|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
18.1.2013 9:26:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 9:31:49   
alda
ankica super obrazložitev user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 9:39:46   
Tippi
ankica zmagovalno! user posted image user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 9:56:19   
LuLu
user posted image  user posted image
Italijanska korporacija mi je še najbližja user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 10:54:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A ni fajn, da imamo vsaj državno tožilstvo, ki nam pove, katero šolo smo sploh obiskovali user posted image

Koren Gombočeva je povedala, da tudi sama do ugotovitev tožilstva ni vedela, da ni opravljala šolanja, za katerega je delodajalcu prinesla listino.


No, a to lahko kdo meni razloži, kako je mogoče, da človek ne ve, v katero šolo je hodil user posted image


No.. to se zgodi, ko imas prevec sluzbenih opravkov z vodenjem drzave, pa malo pozabis za kaj sis e solal.. pa soli je verjetno zaradi varcevalnih ukrepov zmanjkalo originalnih diplom, pa so uporabili kaksen navaden fotokopirc.. pac sparat je treba, to je smisel vsega. treba je sparati tudi na pameti in tudi , da drzavi ne delas strosek za nepotrebno solanje. user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 11:00:36   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?


Si mi pa dal res izjemno dobro izbiro. Pozabil pa si omenit četrto opcijo. Opcijo dolgoletnega vplačevalca davkov, proizvajalca dodane vrednosti in aktivnega državljana, kateri se včasih vpraša zakaj aparat ne deluje? In nisem edini ki se vpraša zakaj aparat ne deluje! 90ega leta vas je bilo 60 000, danes vas je blizu 200 000! V dobi interneta, računalnikov in hiper intenzivne komunikacije. Ni blema, lahko me proglasiš za retardiranca..se pa bodo stvari počasi spucale in razčistile. Želim ti vse dobro!



Seveda, sploh ne dvomim.

Koga to VAS dE Vinci, kdo smo to MI, ki da ne pripadamo VAM????????

Očitno je, da si izgubil kompas, ni ti jasno koga bi se še lotil, da sebe povzdigneš v aktivnega, davkoplačevalskega, poštenega, marljivega, pridnega, dAlavnega, spodobnega, idelanega zeta povprečne slovenske matere. Pred leti, ko je bila aktualna hajka na JS si se lotil vseh, ki se okoriščajo na račun poštenih delavcev, opletal z žaljivkami, temi istimi, ki jih uporabljaš tudi danes za neke popolnoma druge ljudi, da bi na koncu prišel do vseh NAS, ki nismo TI. Po sistemu trenutno najbolj kontroverzne osebe - da mu ne omenjam imena, neću od kurve da pravim marku.

Resnično je grozljivo, da človek, ki se smatra tako poseben, da se naslovi kot proizvajalec dodane vrednosti (samo za info, baje da v tem segmentu močno zaostajamo za npr. Avstrijci, očitno si premalo prispeval) tako površno, preprosto in splošno zajema realnost. Da nekoga oz. nekaj, ki ne samo v pogojniku temveč tudi dejansko služi družbi smatra kot neupravičenega, nedopustnega parazita vseh državljanov.

Ne da se mi, niti slučajno ne verjamem, da boš poskušal videt situacijo iz druge perspektive, da rezimiram - Slovenija je zelo primerljiva z ostalimi članicami, glede JU smo nekje v povprečju, četudi upoštevamo večjo brezposelnost v zadnjih letih, ni nobenih razlogov, da bi se tako drastično rezalo. Če smatraš, da je potrebno odpuščati, to ne bo nujno dvignilo produktivnosti, lahko pa pošteno vpliva na kvaliteto javne oskrbe. Negativno seveda. Osebno si ne bi želel zdravstvenega ali šolskega standarda, kot ga ima Romunija npr.

In - kako pozabljivi smo - ni javni sektor zavozil gospodarstvo.

... brezveze, že tri leta se ponavljam.


Ni brez veze. Vedno dodas neko novo dodano vrednost user posted image
Ce nic drugega vsaj vzdrzujes upanje, da bo cedalje manj "fijakerskih konjickov".


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 16:46:39   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Predvsem bi lahko precej poenostavili birokracijo in potem tudi ne bi rabili toliko uslužbencev za to.

Čisto slučajno ali namerno...ena najboljših idej kar sem jih prebral na RRu! Pa še vil ni treba brusit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 17:04:50   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?


Si mi pa dal res izjemno dobro izbiro. Pozabil pa si omenit četrto opcijo. Opcijo dolgoletnega vplačevalca davkov, proizvajalca dodane vrednosti in aktivnega državljana, kateri se včasih vpraša zakaj aparat ne deluje? In nisem edini ki se vpraša zakaj aparat ne deluje! 90ega leta vas je bilo 60 000, danes vas je blizu 200 000! V dobi interneta, računalnikov in hiper intenzivne komunikacije. Ni blema, lahko me proglasiš za retardiranca..se pa bodo stvari počasi spucale in razčistile. Želim ti vse dobro!



