|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 10:02:51   
ronja
Jaz sem razumela, da dete spi, ČE se tišči nje. Če se ne tišči, se pa zbudi. Tako je bilo dostikat pri nas, sploh ob prelomnicah, zobkih itd... V tem primeru pomaga, da se stisneš k njemu, da te čuti in potem spi. Pojavi se seveda težava, če ti v tem položaju ne moreš zaspat, ampak to pri nama ni problem, zaspiva kakorkoil kjerkoi in kadarkoli, mava dovolj minusa za to:D.

So pa tudi otroci, ki se nočejo stiskat in se zbujajo, če so med starši ali če so kje nagneteni (moji niso taki, so vsi une stisljive sorte, imam pa tako nečakinjo, ona rabi mir in svojo posteljo, že od rojstva dalje). Če se tvoj otrok zbuja ker se tišči in ne zato, ker se neha tiščat, potem ga seveda daj v svojo posteljo in naj v miru spi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 11:37:18   
neli365
Probali smo ga dat v postelji, pa je bilo še slabše.
Pelin in kako ga naj navadim, smo probali enkrat po tričetrt ure tuljenja, je končno zaspal v v tistih 40 min. ko bi naj spat se je xkrat zbudil in še huje tulil, ker je bil čisto zbegan. In kaj zdaj ga naj pustim da bo kričal cele nočiuser posted image
Tega ne morem.
Ni problem da spi z mano v postelji, ampak ker hoče spat na meni!!

Alergičen je na svojo posteljico, pa stoji skozi zraven najine. Že ko ga not dam dobre volje, se začne v njej jokat, ker enostavno noče bit v njej in pika.
Očitno bomo pač morali to skozi dat pa bo. Samo rezervni križ bo rabila zjutrajuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 11:40:54   
ronja
Pri eni punci v skupini so dajali otroke v malo posteljico, kadar so bili slabe volje. En otroček je zato zasovražil malo posteljico in doma ni več hotel spat not - se je začel jokat, če so ga dali not. So mu kupili veliko posteljo in je bilo ok - je pa trajalo, da sta ugotovila, kje je fora... Vprašaj, če je slučajno to trik...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
13.2.2013 12:24:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 15:09:31   
Paštetka
Metuljček, zakaj misliš, da sem se vzdržala komentarja user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 15:20:55   
pelin
Pelin in kako ga naj navadim, smo probali enkrat po tričetrt ure tuljenja, je končno zaspal v v tistih 40 min. ko bi naj spat se je xkrat zbudil in še huje tulil, ker je bil čisto zbegan. In kaj zdaj ga naj pustim da bo kričal cele noči
Tega ne morem.
Ni problem da spi z mano v postelji, ampak ker hoče spat na meni!!


Neli...zakaj pa je pri 8 mesecih začel spati pri vama? Kje pa je prej? Osebno tudi midva nisva mogla zdržati , če se je kdo jokcal v postelji, tako kot to nekateri lahko počnejo...vendar me res zanima...zakaj ste ga začela jemati v posteljo šele pri 8. mesecih...razumem, da se nekateri zelo otepajo spati na svojem, če že ves čas od začetka spijo pri starših...toda, če je dete že bilo toliko časa v svoji posteljici, ne vem zakaj ste to opustili....je pa res, da se otroci zelo hitro navadijo na to in sedaj verjetno nekako ne želi nazaj, ker je po svoje rad ob vama, po drugi strani pa očitno trpi ,ker se zgleda ne naspi...pa ti vsekakor tudi ne...


Pri eni punci v skupini so dajali otroke v malo posteljico, kadar so bili slabe volje. En otroček je zato zasovražil malo posteljico in doma ni več hotel spat not - se je začel jokat, če so ga dali not. So mu kupili veliko posteljo in je bilo ok - je pa trajalo, da sta ugotovila, kje je fora... Vprašaj, če je slučajno to trik...

