|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
12.2.2013 9:58:26   
laraaa
Ma dajte no, še ena taka, ki bi rada imela otroka do 17 v vrtcu, potem bi jo peljala še nekam na tečaj in ko prideta domov spat. A nimamo starši že tako malo kakovostnega časa, ki bi ga radi preživeli z otroki.
Socialne razlike so in vedno bodo. Sicer je pa tudi to vzgoja, da otroku poveš kaj si lahko privoščiš in kaj ne. Dodatne dejavnosti me ne motijo in se jih poslužujem, saj mi je ni potrebno vozit nekam po službi, kot tudi več časa za preživljanje z otrokom mi ostane.
Tisti, ki se odloči za dodatne dejavnosti je itak seznanjen, da so plačljive.

Če smo že pri tem, da si nekateri ne morejo privoščiti dodatnih dejavnosti, bi rajši razmišljali o uvedbi uniform. Poglejte malo okoli sebe kje se kaže socialni status ( otroci z armani kavbojkami....te in one čevlje....).

Tudi sama sem se pozanimala malo o teh dejavnosti, ki potekajo v rednem programu. Nekaj moramo ločevati tukaj, redni program-kurikulum in uradni čas vrtca. Program se izvaja od 6-9 ur dnevno, se pravi da se konča ob terh, in kot pravi ta obkrožnica, ki si jo copy-paste-la, da dodatne dejavnosti ne smejo posegati v kurikulom vrtca, in po tretji uri dejansko ne....Uradni čas vrtca pa je do petih, in do petih pa se res ne izvaja program vrtca.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
12.2.2013 10:13:03   
ronja
Tisti, ki se odloči za dodatne dejavnosti je itak seznanjen, da so plačljive.

Laraa, niso problem tisti, ki hodijo. Problem je, da so žalostni tisti, ki ne morejo it (vprašaj pelin). Ne bunim se zaradi svojih, ker tačas itak nista več v vrtcu in ker si zaenkrat hvalabogu še lahko privoščim, kar si pač zmislijo dopoldne, vseeno pa ni ravno fajn, če je tega ogromno, ker kot sem rekla - pri nas gre za vse skup več kot 1 moja plača. In to meni ni malo.

Kar se tiče uniform - malim (torej vrtčevskim) otrokom je vseeno za firme, vseeno jim je za armani kavbojke, bolj so srečni v udobni trenirki, ki je ni treba pazit in kjer mama samo skomigne z rameni, ja, bomo pa oprali, če se posvinja. Tako da tu mislim, da so "dobro oblečeni otroci" kvečjemu na slabšem. Nekaj drugega pa je, če se ne vem kaj dogaja, sliši se smeh in glasna glasba, dogajanje,... in nekateri otroci ne morejo bit zraven. To je pa hudo. In ni fer, da morajo to gledat pred nosom zato, da so lahko perzaposleni starši bolj komot in imajo več časa popoldne. To je njihov problem, sami presodijo, kaj otrok bolj rabi. Ni fer, da potem drugi otroci nasrkajo zato, da so dobro situirani starši lahko bolj komot.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu laraaa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
12.2.2013 11:42:03   
laraaa
Saj, kot sem že napisala, socialne razlike so bile in vedno bodo, na vsakem koraku. Tudi sama v otroštvu nisem hodila na razne dodatne dejavnosti in je hudo, da si vsak ne more privoščiti tega, vseeno pa mislim, da kakšnih posebnih posledic na otroku to ne pusti, če ne sme na tako dejavnost.

Pelin, pa ker je vzgojiteljica tudi sama ve, da dela razlike med otroki. Ene ima rajši, enim malo več pozornosti posveča. Vzgojitelji morda tega zavestno ne občutijo, otroci pa VELIKO BOLJ.

