|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:11:31   
Katy78
Pri nas so v vrtcu imeli ta zajtrk, prav tako tudi na šoli (OŠ), kjer uči mož. Bom pa samo tole rekla, kar mi mož vedno znova zgrožen pripoveduje: hrana od malice ostaja, npr. banan vedno ostane toliko, da se cel teden valjajo po zbornici in jih potem učitelji nosijo domov ker jih nihče niti ne povoha, pa imajo možnost učenci, da jih vzamejo, ampak jih ne. Pa zdaj ne govorim o npr. petih bananah, ki ostanejo, ampak o precejšnjih količinah banan. Podobno je s sendviči. Ne vem no, očitno naši šolarji le še niso tako zelo lačni ali kaj?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:12:48   
pelin
Pa so dobesedno pripeljali.....vrtec jih je kontaktiral in so pripeljali, kruh, mleko, med, jabolka, in ko so šli deca potem gledat krave v štalo so pojedli tam celo domače pecivo, ki ga je spekla kmetova žena......in so deca v vrtcu pili to mleko, jedli domači med, domače pecivo....jaz ne vidim v tem nič slabega....najprej so popili kravje mleko, potem so pa šli v štalo kravo in teličke gledat......v bistvu v kravjem mleku, domačem kruhu in domačem medu ni zdaj nekaj takega, da bi se dete zastrupilo....ker je danes mleko, ki ga oddajajo kmetje, je zelo "čisto", ker če se kmet danes ne potrudi za mleko, mu nekaj dni "ne oddaje" mleka predstavlja precejšen izpad dohodka......in verjemi mi, da so opremljeni z vsem možnim, da oddajajo čisto mleko, ker jim ga praktično vsakodnevno preglejujejo.....
Lilijana..kapo dol za takšne ljudi kot so kmetje v vaših koncih in vodstvo vrtca tudi....zelo radi bi bili tudi mi na vašem mestu....to kar opisuješ, pa se lahko imenuje "Tradicionalni slovenski zajtrk"...je pač le daleč od tistega putra v srebrnem papirju in ima z domačim bolj malo skupnega...


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:22:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ne vem no, očitno naši šolarji le še niso tako zelo lačni ali kaj?

Mogoče res ni noben pri vas, ampak ne prosim posploševati. En šolar na šoli, ki je lačen, je preveč. Pravijo... saj ni take krize.. ja pa je, za ene je velika. Kriza se mogoče v vrhu politike gleda skozi statistiko, ampak jaz ne morem tak gledat.. Če mi je soseda lačna in brez denarja... za njo velja, da kriza v Sloveniji je.
Kot, da bi ponekod v Sloveniji rekli, da pa niso bile hude poplave, ker oni so se izognili tisti svoji reki... ampak nekomu je hišo uničilo. Za njega je to katastrofa.
In, če je toliko banan ostalo, a ne bi potem raje kako drugo sadje še dali, kot pa banane, ki jih večina ne je?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:28:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Bom pa samo tole rekla, kar mi mož vedno znova zgrožen pripoveduje: hrana od malice ostaja, npr. banan vedno ostane toliko, da se cel teden valjajo po zbornici in jih potem učitelji nosijo domov ker jih nihče niti ne povoha, pa imajo možnost učenci, da jih vzamejo, ampak jih ne. Pa zdaj ne govorim o npr. petih bananah, ki ostanejo, ampak o precejšnjih količinah banan. Podobno je s sendviči. Ne vem no, očitno naši šolarji le še niso tako zelo lačni ali kaj?


Ne, na napačni šoli uči mož.

Čudi me neiznajdljivost otrok. Kako ne žicajo v kuhinji, če so (še) lačni? Mi smo to vedno počeli, sicer bolj zato, da smo jezili kuharico user posted image ...ampak lačni pa nismo bili (celo brez kosila ne, in še zrasli smo v zdrave odrasle ljudi).  Samo toliko, za malo ravnotežja k anonimni prestrašeni učtelljici.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:35:56   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ne vem no, očitno naši šolarji le še niso tako zelo lačni ali kaj?