Ja tole bo ja .....otrok že od 8 meseca spi pri niju v postelji in ne mara v posteljico...pa je vseeno vrtec zato kriv...čeprav dete takrat še zdaleč ni hodilo v vrtec...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 19:09:29   
neli365
Začel je spati pri nama, ko so ga zobki začeli jezit in se je zbujal vsakih 15 min.ponoči, in ker z možem nisva bila sposobna stati ob posteljici cele noči, po dva tedna je to trajalo preden sta mu pokukala ven dva zobka in pri vseh ostalih zobkih je bilo isto. In zato smo ga dali na sredino in je bilo za odtenek boljše. Pač nisem stroj, rabim spanje, ker moram ob dveh malih otrokih funkcionirat čez dan, glede na to da smo cele dneve sami doma.
Mali se čisto normalno naspi, zjutraj je kot energijska bomba.user posted image  Sicer meni ni jasno kako.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 20:32:46   
m_o_i
posteljico daj cisto k postelji (z odstranjeno stranico). tak sem jaz imela od cca. 3h mesecev dalje. zaspal je v kinderpetu, cez eno uro je bil pri meni in se me tiscal. tako je spal do nekje drugega leta, potem pa je dobil svojo sobo s taveliko posteljo in je-kot sem ze pisala-novo situacijo cisto lepo sprejel.

kinderpeta oz. stranic ni maral od rojstva; ko se je zaletel vanjo(oblazinjeno, itak) se je zbudil in jokal na polno, da se je cisto prebedel. no, ko sem skapirala v cem je stos, sem dala stranico proc, kinderpet k postelji in smo spali user posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
13.2.2013 20:38:27   
Lili11
Cer.par zadev je taksnih kot pri nas.nas ne mara spat pr nama,spi v svoji posteljci.je pa velika razlika odkar hodi v vrtec in to na slabse.pa v vrtcu vsega skupaj od septembra glih za 2meseca.skoz bolan.4dni v vrtcu,10dni doma.in zdaj ga ni 16dni in se je spanje ponoci umirilo,se mogoce zbudi enkrat.ce je v vrtcu krici,zbujen po 3h na noc,se joka.sem tud jaz zmatrana ze od tega.in spanje cez dan je nemogoce.vec kot pol ure se matramo.pa sploh ne moreva pogruntat kdaj ga dajat,enkrat prej,enkrat kasneje isto je.in tud nas se zbudi poln elana.pac to obdobje morajo dat cez

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
13.2.2013 21:10:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
14.2.2013 7:38:42   
aprilčica07
Povem še naše izkušnje user posted image Ta velik je začel spat pri nas, ker se je, ko sem začela hodit spet v službo, non stop zbujal. Smo provali vse, pa enostavno ni šlo (spi dete spi, pa brez joka v sanje ali kako je že una knjiga). Tamala - podobna zgodba, le, da je bla v naši postelji 4 mesece prej. Spali smo ok, vsi štirje ko bubice. user posted image Sta se navadla pa sama zvečer zaspat, ni blo težav, le da sta bla v naši postelji.
Pred slabim letom sta dobila svojo sobico (ta velik skoraj 5, ta mala dobri 2 ) in sta se v trenutku navadla na svoje posteljice. Sem pa poslušala od marsikoga, joj, nikoli ne bosta sama spala, le kako jih bosta navadla na svojo sobo in bla bla bla.. Brez težav je šlo, res! user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
14.2.2013 8:53:26   
rapinter
Tudi naš mali se je pri dobrem letu dni zacel prebujati in se prebujal celo noč in se stiskal k nam. Zvecer sem ga uspavala v naši sobi in šla ven, ko se je prebudil ga sla nazaj uspavat itd. Dokler nismo neko noč vsi isti čas legli v posteljo in zaspali. Sicer se je prebudil tudi to noč, ampak je takoj zaspal nazaj brez stiskanja k nam. Takrat smo ugotovili, da nas je samo ves cas želel imeti poleg sebe. Mesec dni smo nato prakticirali to navado, da smo zaspali vsi skupaj in problem je bil rešen, mali je od takrat daje prespal celo noč in vsi smo se lahko naspali. Pri štirih letih je šel v svojo posteljo, v svojo sobo in tam zaspal brez problema. Ampak posledica tega da je spal pri nas je, da nas kljub tem da je ze velik ( 8 let ) še vedno vsako noč iše. Sredi noci pride veckrat k nam v sobo preveri da smo tu in potem gre nazaj v svojo sobo in zaspi. Cez urco dve ponovi ta svoj nocni pohod. Ker smo ga v zgodnjem otrostvu navadili, in priznam RAZVADILI, s spanjem pri nas ( samo zato da smo se lahko MI naspali ), je sedaj on tisti ki ni naspan, saj se po celo noč prebuja in hodi po stanovanju. Zdaj mi je žal, da nnisem prebedela par noci in ga navadila na samostojno spanje, saj ni bil odrinjen od nas, spali smo vsi v isti sobi, samo da bi ga navadili spati v njegovi posteljici v naši sobi in mogoče zdaj ne bi bilo tako kot je.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
12.3.2013 9:26:49   
MYBABYGROW
uf, to pa mora res biti hudo, pr nas tega na srečo ne poznamo

