|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
3.4.2013 10:35:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Oh, ko bi le najini prihranki bili za pol stanovanja! Veliko raje kot denar na računu (s padajočo vrednostjo) bi imela celo stanovanje in kredit za preostalo polovico ...



Glej kokosh.....uporabila sem le tvoje podatke, ki si jih podala, da ti je CSD izračunal mesečne prihodke v vrednosti predsedniške plače.....ta je okrog 3000 EUR neto.....

ti in mož pa mesečno zaslužita nekaj 100 EUR manj kot je povprečna neto plača v Sloveniji.....ta je okrog 1000 EUR neto.....torej, če zaslužita ti in mož vsak po 900 EUR na mesec, to znese skupaj 1800 EUR na mesec.....kar pomeni, da imata 1200 EUR fiktivnega dohodka na mesec, če so vama naračunali 3000 EUR neto mesečnih dohodkov......

In če imaš našparanih recimo 100.000 EUR.....znese ta fiktivni dohodek na mesec, ki se ti upošteva pri izračunu vrtca in otroških dohodkov 322 EUR na mesec......

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Mislim pa, da se bo tale pogovor itak preobrnil v privoščljivo/ nevoščljivo dokazovanje, da je edino prav, da tisti s prihranki v teh groznih časih nimajo OD in znižanega plačila vrtca. Ampak lejte, lejte, ti prihranki vsebujejo tudi evročke od od zanikrnih štipendij še iz časov, ko je večini dobro šlo in so se iz Mercatorja/ Hoferja/ Lidla v avtomobile basali zvrhani vozički krame.


Glej, ne gre se za nobeno privoščljivo in nevoščljivo dokazovanje.....zmotili so me pač tvoji navedeni podatki iz katerih sem si izračunala, da moraš imeti pa res ogromno prihrankov.....

Privoščljiva in nevoščljiva pa si ti, kar si dokazala z zadnjim stavkom.....ne vem pa zakaj bi nas v bistvu morala država nagrajevati, ker šparamouser posted image ......pač če trošiš za otroka, da ga pelješ na dopust, da ga pelješ gledat dinozavre, ga vpišeš v glasbeno šolo  ali pa greš v naravoslovni muzej, ali pa v živalski vrt gledat pando, če mu kupiš bicikl, pa si takoj zapravljivec?.....ker edino šparanje in kredit za stanovanje je nekaj vredno......ostalo vse je brezvezno zapravljanje......

Pač, vsak si ustvari svoje prioritete....eni šparate, eni pa zapravljamo in malo manj šparamo.....vendar, če pač šparaš, se ti to pozna pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ne pozna se ti pa to spet tako zelo, da bi te to šparanje pognalo iz prvega razreda v zadnji razred za plačilo vrtca)......

ni pa vseeno logično, da imaš 100.000 EUR prihrankov in kakih drugih skritih virov prihodka na svojem bančnem računu, pa brezplačno malico in kosilo v šoli, pa malone zastonj vrtec, pa velike otroške dodatke.....ker bi se morala upoštevati zgolj plača......človeška iznajdljivost pa tudi ne pozna meja.....in na računih je poleg prihrankov še marsikaj......

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
3.4.2013 11:34:33   
Polona31
Da še jaz povem DA JE POTREBNO dvigniti VSE in dati v štunf, ker...dobim odločbo in...do OD nisem upravičena ker meja je 64% in ker naši dohoki znašajo 64% presgamo cenzus...bla bla bla...Ker mi ni bilo nič jasno kako lahko presegamo če pa imamo 64%. No in grem računat v EUR in...mejni znesek na družinskega člana na mesec je 631,93eur, pri nas pa imamo na mesec 631,94eur na družinskega člana na mesec. Lepo ne?!? Za en cent presegamo mejo in nimamo OD in pademo za en razred višje v vrtcu. Imava pa dva otroka in če to preračunam je cca 100eur na mes. manj zaradi ENEGA centa.
In tud se upoštevajo tistih par EUR prihrankov in vrednost parih parcel ki so v takšnem hribu da še koza rabi palico. Odkar sem dobila odločbo sem TAKO JEZNA DA... A naj grem s tisto zemljo plačat položnice??? Saj tiste zemlje ne moremo niti prodati...pa saj je tudi zastonj ne bi nihče vzel, ker si z njo ne more ČISTO NIČ pomagati.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
3.4.2013 11:50:53   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Da še jaz povem DA JE POTREBNO dvigniti VSE in dati v štunf, ker...dobim odločbo in...do OD nisem upravičena ker meja je 64% in ker naši dohoki znašajo 64% presgamo cenzus...bla bla bla...Ker mi ni bilo nič jasno kako lahko presegamo če pa imamo 64%. No in grem računat v EUR in...mejni znesek na družinskega člana na mesec je 631,93eur, pri nas pa imamo na mesec 631,94eur na družinskega člana na mesec. Lepo ne?!? Za en cent presegamo mejo in nimamo OD in pademo za en razred višje v vrtcu. Imava pa dva otroka in če to preračunam je cca 100eur na mes. manj zaradi ENEGA centa.
In tud se upoštevajo tistih par EUR prihrankov in vrednost parih parcel ki so v takšnem hribu da še koza rabi palico. Odkar sem dobila odločbo sem TAKO JEZNA DA... A naj grem s tisto zemljo plačat položnice??? Saj tiste zemlje ne moremo niti prodati...pa saj je tudi zastonj ne bi nihče vzel, ker si z njo ne more ČISTO NIČ pomagati.


OK, imate res strašno smolo.
V vašem primeru je res smotrno dvignit denar, ampak v prejšnjih postih je to že vsaj 3x razloženo - preračunaš in ugotoviš, če si v bližini meje plačilnega razreda. Če si, dvigneš denar, če nisi, pač ne. Ne pa zdaj paniko delat, da je potrebno vedno ves denar dvignit.

Je pa moja pritožba za leto 2012 še vedno nerešena (ko so nam 9 m2 "prevelike" hiše upoštevali kot 40.000 EUR dodatnega premoženja) - v odločbi za leto 2013 so sicer že popravili, na rešitev pritožbe oddane lani poleti pa še kar čakam...

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
4.4.2013 14:36:19   
t5t6
Jaz sem pritožbo oddala maja 2012, vmes sem parkrat klicala in še vedno nič. So mi pa letos naredili enake "napake" vključno še z eno novo. Ni mi jasno kaj toliko časa delajo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
4.4.2013 20:33:18   
bubu_bibi
Še eno podvprašanje: ali se v izračun šteje stanje na poslovnem računu s.p.-ja?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
7.4.2013 12:59:19   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Še eno podvprašanje: ali se v izračun šteje stanje na poslovnem računu s.p.-ja?



se šteje, ti lahko povem iz lastnih izkušenj oz. odločb. Moj je s.p. in so stanje gledali kot premoženje. Kar je gor na računu pomnožijo z 3,86% in ti prištejejo k ostalim zneskom.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vpis v vrtec...stanje na računu
7.4.2013 13:12:06   
bubu_bibi
Hvala, mamica deklicam. Točno to me je zanimalo.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?