|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
1.7.2013 15:21:07   
liliana
Ja....nekoč se je precej delalo v lastni režiji....tudi pri hiši....danes pa ne več (pa ni razlog zgolj siva ekonomija....recimo ene 6, 7 let nazaj je lahko še vsa vas delala ploščo pri hiši, pa ni nihče prijavil dela na črnouser posted image )....in pri kakih gradbenih delih (že samo pri malariji v hiši in pri polaganju parketa) ti nanesejo stroški dela 50 % cene....

Zato pa se je nekoč lahko hiša odplačala v 10 letih in se je teh 10 let živelo od ene plače.....pa "zidala" se je tudi skoraj 10 letuser posted image .....ker so pač naši starši precej sami postorili.....

Sicer pa vedno "zgleda" tisto kar je bilo nekoč in kar delajo oz. so delali drugi precej lažje, lepše in enostavneje kot to kar je danes in kar delamo sami.....


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 7:42:57   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, moj fotr večkrat pove, da je hišo odplačal v deset_ih letih, pri čemer je bil na začetku kredit visok eno plačo, na koncu za en sendvič in s finančnega vidika jo je naredil dokaj poceni napram današnjim časom.
Je pa bil velik problem dobiti material, železno armaturo je privlekel dol iz Bosne nekje, problem je bila tudi mehanizacija, torej potrebno je bilo precej več delovne sile kot danes, ker so beton za plato mešali na mešalce, ni bilo hruške, ki bi pripeljala že pripravljen beton. Danes bi sicer rekli, da so se šli sivo ekonomijo s sosedi in sodelavci, ko so betonirali en vikend pri enemu, drug vikend pri drugemu za malico in pir.



Točno tako je bilo. Danes se lahko pa pretrgaš, pa hiše zgrajene popolnoma v lastni režiji niti v sanjah ne odplačaš v deset_ih letih z eno plačo. O lahkem načinu sem govoril za finance, ti problemi z materialom so pa seveda obstajal. No moj tast še teh težav ni imel, ker je delal pri Tehniki in so ble edin pri njegovi bajti betonpumpe in hruške. Tko da bi lahko rekli, da je sezidal bajto mimogrede, ko je zidal še pol ulice na fuš.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.7.2013 7:44:45 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 8:53:29   
Anonimen
Tole glede gradnje v casu socializma dobro opisuje Ivan Sivec v knjigi Bog na dopustu ... res zanimivo branje polno komicnih vlozkov user posted image In v njej pravi, da kdor je imel denar si je kupil stanovanje, kdor pa ni imel denarja je sel zidat hiso.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 8:57:16   
uškinamama
A, če so naši starši / tašči user posted image  prišli  do hiše, po vašem mnenju , na lažji način,  se lahko zdaj kar vselite v njihovo hišo in komandirate.  Za vse težave na tej temi obstaja rešitev - na svoje user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 9:29:52   
kalbo
Ma ja, seveda, itak. Eni se nismo vselil v njihovo hišo, ampak smo njihovo hišo obnovil in dozidal, da smo se lahko vselil in smo na svojem na njihovo prigovarjanje, ker je že takrat ratal njihovo hišo problem vzdrževat z njihovimi dohodki. Za moje pojme je to velika razlika. V bistvu ne komandiramo, samo ne pustimo se komandirat tud to je razlika. Obljubljeno je blo vse, ko pa sprašiš not dva kredita, svoje znanje in delo, si pa kar naenkrat ob kakem večjem prepiru podnajemnik, čeprav poštimaš vse kar je narobe v bajti od centralne do štroma, ni da ni. Sam s tem sem se sprijaznil preden sem šel v to in take malenkosti jemljem v zakup.

