|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 8:49:08   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Da bi se pa doma šla vrtec ali homeschooling je pa zame čisto preveč, ker sem preveč na easy in malo prelena za takšne stvari. Pa neorganizirana in neodgovorna user posted image To da pregledam L če ima vso domačo nalogo in da oj zbudim zjutraj za šolo mi je čisto dovolj...
Si pa pogumna, da to na RR zapišeš user posted image  Jaz si nisem upala user posted image


Ha, ha..ma, tisti ki me poznajo itak vedo kaj sem s tem mislila, tisti ki pa me ne poznajo pa naj si mislijo svoje user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 8:50:16   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



ko sem pa začela malo analizirat vsebino, sem pa videla, da je vse to kar jaz delam brez nekega plana in predpriprav/priprav, brez da to prej zapišem al preberem, premislim, tam zapisano, zanalizirano, kategorizirano in nekako "v bukvo" format spravljeno in samo zato zgleda hudo fensi in komplicirano,


Tu je bistvo. Sem že enkrat napisla Ronji, da se zna dobro prodat user posted image (veza objava na blogu dejavnosti z otroci risanke in kokice) , , pa sem potem nekako razumela, da večina mamic na tisti temi je mamica treh otrok in, da je kuhanje domačega plastelina pravi podvig. Če pomisliš, da morajo tri mulčke previt, nahranit, očistit, preoblačit, trikrat zapet v avtosedež....potem je neka taka banalna dejavnost res podvig.
Drugo kar je , pa je to, da so mamice, ki imajo veliko otrok vzele te otroke kot svoje poslanstvo in vlagajo vso svojo bit v te otroke. Ne obstaja nič drugega kot njihovo blagostanje (tudi za ceno materinega zdravja / propada družine). Poznam veliko družin s tremi otroci (tudi sama sem bila v taki) in vse imajo neko značilno dinamiko. Tako, da se mi ne zdi nič tako strašno narobe kar počnejo -počnemo na tisti temi. Sicer je zdaj postala bolj čvek tema , ampak dobro user posted image , vsak toliko pokukam za novimi idejami.

Mateyka, še vedno upam na tvoj blog user posted image

Pelin, ne vem zakaj si tako nastrojena proti drugače mislečim? Saj ti ne delajo škode , ali? Sicer je zdaj adventni čas, probaj se približat tistemu, česar nas uči vera. (glede na tvoje poste v verskih temah sem razumela, da si verna - če sem te zamenjala prosim vzame predhodni stavek za brezpredmeten - poboljšaš pa se lahko vseenouser posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 8:58:07   
skuštrana
Drugo kar je , pa je to, da so mamice, ki imajo veliko otrok vzele te otroke kot svoje poslanstvo in vlagajo vso svojo bit v te otroke.


Vidiš, tole je pa meni čisto mimo (pa niso samo mamice z več otroki takšne). Ker ti otroci zrastejo, pa ne vedno v super ljudi.

Chezana, ma, zakaj se sploh braniš? Nimaš razloga, ker to so pač tvoji otroci in ti tako delaš njimi..nekdo drug naredi drugače. pač, različni smo, kaj sedaj...pri vzgoji pač ni prave poti, so samo različne poti :-)


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 21.12.2012 9:03:57 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 9:03:49   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Drugo kar je , pa je to, da so mamice, ki imajo veliko otrok vzele te otroke kot svoje poslanstvo in vlagajo vso svojo bit v te otroke.


Vidiš, tole je pa meni čisto mimo (pa niso samo mamice z več otroki takšne). Ker ti otroci zrastejo, pa ne vedno v super ljudi.



Se strinjam. Tako s tem, da znamo biti tudi mame edincev take , kot s tem, da se otrok ne more razviti v super človeka, če je za mamo projekt (in z njim si mama osmisli svoje življenje). Preveliko breme za otroka , po moje.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 9:06:09   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Drugo kar je , pa je to, da so mamice, ki imajo veliko otrok vzele te otroke kot svoje poslanstvo in vlagajo vso svojo bit v te otroke.


Vidiš, tole je pa meni čisto mimo (pa niso samo mamice z več otroki takšne). Ker ti otroci zrastejo, pa ne vedno v super ljudi.



Se strinjam. Tako s tem, da znamo biti tudi mame edincev take , kot s tem, da se otrok ne more razviti v super človeka, če je za mamo projekt (in z njim si mama osmisli svoje življenje). Preveliko breme za otroka , po moje.


Vse mi je jasno, imam eno takšno prijateljico z edincem. pa drugače super ženska, ampak ta del ji pa nihče ne more razložit - da se res preveč ukvarja s svojim edincem, da je njej edinec otrok-projekt in da se to ne bo dobro končalo :-( Da bo ta otrok nekega dne iz okolja ki mu je podrejeno 100% prišel v "normalno" okolje in ne bo znal-zmogel funkcionirati v njem...

