|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dobila odločbo csd - imam vprašanje
7.3.2013 14:37:02   
Brbs
Končno smo jo dočakali - spet.

A morda ve katera odgovore:
- vlogo za OD sem oddala maja 2012 pred sprejetjem ZUFJ ker sem takrat tretjič rodila, dobila sem odločbo da smo upravičeni do OD eno leto, torej do letošnjega maja. V dec sem seveda morala oddat vlogo za vrtec in sem obkrožila samo za vrtec (torej za OD nisem nič obkroževala), ampak so mi vseeno vse skupaj preračunali na novo, ugotovili, da nisem upravičena do OD in zdaj moram že vračat. user posted image
Ni mi jasno, kak je lahko ta odločba kao za vrtec povozila tudi odločbo za OD (ki mi je veljala do maja), če sem obkrožila samo za znižano plačilo za vrtec?? Je to normalno?

- v odločbi so mi upoštevali dohodke iz 2011, le kapitalski dobiček (ki je bil samo tisto leto!) pa iz 2010...v čem je fora??

A ve katera, a imam kake šanse za pritožbo?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
7.3.2013 14:49:53   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Končno smo jo dočakali - spet.

A morda ve katera odgovore:
- vlogo za OD sem oddala maja 2012 pred sprejetjem ZUFJ ker sem takrat tretjič rodila, dobila sem odločbo da smo upravičeni do OD eno leto, torej do letošnjega maja. V dec sem seveda morala oddat vlogo za vrtec in sem obkrožila samo za vrtec (torej za OD nisem nič obkroževala), ampak so mi vseeno vse skupaj preračunali na novo, ugotovili, da nisem upravičena do OD in zdaj moram že vračat. user posted image
Ni mi jasno, kak je lahko ta odločba kao za vrtec povozila tudi odločbo za OD (ki mi je veljala do maja), če sem obkrožila samo za znižano plačilo za vrtec?? Je to normalno?

- v odločbi so mi upoštevali dohodke iz 2011, le kapitalski dobiček (ki je bil samo tisto leto!) pa iz 2010...v čem je fora??

A ve katera, a imam kake šanse za pritožbo?

Hvala!



Spet ta različna praksa posameznih CSD. user posted image

Ne, ne bi ti smeli obračunati OD na novo, ampak samo ZPV, saj imaš odločbo za OD veljavno do aprila.

Glede kapitalskega dobička - upoštevati bi morali tistega iz leta 2011, saj podatki za leto 2011 že obstajajo.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
7.3.2013 14:57:25   
Brbs
user posted image

jutri že kličem in pišem pritožbo....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
7.3.2013 22:08:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Končno smo jo dočakali - spet.

A morda ve katera odgovore:
- vlogo za OD sem oddala maja 2012 pred sprejetjem ZUFJ ker sem takrat tretjič rodila, dobila sem odločbo da smo upravičeni do OD eno leto, torej do letošnjega maja. V dec sem seveda morala oddat vlogo za vrtec in sem obkrožila samo za vrtec (torej za OD nisem nič obkroževala), ampak so mi vseeno vse skupaj preračunali na novo, ugotovili, da nisem upravičena do OD in zdaj moram že vračat. user posted image
Ni mi jasno, kak je lahko ta odločba kao za vrtec povozila tudi odločbo za OD (ki mi je veljala do maja), če sem obkrožila samo za znižano plačilo za vrtec?? Je to normalno?

- v odločbi so mi upoštevali dohodke iz 2011, le kapitalski dobiček (ki je bil samo tisto leto!) pa iz 2010...v čem je fora??

A ve katera, a imam kake šanse za pritožbo?

Hvala!



Spet ta različna praksa posameznih CSD. user posted image

Ne, ne bi ti smeli obračunati OD na novo, ampak samo ZPV, saj imaš odločbo za OD veljavno do aprila.

Glede kapitalskega dobička - upoštevati bi morali tistega iz leta 2011, saj podatki za leto 2011 že obstajajo.