Seveda, sploh ne dvomim.

Koga to VAS dE Vinci, kdo smo to MI, ki da ne pripadamo VAM????????

Očitno je, da si izgubil kompas, ni ti jasno koga bi se še lotil, da sebe povzdigneš v aktivnega, davkoplačevalskega, poštenega, marljivega, pridnega, dAlavnega, spodobnega, idelanega zeta povprečne slovenske matere. Pred leti, ko je bila aktualna hajka na JS si se lotil vseh, ki se okoriščajo na račun poštenih delavcev, opletal z žaljivkami, temi istimi, ki jih uporabljaš tudi danes za neke popolnoma druge ljudi, da bi na koncu prišel do vseh NAS, ki nismo TI. Po sistemu trenutno najbolj kontroverzne osebe - da mu ne omenjam imena, neću od kurve da pravim marku.

Resnično je grozljivo, da človek, ki se smatra tako poseben, da se naslovi kot proizvajalec dodane vrednosti (samo za info, baje da v tem segmentu močno zaostajamo za npr. Avstrijci, očitno si premalo prispeval) tako površno, preprosto in splošno zajema realnost. Da nekoga oz. nekaj, ki ne samo v pogojniku temveč tudi dejansko služi družbi smatra kot neupravičenega, nedopustnega parazita vseh državljanov.

Ne da se mi, niti slučajno ne verjamem, da boš poskušal videt situacijo iz druge perspektive, da rezimiram - Slovenija je zelo primerljiva z ostalimi članicami, glede JU smo nekje v povprečju, četudi upoštevamo večjo brezposelnost v zadnjih letih, ni nobenih razlogov, da bi se tako drastično rezalo. Če smatraš, da je potrebno odpuščati, to ne bo nujno dvignilo produktivnosti, lahko pa pošteno vpliva na kvaliteto javne oskrbe. Negativno seveda. Osebno si ne bi želel zdravstvenega ali šolskega standarda, kot ga ima Romunija npr.

In - kako pozabljivi smo - ni javni sektor zavozil gospodarstvo.

... brezveze, že tri leta se ponavljam.

Res, totalno brezveze, tudi jaz se že tri leta ponavljam. Javni sektor/javna uprava ni zavozil gospodarstva? Vidiš, jaz pa kot ''''retardiranec'''' sem mislil da med JS/JU spada tudi sodstvo, policija, tožilci, advokati..in če si dovolim it na še mal višji nivo...(sploh iz naslova zakonodajnega telesa) parlament, inštitucije, agencije....ja kdo je potem sploh dovolil uničenje gospodarstva pri nas? Kot vidim zadeve jaz osebno...3/4% JIM (ne vam, JIM) plačujemo za delovanje, plače itd itd...ampak a to deluje?

Lahko me demoniziraš do konca, ampak jaz nisem kriv da te je postalo strah. Pa ni strah samo tebe, strah je še ogromno ljudi poleg tebe! Pa pozabi že enkrat moje ''''brušenje vil''''! Znamo se pogovarjat tudi kot ljudje! No, sedaj pa lahko usekaš! Sej po retardirancu ni težko vsekat ane? Samo v svoj račun vzami da nas je retardirancev kar nekaj...še bolj bizarno pa se sliši, sicer težko razumljivo...da retardiranci proizvajamo tvojo plačo!

< Sporočilo je popravil Colt -- 18.1.2013 17:09:53 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 17:17:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kratka obrazložitev gospodarskih in političnih sistemov user posted image :

*Socializem:*
Imaš dve kravi in eno daš sosedu. ****

... *Komunizem:*
Imaš dve kravi; vlada ti vzame obe in ti da nekaj mleka. ****

*Fašizem:*
Imaš dve kravi; vlada ti vzame obe in ti proda nekaj mleka.
* *****

*Nacizem*:
Imaš dve kravi; vlada ti vzame obe in te ustreli.
* *****

*Birokratizem*:
Imaš dve kravi; vlada ti vzame obe, eno ustreli, pomolze drugo in mleko zlije stran...
* *****

*Tradicionalni kapitalizem*:
Imaš dve kravi. Eno prodaš in kupiš bika.Čreda se množi in gospodarstvo raste. Prodaš čredo in se upokojiš od dobička.
* *****

*Ameriška korporacija*:
Imaš dve kravi. Eno prodaš, drugo pa prisiliš da proizvede kolicino mleka štirih krav. Kasneje najameš svetovalca da bo analiziral, zakaj je krava crknila.
* *****

*Francoska korporacija*:
Imaš dve kravi. Začneš s stavko, ker bi rad imel tri krave.
* *****

