|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Psihološki testi
17.2.2015 21:45:04   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Sicer pa opažam, da je najmočnejši vidik (ponovno) pripravljenost za delo in z njo povezane delovne navade.



Enako opažam tudi sam pri delu na eni strani z brezposelnimi, na drugi pa z delodajalci, vsakodnevno.

Takole bi rangiral.
1.) motivacija
2.) karakterna ustreznost glede na delovno mesto in delodajalca
3.) formalni pogoji (izobrazba, izkušnje, kompetence)

Vse je pomembno, ampak nekako po tem vrstnem redu.

S psihotesti se pa sam sploh ne bi obremenjeval user posted image . So druge stvari, veliiiiko pomembnejše, ki jih moram razdelati pred razgovorom.



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 0:44:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bralec


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Daj link.


Zdravo,



evo nekaj povezav do konkretne priprave na razgovor. Pripravi se, kot je treba, se splača.

https://esvetovanje.ess.gov.si/KakoKandidiramNaDelovnaMesta/PredRazgovorom/

https://esvetovanje.ess.gov.si/KakoKandidiramNaDelovnaMesta/PredRazgovorom/MoznaVprasanjaDelodajalca.aspx

http://www.ess.gov.si/_files/4344/zaposlitveni_razgovor.pdf

Tista vprašanja, ki jih uporabljam kot izvajalec Treninga za zaposlitveni razgovor pa ne bom tule dajal, ker jih je nekaj zelo provokativnih. Seveda z namenom, ki ga udeležencem tudi razložim.
lp, H



Lepa hvala :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 0:59:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bralec


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Daj link.


Zdravo,



evo nekaj povezav do konkretne priprave na razgovor. Pripravi se, kot je treba, se splača.

https://esvetovanje.ess.gov.si/KakoKandidiramNaDelovnaMesta/PredRazgovorom/

https://esvetovanje.ess.gov.si/KakoKandidiramNaDelovnaMesta/PredRazgovorom/MoznaVprasanjaDelodajalca.aspx

http://www.ess.gov.si/_files/4344/zaposlitveni_razgovor.pdf

Tista vprašanja, ki jih uporabljam kot izvajalec Treninga za zaposlitveni razgovor pa ne bom tule dajal, ker jih je nekaj zelo provokativnih. Seveda z namenom, ki ga udeležencem tudi razložim.
lp, H



NO nekako se mi zdi, da psihotesti niso isto kot zaposlitveni razgovor (linki so pa le o tem). Psihotesti naj bi razkrili strukturo osebnosti - da se podreja, da se ne podreja, da ne dokonca zadev, da ni vztrajna .. vse tiste osebnostne znacilnosti, ki volivajo na to za katero delovno mesto je kandidat primeren in za katero ne oz. katere lastnosti so za delovno mesto pomembne in katere ne ter ali jih kandidat ima ali ne.

Pričakovala sem link na kaj takega : https://pg.sitebase.net/pg_images/taleo/reasoning_tests/Bosnian_-_Practice_Reasoning_Test_-_7.7.08.pdf z razlagami, ce se le da. priprava na zaposlitveni razgovor nima IMO nobene zveze s psiholoskimi testi.

Evo se en zanimiv:
http://opusteno.rs/testovi-f60/posao-test-t2384.html

Se vzorec za resevanje in dobis rezultat:
http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 18.2.2015 1:03:23 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 7:31:35   
mateyka
ne prenesem teh testov - absolutno preveč vdirajo v zasebnost. sem mela enega pred sabo, ki sprašuje o kvadraturi stanovanja kjer živiš in s kom in vse hobije in zakaj in ne vem kaj še vse. in kaj se zgodi če nočeš tega razpravjat z enim, ki ga ne poznam? da ne omenjam da ima potem tvoje dokaj osebne podatke tudi če nisi zaposlen tam? Vidim en kup kvazi filozofije zakaj je to tako dobro, samo imho 80% tega testa sploh ne rabijo vedet za to da ugotovijo da si primeren za določeno službo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 7:47:58   
Paštetka
Mateyka, fora je v tem, da ti ni treba odgovoriti na vsa vprašanja. Sploh za občutljiva delovna mesta se mora znata kaj nekdo lahko sprašuje oz.odgovarja. Ampak potem so to že bolj testi v smislu IQ-ja, spretnosti, znanja ...