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 21.12.2012 9:07:31 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 9:16:53   
chezAnA
Posesivne mame so težava ne glede na to, koliko otrok imajo. Torej tiste, ki si otroka lastijo kot svoj projekt, ki poskušajo skozi njega svoje življenje in tudi tiste, ki se jim zdi, da je biti super duper mama njhovo glavno življenjsko poslanstvo. (Sicer že malo na versko temo leti, pa se da vseeno posplošiti tudi za neverne. P. Vital Vider je rekel: Ni družina zakramen, zakon je zakrament. Se popolnoma strinjam z njim) In take mame so nekako slovenski zaščitni znak. Na žalost. Ampak res, nima veze, ali je otrok v vrtcu ali doma. Pomembno je, koliko imam mama razpucane zadeve.

skuštrana, saj se ne branim. Ko se bom začela braniti, bom imela veliko daljše poste.user posted image Včeraj nisem mogla spati in mi je med drugim tudi ta tema kar precej hodila po glavi (poleg tega, kako se popek nadaljuje v notrannjosti trebuha. Ali žila tudi navznoter zakrni kot popkovina zunaj?user posted image )in sem se pač morala zlajati. Zdaj pa, ko sem že začela, ne morem kar tako odnehati. Vsaj dokler tašča ne bo želela računalnika nazaj.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 10:22:05   
Paštetka
hehe, jaz sem se tudi parkrat tam na tisti temi oglasila, čeprav sem vedno znova ugotovila, da je to preveč zame. NAzadnje, ko je šlo o montesori računaju. Na koncu ugotoviš, da je to eno navadno logično učenje računanja (ki ga doma zna vsak uporabit doma)inki se ga učijo tudi v šoli, samo so ga drugače poimenovali, da se sliši malo bol kul user posted image .

Se pa tudi jaz strinjam s tem, kako zna Ronja vse to lepo zapakirati, da se sliši Uauuuuu... Ronja bi bila dobra v marketingu user posted image


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 10:28:49   
Paštetka
enkrat sem že napisala, pa naj še enkrat. Na enem predavanju je dr. (ne vem imena, mogoče dr. Mayer, ampak nisem ziher) rekel, da je otroka tudi potrebno skoraj zanemarjati, da se nauči samostojnosti, iznajdljivosti ipd. v življenju. Ne da skoz vanje rinemo jim vse k riti prinesemo, se skoz z njimi ukvrjamo, potem pa samo čakajo kdaj se bo kaj zgodilo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 11:25:20   
ronja
Tisti pljunek , ki ga občutiš ti , pa v bistvu ni letel na mamice, ki imate otroke doma, temveč na tiste posameznike, ki se doma radi igrajo vrtec in otroke po nepotrebnem obremenjujejo in dušijo, ter na tak način ( po mojem mnenju) izničujejo vso pozitivnost tega, da imajo otroke doma in ne v instituciji, v kateri pač določene zadeve moramo početi....

Hehe, pelin, veš, kaj je pa meni smešno? Na eni temi praviš, kako je vrtec nujno potreben za razvoj otroka, ker se samo tam lahko naučijo svega i svašta, česar otroku zdolgočasene upokojenke ali nešolane mamice res ne morejo dat, po drugi strni pa bognedaj, da bi doma delali nekaj, akr tudi v vrtcuuser posted image .

Lej, dokler mi virtualno ljudje očitajo tako zanemarjanje otrok (ker sem skoz za računalnikom) kot pretirano ukvarjanje z njimi, ste mi težko neka referenca in se pač bolj zanesem na realne ljudi v življenju, tudi recimo vzgojiteljice, ki pa zanimivo pravijo (čisto vse, ki so kdaj mele punci), da sta zelo samostojni in družabni, ravno obratno od vsega, kar je napisano v članku;). In dokler mi babice rečejo, da je neverjetno, kako se zanata lepo sami igrat in dokler jima lahko komot rečem: punci, grem dat svita spat/moram nekaj naredit/... pa bosta dali mir in dokler se vsak dan po zajtrku sami zaigrata kar tako... ja, se opravičujem, če ne vidim problemauser posted image

Če bi mi težili, da se moram z njima igrat ves čas ali če se ne bi sami igrali, bi se pa zamislila, ja. Samo v reali kljub tvojim predpostavkam ni tako;).
Razlog, da počnemo še kaj, je pa to, da je to vsem fajn. Če mali ne bi uživali, se nam ne bi dalo, če bi bilo nam muka, pa tudi ne. Vsega, kar bi bilo kao dobro zanje, tako ne moreš delat, potem pač delaš več tistega, kar je tudi tebi bližje. Eni več pojejo, eni več ustvarjajo, eni več hodijo po gorah,... Po moje to počnejo vsi starši, samo da nekateri pač tega ne pišejo sem gor. Ni pa to nič takega in nobena ne reče, da je to ne vem kaka znanost. Kar se planiranja tiče - jaz si ne upam planirat nič razen knjižnice, ker mamo takrat pač rok, ko moramo vrnit knjige. Ostalo pa delamo, ko je pač prilika, čas in volja.

Je pa hecno, ko praviš, da je otrokom boljše, če nič ne počneš z njimi, da naj bi jih doma obvarovale pred vsem, kar MORATE delat v vrtcu - kot da to, da MORATE, ni bilo sprejeto zato, da bi bilo za otroke dobro;). Hkrati pa praviš da je vrtec alfa in omega in samo tam se vsega naučijo;). Ni to malo čudno? Zakaj otroci ne bi doma risali, barvali, delali rakete iz balona itd...? Zakaj bi bilo to slabo, če se dogaja doma, pa dobro če se dogaja v vrtcu? To je nelogično.
Razlog, da počnemo to doma je isti, kot da počnete to v vrtcu: da se majo otroci fajn, da se jim kaj dogaja (ne cel dan, večinoma pa recimo 1x na dan), sproti se še kaj naučijo, če so lih pri volji, predvsem pa je vsem luštno. Koliko česa kateri otrok rabi, je različno - od otroka in faze. L. recimo zdaj ni preveč za poizkuse, jih delava velikokrat sami z R., ker njej pa to ful dogaja. L. se rajši samo cartka, kar se pa R. ne da več toliko. Prej je bilo pa obratno.