Tudi meni v MB CSD so veljavno odločbo za OD razveljavili in istočasno decembra, ko sem dala za ZPV še na novo naredili OD.
Vračala sicer nisem nič, ampak je bil OD par centov manjši, ZPV pa za 30 eur več. Mah... klicala, popvpraševala,... rač. je tako izpisal. Od 1.6. so bile spet nove cene za vrtec in bla bla.. utruja me to preveč. Nimam se kaj pritožit so mi dali jasno vedeti.
Ti pa kar... če se ti zdi, da ni ok. Srečno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
7.3.2013 22:42:26   
petea
Lulu,
ti to pišeš o lanski ali letošnji odločbi?
Letos MB CSD izdaja ločeno ZPV in OD, če gre za različna obdobja upravičenosti do posamezne pravice.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 9:01:35   
Brbs
sem klicala in mi je gospa prijazno rekla, da je pač taki sistem, ki avtomatično zajame še od in sem tako dobila novo odločbo. isto je s kapitalskim dobičkom za 2010, ga avtomatično sili zraven in ona ga ne more neupoštevat.

rekla je naj napišem pritožbo in jo bo poslala v lj, čeprav mi je dala občutek da ni nujno da mi bodo ugodili.

me zanima kaj zakon pravi (ve katera?), ker če imajo pač tak bedast računalniški program, ki teh dveh pravic ne more ločeno uporabljat, ne moremo mi zaradi tega kratko potegnit.

jaz sem namreč za 4 mesece izgubila pravico do OD za 3 otroke in to ni malo user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 9:46:21   
petea
Glej,
vsi CSD uporabljajo ISTI program;
računalnik ne razmišlja, samo naredi, kar mu človek ukaže

res nimam časa zdaj poiskati našega sklepa, da bi ti citirala obrazložitev našega CSD, zakaj nam odločba za OD še vedno velja in zakaj nam niso hkrati z ZPV preračunali še OD

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 9:51:06   
Arwenko
Ja, to je pravilno...če oddaš za vrtec, se tudi OD avtomatsko na novo obračunqa, ne glede na to, da tvoja prejšnja odločba še ni potekla in sicer zato, ker se tudi OD upošteva pri vrtcu in zato so ga dolžni avtomatično preračunat na novo stanje.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 10:24:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Lulu,
ti to pišeš o lanski ali letošnji odločbi?
Letos MB CSD izdaja ločeno ZPV in OD, če gre za različna obdobja upravičenosti do posamezne pravice.
To se je zgodilo decembra 2012. Ko je bilo treba podaljšati ZPV za naslednje leto (2013).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 10:52:57   
talika81
Arwenko, jaz sem dala decembra 2013 vlogo za ZPV in za OD (sem spregledala, da mi velja odločba za OD do maja 2013), pa so mi za OD zavrgli vlogo, ker odločba še velja. Mi OD niso na novo obračunali, ampak so mi odločili samo glede ZPV.
tako da tukaj očitno prihaja do različnih praks na CSD. tako da pri meni se ni OD avtomatsko na novo obračunal, ampak moram aprila dati novo vlogo in se mi bo takrat.
ker ti tako ali tako gledajo OD za leto 2012 in ne vem, zakaj bi se torej moral OD na novo odmerjat tudi za 2013, če daš vlogo za ZPV.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 17:29:37   
Sacherca
Decembra sem oddala vlogo za ZPV,odlocbo ze dobila.

Aprila mi potece otroski dodatek,niso mi nic sami posiljali nove odlocbe,kljub temu,da sem za vrtec vlozila.

Tako,da ocitno je odvisno od CSDja in delavke ki tvojo vlogo obravnava.

Sem pa pod CSD MB.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 17:46:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Sacherca

Tako,da ocitno je odvisno od CSDja in delavke ki tvojo vlogo obravnava.

Sem pa pod CSD MB.
V najinem primeru oboje CSD MB in potem je pač odvisno od delavke.
Ok, nisem haklik za par centov, ki sem jih manj dobila, za kaj več, bi že verjetno bila pritožba. Ampak čudno to delajo. Pri eni bi imela višji OD, pri drugi pa nižjega user posted image

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 17:55:05   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Ja, to je pravilno...če oddaš za vrtec, se tudi OD avtomatsko na novo obračunqa, ne glede na to, da tvoja prejšnja odločba še ni potekla in sicer zato, ker se tudi OD upošteva pri vrtcu in zato so ga dolžni avtomatično preračunat na novo stanje.


Zdaj bom šla poiskati sklep.

Glede na to, da večina pisark v tej temi spad v okrilje CSD MB, je res zanimivo, da enim so preračunali OD (četudi niso dali vloge), drugim pa ne (četudi smo dali vlogo tudi za obračun OD).

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 18:33:17   
petea
Tako piše - prepisane so bistvene zadeve sklepa:

CSD MB izdaja na podlati 36. člena ZUPJS v zadevi/ah uveljavljanja pravic iz javnih sredstev, na podlagi vloge, ki jo je vložil/a ..., ..., ..., po uradni dolžnosti naslednji sklep:
1. Vloga za dodelitev OD, ki jo je vložil/a ..., se zavrže.
2. Ni stroškov postopka.

