|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 9:47:39   
ronja
No, sam tisti, ki živite s 1500 štirje in vam starši pomagajo, ste izključeni tule... Ostalim vsa čast, res - sem štejejo tisti, ki res nimajo nikakršne pomoči od staršev, niti z občasnimi kosili, pa kdaj kaka oblačila za otroke.

Poka, sami se živimo, brez skrbi;). Občasna kosila so v obe smeri. Oblačila za otroke večinoma dobim od sodelavke in prijateljic, kdaj dobita kaj tudi za kakega dedka Mraza, ja, tako kot vsi otroci in še marsikateri odrasli, damo pa tudi mi kaj za dedka mraza in rojstne dni nazaj;).

A tebi starši nič ne dajo za rojstni dan, novo leto? Da se tako čudiš, da sodelavki mama kaj kupi, mislim...

Še vedno mislim, da je fora v tem, da znaš živet s tem, kar imaš - razen seveda v ekstremnih primerih.
Kar se psa tiče: psičke smo imeli 20 let, zadnja je bila stara 17,5 let, ko je umrla. NIsmo imeli veliko stroškov - obvezna cepljenja, sicer pa za veterinarja nismo dali kaj dosti, ker so bile to vedno mešanke, ki so bolj zdrave in ker smo jih vzgojili, da se niso teple. Lahko imaš seveda smolo, da ti drug pes raztrga tvojega, čeprav tvoj ni nič naredil, vendar je to v mestih malo boljše, ker so psi bolj vzgojeni, ker te ensotavno kdo prijavi, če imaš preveč divjega psa (kar je seveda prav).
Kar se razvad tiče: sicer ne kadim, imam pa kako drugo malo veselje. Ampak če bi nam šlo za nohte, bi se mu pa odpovedala. Pogledaš, kaj ti je prvo. Ko imaš otroke, ti je prvo, da je njim ok. Dokler si bom lahko privoščila Ottobre magasin, ga bom imela naročenega, potem pa ne več,pa bom pač sama vse skrojila, saj se da:). Sem zelo vesela, da lahko hodim na kitaro, ampak če pa ne bo denarja, pa bom pač sama doma vadila in to je to. Ko bomo spet na boljšem, pa si bom privoščila še kaj, česar si zdaj neuser posted image . Ne vidim tu neke tragike, če pride obdobje, ko se odpoveš cigaretom/sladkarijam/... ali prirediš kak hobi tako, ad ne potroši toliko denarja. That's life.

Se strinjam, da je drago in so plače šle dol, kar jasno pomeni precej nižji standard. Se strinjam, da je boljše živet, kadar gospodarstvo cveti. Ampak zdaj je pač kriza in se znajdemo, kakor se pač vemo in znamo. Še vedno si lahko kaj privoščimo:). Jamranje te ne naredi nič srečnejšega, uživanje v tistih par stvareh, ki so luksuz, pa. Veliko ljudem se cigareti ne zdijo luksuz - ampak so. Prav tako revije in vse, kar pač ni nujno potrebno. Namesto da se jezijo, zakaj jim nič ne ostane, pa da majo ja pravico do svojih čikov, naj rajši zmanjšajo za par cigaret, pa uživajo v tistih, ki jih lahko pokadijo z mislijo, da to si pa še lahko privoščijo:). Štekaš, kaj hočem povedat?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 9:56:56   
petea
Poka,
ne morem, da ne bi:

tvoji odgovori me spominjajo na vprašalnik Janeza Logarja: nekaj možnosti navedeš, nekaj jih (ne-)namerno izločiš, potem pa primerjaš prirejene podatke.



Je že Ronja lepo zapisala, da gre za stvar 'naravne selekcije'. Če si nekdo ne zna ali noče postaviti prioritet tako, da normalno preživi s svojimi dohodki, namesto da se na njegov račun bogati nek zasebnik ali velika korporacija za zadeve, ki so daleč od nujnega, pa naj strada!
Je kar primerno, da je sama, ker bi ob njej nastradali še drugi ljudje!



Ko analiziram svoja študentska leta, vem da bi kljub veliko nižjim prihodkom v primerjavi z dandanašnjimi, zlahka prihranila kaj denarja, če bi nekatere zadeve drugače zastavila in ga ne bi 'zafrčkala' za določene nepotrebne zadeve. Resda so se mi takrat zdele nujne ali vsaj logične, dandanes pa mi niti na kraj pameti ne pade, da bi družinski proračun praznila za določene takšne izdatke.

Gre le za to, da se (predvsem od mojega dragega) učim veliko racionalneje nakupovat in izbirat stvari, storitve, tudi pretehtat, zakaj pravzaprav želim kupiti neko zadevo ali izbrati določeno storitev.

Oh, da bi imela mesečno 1500 € svojega denarja - cel svet bi bil moj!

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 10:04:49   
khurde
pojdi na svoje. 1500 tudi za stiri ali celo pet oseb ni tako zelo malo. malo si postimaš prioritete, malo locis kaj so sploh tvoje potrebe in kaj so ''samo'' zelje, pa gre. problem je samo v tem, da smo mi tako blazno razvajena druzba, da niti ne vemo, kaj je nujno in kaj je ekstra. zdaj je vse, kar je vcasih bilo ekstra in luksuz, postalo nujno za prezivetje in smo s krizo pac malo bolj trdo na rit sedli user posted image vcasih bi celo rekla, da koncno user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
14.12.2012 10:05:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 10:20:13   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Če ti pa za hrano ne ostane, ker si moraš vsak mesec eno novo coto kupit... ja, potem pa bodi lačen! klinc, to je pa naravna selekcija - če je nekdo tako zelo butast, potem ga mora pač življenje naučit, da to ne gre ali pa ers boljše, da se ne razmnožuje...


user posted image user posted image user posted image ronja, si pa postala kar mal ostra zadnje čase user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 10:53:07   
kokosh
Kaj če bi organizirale kakšo dobrodelno akcijo za zbiranje hrane za uboge samske punce, ki s 1500 EUR neto mesečnega dohodka ne morejo preživeti?
Ali bi raje zbirale kake Guess torbice/ škorenjce, da bi revice tako prihranile za žemljico iz Lidla?

