|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 11:12:46   
Shana86

IZVIRNO SPOROČILO: anit6

Ministrica je dala celo predlog, da je lahko oče ob petkih doma in tako pokoristi teh 30 dni. Pomoje bo kr velika zmeda, ko bo zakon nastopu.



To seveda pomeni, da bo moral v štirih dneh narediti dela za 5 dni. Vedno je tako. Mojemu sigurno ne bodo dovolili takega dopusta, ker so sestanki ob petkih enako pomembni kot tisti ob sredah... Vse skupaj je navadno sr*nje.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu anit6)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 11:31:05   
marjanita
Ponavadi niti ne komentiram kaj veliko, ampak tokrat se pa ne morem upreti.
Vidi se, da nekatere res klatite neumnosti in gledate na zadevo izključno iz svojega stališča. Saj nenazadnje res drži, da če bodo zakon sprejeli, proti temu ne bomo mogli kaj dosti storiti, ampak imamo pa pravico podati komentarje...
Ursonok - v zadnjem komentarju si napisala nekaj bistvenih stvari (pogojev), ki jih imata s partnerjem, jih pa večina nima.
- praviš, da je partner s.p.: pomeni da je sam svoj šef in o njegovem dopustu odloča sam
- partner lahko delo opravlja ponoči: večina te možnosti nima
- ti si samozaposlena: kar spet pomeni, da nihče ne pritiska nate okrog dopusta, porodniških, kdaj in koliko boš delala...
Torej pri vama je izključno vajina odločitev kako bosta delo preko dneva porazdelila. Seveda mi je zelo dobro jasno, da morata delati, če hočeta zaslužiti...

Večina ljudi pa je po službah pri delodajalcih, s katerimi se je blazno težko uskladiti in dogovoriti že za skrajšan delovni čas, pa čeprav je to naša pravica. Ponavadi te postavijo pred dejstvo: ali boš delal ali pa te ne rabimo! In kaj lahko človek stori v takih primerih: dela ali pa ostane brez službe!
Pa jaz nimam nobenega namena jamrati tukaj, je pa dejstvo, da se mi zdi nedopustno, da bašejo folk s tem, da kao s tem zakonom dajejo pravico očetu do dopusta in otroku možnost, da vzpostavi pristen stik z otrokom....bla bla bla.
In če pogledam svojo situacijo:
-jaz sem zaposlena, v službi mi s porodniško ne delajo posebnih težav, delovni čas je DOLOČEN, ne morem delati od doma ali ponoči, za krajši delovni čas se je po porodniški nemogoče dogovoriti, isto nemogoč bi bil dogovor, da prihajam v službo za 4 ure (4 ure pa bi koristil partner) ali da bi delala 2 dni v tednu (ko bi bil partner doma). Torej te vrste mahinacije zame odpadejo, pri otrokovih 10 mesecih pridem v službo in stvar zaključena.
-partner je solastnik in direktor svoje firme...ampak si ne more privoščiti, da bi delal ponoči, ker bi stranke verjetno bolj slabo sprejemale telefonske klice in obiske ob 3h ponoči pa tudi za sestanke se je izven 'normalnega' delovnega časa nemogoče dogovoriti. Da bi bil kar en mesec doma je pa sploh utopija. Kdo pa bo 25 delavcem dal plačo? Od kje, če ne bo dela? Ali naj kar celo firmo pošlje na dopust za en mesec, on se pa z vozičkom sprehaja naokrog? Pa 25 delavcev ne pomeni samo 25 ljudi, ampak posledično 25 družin...in toliko ODGOVORNOSTI do vseh teh ima gotovo, da si tega ne bo privoščil. Njegovo delo zahteva ne samo celega, ampak človeka in pol.
- drži, da nikjer ne piše v katerem obdobju starševskega dopusta mora moški to koristiti, toda ali ne bo za delodajalca še bolj nesprejemljivo, da mamice najprej 3 mesece ni, potem bo prišla malo delat, ker bo partner skrbel za otroka, potem pa je spet ne bo nekaj mesecev - mislim, da pri malokaterem delodajalcu gre to skozi.
- vrtec ne sprejema otrok, ki so mlajši od 11 mesecev: drugega varstva pa nimam, kar pomeni, da bom morala poiskati varuško in jo za to tudi precej drago plačati. Že tako imam iz dneva v dan na glavi organiziranje, kdo mi bo otroka vzel iz vrtca, ker jaz ne pridem do časa domov, mož pa tudi, če ni še celo na službeni poti.
Pa nič ne poveličujem vlogo matere ali poudarjam SVETOST materinstva (kakor si ga poimenovala Ursonok), kaj šele, da bi dvomila v partnerjevo sposobnost skrbeti za otroka, ampak navajam dejstva. Kot sem rekla, ne mislim jamrat, mi se bomo že znašli, ampak pri vsem skupaj ne gre za nič drugega kot za prikrito KRAJŠANJE PORODNIŠKE, ker se gospodje, ki o tem odločajo, še predobro zavedajo, da večina moških dopusta ne bo koristila. Nas imajo pa za idiote in nam trobijo o enakih pravicah...Kot bi bili naši moški toliko nesposobni, da si jih ne bi mogli izboriti sami, če bi jih želeli...


