|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 15:00:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Stanovalci bi fasado imeli, ampak ne bi šli preko sodne poti.


a ni tako, da je upravnik po zakonu dolžan sodne postopke izvajat?
Delo in dolžnosti upravnika so:

- izvajanje sklepov etažnih lastnikov;
- skrb za redno vzdrževanje in obratovanje skupnih delov;
- skrb za razdelitev in izterjavo obveznosti;
- upravljanje z rezervnim skladom in skupnim denarjem;
- zastopati etažne lastnike v poslih upravljanja;
- vlaganje tožb zaradi neplačevanja stroškov in obveznosti v imenu drugih lastnikov;


če mate 75% solgasje, vzemite kredit tisti ki se v soglasju. kakor je Frodo rekla, lahko so različni načini plačila posameznikov za sanacijo skupne lastnine; ni vaš problem kje bosta tečna soseda dobila denar za to. pa vsi ostali vzemite kredit in onima dvema naj bo jasno dano vedet, da ga bosta morala plačevat kakor vesta in znata.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 16:20:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Ne gre zato, da se mi s tem ne da ubadat, gre za to, da se edina ubadam s tem, ostali v bloku vidijo le prepreke. Bi imeli, ampak za to nič naredili.


Ponavadi je tako. Ti se odloci ali vidis smisel v ubadanju s tem ali ne. lahko pa traja tudi celo leto ali dve, da prides do resitve.

O upravniku ne bom izgubljala besed. Ja, iščem in berem zakone, ampak vedno se nekje ustavi.
Obnova fasade bi bila že nujna investicija, ja. Upravnik govori o 75% soglasju in 100% za financiranje in ker tega ni, je za njega zgodba končana oziroma se naj stanovalci pomenimo med sabo.


V olikor ste dobili odbritev eko sklada ste zbrali 100% soglasja za izvedbo del - saj eko sklad zahteva 100% podpisov. Pri povecanjus troskov rezervnega sklada ni potrebno zbrati 100% podpisov, za nujna vzdrževalna dela in predvidena investicijska dela ni potrebno zbrati 100% podpisov. pri vas se ocitno zatakne zgolj pri financiranju, ko upravnik na vsak nacin hoce imeti vse 100% urejeno in zavarovano, ceprav slednje ni potrebno. Razmisli o pogovoru z inspekcijskimi sluzbami glede upravnika in eventualni prijavi slednjega zaradi neukrepanja v nujnih primerih in povzrocitve vecje materialne skode zaradi neizvajanja del in nalog, ki jih je prevzel.

Stanovalci bi fasado imeli, ampak ne bi šli preko sodne poti. Ta dva nasprotujoča sta itak dala vedet, da se bosta pritoževala kolikor se bo le dalo.


Ti sama in samostojno lahko vlozis zahtevo za sodno varstvo ali tozbo zoper upravnika in ostale solastnike zaradi povzrocanja skode na tvoji nepremicnini. Ce ne bos brcnila, se nic ne bo premaknilo.

Ja, trenutno res ne vidim luči na koncu predora.


Ah no, po mesecu dni ne gre obupati. Luc je , je pa treba malo pomigati,d a prides dos tikala in jo prizges user posted image
Pritisni na upravnika in ga mirn povprasaj ali lahko ti vlozis tozbe zoper njega in sostanovalce. Poklici in se pozanimaj na stanovanjski inspekciji itn... Ce cakas , da se bo uredilos amo z dogovorom z upravnikom je boljsa solucija, da prodas stanovanje in gres drugam ziveti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 16:23:13   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Stanovalci bi fasado imeli, ampak ne bi šli preko sodne poti.


a ni tako, da je upravnik po zakonu dolžan sodne postopke izvajat?
Delo in dolžnosti upravnika so:

- izvajanje sklepov etažnih lastnikov;
- skrb za redno vzdrževanje in obratovanje skupnih delov;
- skrb za razdelitev in izterjavo obveznosti;
- upravljanje z rezervnim skladom in skupnim denarjem;
- zastopati etažne lastnike v poslih upravljanja;
- vlaganje tožb zaradi neplačevanja stroškov in obveznosti v imenu drugih lastnikov;


če mate 75% solgasje, vzemite kredit tisti ki se v soglasju. kakor je Frodo rekla, lahko so različni načini plačila posameznikov za sanacijo skupne lastnine; ni vaš problem kje bosta tečna soseda dobila denar za to. pa vsi ostali vzemite kredit in onima dvema naj bo jasno dano vedet, da ga bosta morala plačevat kakor vesta in znata.