*Japonska korporacija*:
Imaš dve kravi. Redizajniraš ju na velikost desetine normalne krave in proizvedeš dvajsetkrat več mleka. Potem ustvariš pametno igraco z imenom
Kravagoči in osvojiš svetovni trg.
* *****

*Nemška korporacija*:
Imaš dve kravi. Z reinženiringom jih tako spremeniš, da bodo živele 100 let, jedle enkrat na mesec in se same molzle.
* *****

*Italijanska korporacija*: ****
Imaš dve kravi, toda ne veš, kje sta.Greš na kosilo.
* *****

*Ruska korporacija*:
Imaš dve kravi. Ko jih prešteješ ugotoviš, da imaš pravzaprav pet krav. Še enkrat šteješ - krav je 42. Prešteješ še enkrat in koncno ugotoviš, da imaš
dve kravi. Prenehaš s štetjem in odpreš novo steklenico vodke.
* *****

*Švicarska korporacija*:
Imaš 5000 krav in nobena ni tvoja. Drugim zaračunaš, da so lahko pri tebi
* *****

*Kitajska korporacija*:
Imaš dve kravi. In 300 ljudi, ki ju molze. Hvališ se z visoko stopnjo
zaposlenosti in mlecnega donosa. Novinarja, ki je poročal o številkah,aretiraš.
* *****

*Indijska korporacija*:
Imaš dve kravi. Obe častiš po božje.
* *****

*Britanska korporacija*:
Imaš dve kravi. Obe sta nori.
* *****

*V Sloveniji*:
Imaš dve kravi in vlada molze tebe. Na koncu te pomolzejo toliko, da sploh ne veš zakaj imaš krave...****


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   [Brisano sporočilo]
18.1.2013 17:59:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 19:14:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark



Ne da se mi, niti slučajno ne verjamem, da boš poskušal videt situacijo iz druge perspektive, da rezimiram - Slovenija je zelo primerljiva z ostalimi članicami, glede JU smo nekje v povprečju, četudi upoštevamo večjo brezposelnost v zadnjih letih, ni nobenih razlogov, da bi se tako drastično rezalo. Če smatraš, da je potrebno odpuščati, to ne bo nujno dvignilo produktivnosti, lahko pa pošteno vpliva na kvaliteto javne oskrbe. Negativno seveda. Osebno si ne bi želel zdravstvenega ali šolskega standarda, kot ga ima Romunija npr.

In - kako pozabljivi smo - ni javni sektor zavozil gospodarstvo.

... brezveze, že tri leta se ponavljam.


No ja.....v povprečju v primerjavi z ostalimi članicami EU smo po številu zaposlenih v javnem sektorju glede na število prebivalcev....nekje primerljivi z ostalimi članicami EU smo tudi po številu zaposlenih v javnem sektorju glede na celotno število zaposlenih......

Obstaja pa en majhen, problemček.....smo pa krepko nad evropskim povprečjem, če primerjamo višino plač v javnem sektorju in v gospodarstu......v bistvu gre za to, da so v Sloveniji porušena plačna razmerja med javnim in zasebnim sektorjem.....ker ima v Sloveniji javni sektor v nekaterih svojih sementih (recimo vzgoja in izobraževanje, zdravstvo) za 40 % višje plače kot gospodarstvu....recimo za primerjavo, v ostalih razvitih EU državah so plače v teh segmentih za kakih 15 % višje ali pa celo nižje kot v gospodarstvu...ker tam velja še vedno tisto, da so bolj varna delovna mesto v javnem sektorju nekoliko slabše plača kot v gospodarstu, kjer varnosti delovnega mesta ni......

Res je, ni javni sektor zavozil gospodarstva.....vendar gospodarstvo pač težko vzdržuje javni sektor....le to je en minoren problemček.....

Pač, na žalost nas čaka približno to, kar je Schroderjeva vlada v Nemčiji storilila pred 10 leti.....pokojninska reforma - to je sprejeto, nižanje socialnih transferjev - tudi to je sprejeto in znižanje plač v javnem sektorju - to nas pa še čaka.....istočasno pa bo potrebno seveda povečati produktivnost podjetij.....in tu je glavna reforma večja fleksibilnost trga dela, davčna razbremenitev podjetij, urediti stečaje podjetij, plačilno nedisciplino.....nekaj se bo glede tega sprejelo verjetno že februarja....


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.1.2013 22:39:54   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Pač, na žalost nas čaka približno to, kar je Schroderjeva vlada v Nemčiji storilila pred 10 leti.....pokojninska reforma - to je sprejeto, nižanje socialnih transferjev - tudi to je sprejeto in znižanje plač v javnem sektorju - to nas pa še čaka.....istočasno pa bo potrebno seveda povečati produktivnost podjetij.....in tu je glavna reforma večja fleksibilnost trga dela, davčna razbremenitev podjetij, urediti stečaje podjetij, plačilno nedisciplino.....nekaj se bo glede tega sprejelo verjetno že februarja....