(odgovor članu anit6)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 11:47:54   
anit6
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: marjanita

Ponavadi niti ne komentiram kaj veliko, ampak tokrat se pa ne morem upreti.
Vidi se, da nekatere res klatite neumnosti in gledate na zadevo izključno iz svojega stališča. Saj nenazadnje res drži, da če bodo zakon sprejeli, proti temu ne bomo mogli kaj dosti storiti, ampak imamo pa pravico podati komentarje...
Ursonok - v zadnjem komentarju si napisala nekaj bistvenih stvari (pogojev), ki jih imata s partnerjem, jih pa večina nima.
- praviš, da je partner s.p.: pomeni da je sam svoj šef in o njegovem dopustu odloča sam
- partner lahko delo opravlja ponoči: večina te možnosti nima
- ti si samozaposlena: kar spet pomeni, da nihče ne pritiska nate okrog dopusta, porodniških, kdaj in koliko boš delala...
Torej pri vama je izključno vajina odločitev kako bosta delo preko dneva porazdelila. Seveda mi je zelo dobro jasno, da morata delati, če hočeta zaslužiti...

Večina ljudi pa je po službah pri delodajalcih, s katerimi se je blazno težko uskladiti in dogovoriti že za skrajšan delovni čas, pa čeprav je to naša pravica. Ponavadi te postavijo pred dejstvo: ali boš delal ali pa te ne rabimo! In kaj lahko človek stori v takih primerih: dela ali pa ostane brez službe!
Pa jaz nimam nobenega namena jamrati tukaj, je pa dejstvo, da se mi zdi nedopustno, da bašejo folk s tem, da kao s tem zakonom dajejo pravico očetu do dopusta in otroku možnost, da vzpostavi pristen stik z otrokom....bla bla bla.
In če pogledam svojo situacijo:
-jaz sem zaposlena, v službi mi s porodniško ne delajo posebnih težav, delovni čas je DOLOČEN, ne morem delati od doma ali ponoči, za krajši delovni čas se je po porodniški nemogoče dogovoriti, isto nemogoč bi bil dogovor, da prihajam v službo za 4 ure (4 ure pa bi koristil partner) ali da bi delala 2 dni v tednu (ko bi bil partner doma). Torej te vrste mahinacije zame odpadejo, pri otrokovih 10 mesecih pridem v službo in stvar zaključena.
-partner je solastnik in direktor svoje firme...ampak si ne more privoščiti, da bi delal ponoči, ker bi stranke verjetno bolj slabo sprejemale telefonske klice in obiske ob 3h ponoči pa tudi za sestanke se je izven 'normalnega' delovnega časa nemogoče dogovoriti. Da bi bil kar en mesec doma je pa sploh utopija. Kdo pa bo 25 delavcem dal plačo? Od kje, če ne bo dela? Ali naj kar celo firmo pošlje na dopust za en mesec, on se pa z vozičkom sprehaja naokrog? Pa 25 delavcev ne pomeni samo 25 ljudi, ampak posledično 25 družin...in toliko ODGOVORNOSTI do vseh teh ima gotovo, da si tega ne bo privoščil. Njegovo delo zahteva ne samo celega, ampak človeka in pol.