Ma, kaj pa vem, jaz mislim da je otrokom ena vodena aktivnost s starši na dan čisto dovolj (da se skupaj vsedejo pa nekaj ustvarjajo, igrajo kakšno igrico, itd)... Ker moji niti zdržijo ne več, jim to tudi postane dolgočasno - da jim non stop govorim kaj naj počnejo. ...pa če sta tamaldva v vrtcu ta dan potem sta itak najbolj srečna če lahko celo pop letata prosto po prešernu :-)

Tak mamo tudi mi;).

Originalna tema je bila o prezasipanju otroka z idejami, animiranjem in pozornostjo, vendar tega se mama, ki ima tri predšolske otroke doma, ki obenem še sama kuha in pospravlja, pere, lika in nakupuje, niti ne more iti. Niti če bi želela.

user posted image Oujeuser posted image

Pelin, veš, kot si rekla,da si dobila zdravilo za starejšo pupo - mi smo to zdravilo dobili že, ko je bila stara 17 mesecev - z njo se nisem mogla non stop ukvajrat že med nosečnostjo, ker sem morala bruhat vmes, pa med drugim sem bila tudi v bolnici. Nikoli se mi ni dalo zlagat kock in še marsikaj in to počnejo sami. So pa stvari, ki jih vsi radi delamo in to delamo skup: recimo kuhamo, ustvarjamo, itd... Onidve mata svoj projekt, jaz svojega, sedimo pa skup, ja. Včasih ondve ustvarjata, jaz pa klofam po račkotu in ju dušim, hehe.


In če imaš otroke sam tam nekje od 6 zjutraj do 5 popoldan, je to precej časa, ko otrok rabi tudi animacijo.

Tudi podpis.

Jaz bi si včasih odkrito rečeno želela, da bi lahko sojim otrokom dala vso sebe, dokler so taki mali čižoti, vendar dolgoročno gledano vem, da to ne bi šlo oz. bi mi manjkalo vse tisto drugo. Zato mi je bilo fajn it nazaj v službo, recimo. Trenutno imam spet tremo, ampak upam, da bom spet padla not:) Malo se pa tudi že veselim, sem ugotovila zadnjič:).

Paštetka, ronje marketing ne zanima. Kar napišem, je kot ideja, zato ker tudi sama pobiram ideje od drugod. Nikoli nisem rekla, da je karkoli od tega znanost. So pa otrokom dostikrat važni detajli (vsaj mojim). To tudi vzg. dobro znajo in tržijo;).

Se pa večkrat vprašam, zakaj gre ljudem toliko v nos to, kar napišem. (sploh, kar dam na blog, ki ga nikomur ni treba brat, moraš posebej kliknit, da prideš do njega;) Nikoli nisem rekla, da se kaj hudo ukvarjam z njimi ali da delamo ne vem kake projekte- delamo to, kar delajo tudi drugi starši, ideje pa si izmenjujemo tudi prek neta, ker je to hitro in učinkovito. Če rečem prijateljici, kako se skuha domač plastelin, je vsa vesela, če ji povem recept, če ga napišem, se gem pa fensi šmensi. Nikoli štekala, se priporočam za razklago:).

Evo, ves ta čas sta se punci sami igrali, R. je enkrat prišla s prošnjo, da ji dam polnit baterije od fotkiča, ker tega pač sama še ne more (mamo vtičnice zaščitene zaradi malega). Res sem vmes zibala malega, ker mu zobki nagajajo in je rabil malo cartanja, ampak to zame ni izsiljevanje. Zdaj on lepo spi in onidve se igrata - sami, hehe.

Kar se organizacije tiče, pa sva enkrat že s čažano debatirali, ker se je meni slišalo ludo organizrano njeno življenje, njej pa v reali čisto ničuser posted image : njej je lažje, če ima nekaj vnaprej splanirano, meni to ne znese, pa mi je lažje, da sproti vržem skup, ker se mi zvečer ne da še tega delat. Smo različne, pa se čisto razumemo tam (in v živo).

Pelin, kar se pa sodenja v virtuali tiče, veš, komot bi ti napisala, da se pa meni strašno smilijo tvoji varovnački v vrtcu, ker ti delaš z njimi to, kar delaš samo zato, ker to MORAŠ delat;). Tako si namreč napisala... Čeprav v reali verjetno ni tako (upam).

< Sporočilo je popravil ronja -- 21.12.2012 11:31:43 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 13:03:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ko sem pa začela malo analizirat vsebino, sem pa videla, da je vse to kar jaz delam brez nekega plana in predpriprav/priprav, brez da to prej zapišem al preberem, premislim, tam zapisano, zanalizirano, kategorizirano in nekako "v bukvo" format spravljeno in samo zato zgleda hudo fensi in komplicirano,


Tu je bistvo. Sem že enkrat napisla Ronji, da se zna dobro prodat user posted image (veza objava na blogu dejavnosti z otroci risanke in kokice)

ma ja, pelin sploh ne pošteka kok je simpl vse skup; je že v malhi - ženske s te teme bi lahko skupaj napisale eno knjigo na to temo in bi bila legendarna enciklopedija, ki bi šla za med user posted image

p.s. pelin sploh te ne branim (vsaj ni bil moj namen) - sem mislila da "branikm" ravno nasprotno, razlagam te ženske s teme in kaj je imo point tega (tvojega) videnja. sam če je pa oboje "ubranjeno" - I take it; uuuh I feel almost like Gandhi user posted image