Super. Potem je treba še malo potrpeti, pa bomo na konju. Reforme so bistvo ... etiko pa ku... gleda. (mislim, da je prav ta pri nas največji problem)

Mi je pa hecno, da vedno samo Nemčija, Nemčija, Nemčija. Kot da je edina država na svetu. Voham 4. rajh user posted image

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051
Glede na tale članek, smo nekje v povprečju - in številnim državam, ki JS namenjajo manj BDP-ja.gre slabše kot nam, in nasprotno, mnoge namenjajo več kot mi, pa jim gre mnogo bolje kot nam.
Se je za zamisliti, kajne? Predvsem glede tega, kje je resnični problem.

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 9:51:44   
liliana
V bistvu, če svetovni finačni trgi postavijo le malce višjo ceno zgolj za tekoče financiranje proračuna, gre Slovenija v bankrot......in da bi slovensko zadolževanje še vedno potekalo pod takšnimi pogoji kot do sedaj, oz. da se ne bi pogoji poostrili, je potrebno narediti tako, kot to diktira EU (zato vam že cel čas govorim, da ni važno katero vlado imamo trenutno - itak smo s temi reformami že v precejšnjem zaostanku in bi se morale zgoditi že pred nekaj leti - vsaka vlada bo sprejela iste reforme, ker jih pač mora)....zato je bil dan primer Nemčije, ki si ga ti populistično razumela kot "vzpon tretjega rajha"......

In čez nekaj mesecev bomo itak zaprosili za finančno pomoč EU.....in takrat bomo pod nazdorom EU....zdaj pa imamo dve možnosti.....ali zaprosimo EU za pomoč zgolj samo za sanacijo bank; v tem primeru bo nadzor EU manj strožji.....ali pa prosimo za pomoč EU za tekoče financiranje proračuna; v tem primeru je pa nadzor EU takšen kot v Grčiji....in takrat noben protest več ne bo pomagal, ker takrat g. Štrukelj ne bo več mogel nič doseči......

In ko bomo zaprosili za pomoč EU.....skoraj ni več čeja, ampak je skoraj sigurno ko.....takrat se bodo morale vse parlamenterne stranke z 2/3 večino zavezati, da bodo sprejele vse potrebne reformne ukrepe.......od plač v javnem sektorju, ureditve trga dela do sanacije bank....ker če teh reform ne bo, tudi pengi pengi ne bo......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   [Brisano sporočilo]
19.1.2013 10:54:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 12:28:13   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... in vse te slavne reforme so sprejeli v Grčiji, Španiji, na Irskem in na Portugalskem, v Italiji in se imajo vse slabše, namesto da bi se stvari začele izboljševati. gagajo, ker so še tisto malo, kar so imeli, razprodali, da so pokvarjeni ljudje dobili provizije in so sanirali nemške banke, ne pa njihovih.
Islandci pa so jih poslali v domov in se postopno postavljalo nazaj, imajo solidno gospodarsko rast. Še IMF kot eden od slavne trojke, je priznal, da se je v teh zahtevah po reformah zmotili za 300%. Zdaj mi pa povej, kdo bo za njihovo katastrofalno napako odgovarjal? Ker je tisoče in stotisoče ljudi, ki niso bili nič krivi in so živeli svoj vsakdan, najebalo zaradi pohlepa neke peščice ljudi. Kdo bo za to odgovarjal? Jaz ne. Boš ti prevzela odgovornost za pohlep nekaj posameznikov?


Tocno tako. Brala sem zelo dober opis grskih ukrepov in posledic le teh, pa se ne moem spomniti kje je to bilo objavljeno.

Reforme so potrebne, ja, sem že parkrat to pisala, ker marsikaj ne deluje. A sedanji pristop, način, motiv in cilji, ki jih zasledujejo v teh reformah, so strel v prazno. Reformiranje kar počez, brez premisleka, en dan tako, drugi dan drugače, brez repa in glave,... Cel svet že to kokodaka, samo pri nas smo bolj papeški od papeža.