Obrazložitev:
... je dne ... pri pristojnem CSD vložil/a vlogo za dodelitev OD.
CSD je med postopkom ugotavljanja upravičenosti do OD ugotovil, da je bilo o isti upravni zadevi že pravnomočno odločeno z odločbo CSD MB št. ... z dne ..., na podlagi katere vlagatelj/ica (zase in za osebe, ki se upoštevajo pri ugotavljanju materialnega položaja) prejema OD v višini ... € mesečno za obdobje od 01. ... 2012 do 31. ... 2013.

Sklep je na podlagi 13. točke /14. točke / 26. točke ZUT prost plačila takse.

Pouk o pravnem sredstvu:
Zoper ta sklep je dopustna pritožba v roku 15 dni po prejemu odločbe. Pritožbo je mogoče vložiti pisno ali ustno na zapisnik pri CSD MB ...
Pritožba je takse prosta.




P.S.: Da bomo morali vložiti vlogo za OD tekom leta, so mi po telefonu na CSD povedali že decembra, a sem za vsak slučaj vseeno na vlogi za ZPV označila tudi preračun OD.
Za ZPV smo dobili odločbo za letošnje koledarsko leto, za OD pa zgoraj prepisani sklep o zavržbi vloge.



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 20:58:18   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: talika81

Arwenko, jaz sem dala decembra 2013 vlogo za ZPV in za OD (sem spregledala, da mi velja odločba za OD do maja 2013), pa so mi za OD zavrgli vlogo, ker odločba še velja. Mi OD niso na novo obračunali, ampak so mi odločili samo glede ZPV.
tako da tukaj očitno prihaja do različnih praks na CSD. tako da pri meni se ni OD avtomatsko na novo obračunal, ampak moram aprila dati novo vlogo in se mi bo takrat.
ker ti tako ali tako gledajo OD za leto 2012 in ne vem, zakaj bi se torej moral OD na novo odmerjat tudi za 2013, če daš vlogo za ZPV.

Pa kako je to možno, da je praksa tako različna??? tisti, ki ne želimo, da se nam OD preračuna na novo, se nam preračuna in tistim, ki si to želijo, pa ne??!! Očitno pogledajo, kaj se jim bolj splača!
Sploh ker mi je gospa zatrjevala, da ji to dela program in ona ne more nič?? Kolikor jaz vem, program ves čas deluje enako, ker je PROGRAM!

Zdaj so me pa razbesneli.user posted image user posted image user posted image Petea in ostale, hvala za odgovore. Pritožbo sem že napisala in poslala. Pripravljena sem it v papirno vojno z njimi...sploh pa ker ne gre za mali denar.
petea, če mi slučajno ne bi odobrili pritože, a je kakšna možnost, da dobim kopijo tvoje odločbe, da jim z njo pomaham pred nosom? Bi ti bila zelo hvaležna.

LP
B

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
8.3.2013 22:22:48   
jure2610
No da povem še svojo izkušnjo.

Lani decembra, konkretno 29. 12. 2011, sem podal novo vlogo za vrtec in otroški dodatek. Stara odločba nam je veljala do 31. 1 .2012. Odločbo za vrtec smo dobili za otroški dodatek pa ne. Ker so povsod govorili, da imajo težave z novim programom ... smo na zadevo malce pozabili in se sprijaznili, da do otroškega dodatka nismo opravičeni.

Skoraj po enem letu so nas klicali, da nam za leto 2010/2011 ne morajo izplačat nekaj premij otroškega dodatka, ker ni pravilen TRR - žena vmes zamenjala banko. Je javila spremembo vendar niso zabeležili :) Na podlagi tega klica smo tudi vprašali, kako je z odločbo za leto 2011/12. Gospa je preverila in nam sporočila, da smo 3 dni prehitro podali vlogo - morali bi jo 1. 1. 2012, mi smo jo 29. 12. 2012 zaradi vrtca :)

Ves besen, sem se na izdano odločbo - izdano po skoraj enem letu pritožil, da me niso prej obvestili, da je bila vloga zavrnjena. Najbolj pa me je zmotil razlog zavrnitve, da smo 3 dni prehitro podali vlogo :) Sodelavka je vlogo prav tako podala decembra, čeprav ji je stara odločba veljala do konc marca 2012 in so ji vlogo za otroški dodatek upoštevali. Podala vlogo 3 mesece prej :)

V glavnem pritožbo sem dobil rešeno v mojo korist, kjer je bila njihova napaka, da niso izdali odločbe oziroma so jo po skoraj enem letu!

Pri oddaji vloge je treba upoštevat, da se le ta lahko poda 30 dni pred iztekom obstoječe. Res pa je, da vsaka "strokovna" delavka dela po svoje.