Na psihološki test ni priprave. To je test, kjer moraš odgovoriti, "ustreliti takoj", brez razmišljanja, je v bistvu reakcija na tvoje obnašanje, odraze. Velikokrat se na enem testu pojavijo popolnoma enaka vprašanja, finte, ki so samo malo obrnjene, s katerimi želijo ugotoviti, če si iskren. ;)

No večina, ki ti ponudi za DM reševati psihološki test, zahteva nekaj več, in potem tisto v smislu, delovne izkušnje, izobrazba niso toliko v ospredju, ampak navade, motivacija, kako se znaš znajti, kaj si pripravljen vse storiti, reagirati v stresnih situacijah ....

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 10:49:58   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mateyka, fora je v tem, da ti ni treba odgovoriti na vsa vprašanja. Sploh za občutljiva delovna mesta se mora znata kaj nekdo lahko sprašuje oz.odgovarja. Ampak potem so to že bolj testi v smislu IQ-ja, spretnosti, znanja ...

Na psihološki test ni priprave. To je test, kjer moraš odgovoriti, "ustreliti takoj", brez razmišljanja, je v bistvu reakcija na tvoje obnašanje, odraze. Velikokrat se na enem testu pojavijo popolnoma enaka vprašanja, finte, ki so samo malo obrnjene, s katerimi želijo ugotoviti, če si iskren. ;)

No večina, ki ti ponudi za DM reševati psihološki test, zahteva nekaj več, in potem tisto v smislu, delovne izkušnje, izobrazba niso toliko v ospredju, ampak navade, motivacija, kako se znaš znajti, kaj si pripravljen vse storiti, reagirati v stresnih situacijah ....


Stvar je tudi v tem, da za doloceno delovno mesto, ki zahteva veliko mero racionalnosti in umirjenosti ne bos dal custveno in koericno osebo. Ni vedno lahko dognati kakšno vrsto osebnosti imas pred seboj. To ne pomeni, da so eni slabsi drugi boljsi, temvec da je enim osebnostim doloceno delo bolj pisano na kozo.
Tako je recimo za delov vrtcu primerna umirjena, custvena in kreativna oseba, malo tako umetniska in ne skepticna, zaprta in racionalan oseba, ki naraje dela sama. Zadnji link iz mojega prejsnjega posta nam lahko da okviren odgovor o tem kaksna oseba smo - kar se dela tice - kar nekaj jih je bilo presenecenih nad rezultati, so se pa po dolocenem razmisleku strinjali, da se vidijo nekaj drugace kot jih vidijo drugi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 18:39:06   
mateyka
hm, kar ste napisale - so ti testi "ustrelit takoj" v živo potem? ker se na pisno poslano anketo glih ne da vedet/merit neke psihologije spontanosti odgovorov.
hm, mogoče ni isto kar sem jaz dobila enkrat leta nazaj. ker jaz sem dobila tak kompleksen pdf vprašalnik in potem naj bi bil še pogovor s psihologom za eno mesto, ki je bilo za eno tiny-mini dizajn firmo, razpis pa kot za direktorja microsoft divizije za evropo; pompozni kekci.... ko sem to videla, sem samo odpikala ta razpis. ma dej, če je bil kdo tukaj prozorno fake, so bli oni - nikol ne bi mogla delat za ljudi, ki nosijo cesarjeva oblačila, pa naj so ti testi še tako "in"..