Tu je problem upravnik, ki se mu ne da nic delati...
BTW: kdo je mojcaziga kdo je vas upravnik? Zgodba me spominja na dolocenega upravnika, ki je zahteval celo, da lastniki placajo izdelavo pogodbe o medsebojnih razmerjih preden je vidijo, da ne bi ukradli intelektualno lastnino (ki je BTW tudi prosto dostopna na netu) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 17:17:29   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
V olikor ste dobili odbritev eko sklada ste zbrali 100% soglasja za izvedbo del - saj eko sklad zahteva 100% podpisov. Pri povecanjus troskov rezervnega sklada ni potrebno zbrati 100% podpisov, za nujna vzdrževalna dela in predvidena investicijska dela ni potrebno zbrati 100% podpisov. pri vas se ocitno zatakne zgolj pri financiranju, ko upravnik na vsak nacin hoce imeti vse 100% urejeno in zavarovano, ceprav slednje ni potrebno. Razmisli o pogovoru z inspekcijskimi sluzbami glede upravnika in eventualni prijavi slednjega zaradi neukrepanja v nujnih primerih in povzrocitve vecje materialne skode zaradi neizvajanja del in nalog, ki jih je prevzel.


Tega pa res nisem šla preverjat, ampak upravnik mi je zagotovil, da je za eko sklad potrebnih 75% soglasij in da je vlogo že oddal ter že dobil odobreno nazaj.

100% soglasij bi moralo biti za najem kredita na rezervni sklad.


Ti sama in samostojno lahko vlozis zahtevo za sodno varstvo ali tozbo zoper upravnika in ostale solastnike zaradi povzrocanja skode na tvoji nepremicnini. Ce ne bos brcnila, se nic ne bo premaknilo.


Po pravici tudi meni ne diši sodna pot. Do sedaj sem se z semi dobro razumela in smo res sobivali. Saj tam, kjer je bilo potrebno kaj plačati, so vsedno jamrali, ampak slej ko prej se je uredilo. Zdaj pa gre za to, da so na dan privrele zamere, ki jih imajo staroselci že leta med seboj. In dejansko s tem, ko dajejo kontra drugim, škodijo tudi meni. Vem, da se moram pobrigati za svoje stanovanje in to tudi delam, ampak sodna pot je res zadnja. Sploh, ker kot vse zgleda, bom na tej poti sama, tudi brez upravnika.



Ah no, po mesecu dni ne gre obupati. Luc je , je pa treba malo pomigati,d a prides dos tikala in jo prizges user posted image
Pritisni na upravnika in ga mirn povprasaj ali lahko ti vlozis tozbe zoper njega in sostanovalce. Poklici in se pozanimaj na stanovanjski inspekciji itn... Ce cakas , da se bo uredilos amo z dogovorom z upravnikom je boljsa solucija, da prodas stanovanje in gres drugam ziveti.


Vem, vem.....


Hvala še enkrat in lp

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 17:19:51   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


če mate 75% solgasje, vzemite kredit tisti ki se v soglasju. kakor je Frodo rekla, lahko so različni načini plačila posameznikov za sanacijo skupne lastnine; ni vaš problem kje bosta tečna soseda dobila denar za to. pa vsi ostali vzemite kredit in onima dvema naj bo jasno dano vedet, da ga bosta morala plačevat kakor vesta in znata.