Mateyka, še vedno upam na tvoj blog user posted image


maš ZS. če ti je dovolj ok, boš vzela ponudbo user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 13:14:36   
chezAnA
V glavnem, vsega skupaj je v bistvu kriv moj mož. Je včeraj za večerni film izbral eno zamorjeno in zateženo stvar. Če bi izbral romantično komedijo, bi potem jaz lepo zrelaksirana v miru in objeta zaspala (in se še enkrat ugriznila v jezik, pa se tule sploh ne bi oglašala), tako pa sem mozgala in poskušala iz glave pregnati prizore do pol štirih zjutraj, tudi s pomočjo RR. Čeprav moram povedati, da je zgodnjih jutranjih urah še bolj dolgočasna kot čez danuser posted image

V glavnem, saj sploh ni pomembno. Mislim in bom še enkrat poudarila (skuštrana je to dobro prej povedala), da vsaka mama poskuša po svoji vesti in po najboljših močeh narediti najboljše za svojega otroka, vsaka na svoj način, ki njej in družini najbolj ustreza. Kaj si pa o tem mislijo drugi, pa je v bistvu čisto brez pomena. Eto, to bo si morala prej misliti, pa se sploh ne bi oglasila. Kaj češ, pozna ura in razrahljani živci.

Pelin, lepe praznike ti želim. Naj se Kristus rodi tudi v tvojem, otrokom tako predanem srcu. (pa to se zdaj nič ne zafrkavam. Jih moraš imeti strašno rada, da si upaš dregniti v naš panj domačih mamic in vedeti, da te bomo popikale kot ene divje čebele:) Še vedno pa mislim, da bi se midve v bistvu čisto dobro razumeli, če bi se osebno poznali in bi videla, da le ni vse čisto tako, kot tule gor izpade.

< Sporočilo je popravil chezAnA -- 21.12.2012 13:15:35 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 14:51:24   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


V glavnem, vsega skupaj je v bistvu kriv moj mož.



user posted image user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 16:48:28   
mari1234
Jao, Pelin user posted image Me je imelo, da napišem nekaj krepkih a me je med čakanjem sistema na ringaraji, da se sploh kaj odpre, malo minilo.
Zgleda, da jim zanalašč vse šteka, da bi se manj kregali user posted image
Pa vseeno: saj tule se lahko krešejo mnenja ali je ta vzgoja bolj primerna ali druga. Ampak, dokler ostajamo v okvirih, ki otrokom nudijo bolj kot ne spodobne razmere za odraščanje (bi rekla, da celo prav fajn, v večini primerov), se ti usajaš prav na napačnem koncu.
Večkrat preberem, kako z besedami vneto razlagaš, kako se zavzemaš za otroke, ki jim ni tako lahko, ki se soočajo s krutimi razmerami. Kaj če bi svojo energijo res porabila za to, da bi na tempodročju kaj premaknila. Delaš že na takem področju, kjer imaš za tako delovanje realne možnosti. Pa boš tudi ti bolj izpolnjena.
Ideje in nasveti mamic, ki imajo otroke doma so pa krasni. Pa tudi za tiste, ki jih ne uporabim, je čisto fajn, da so na dosegu.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 19:38:33   
pelin
Pelin, ne vem zakaj si tako nastrojena proti drugače mislečim? Saj ti ne delajo škode , ali? Sicer je zdaj adventni čas, probaj se približat tistemu, česar nas uči vera. (glede na tvoje poste v verskih temah sem razumela, da si verna - če sem te zamenjala prosim vzame predhodni stavek za brezpredmeten - poboljšaš pa se lahko vseeno

Uška...v bistvu sem to temo pričela jaz, ker sem pripopala link od članka, ki se mi je zdel zanimiv....članek niti ni nov...nanj in na nekaj podobnih smo bili opozorjeni na seminarju, kjer sem bila prisotna...skratka...glede tega članka sem prva povedala svoje mnenje jaz in....moje mnenje je tisto, ki ga dotični težko prenašajo...nikjer nisem napisala, da me moti drugačno mnenje...poudarila sem, da je moje pisanje le moje mnenje in asociacije na članek, ki sem ga prebrala...
Kaj ima tu vera zraven mi ni jasno...v čem naj bi se poboljšala po tvoje? V tem, da bi lažno kimala, če mi nekaj ni prav...v tem, da bi svoje mnenje podajala bolj ovito v prijaznost, preobleko...( po mojem mnenju boječe neodkrito...nezvesto sebi- v mojih očeh so takšni prihuljeni ljudje veliko večji grešniki kot jaz)....v tem da bi ob prebranem članku rekla, da tega pa še nisem zasledila....lahko bi...seveda bi lahko...pa se mi enostavno ne zdi prav...sicer pa...članek nisem napisala jaz...takega mnenja ni le avtor tega članka ...podobnega mnenja ,da takšno ravnanje z otroki ni dobro, imajo mnogi priznani strokovnjaki in preprosti ljudje...jaz sem v sebi le teorijo poskala v praksi in jo med drugim našla tule....drugi jo je pač drugje...tretji ( žal) nikjer...In če je po tvoje učenje vere v tem, da postaneš slep za zadeve in krivice okrog sebe...da le prijazno kimaš...da se delaš da nimaš svojega mnenja...potem imam občutek da v cerkvi ne sediva v isti klopi....očitno je v mojem okolju verska vzgoja potekala drugače...jaz okrog sebe v cerkvi vidim bolj malo takšnih sklonjenih, pritlehnih,vase zaprtih in za vsako ceno lažno prijaznih ljudi okrog sebe....znajo z glavo pokonci povedati svoje mnenje..znajo biti včasih kar neprijetno odkriti....znajo biti kot risi, če se gre za krivice...so pa tudi zelo verni...zato sem rada z njimi...taka kot sem...S takimi bom tudi po polnočnici z veseljem spila kuhančka pred cerkvijo in podebatirala o vsem mogočem...