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Psihološki testi
18.2.2015 22:14:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hm, kar ste napisale - so ti testi "ustrelit takoj" v živo potem? ker se na pisno poslano anketo glih ne da vedet/merit neke psihologije spontanosti odgovorov.
hm, mogoče ni isto kar sem jaz dobila enkrat leta nazaj. ker jaz sem dobila tak kompleksen pdf vprašalnik in potem naj bi bil še pogovor s psihologom za eno mesto, ki je bilo za eno tiny-mini dizajn firmo, razpis pa kot za direktorja microsoft divizije za evropo; pompozni kekci.... ko sem to videla, sem samo odpikala ta razpis. ma dej, če je bil kdo tukaj prozorno fake, so bli oni - nikol ne bi mogla delat za ljudi, ki nosijo cesarjeva oblačila, pa naj so ti testi še tako "in"..


Testi pripomorejo k ustvarjanju slike o potencialnem delavcu, ustvarjajo tudi slike o potencialnem delodajalcu. Eni pot. delaqvci na testih lazejo o sebi, eni pot. delodajalcih s testi lazejo o sebi.
Ce imas izjemen tehnoloski instrument se ne pomeni, da ga znas uporabiti. In ker tista firma, ki jo opisujes tega ni znala, si ti ustvarila sliko o njihovem statusu preko testov namenjenih tebi. Lahko si vesela, da te niso izbrali. Pa so spet testi koristni :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Psihološki testi
19.2.2015 8:05:56   
mateyka
ne vem, če so smiselni v vseh primerih. v večini (če niso velike firme) bi celo rekla, da nimajo efekta, ki bi ga ćeleli..
ampak kakor sem že prej vprašala - a ni bolj smiselno to v živo izvajat, če iščeš iskreno reakcijo na "ustreljen" takojšen odgovor?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Psihološki testi
19.2.2015 15:25:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne vem, če so smiselni v vseh primerih. v večini (če niso velike firme) bi celo rekla, da nimajo efekta, ki bi ga ćeleli..
ampak kakor sem že prej vprašala - a ni bolj smiselno to v živo izvajat, če iščeš iskreno reakcijo na "ustreljen" takojšen odgovor?


Ne dolgo nazaj sem poslusala intervju z dorektorjem neke izjemno uspesne in majhne racunalniske firme. Povedal je, da dobijo letno nekaj malo manj kot 300 vlog za zaposlitev. Vsem posljejo obvestilo, da je prvi korak za zaposlitev resevanje nekih nalog (test). Odzove se jih na to obvestilo priblizno 60, naloge dejansko pa resi cca 10 oseb. Dovolj zgovorno.
Ljudje so/smo vcasih premalo samokriticni in ne vidimo rrealno svojih sposobnosti in potreb delodajalca. V veliki firmi se IMO lahko, ce je sprejet delavec, ki ni za to delavno mesto naredi prerasporeditev in se ga usmeri an drugo delovno mesto , v majhnem podjetju pa tega ne mores narediti, ker ni mesta kamor bi koga prerazporedil. zato je verjetno majhnim podjetjem v interesu sprejemati ljudi, ki dejansko ustrezajo zahtevam.

Sicer pa kadroviki ponavadi niso psihologi in ne morejo (kakor ne morejo niti sami psihologi) kar v zivo "postavljat diagnoze". razgovor ima pa se en dejavnik - ali si komu vsec ali ne. Vsecnost ne vpliva na sposobnost osebe da opravlja doloceno delo, vpliva pa na nas vtis o tem ali je sposobna opravljat delo in je zelo subjektivna kategorija. Ker se ponavadi ne gre o osebnih asistentih in druzbenicah, guvernantah, ta osebna kemija nima prednosti pred sposobnostjo pa opravljanje dela.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Psihološki testi
19.2.2015 16:12:39   
mateyka
zanimivo. mogoče je bila anketa v uni rač firmi enako odbijajoče zastavljena kot moja? user posted image
me zanima kako osebna vprašanja so v bistvu še sprejemljiva? se mi zdi da gre to v ekstreme.. po vsem kar berem bi rekla, da je kar velika razlika med veliko in malo firmo - kako kvalitetno izvest razpis (da je najbolje za firmo)?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Psihološki testi
19.2.2015 22:44:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zanimivo. mogoče je bila anketa v uni rač firmi enako odbijajoče zastavljena kot moja? user posted image
me zanima kako osebna vprašanja so v bistvu še sprejemljiva? se mi zdi da gre to v ekstreme.. po vsem kar berem bi rekla, da je kar velika razlika med veliko in malo firmo - kako kvalitetno izvest razpis (da je najbolje za firmo)?