Mogoče res ni noben pri vas, ampak ne prosim posploševati. En šolar na šoli, ki je lačen, je preveč. Pravijo... saj ni take krize.. ja pa je, za ene je velika. Kriza se mogoče v vrhu politike gleda skozi statistiko, ampak jaz ne morem tak gledat.. Če mi je soseda lačna in brez denarja... za njo velja, da kriza v Sloveniji je.
Kot, da bi ponekod v Sloveniji rekli, da pa niso bile hude poplave, ker oni so se izognili tisti svoji reki... ampak nekomu je hišo uničilo. Za njega je to katastrofa.
In, če je toliko banan ostalo, a ne bi potem raje kako drugo sadje še dali, kot pa banane, ki jih večina ne je?

Hm, ne vem no, meni se zdi banana sadež, ki ga večina otrok ima rada. In kot sem napisala, je podobno, čeprav jih ostaja manj, s sendviči. Pa še to: mož uči na eni izmed večjih OŠ v Sloveniji, tako da bi lahko rekla, da je vzorec kar reprezentativen. In če so tako zelo lačni, zakaj ne vzamejo banane in sendviča? Pa jim ni treba hoditi žicat v kuhinjo ampak jim je na voljo na mizi, da si sami vzamejo, brez da komur koli kaj rečejo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:38:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

zakaj potem država ne omogoči subvencionirano malico za vse osnovnošolske otroke...saj v končni fazi je otrok podoben otroku, pa če je iz bogate ali pa iz revne družine...vsak ima le ena usta in lačen želodec....


Še v socializmu je ne bilo (navajam zgolj kot dejstvo, ne kot pojasnitev zakaj).

Zakaj ne?
Ker ne znamo ceniti tistega, kar nam ni treba neposredno plačati.
Ker bi se tako tistim, ki danes težko plačujejo iz slabih razlogov, še bolj fučkalo (spirala socialne revščine se tako samo nadaljuje v naslednjo generacijo).

In (zdaj me boš linčala user posted image ), tudi če je otrok kdaj lačen, ne bo umrl. Danes smo tako razvajeni, da sploh več ne vemo, kaj pomeni biti lačen. Lačni smo samo toliko, da si lahko zmišljujemo. Joj, ne vem, kaj naj skuham, makaroni in polivka niso dovolj dobri. Ma ne vem, kaj ljudje jedo, vsak dan biftek s sedmimi prilogami, ali kaj, da imajo občutek, da bodo od navadnih makaronov enkrat na mesec kar umrli? Pa haloooo. Ali popoldne (sicer tragična zgodba) - kruh je treba peči doma, ker je v trgovini predrag. Ma haloooooo. Pač ga je treba peči, pa saj ni konec sveta.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 22:42:13   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Hm, ne vem no, meni se zdi banana sadež, ki ga večina otrok ima rada. In kot sem napisala, je podobno, čeprav jih ostaja manj, s sendviči. Pa še to: mož uči na eni izmed večjih OŠ v Sloveniji, tako da bi lahko rekla, da je vzorec kar reprezentativen. In če so tako zelo lačni, zakaj ne vzamejo banane in sendviča? Pa jim ni treba hoditi žicat v kuhinjo ampak jim je na voljo na mizi, da si sami vzamejo, brez da komur koli kaj rečejo.


Ja ne vzamejo, ker niso lačni, ker so razvajeni, ker so neiznajdljivi..in še kaj. V osnovi pa zelo napačno vzgojeni v odnosu do hrane.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 23:00:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če zaokrožim na 30k€, je to kosilo za 37 otrok v enem šolskem letu pri ceni kosila 4€. Veliko, malo? Veliko, za tistega, ki nima za kosilo, malo, če primerjap s stroški zdravljenja enega samega predebelega otroka.


Po podatkih PopTv naj bi bil skupni stroške ravno toliko.

Zaktrk za vse vrtičkarje in osnovnošolce bi stal nekaj manj kot 200.000€ ( 245.000 otrok * 0,8€ na obrok).