Upravnik zatrjuje, da potrebujemo 100% soglasje, da lahko na rezervni sklad vzamemo kredit. Povsod, kjer sem spraševala, sem dobivala mešane odgovore in za enkrat še ne vem kaj je res in kaj ne.

hvala in lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 17:20:47   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


BTW: kdo je mojcaziga kdo je vas upravnik? Zgodba me spominja na dolocenega upravnika, ki je zahteval celo, da lastniki placajo izdelavo pogodbe o medsebojnih razmerjih preden je vidijo, da ne bi ukradli intelektualno lastnino (ki je BTW tudi prosto dostopna na netu) user posted image user posted image user posted image


Gre za dokaj velikega, če ne največjega, upravnika v štajerski prestolnici user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 18:46:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Gre za dokaj velikega, če ne največjega, upravnika v štajerski prestolnici user posted image


Ne da se jim delati, tebi se ne da "teziti"...

Psi laju, karavana ide dalje...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 18:57:15   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne da se jim delati, tebi se ne da "teziti"...

Psi laju, karavana ide dalje...


Meni se že da težiti, ampak če želim doseči kaj pri fasadi, mi upravnik ne bo pomagal. Če želim menjati upravnika, stanovalci niso za. Preostane sodna pot, ki mi je zadnja možnost.7
V zadnjem mesecu sem bila pri upravniku že vsaj 10x, preklikala pol interneta, vmes kontaktirala izvajalca del in se dogovorila za prestavitev termina oziroma za podaljšanje veljavne ponudbe, zbirala podpise v bloku.........

In ja, včasih mi malo dopi..i user posted image , ker na koncu bi jih večina imela fasado, ampak mučim se naj pa jaz okoli. Pa me konec koncev tudi to stane, denarja, časa in živcev.

Hvala za vse nasvete, sem shranila, prebrala, bom premislila, ampak najprej imam kak dan, dva premora in potem znova.

lp

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 19:56:07   
petea
na enem forumu v teh dneh teče zanimiva debata o tem, da upravniki znajo (zelo pogosto in najverjetneje neupravičeno) zaračunati izvajalcem provizijo od dela, ki so ga na objektu opravili,

to dodatno provizijo pa seveda plačajo etažni lastniki, ki praviloma o teh provizijah nič ne vedo

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 20:00:38   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

na enem forumu v teh dneh teče zanimiva debata o tem, da upravniki znajo (zelo pogosto in najverjetneje neupravičeno) zaračunati izvajalcem provizijo od dela, ki so ga na objektu opravili,

to dodatno provizijo pa seveda plačajo etažni lastniki, ki praviloma o teh provizijah nič ne vedo


V mojem primeru, mu rade volje prepustim provizijo, ker potem bi pomenilo, da bomo imeli novo fasado user posted image

Pri nas očitno upravnik ne potrebuje dodatnega denarja, ker se mu ne da niti potruditi, da bi se kaj naredilo, tako da.....

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 20:36:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
V zadnjem mesecu sem bila pri upravniku že vsaj 10x, preklikala pol interneta, vmes kontaktirala izvajalca del in se dogovorila za prestavitev termina oziroma za podaljšanje veljavne ponudbe, zbirala podpise v bloku.........

In ja, včasih mi malo dopi..i user posted image , ker na koncu bi jih večina imela fasado, ampak mučim se naj pa jaz okoli. Pa me konec koncev tudi to stane, denarja, časa in živcev.


to vse ti delaš? neverjetno..

drži se, mislimo nate user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 22:09:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Meni se že da težiti, ampak če želim doseči kaj pri fasadi, mi upravnik ne bo pomagal. Če želim menjati upravnika, stanovalci niso za. Preostane sodna pot, ki mi je zadnja možnost.7
V zadnjem mesecu sem bila pri upravniku že vsaj 10x, preklikala pol interneta, vmes kontaktirala izvajalca del in se dogovorila za prestavitev termina oziroma za podaljšanje veljavne ponudbe, zbirala podpise v bloku.........