Brskam po glavi, pa nimam pojma, kaj naj bi po tvoje delale narobe. Originalna tema je bila o prezasipanju otroka z idejami, animiranjem in pozornostjo, vendar tega se mama, ki ima tri predšolske otroke doma, ki obenem še sama kuha in pospravlja, pere, lika in nakupuje, niti ne more iti. Niti če bi želela.
Chezana...poglej potem tako ni panike...če se v mojem mnenju ne najdeš...potem ne vem zakaj do strele tako skačeš v zrak...saj pravim, da nisem nikogar poimensko izpostavila...če imaš ti v glavi glede tega razčiščeno in se ti zdi, da ne padeš med tiste , ki jih članek opisuje, se mirne duše ohladiš in ...naspiš v končni fazi...

Hehe, pelin, veš, kaj je pa meni smešno? Na eni temi praviš, kako je vrtec nujno potreben za razvoj otroka, ker se samo tam lahko naučijo svega i svašta, česar otroku zdolgočasene upokojenke ali nešolane mamice res ne morejo dat, po drugi strni pa bognedaj, da bi doma delali nekaj, akr tudi v vrtcu .
Ronja...veš men pa žal ni smešno, če mi ti non stop polagaš na jezik ( na monitor) besede, ki jih nikoli nisem trdila...to zadnje čase počneš kar dosti...pa ne vem, ali to delaš namerno ali ne...v bistvu nima veze je pa res, da je sitno...gre se zato, da nikoli nisem rekla, da enemu malčku nekako do treh let...poudarjam do treh let...ne bi mogla vse kar rabi nuditi ena topla ljubeča...pa čeprav ne šolana oseba doma... po tem letu otrok pač prične kazati potrebe po druženju s sovrstniki in je zato pač primernejši vrtec....zopet ni to zraslo na mojem zelniku ampak v glavah veliko bolj pametnih ljudi.
Pelin, kar se pa sodenja v virtuali tiče, veš, komot bi ti napisala, da se pa meni strašno smilijo tvoji varovnački v vrtcu, ker ti delaš z njimi to, kar delaš samo zato, ker to MORAŠ delat;). Tako si namreč napisala... Čeprav v reali verjetno ni tako (upam).

No to je tvoje mnenje, ki si ga očitno dobila tule gor in imaš pravico do njega...v razlago resnične situacije (ki mi je v bistvu sploh ni treba podajati...pa vendar...) lahko le rečem, da pod tem "morala" nisem mislila na to, da mi je z otroki težko delati...tu govorim o zadevah, ki se jih kot vzgojiteljica moram držati, ker me k temu dobesedno sili zakonodaja vrtca...letni delovni načrt vrtca...tandema...predpostavljeni...inšpekcija.....starši.......Če tega vsega ne bi bilo, bi marsikdaj lahko poslušali le želje otrok in jo mahnili čisto po svoje...pa se ne da...ne sme...v vrtcu ni kar tako kot na gmajni... že septembra mora vsaka vzg. narediti letni plan dejavnosti skozi celo leto, ki se ga je potrebno držati...o vsaki dejavnosti napisati pripravo in poročilo...pred vsako dejavnostjo, ki jo izvajamo nekje na javnem prostoru, je potrebno soglasje staršev....vse kar z otroki počneš je potrebno z vidika strokovnosti zagovarjati pred zaposlenimi, predpostavljenimi...pred starši....žal pred otroki ni potrebno, čeprav to pogosto počnem, ker se mi zdi, da so oni najbolj pravi naslov, ki mora izvedeti zakaj nekaj počnemo in zakaj druge stvari ne...Skratka to so zadeve, zaradi katerih se v vrtcu določene zadeve morajo dogajati, vendar po svoje ni rečeno, da je to vedno za otroke najboljše....zato pravim, da imajo otroci doma določene prednosti, ki jih lahko starši, če so tega sposobni izkoristijo....

Drugače pa tako Ronja...bom rekla tako kot pri Chezani...če se ti zdi, da se v članku ne najdeš...če v sebi veš da zadeve, ki so napisane tam nimajo s tabo nobene veze...potem je stvar brezpredmetna....pozabi jo...ne oziraj se nanjo...škoda časa....
Moje mnenje o teh zadevah je takšno kot je ...tvoje pa tudi....

V bistvu je stvar dosegla svoj namen....članek je bil prebran...mnenja so različna...in če sem poštena ,odzivi so takšni, kot sem jih pričakovala, ko sem zadevo obesila gor.....

(odgovor članu mari1234)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 19:57:39   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


uuuh I feel almost like Gandhi user posted image


user posted image user posted image user posted image

pelin, kako to, da se moras tako drzati letnega nacrta? ker pri nas ga pac predstavita ob zacetku leta, obenem pa vzgojiteljica vsakic pove, da je to njun plan in da je uresnicitev odvisna od otrok. tako da kaksne stvari ne izpeljejo, kaksno vlecejo zelo dolgo, kaksno pa nenacrtovano izvedejo. ostalo komentiram kasneje. mogoce celo kak drug dan user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 20:14:18   
pelin
p.s. pelin sploh te ne branim (vsaj ni bil moj namen) - sem mislila da "branikm" ravno nasprotno, razlagam te ženske s teme in kaj je imo point tega (tvojega) videnja. sam če je pa oboje "ubranjeno" - I take it; uuuh I feel almost like Gandhi

Matejka..veš saj nihče v bistvu ne rabi neke hude obrambe...smo že vse velike punce in znamo kar dobro poskrbet zaseuser posted image ...pa če smo že ravno pri tem ...nekako sem dobila občutek, da imaš občutek, da mi moraš vedno nekaj posebej razlagati, kot da imaš občutek, da sem rahlo mentalno prikrajšana...in potem imam spet nehote občutek, ki ni najbolj prijeten in ...eh...kaj praviš, če bi se poskušali vseh teh (tvojih in mojih)občutkov znebituser posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 20:21:11   
ronja
gre se zato, da nikoli nisem rekla, da enemu malčku nekako do treh let...poudarjam do treh let...ne bi mogla vse kar rabi nuditi ena topla ljubeča...pa čeprav ne šolana oseba doma...