- drži, da nikjer ne piše v katerem obdobju starševskega dopusta mora moški to koristiti, toda ali ne bo za delodajalca še bolj nesprejemljivo, da mamice najprej 3 mesece ni, potem bo prišla malo delat, ker bo partner skrbel za otroka, potem pa je spet ne bo nekaj mesecev - mislim, da pri malokaterem delodajalcu gre to skozi.
- vrtec ne sprejema otrok, ki so mlajši od 11 mesecev: drugega varstva pa nimam, kar pomeni, da bom morala poiskati varuško in jo za to tudi precej drago plačati. Že tako imam iz dneva v dan na glavi organiziranje, kdo mi bo otroka vzel iz vrtca, ker jaz ne pridem do časa domov, mož pa tudi, če ni še celo na službeni poti.
Pa nič ne poveličujem vlogo matere ali poudarjam SVETOST materinstva (kakor si ga poimenovala Ursonok), kaj šele, da bi dvomila v partnerjevo sposobnost skrbeti za otroka, ampak navajam dejstva. Kot sem rekla, ne mislim jamrat, mi se bomo že znašli, ampak pri vsem skupaj ne gre za nič drugega kot za prikrito KRAJŠANJE PORODNIŠKE, ker se gospodje, ki o tem odločajo, še predobro zavedajo, da večina moških dopusta ne bo koristila. Nas imajo pa za idiote in nam trobijo o enakih pravicah...Kot bi bili naši moški toliko nesposobni, da si jih ne bi mogli izboriti sami, če bi jih želeli...




(odgovor članu marjanita)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 12:14:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ursonok

Če ste pozorno brale moje tri poste (in očitno jih niste), potem lahko ugotovite, da sem vse probleme, ki jih omenjate (realne probleme!), omenila že sama - težave pri delodajalcu, skopost države ...

Hja, omenila si jih, ne razumeš pa, da je to lahko bistvo problema za mnoge družine.

Nikakor se ne razburjam (ena mi to očita) - sem napisala, da le izzivam, ker me zabava vaša paranoja v zvezi s tem, da nam hočejo ne-vem-kah vzeti. In seveda obsedenost s svetostjo materinstva in domnevno nesposobnostjo očetov user posted image
Dobro, da te zabava. Mnoge družine je namreč napoved zakona precej negativno presenetila.


Še enkrat ponavljam - ja, partnerja se že zdaj lahko dogovorita, a mnogi se sploh ne dogovarjajo, ker v družbi vlada neko tiho soglasje oziroma prisila, da je doma mamica, očka pa dela. In če očka želi ostati doma, ga vsi postrani gledajo - z delodajalcem na čelu.
Morda bi zdaj, ko bi moralo po novem zakonu na stotine očkov nujno ostati doma en mesec, tudi delodajalci hočeš nočeš začeli drugače gledati na zdevo? Kdo ve ...
Morda bodo drugače začeli gledati na zadevo. A dvomim, da z bolj pozitivnega stališča. Mislim, da se bo kar nekaj delodajalcev našlo, ki bodo formalno dovolili očetom na dopust, v resnici pa jim bodo ali naložili delo za domov ali pa bodo zahtevali, da vsaj občasno pridejo v službo. Ker takšen delavec delodajalca vsaj en mesec nič ne stane, lahko pa mu ogromno da. Zaslužka namreč.


