|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 18:33:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

To ni kar tako, da dajo domači kmetje mleko, med, kruh...in hajd v vrtec....tudi v Prekmurju ni bilo tako...čisto preprosto zato ne, ker ne more kar tako en kmet pripeljat vrtec domače mleko, pa doma pripravljen puterček, pa sadovnjak tudi ne more kar tako obravbat in vse skupaj pripeljat v javno varstveno izobraževalno ustanovo....pa ne zato, ker nam tam to ne bi pasalo...pa ne zato, ker bi bilo vse skupaj zanič...temveč samo zato, ker to ne ustreza sanitarnim standardom in sto in eni inšpekciji, pa ker mora to vse skupaj potem zaradi predpisov  skozi sto in eno mlekarno, ki pa nič ne naredi zastonj.. ...


Pa so dobesedno pripeljali.....vrtec jih je kontaktiral in so pripeljali, kruh, mleko, med, jabolka, in ko so šli deca potem gledat krave v štalo so pojedli tam celo domače pecivo, ki ga je spekla kmetova žena......in so deca v vrtcu pili to mleko, jedli domači med, domače pecivo....jaz ne vidim v tem nič slabega....najprej so popili kravje mleko, potem so pa šli v štalo kravo in teličke gledat......v bistvu v kravjem mleku, domačem kruhu in domačem medu ni zdaj nekaj takega, da bi se dete zastrupilo....ker je danes mleko, ki ga oddajajo kmetje, je zelo "čisto", ker če se kmet danes ne potrudi za mleko, mu nekaj dni "ne oddaje" mleka predstavlja precejšen izpad dohodka......in verjemi mi, da so opremljeni z vsem možnim, da oddajajo čisto mleko, ker jim ga praktično vsakodnevno preglejujejo.....

Je pa verjetno tudi odvisno od ravnateljice, kako "si upa"....verjetno pa zato zajtrk ta dan ni odštet od prehrane, da je po črki zakona na papirju (itak, da je zgolj to važno vedno) vse prikazano kot "certificirano"......


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 18:54:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 18:59:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

in RES ne verjamem, da kdo ne more tega plačat.

Že od nekdaj ... "sit lačnemu ne verjame".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 19:00:59   
Paštetka
Jaz tudi vem, da so čebelarji sami pripeljali med.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 19:04:38   
nananaja
Drugače pa podpis pod Dušana Merca, ki je v imenu mnogih učiteljev, vzgojiteljev in staršev povedal na glas tisto, kar si marsikdo misli, pa ne upa izreči....

In kje mi lahko preberemo, kaj je rekel? Na vrhu je citirana ena učiteljica z drugim imenom.
pelin, pa to, kar ti pišeš, je povsem nekaj drugega kot pa piše učiteljica... žal po petih letih tradicionalnega zajtrka se meni zdi pismo vse kaj drugega kot izraženo dejansko stanje.
Saj jaz razumem, da ta tradicionalni zajtrk se zaračuna staršem v ceni malice ali oskrbnine za vrtec. Da se pa vsepovprek piše, da šole nimajo denarja, zato ne postrežejo tradicionalnega zajtrka, niti v času malice, se mi pa zdi gladko pretiravanje v času, ko celoten sviz pelje gonjo proti... sej ne vem če samo proti vladi.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 19:29:23   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

in RES ne verjamem, da kdo ne more tega plačat.

Že od nekdaj ... "sit lačnemu ne verjame".


Vredu, sem sita. Ampak, če jaz prav razumem, je cenzus za dodatno subvencijo malice 42% neto povprečne slovenske plače na družinskega člana... to pa se meni zdi, da ni tako malo, da ne bi uspeli plačati malice. Res pa, da to ne velja za kosilo, kjer je cenzus res nizek, a ne jemlji iz konteksta, tole je bilo izrečeno za malico, ne kosilo.

Sicer je bila pa malica drag špas v času, ko sem jaz hodila v šolo, doma smo bili trije otroci, ki smo hodili v šolo, pri minimalnih dohodkih, pa nas nikoli ni nihče vprašal, če bi imeli subvencijo za malico, pa takrat nismo imeli nič položnic, tako točno vem, da ni nihče več plačal od mene. Toliko o tem, da so "včasih imeli nekak vsi dovolj". Tudi takrat so bili taki, ki so imeli za vse drugo le za šolske obveznsti ne.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 19:43:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 19:47:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Ja, ja, važno je da je za internet, pa mobi, pa .... ker če teh ne plačaš, konc pa ni več, če pa ne plačaš položnice za malico, pa se ne zgodi nič oz. v najslabšem primeru je lačen "le" otrok, a ne?