Zato se je treba vprasati po motivih in ciljih "reformatorjev". Namrec vztrajno voditi tovrstno politiko izhoda iz krize in sprejemanje tovrstnih ukrepov, ki so niso pokazali kot ne pametni ne ustrezni je plod ali popolne neumnosti ali namerne skodozeljnosti ter prikritih interesov. "Fijakerstvo" je tipicno za "nizji sloj" zagovornikov "papeskosti". Zloraba "fijakerstva" je namenjena zlorabi celotnega ljudstva in drzave. Zalostno pa je, da je "nizjega sloja" za katerega je "fijakerstvo" povsem normalen in celo sirok pogled na svet in dogajanje toliko, da podpirajo vsesplosno zlorabo, razprodajo, krajo drzave, ropanje ljudstva ter ponizevanje, tlacenje, razvrednotenje in razclovecenje slehernega drzavljana.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 12:40:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu, če svetovni finačni trgi postavijo le malce višjo ceno zgolj za tekoče financiranje proračuna, gre Slovenija v bankrot......in da bi slovensko zadolževanje še vedno potekalo pod takšnimi pogoji kot do sedaj, oz. da se ne bi pogoji poostrili, je potrebno narediti tako, kot to diktira EU (zato vam že cel čas govorim, da ni važno katero vlado imamo trenutno - itak smo s temi reformami že v precejšnjem zaostanku in bi se morale zgoditi že pred nekaj leti - vsaka vlada bo sprejela iste reforme, ker jih pač mora)....zato je bil dan primer Nemčije, ki si ga ti populistično razumela kot "vzpon tretjega rajha"......

In čez nekaj mesecev bomo itak zaprosili za finančno pomoč EU.....in takrat bomo pod nazdorom EU....zdaj pa imamo dve možnosti.....ali zaprosimo EU za pomoč zgolj samo za sanacijo bank; v tem primeru bo nadzor EU manj strožji.....ali pa prosimo za pomoč EU za tekoče financiranje proračuna; v tem primeru je pa nadzor EU takšen kot v Grčiji....in takrat noben protest več ne bo pomagal, ker takrat g. Štrukelj ne bo več mogel nič doseči......

In ko bomo zaprosili za pomoč EU.....skoraj ni več čeja, ampak je skoraj sigurno ko.....takrat se bodo morale vse parlamenterne stranke z 2/3 večino zavezati, da bodo sprejele vse potrebne reformne ukrepe.......od plač v javnem sektorju, ureditve trga dela do sanacije bank....ker če teh reform ne bo, tudi pengi pengi ne bo......


Dokler hlapec razmislja kot hlapec je popolnoma vseeno katerega gospodarja ima, ker bo vedno hlapec, ne glede na gospodarja.
Ce pa hlapec premore malo pogledati na stran, se lahko zgodi, da bo ugotovil, da ni nujno, da je hlapec in da hlapcevstvo ni edina opcija, ki mu je na voljo. V tem primeru je pa pomembno ali je hlapec - hlapec po dusi, ali je morda hlapec silom prilike. Od tega je odvisno kaj in kako ravnal.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 14:02:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... in vse te slavne reforme so sprejeli v Grčiji, Španiji, na Irskem in na Portugalskem, v Italiji in se imajo vse slabše, namesto da bi se stvari začele izboljševati. gagajo, ker so še tisto malo, kar so imeli, razprodali, da so pokvarjeni ljudje dobili provizije in so sanirali nemške banke, ne pa njihovih.



Imaš 1000 EUR plače.....in limit 1400 EUR....in si recimo en mesec potrošil 2.400 EUR......dobiš naslednji mesec plačo in si še vedno v minusu 1.400 EUR.....običajno traja nekaj mesecev ali celo let, da "pokriješ" limit, razen če ti nek stric iz amerike da 1.400 EUR, kar si v enem mesecu preveč potrošil......pač ukrepi nimajo takojšnjega učinka.....

Islandci pa so jih poslali v domov in se postopno postavljalo nazaj, imajo solidno gospodarsko rast.


Islandci niso v EU, torej niso hlapci......

Še IMF kot eden od slavne trojke, je priznal, da se je v teh zahtevah po reformah zmotili za 300%. Zdaj mi pa povej, kdo bo za njihovo katastrofalno napako odgovarjal? Ker je tisoče in stotisoče ljudi, ki niso bili nič krivi in so živeli svoj vsakdan, najebalo zaradi pohlepa neke peščice ljudi. Kdo bo za to odgovarjal? Jaz ne. Boš ti prevzela odgovornost za pohlep nekaj posameznikov?


Odogovarjala jaz sigurno ne bom, zgolj zato, ker na RR napišem svoje mnenje.....in se zaradi tega tudi ne čutim odgovorna za Kanglerjev, Janšev ali Jankovičev pohlep...

IMF ali pa kdo drug izdal še x študij o tem kako se je kdo zmotil.....pač take krize še ni bilo.....in ne znajo in ne morejo je na kratki rok (saj povzročala se je kriza tudi desetletja) rešiti....ne eknomosti, ne zgodovinarji, ne filozofi.......

Reforme so potrebne, ja, sem že parkrat to pisala, ker marsikaj ne deluje. A sedanji pristop, način, motiv in cilji, ki jih zasledujejo v teh reformah, so strel v prazno. Reformiranje kar počez, brez premisleka, en dan tako, drugi dan drugače, brez repa in glave,... Cel svet že to kokodaka, samo pri nas smo bolj papeški od papeža.