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 23:31:22   
takotako
Men je grozno-tudi če je samo eden lačen. In ja država bi mogla neki naredit. Samoo...
enkrat je bila nekje debata-pa ne vem točno kje, lahko da tudi na tem forumu-so se je ena pritoževala, da zakaj hrano ki ostane -kot so banane ne dajo stran oz.zakaj se to razdeli med druge.. Zakaj lahko snežilke vzamejo jogurt ki ostane, kruh itd.če ga je ona plačala. Pa to ni bilo samo od ene mnenje ampak od kar velikih...
In to se je 2 leti nazaj zgodilo tudi očitno pri nas-ker niso smeli več deliti stvari, ampak so jih morali odnesti nazaj da so dali ne vem kam...Pa še prov bale so se, ker če so vidli da je kdo drug vzel, je takoj huruk. Se pravi da se mora ne sam vrh spremenit ampak tudi ljudje.

Ok otroci so lačni, učitelj to vidi. Hrana ostaja-jaz sem prepričana da skoraj povsod. Mene ne bi nič motilo, ker vem da moj sin ne poje celega kosila ker so res velike količine, če del te hrane učiteljica da nekomu ki ve da ima problem in da je lačen. vsi pišemo govorimo kako je to narobe, ampak noben pa ne naredi nič.
Pa ne rabijo dat potem ostanke ampak naprimer: moj otrok je tri dni mankal, hrana je plačana, ker jo moraš odjavit dan prej. To pomeni da malica in kosilo ostaneta-no jaz upam da jo je dobil kdo od otrok-če je v našem razredu. Ne mi rečt da v razredu, ki jih je 25 ne ostane kaka stvar ki jo lahko dobi lačen otrok...
pri nas zavrne hrano že prej-jo ne vzame, naj da kuharca to količino na stran in jo naj dajo lačnemu na krožnik, ga postavijo pred njega. Sem sigruna da od bi se skor vedno nabral za več kot dobro kosilo. Pa tud tako-k da se vedno skuha točno za tok otrok, kot je prijavljenih na hrano

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 7:48:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu takotako)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 8:24:41   
mika
In (zdaj me boš linčala ), tudi če je otrok kdaj lačen, ne bo umrl.


In kaj to pomeni? Da bo tragično samo, če bo otrok od lakote umrl? Mnogim ljudem bi zaradi stiske bilo lažje umreti, kot pa bit v stanju, ko ni ne za živet ne za umret. Samo to se ne dogaja pri nas, ne? To je tam nekje daleč v Afriki. Pri nas obmetavamo fasade z jajci, se pravi da lačnih ni.

Na vaseh je za lakoto manj možnosti, ker si ljudje lahko pridelamo hrano sami. Tisti, ki pa živijo v blokih pa te možnosti nimajo.

Lulu, se v celoti strinjam s tabo. En lačen otrok na šoli je preveč.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 8:58:15   
Hope2
Ob vsej hrani v šoli težko, da je 10 otrok lačnih, kaj šele 1. Kam smo prišli, kako potem učimo otroke, da z najmanjšim odporom gledajo sošolce, da je kak lačen, kdo ima srce zavrnit katerega otroka, če gre v kuhinjo ali tršico prosit hrano. Se strinjam z eno, ki je rekla, da smo to mi tudi počeli, vsak je vedno dobil magari kos kruha ali obtolčeno jabolko. ampak smo pojedli z veseljem. Danes se večina otrok zmrduje, če mu kruh ponudiš.

In ravno zato hvalabogu, da delijo brošure, ker tako lačni in siti, bogati in revni otroci vidijo, da ni nič narobe s kosom kruha in maslom. Po medijih pa filajo reklame, čokolino, neskvik kroglice, nutela.... ki so precej dražje. Pa bog ne daj nutelo iz merkatorja, ampak mora biti obvezno iz mullerja-dražja itd, itd...

