|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2014
15.5.2014 13:04:08   
pejka
Jaz sem se zredila 15 kg. Samo sem celo nosečnost počivala, pa mal pazila kaj jem, da se nebi še bolj zredila.

Trebuh pa se meni zdi velik, samo pravijo da niti ni tako zelo. Si moram zmerit obseg.

Za porod vadim samo dihanje, pa še to bom pomoje pri porodu pozabila. Bom pa ubogala in delala kar mi bodo rekli - močno upam. Zdejle lahko govorim, kaj bo pa pol pa nihče ne veuser posted image

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Junijke 2014
15.5.2014 23:29:37   
di di
Pozdravljene.
Jaz sem se zredila za 10 kg. Kar se tice britja, se sama brijem z ogledalom. Je malo zoprno, ampak sem hitro konec. Isto velja tudi za nohte na nogah, ceprav je moj trebuh ogromennnn , vsi v trgovini me gledajo halo pejt rodit kaj delas zunaj?!? Ampak jaz sem se navadila. Imam pa tezave z spanjem, slabo spim, zbudim se ob treh in ne gre vec.... Do jutra, nato postanem zelo zaspana. Glede psihicne priprave se ne pripravljam posebej, ker je pri vsaki drugace. Poskusim dihati, pa se takoj utrudim, nevem kako bo, zato se ne obremenjujem v naprej. Trenutno crtam stvari po seznamu, kaj mise manjka za v bolnico. Kar se tice kozmetike za dojencka, sem nabavila samo hladilno kremo, en paket pamperske new born in pa 20 tetra, ostalo bo moj kupil ko pride patronazna, ker naj ne bi smele uporabljati sampona, samo navadno milo, ipd. Tako da v grobem mamo skoraj vse. Priorocamvsakiseznam da se kaj ne pozabi. Odprta se nisem, sosede pa me ze gnjavijo, ne bo se kervammore pasti trebuh na kolena:-)

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Junijke 2014
16.5.2014 14:39:15   
Mary2011
Dober dan user posted image ,

čisto z vsako imam nekaj skupnega, prav zanimivo user posted image
Mi tudi zaenkrat še dobro spimo, tako kot piše yolly76 - kot prve tri mesece user posted image

Zredila se jaz nisem veliko, nekje 1kg na mesec zaenkrat - naslednji teden imamo pregled in čakam, da vidim kaj bo kaj novega tako pri meni kot pri dojenčku

pejka: tudi ko se jaz skušam sama pobriti ne gre ravno najbolje, je takoj kri prisotna - itak se ne vidimo tam spodaj, ne predstavljam pa si, da bi si pomagala še z ogledalom - rajši moj to opravilo naredi pa je user posted image

bauko: sem se prav nasmejala, ker tudi mene ljudje sprašujejo če sta slučajno dva notri - kot da pregleda še nismo imeli user posted image  kar se mentalnih priprav tiče moram reči, da se jaz tako pripravljam, da berem veliko knjig na to temo in mi je lažje - imela sem namreč nek strah pred porodom, ki pa je izginil. Poskušam si vizualizirati porod in mi je nekako lažje pri srcu...

di di: tudi sama imam seznam stvari, ki jih je bilo potrebno nabaviti za otročka in zame in je res veliko lažje, ker se mi zdi da vsak dan nekaj malega prečrtam in seznam je iz dneva v dan krajši user posted image

Lepo bodite, božajte in pogovarjajte se s svojimi user posted image

(odgovor članu di di)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Junijke 2014
19.5.2014 10:24:54   
pejka
Jest sem pa danes vstopila v 39 teden user posted image ! Zdaj pa res že odštevamo.

Imam že vse pripravljeno, samo še čakam, kdaj se bo mali odločil prit mal ven pogledat!

Sem si včeraj izmerila obseg trebuha - 103 cm. Kolikšni so pa vaši?

A so se vam otročki že spustili nizko? Jaz imam občutek da ne. Nič me še ne tišči spodaj, lulat pa tudi hodim normalno. Očitno se mu nikamor ne mudi.


