|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
11.12.2012 19:46:36   
miša99
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mateja, podpišem se pod tvoje mnenje. user posted image user posted image

No ne škoduješ delodajalcu ampak na ta način obiraš vse državljane. Pri nas je paš takšna logika, da delodajalci bi plačevali malo ali nič, delavec naj dela, ko ni več koristen naj zanj skrbi država. Zato smo tu, kjer smo.
V osnovnem izhodišču se pa strinjam s Pašteto, če si bolan bodi na bolniški in pač podariš delodajalcu tista dva tedna dopusta, pa naj bo to 8, 10 ali 12 dni. Osebno sem bolj alergična na tiste, ki kombinirajo 30 dni bolniške - dan dopusta - spet bolniška in spet dan dopusta... To je izigravanje in tega ni tako malo.

< Sporočilo je popravil miša99 -- 11.12.2012 19:51:27 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
11.12.2012 19:56:29   
**Tinkara78**
Sem ena tistih, ki je preživela dve nosečnosti na bolniški. Obe nosečnosti težki. Pa mi sploh na misel ni prišlo, da bi prekinila porodniško in šla koristit letni dopust.

A ste zaradi lepšega na bolniški?!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
12.12.2012 11:40:27   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Sem ena tistih, ki je preživela dve nosečnosti na bolniški. Obe nosečnosti težki. Pa mi sploh na misel ni prišlo, da bi prekinila porodniško in šla koristit letni dopust.

A ste zaradi lepšega na bolniški?!


Ja, zaradi lepe barve oči mi grozi prezgodnji porod... verjemi, da imam razloge za bolniško in sem vodena v Patološki ambulanti za nosečnost...sicer je sploh ne bi dobila, sedaj, ko toliko šparajo...

...če smo pa že pri tem, kako obiram državo in vse državljane pa naj povem, da jaz ne prvič, ne drugič ko sem bila noseča nisem bila nič (0! dni)  na bolniški, prvič sem šla celo po 10 mesecih v službo... in če sem sedaj na bolniški in obiram ubogo državo, zato, ker bom koristila 35 dni dopusta (nekaj iz 2012 in nekaj iz 2013) ne bo država nič na slabšem in boste imeli državljani tistega jurčka in pol viška od mene, saj me bo za čas LDja plačal delodajalec... res...ne se preveč sekirat...ne boste nič na slabšem... jaz pa tudi neuser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
12.12.2012 21:59:13   
petra87
Nikoli ne bom pozabila kako sta se dve zenski za menoj na gin.pregledu pogovarjali kako sta obe na bolniski in kaj morata reci ginekologinji da jima da bolnisko... user posted image p.s. ja so delodajalci ki niso za nikamor. Ampak vcasih se ti obrne kaj pa delavci delajo. Posteno gor ali dol. kdor je pa nezadovoljen lahko pa z vso pravico si najde novo sluzbo. Ce pa v vsej delavni dobi niti en delodajalec ni ok je pa najboljse da taisti zaposleni odpre podjetje in ga vodi sam. Kr ocitno nihce ne zna in ne ve samo on sam. user posted image

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
13.12.2012 7:33:53   
m_o_i
takole zaradi lepe barve oci se lahko delodajalcu med tvojim koriscenjem letnega dopusta tudi zazdi, da te ne rabi vec...
(samo v razmislek, ce je vredno)
pies: sem "pustila" 16 dni letnega dopusta oz. ga nisem izkoristila...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu petra87)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
13.12.2012 13:25:59   
ČebelicaMaja
ja, Petra se strinjam s tabo...res smo različni patroni, ampak moja bolniška ni take vrste, da bi se morala izmišljevati dejstva, da bi bila na bolniški...ne bom pa javno razpravljala kaj in kako je z mano... in se opravičevala pred vesoljnim občinstvom, ker zažiram ubogo državo... morda sem pa le ena tistih, ki je res upravičena do bolniške...