Moj otrok nima zajtrka v vrtcu, ga nima nihče v vrtcu. Otroka tako navadiš jest doma, ko se vstane se da nekaj v usta, zajtrk je pomemben. Malico si nosijo od doma. Dobi 1 banano, ali 1 jabolko, ali nekaj mini paradajzkov... male količine, katere poje, ne pušča in ker nima nič drugega za jest, bo jedel. Kosilo dobijo, če starši nimajo denarja, spakirajo kosilo od doma. Ampak ob tem vrtčevskem kosilu bi se marsikatera mama zgražala. Dobijo v malih plastičnih posodicah riž/testenine na eno stran in omako, zelenjavo, proteine na drugo stran. Zelo mali jogurt ali le par kockic sadja ali sadni žele v mini količini. nimajo ne solate, ne juhe. Če te boli srce, ker tega nimajo, boš to pripravil doma (jaz npr imam v zmrzovalniku male količine juhe). Vse imajo prilagojeno otrokom, da se hrana ne pušča. Sem imela možnost videt kosilo v slo vrtcih in so preobilna, tudi nekateri zajtrki.... hrana se pušča in meče vstran in potem so lahko lačni otroci??? Redki so tisti, ki so zmožni pojest juho, meso, riž in solato, ap še sladico v enem kosilu. Teh je manj, kot pa tistih lačnih otrok. In veliko je takih, ki pustijo vse na pladnju in pridejo lačni domov, ker imajo polno rit in so razvajeni, pa ne jedo tega in ne tega. Mama ki nima denarja, bo otroku pripravila zajtrk doma ali mu spakirala s sabo... dvomim, da katera pusti svojega otroka, da bo gledal druge kako jejo.

Ne, noben otrok ne bi smel bit lačen, ampak tu ni samo država tista, ki bi morala nekaj naredit, ampak na vse nas in tudi na naših otrocih je, da jih podučimo o prehrani o delitvi hrane. Slovenija je lahko zelo hvaležna, ko ima sploh zajtrke in kosila v vrtcih, sveže pripravljene in dokaj kakovostno. Tole je treba negovat in ohranit, ampak da se bo to lahko ohranilo v tej krizi, bo treba marsikaj naredit in preorganizirat, da se ne bo z leti in še večjo krizo izgubil ta zaklad. Mogoče kaka juha manj, manjša porcija.... in bi bilo lažje za vse.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 8:59:55   
liliana
Še enkrat....socialno ogroženi otroci imajo malico v šoli v celoti subvencionirano.....tisti, ki je pa nimajo, pa LAHKO plačajo 16 EUR na mesec za malico.....in v to me ne bo nihče prepričal....in starš je DOLŽAN prehraniti otroka, če ga pa ne more, šele takrat nastopi država.....in s cenzusom, ki je postavljen za malico, starši lahko prehranijo otroka v šoli.....

meni osebno se zdi, da je cenzus 42 % povprečne neto plače še previsoko postavljen.....bolje bi bilo, da bi bil nižje.....in da bi mogoče bil cenzus za kosilo nekoliko višji od 18 % povprečne plače.....

Država pa ne more zdaj vsepovprek vsega subvencionirati, ker smo socialna država, podpiramo socialno ogrožene in ne moremo podpirati kar vseh, tisti s 1600 EUR neto dohodka na mesec in več, pa ni socialno ogrožen.....

In Štrukelj je pa zdaj že šel malo predaleč, da tako manipulativno vpliva na čustva ljudi.....z lakoto otrok......obstajaj lačni otroci.....obstajajo...ni jih pa spet toliko, kot nas želijo prepričati.....in za tiste, država plača malico.....in za tiste, najbolj lačne, plača še kosilo, ker tisti, ki res nič nimajo, tisti dobijo tudi kosilo v šoli plačano......