Seveda bo pa zanimivo videt tale nepremičninski davek, ko bo dosti takšnih ponosnih gospodarjev kot je moj tast zaklošarilo v lastnih gradovih. Ko je prišel popisovalec sta ga lepo spustila v hišo, kaj pa zet ve da jih bo komandiral, ko jima je govoril, naj tega ne počneta, mu natrobezljala komplet kvadraturo, nova okna, novo streho, nova vrata, nov parket v obeh štukih... Rezultat, sosedova hiša, ki je identična je vredna pol manj od naše in seveda ne bom plačal niti EURa davka....saj sem samo podnajemnik.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
2.7.2013 10:01:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
2.7.2013 10:05:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   [Brisano sporočilo]
2.7.2013 10:22:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 10:24:23   
kalbo
Ma ja, seveda, se bomo zmenil, ni take panike, da bi se pravdali. Za špiknit nazaj ob podnajemniku je pa vseeno.

PS: Tud meni se je zdelo, da sem prebral lastnik :)

PPS: Ja, medsebojno spoštovanje je ključ. Sej v bistvu nam to kar ratuje, na čase pa poči in pri nas je pred kratkim, zato sem tud še malo jezen na starega, ampak bo že bolš, kot je vedno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.7.2013 10:27:58 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 11:06:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... sem preverila v predlogu zakona, davčni zavezanec je lastnik. Fajn zate, slabo za tasta user posted image .


na švedskem je isto. je pa ena fora - če je hiša zakreditirana, je ta visoki davek na nepremičnino veliko manjši. v momentu ko je pa čisto tvoja, pa plačaš ta davek ko žut. zato je na švedskem veliko najemnikov in dost bajt zakreditiranih.. moja pratašča(?) je ravno vzela hipoteko na hišo, ki je že bila odplačana, zato da ji ne bo treba visokega davka plačat; crazy world imo..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 11:25:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tole glede gradnje v casu socializma dobro opisuje Ivan Sivec v knjigi Bog na dopustu ... res zanimivo branje polno komicnih vlozkov user posted image In v njej pravi, da kdor je imel denar si je kupil stanovanje, kdor pa ni imel denarja je sel zidat hiso.


Kdo pa je potem kupoval stanovanja po Jazbinškovem zakonu za 8000 DEM......?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 12:07:16   
kalbo
Ja od kje si pa zdaj Jazbinškov zakon privlekla? Če preračunaš in moj stričko je, je njega cela bajta prišla ceneje kot nekoga stanovanje po Jazbinšku, ker tist kredit ni izpuhtel tko kot kredit za bajto.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 13:27:08   
zelda35

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lunica86

Imam se eno vprašanje za tiste ki živite s svojimi starši oz. s taščo in tastem. Kako ste postavile meje oz. dosegle da naprimer tašča ne hodi več v vaše stanovanje. Ker ne vem kako naj svoji tašči rečem, da me moti da hodi v "najin del" in da si želim tudi malo zasebnosti. Velikokrat pa imam občutek, da me pride tudi samo preverjat kaj počnem. Zanimam me pa zato, ker mi je težko reč glede na to, da je to njena hiša, da sem jaz tujec tukaj. In težko je reč če lahko ne hodi v dejansko prej njen del. Upam da sem razumljivo napisala. Ne bi želela biti nesramna rada bi ji na lep način dala vedeti, da si želim malo zasebnosti. Kako ste ve to rešile? Je kak trik? user posted image

Enkrat je uletela tašča, ko sem ravno prišla iz spalnice s samih spodnjicah (zgoraj nič). Se ji je mudilo nazaj, od koder je prišla, pa naslednjič je potrkala. user posted image


user posted image user posted image user posted image

Ah...smo vsega navajeniuser posted image tudi mi živimo skupaj pod eno streho pri mojih starših-ločeni gospodinstvi...razumemo se dobro, do prepihauser posted image ...če moja dva vletita k nam, potem jaz vletim tudi k njimauser posted image smo pa zelo odprta družina- brez predsodkov...je pa res, da mi včasih najedajo inventure fotra, ki včasih za nekatere stvari ve kje jih imamo boljše kot miuser posted image Glede preverjanja: kam pa zdaj? vprašam nazaj enakouser posted image
Sicer pa, če in ko bo imela svojo lastno bajto in preko dovolj financuser posted image pridem samo na obisk in na male počitniceuser posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 14:50:15   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