In še kar boš vztrajala, da imajo oz. morajo imeti vsi za hrano za otroke, pa čeprav je jasno, da nimajo??? In to samo zato, ker nobenega osebno ne poznaš? Ne razumem... Zdaj si že na internetu in mobiju... jaz ne pišem o teh ljudeh. Tudi take poznam ja.. ampak poznam tudi tiste "ta druge".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 19:57:42   
LuLu
In še... čemu je sploh smisel zapravljati toliko denarja za brošure? Se strinjam, da bi to komot šlo na internet in potem učiteljice malo predavale o tem.
Tak primer so naše ribe.. že v Ustavi je zapisano, da imajo ribe posebno mesto v Sloveniji... ogromno denarja šlo za promocijo rib in da naj jih vsi jedo. Cena ribe? No, to so pa spregledali...
To je vse lepo in prav... če ne bi bilo varčevanje tolikokrat omenjeno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:01:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja



Vredu, sem sita. Ampak, če jaz prav razumem, je cenzus za dodatno subvencijo malice 42% neto povprečne slovenske plače na družinskega člana... to pa se meni zdi, da ni tako malo, da ne bi uspeli plačati malice. Res pa, da to ne velja za kosilo, kjer je cenzus res nizek, a ne jemlji iz konteksta, tole je bilo izrečeno za malico, ne kosilo.

Sicer je bila pa malica drag špas v času, ko sem jaz hodila v šolo, doma smo bili trije otroci, ki smo hodili v šolo, pri minimalnih dohodkih, pa nas nikoli ni nihče vprašal, če bi imeli subvencijo za malico, pa takrat nismo imeli nič položnic, tako točno vem, da ni nihče več plačal od mene. Toliko o tem, da so "včasih imeli nekak vsi dovolj". Tudi takrat so bili taki, ki so imeli za vse drugo le za šolske obveznsti ne.


Meni se ta cenzus tudi zdi tak, da tista družina, ki ima višji dohodek na družinskega člana, ne bi zmogla plačati 16 EUR malice na mesec za enega otroka....

Povprečna mesečna neto plača je cca. 970 EUR

pri štiričlanski družini to recimo pomeni, da je meja skupni neto dohodek nekaj čez 1600 EUR na mesec.....

Meni se ta cenzus ne zdi tako grozno nesocialen, da bi otroci morali biti v šoli lačni in ne bi imeli malice.....


< Sporočilo je popravil liliana -- 22.11.2012 20:04:52 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 20:22:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:23:26   
nananaja
liliana, kaj zdej, a pr 1600 evrih lahko plačaš 2 krat po 18 evrov za malco, al ne?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:41:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Brošure nimajo veze s tem, da smo letos morali starši plačati "slovenski zajtrk", tudi če jih ne bi bilo, bi ga morali. Ker zajtrka niti do sedaj ni plačevala država, ampak so čebelarske zveze na ta dan (na njihovo pobudo) donirale med. Letos pa ga niso. Zato je strošek zajtrka na računu. To kar je napisala "učiteljica"  je samo eno podpihovanje in kritiziranje. Očitno so ji v nos šle brošure in se je morala spihat. Ker pa polovica ljudi ne ve zakaj se gre, pa nastane to kar je nastalo tule.


Mogoče ni bil denar zanje ''vržen stran'' - očitno zdaj s pomočjo novodobne tehnologije dosegajo tudi drugo ciljno publiko, ki jo same po sebi niso.

Kritizerstvo vse povprek nikoli ni bilo koristno.

Redna, raznovrstna in hrana čimbolj lokalnega izvora je pomembna. Dejstev (poleg tega, da so nekateri otroci lačni, kar se nebi smelo dogajati) je več.
Ta hrana je vir dobrega telesnega, posledično tudi psihičnega in družbenega počutja.
Veliko staršev nima navad rednega in raznovrstnega prehranjevanja.
Vse več otrok je debelih.