Ja, po treh letih pa nešolane osebe niso dovolj, ne? Pa od kod vam ideje, da se otroci družijo samo v vrtcu, to mi ne bo nikoli jasno... Predšolskim otrokom pa res ni težko najt družbe, šolskim verjetno že težje, ker so vsi v šolah in popoldne veliko za računalnikom, pri predšolskih pa to ni nek strašen problem:).

.Če tega vsega ne bi bilo, bi marsikdaj lahko poslušali le želje otrok in jo mahnili čisto po svoje...

potem pa sploh ne razumem, kaj te moti, če pa mi to delamo?

Sama se strinjam s člankom, da otroci rabijo čas zase, da rabijo delat, kar jim pač paše ali samo sanjarit, karkoli, kar sem tudi že prej napisala. Samo da se meni ne zdi, da se tarkat dolgočasijo in da vem, da se moji punci znata dobro sami zabavat. Tebi pač ne, to je tvoje mnenje ampak glede na to, da ju nikoli ne vidiš, drugi ljudje pa, bo tako kot sem rekla - dokler me v reali ne bo čisto nihče opozoril,da ga mogoče tu serjem oz. bodo rekli ravno obratno, da je super to, kar delamo, pa da se vidi, da sta srečni in samozavestni in samostojni... in dokler mi bosta punci rekli, da jima je všeč doma, ker se lahko igrata, kar se hočeta ali gledata knjigice, ne da ju kdo moti... toliko časa se ne bom našla v tem, kjer me pač ti vidiš, čeprav mi direkt rečeš, da je letelo name;) (da se ravno tiste tu oglašamo;).

Pri nas v vrtcu je enako kot pri khurde - nam je vzg. pri tamali povedala, da so mislili met temo 1 teden, pa so jo meli 2 meseca, ker so jo pač tamali oboževali. Meni se je zdela super:). (čeprav ni šolana za vzg., sme pa delat na tem mestu z jasličarji)

mateyka, hehe, ghandi:D. Tudi sama sem bolj razumela, da braniš "mamice", ne pelin, hehe, vsake oči majo svojega malerja:).

Bi se pa podpisala pod mari, se splača razmislit in naredit prioritete;). Veliko stvari je narobe, ampak nekatere je malo težje spremenit in je treba met malov eč jajc, kot pa da obesiš gor link (mimogrede, nisi ti prva dala svojega mnenja o tem, ker je bil v 1. postu samo link in nič durgega;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 20:21:41   
pelin
pelin, kako to, da se moras tako drzati letnega nacrta? ker pri nas ga pac predstavita ob zacetku leta, obenem pa vzgojiteljica vsakic pove, da je to njun plan in da je uresnicitev odvisna od otrok. tako da kaksne stvari ne izpeljejo, kaksno vlecejo zelo dolgo, kaksno pa nenacrtovano izvedejo. ostalo komentiram kasneje. mogoce celo kak drug dan

Khurde..tudi pri nas ni vse skupaj vklesano v kamen...se da zadeve prilagoditi...raztegniti, zamenjati...vendar je pač potrebno za vsako spremembo v letnem planu, mesečnem sklopu...napisat v poročilu vzrok zanjo...in to zna biti včasih kar sitno zagovarjat, ker po mnenju velikih stricev in tet nad nami bi morali biti pravi vzgojitelji vedno sposobni zmotivirati otroke pri zadevščinah, ki naj bi jih izvajali...in hkrati izhajali iz želja otrok in hkrati skrbeli za varnost in hkrati....če imaš več let prakse si že sam letni plan narediš tako ohlapno in sebi na kožo pisano, da ga potem tudi lažje realiziraš....vendar ...kljub vsemu je lahko doma veliko bolj sproščeno...po željah posameznikov...impulzivno...na bazi presenečenja in nenapovedanih dogodkov...manj stvari je pač takšnih, ki jih nekako moraš in več takšnih, ki jih lahko...če si seveda človek za to...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 20:30:49   
pelin
Ja, po treh letih pa nešolane osebe niso dovolj, ne? Pa od kod vam ideje, da se otroci družijo samo v vrtcu, to mi ne bo nikoli jasno...
Ja takšno je mnenje marsikoga...marsikatere šolane in malo manj šolane glave...in v končni fazi tudi moje...tvoje je pač drugačno...to smo že večkrat debatirali...od kje mi ideja...nekako je nimam..imam nekaj izkušenj, ki izhajajo iz mojega osebnega družinskega življenja in pač nekaj strokovnih....vse se strnejo v tole mnenje...in ...mimogrede...spet obračaš moje besede....nikjer nisem napisala, da se predšolci izven vrtca ne morejo drugače družiti z vrstniki....vendar vsak ve ( no vsaj upam), da je tu in tam obisk zoo-ja, lutkovne predstave...obisk parka z igrali....nekaj drugega, kot vsakodnevno druženje z dvajset_imi vrstniki ...v dobrem in slabem....in brez budnih oči in ukrepanj mamic...

potem pa sploh ne razumem, kaj te moti, če pa mi to delamo?
V bistvu me osebno ne moti, ker ne zadeva mene...in tega tudi nisem napisala...imam o določenih zadevah le svoje mnenje in se z nekaterimi postopki , ki jih prebiram na tako imenovani temi , ne strinjam in jih najdem v članku...oz. ker so mi osebno za vzgojo otroka neprimerne in nesprejemljive...vendar to je moje mnenje...kaj do strele se tako ves čas vsajaš in jeziš, če si ti prepričana v svoj prav...kot sem že rekla...to je moje mnenje...ti imaš svoje...