Sicer je pa tudi moj mož sp, a imava to srečo, da dela doma za računalnikom. In če ne more zadev narediti podnevi, pač dela ponoči. Zajebano, a nekako gre.
Če ima takšno delo, da mu zadostuje samo računalnik in miren kotiček. Veliko ljudi pa opravlja delo, ki mora biti opravljeno drugače, tako da ne more npr. sobopleskar priti k stranki ob polnoči, ampak je (običajno) bolj zaželeno, da svoje delo opravi čez dan.

Tudi sama sem trenutno samozaposlena, prva dva otroka sem rodila, ko sem imela status podiplomskega študenta, kar pomeni, da nisem imela nobenega dopusta oziroma porodniške. Zakaj ne? Kolikor mi je znano bi lahko koristila dopust (ob mirovanju statusa) in prejemala nadomestilo.

Zdaj, pri tretjem, sem samozaposlena - status si bom uradno zamrznila, delam pa že zdaj, ko je otroček star en mesec (kadar spi). Moj mož pa ne bo mogel koristiti nobenega dopusta, ker živiva v tujini. Tega ne razumem.
Meni pa bo država dala borih 250 eur na mesec, če sploh. Katera država - Slovenija ali druga?

Pa se nič ne repenčim. user posted image Samo skušam vam dopovedati, da je zakon lahko zelo pozitiven, če se uredi prave stvari (ne pa takoj kritizira vse po dolgem in počez).
Potem pa še - sploh če imaš možnost primerjave različnih ureditev, razumi, da samo gledanje skozi tvoje oči ne pomeni, da tvoja rešitev ustreza vsem. Se mi zdi, da te jezi, da ti skozi sistem nisi prišla najbolj idealno. Sedaj pa privoščiš še ostalim, da bodo pri povečanju družine tudi oni na malo slabšem, kot si mislili, da bodo.



Zakon je pozitiven, kadar se ga sprejme tehtno, premišljeno, s pravilnim in utemeljenim obveščanjem, osveščanjem in pripravo na spremembe vseh vpletenih, torej v konkretnem primeru delodajalcev, delavcev, varstvenih inštitucij (vrtcev) itd.
Islandija, ki je pred nekaj leti podaljšala porodniški dopust (mišljen je seštevek tako materinskega kot starševskega dopusta) iz 6,5 mesecev na 9 mesecev, se že nekaj časa pripravlja na naslednjo spremembo (podaljšanje na 12 mesecev), ki bo nastopila šele leta 2016 (torej delajo na tem več kot 3 leta), pri nas pa bi naj od ideje do realizacije prišli v pol leta!

Kar nekaj staršev nas smatra, da je sedanji zakon glede možne razdelitve dopusta precej dobro rešen. Večina žensk je tudi precej zadovoljnih s svojimi moškimi, četudi iz različnih razlogov niso ali ne bodo koristili očetovega in starševskega dopusta.
Kolikor opažam oz. poznam primere iz svoje bližine, koristijo starševski dopust tisti očetje, ki imajo v primerjavi z materami nižje (ali pa manj redne) dohodke. Sklepam, da bodo ob uveljavitvi tega zakona mnogi ugotovili, da bo vsaj en mesec družinski proračun nižji, kar verjetno ne bo ravno pripomoglo k zadovoljstvu staršev in prijetnemu preživljanju časa z otrokom. Posebno ne v družinah, kjer je samo oče zaposlen.


Ursonok,
v tvojem sporočilu pa ne razumem podčrtanega besedila: če si še vedno zavezana slovenski zakonodaji, bi že pred dvema mesecema morala ''zamrzniti'' svoj status samozaposlene in trenutno ne bi smela delati; hkrati bi ravno tebi moralo biti bolj pomembno, da bi zakon npr. uvedel možnost kombiniranja koriščenja delne porodniške in delne zaposlenosti enega starša (torej če bi koristila polovično porodniško, da bi lahko prejemala porodniško nadomestilo dvakrat daljši čas), kar bi mnogim bila precej ustreznejša rešitev od trenutnega sistema, da če želiš biti vsaj delno zaposlena, partner pa ne gre na starševski dopust, preostanek porodniške ''podariš'' državi.