(odgovor članu Mary2011)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Junijke 2014
19.5.2014 10:49:35   
bauko
haha, zdajle sem se pa prav nasmejala s tem merjenjem! Prvi pri roki je bil papirnat IKEA meter...ki pa sploh ne gre okrog trebuha! user posted image

Merila sem čez križ in potem tam, kjer je največji obseg trebuha...in namerila 114 cm! user posted image
S tem tednom je otroček po "PSu" donošen, tako da res komaj komaj čakam, da rodim. Moj user posted image je bil že tako ali tako precej nizko in spredaj (sem že v začetku decembra morala komplet vse hlače zamenjat z nosečniškimi), zdaj je pa še nižje in kar precej pritiska. In res je točno tako, kot piše v raznih priročnikih - da ja, JE možno še bolj pogosto hodit lulat! Pri meni je to cca na 15 min, sploh dopoldne!

Danes ponoči sem že mislila, da bo akcija, pa se je potem umirilo. Zadnjih nekaj dni sem nekam nemirna, križ me boli še bolj kot prej, prebava še bolj zmešana, zaradi slabosti sem se ob štirih ponoči več kot pol ure sprehajala gor in dol po stanovanju...potem pa mi je le nekako odleglo. O kolkih pa sploh ne bi izgubljala besed...
Tisti boleč trebuh sredi noči, ki sem ga omenjala v eni od prejšnjih objav pa sem rešila tako, da si ga ponoči podprem z enim čisto mehkim pouštrom in je ful boljše. Zgleda je zato, ker je tako velik, nekako "visel" in me je zato bolelo.

A še kateri tako zelo niha razpoloženje? Jaz ne vem več, a jaz pretiravam, ampak na živce mi grejo vsi obiski, najrajši bi se izolirala za ene 2 meseca, pa da me vsi, razen partnerja, pustijo čisto pri miru, da zrihtam tole in se malo privadim na novo vlogo...vsi so mi odveč, moj bi pa kar naprej ene obiske vabil gledat novo spalnico in otroško sobo user posted image

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Junijke 2014
19.5.2014 17:58:48   
pejka
Bauko, očitno se pri tebi že nekaj dogaja. Jaz sem pa še čist ista kot sem bila. Nobenih znakov, da se kaj približuje. Kot da nebi imela do roka samo še štirinajst dni user posted image .
Po eni strani si že full želim akcije, po drugi pa me je počasi že malo strah te akcije. Ma, bo že. Ven mora priti!

Bauko, mogoče boš pa ti otvorila sezono junijčkov?

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Junijke 2014
19.5.2014 19:50:44   
bauko
mogoče pa res user posted image Ampak kakor vem, jaz nimam zadnje besede pri tem user posted image
Jutri imam pregled, mogoče bo kaj več informacij.

Sicer pa se jaz čisto isto počutim - po eni strani komaj čakam, po drugi me je malo strah...čeprav če potegnem črto se mi vseeno zdi, da je še najhujše tole čakanje, ko ne veš kaj bo, kako bo, skušaš ne preveč razmišljat, misli pa vseeno bežijo tja.

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Junijke 2014
20.5.2014 14:21:52   
pejka
Buko, sporoči kako je bilo na pregledu.
Ja, naši user posted image nas že sedaj okrog prsta vrtijo, ko nas hecajo in ne vemo kdaj se bodo za trdno odločili da pridejo ven. Moj je rekel da se je z malim zmenil za ta četrtek. Bomo videli. Slabo kaže user posted image

Sedaj jih ven podimo, prej smo jim govorile, da morajo še počakat, ko bomo pa rodile bomo pa pogrešale brce v trebuščku - smo čist narobe svetuser posted image

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Junijke 2014
20.5.2014 19:43:36   
bauko
Živjo,

pri meni vse po starem, razen tega, da je ocenjena teža user posted image 3000g-3100g. G je rekla, da grem lahko brez skrbi rodit, da smo dovolj veliki. Oz. da moram pazit na pridobivanje teže v prihodnjih dneh, ker je 4kg dojenčka pač težje ven spravit kot 3kg težkega. user posted image
Skratka vse BP, otroček je primerno velik in donošen ...in nič se še ne dogaja. user posted image

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Junijke 2014
20.5.2014 20:07:29   
pejka
Bauko super!!!user posted image

A so ti že delali ctg? Je kaj pokazalo?