(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 9:12:46   
Paštetka
lilijana, jaz mislim, da je problem v še nekaterih neizdanih odločbah. Naprimer finančno stanje staršev se je poslabšalo, lahko sta izgubila službo, vendar, še nimajo nove odločbe in tako prihajajo še vedno položnice s starim verjetno za njih visokim zneskom. In zato, so otrokom skenslali starši malico, ker ne morejo plačati te stare položnice. Tako so otroci v šoli lačni.
V šoli verjetno, kljub temu, da v šolah ostaja hrane, ne dajejo tem otrokom hrane, ker potem verjetno spet ni "fer" do tistih, ki komaj plačujejo. Ne vem.
JAz samo vem, da če bi bila kuharica ali učiteljica v šoli, da ni šans, da bi vrgla kakršen koli sendvič šnicl ali krompir, dokler se ne bi vsi najedli. Ne bi mi dalo.
Pa vse je v dogovoru. Lahko bi se zmenili tudi učitelji in potem te otroke naknadno peljali na malico, kosilo. Ampka potem je spet tu delanje razlik med otroci, verjetno se jaz tudi ne bi počutila OK, če bi pred sošolci to učiteljica naredila. Ampak glej, v življenju bo slej ko prej potrebno vse požreti, se marsičemu navaditi. Tako, da boljše poln želodec in primeren razvoj otrok, kot pa sram. Pa tudi mislim, da so učitelji sposobni, to poštimat, da do tega ne bi prišlo, samo voljo in solidarnost je potrebno pokazati.

Jaz se spomnim, ko sem delala prej v enem hotelu. Npr. za pusta smo dobili zraven krofe. Jeb* ga kuharja. Ni šans, da dobiš še en krof, če se ti je zaluštal in si bila lačen. Potem pa vidim, ob koncu malice, polna vedra krofov. So jih raje vrgli vstran, napisali, kilažo, da je štimalo s papirji, kot razdelili med delavce.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 9:29:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 9:39:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Jaz se spomnim, ko sem delala prej v enem hotelu. Npr. za pusta smo dobili zraven krofe. Jeb* ga kuharja. Ni šans, da dobiš še en krof, če se ti je zaluštal in si bila lačen. Potem pa vidim, ob koncu malice, polna vedra krofov. So jih raje vrgli vstran, napisali, kilažo, da je štimalo s papirji, kot razdelili med delavce.


Ostanki hrane gredo v pomije, ki jih nekateri slovenski kmetje placujejo "kuharju" vsak dan in s njimi krmijo prasice. Nabavni neke "menze" je vedno doma imel/a dovolj celih , se zapakiranih salam za prodajo po polovicni ceni.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 9:46:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ob vsej hrani v šoli težko, da je 10 otrok lačnih, kaj šele 1. Kam smo prišli, kako potem učimo otroke, da z najmanjšim odporom gledajo sošolce, da je kak lačen, kdo ima srce zavrnit katerega otroka, če gre v kuhinjo ali tršico prosit hrano.


Problem je tudi, da se ti otroci, ki so lacni le redko izpostavljajo in se raje skrijejo in se zlazejo, da niso lacni. Svojo revscino dozivljajo kot sramoto, kar morda niti ni tako cudno, ko ves kaj vse so otroci sposobni izreci in kako so sposobni kruto prizadet druge otroke.
Ce bi morda vsaj malenkost uspeli dojeti obcutke teh starsev in otrok, bi morda lazje razumeli zakaj je marsikdaj tezko na veliki zvon obesat, da si lacen.

Na nasi soli je prav to problem - identificiranje otrok, ki so dejansko lacni. Ustvarili smo svet in druzbo v kateri je tezko priznati, da si lacen. In tisti otroci, ki zasmehujejo druge ker nimajo nevem kaksno igraco, ne vem kaksne hlace ipd.. niso neki drugi otroci, to so nasi otroci, otroci, ki so produkt te druzbe, ki jo soustvarjamo mi sami.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 9:55:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 10:05:10   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ob vsej hrani v šoli težko, da je 10 otrok lačnih, kaj šele 1. Kam smo prišli, kako potem učimo otroke, da z najmanjšim odporom gledajo sošolce, da je kak lačen, kdo ima srce zavrnit katerega otroka, če gre v kuhinjo ali tršico prosit hrano.


Problem je tudi, da se ti otroci, ki so lacni le redko izpostavljajo in se raje skrijejo in se zlazejo, da niso lacni. Svojo revscino dozivljajo kot sramoto, kar morda niti ni tako cudno, ko ves kaj vse so otroci sposobni izreci in kako so sposobni kruto prizadet druge otroke.
Ce bi morda vsaj malenkost uspeli dojeti obcutke teh starsev in otrok, bi morda lazje razumeli zakaj je marsikdaj tezko na veliki zvon obesat, da si lacen.