Cene tiska so relativno nizke. Cena, ki sem jo z najmanj kliki našla na netu 248€ za 5.000 kosov zloženke. Za 30.000 kosov je to nekaj manj kot 1.500€. Če bo zaradi tega en sam otrok spremenil dolgoročno spremenil prehranjevalne navade - je vredno. V primerjavi s tem je besedilo, ki kroži, dobeseden pljunek, samo slab. Pa dober tek ob prebiranju!

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 22.11.2012 20:42:18 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:48:49   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja



Vredu, sem sita. Ampak, če jaz prav razumem, je cenzus za dodatno subvencijo malice 42% neto povprečne slovenske plače na družinskega člana... to pa se meni zdi, da ni tako malo, da ne bi uspeli plačati malice. Res pa, da to ne velja za kosilo, kjer je cenzus res nizek, a ne jemlji iz konteksta, tole je bilo izrečeno za malico, ne kosilo.

Sicer je bila pa malica drag špas v času, ko sem jaz hodila v šolo, doma smo bili trije otroci, ki smo hodili v šolo, pri minimalnih dohodkih, pa nas nikoli ni nihče vprašal, če bi imeli subvencijo za malico, pa takrat nismo imeli nič položnic, tako točno vem, da ni nihče več plačal od mene. Toliko o tem, da so "včasih imeli nekak vsi dovolj". Tudi takrat so bili taki, ki so imeli za vse drugo le za šolske obveznsti ne.


Meni se ta cenzus tudi zdi tak, da tista družina, ki ima višji dohodek na družinskega člana, ne bi zmogla plačati 16 EUR malice na mesec za enega otroka....

Povprečna mesečna neto plača je cca. 970 EUR

pri štiričlanski družini to recimo pomeni, da je meja skupni neto dohodek nekaj čez 1600 EUR na mesec.....

Meni se ta cenzus ne zdi tako grozno nesocialen, da bi otroci morali biti v šoli lačni in ne bi imeli malice.....



Če ta meja drži, je več kot socialno postavljena. To pomeni 2 plači po ca 800€. Otroci niso lačni, ker ni subvencije za malico, ampak ker starši ne znajo razpolagati z denarjem.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:53:18   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

liliana, kaj zdej, a pr 1600 evrih lahko plačaš 2 krat po 18 evrov za malco, al ne?


Ok, to je pa mal čudno vprašanje? A bi ti s vojo družino s 1600 € dohodka zmogla plačati otrokoma malico?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:53:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

liliana, kaj zdej, a pr 1600 evrih lahko plačaš 2 krat po 18 evrov za malco, al ne?


Meni se ta cenzus tudi zdi tak, da tista družina, ki ima višji dohodek na družinskega člana, ne bi zmogla plačati 16 EUR malice na mesec za enega otroka....


Vidim, da sem se nerodno oz. nerazumljivo izrazila......user posted image

Ta cenzus se mi zdi tak, da družina, ki ga presega, komot plača 16 EUR za malico......

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 20:54:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

liliana, kaj zdej, a pr 1600 evrih lahko plačaš 2 krat po 18 evrov za malco, al ne?


Ok, to je pa mal čudno vprašanje? A bi ti s vojo družino s 1600 € dohodka zmogla plačati otrokoma malico?


Ni čudno, bilo je meni namenjeno, ker nisem razumljivo napisala, kar sem mislila povedati......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:00:02   
Stanislava_
Cene tiska so relativno nizke. Cena, ki sem jo z najmanj kliki našla na netu 248€ za 5.000 kosov zloženke. Za 30.000 kosov je to nekaj manj kot 1.500€. Če bo zaradi tega en sam otrok spremenil dolgoročno spremenil prehranjevalne navade - je vredno. V primerjavi s tem je besedilo, ki kroži, dobeseden pljunek, samo slab. Pa dober tek ob prebiranju!


Se popravljam, o 300.000 izvodih se govori, torej je cen aca 10.000€ (cene tiska progresivno padajo). Debel otrok stane vsaj dvakrat toliko, dolgoročno.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:05:04   
aknela123
sem vodja vrtca in ko so nas obvestili, da letos žal država zaradi suše in vsesplošne krize ne bo mogla priskrbeti donacij za tradicionalni slovenski zajtrk, sem sočutno prikimala. Ko pa smo dva dni pred dnevom, ki naj bi bil namenjen temu, v vrtec dobili ogromen plakat, zapakiran v velikanskem kartonskem tulcu, sem pa že malo jezno začela razmišljati, koliko hrane bi namesto tega lahko razdelili otrokom, nakar še mi otrok pride domov iz šole s tistimi brošurami in magnetkom. Res, tudi mene zanima, koliko so te brošure, mali in veliki plakati ter magnetki stali in koliko otrok bi lahko s tem nahranili?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:10:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Če ta meja drži, je več kot socialno postavljena. To pomeni 2 plači po ca 800€. Otroci niso lačni, ker ni subvencije za malico, ampak ker starši ne znajo razpolagati z denarjem.