_____________________________

Otroška trgovina

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
9.3.2013 11:20:55   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: jure2610

No da povem še svojo izkušnjo.

Lani decembra, konkretno 29. 12. 2011, sem podal novo vlogo za vrtec in otroški dodatek. Stara odločba nam je veljala do 31. 1 .2012. Odločbo za vrtec smo dobili za otroški dodatek pa ne. Ker so povsod govorili, da imajo težave z novim programom ... smo na zadevo malce pozabili in se sprijaznili, da do otroškega dodatka nismo opravičeni.

Skoraj po enem letu so nas klicali, da nam za leto 2010/2011 ne morajo izplačat nekaj premij otroškega dodatka, ker ni pravilen TRR - žena vmes zamenjala banko. Je javila spremembo vendar niso zabeležili :) Na podlagi tega klica smo tudi vprašali, kako je z odločbo za leto 2011/12. Gospa je preverila in nam sporočila, da smo 3 dni prehitro podali vlogo - morali bi jo 1. 1. 2012, mi smo jo 29. 12. 2012 zaradi vrtca :)

Ves besen, sem se na izdano odločbo - izdano po skoraj enem letu pritožil, da me niso prej obvestili, da je bila vloga zavrnjena. Najbolj pa me je zmotil razlog zavrnitve, da smo 3 dni prehitro podali vlogo :) Sodelavka je vlogo prav tako podala decembra, čeprav ji je stara odločba veljala do konc marca 2012 in so ji vlogo za otroški dodatek upoštevali. Podala vlogo 3 mesece prej :)

V glavnem pritožbo sem dobil rešeno v mojo korist, kjer je bila njihova napaka, da niso izdali odločbe oziroma so jo po skoraj enem letu!

Pri oddaji vloge je treba upoštevat, da se le ta lahko poda 30 dni pred iztekom obstoječe. Res pa je, da vsaka "strokovna" delavka dela po svoje.


Vloge se morajo oddati v mesecu pred iztekom prejšnje odločbe; torej če odločba velja do marca 2013, je potrebno novo vlogo dati februarja 2013.
Nikjer ni določen 30-dnevni pred iztekom odločbe.
Mimogrede, glede na tvoje pisanje ste vi dali vlogo 33 dni prehitro.

Vam so ugodili pritožbo, ker ste se sklicevali na molk oz. nedelovanje organa, za kar je nekje v zakonodaji zapisano (navajam ''prosto po Prešernu), da če organ molči, se smatra, da se vlogi ugodi.


Na žalost pa vlagatelji še nismo ugotovili, na kakšni osnovi si posamezni CSD različno interpretirajo isto zakonodajo, sploh, ker delajo po istih navodilih, tako da do takšnih situacij (različno odločanje pri istih vlogah) ne bi smelo prihajati.

< Sporočilo je popravil petea -- 9.3.2013 11:21:26 >

(odgovor članu jure2610)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
9.3.2013 11:34:23   
petea
brbs,
imaš ZS

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
10.3.2013 16:15:16   
nananaja
Brbs, na csd zahtevaj, naj ti odločbe izdajajo po zakonu, pa če znajo uporabit program, ali ne. Sej razumemo, da so uslužbenke utrujene od dela, to ni izgovor za nepravilno delo.

Po zakonu nimajo kaj preračunavat OD, če ni bilo vloge.

Za kapitalski dobiček pa upoštevajo predpreteklo leto, če ne dobijo podatkov za preteklo. Če dokažeš, da ga preteklo leto ni bilo, ti morajo upoštevat pritožbo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
11.3.2013 8:11:47   
talika81
petea, ni res, da se šteje, da je zahtevi ugodeno. šteje se, kot da jbi bil zahtevek zavrnjen (4. odstavek 222. člena Zakona o splošnem upravnem postopku).

nananaja, se strinjam s tabo. odločati morajo na podlagi zahtevka osebe, ki je dala vlogo. kar pomeni, da če je podan zahtevek samo za ZPV, ne bi smeli sami avtomatsko odločati tudi o OD, ker o tem ni bilo zahtevka.

na spletnih straneh ministrstva sem našla tole:
2. V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Ali to pomeni, da bo CSD za tiste, ki bodo decembra letos vložili vlogo za znižano plačilo vrtca za leto 2012, na novo odločil tudi o vseh drugih pravicah iz javnih sredstev (na primer o otroškem dodatku, denarni socialni pomoči, ...) po tem zakonu, čeprav se obstoječe odločbe še ne bodo iztekle (so na primer veljavne do avgusta 2012)?



