|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrtnarjenje 2013
19.2.2013 9:17:21   
nyna84
Jaz bom pa posadila na vrt (kot vsako leto):
solato (dve vrsti), paradižnik, papriko, melancane, kumare, stročji fižol, korenje, por...
Še od lani imam v vrtu peteršilj in drobnjak - a lahko kar pustim? petršilja najbrž ne ...
Na vrtu bi uvedla še par novosti, ala cvetača in češnjev paradižnik.

Razmišljam, da bi začimbe (tudi peteršilj) posadila v lončke, da bi jih lahko potem imela čez celo leto v kuhinji - tippi, a bi to šlo?

Že lani sem imela tudi en kos njive. Tam sadim za ozimnico: krompir, korenje, stročji fižol, čebulo, fižol,...

Kaj naredite s presežkom paradižnika? Mezgo za v zamrzovalnik? Meni ga vedno nastane preveč, ker ga uporabljamo le za v solato, in potem nam gnije (mi ga je po eni strani škoda)

Kaj in koliko sadite pa za ozimnico?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vrtnarjenje 2013
19.2.2013 9:52:05   
Tippi
Razmišljam, da bi začimbe (tudi peteršilj) posadila v lončke, da bi jih lahko potem imela čez celo leto v kuhinji - tippi, a bi to šlo?


Itak! user posted image jaz moram letos še mal preštudirat, katere bi si še lahko dala v lončke, poleg bazilike, drobnjaka...Sicer potem ko gre h koncu na vrtu, vse kar ostane posušim, ampak je to čist nekaj drugega, ko imaš frišno. bazilika sploh, nikoli več ni tako okusna. in ne diši več, ko jo enkrat posušiš.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
19.2.2013 9:58:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vrtnarjenje 2013
19.2.2013 11:46:23   
mini86
js extra za ozimnico ne sadim-no razen krompir..če kaj preveč zraste pa pol spakiram v skrinjo..
z viška paradižnika naredim mezgo-al z dodatno zelenjavo, al z baziliko, al brez vsega in potem vložim v kozarce..

lansko leto k sm mela prvič vrt sem kupila čisto preveč semen..ne v smislu količine ampak na koncu sem več ali manj kupovala sadike..in letos bo tudi tako..
sadike kupujem pri eni in isti gospe na tržici v btc-ju in še nikoli nisem bila razočarana

bom pa vsekakor tudi letos kupila cepljene malancane ker lanko leto so mi nooooro delali..sem imela dva in sem na teden pobirala tudi po 6 malancanov..

sadila bom pa: solato, peteršilj, krompir, stročji fižol-nizek rumeni, grah, špinačo, kolerabo, zelje, brstični ohrovt, rumeni, oranžni korenček, paradajz, bučke, paprike, melona mi je sicer mini ratala amak je omamno dišala in bila sladka, belo in rdeče zelje, buče, repa...hmmm mislim da je to v večini vse

bom pa letos še z večjim veseljem delala ker bo tamala poleti začela glih gh jest in komaj čakam..

mravlje-js sm jih imela lansko leto nenormalno veliko in povsod po vrtu..ampak nisem imela nekega občutka da mi kaj zaradi njih ni ratalo..sem pa kupila v bauhausu en bio prašek-oz so bile majhne bunkice in sem tist posipavala in je blo pol ok..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vrtnarjenje 2013
19.2.2013 11:55:30   
mini86
tippi-a ti maš začimbe v kuhinji al kako..ker men se posušijo ali podivjajo..si jih sploh ne kupim več ker je zmeraj nekaj..kšn nasvet?

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vrtnarjenje 2013
1.3.2013 10:33:16   
nyna84
Punce, MAREC JE! user posted image

Nam se obeta lep, sončen vikend, sneg se je stopil, temperature se nam gibljejo med 0 in 13 stopinj, zato sem že v nizkem štartu. Ta vikend je pri nas na sporedu zeleni plan! user posted image user posted image user posted image
Mož mi je obljubil, da mi bo zrezal vsaj en del vrta, tako da bom začela počasi sejati. Jej, vesela! user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vrtnarjenje 2013
2.3.2013 18:55:57   
nananaja
ma pri nas je na vrtu še od 10 do 30 cm snega, tako da ne bomo še tako kmalu vrtnarili :)

so pa paprike, čili in jajčevci že posejani ter nekaj rožic je posejanih in podtaknjenih, torej začetek kot vsako leto, no celo bolje, ker sem jeseni uspela posadit česen in čebulo.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vrtnarjenje 2013
2.3.2013 20:15:07   
constanca


Pri nas sneg pridno pobira in sem tudi ze v nizkem startu. Po loncih tudi ze zeleni.