Ja, saj v bistvu isto govoriva.......samo jaz bi malo v javni sektor vseeno zarezala, ti pa ne......

Pahorjev dvig plač v javnem sektorju in politični dvig minimalne plače, ki je potegnil za sabo potem še marsikaj, se nam pač maščuje......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 16:42:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Pač, na žalost nas čaka približno to, kar je Schroderjeva vlada v Nemčiji storilila pred 10 leti.....pokojninska reforma - to je sprejeto, nižanje socialnih transferjev - tudi to je sprejeto in znižanje plač v javnem sektorju - to nas pa še čaka.....istočasno pa bo potrebno seveda povečati produktivnost podjetij.....in tu je glavna reforma večja fleksibilnost trga dela, davčna razbremenitev podjetij, urediti stečaje podjetij, plačilno nedisciplino.....nekaj se bo glede tega sprejelo verjetno že februarja....




Super. Potem je treba še malo potrpeti, pa bomo na konju. Reforme so bistvo ... etiko pa ku... gleda. (mislim, da je prav ta pri nas največji problem)

Mi je pa hecno, da vedno samo Nemčija, Nemčija, Nemčija. Kot da je edina država na svetu. Voham 4. rajh user posted image

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051
Glede na tale članek, smo nekje v povprečju - in številnim državam, ki JS namenjajo manj BDP-ja.gre slabše kot nam, in nasprotno, mnoge namenjajo več kot mi, pa jim gre mnogo bolje kot nam.
Se je za zamisliti, kajne? Predvsem glede tega, kje je resnični problem.

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051


Članek je iz septembra 2011, in že takrat je bil baziran na podatkih za leto 2009. O medijski in bralni pismenosti na tem mestu ne bi.

Zgolj nekaj številka:

- število zaposlenih v javnem sektorju je od leta 2009 naraslo za 1,8%
- število brezposelnih je naraslo za ca. 16.000
- število aktivnega prebivalstva je padlo za 45.000

Zdaj pa računajte, brez vlade, leve ali desne.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 16:50:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... in vse te slavne reforme so sprejeli v Grčiji, Španiji, na Irskem in na Portugalskem, v Italiji in se imajo vse slabše, namesto da bi se stvari začele izboljševati. gagajo, ker so še tisto malo, kar so imeli, razprodali, da so pokvarjeni ljudje dobili provizije in so sanirali nemške banke, ne pa njihovih.



Ja kaj si pa pričakovala, da bo čez noč spet dolce vita user posted image .

Dejstvo je, da smo v večini pretiravali. Kot debeluh, ki je jedel preveč in je zdaj bolan in mora shujšati. Dieta ni prijetna, ima se slabše kot se je imel, ko se ja basal s hrano, ampak shujšati mora, sicer bo tako zbolel, da ne bo več funkcionalen.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 17:15:50   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Pač, na žalost nas čaka približno to, kar je Schroderjeva vlada v Nemčiji storilila pred 10 leti.....pokojninska reforma - to je sprejeto, nižanje socialnih transferjev - tudi to je sprejeto in znižanje plač v javnem sektorju - to nas pa še čaka.....istočasno pa bo potrebno seveda povečati produktivnost podjetij.....in tu je glavna reforma večja fleksibilnost trga dela, davčna razbremenitev podjetij, urediti stečaje podjetij, plačilno nedisciplino.....nekaj se bo glede tega sprejelo verjetno že februarja....




Super. Potem je treba še malo potrpeti, pa bomo na konju. Reforme so bistvo ... etiko pa ku... gleda. (mislim, da je prav ta pri nas največji problem)

Mi je pa hecno, da vedno samo Nemčija, Nemčija, Nemčija. Kot da je edina država na svetu. Voham 4. rajh user posted image

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051
Glede na tale članek, smo nekje v povprečju - in številnim državam, ki JS namenjajo manj BDP-ja.gre slabše kot nam, in nasprotno, mnoge namenjajo več kot mi, pa jim gre mnogo bolje kot nam.
Se je za zamisliti, kajne? Predvsem glede tega, kje je resnični problem.

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042476051


Članek je iz septembra 2011, in že takrat je bil baziran na podatkih za leto 2009. O medijski in bralni pismenosti na tem mestu ne bi.

Zgolj nekaj številka:

- število zaposlenih v javnem sektorju je od leta 2009 naraslo za 1,8%
- število brezposelnih je naraslo za ca. 16.000
- število aktivnega prebivalstva je padlo za 45.000

Zdaj pa računajte, brez vlade, leve ali desne.