Na nasi soli je prav to problem - identificiranje otrok, ki so dejansko lacni. Ustvarili smo svet in druzbo v kateri je tezko priznati, da si lacen. In tisti otroci, ki zasmehujejo druge ker nimajo nevem kaksno igraco, ne vem kaksne hlace ipd.. niso neki drugi otroci, to so nasi otroci, otroci, ki so produkt te druzbe, ki jo soustvarjamo mi sami.


Vem, da je to velik problem, zato sem tudi napisala, da bi bilo treba podučit otroke, ne samo revne/lačne, ampak tiste, ki imajo. In ne samo od države pričakovat, ampak tudi na vseh nas je, da otroke drugače učimo, ker smo s eres znašli v svetu, kot ga opisuješ. In zato sam tudi napisala, da so brošurce še kako fajn, ko predstavijo zdrav zajtrk-kruh z maslom-cenovno ugoden. Da tako revni vidijo, da ni nič narobe s takim zajtrkom, takemu otroku se še kako fajn pol zdi, da doma ima tak obrok in ni nič hudega, če mu mama ne more nabavit kroglic ali nutele. Tudi to, da potem jejo kruh z maslom bogatejši otroci, tudi to je za tiste lačne nek plus- so enaki v tej malici. So male stvari, mali koraki, ampak so... in ukinit zdaj tak tradicionalni zajtrk in brošurce popljuvat tudi ni fer... je prej korak nazaj. Samo krivit državo tudi ni fer, mi smo ustvarili tako družbo






< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.11.2012 10:08:23 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 10:14:02   
mika
In  kaj boš oz. si naredila v tej smeri? Nič. Najležje je kloftat po forumu in biti bolj pravičen od pravičnega v reali pa narediti nič. Aja država naj poskrbi za njih. A jih je država naredila? Mislim, da vsak starš ve da mora poskrbeti za svojega otroka, ali pač naj velja miselnost: mi jih bomo delali, država pa jih bo skrbela.

In kako veš kaj sem jaz naredila?
Takrat, ko sem lahko, veliko. Se pa je pred tremi leti tudi nam življenje obrnilo na glavo in nam je šlo za preživetje. Ne, država nam ni naredila otrok in nikoli od nje nisem ničesar zaprosila, tudi ko je bilo hudo.. In draga moja, glede na stanje, ki se samo slabša v državi in gospodarskega napredka še očitno nekaj časa ne bo, se komot znajdeš v takšni situaciji- čez noč.
Jaz danes res ne morem pomagat, se pa problema zavedam, medtem, ko se ga ti ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 10:15:49   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ob vsej hrani v šoli težko, da je 10 otrok lačnih, kaj šele 1. Kam smo prišli, kako potem učimo otroke, da z najmanjšim odporom gledajo sošolce, da je kak lačen, kdo ima srce zavrnit katerega otroka, če gre v kuhinjo ali tršico prosit hrano.


Problem je tudi, da se ti otroci, ki so lacni le redko izpostavljajo in se raje skrijejo in se zlazejo, da niso lacni. Svojo revscino dozivljajo kot sramoto, kar morda niti ni tako cudno, ko ves kaj vse so otroci sposobni izreci in kako so sposobni kruto prizadet druge otroke.
Ce bi morda vsaj malenkost uspeli dojeti obcutke teh starsev in otrok, bi morda lazje razumeli zakaj je marsikdaj tezko na veliki zvon obesat, da si lacen.

Na nasi soli je prav to problem - identificiranje otrok, ki so dejansko lacni. Ustvarili smo svet in druzbo v kateri je tezko priznati, da si lacen. In tisti otroci, ki zasmehujejo druge ker nimajo nevem kaksno igraco, ne vem kaksne hlace ipd.. niso neki drugi otroci, to so nasi otroci, otroci, ki so produkt te druzbe, ki jo soustvarjamo mi sami.


Podpis.


enako

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 10:17:53   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

V šoli verjetno, kljub temu, da v šolah ostaja hrane, ne dajejo tem otrokom hrane, ker potem verjetno spet ni "fer" do tistih, ki komaj plačujejo. Ne vem.