Bi se pa podpisala pod mari, se splača razmislit in naredit prioritete;). Veliko stvari je narobe, ampak nekatere je malo težje spremenit in je treba met malov eč jajc, kot pa da obesiš gor link (mimogrede, nisi ti prva dala svojega mnenja o tem, ker je bil v 1. postu samo link in nič durgega;).

Ronja, in kaj si v bistvu hotela s temi jajci povedat?...Ker resnično ne vidim povezave s tem, ko sem pač kot zanimivost dala članek gor....za to nekako nisem rabila posebnega poguma...tudi za pomoč pri otrocih, ki imajo težave...je ne rabim preveč...to je bol nekako samoumevno...no ...v bistvu se pa da tudi v tem najti smisel....ja...človek mora imeti resnično jajca, da v prvi vrsti prizna sebi, da ga nekje v vzgoji svojih otrok biksa...takšnih jajc pa marsikdo nima...

< Sporočilo je popravil pelin -- 21.12.2012 20:48:29 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 20:46:16   
chezAnA
Pelin, sem med kuhanjem kosila razmišljala ravno o tem, zakaj me je tale tema tako vznemirila.

Poglej, mame, ki imamo otroke doma, imamo še eno skupno lastnost (poleg očitne, torej, da iščemo ideje, kako preživeti čas z otroki na kak fajn način). Kar velik del dneva smo same, brez odraslih ljudi okoli nas. In ženske, ki se takole virtualno nekajkrat na teden "srečamo," imamo med seboj nakakšno vez, virtualno prijateljstvo. Druga drugi damo možnost, da rečemo kakšno odraslo, da se malo sprostimo in pogrejemo druga pri drugi. Seveda smo različne, logično, ampak do zdaj nam to ni delalo nekih velikih problemov (ok, z ronjo sva imeli nekaj debat in skuštrana postane vedno utrujena, ko prebere kaj mojega načrtovanja, ampak mislim, da znamo z enim spoštovanjem shajati ena z drugo in se celo malo obogatiti.) To je nekako tako, kot če bi jaz zdaj dreznila v eno skupino nosečk ali pa svežih mamic na njihovem čveku in jim rekla, da dušijo svoje otroke, da jim onemogočajo normalno otroštvo, da jim ne dajo topline ... Mislim, da vi vse januarke/februarke/katerikoli drug mesec skočile in me milo rečeno poslale nekam. In konec koncev je tako tudi prav. Saj jaz nisem v njihovi situaciji in jih nimam kaj obsojati. In enako velja tudi za tebe in našo temo.

"V zrak sem skočila" zato, ker se je tema začela odvijati čedalje bolj v nesramno in zasmehljivo smer do tistih, ki se za svoje otroke trudimo po najboljših močeh, po večini pa smo bile deležne obsojanja od ljudi, ki si teme niti niso dobro prebrale. Ne pa zaradi članka. Ta je za moje pojme zapisan slabo (zelo slabo, površno in posplošeno), na to temo se da spisati in najti tudi kaj boljšega. In ne, v njem se nisem prepoznala.

Še vedno pa nisem dobila odgovora na vprašanje, kaj te na nas tako hudo moti, kaj naj bi delale tako narobe. Mogoče ti lahko pojasnim kaj, česar prej nisi vedela in boš pametnejša za eno spoznanje in izkušnjo nekoga drugegauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 21:02:01   
chezAnA
mari1234, hvalauser posted image za pohvalo.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 21:04:22   
ronja
tu in tam

Pa saj ne živimo izolirano:). V našem nadstropju je 5 predšolskih otrok, poleg mojih 3. Ne gremo vsak dan v zoo, gremo pa vedno nekam ven - na igrišču so po vrtcu vedno otroci, vsaj tu:). Dopoldne kakorkdaj, ker je odvisno od vremena (babice grejo ven bolj v lepem), v zooju so vedno. Kar se pa budnih oči in ukrepanj tiče, je pa dosti vseeno, ali so to mamine ali vzgojiteljičine, saj oboje ukrepamo, če grejo zadeve predaleč.
Da te moti, ti ni treba napisat, saj se ves čas jeziš;). Tudi sama praviš, da ne boš tiho, če je nekaj narobe torej te moti. Ampak izrazoslovje niti nima veze. Kolikor sem zdaj uspela dešifrirat, ti grejo v nos teme. No, pri nas je do tem (kadar se meni da s tem ukvarjat) prišlo takole: punci sta strašno uživali na rojstnih dnevih in sta celo leto sanjali, kako komaj čakata naslednji rojstni dan, da bosta spet meli vse na eno temo. Potem sem videla teme v vrtcu in ker so nas vzg. dostikrat prosile za sodelovanje, sem si rekla, saj bi lahko kaj takega delali tudi doma. In smo probale. In potem sta totalno uživali in ves težili, da bi onidve spet teme. Eto. Ni mi treba oddajat poročila, lahko poslušam želje otrok in včasih si pač želita marsikaj na eno temo;). Če to ne bi bilo otrokom všeč, ne bi obstajali tematski rostni dnevi:).