Torej če trenutno delaš, dejansko kršiš tako sedaj veljavni kot predlagani zakon, ker recimo tebi ustrezne rešitve ne nudi noben od njiju.

< Sporočilo je popravil petea -- 4.7.2013 12:40:17 >

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 12:42:57   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: ursonok

Še enkrat ponavljam - ja, partnerja se že zdaj lahko dogovorita, a mnogi se sploh ne dogovarjajo, ker v družbi vlada neko tiho soglasje oziroma prisila, da je doma mamica, očka pa dela. In če očka želi ostati doma, ga vsi postrani gledajo - z delodajalcem na čelu.
Morda bi zdaj, ko bi moralo po novem zakonu na stotine očkov nujno ostati doma en mesec, tudi delodajalci hočeš nočeš začeli drugače gledati na zdevo? Kdo ve ...
Morda bodo drugače začeli gledati na zadevo. A dvomim, da z bolj pozitivnega stališča. Mislim, da se bo kar nekaj delodajalcev našlo, ki bodo formalno dovolili očetom na dopust, v resnici pa jim bodo ali naložili delo za domov ali pa bodo zahtevali, da vsaj občasno pridejo v službo. Ker takšen delavec delodajalca vsaj en mesec nič ne stane, lahko pa mu ogromno da. Zaslužka namreč.



V mojem prejšnjem sporočilu je ta odebeljeni del moj odgovor; je bil pomotoma podčrtan, namesto odebeljen.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 13:20:03   
Anonimen
Evropska direkcija my ass!!!!

Žalostno je, da se špara pri najbolj občutljivi in najpomembnejši stvari-naših otrocih!!!! Tale priprava zakona je ena sama velika farsa in če bomo pustili, da bo šlo skozi, smo res tipični slovenski hlapci.

Itak je vsakomur jasno, da je to pač krajšanje porodniške zavito v celofan in da stroške, ki se bodo zgodili kot posledica tega, če oče ne bo mogel kotistiti dopusta (na kar računajo), nosijo družine same. Naj bodo vsaj tok fer, da nam zagotovijo potem vrtce, ki bodo sprejemali 10mesečne otroke, in ki bodo tudi kadrovsko za to usposobljeni in da ne bo potem spet 1 vzgojiteljica na 20 otrok itd.

Ja, saj je po Evropi tako, da gredo mame že po 4.mesecih nazaj na delo, samo imajo pa tudi za varstvo poskrbljeno in hkrati tudi maksimalno fleksibilen delovnik ,tako za očeta kot za mater. Redko se zgodi, da kdo dela 5 dni na teden, ponavadi je potem otrok v vrtcu dejansko le 3 dni na teden, s tem da imajo v vrtcu take standarde, da je ena vzgojiteljica za 3 otroke max 4 v višjem starostnem obdobju. In ja, vse to vem iz izkušenj.

Tko da vsakršna primerjava z Evropo je smešna, žalostna in žaljiva, saj očitno politiki mislijo, da Slovenci itak ne znajo štet do 5.


(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 13:25:31   
Srečna nosečka
Malo sem preletala vse komentarje...

Kakorkoli, težava je v tem, da najverjetneje sistev v vrtcih ne bo usklajen z zakonodajo. Že tako je težava z varstvom za tiste, ki porabijo uro in več vožnje v eno smer, da pridejo v službo, da lahko družina preživi, da lahko plača vrtec, ker pač moški večinoma ne zaslužijo dovolj, da bi bile lahko mamice doma (tiste, ki bi želele). V tujini se mamice lahko odločijo kolikokrat na teden bodo delala in po koliko ur, te prakse pri nas še ni.

In naravnost grozno se mi zdi, da morajo naše mame in tašče pomagati otroka čuvati zaradi neprilagojenosti delovnega časa vrtcev ali pa služb, saj ni pomembo katere strani. One so že nas vzgajale in za nas skrbele, babice in dedki naj bi bili za crkljanje, ne pa za reševanje težav z varstvom, ki je družinam sila neprijazno.