Pri kosilu je pa precej drugače.....tam pa je cenzus, če se ne motim 18 % povprečne plače.....

Kar pri štiričlanski družini pomeni 700 EUR skupnega neto dohodka na mesec.....

In izgleda, da mediji gledajo samo cenzus za kosilo in kar združijo, da so otroci v šolah lačni, ker ne morejo starši plačevati ne malice in ne kosila.....



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:25:41   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pa ti zajtrki z medom so bili iz vaših položnic ali so otroke častili? Tu mislim, da je point tega pisma.


Ne, ta zajtrk ni posebej zaračunan na položnici. To je zajtrk kakor vsak drugi, do katerega so otroci v vrtcu upravičeni.
Sem pa ravno danes prebrala, da je med častil en čebelar tako da kapo dol, vsaj to.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:30:34   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Cene tiska so relativno nizke. Cena, ki sem jo z najmanj kliki našla na netu 248€ za 5.000 kosov zloženke. Za 30.000 kosov je to nekaj manj kot 1.500€. Če bo zaradi tega en sam otrok spremenil dolgoročno spremenil prehranjevalne navade - je vredno. V primerjavi s tem je besedilo, ki kroži, dobeseden pljunek, samo slab. Pa dober tek ob prebiranju!


Se popravljam, o 300.000 izvodih se govori, torej je cen aca 10.000€ (cene tiska progresivno padajo). Debel otrok stane vsaj dvakrat toliko, dolgoročno.


3 brosure po 100.000 , ali 3 brosure po 300.000?
Pristej se magnetke.....
Zal je treba pristeti se ceno oblikovanja za 4 razlicne izdelke, pakiranje, prevoz, davke... (verjetno bi se se kaj naslo)....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 21:51:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

Res, tudi mene zanima, koliko so te brošure, mali in veliki plakati ter magnetki stali in koliko otrok bi lahko s tem nahranili?


Aknela , izračunaj:

tisk brošur   ca. 10k€
magnetki     ca. 15k€ (spet prvi ponudnik na netu)
plakati         ca. 1k€ (čisto subjektivna ocena - lahko pa poiščeš bolj objektivno)

Če zaokrožim na 30k€, je to kosilo za 37 otrok v enem šolskem letu pri ceni kosila 4€. Veliko, malo? Veliko, za tistega, ki nima za kosilo, malo, če primerjap s stroški zdravljenja enega samega predebelega otroka.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:00:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Če ta meja drži, je več kot socialno postavljena. To pomeni 2 plači po ca 800€. Otroci niso lačni, ker ni subvencije za malico, ampak ker starši ne znajo razpolagati z denarjem.


Pri kosilu je pa precej drugače.....tam pa je cenzus, če se ne motim 18 % povprečne plače.....

Kar pri štiričlanski družini pomeni 700 EUR skupnega neto dohodka na mesec.....

In izgleda, da mediji gledajo samo cenzus za kosilo in kar združijo, da so otroci v šolah lačni, ker ne morejo starši plačevati ne malice in ne kosila.....





To je bistveno manj in zaradi tega so lahko otroci socialno izolirani..ker lačni ne čakajo dodatnih aktivnosti in gredo domov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:04:45   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Drugače pa podpis pod Dušana Merca, ki je v imenu mnogih učiteljev, vzgojiteljev in staršev povedal na glas tisto, kar si marsikdo misli, pa ne upa izreči....

In kje mi lahko preberemo, kaj je rekel? Na vrhu je citirana ena učiteljica z drugim imenom.
pelin, pa to, kar ti pišeš, je povsem nekaj drugega kot pa piše učiteljica... žal po petih letih tradicionalnega zajtrka se meni zdi pismo vse kaj drugega kot izraženo dejansko stanje.
Saj jaz razumem, da ta tradicionalni zajtrk se zaračuna staršem v ceni malice ali oskrbnine za vrtec. Da se pa vsepovprek piše, da šole nimajo denarja, zato ne postrežejo tradicionalnega zajtrka, niti v času malice, se mi pa zdi gladko pretiravanje v času, ko celoten sviz pelje gonjo proti... sej ne vem če samo proti vladi.


