|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 9:08:26   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Če je vprašanje voda ali čaj, potem definitivno čaj. Odvisno kako "žejnega" imate doma. Naša je precej žejna, zato ne pustim, da pije vodo kar naprej. Zalijem čaj do onemoglosti, ponudim kak domači sok. Voda je že dobra in zdrava, vendar pa vseeno voda tudi izpira snovi iz telesa. In če je malček malo manj ješč, ali recimo bolj razigran, da gre vse "ven iz njega" potem sama voda ni najboljša. Kot pravim. Pri nas popije na dan zgolj dva majhna kozarčka vode. Enega zjutraj, enega zvečer, kot je to navada, vmes pa nadomeščamo s čaji in sokovi.


Do onemoglosti zalit čaj ni nič drugega kot voda.
Sicer nisem iz stroke tako kot tvoj mož pa vendar mi logika nekako pravi, da snovi iz telesa izpira tudi čaj, seveda v res ogromnih količinah, tisti 1 liter dnevno (več itak večina skoraj ne popije) pri odraslem človeku bolj malo naredita. Tako da res ne vem, v čem bi bila čaj in sok boljša od vode. Lahko morda postrežeš z razlago? Tvoj mož bo verjetno vedel in me res zanima še strokovna razlaga. user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 10:10:15   
kalisi
A ni vseeno? Voda ali čaj? Če ni ravno pravi čaj in ga dojenček ne spije na hektolitre. Bebe čas je bolj ali manj obarvana voda z nekaj okusa in snovi iz zelišč, enako pa velja za ostale neprave čaje. Še nisem slišala, da bi koga pobralo od pitja vode ali čaja. Sem pa že slišala za dehidrirane ljudi in tudi dojenčke. Sicer jaz moji dajem za pit vodo, ker tudi z mojim samo vodo za žejo pijeva. Sokov pa ne kupujemo, ker je to samo sladkor v preobleki. Sicer pa bodo vsi preživeli, ali bodo pili čaj, vodo ali pa sok.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:11:25   
dota
To, da nalivanje z vodo ni lih mati vse modrosti ni neka nova doktrina. Isto s čajem.

Ko sem bla noseča sem bila nenormalno žejna in sem se nalivala z vodo ker je to ja zdravo. Pol sem pa začela z radensko, ker sem jo bila vajena že od malega, pa mehurčki so mi pasali. To je blo tko ene tri flaše na dan.
In sem enkrat dohtarci z velikim napadom slabe vesti 'ker mehurčki skodujejo otroku' pač povedala in jo vprašala al je voda boljš al naj kak čaj raje. In sem bila nemalo presečena nad odgovorom.
Da vsekakor je od predlaganih zadev najboljša radenska. Da pa naj vzamem uno manj mehurčkasto al pa negazirano, ker ima pač radenska poleg H2O še druge snovi noter, minerale pa tko. In je vsekakor boljša od navadne vode in od kakega umetnega čaja. Če že pijem čaj naj raje kakega domačega šipkovega in podobno, ne pa kakih umetnih sadnih. Raje ''zeliščne'' ala planiski, bebe in podobno.

Kasneje ko sem dojila pa smo imele še eno podobno epizodo, ker sem se dobesedno nalivala z vodo in čajem, ker sem bila prepričana, da pa moram fuuul pit, ker delam mleko in sem tko spila na dan v povprečju okol šest do sedem litrov tekočine. In me je čist nakurila da pretiravam in da ni zdravo, ker kakor je reku Lukka, da spiram snovi iz telesa in da naj raje pijem manj in bolj ''kvalitetno'' (kvalitetne čaje in mineralne vode).

Drgač pa pr nas pijemo pestro. Vodo, sokove za redčenje (ala bezgov in podobno domače pridelave), radensko, domače sokove made by babi.... Včasih kako kokakolo, kokto in podobno. Mož še kak pir. Potem se pa počasi konča.

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:40:34   
tashq
mamo samo mi ta sladko doma?user posted image
kot dojenčici sem ji najprej ponudila vodo-ni šlo, potem nesladkan čaj-ni šlo, potem sladkan čaj-in je končno začela pit!user posted image
zdaj pri treh letih pa pije kupljene ali domače sirupe, občasno sok ali čaj (obvezno sladkan), letos poleti pa smo jo končno navadili, da popije še kakšen deci vode na dan. drugače je pa zelo žejna punca, poleti popije tudi več kot 2 litra na dan.
sem jo že velikokrat probala navadit na vodo (sem rekla, da nimamo sirupa doma in ga skrila), pa sem ugotovila, da je punca dobesedno raje žejna, kot da bi pila vodo...user posted image

če bi pa lahko izbirala, kaj bi moj otrok pil, bi pa ponudila nekako pol dnevne količine tekočine vodo in pol nesladkan čaj (zeliščni, domači).

< Sporočilo je popravil tashq -- 30.10.2013 11:43:16 >

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:45:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: dota
..ker sem bila prepričana, da pa moram fuuul pit, ker delam mleko in sem tko spila na dan v povprečju okol šest do sedem litrov tekočine.


6-7 litrov ni normalno. dvomim, da sem sama sploh sposodbna spit več kot 4 litre čez dan. 4-5 je itak meja. me preseneča, da to ni bolj splošno znano..