Zakaj se je tako povečalo zaposlovanje v JS?
V VIZ-u sigurno zaradi, ali predvsem zaradi zakona o brezplačnem vrtcu za drugega otroka, saj je to pripeljalo do odpiranja številnih novih oddelkov in posledično do novega zaposlaovanja.
Povečanje št. starostnikov in s tem povečanje potreb v domovih za starostnike je tudi botrovalo novemu zaposlovanju.
Zdravstvenega osebja kljub stalnemu novemu zaposlovanju kronično primanjkuje.
Strokovni delavci v šolah in v zavodih so kljub novemu zaposlovanju še vedno preobremenjeni, ker se potrebe večajo.

A to je vse v interesu javnosti in za javnost.

Zakaj pa kdo ne naredi statistike, koliko se je v tem istem obdobju povečalo število raznih direktoratov, uradov, agencij in zavodov, kateri glavni namen je nepotistično zaposlovanje?
Zakaj se ne ukine občin, ki si tega imena že nekaj let ne zaslužijo, ker enostavno niso sposobne same preživeti, v njih pa se pase en kup ljudi za ne mastne denarce?

Dokler se pri nas ne bo nekaj naredilo v smeri zagona gospodarstva, ne bo nič. Ker imeti vsakega drugega državljana na zavodu, državi ne prinaša nič.
In sama reforma trga dela še zdaleč ne bo zagnala slovenskega gospodarstva.

V naši državi je najprej potrebno temeljito (moralno) čiščenje, predvsem pa očiščenje pravne države. Ampak dokler bosta tožilstvo in sodstvo odvisni od politične elite, so to le mokre sanje zombijev (povzeto po terminologiji vladajočih).


< Sporočilo je popravil nejcko -- 19.1.2013 17:17:49 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 17:26:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu, če svetovni finačni trgi postavijo le malce višjo ceno zgolj za tekoče financiranje proračuna, gre Slovenija v bankrot......in da bi slovensko zadolževanje še vedno potekalo pod takšnimi pogoji kot do sedaj, oz. da se ne bi pogoji poostrili, je potrebno narediti tako, kot to diktira EU (zato vam že cel čas govorim, da ni važno katero vlado imamo trenutno - itak smo s temi reformami že v precejšnjem zaostanku in bi se morale zgoditi že pred nekaj leti - vsaka vlada bo sprejela iste reforme, ker jih pač mora)....zato je bil dan primer Nemčije, ki si ga ti populistično razumela kot "vzpon tretjega rajha"......

In čez nekaj mesecev bomo itak zaprosili za finančno pomoč EU.....in takrat bomo pod nazdorom EU....zdaj pa imamo dve možnosti.....ali zaprosimo EU za pomoč zgolj samo za sanacijo bank; v tem primeru bo nadzor EU manj strožji.....ali pa prosimo za pomoč EU za tekoče financiranje proračuna; v tem primeru je pa nadzor EU takšen kot v Grčiji....in takrat noben protest več ne bo pomagal, ker takrat g. Štrukelj ne bo več mogel nič doseči......

In ko bomo zaprosili za pomoč EU.....skoraj ni več čeja, ampak je skoraj sigurno ko.....takrat se bodo morale vse parlamenterne stranke z 2/3 večino zavezati, da bodo sprejele vse potrebne reformne ukrepe.......od plač v javnem sektorju, ureditve trga dela do sanacije bank....ker če teh reform ne bo, tudi pengi pengi ne bo......


Dokler hlapec razmislja kot hlapec je popolnoma vseeno katerega gospodarja ima, ker bo vedno hlapec, ne glede na gospodarja.
Ce pa hlapec premore malo pogledati na stran, se lahko zgodi, da bo ugotovil, da ni nujno, da je hlapec in da hlapcevstvo ni edina opcija, ki mu je na voljo. V tem primeru je pa pomembno ali je hlapec - hlapec po dusi, ali je morda hlapec silom prilike. Od tega je odvisno kaj in kako ravnal.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   [Brisano sporočilo]
19.1.2013 19:19:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 19:43:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Bi rezala v JS, bi, ampak na drugačen način in drugje, kot se lotevajo, predvsem bolj preudarno in tam, kjer se nobena vlada ne upa zarezat - z nastavljanjem kadrov po strokovnih referencah, ne pa sorodstvenih. ...