Zmetala si vse v en koš....Jaz sem napisala , da se strinjam s tem kar je o tej zadevi komentiral Dušan Merc ( mimogrede se da to prebrati v Slovenskih novicah)...v bistvu ne govori o tej temi z vidika , ki ga opisuje "tista ena"učiteljica....govori v smislu, da je ta projekt slovenski zajtrk še en "kranjski horuk šnops projekt",ki ima ozadje daleč stran od človekoljubnega in domoljubnega tona, saj je to projekt lobijev , čebelarjev in podobnih, ki želijo s trkanjem na domoljubna srca preprostih ljudi povečati prodajo svojih domačih ( ki to v resnici sploh niso vedno) vendar krepko dragih proizvodov....tako kot preprost narod, ki dandanašnji kar težko živi, si tudi šole in vrtci ne morejo privoščiti drage hrane, še posebej, če lahko pridejo do nje ceneje......poleg tega pa je slavni projekt  še čisto na pol narejen...tako kot večino stvari pri nas...
Seveda pa hkrati podpiram tudi tisto učiteljico, ker je povedala čisto prav....ko se je začelo s tem projektom o vseslovenskem tradicionalnem zajtrku, se je na velik zvon obešalo, da bodo ta zajtrk financirali domači kmetje in prizvajalci...ne vrtec...ne šola...in ne starši ...pa jih je vse skupaj hitro minilo, saj so videli, da se to ne izplača....iz tega je razvidno, da se jim ne gre za promocijo domačih izdelkov, temveč le za dobiček....če bi se šlo tu za promocijo in dvigovanje zanimanja za domači trg, ne bi stroškov tega slavnega projekta obesili na šole, vrtce in starše....tako so torej prvo leto začeli z obljubami, ki so jih kmalu požrli....in ja....vsa ta papirna reklama je daleč predraga in niti malo potrebna....pa če bi za vsako šolo kupili za ta denar vsaj nekaj jabolk, pa bi bil denar bolje porabljen...
In ko si v svoj koš stlačila še sviz...ki po tvoje pelje gonjo proti ne veš čem....jaz dobro vem proti čem....zate pa verjamem da ne veš...in konec koncev...kaj ima to veze s tradicionalnim zajtrkom??To je čisto druga zadeva....in verjemi mi...šole še za marsikaj drugega nimajo denarja ne le za nakup kvazi slovenskega putra, jabolk in medu, ki je bil v začetni fazi tega ah in oh projekta obljubljen zastonj....Verjamem, da se jim zdi neumno zapravljati denar za nekaj, kar naj bi služilo kot promocija domačih pridelovalcev, ki pa so po vrhu tako škrti, da enkrat na leto ne privoščijo vsem slovenskim otrokom v vrtcih in šolah zastonj zajtrka...potem se pa naj grejo solit...

Kljub vsem izračunavanjem povprečnega dohodka na družinskega člana in prepucavanja gor in dol, bi rekla le to, da se strinjam z Lulu...res je, da si marsikdo ne more privoščiti, da bi plačal otroku malico....Že res, da po statističnih izračunavanjih ta znesek kao ni tako visok, da ga ne bi mogli poravnati skoraj vsi, vendar z zagotovostjo trdim, da bi tisti, ki imajo res malo denarja, gotovo raje namenili ta denar za kakšno drugo tudi potrebno zadevo, če jim ne bi bilo treba plačevati malice. In če tako želimo zaščititi otroke in se vsi trkajo na prsa kako je treba njim pomagat....zakaj potem država ne omogoči subvencionirano malico za vse osnovnošolske otroke...saj v končni fazi je otrok podoben otroku, pa če je iz bogate ali pa iz revne družine...vsak ima le ena usta in lačen želodec....In če sedaj ne gledamo staršev, ki denar zapijejo, zakadijo, zakofetkajo ali pa zapravljajo kako drugače...če gledamo  le otroka .... vsak si zasluži, da se v šoli naje, pa če starši znajo ravnati z denarjem ali pa ne...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?