A, če so naši starši / tašči user posted image  prišli  do hiše, po vašem mnenju , na lažji način,  se lahko zdaj kar vselite v njihovo hišo in komandirate.  Za vse težave na tej temi obstaja rešitev - na svoje user posted image



A edini dve opciji sta, da te starši komandirajo ali da ti komandiraš njih? Adijo pamet.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
2.7.2013 15:21:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja od kje si pa zdaj Jazbinškov zakon privlekla? Če preračunaš in moj stričko je, je njega cela bajta prišla ceneje kot nekoga stanovanje po Jazbinšku, ker tist kredit ni izpuhtel tko kot kredit za bajto.


Glede na to, da se je v SFRJ prišlo do hiše tako mimogrede, praktično zastonj.......ne vem kje so se našli vsi tisti, ki so za nekaj 1000 DEM (mislim da je bila povprečna cena stanovanja nekaj nad 7000 DEM, povprečna kvadratura pa 80 m2) kupili stanovanje.....ker tisti, ki je imel že zgrajeno hišo (ne glede na to ali mu je kredit požrla inflacija ali ga mu pa ni), stanovanja ni mogel kupiti......

Drugače pa, inflacija v Jugoslaviji ni bila konstantno tako visoka kot po letu 1980......in vsi niso gradili hiš šele po letu 1980....nekateri so to delali tudi prej....in je bilo obdobje v SFRJ (tam nekje od leta 1965 do 1980, pred letom 65 pa tudi inflacija ni nikoli dosegla take ravni kot konec 80 let prejšnjega stoletja) ko je bila inflacija praktično na isti ravni kot je danes v Sloveniji....le medotologija izračuna je bila drugačna kot je danes......

< Sporočilo je popravil liliana -- 2.7.2013 15:23:24 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 8:17:45   
kalbo
Seveda so gradili tudi prej, samo ne takih palač kot potem, ker si jih niso mogli privoščit. In mi živimo v eni taki trinadstropni palači, kjer ob gradnji ni nihče razmišljal o ceni vzdrževanja, ogrevanja in podobno, kredit je pa izpuhtel v inflaciji.
In zdaj po deset_ih letih našega udobnega zastonjskega bivanja, kot to imenujete nekateri, ko je urejena izolacija, ko je zamenjana dotrajana streha, ko je zamenjana centralna, ko je zamenjana dotrajana ostala inštalacija, okna, vrata, urejeno dvorišče, ograja, ko je plačanih za 10 let komplet položnic za komunalo in vodo(v izogib prepirom)...ko sešteješ vse to in vsaj dve tretjini stroškov in dela za vse to se ti zdi precej neumno, ko ti gospoda pribije, da si podnajemnik in da nič nimaš. Ko je blo treba investirat je pela drugačna lajna, ker sta točno vedela, da sama tega ne bosta zmogla, jest pa mlad neumen, zaljubljen verjel obljubam. Mam tri otroke, ki jih sigurno nebi blo v takšnem zaporedju kot so, če bi se takrat odločil drugače, z ženo sva eno, zaljubljen sem še vedno, če je cena za to ta, da mam tastare na grbi pa naj bo, sam pustim se jim pa ne in niti pod razno nisem podnajemnik.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.7.2013 8:19:51 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 9:09:51   
ajsek
O tem, kako samo mladi profitirajo z zastonjskim bivakiranjem v tuji hiši, veliko pove sledeča zgodba. Po desetih letih tovrstnih očitkov sta tamladadva spakirala kufre in šla. Takoj naslednjo zimo je bil problem, ko sta starša ugotovila, da bo treba zgornji štuk vseeno vsaj nekoliko ogrevat, zaradi vlage in plesni, in da bo treba to plačat. Do potrebe po menjavi oken ali strehe na srečo še ni prišlo, kako bo to izgledalo, raje sploh ne pomislim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 9:45:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
O tem, kako samo mladi profitirajo z zastonjskim bivakiranjem v tuji hiši, veliko pove sledeča zgodba. Po desetih letih tovrstnih očitkov sta tamladadva spakirala kufre in šla. Takoj naslednjo zimo je bil problem, ko sta starša ugotovila, da bo treba zgornji štuk vseeno vsaj nekoliko ogrevat, zaradi vlage in plesni, in da bo treba to plačat. Do potrebe po menjavi oken ali strehe na srečo še ni prišlo, kako bo to izgledalo, raje sploh ne pomislim.