Ne hodi k upravniku - pisi mu in zahtevaj, da ti pove katere moznosti imate na voljo.
Sodna pot ni edina. Dosti lahko naredis s klicem na ministerstvo oz. stanovanjsko inspekcijo ter pritiskom na upravnika. Terja veliko dela in zivcev, res je - dosti pa lahko tudi dosezes, samo ne smes se predati. Sama se odloci kaj ti je bolj vredno. MOrda prides do zakljucka, da je najboljse prodati pa se preseliti.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
17.3.2013 23:59:10   
Pikec
DAleč najhitrejša rešitev je prijava na stanovanjsko inšpekcijo, dokler se še pozna puščanje, plesen in vse ostalo kar je posledica nepravilnosti v fasadi.
Inšpektor izda odločbo o nujni sanaciji in stvar je potrebno urediti pod prisilo. Zaračuna se vsem etažnim lastnikom brez izjeme (naj bi se).

V tem primeru se prisili tudi neaktivna lastnika, izognete se sodišču in z odločbo inšpektorja lahko uredite vse potrebno. Edino kar je, mislim, da na odločbo je možna pritožba, ki pa ne zadrži izvedbe (če se prav spomnim,nisem pa stoprocentna).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 7:56:34   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

DAleč najhitrejša rešitev je prijava na stanovanjsko inšpekcijo, dokler se še pozna puščanje, plesen in vse ostalo kar je posledica nepravilnosti v fasadi.
Inšpektor izda odločbo o nujni sanaciji in stvar je potrebno urediti pod prisilo. Zaračuna se vsem etažnim lastnikom brez izjeme (naj bi se).

V tem primeru se prisili tudi neaktivna lastnika, izognete se sodišču in z odločbo inšpektorja lahko uredite vse potrebno. Edino kar je, mislim, da na odločbo je možna pritožba, ki pa ne zadrži izvedbe (če se prav spomnim,nisem pa stoprocentna).


Hvala. Če drugega ne bo preostalo, omo šli tudi po tej poti.

Na žalost smo vse tri stranke posledice mokrih sten in vlage že znebile. Ravmo mesec dni nazaj smo stopili skupaj in našli izvajalca, ki je to kolikor toliko saniral, ker ni bilo več za nikamor. Sicer se sledi še poznajo oziroma ob ponovnem mrazu zopet udarja ven, vendar ni niti približno tako kot je bilo. Zato nam preostane le, da počakamo na ponovno zimo in ukrepamo dalje šele takrat.
Nekako smo mislili, da nam bo uspelo do nove fasade prit še tekom letošnje pomladi/poletja.

Hvala in lp

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 8:23:37   
kalbo
To moraš ti hladna ko špricer upravniku pojest živce. Ne hodi k njemu, ne kliči ga, pošiljaj mu dopise priporočeno s povratnico. Če poznaš kakega odvetnika, ki ti je pripravljen dat štampiljko na dopis pa toliko bolje, oziroma učinkoviteje. Postavi mu ultimat, zagrozi z inšpekcijo, podkrepi grožnjo s členi v zakonu in podobno. Ti mu najlažje poješ živce in to pisno s kavico v roki. Ne čakat takoj pojdi v akcijo.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 8:30:05   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

To moraš ti hladna ko špricer upravniku pojest živce. Ne hodi k njemu, ne kliči ga, pošiljaj mu dopise priporočeno s povratnico. Če poznaš kakega odvetnika, ki ti je pripravljen dat štampiljko na dopis pa toliko bolje, oziroma učinkoviteje. Postavi mu ultimat, zagrozi z inšpekcijo, podkrepi grožnjo s členi v zakonu in podobno. Ti mu najlažje poješ živce in to pisno s kavico v roki. Ne čakat takoj pojdi v akcijo.


Hvala user posted image

To bo zdaj moja mantra, ko se mi več ne bo dalo.

lp

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 8:35:22   
sončnica24
Super tema mojcaziga držim pesti ob enem pa me je kar groza, ker tudi pri nas je namen da se začne delati fasada ampak naš blok niti priblino ni tako majhen kot vaš in v njem je ogromno upokojencev, tako da me kar zmrazi kar še nas čaka - sploh ker morajo biti za kretid vsi stanovalci.