Menim, da bi moral biti zakon pisan tako, da bi dal možnost izbire, očka pa se vključi v vzgojo otroka toliko kot sam želi, ponekod pa toliko, kot mu mama dovoli...

Žalostno je, da država špara na najšibkejš populaciji, na otrocih in nosečnicah. Ampak, če je ti Direktiva EU, jo država mora implementirati v svojo zakonodajo, EU pa državi prepušča način, kako bo tu uredila.

Sploh pa smo ljudje vse na glavo obrnili...nikjer v naravi samec ne skrbi za mladičke, skrbi za hrano in varnost, ter uči mladičke preživeti...

Ampak to je samo moje skromno mnenje.

Uživajte v nosečnosti!!!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.7.2013 14:03:43   
lilivin
Pozdravljene...imam rok 4.1.2014 in če bo zakon sprejet (user posted image ), bom padla noter...seveda, če bo user posted image rojen ob roku...
Strinjam se z vsemi, ki trdite, da sta največja problema delodajalec oz. narava dela patnerja, kot tudi dojenje...
Mojega partnerja kličejo iz službe vedno, ko je na dopustu, skoraj vsak dan...ima delo, ki ga ne obvlada nihče v podjetju in je zato nenadomestljiv...cel mesec doma??
Tudi, če bo pri delodajalcu dobil dopust, bo večino čas na telefonu ali na mailu, ker je pa služba blizu, sem prepričana, da bi kdaj preprosto pustil otročka svoji mami in šel na firmo. In staršev seveda nimava v isti hiši...
Pri tem dejstvo, da sem prepričana, da bo prekrasen in skrben očka, ki bi za otroka naredil vse in bi bil najraje ves čas ob njem (kot je tudi ob meni, ko le ni v službi), ne igra nobene vloge...
Pri mojem delu je pa tudi tako, da je delo terensko, zahtevno (policija) in se velikokrat zavleče delovnik...če bom imela tako dolgo mleko, da bom dojila (upam!), bi mi ta mesec še kako prišel prav...
Srčno upam, da tega zakona ne bodo sprejeli, ker je katastrofa...ta odločitev (o rezdelitvi starševskega dopusta) naj bi bila brezpogojno znotraj družine!!

(odgovor članu Srečna nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
9.7.2013 19:34:21   
mala zirafa
Mi lahko katera pove, če rodim letos, ali potemtakem padem pod ta zakon?ali velja tosamo za tiste ki bodo rodile od 2014 dalje?mimogrede naj vam povem da sem prvo porodniško prekinila, zaradi nove službe, ker sem bla prej brezposelna, po 5. mesecu starosti hčerke.Tako je bil mož z njo doma, res mi je bilo zelo hudo, ampak sem gledala dolgoročno.Hčerka nima nobenih posledic, vseeno pa se ne strinjam z novim zakonom.Upam da se res ne bodo še enkrat spravili na nas.user posted image

(odgovor članu anit6)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
9.7.2013 21:47:44   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Mi lahko katera pove, če rodim letos, ali potemtakem padem pod ta zakon?ali velja tosamo za tiste ki bodo rodile od 2014 dalje?mimogrede naj vam povem da sem prvo porodniško prekinila, zaradi nove službe, ker sem bla prej brezposelna, po 5. mesecu starosti hčerke.Tako je bil mož z njo doma, res mi je bilo zelo hudo, ampak sem gledala dolgoročno.Hčerka nima nobenih posledic, vseeno pa se ne strinjam z novim zakonom.Upam da se res ne bodo še enkrat spravili na nas.user posted image


po mojem mnenju velja nov zakon za tiste, ki bodo po novem letu urejale papirje za porodniško. Tiste, ki boste urejale prej, bodo obravnavali še po starem

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
9.7.2013 23:48:30   
mala zirafa
Srčno upam.pa čim več pritožb oz. predlogov jim pošljite.Sprejemajo jih do 2.8.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
11.7.2013 8:09:33   
ZarjaSvit
no če bo pa tako, pa bo očka tudi doma skuhal minešterco
za otročička in oprav njegove cunjice in jih zlikal???
in to delal 1 mesec?user posted image
al takoj ko se vrne mamica domov iz službe ji bo predal
otročička njej? me res zanima kdo si je izmislil ta zakon.