Ampak ne vem...kapucinke imam v loncih v kleti. Je premraz, da jih dam kam pod streho v zatisje ven. Saj sploh ne vem, ce bodo se zivele...ampak stran jih pa nisem mogla vrect.

In na juzno stran hise moram eno gredico podolgem ustimat. Pa nimam pojma kaj. Najbolje, da sta dve vrsti rozic, pa da oboje dolgo cvetijo in lepo zapolnijo prostor in niso previsoke. Tam do 30 cm ca. Imate kako idejo?

Uh, komaj cakam. Ceprav zdaj je se tako zmeckano vse od tega snega in mokro, da se ti zdi, da nikoli ne bo slo na bolje.

Aja, kako boste pa gnojile vrtove? Ste ze kaj?


(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vrtnarjenje 2013
3.3.2013 20:50:13   
nyna84
Evo, nam je vikend načrt uspel. Res je bil spomladanski - imeli smo 15 °C. user posted image
Vrt je zrezan, ven sem sejala solato, korenje, redkvico, rukolo, peteršilj, grah, ... Seveda sem vse pokrila, ker so jutranje temperature še vedno precej nizke. V lončke sem sejala sivko, žajbelj, timijan in baziliko. Bom kasneje presadila na vrt, da vidim, če bo kaj pomagalo proti raznim nezaželenim malim obiskovalcem vrta.
Mi vrt gnojimo z domačim konjskim gnojem (imamo konje).

Pri načrtovanju vrta sem letos upoštevala tudi "sosedske odnose" user posted image zelenjave.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.3.2013 21:09:14   
takotako
Hoj

No mi še ne bomo noč deli na vrtu, ampak bom pa sejala za kar imam še čas...
Nyna84 mi lahko poveš kakšna bo tvoja sivka letos? ker jaz jo bi na eni gredici mela velik pa bi jo posejala da ne padem v bankrot.
Pa kje dobiš semena-jih še nisem zasledila

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.3.2013 9:29:37   
Katrin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Punce, MAREC JE! user posted image

Nam se obeta lep, sončen vikend, sneg se je stopil, temperature se nam gibljejo med 0 in 13 stopinj, zato sem že v nizkem štartu. Ta vikend je pri nas na sporedu zeleni plan! user posted image user posted image user posted image
Mož mi je obljubil, da mi bo zrezal vsaj en del vrta, tako da bom začela počasi sejati. Jej, vesela! user posted image


Naš vrt je še vedno pokrit z debelo snežno odejo, tako da smo zaenkrat še pri načrtovanju na papirju user posted image

Zanima me, katere sadike boste najprej vzgojile notri? Jaz sem paradižnik že posejala in čakam, da pokuka ven user posted image

Tudi jaz komaj čakam toplejše vreme, da bomo lahko začeli urejati, saditi in sejati user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.3.2013 14:17:57   
takotako
Soooonček!!!

No evo jaz sem koončno uspela videt da moj česen že lepo ven kuka-sejala sem ga jeseni. Sem ful vesela ker ga je res veliko.

Drug teden mi bojo preorali.-Sicer nimam tok in bi lahko preštihala sama sam kaj k vem da bom pol spet to delala celo večnost.

Sem pa danes posejala por, in Črnooko Suzano. bom dala kar na balkon v zavetje. Ampak tok da mi začne mal poganjat. Edin pokrila bom z kopreno.

Moram it v semenarno ker rabim še semena.

Lasnko leto sem cvetačo sejala direkt v njivo-pa so mi mravlje napadle. Zdja pa študiram da bi posejala v lonec dala na balkon, potem pa na vrt. A mislte da bo kej več uspeha?

Sem se pa odločla da kljub temu da imam v bližini vrt bom mela na balkonu-paradižnik, zelišča-glih mal.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.3.2013 10:25:08   
noranate
Ja, se mi zdi, da bo zeleni plan še malo v mirovanju, ker se nam ne obeta lepo vreme (beri toplo), v hladno zemljo semena dajat pa nima smisla, ker ni učinka, pa tud pridelka je manj. Je pa sedaj idealen čas za delanje načrta, kje bo kaj posejano, kaj bo šlo nat o mesto za tem....pa kupovanje semen, koprene (v kalii trenutno akcija zimske koprene)..http://www.klubgaia.com/img/multimedia/3_2012_Dobri_slabi_sosedi.pdf

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.3.2013 10:26:41   
noranate
user posted image http://www.klubgaia.com/Vrtnarski-nasveti/Clanki/1411/Dobri-in-slabi-sosedje-v-vrtu

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vrtnarjenje 2013
27.3.2013 11:11:39   
takotako
Ne maram tele zime preveč. Prvič bi lahko mel svoj drobnjak iz vrta... No in zdaj ne sam da ni zrasu dost-še ne bi ga najdla pod tem snegom.
Pa še vsakič se spomnim dodatnih zadev na vrtu- k da obvaladam že vse ostalo.