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:50:12   
Katy78
Jaz sem v drugi N morala več piti, ker sem imela izvide urina ves čas slabe. No, pa sem pila in se je organizem tako zelo navadil, da sem bila ves čas žejna in sem spila po 4 litre na dan (pa ni bilo poletje), tako da 4l so moj maksimum, ki ga izven nosečnosti nisem nikoli uspela presežti, niti približno. Jaz spijem ca. 2l na dan, največkrat manj kot 2l.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:53:05   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: dota
..ker sem bila prepričana, da pa moram fuuul pit, ker delam mleko in sem tko spila na dan v povprečju okol šest do sedem litrov tekočine.


6-7 litrov ni normalno. dvomim, da sem sama sploh sposodbna spit več kot 4 litre čez dan. 4-5 je itak meja. me preseneča, da to ni bolj splošno znano..


Itak ni normalno. Vsaj ne zame.

V nenosečem stanju jst spijem nekje okol litr pa pol na dan. Več ne gre. Ne čutim potrebe. Na šihtu sem lahko cel šiht brez pitja, ker pač ne čutim žeje. Da mi neki fali opazim, ko me začne glava bolet. Zato moram met skoz uno flašo vode na mizi, da me opominja da moram pit.
Isto je recimo pri športanju. Moram zavestno piti, ker ne čutim, da sem dejansko žejna.

Otrok je pa po meni. Ful malo pije, no za povprečno pijoče ljudi. Pediatrinja pravi, da dokler vpraša za pit, ko začuti žejo je okej, naj ne silimo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 11:56:48   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: dota

To, da nalivanje z vodo ni lih mati vse modrosti ni neka nova doktrina. Isto s čajem.

Ko sem bla noseča sem bila nenormalno žejna in sem se nalivala z vodo ker je to ja zdravo. Pol sem pa začela z radensko, ker sem jo bila vajena že od malega, pa mehurčki so mi pasali. To je blo tko ene tri flaše na dan.
In sem enkrat dohtarci z velikim napadom slabe vesti 'ker mehurčki skodujejo otroku' pač povedala in jo vprašala al je voda boljš al naj kak čaj raje. In sem bila nemalo presečena nad odgovorom.
Da vsekakor je od predlaganih zadev najboljša radenska. Da pa naj vzamem uno manj mehurčkasto al pa negazirano, ker ima pač radenska poleg H2O še druge snovi noter, minerale pa tko. In je vsekakor boljša od navadne vode in od kakega umetnega čaja. Če že pijem čaj naj raje kakega domačega šipkovega in podobno, ne pa kakih umetnih sadnih. Raje ''zeliščne'' ala planiski, bebe in podobno.

Kasneje ko sem dojila pa smo imele še eno podobno epizodo, ker sem se dobesedno nalivala z vodo in čajem, ker sem bila prepričana, da pa moram fuuul pit, ker delam mleko in sem tko spila na dan v povprečju okol šest do sedem litrov tekočine. In me je čist nakurila da pretiravam in da ni zdravo, ker kakor je reku Lukka, da spiram snovi iz telesa in da naj raje pijem manj in bolj ''kvalitetno'' (kvalitetne čaje in mineralne vode).

Drgač pa pr nas pijemo pestro. Vodo, sokove za redčenje (ala bezgov in podobno domače pridelave), radensko, domače sokove made by babi.... Včasih kako kokakolo, kokto in podobno. Mož še kak pir. Potem se pa počasi konča.


Ja no, saj, česarkoli boš spil v enormnih količihah, bo spiralo koristne snovi iz telesa ne pa samo voda, ker kot sem jaz razumela Lukka, je govoril samo o vodi da je tista, ki v prevelikih količinah spira dobre stvari iz telesa. Sicer pa itak večina ljudi niti približno ne spije toliko, da bi jim katerakoli tekočina lahko spirala poleg slabih še dobre snovi.

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 23:45:59   
Lukka
Voda je že ok, samo ne pretiravat. Ok, pač naj vsak sam presodi kako in kaj. Ampak pri nas je pač režim tak, da jo spije na dan dva ali največ tri kozarčke, ostalo so čaji in domači naravni sokovi razrečeni z vodo.
Enostavno je tako, da sama voda čisti. Voda je namreč naravno čistilo. In splakuje. Otrok pa, če je pojedel kosilo, kasneje se igra in poskakuje, leta za kužkom je žejen. In osebno pač takrat ponudim domači sok ali čaj, saj le ta ostane nekaj dlje časa v telesu in posledično preprečuje tako dehidracijo kot tudi veže nase minerale in druge snovi v želodčku. Če bi ponudil vodo, bi pač stekla skozi.
Dam ji pa zjutraj na tešče takoj vodo, ker pa "zbudi" in spodbudi organe, da po prespani noči začnejo hitro delovat. Voda in samo voda zagotovo NI najboljša rešitev za malčke. Vsak pa naj presodi sam in se posvetuje s svojim zdravnikom.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pitje čaja ali vode?
8.5.2014 13:38:52   
speliica
čaj resda do neke mere obarva zobe, vendar se jaz nebi sekirala saj mu bodo mlečni izpadl, važno je da čaj ni pravi....sama tudi popijem veliko čaja ali kave, obarvanost pa je izboljšala kvalitetna el.zobna ščetka :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?