabljali DDT, da so se jih znebili... ne bi tega večč, hvala user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Uši
8.11.2012 22:16:46   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Prvo... muhe so vse šle. Niso odletele, ker so vse imele polomljena krila in nogice.



user posted image ti pa res nisi od muh user posted image

< Sporočilo je popravil rozilu -- 8.11.2012 22:17:09 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Uši
8.11.2012 22:26:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Prvo... muhe so vse šle. Niso odletele, ker so vse imele polomljena krila in nogice.



user posted image ti pa res nisi od muh user posted image

tudi od uši nisem... user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Uši
8.11.2012 22:34:36   
pelin
Sicer sem na takih temah o raznoraznih žužkih čisto bosa, vendar mene tudi po svoje zanima, zakaj imajo uši nekatere lase( glave ) raje kot druge...osebno jih nisem imela še nikoli v življenju...pa jih je v otroštvu domov prinesel iz taborjenja brat in so se razpasle na vse družinske glave, predenj smo potuhtali, razen na mojo...pa sem imela v šoli velikokrat za soseda v klopi kakšnega nesrečneža s to golaznijo v laseh, pa sedaj v vrtcu, obvezno dvakrat na leto izbruhne v skupini uškasta epidemija...
V obrambo povem le to, da preveč umazanih las nimam ( če bi se šli opirat n teorijo, da uške na umazano glavo ne gredouser posted image ), ker imam na to naravno alergijo in mi je nekaj najbolj neprijetnega imeti umazane lase...posledično si jih kar naprej umivam, kljub temu, da imam dolge...nikoli si jih ne lakiram, je pa res, da imam na vsake kvatre gor barvo...
Upam, da se bo našel kakšen uškoslovec in nas malo podučil v tej smeri...po drugi strani pa upam tudi to, da se nisem prehitro pohvalila in da ne bom že v kratkem na glavo dobila nepovabljene goste...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Uši
8.11.2012 23:02:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Sicer sem na takih temah o raznoraznih žužkih čisto bosa, vendar mene tudi po svoje zanima, zakaj imajo uši nekatere lase( glave ) raje kot druge...osebno jih nisem imela še nikoli v življenju...pa jih je v otroštvu domov prinesel iz taborjenja brat in so se razpasle na vse družinske glave, predenj smo potuhtali, razen na mojo...pa sem imela v šoli velikokrat za soseda v klopi kakšnega nesrečneža s to golaznijo v laseh, pa sedaj v vrtcu, obvezno dvakrat na leto izbruhne v skupini uškasta epidemija...


poglej svoj nick in ti bo jasn kaj si user posted image

p.s. to spada pod DDT pordročje in je strupeno. user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
9.11.2012 8:47:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
9.11.2012 8:51:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Uši
9.11.2012 9:07:41   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Prosim samo, da še katera ne vpraša, kaj je bilo prej jajce ali kokoš...user posted image


Garfield je ravno te dni v enem od stripov narocil po internetu jajce in posebaj kokos. zdaj caka, kaj bo prej user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Uši
9.11.2012 9:30:42   
nyna84
Danes ste me pa nasmejale user posted image user posted image user posted image

No, pri nas so lani celo šolsko leto razvasajle uši v šoli, letos pa razsajajo v vrtcu.
Trkam, da jih do sedaj pri nas doma še nihče ni imel.
Je pa res grozno, ko se kar naprej ponavlja, pa stalno pregledujemo glave. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Uši
9.11.2012 10:02:48   
petruska
super debata, dan ste popestrili tudi meni s tako zabavnim komentiranjem, prosim še za več takšnih in podobnih debat
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
9.11.2012 10:47:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Uši
9.11.2012 19:43:39   
mateyka
me zanima če bi šle dol, če bi jedel samo zelo začinjeno (čili,poper..) hrano?..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Uši
9.11.2012 19:49:26   
LuLu
Kaj uši na moških brkah in bradi tudi obstajajo?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Uši
9.11.2012 20:00:25   
malaMravljica
Zanimiva tema, ni kaj.

Sem pa zadnjic v pogovoru o useh slisala, da se baje rajsi primejo na tanjse oz redkejse lase, ne na kaksne zeloooo goste in mocne. Vsaj iz ene familije so izkusnje take. Sem jih imela pa tudi jaz kot otrok enkrat. Mama ne more pozabit, baje da sem jih imela tok,da se je bilo za zjokat, da je bila gnida pri gnidi. In ne vem, imam nja sumu, da jih imam spet, ker me je zacelo zdej po glavi nenormalno vse srbet.

Sem se pa zadnjic tok nasmejala in bi rekla, da bi odgovor mogoce vedel kaksen zelo pameten otrok user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Uši
9.11.2012 20:17:41   
pelin
  Ankica...moji lasje so nekakšna srednja reč...ne preveč tanki in tudi ne zelo gosti...so ravnoprav štrleči in zavihani na nepravih mestih, da me spravljajo ob živce...o ravnih lahko le sanjam...prav zaradi tega pa redno uporabljam balzam, ker drugače jokam ko se češem...no mogoče je kaj na tem....
ali pa na tem, da vsak dan zvrnem kozarec pelina v vinu in sem ravnoprav naspidirana, da me še uši ne dobijo oz. imam grenko in odurno kri, da raje bežijo na bolj sladke in okusnejše glave....a ne Matejčiuser posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Uši
10.11.2012 11:27:37   
Stanislava_
 
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Prosim samo, da še katera ne vpraša, kaj je bilo prej jajce ali kokoš...user posted image


Garfield je ravno te dni v enem od stripov narocil po internetu jajce in posebaj kokos. zdaj caka, kaj bo prej user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Uši
10.11.2012 18:06:52   
enea
uši naj ne bi šle na svetle( blond) lase, barvane, lakirane,..mah larifari,.. gredo pa na čiste,.. moje dve sta imeli konec avgusta, ko sva z mojim bila na vikendu za obletnico, pa sta bili pri moji mami 3 dni,.. imela jih je tudi mama ( lasje skozi barvani, lakirani,.... gredo tudi na goste, temne,.. moja ta večja ima tako čupo, da me bilo zmeraj groza, kaj bo, ko jih bo dobila, ne me vprašat kaj je bilo,.. katastrofa visokih razšeznosti,user posted image user posted image .. in bognedaj da komu to privoščim, ostrigli smo jo, da sem lahko vsaj malo prišla zraven, s tistim malim glavničkoM, ki ga dobiš zraven šampona,... ta mala ima bolj redke in ravne, jih je imela pa, ne vem če kakšnih "10"user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Uši
13.11.2012 22:54:02   
leo**tia
Slisala sem da za preventivo jih odbila lak za lase.ko jih je prejsnje leto imel sin sem tamali vsak dan spricala lase pa jih ni dobila.posteljino pa vse sem pospricala s raskuzilom in drug dan ni vec bilo usi.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?