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 11:08:24   
ronja
ronja, si pa postala kar mal ostra zadnje čase

ugotavljam, da je včasih treba bit, ker te nekateri ljudje sicer ne slišijouser posted image , pa mal tle vadimuser posted image . Ne, ampak res - za take je boljše, da nimajo otrok, ker bi otroci hudo nasrkali, če se mama ne more odpovedati novi torbici pa čikom zato, da bo dete v šoli melo malico... Oz. ji to ne uspe še ko je samska in si mora pri tej plači sposojat in životari, pa nima dodatnih stroškov v obliki otroka...

kokoš, saj bi pomagala tem revam, samo z mojimi ruzaki ne vem, če bi katera preživelauser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 15:16:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če ti pa za hrano ne ostane, ker si moraš vsak mesec eno novo coto kupit... ja, potem pa bodi lačen! klinc, to je pa naravna selekcija - če je nekdo tako zelo butast, potem ga mora pač življenje naučit, da to ne gre ali pa ers boljše, da se ne razmnožuje...

user posted image user posted image user posted image ronja, si pa postala kar mal ostra zadnje čase user posted image


oštra kot naravna selekcija user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 15:20:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Čisto tako, eni povprečni stroški, brez preseravanja, a ob normalnem in dostojnem življenju, s plačo 1500€, pridejo: 500€ pride najemnina ali kredit za stanovanje, okoli 300€ so položnice, hrana za enega pa pride okoli 100€ na mesec, ostane 600€ za vse ostale prčkarije, od oblek, bencina, časopisov, obutve, koncertov, cigaretov, frizerja, pedikerja, manikerja, masaže, počitnice,.. dalje. In če s takim zneskom eden ne more preživeti in nič ne privarčuje, pač ne zna upravljat z denarjem.


Ankica!!! kako lahko bencin daš pod prčkarije . to je le prevoz za v službo!!! in obutev prčkarija - kaj naj bose hodijo??? prčkarija frizer, pediker, maniker - kaj naj zaraščene in zanohtane hodijo okol??? da ne naštevam.. to so pa ja osnove preživetja (naravne selekcije)..

user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
14.12.2012 15:47:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Selitev na svoje
14.12.2012 15:58:59   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Kaj če bi organizirale kakšo dobrodelno akcijo za zbiranje hrane za uboge samske punce, ki s 1500 EUR neto mesečnega dohodka ne morejo preživeti?
Ali bi raje zbirale kake Guess torbice/ škorenjce, da bi revice tako prihranile za žemljico iz Lidla?


Kdaj začnemo? Se mi revice prav smilijo. user posted image   (In tisti, ki nasedejo njihovim tožbam in argumentom zanje, še malo bolj.)

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Selitev na svoje
28.12.2012 18:26:43   
MissElvira
No, pa sem na svojem. Gospod posestnik mi je dovolil, da se vselim par dni prej. Morda je le rabil varščino za silvestrovanje :) Ob tem bi se rada zahvalila vsem, ki ste podprli mojo namero, saj vam ne morem opisati, kako sem srečna - v kopalnici ni nobenih tujih dlak in vonja po cenenem parfumu, stene so brez urnikov in razglednic, latrina je čista, motor pa v garaži.

Glede prioritet in nepredvidenih stroškov pa se žal ne morem pohvaliti ravno s pedantnostjo. Neki človek mi je nekoč omenil, da se je dobro držati načela dveh plač, katerih vrednost imaš zmeraj na strani. Ko se pojavi nepredviden strošek, zalogo sicer sprazniš in si prioritete postaviš, dokler se ne zaloga ne obnovi. Kakor vsoto vežeš na banki, so tudi obresti kar znatne, če teh nepredvidenih stroškov ni.

No, edino tega se bom skušala držati, četudi bom kdaj trapasto zagonila plačo. Mislim, da ljudje načeloma kot protestiramo, tako prioritiziramo šele takrat, ko je nuja.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Selitev na svoje
28.12.2012 19:51:42   
Stanislava_
Odlično user posted image  in pogumno naprej

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Selitev na svoje
28.12.2012 20:25:43   
petea
MissElvira,
srečno!

Čestitke!


Sem vesela zate! Le imej se še naprej rada!

Če pa bo šlo kaj narobe, pa se le ne preveč ustrašit! Verjemem, da se boš vedno bolje znala spoprijeti z izzivi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Selitev na svoje
29.12.2012 0:26:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Kaj če bi organizirale kakšo dobrodelno akcijo za zbiranje hrane za uboge samske punce, ki s 1500 EUR neto mesečnega dohodka ne morejo preživeti?
Ali bi raje zbirale kake Guess torbice/ škorenjce, da bi revice tako prihranile za žemljico iz Lidla?


Saj....očitno imamo res zamegljene pojme kaj je socialni problem in socialno ogrožen človek oz. družina......da to ni tisti, ki zasluži 1500 EUR neto na mesec in ki si ne more vedno, ko mu srce poželi, kupiti torbice za 500 EUR.....

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?