Osebna so po defoltu, intimna pa ne smejo biti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 17:05:36   
mateyka
kaj točno spada pod intimo?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 20:12:53   
liliana
Kolikokrat na dan se samozadovoljuješ...?

Bi se maščeval, če bi kdo ubil tvojega otroka.....?





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 20:52:45   
mateyka
kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 21:03:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?


Tudi to so intimna vprašanja......vsaj po mojem.......

Ker koliko kvadratov meri tvoje stanovanje in s kom živiš, delodajalec ne rabi vedeti.....tudi hobiji in tvoja seksualna praksa ostanejo lahko v intimi......

Jaz sicer nikoli nisem imela psihološkega testiranja, in so mi nekatera vprašanja čisto mimo......in posegajo res preveč v intimo.....ker dobesedno razgaliti se pa pred delodajalcem tudi ni treba.....psihologi imajo na voljo druga vprašanja in sredstva, da ugotovijo tvoj psihološki profil, ni treba posegati po takih drastičnih vprašanjih.....ker tisto, kar sem zgoraj navedla si nisem kar izmislila....je kolegica dobila taki dve vprašanji na testiranju....pa je šlo za navadno administrativno delo na enem od uradov v javnem sektorju, ne za nek poklic v policiji ali kaj.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 22:31:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?


Kdo bi zaposlil financnika, ki pri 40-ih zivi v najeti sobi skupaj s študentom sostanovalcem in za hobi online igra warcraft?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 22:39:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?


Tudi to so intimna vprašanja......vsaj po mojem.......

Ker koliko kvadratov meri tvoje stanovanje in s kom živiš, delodajalec ne rabi vedeti.....tudi hobiji in tvoja seksualna praksa ostanejo lahko v intimi......



Podatki o stanovanju in druzinskih clanih ter clanih skupnega gospodinjstva so osebna in ne intimna. Sicer bi bilo osebno tudi ce imas voznisko dovoljenje in osebni avtomobil. Pa je vcasih ta celo pogoj za sluzbo. Zakonski stan poves ze v zivljenjepisu ponavadi... meni je od zgoraj nastetga in tega kar si dopisala intimno edino vprasanje o spolnih praksah.

.....psihologi imajo na voljo druga vprašanja in sredstva, da ugotovijo tvoj psihološki profil, ni treba posegati po takih drastičnih vprašanjih.....


Odvisno je kaj zelijo ugotoviti. Vcasih so taksna vprasanja zato, da se vidi kako reagiras na nedovoljena vprasanja, da se vidi tvoja integriteta, nacin kako in zmoznost, da zavrnes tovrstno vprasanje, koliko osebno jemljes neke zadeve ipd... Vcasih je vsebina vprasanja najmanj pomembna.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 22:43:46   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?

Kdo bi zaposlil financnika, ki pri 40-ih zivi v najeti sobi skupaj s študentom sostanovalcem in za hobi online igra warcraft?

Skoraj do potankosti si opisala mojega virtualnega kolega iz Londona.

Ki je pred kratkim menjal službo. Zaposlili so ga v največji turistični agenciji na svetu.

Pa by the way - Minecraft je boljši. user posted image


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 23:34:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
kaj pa:
- s kom živiš (naštet vse osebe)?
- koliko kvadratov meri tvoje stanovanje?
- ali si lastnik stanovanja v katerem živiš?
- naštej svoje hobije in kaj počneš v prostem času?

Kdo bi zaposlil financnika, ki pri 40-ih zivi v najeti sobi skupaj s študentom sostanovalcem in za hobi online igra warcraft?

Skoraj do potankosti si opisala mojega virtualnega kolega iz Londona.