Marsikaj ni fer na tem svetu, ampak tudi ni fer da nekdo ki nima za hrano ne dobi čisto nič samo zato, ker tisti ki težko plača, vsaj nekaj poje. Ni fer, ampak lačen ne more bit.

Tudi ni fer, da sem zadnjič vzela mojemu otroku igrače, s katerimi se ne igra- (je jokal ko zmešan) in jih dala otrokom, ki jim je zgorelo stanovanje in vse igrače, cunje, postelja... s časoma je dojel, da so oni večji revčki, ker nimajo nič. Ampak sva za to porabila veliko časa in pogovora. Počasi dojema, da svet ni pravičen in imajo eni vse in preveč, drugi nič. Pa se ne morem zanašat, da bo nekdo, ki je 100X bolj bogat dal tem otrokom nove igrače, če lahko jaz ponudim, magari rabljeno, bom ponudila, ker če bom samo čakala na nekoga tam gor, bo ta otrok lahko brez vsega.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 10:25:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 10:37:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Brošure za zajtrk :o(
23.11.2012 10:38:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Vem, da je to velik problem, zato sem tudi napisala, da bi bilo treba podučit otroke, ne samo revne/lačne, ampak tiste, ki imajo. In ne samo od države pričakovat, ampak tudi na vseh nas je, da otroke drugače učimo, ker smo s eres znašli v svetu, kot ga opisuješ. In zato sam tudi napisala, da so brošurce še kako fajn, ko predstavijo zdrav zajtrk-kruh z maslom-cenovno ugoden.


Dokler otroke ucimo na papirju - ne bomo jih kaj dosti naucili. Nihce ne bo priznal na papirju, da od svega otroka dela osebo, ki so mu samo materialne dobrine vrednota - pa je taksnih prepoln svet... Morda ker zgledi vlecejo, ker eno govorimo, drugo delamo.. otroci pac vidijo kaj delamo in kaj drugi delajo..

BTW: kruh z maslom ni cenovno ugoden zajtrk. 700 gr,. medu je 8-9 eur. Se drazji ce hoces pristen slovenski med , ki ni "prepotoval stotine kilometrov". Veliko je tudi "margarin", ki so cenejse od masla... In pravzaprav je povsem potratno v enem obroku zauziti in maslo in med. En dan maslo, en dan med...
Kos kruha in kozarec mleka je povsem dober zajtrk - za nerazvajene, ker zgolj razvajeni otroci jedo in maslo in med v istem obroku. Enako potratna navada kot pasteta in sir na istem kruhu ali pasteta in salama na istem kosu kruha...
Zdi se mi, da se najbolj ne zavedamo kaj pomeni biti lacen. Slovenski zajtrk, kot predstavljen v brosuri  je potraten in obilen zajtrk.
In gotovo je, da ena brosura oz. tri brosure ne bodo spremenile nicesar. Lacni in revni niso neumni - so lacni in revni.

Da tako revni vidijo, da ni nič narobe s takim zajtrkom, takemu otroku se še kako fajn pol zdi, da doma ima tak obrok in ni nič hudega, če mu mama ne more nabavit kroglic ali nutele. Tudi to, da potem jejo kruh z maslom bogatejši otroci, tudi to je za tiste lačne nek plus- so enaki v tej malici. 


Sploh se ne gre za to kaj bodo jedli - gre se za to  ali bodo sploh jedli.

So male stvari, mali koraki, ampak so... in ukinit zdaj tak tradicionalni zajtrk in brošurce popljuvat tudi ni fer... je prej korak nazaj. Samo krivit državo tudi ni fer, mi smo ustvarili tako družbo


Ukiniti ga ni treba, brosure bi komot preskocili in zagotovili druge bolj potrebne stvari. Brosure IMO sploh niso narejene za ta cilj kot s epredstavlja, ampak je v ozadju  povsem druga zadeva - s tem projektom se namrec na uradih in raznih ministerstvih ukvarja doloceno stevilo ljudi, ki mora nekaj dati od sebe, da lahko upravici place. Projekt se sicer komot spelje brez brosur (in to celo tri brosure), brez magnetkov ipd..







_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?