Zakaj ti odgovarjam? Zato ker si posmehljivo napisala, kako se ti smilijo moji otroci, ki jih še nikoli nisi videla in ki se realnim osebam, ki jih poznajo, zdijo srečni;).

za to nekako nisem rabila posebnega poguma...
Ma point exactly;).

V vzgoji ga vsi tudi biksamo, po mojih izkušnjah, sem ga najbolj biksala, kadar sem poslušala druge, ne pa sebe;). Zato zdaj pač ne začnem dvomit vase samo zato, ker se tebi zdim grozno dušeča do svojih otrok;).
Včasih delamo celo ravno nasprotne napake: enkrat premalo, enkrat preveč,... ne moreš ves čas hodit po tanki črti;) Sploh ker je za enega prav to, za drugega pa drugo;)

Hedviga, če bi prišla ob 17h domov, tudi mi ne bi vsega tega počeli - mi imamo pred tem še 10 ur časauser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 21:04:38   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

p.s. pelin sploh te ne branim (vsaj ni bil moj namen) - sem mislila da "branikm" ravno nasprotno, razlagam te ženske s teme in kaj je imo point tega (tvojega) videnja. sam če je pa oboje "ubranjeno" - I take it; uuuh I feel almost like Gandhi

Matejka..veš saj nihče v bistvu ne rabi neke hude obrambe...smo že vse velike punce in znamo kar dobro poskrbet zaseuser posted image ...pa če smo že ravno pri tem ...nekako sem dobila občutek, da imaš občutek, da mi moraš vedno nekaj posebej razlagati, kot da imaš občutek, da sem rahlo mentalno prikrajšana...in potem imam spet nehote občutek, ki ni najbolj prijeten in ...eh...kaj praviš, če bi se poskušali vseh teh (tvojih in mojih)občutkov znebituser posted image


glej, sama si uporabila besedo branit. jaz sem samo odgovorila v tem stilu. je pa bilo čisto v šaljivem tonu (uporaba narekovajev pri branjenju etc..), ne smrtno resni stavki..
načeloma ne morem veliko pomagat da si ti po svoje interpretiraš moj načeloma nevtralen odgovor. jaz sem samo želela javno povedat in delit (ko je že tema o tej temi) kaj se je dogajalo v moji glavi, ko sem srečala to temo. da je bil moj prvi vtis podoben tvojemu, da pa po podrobnem pregledu ugotavljam delam dosti stvari ki jih tudi one izvajajo, samo bolj kaotično in nenačrtovano (brez kakega preučevanja literature) user posted image
odgovor namreč ni bil namenjen samo tebi osebno, je javen, tudi za katero drugo, če je imela podobne izkušnje (če si opazila, sem zajključila post z vprašanjem drugim, če imajo isto ali podobno izkušnjo z dojemanjem te teme). poudarila sem, da se meni tako zdi; začela sem s, citiram: jaz pa mislim.., naslednji odstavek: imho je keč.. - če ne veš imho pomeni moje skromno mnenje - povsod sem skušala povedat da je to moja izkušnja. tako da ja ne bi prišlo do kakega nesporazuma.
zdej, če ti to daje občutek da te vidim rahlo mentalno prikrajšano - kaj naj rečem? jaz sem rahlo šokirana nad takim videnjem user posted image delno mi je pa smešno, ker je tako absurdno in "iz ovinka" z moje pozicije; I mean what are the chances da mi kej tazga nenamenoma rata? user posted image ne skrbi, ne vidim te tako in niti ni bojazni (ulala spet ena "občutljiva" beseda user posted image ), da bi se kdaj lotila takega pisanja (ne vem, nisem tak človek). user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.12.2012 21:10:51 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 21:05:20   
uškinamama
Pelin, članka sploh nisem prebrala.
Če pa nisi razumela na kaj so se nanašale moje besede , potem kdo sem jaz , da ti razlagam user posted image (da se ne boš počutila mentalno prikrajšana, kot si se izrazila).

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
21.12.2012 21:08:16   
pelin
Še vedno pa nisem dobila odgovora na vprašanje, kaj te na nas tako hudo moti, kaj naj bi delale tako narobe. Mogoče ti lahko pojasnim kaj, česar prej nisi vedela in boš pametnejša za eno spoznanje in izkušnjo nekoga drugega

Nekako se ne grem več..ker vem, da me boste spet skljuvale kot kokoši ubozga črva....no...ker ne morem iz svoje kože in da ne boš rekla, da kar nekaj bluzim bom reskirala, ker še vedno upam, da se boste pa le malo ustavile......moti me vaša pretirana načrtovanost...v smislu imamo ta kotiček , pa oni pa tretji...ja ljube duše...vaš otrok je tam doma...dajte mu pustiti, da si sam ustvari kotičke tako kot mu paše in s tistimi stvarmi, ki jih ON želi....moti me poveličevanje preprostih vsakodnevnih dogodkov in dejavnosti, ki naj bi bile samoumevne, spontane...narejene z nekim veseljem in ne zato, ker se pač odločite ob ponedeljkih pač ustvarjat ali oktober posvetiti vremenu...moti me , ko pravite da ste določene stvari delale skupaj z otroki ali pa so jih naredili otroci ...ali pa je rečeno otroci so delali to in to...ko pa pogledaš izdelek, pa vidiš, da je otrok zraven delal le z očmi in nič drugega...pa še bi se dalo...pa nimam več jajcuser posted image ...To moti mene...razumeš...mene ...v končni fazi pa nikogar ne silim, da mora motiti tudi njega...

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?