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
28.3.2013 14:08:16   
Zoja83
Ne bom nič pametovala, ker sem sprobala vse... Pač so eni otroci takšni, da ne spijo oz. se zbujajo ponoči, eni pa spijo po 10 ur v kosu.
Naš še vedno spi z mano v postelji (skoraj tri leta), ker sem lena mama, ki se mi ponoči pač ne da pregovarjat (več, ker včasih sem se še), pa mi lahko skače po glavi, pa salte dela. V takšnem primeru zaklenem vrata, v spalnici pa nimam takih stvari, da bi si lahk kaj naredil. Pa sem nespečna in tečna, pa moj smrči glasneje kot bager in res slabo spim. Pa da ne zaidem preveč: Nam so še najbolj pomagala homeopatska zdravila, ki pa mu jih ne dajem več, ker ima le še občasne izpade.

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
29.3.2013 13:15:04   
dreamhorse
Po vsem prebranem ne vem, ali imam srečo, ali sem pa res grozna mama, da sem pri 2 mesecih pustila otroka, da je sama zaspala... Pri 4 sem jo dala v svojo sobo spat, kadar je bilo kaj joka sem jaz šla k njej in nikoli je nisem jemala spat k sebi...Tudi ko smo šli na morje, sem vztrajala, da spi v svoji postelji, četudi v isti sobi. Ker imam pravico, da spim, brez da me nekdo suva v rebra...
Zame je spanje nekaj svetega...in očitno tudi za njo.. če sem predolgo v njeni sobi me pač nažene ven, ker ne more spat...
Čez dan se dovolj cartama, da sma ponoči brez slabe vesti vsaka na svojem koncu.
Saj pravim, verjetno imam res samo srečo.

(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
29.3.2013 13:26:55   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Po vsem prebranem ne vem, ali imam srečo, ali sem pa res grozna mama, da sem pri 2 mesecih pustila otroka, da je sama zaspala... Pri 4 sem jo dala v svojo sobo spat, kadar je bilo kaj joka sem jaz šla k njej in nikoli je nisem jemala spat k sebi...Tudi ko smo šli na morje, sem vztrajala, da spi v svoji postelji, četudi v isti sobi. Ker imam pravico, da spim, brez da me nekdo suva v rebra...
Zame je spanje nekaj svetega...in očitno tudi za njo.. če sem predolgo v njeni sobi me pač nažene ven, ker ne more spat...
Čez dan se dovolj cartama, da sma ponoči brez slabe vesti vsaka na svojem koncu.
Saj pravim, verjetno imam res samo srečo.

Malo si si sama lepo postlala (ampak res malo) veliko imaš pa sreče - pri tem, da tvoj otrok večinoma prespi noč že od malega.
Jaz sem mojadva tudi navadila, da spita sama - že od rojstva - podobno kot ti, le da sem 6 let (3 leta za prvega in 3 leta za drugega) po 10x na noč hodila v njuni sobi, ker sta se zbujala in sem spala skoraj nič, ker ponavadi med enim in drugim "sprehodom" niti nisem mogla zaspati. Mi je marsikdo rekel, če sem nora in naj ga/jo raje vzamem k sebi v posteljo, ampak jaz že itak slabo spim in če bi imela otroka v postelji, ne bi imela možnosti spati niti tistih 10 minut, ki mi jih je drugače mogoče uspelo. Zdaj priblino 1 leto pa vsi 4-je spimo lepo, mirno, celo noč, vedno vsak v svoji postelji in vsi ljubimo svoj nočni miruser posted image .