Marsikaj je treba prevetriti in premisliti. Virantova reforma javne uprave je izjemno draga. Na eni strani je res zmanjsal breme JU, vendar je tisto, kar sta prej delala dva usluzbenca JU v svojem delovnem casu prevzelo privatno podjetje, ki sedaj isto uslugo zaracuna vec desetkrat vec, kot bi placali za place omenjenih usluzbencev, pa se kaksenga povrh. To je baje gospodarstvo. Sedaj v nasi preljubi drzavi vse podatkovne baze JU (tudi z izjemno obcutljivimi podatki) upravljajo in urejajo privatna podjetja. Pravzaprav, namesto dveh (treh, stirih) usluzbencev JU, placujemo direktorja, prokurista, tajnico, deklico za vse, cistilko.. in potem pridemo do dejanskih delavcev, ki seveda v IT panovi za strokovno delo stanejo dosti vec kot delavci v JU. In sam dostop do podatkov je slabsi in pocasnejsi, saj je vec ovir, ki jih je treba preseci in vecja je nevarnost za zlorabo podatkov. Drzava v sah matu z dolocenimi privatniki.
Na prvi mah se je JU rabremenila, na drugega pa je postala prav zato dalec bolj potratna in nic kaj skrben gospodar.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 21:16:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*



Bi rezala v JS, bi, ampak na drugačen način in drugje, kot se lotevajo, predvsem bolj preudarno in tam, kjer se nobena vlada ne upa zarezat - z nastavljanjem kadrov po strokovnih referencah, ne pa sorodstvenih.


Znižati je potrebno maso plač...kolikor jaz to razumem, se lahko to stori na dva načina....eden je, da se vsem znižajo plače, drugi način pa je recimo, da se znebi kadra, ki je nastavljen po sorodstvenih in ne po strokovnih referencah......

Ne pričakujem, da se bo kriza končala v par tednih. Kriza pri nas je mnogo globja in obsežnejša kot zgolj ekonomska kriza, marsikaj je treba porihtat, razmislit, na novo zastavit, a z vizijo, ne pa kar počez in ker je Angelca tako rekla. No, ko sem ravno pri Angelci, tudi bolj samozavestna zunanja politika bi nam prav prišla.


S tem se strinjam.....in ko bo Angelca spoznala, da korupcija ni sprejemljiva......da korupcija ni sprejemljiva pri nobenem, tudi pri tistem ne, ki predstavlja tisti politični "pol", ki ga Angelca podpira...da korupcija ni sprejemljiva nikoli, tudi takrat ne, če ali predsednik vlade ali pa samo župan, poleg tega, da dela dobro za ljudi, polni ilegalno še svoje žepe preko takih in drugačnih nelegalnih kanalov......takrat, ko bo Angelca to spoznala, in zahtevala enakovredno odstop enega ali drugega koruptivnega politika, tudi tistega koruptivnega politika, ki ga sama podpira, vendar se zdaj še slepi, da so pač "nasprotniki" naperjeni proti njemu in se slepi, da je on pa pošten, da pa on ne more tako zelo koruptiven.....takrat bomo lahko začeli reševati tudi krizo vrednot....

Do takrat, ko pa Angelce sama korupcija v bistvu ne moti, dokler politik malo nekaj stori tudi za njo.....dokler pa Angelco korupcija začne skrbeti šele takrat, ko jo politik udari po lastnem žepu...tako dolgo pa bomo pač reševali zgolj ekonomsko krizo in ne bomo naredili nobenega napredka pri reševanju krize vrednot.....ker to se pa začne pri nas samih....ne pri politikih.....nas, ljudstvo, mora motiti kaznivo dejanje pri vseh politikih in mi, ljudstvo, ne smemo iskati opravičil za tistega politika, ki je sicer koruptiven, predstavlja pa desnico ali levico (odvisno pač, koga kdo podpira)......

Ker trenutno namreč prevladuje mnenje, da korupcija ni nujno slaba.....slaba postane šele takrat, ko nas direktno udari po žepu......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.1.2013 22:53:22   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Zgolj nekaj številka:
- število zaposlenih v javnem sektorju je od leta 2009 naraslo za 1,8%
- število brezposelnih je naraslo za ca. 16.000
- število aktivnega prebivalstva je padlo za 45.000

Zdaj pa računajte, brez vlade, leve ali desne.

Leta 91, 60 000 zaposlenih v JU/JS in državni aparat je deloval. Leta 2013, 170 000 zaposlenih in številka se še veča. In to v dobi računalništva in interneta? A ni tukaj nekaj narobe? Namesto da bi se aparat trikrat zmanjšal, se je trikrat povečal! Državni aparat nekje med kolapsom in histeričnim stanjem po neskončni zahtevi po še več...deluje pa približno tako kot crknjen lesen konj. Štrukelj in njegov prodani Semulič dajeta vse od sebe. Sem pa trdno prepričan da bo Štrukelj zelo kmalu deležen krepkega padca...predvsem iz svojih vrst, ko bo enkrat sledil pristanek v realnosti. Mi lahko kdo razloži, kako je to možno? Kje je tu osnovna finančno/ekonomska logika ki zdrži na dolgi rok? Od kje? Nisem ekonomist, ampak več kot jasno mi je da tole ne bo šlo večno.

< Sporočilo je popravil Colt -- 19.1.2013 22:54:32 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?