Če se že pogovarjamo kako se počutijo ti otroci, ki ne morejo na te dejavnosti, se raje vprašajmo, kako se počutijo otroci, ki jih sovrstniki zbadajo, že od vrtca pa vse do konca šolanja.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
12.2.2013 12:50:13   
ronja
laraa, tudi to dvoje je gotovo pomembno, verjetno še bolj (odvisno od tega, koliko si otrok želi neko dejavnost - če je recimo rojen glasbenik, pa ne more tja, mu bo veliko bolj hudo kot drugemu, ki bi se najrajši igral in mu mogoče celo paše, da ni treba it plesat).
Gre za to, kaj lahko naredimo, da bi bile te razlike čim manjše. Ne moremo vsem priskrbet enakih pogojev doma, res je. Lahko pa jim zagotovimo enake pogoje v vrtcu - sem spada oboje: tako da jih vzgojitelji obravnavajo čim bolj enakopravno (verjamem, da je vzg. kdo še posebej pri srcu, vendar pa to ne pomeni nujno, da ga bo favorizirala, če je pač zrela ženska) in tako da jim ni treba poslušat, kako se drugi zabavajo ob nečem, kar si sami zelo želijo... Drugače je, če so straši zraven in lahko razložijo otroku, takrat ko se to dogaja, zakaj on ne gre na to in kje se pa mogoče njemu kaj bojl splača. Tudi zbadanje, ko se vsi spravijo na enega, mislim, da bi morali in da se vsaj v našem vrtcu tudi trudijo izkoreninit. Mislim, da se vzg. v večini (vsaj pri nas) res trudijo. Imajo pa tudi otroci različne potrebe: moja prva rabi več cartanja, druga pa več miru in časa zase. In lahko izgleda, da vzg. nekoga ne mara, ker mu da točno to, kar ta hoče... Ne rečem, da je vedno tako, samo da je včasih od daleč vse skup videt drugače...
In ene stvari je veliko lažje zagotoviti kot druge. Če ne zagotavljamo povsod optimuma, še ne pomeni, da lahko rečemo, saj potem pa to tudi nima veze. Če lahko nekaj zelo na izi naredimo, da bo nekaterim otrokom lažje, zakaj ne bi? Sama ne vidim neke hude dileme, kadar tehtamo dobrobit otroka (v tem primeru tistih, ki niso na aktivnostih) in odraslih (v tem primeru tistih, ki bi otroke dali na aktivnosti). Otroci meni potegnejo tehtnico dol.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu laraaa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
12.2.2013 12:55:40   
ronja

Pelin, pa ker je vzgojiteljica tudi sama ve, da dela razlike med otroki.

To je huda obtožba in po moje ne moreš kar tako nekoga obdolžit, da dela razlike. lahko ima nekatere rajši kot druge, verjetno so res nekateri enim bolj simpatični, drugi pa drugim... Vendar pa to še ne pomeni, da dela razlike. Sama sem imela dve babici, ki sta baje obe imeli rajši mojo sestro, ker je bila pač prva vnučka na obeh straneh. Vendar pri eni sama nikoli nisem občutila nobenih razlik. Rajši jo je imela, vendar je imela mene dovolj rada, da ni delala razlik in da se nisem počutila nič manj ljubljeno. Pri drugi je bilo čisto drugače in sem zelo čutila razlike. Tako da to, da je nekomu nekdo ljubši še ne pomeni,d a bo delal razlike.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu laraaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
13.2.2013 12:20:13   
Ringarajčka
Ali so tudi vam zaračunali stavkovni dan? Nam so ga (Zelena jama), tako za januar 2013 kot april 2012. Kam se lahko pritožim?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
13.2.2013 12:31:02   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Ali so tudi vam zaračunali stavkovni dan? Nam so ga (Zelena jama), tako za januar 2013 kot april 2012. Kam se lahko pritožim?

Nam ga niso (Tolmin).

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
13.2.2013 19:40:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Ali so tudi vam zaračunali stavkovni dan? Nam so ga (Zelena jama), tako za januar 2013 kot april 2012. Kam se lahko pritožim?


Pisno reklamiraš račun vrtca.....

In ja, nam so ga tudi zaračunali......

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Predlog ministrstva: vzgojitelji v vrtcih...
14.2.2013 11:26:47   
Ringarajčka
Sem že pred nekaj časa. Za prvo stavko. Še vedno brez odgovora.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?