Držim pa pesti da vam uspe ker vem kakšno je stanje ko v stanovanje "vdari" vlaga, meni ne zdi da bi lahko že vsak mesec stene barvala.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 9:09:58   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Super tema mojcaziga držim pesti ob enem pa me je kar groza, ker tudi pri nas je namen da se začne delati fasada ampak naš blok niti priblino ni tako majhen kot vaš in v njem je ogromno upokojencev, tako da me kar zmrazi kar še nas čaka - sploh ker morajo biti za kretid vsi stanovalci.

Držim pa pesti da vam uspe ker vem kakšno je stanje ko v stanovanje "vdari" vlaga, meni ne zdi da bi lahko že vsak mesec stene barvala.



Hvala.

Upam, da bo pri vas šlo lažje.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 9:13:07   
mojcaziga
Evo, današnji izplen:

Našla izvajalca, ki bi bil pripravljen delati fasado in jo financirati (za ta dva založi on), ampak na 5 let. In seveda to ne paše ostalim stanovalcem, ker bi bil obrok višji user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

En korak naprej, pa dva nazaj.

lp

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 11:49:59   
petea
glede na to, da je imate v bloku veliko upokojencev, zna biti npr. 10-letna doba odplačevanja kredita (pre-)dolga ...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 12:26:36   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Na žalost smo vse tri stranke posledice mokrih sten in vlage že znebile. Ravmo mesec dni nazaj smo stopili skupaj in našli izvajalca, ki je to kolikor toliko saniral, ker ni bilo več za nikamor. Sicer se sledi še poznajo oziroma ob ponovnem mrazu zopet udarja ven, vendar ni niti približno tako kot je bilo. Zato nam preostane le, da počakamo na ponovno zimo in ukrepamo dalje šele takrat.
Nekako smo mislili, da nam bo uspelo do nove fasade prit še tekom letošnje pomladi/poletja.

Hvala in lp


Kdo je placal sanacijo?
Ce ste jo vi, me namrec ne cudi, da se ostali stanovalci kar zmisljujejo. user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 12:28:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

glede na to, da je imate v bloku veliko upokojencev, zna biti npr. 10-letna doba odplačevanja kredita (pre-)dolga ...


Nepomembno. Bo pa naslednji lastnik/kupec/dedic placeval naprej....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 13:25:57   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Evo, današnji izplen:

Našla izvajalca, ki bi bil pripravljen delati fasado in jo financirati (za ta dva založi on), ampak na 5 let. In seveda to ne paše ostalim stanovalcem, ker bi bil obrok višji user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

En korak naprej, pa dva nazaj.


lp



Zdaj ko so obrestne mere precej nizke, višji obrok ne bi smel biti tak problem, sploh če je še cena ugodna. Eh.

Sem dojela situacijo, ni ti lahko. Sostanovalci bi sicer imeli, ampak za to niso pripravljeni nič storiti, se ničemur odpovedati, nič tvegati in se nikomur nič zameriti. Tvoje storitve so samoumevne in pripravi se tudi na to, da boš deležna kritike. Vaš blok je praktično 'parlament v malem'.

Globoko vdihni in drži se. Najbolje bo, če se boš držala Kalbovega nasveta. Nič več verbalne komunikacije z upravnikom, ampak samo še pisna - premišljena komunikacija, podprta z zakonodajo. Odvetniško pismo tudi ni slaba rešitev.

Ali ste škodo, ki je nastala v stanovanju prej poslikali? Ali je izvajalec izstavil račun in lahko priča o stanju, kakršnega je našel? Mogoče bi bilo to dovolj za inšpekcijo? Saj je glavni problem stanje fasade in naslednje leto bo isto.




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
18.3.2013 13:53:23   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Na žalost smo vse tri stranke posledice mokrih sten in vlage že znebile. Ravmo mesec dni nazaj smo stopili skupaj in našli izvajalca, ki je to kolikor toliko saniral, ker ni bilo več za nikamor. Sicer se sledi še poznajo oziroma ob ponovnem mrazu zopet udarja ven, vendar ni niti približno tako kot je bilo. Zato nam preostane le, da počakamo na ponovno zimo in ukrepamo dalje šele takrat.
Nekako smo mislili, da nam bo uspelo do nove fasade prit še tekom letošnje pomladi/poletja.