TOČNO TO se bo zgodilo, vsaj pri meni user posted image

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
11.7.2013 8:38:54   
Balerina
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sama menim, da ne bi bilo slabo, če bi očetje koristili ta mesec, je pa potrebno to urediti z delodajalci, seveda. Še vedno je nek čuden predsodek, da mora biti ženska doma z otrokom. Prve mesece seveda, če doji, po 6. m pa se da tudi drugače zorganizirati.

Kar se dojenja tiče ... 10m starega otroka ni treba tako pogosto dojiti; zjutraj, po službi in zvečer bi bilo več kot dovolj.


Se popolnoma strinjam. Ko je otrok enkrat uveden v GH ga ni potrebno tako pogosto dojiti. Jaz sem svojega do 14m, torej sva bila že 3m v vrtcu in službi ko sva se še vedno dojila. Pač zjutraj in zvečer, pa včasih sva se ponoči cartala.
Popolnoma podpiran to da bi spodbudili očete da bi več koristili staršovski dopust. Jaz gledam pri mojih 3, pri enem je mož koristil 6m, je tako prišlo pa sva menjala. Je sedaj ful bolj prilagodljiv in nima toliko težav če mene ni poleg kot pa ostala dva. Mislim da je tudi s tem povezano. Pa ne da bi bila ostala dva samo name navajena en grejo povsod samo če pa mene ni doma pa onadva dosti bolj to porajtaja.
Sam one vem pa če je smiselno 1m ker ras to v službah težko zorganizirajo, nedomestila ne moreš iskat za 1m.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
11.7.2013 9:14:24   
Balerina
IZVIRNO SPOROČILO: darhaha84

Ursonok – jaz ne vem kaj tvoj mož dela, vendar pri nama mi je jasno, da si on ne more vzeti 30 dni dopusta, ker še na morje ne gre z nama za več kot 3 max. 4 dni. Če si s.p. in nimaš zaposlenih si pač tega ne moreš privoščiti in nama bi enostavno 30 dni propadlo.

No morda bi bilo pri s.p. še lažje, je pa res da je potrebno poskrbeti za varstvo od 10m naprej Namesto da si vsake nekaj mesecev vzame 3-4 dni dopusta pak takrat koriti starševski dopust in je plačan s strani države. Starševski dopust lahko koristiš po dnevih in ni potrebno po vse v enem kosu. morda v razmislek mislim da je večina s.p.-jev to delala že sedaj s tistimi 14 dnevi.

Tiste, ki tako vstrajate pri tem da moškemu v službi nebi dovolili, ja a ženskam pa dovolijo user posted image  Isto je potrebno je povedati da te ne bo da greš na starševski dopust. Morda je lažje ker za porodniško se lahko zdogi da delodajalec zve ko gre ženska že na bolniško, ni časa za uvajanje novih sodelavcev za predajo nalog, pri starševskem pa se lahko prej pripraijo. In ja tudi nas ikličejo ko smo na porodniškem, pa moramo kaj narediti od doma, tudi moški to lahko naredi, je stvar odganizacije. Niso tako nebogljeni kot se zdi.
Me pa bolj zanima kaj pa v primeru da gresta starša nazazen, pred otrokovim 10m? Kaj v tem primeru je otrok prej živi pri mami in potem gre za 1m živet k očetuuser posted image
Drugače se pa strinjam to bi moral biti dogovor med staršoma in ne prisila države.

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
12.7.2013 9:26:58   
Night

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina


Tiste, ki tako vstrajate pri tem da moškemu v službi nebi dovolili, ja a ženskam pa dovolijo user posted image  Isto je potrebno je povedati da te ne bo da greš na starševski dopust.