pa zakaj potem tega starši ne oddajajo? mislim, a ni najbolj smiselno?

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 9:55:41   
kalbo
Zato, ker v hišo, ki jo je zgradil z lastnimi rokami pa tujcev že ne bo vozil. Pa če hočeš met podnajemnike moraš vseeno hišo vzdrževat, oni ti plačujejo zgolj najemnino in svoje stroške.

V naši bajti, takšni kot je bla preden sem se zastonj vselil, stara dva nebi preživela tudi s podnajemniki, ker itak podnajemnikov brez našega vložka nebi mela kam dat, ker je bilo tam kjer smo sedaj golo podstrešje, pritličje je bilo pa ropotarnica, stroški ogrevanja bi pa znašal eno od obeh penzij. Porabo za ogrevanje ogrevanja smo butnil na tretjino, po naši vselitvi se poraba nafte ni povečala, kvečjemu padla je malenkost, seveda se je blo treba skregat za to, da smo lahko zamenjal peč in ruknil notri 4000 EUR, da je zdaj poraba razumna. aja, sam še vedno sem podnajemnik in za nekatere imamo ugodnost zgolj mi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 10:10:28   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
O tem, kako samo mladi profitirajo z zastonjskim bivakiranjem v tuji hiši, veliko pove sledeča zgodba. Po desetih letih tovrstnih očitkov sta tamladadva spakirala kufre in šla. Takoj naslednjo zimo je bil problem, ko sta starša ugotovila, da bo treba zgornji štuk vseeno vsaj nekoliko ogrevat, zaradi vlage in plesni, in da bo treba to plačat. Do potrebe po menjavi oken ali strehe na srečo še ni prišlo, kako bo to izgledalo, raje sploh ne pomislim.


pa zakaj potem tega starši ne oddajajo? mislim, a ni najbolj smiselno?

Najbrž zato, ker večina ni ravno navdušena nad tem, da se ti okoli hiše sprehajajo tujci.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 11:44:08   
mateyka
čist slovenska fora. vsi so tujci; še slovenci sami, če niso ravno žlahta.. človek bi skoraj pomislil, da je ta beseda kletvica..

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 12:49:30   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
O tem, kako samo mladi profitirajo z zastonjskim bivakiranjem v tuji hiši, veliko pove sledeča zgodba. Po desetih letih tovrstnih očitkov sta tamladadva spakirala kufre in šla. Takoj naslednjo zimo je bil problem, ko sta starša ugotovila, da bo treba zgornji štuk vseeno vsaj nekoliko ogrevat, zaradi vlage in plesni, in da bo treba to plačat. Do potrebe po menjavi oken ali strehe na srečo še ni prišlo, kako bo to izgledalo, raje sploh ne pomislim.


pa zakaj potem tega starši ne oddajajo? mislim, a ni najbolj smiselno?


Jaz sem najemnica in ti povem, da se nikoli ne bi vselila nekomu v zgornji štuk.

Kot prvo hiše običajno niso zgrajene kot bloki, da bi bile stanovanjske enote res ločene, si prisiljen v neko mero sobivanja.