Ki je pred kratkim menjal službo. Zaposlili so ga v največji turistični agenciji na svetu.

Pa by the way - Minecraft je boljši. user posted image



Zato so ta vprasanja pomebna - da dobijo tocno tisto, kar potrebujejo.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Psihološki testi
20.2.2015 23:36:20   
Kerensa
Ja, ja, slabo se ti tole "van vadiš". user posted image

Zato, ker živi v najeti sobi sredi Londona, je on za firmo točno tisto, kar potrebujejo, kajne? user posted image

Sereš, Frodo... sereš!



_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Psihološki testi
21.2.2015 1:21:15   
mateyka
bodimo realni - taka vprašanja (kvadratura, prosti čas, s kom živiš..) so v zelo redkih primerih upravičena oz. smiselna. pri najboljši volji ne vidim praktičnega smisla, niti koristi.

za kako zelo odgovorno in dobro plačano mesto mogoče, samo tam ne zaposlujejo neznancev. torej čemu dat to zunanjim prijavnikom? za nas "navadne" poklice pa sploh ne, ker nismo ne v financah ali kaki varnostni službi fort knoxa, niti nismo v službi prestižnega renomeja, kjer bi morali že vnaprej imeti visok status (ob prijavi sami) - še v tem zadnjem primeru takih intervjujev niti nimajo, vse gre na veze in osebna priporočila, ker hočejo bit bolj ziher kot z enim takim vohljajočim testom reskirat in izbrat enega popolnega neznanca. zelo dvomim in kolikor vidim se to ne dogaja. vse so veze v takih primerih.
zato sumim, da so testi s takimi osebnimi (ali intimnimi - zame to tudi spada v bolj intimni del) vprašanji bolj smoke and mirrors..

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Psihološki testi
21.2.2015 1:24:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ja, ja, slabo se ti tole "van vadiš". user posted image

Zato, ker živi v najeti sobi sredi Londona, je on za firmo točno tisto, kar potrebujejo, kajne? user posted image

Sereš, Frodo... sereš!


v velemestih in na splošno je v veliko državah lastniško bivališče redkost. v ameriki, na švedskem, anglija; sploh metropole kot London, New York, Stockholm, Pariz - to so vse večinoma najemi.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Psihološki testi
21.2.2015 9:15:20   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Ja, ja, slabo se ti tole "van vadiš". user posted image

Zato, ker živi v najeti sobi sredi Londona, je on za firmo točno tisto, kar potrebujejo, kajne? user posted image

Sereš, Frodo... sereš!



Ce pustimo po strani, da je ta tvoj prijatelj izmisljena oseba, zakaj pa ne bi podjetje potrebovalo cloveka, ki je svoboden, nima druzinskih obveznosti, ima cas, ni vezan na mesto bivanja, nima nobenih vecjih obveznosti in obremenitev, nima nekega privatnega zivljenja... Clovek posvecen sluzbi in karijeri. Lahko ga posiljajo od hotela do hotela ( turizem si rekla , ne), od destinacije do destinacije, da ureja pogodbe, preberja namestitve, isce lokalne dobavitelje itn...
To in sluzba za cloveka z druzino, hiso, psom in tremi otroci....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Psihološki testi
21.2.2015 10:49:05   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

bodimo realni - taka vprašanja (kvadratura, prosti čas, s kom živiš..) so v zelo redkih primerih upravičena oz. smiselna. pri najboljši volji ne vidim praktičnega smisla, niti koristi.


Večina ljudi ima vsaj deloma izpopolnjena življenja, in se ne vtikajo v druge na vakem koraku.

Pričakovanja v službah so večinoma zelo jasna.
Delovnik, ali končani projekti.
Rutinsko delo ali stanje panike.
Potovanja ali ne.
Nadure ali ne.
Vikend delo ali ne.

Večina delodajalcev zna to povdedati direktno, brez da bi me spraševala, ali dosledno počistim wc školjko v svojem wc-ju ali kopalnici.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?