To je čisto drugo. Če gre ženska na porodniško, je ne bo 12 mesecev in za to celo leto delodajalec vzame drugega človeka, ki to osebo nadomesti. Ima sicer nekaj dela z uvajanjem nove osebe, ampak nima potem tisto leto enega delavca manj. Če bo pa oče vzel dopust, to pomeni, da bo delodajalec tisti mesec brez enega zaposlenega in se bo delo razdelilo med ostale ali pa ne bo narejeno, ker za en mesec sigurno ne bodo zaposlili novega, saj bi imeli s tem več dela kot koristi. To dvoje torej ni primerljivo.

Seveda je vse odvisno od narave dela, od organizacije, ampak jaz za svojega vem, da dopusta ne bo mogel koristiti. Na papirju mogoče, ampak delodajalec ga je vzel zato, ker ga rabi in že za normalen dopust ne dobi 14 dni v kosu, kaj šele 30. Pa zakoni gor ali dol, tako se danes dela.

Večina očetov dopusta zato ne bo koristila, država bo zmanjšala porodniški dopust za 1 mesec. Dobro, če krčijo, naj, ampak potem naj uredijo sistem v vrtcih. Kako pa to zgleda, da ti otroka ne vzamejo v vrtec, ker je še premajhen, ti pa druge možnosti nimaš? Tudi nimajo vsi možnosti privat varstva, ker v nekaterih manjših krajih varuške sploh ne dobiš. Oni bi vse nekaj na hitro, brez da bi uredili druge stvari, mene najbolj to moti.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
12.7.2013 10:14:20   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Night


Večina očetov dopusta zato ne bo koristila, država bo zmanjšala porodniški dopust za 1 mesec. Dobro, če krčijo, naj, ampak potem naj uredijo sistem v vrtcih. Kako pa to zgleda, da ti otroka ne vzamejo v vrtec, ker je še premajhen, ti pa druge možnosti nimaš? Tudi nimajo vsi možnosti privat varstva, ker v nekaterih manjših krajih varuške sploh ne dobiš. Oni bi vse nekaj na hitro, brez da bi uredili druge stvari, mene najbolj to moti.


oni so samo gledali, kako bi še kaj prihranili pri malemu človeku. Elegantno bodo to izpeljali, rekoč naj oba starša poskrbita za otroka.

No vam povem en podoben primer, ki se je zgodil pred kratkim. Je šel očka na 15dni plačanega očetovskega dopusta, zraven je vzel še 14dni letnega. Vse z namenom, da bi bil po rojstvu doma. In ko je prišel nazaj na delovno mesto, ga je čakala odpoved. user posted image user posted image

Tako bo država poskrbela, marsikateri očka si iz takega razloga ne bo upal vzeti tisti mesec, ki mu bo po zakonu pripadal.

(odgovor članu Night)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
12.7.2013 15:40:45   
Maša7
mamica deklicam: tudi Virantu bo enkrat spodneslo noge. Saj ima še mačka samo 9 življenj!

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
12.7.2013 18:54:54   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Maša7

mamica deklicam: tudi Virantu bo enkrat spodneslo noge. Saj ima še mačka samo 9 življenj!



user posted image user posted image

jaz rajši ne gledam več dnevnikov, mi gre že prav na bruhanje, so vsi eni revčki tam notri v parlamentuuser posted image

(odgovor članu Maša7)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
4.9.2013 22:57:52   
Dorotheia
A se že kaj ve, kaj bo s tem zakonom?
Kdaj naj bi izvedeli, kako in kaj?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pripravlja se nov zakon o starševskem dop...
13.9.2013 22:47:24   
*zvezdica zaspanka*
v glavnem --> najnovejše novice ;)
http://www.rtvslo.si/slovenija/ocetom-ne-bo-treba-obvezno-na-porodniski-dopust-ministrstvo-umika-predlog/317603

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?