Kot drugo pa iz te in podobnih tem vidim, da lastniki hiše trdno držijo v svojih rokah, ker so pač njihove in nimajo nobenih mej, da bi znali ločit med tem, da je hiša morda že njihova, stanovanje je pa od tistih, ki v njem stanujejo. Če nisem pripravljena prenašat, da se mi mama ali tašča v moji odsotnosti sprehaja po stanovanju, a misliš, da bi to pustila nekemu naključnemu stanodajalcu?



V resnici je sobivanje in posledična delitev stroškov med ljudmi, ki so vsaj do neke mere povezani, najbolj smiselna, precej bolj od oddaje polovice hiše tujcem. Ampak nujni predpogoj je vzajemno spoštovanje in zavedanje, da imajo vsi vpleteni od tega korist. Enkrat eden bolj, drugič drugi. Dokler so otroci majhni, so tamladi v plusu zaradi pomoči starih staršev. Z leti se pa to obrne, samo na to vnaprej nihče ne pomisli.

V zgoraj opisanem primeru je zaenkrat težava samo denar. Kaj bo, ko bo staršem čez nekaj let hudo prav prišlo, da bi bil v hiši nekdo, ki bi menjal žarnice, prinesel kruh, pokosil travo, obesil perilo,... se bo pa še videlo. In ne, ni enako če otroci pridejo čez vikend in te stvari malo poštimajo, ali pa če so 10 šteng višje in lahko pridejo takoj, ko luč v kopalnici crkne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
3.7.2013 14:24:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Kot prvo hiše običajno niso zgrajene kot bloki, da bi bile stanovanjske enote res ločene, si prisiljen v neko mero sobivanja.


običajno nimajo svojega vhoda? pa niti ne vidim niti ne slišim, da ne bi imele svojega vhoda. pravzaprav jih je kar dosti z ločenim vhodom, ni zdej to neka redkost afaik.. je pa res da deliš dvorišče, sam to tud v bloku. pa klet, to tud v bloku ni neki ločeno - ena lesena ograjca.. pa skupno stopnišče maš, kaselc v skupnem vhodu - v bistvu v bloku ni zdej neke hude zasebnosti; se mal zadereš in sosed te sliši.

Kot drugo pa iz te in podobnih tem vidim, da lastniki hiše trdno držijo v svojih rokah, ker so pač njihove in nimajo nobenih mej, da bi znali ločit med tem, da je hiša morda že njihova, stanovanje je pa od tistih, ki v njem stanujejo. Če nisem pripravljena prenašat, da se mi mama ali tašča v moji odsotnosti sprehaja po stanovanju, a misliš, da bi to pustila nekemu naključnemu stanodajalcu?


to je po moje posledica, da v sloveniji nismo navajeni oddajat delov hiš/stanovanj. samo to. ko je to razširjen pojav, se tudi kultura zasebnosti začne spremenjat. vse po potrebi imo. v bistvu slovenci nismo navajeni živet v najemu, zunaj je pa to v večini tako. malo je lastnikov. in tisti oddajajo, ko je kriza ali ko je potreba - pri nas pa kaj? raje vidimo da propade? in zakaj? ker; kaj? se bojijo tujcev al so pa preveč nefleksibilni in štefnajo po oddanem stanovanju?
treba se bo prilagodit, stvari se spreminjajo in če bomo za časom, bodo hiše odšle k drugim lastnikom, ker jih ne bomo zmogli vzdrževat. torej se bo treba prilagodit. če ni mladih v hiši, bo mogoče treba začet razmišljat o oddaji določenih prostorov. saj ni nobenega sramu v tem da oddajaš, da se ti hiša splača..