Drugače je pa rekla naša kadrovnica, da je prav, da delavec izkoristi kar mu pripada, le da sva se obe strinjali, da to naredim tako, da bo + + odnos- torej čisto na koncu oz. ob prehodu na porodniško... ne vem oz. res ne razumem, kaj to nekatere tako moti... če me potem ne bodo potrebovali tudi prav, bom pač iskala drugo službo- že tako se postavlja vprašanje kaj in kako se bo izšlo iz te recesije, ko pridem nazaj... če bo sploh še kaj...

moi lahko se tudi, kar tako mimogrede tvojemu delodajalcu zazdi, da te ne potrebuje večuser posted image ...čeprav te po ZDR brez razloga in kar tako žal ne more odpustiti!? , dajte no nehat kar nekaj na slepo pisat (ne vse, paštetka in lilijana vsaj pišeta iz Zakona, pa še ena... nekaj je pa takih, ki pišejo po zakonu rekla kazala...)...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
13.12.2012 14:13:00   
m_o_i
ah, maja...
gledala-kazala bom zaj napisala: danes se ukine delovno mesto direktorja programa, od jutri naprej(z drugim clovekom, seveda) je delovno mesto vodja programa... ISTO delovno mesto!
so popucali naso firmo na ta nacin...tudi mojo sodelavko, ki je nacrtno zanosila(da ji ni bilo treba v Srbijo za en mesec-z vikend odhodi domov) in tega sploh ni skrivala(da je nacrtno, mislim).
mene, direkt iz porodniske, so pustili pri miru se slabega pol leta, potem pa sem sla za en teden dol. cez tri mesece pa se enkrat in danes sem na drugem, boljsem delovnem mestu z visjo placo(jep, v teh casih). glede delovnega casa sem imela izbiro...in se bi lahko nastevala!
aja, od prvega meseca nosecnosti sem bila na bolniski, potem pa se 15 mesecev (podaljsana) na porodniski. ko so cistke delali, nisem bila na listiuser posted image

pa se tole: vse to (in mogoce se vec), kar si ti nastevala kot dobre razloge, zakaj bi to "naredila" delodajalcu, sem pozirala 10 let. placala sem z zdravjem. ampak danes se mi obrestujeuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
13.12.2012 21:23:54   
ČebelicaMaja
ok moi sem te prehitro sodila... no, tudi jaz sem plačala z zdravjem (zaradi česar sem tudi zdaj na bolniški), samo, da se meni v teh 9 letih ni nič obrestovalo, ker firma počasi a vztrajno tone in gre vedno slabše... sem si vedno govorila, potrpi, saj bo... saj bo enkrat bolje, pa ni in tudi več ne verjamem da bo... čisto možno je, da me služba ne bo več čakala in sem pripravljena na vse...samo tako kot do sedaj, ko sem požrla čisto vse, pa nisem več... in sem stegnila jezik in vprašala za dopust in so bili ZA...za kar sem jim na nek način celo hvaležna (je pa res, da je taka tudi praksa pri nas, vsi izkoristijo vse, ker je to tudi edino, kar imamo), ker bi lahko rekli tudi ne, pa zaradi tega ne bi bentila in se hudovala... bi pač sprejela...tako, kot sem že marsikdaj marsikaj...



_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
14.12.2012 8:34:42   
m_o_i
moja firma je sla v Srbijo...iz porodniske sem prisla na "selitev"-to je bilo moje delo en mesec(je vsa dokumentacija spakirana, pisanje navodil mojemu nasledniku/ci...predstavljaj si ta obcutek!) , potem pa mi je dva dni pred cistim koncem vodja selitve ponudil sluzbo pri njemu(ista firma sicer, ampak drug obrat). no, pri njemu je slo pa v roku slabega leta samo navzgor.
po koncu porodniske mi je ostalo se 16 dni lanskega dopusta za izkoristit, ampak sem videla, da ga ne bom mogla izkoristit(sem tudi direktorju povedala, da vem, da mi bo propadel), sem pa prosla za en teden dopusta za uvajanje v vrtec prvi teden v oktobru. tako mi je bilo "odobreno", da novo sluzbo nastopim z enim tednom dopustauser posted image -prvi teden nove sluzbe sem bla na dopustu hihi.

vse, kar hocem reci je to, da sem do zadnje sekunde igrala fer plej-zaradi sebe. seveda bi se lahko zgodilo, da bi ostala brez sluzbe(se vedno se mi lahko zgodi, zavedam se tega).

drugace pa-srecno user posted image



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?