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
29.3.2013 13:40:40   
hedviga
No, pri nas sta spala v svojih posteljicah  v najini sobi do cca 10 meseca, potem sta začela zbujati en drugega in ker se nista zbujala vedno hkrati, sva ju dala vsakega v svojo sobo in svojo posteljo in midva sva tudi šla narazen spat. Na ta način sva se zbudila "samo" vsak  po 5-10 x sicer bi se vsi skupaj še veliko večkrat.
Pri njunih 2,5 sta šla spat v svojo sobo, v svoje postelje in sta spala še kar ok, je pa bilo treba v povprečju ene dva do trikrat  k njima. Počasi se je umirilo, svojo posteljo sva dobila nazaj...potem pa je tamal ugotovil, da se da priskakljat ponoči k nama. Najprej sem se nekaj borila proti temu, zdaj pa samo dvignem kovtr, ko se odloči in spim dalje. Tamala pa pride bolj poredko. 
Nam tako povsem dobro znese. Pravzaprav pogrešava otroško bližino tiste noči, ko ni nobenega k nama.user posted image

< Sporočilo je popravil hedviga -- 29.3.2013 13:42:48 >


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
30.3.2013 20:25:04   
ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse
Ker imam pravico, da spim, brez da me nekdo suva v rebra...
Zame je spanje nekaj svetega..



Hvala enako.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
30.3.2013 20:34:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Po vsem prebranem ne vem, ali imam srečo, ali sem pa res grozna mama, da sem pri 2 mesecih pustila otroka, da je sama zaspala...

Grozna si... jaz tudi user posted image
Hitro sem oba dala vsakega v svojo posteljo. Kot pišeš, spanje je sveto. In le naspana mama lahko normalno funkcionira.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
18.4.2013 8:49:52   
Leela
Meni ni nič narobe, če spi otrok pri starših, če jim to paše. Itak si cele dneve narazen, če se ponoči malo potišiš ni pa nič narobe. Seveda če ti paše. Pri nas je tako, da mora eden od naju spati v isti sobi ampak na drugem ležišču (zaradi bolezni ampak to je druga zgodba). Na istem ležišči ne spim skoraj nič, tako da to ne prakticiramo.

Glede na to da skupaj spite bi človek mislil, da bo spal. Jaz mislim, da ga nekaj boli. Moj prvi otrok je imel krče v trebuščku in dermatitis in se je zaradi tega skozi zbujal. Tudi jaz svetujem testiranje na alergijo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
18.4.2013 9:49:21   
SU
Lej, super knjiga!! Otroško spanje-brez joka v sanje.
Prebrali, predelali, ugotovili, da večina stvari še kako drži... in uspešno prebrodili krizo s spanjem!
Priporočam!
http://www.didakta.si/mamamorfoza/otrosko_spanje_brez_joka_v_sanje.html

_____________________________



(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
18.4.2013 10:34:08   
sashy

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Meni ni nič narobe, če spi otrok pri starših, če jim to paše. Itak si cele dneve narazen, če se ponoči malo potišiš ni pa nič narobe.


Narobe je v toliko, ko starša ne moreta več normalno funkcionirat. SPANJE JE SVETO tako za otroke kot za starše!

Otroci naj spijo v svojih posteljah, zato so jih tudi izumili. Imam tri otroke najmlajša je stara 16 mesecev in je tudi zelo nespeč otrok, ponoči se zbudi najmanj enkrat, zato vem kaj pomeni se ponoči zbujat. Tamala enostavno ni hotela zaspati v svoji postelji, pa smo jo na rakah uspavali, pa z nami v postelji, pa z njo v njeni postelji --> big mistake!! (kot da nimam že dva starejša otroka, pač za nas ne drži pregovor osel gre samo enkrat na led user posted image ) Nekaj časa je to trajalo dokler ni postal problem, ker se je mala zbujala po trikrat na noč, ko je spala pri nama in tudi uspavanje je vsako noč trajalo tudi do enajstih. Na hitro sem zadevo ukinila in sedaj otroci vsi trije spijo v svojih posteljah v svoji sobi. Če se slučajno zbudi, ji damo flaško ali dudo in spimo naprej. Na začetku je bilo dretje, celo kričanje, vendar je trajalo največ štiri dni potem se je pa navadila, da je tam njena postelja, druga v drugi sobi pa je najina. Mogoče je bilo tokrat lažje v toliko, ker je videla, da sta tudi starejša otroka v svojih posteljah in da pač tako je. Najtežje je bilo partenerju user posted image , ker je bolj takšne sorte, da se rad stiska in pri njemu je bil tudi problem, da ne bo njegova najmlajša hčerkica spala pri njem.