Hvala in lp


Kdo je placal sanacijo?
Ce ste jo vi, me namrec ne cudi, da se ostali stanovalci kar zmisljujejo. user posted image



Ja, seveda mi. Ker če bi čakali na njih, bi imeli tako še danes. Gre za to, da posledično plačujemo tudi veliko ogrevanja, ker se zaradi visoke vlage tudi stanovaje ne segreje preko 19 stopinj in je cel čas mrzlo.

Saj saniramo več al manj vsako leto, vsak zase, pač od teh stanovalcev na vrhu.

lp

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
21.4.2013 7:13:36   
nika.s
Zdravo vsem.
Evo, namesto da bi brala o vzgoji otrok, sem pa na tole naletela. In moram nujno povedat par stvari. Zato, ker smo ravno speljali zadevo (z novim upravnikom)
Najprej bi rada popravila par hudih zmot, kar se tiče upravnikovega dela. Upravnik,ki ga imamo šele slabe pol leta je pravi "biserček" in smo nanj naleteli čisto slučajno. Nam je pa že na začetku razložil par stvari - ko smo tudi mi imeli popadke - da, pa saj ga plačujemo, da za nas nekaj naredi in v tem stilu naprej. (Je pa naredil tisto, za kar je plačan in še več....ampak o tem kdaj drugič)
Ker to za vse, kar smo hoteli od njega....se enostavno ne izide.
Povedel nam je, da je za upravljanje plačan s ceno ki smo jo določili v pogodbi. Za vse ostale stvari, ki pa stanejo, pa ga moramo pooblastiti s sklepom in seveda navesti tudi kdo je plačnik. naprimer, ko se je moral malo bolj ostro pogovoriti s sosedi, ki niso bili za fasado (povedal je, da so to medsosedski odnosi in da upravnik niti slučajno nima drugim sosedom zarad enih kaj govort) smo moral sprejeti sklep in ga pooblastiti. Šele potem je lahko najel odvetnika, ki je nezadovoljnežem ki so bili konstano in zanalašč proti, poslal hud pravniški dopis v katerem je navedel vse sankcije oziroma neprijetnosti, ki jih čakajo, če se zaradi nujnih investicijskih del, pa nekih energetskih zakonov, pa kaj jaz vem.......skratka..... ne strinjajo z novo fasado. Zraven jim je poslal pa še neko listino v podpis o strinjanju ali nestrinjanju. Evo, pa smo imeli dovolj visoko soglasje za fasado.

Mislim, ne besnet nad svojimi upravniki, kaj pa naj za tistih 10eur naredijo. Najprej se stanovalci zmenite med seboj. Meni je čisto normalno, da upravnik tu nima kaj štrikat. ker ni ne polcaj in ne šaf vašeega bloka. To ste vi sami! Pa saj gre za medsebojne odnose. In to so odnosi med stanovalci - ne pa med stanovalci in upravnikom.
Evo in v tvojem primeru, če je 14 stanovanj je to 140 eurotov. Se pravi, da vam lohka upravnik posveti 8 ur na mesec in nič več. Pišuka, nihče nebi delal zastonj, a upravnik pa mora, ali kaj?
Mimogrede, res se splača vložit v dobrega upravnika. Ampak samo takrat, ko vaš ne dela dobro. Ne pa takrat ko SE VAM SAMO ZDI, da ne dela dobro. To je treba močno ločit. Evo, pri nas je ta tanovi v parih mesecih znižal stroške ki jih redno plačujemo (govorim za našo familjo) za več, kot pa mu plačujemo upravljanje - se pravi da gre iz tega prihranka denar za njega in še za dve orenk večerji na dopustu nam ostane.
Ampak takih je malo.
Tako da ti svetujem, najprej sklep, potem pooblastit upravnika za zastopanje - to tudi (vsaj pri nas) piše tudi v pogodbi, šele potem pa lahko kaj začne delat.
Tko, sedaj grem pa o otročkih brat.
LP Nika

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?