V prehodnem obdobju to pomeni, da bo CSD po uradni dolžnosti preveril samo tiste pravice, do katerih je upravičenec takrat upravičen. Le pri denarni socialni pomoči, kjer so vsi "družinski člani" ali "povezane osebe", kot jih imenuje zakon, upravičenci, bo avtomatično preveril vse pravice. Od leta 2013 naprej pa bo vsaka sprememba, ki vpliva na eno pravico, povzročila, da se po uradni dolžnosti pogledajo tudi druge pravice.

Ne vem, kako ZPV vpliva na OD - kvečjemu bi bilo ravno obratno. Če bi npr. zaradi višjega OD morali plačevati več vrtca. Ker ZPV se izračuna na podlagi prihodkov (kamor se šteje tudi OD).

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
16.3.2013 19:44:05   
hkitty
Živjo,

jaz bi pa imela eno vprašanje v zvezi z zneski in kje dobijo podatke, zneske dohodkov.

Bom malo bolj obrazložila, na odločbi 2.stran je izpis, ki izkazuje naslednje dohodke ,....(dohodnina, regres,.....itd). potem pa še ena rubrika - premoženje.

Zdaj pa takole, zneski za premoženje so mi OK jasni.
Nikakor pa nemoram priti do konca, kako dobijo znesek pri osebnih dohodkih.
Zanima me, kateri znesek dobijo oni v izračun od davčne.
primer: odločba dohodnine
dohodek -11.586, 00    prispevek ---2.560,00      akontacija 893,00      osnova 9.026,00

na odločbi za znižano plačilo pa piše:
8.026,68

Od kje dobijo oni ta znesek za obračunati ?

Mi zna katera povedati, kako pridejo do tega zneska ?

hvala

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
16.3.2013 21:56:10   
petea
hkitty,
poglej to temo:
http://www.ringaraja.net/forum/m_6019269/printable.htm

(odgovor članu hkitty)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
16.3.2013 22:22:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: talika81

petea, ni res, da se šteje, da je zahtevi ugodeno. šteje se, kot da jbi bil zahtevek zavrnjen (4. odstavek 222. člena Zakona o splošnem upravnem postopku).


Hvala za popravek moje napačne navedbe.


IZVIRNO SPOROČILO: talika81
Ne vem, kako ZPV vpliva na OD - kvečjemu bi bilo ravno obratno. Če bi npr. zaradi višjega OD morali plačevati več vrtca. Ker ZPV se izračuna na podlagi prihodkov (kamor se šteje tudi OD).


Po mojem mnenju ne gre za neposredno povezavo med tema dvema pravicama, ampak bolj za to, kateri dohodki se uporabljajo;
npr. da je bila lani izdana odločba za OD v mesecu marcu, ko se upoštevala dohodninska odločba za leto 2010, zdaj pri preračunu ZPV pa upoštevajo dohodninsko odločbo za leto 2011 -> in očitno nekateri hkrati zaradi spremenjenih vhodnih podatkov takoj spremenijo še odločbo za OD na aktualno dohodninsko odločbo, če že ravno imajo izračunane podatke;

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
16.3.2013 23:05:33   
hkitty
Najlepša hvala, sem si izračunala.

Namreč dobila sem poračun vrtca, ki me je skoraj na ri t vrglo, ko sem odprla, ker so mi naredili poračun za leto 2012, ker nisem imela odločbe.

Pozabila sem označiti,  poleg OD da uveljavljam tudi znižano plačilo vrtca pa so mi celo leto po stari odločbi delali user posted image .
seveda CSD ne obvešča da si kaj pozabil, vrtec je pač tudi potreboval leto da je ugotovil,.......jaz pa ne bila dovolj pazljiva ,....user posted image

Zdaj smo pa iz 2.pl. raz. prešli kar v 5.......
Najbolj žalostno je to, da so nas zelo zrezali z drugim otrok da ni zastonj, pa da pri prvemu več ne pade v nižji razred ker sta dva,.....in se pozna lepa številka.


A še to, a mogoče katera ve, kako je ko daš pri vlogi za znižano plačilo vrtca (stanovanjski kredit). Namreč meni so upoštevali olajšavo ampak samo za pri enem otroka, kot da za drugega ne uveljavljam tega ?


lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dobila odločbo csd - imam vprašanje
16.3.2013 23:36:03   
petea
Mislim, da bi morali upoštevati pri obeh.
Razen, če ima občina kakšno posebno določbo v odloku, da se upošteva samo pri prvem otroku.


Se mi pa ne da brskati po zakonodaji.


P.S.: A v odločbi v obrazložitvi nič ne piše, na osnovi česa in kako se upošteva stanovanjski kredit?

(odgovor članu hkitty)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?