Tako da a ima katera posajene šparglje. sem zamudila sadike :(, in moram v lov za njimi. Zanima me a to če posadim korenine bo že letos vunaj kaj? a to se razraste?

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 8:56:50   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Hoj

No mi še ne bomo noč deli na vrtu, ampak bom pa sejala za kar imam še čas...
Nyna84 mi lahko poveš kakšna bo tvoja sivka letos? ker jaz jo bi na eni gredici mela velik pa bi jo posejala da ne padem v bankrot.
Pa kje dobiš semena-jih še nisem zasledila


Semena sem kupila v naši kmetijski zadrugi. Mislim, da jih dobiš po vseh bolje založenih trgovinah s kmetijsko/vrtnarsko opremo. Pa v semenarni seveda. user posted image

V glavnem, kar sem sejala na vrt, je že vse pokukalo ven user posted image
Kar sem sadila po lončkih (sivka, bazilika, timijan ...) pa ne, oz. je tako ubogo, da bom šla najbrž kar po sadike user posted image
Sem preložila čez vikend lončke na prosto, ker mislim, da je bilo tam, kjer sem jih imela sedaj, pretemno. Bomo videli, kako bo. user posted image

Zadnjič ste govorile o sejanju cvetače ... pa me zanima, glede na to, da sem čas zamudila, a lahko kupim sadike in jih vzgojim? Kako se jih sploh vzgaja?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 9:08:30   
Tippi
Meni so že paradižniki ful zrastli v lončkih. Pa na dan so prišle že bazilika, peteršilj, origano. majaron mi pa štrajka. samo en mali pikec je ven pogledaluser posted image . bom morala še enkrat sejat

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 9:14:55   
*miska.mcc*
sadike cvetace, brokolija in mehkega zelja (za solato) čakajo, da jih preselim na vrt.



ampak je zemlja še tako razmočena, da nimam kaj na vrtu delat. user posted image

paradiznik je še premajhen, kumare bom v lončke posejala danes.

nyna84

cvetaco lahko poseješ tudi junija in bos imela jesensko. (menda) user posted image    sama sem jo sejala letos drugič. lani mi je zdivjala, ker sem bila prepozna in je bilo zunaj prevroče. (dela samo do okoli 24 stopinj)


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 9:16:11   
*miska.mcc*
aja! danes mi je prikukal !!!! 1 jajcevec!!!!   user posted image user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 9:18:27   
*miska.mcc*
še nek!  user posted image

sivko, rožmarin in žajbelj sem lani "pozabila" na vrtu.  kaj naj zdaj?

jih porežem, al kar pustim, da naprej raste?  user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 10:19:57   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

cvetaco lahko poseješ tudi junija in bos imela jesensko. (menda) user posted image    sama sem jo sejala letos drugič. lani mi je zdivjala, ker sem bila prepozna in je bilo zunaj prevroče. (dela samo do okoli 24 stopinj)


Potem je res že prepozno za naš konec, ker bodo temperature konec tedna zrasle do 20 stC. Bo tudi meni podivjalo.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 10:45:05   
noranate
Za cvetačo ni prepozno. Posejala jo boš na vrt, ko boš lahko zagazila gor in boš sejala tudi vso ostalo zelenjavo (upam, da bo to kmalu user posted image ). Prepozno bi bilo, če bi jo sejala na vrt šele po žetvi pšenice, se pravi konec junija. Tako, da ti kar lepo v trgovini kupi seme.user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 10:47:47   
*miska.mcc*
a pol sem letos spet zajuser posted image cvetaco???? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 10:56:00   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Za cvetačo ni prepozno. Posejala jo boš na vrt, ko boš lahko zagazila gor in boš sejala tudi vso ostalo zelenjavo (upam, da bo to kmalu user posted image ). Prepozno bi bilo, če bi jo sejala na vrt šele po žetvi pšenice, se pravi konec junija. Tako, da ti kar lepo v trgovini kupi seme.user posted image

Jaz sem sejala začetek marca in mi je že vse pogledalo iz zemlje (je sicer zaradi nizkih temperatur rabilo več časa). user posted image
Kaj potem, lahko cvetačo ta vikend posejem kar na vrt in potem presadim sadike?



_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vrtnarjenje 2013
10.4.2013 11:22:09   
*miska.mcc*
jaz sem imela v zacetku marca na vrtu dober meter in pol snega! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?