Samo tako je najbolje za vse, ker se dejansko vsi naspimo in tudi pri njej opazim spremembo čez dan, da veliko bolj spočita in radoživa, ko spi v svoji postelji tudi zato, ker se ponoči manj zbuja.

Na začetku je težko, ker je pač otrok v fazi odkrivanja oziroma razreševanja krize, da je samostojno bitje in ni več v simbiozi z mamo oziroma da ni več del nekoga, kar pa se dogaja ravno med enim in drugim letom starosti. Prej ko starši otroku pomagajo/mo do tega odkritja lažje je za vse.

Pocartajte svoje otroke čez dan ponoči pa naj spijo v svojih posteljah!



_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
18.4.2013 11:03:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sashy)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
18.4.2013 11:14:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Po vsem prebranem ne vem, ali imam srečo, ali sem pa res grozna mama, da sem pri 2 mesecih pustila otroka, da je sama zaspala...

Grozna si... jaz tudi user posted image
Hitro sem oba dala vsakega v svojo posteljo. Kot pišeš, spanje je sveto. In le naspana mama lahko normalno funkcionira.


Jaz sem pa tudi iz tega razloga naredila obratno.....user posted image sem vzela dete k sebi v posteljo.....ker sem se precej bolj naspala, če je bila ob meni kot če je bila v svoji sobi......


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ne morem več, neprestano zbujanje!
18.4.2013 11:56:39   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: sashy
...najmlajša je stara 16 mesecev in je tudi zelo nespeč otrok, ponoči se zbudi najmanj enkrat, zato vem kaj pomeni se ponoči zbujat.


user posted image a se hecas, otok, ki se zbuja 1x na noc, je zelo nespec otrok user posted image kako potem poimenujemo, ce se zbuja najmanj 20_x_ na noc user posted image


Sem mislila, da sem narobe prebralauser posted image . Če smo prišli na 10_x_ na noč, smo bili vsi veseli in naspaniuser posted image .


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Po vsem prebranem ne vem, ali imam srečo, ali sem pa res grozna mama, da sem pri 2 mesecih pustila otroka, da je sama zaspala...

Grozna si... jaz tudi user posted image
Hitro sem oba dala vsakega v svojo posteljo. Kot pišeš, spanje je sveto. In le naspana mama lahko normalno funkcionira.


Jaz sem pa tudi iz tega razloga naredila obratno.....user posted image sem vzela dete k sebi v posteljo.....ker sem se precej bolj naspala, če je bila ob meni kot če je bila v svoji sobi......




Naš je šel okoli 3 mesecev v svojo sobo, od vsega začetka pa je bil v svoji postejki, nikoli med nama. In nismo bili take sreče, da bi zato kaj bolje spal. Po neskončnem zbujanju, smo itak sprobali vsako možno metodo, ki ni delovala, pa smo sprobali spanje med nama, pa je bilo samo še huje. Ne, da midva nisva spala, ker men je bilo vseeno, sam da bi bil mir, ampak mali ni spal. Sicer smo nekako s selitvijo v svojo sobo celo zmanjšali za 1-3x na noč- ker mali se je zbudil, že ob najinem vdihu, smrčanju, tihi hoji, bog ne daj lulat ali zakašljat. Samo je še vseeno bilo treba it do 20_x_ v sobo. Ma saj se mi zdi, da se s časoma navadišuser posted image , problem je večji, ko se zmanjšuje šetkanje in prideš na 5x na noč, potem pa slučajno kaka noč spet pade na 7x- si čist ven iz formeuser posted image

Ko smo šli na dopust ali k staršem, je bilo skupno spanje prava nočna mora.


Do 3 let je bila kriza, zdaj pa aleluja, zna prespat skoraj vsako noč, razen če ga lulat. In takrat 1x na mesec ko je treba ponoči lulat, sem kot zombi in tečna ko 10 hudičevuser posted image Prava razvajenka sem žeuser posted image

Se spomnim kolk so ene mame bile "pametne" z nasveti, ker so mislile, da samo njihov način deluje in zato njihovi otroci spijo. Sem bila celo skeptična, da sem nesposobna, ko njihova metoda pri nas ne deluje, ampak zdajle z leti opažam, da te iste mame imajo že drugega otroka in težave s spanjem. Ja ni kaj, ni vse za vsakega, vsi so različniuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.4.2013 11:57:30 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?