V resnici je sobivanje in posledična delitev stroškov med ljudmi, ki so vsaj do neke mere povezani, najbolj smiselna, precej bolj od oddaje polovice hiše tujcem. Ampak nujni predpogoj je vzajemno spoštovanje in zavedanje, da imajo vsi vpleteni od tega korist.


se strinjam. in če niso vsi sposobni spoštovanja in zavedanja, če je ena "ekipa" nezadovoljna, potem pač razmišljaš o alternativi (oddaji prostorov recimo). samo to sem hotla rečt - vedno se tako rado govori o tem kako je potem ta del (če se kdo izseli) za zgubi. ni nujno, a ne? samo če si trmast in ga raje gledaš praznega, pol pa maš "izgubo"; samo je vse v glavi imo..

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
9.7.2013 12:47:55   
ronja
Kot drugo pa iz te in podobnih tem vidim, da lastniki hiše trdno držijo v svojih rokah, ker so pač njihove in nimajo nobenih mej, da bi znali ločit med tem, da je hiša morda že njihova, stanovanje je pa od tistih, ki v njem stanujejo. Če nisem pripravljena prenašat, da se mi mama ali tašča v moji odsotnosti sprehaja po stanovanju, a misliš, da bi to pustila nekemu naključnemu stanodajalcu?

ajsek, res so v bloku stanovanja bolj ločena in stopnišče je skupno in ga vsi skup vzdržujemo, vendar tudi v hiši lahko imaš to zasebnost, če so pač najemodajalci ok. Navadno se ljudje, ki se odločijo oddajat hišo "tujcem", že prej pripravijo na to, da se po stanovanju ne bojo mogli sprehajat, ker pač nežlahta tega niti približno ne bo tolerirala - če za stanovanje plačaš, pričakuješ tudi zasebnost. Prijatelja sta živela v najemu v zg. štuku pri dveh gospeh in jima je bilo super tam - tako zelo, da se jima ni nikamor mudilo:).

se mal zadereš in sosed te sliši.

Sliši te, samo ti ne teži zato, vsaj v večini primerov:). Se pa strinjam s tabo glede najema - pri nas se to smatra kot neko nujno zlo in je kvečjemu primerno za študente, vsi ostali pa bognedaj, da bi kdaj morali živet v najemu in obratno - bognedaj, da bi kak del hiše oddali. Mi nikoli ni bilo jasno - strašen problem, če bi imel ljudi, ki se zase brigajo v hiši, hkrati pa ni problem, če cela vas ve vse o vseh:D.

Se pa strinjam z Ankico, lažje je, če se ne da v copatih od starih do mladih. So pa povsod izjeme - nekateri se super razumejo in uspejo naredit eno krasno simbiozo, kjer lahko gresta onadva kam, ker takrat pazijo oni otroke, oni imajo pa stroške pokrite in vnuke blizu in nekoga, ki jih kam pelje, če je treba. Vse se da, če so ljudje vsi za skup. Lahko so pa vsi fajn, pa samo niso kompatibilni karakterji ali imajo zelo različne vrednote ali potrebe. Recimo z dedijem se super razumemo, smo dostikrat pri njem, vendar njemu tudi paše, da ima mir, ko nas ni in nam, da mamo vse po svoje doma. Če/ko bi/bo rabil, bi bili/bomo seveda skup, nam je pa vsem všeč, da so zaenkrat še vsi samostojni in nas ne rabijo:).

In tudi se mi ne zdi fer, da nekdo, ki se vseli k staršem, pa nima kaj za govorit glede svojega doma. Ne vem, no. POtem bi lahko tudi moji starši rekli, kako si morava stanovanje uredit, ker sta ga onadva kupila. To mi nikoli ni bilo jasno, zakaj taka razlika, saj je isto.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: v hiši živimo tri generacije...100% nadzor
9.7.2013 12:53:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

A, če so naši starši / tašči user posted image  prišli  do hiše, po vašem mnenju , na lažji način,  se lahko zdaj kar vselite v njihovo hišo in komandirate.  Za vse težave na tej temi obstaja rešitev - na svoje user posted image



A edini dve opciji sta, da te starši komandirajo ali da ti komandiraš njih? Adijo pamet.


Nepismena?  Res, adijo pamet.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?