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: Junijke 2014
20.5.2014 20:40:07   
bauko
Ne, mislim, da me CTG čaka naslednji teden user posted image

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: Junijke 2014
20.5.2014 21:08:12   
helimaša
Ojla punce!
Evo še mene po dolgem času.Vidim da se že kr dogaja.Bauko v katerem tednu si?Tale detece bo pa kr orng zalogaj.Čeprav jest se glih ne zanašam na tele mere kej preveč.Mene so pri taprvi strašil kok bo majhno bitjece.Pa je bila potem glih taprava.3300 v 40.tednu.Zdej mi je pa isto rekla.Tako da se pustimo presenetit.
Jest si sicer nisem merla obsega okol trebuha ker si ga sploh ne upam.Mislm da bom kr v krepkem vodstvu.Včer sem šla v vrtec po tamalo, pa so me otroc vprašal če bom slučajn mela dvauser posted image user posted image user posted image
Sej zredila se nism glih velik.7kil.Sm trebuh je pa res ogromn.Mam v četrtek pregled pa bom vidla kaj bo rekla.
Drugač pa sm tud jst mislna da bom že šla. V soboto me je že kr prjel.Tko da sm bla pol kr celo noč živčna.Ampak sm prežvela.Še mal bi rada počakala.Vsaj še ene dva tedna.Čeprav si želim čimprej me je po drugi strani kr mal strah.

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: Junijke 2014
21.5.2014 0:11:47   
bauko
hehehe, vidim, da smo res vse iste user posted image Vse z ogromnimi trebuhi, sprašujejo nas, če smo ziher, da je samo en otroček not...predvsem bi pa vse šle rade čim prej rodit, ampak nas je hkrati strah user posted image

helimaša, jaz sem v 38. tednu nosečnosti, se pravi je otroček star polnih 37 tednov in nekaj dni. Kakor sem brala, naj bi pri tej starosti imeli otročki približno tako težo, kot jo je moja gin namerila v mojem primeru - okrog 3000g. Se pa sploh ne sekiram glede ničesar. Pač je, kakor je, ven bo prišel, pa še bo imel eno kilo ali pa pet kil. user posted image Edina stvar, ki jo lahko naredim je ta, da se ne prenažiram do poroda in to je to. user posted image

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: Junijke 2014
21.5.2014 7:21:32   
helimaša
ja itak da boš user posted image vn spravla v vsakem primeru.Še nben ni not ostouuser posted image
Zdej pa grem na en sprehod.Tav šolo odpelat pa v vrtec.Pol pa mal na teraso na sonček uživatuser posted image

(odgovor članu naty87)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: Junijke 2014
21.5.2014 8:58:06   
tasyo
Ojla!
Res so naše tegobe v zadnjih tednih podobne... Sama se kar dobro počutim, spanje pa je moteno že kar neki časa... V bistvu trenutno spim celo bolje kot nekje na sredini nosečnosti. Celo na hrbtu lahko spim - kdo bi si mislil. Priprave - glede na to, da smo mi na vrsti šele konec junija, se mi še nič ne mudi. Za malega pikca imam večino stvari, zase za porodnišnico še nisem pripravila ničesar. Itak pa me prej čaka še posvet glede načina poroda - prvič sem imela carski rez zaradi nenapredovanja poroda, glede na to, da je tale dojenček nekoliko večji in imam še sladkorno, pa razmišljajo, da bi ponovno opravili carski, tokrat planirano. Ne vem, tole me v bistvu najbolj obremenjuje...
Včeraj sem imela pregled, ctg pa naslednjič. Zaenkrat vse ok, rastemo, zredila sem se 9 kg. Britje tudi meni ne gre najbolje, ponavadi opravim kar na slepo, potem pa pred ogledalom malce popravim, če je potrebno, dokonča moj. Vse skupaj je kar hitro gotovo, ni panike. Skratka, sama v tem delu nosečnosti uživam in se mi še ne mudi rodituser posted image Uživajte v teh lepih sončnih dneh!

Aja, če bodoči očki še niso urejali papirjev za očetovski dopust - od konca aprila je nova vloga, pa zadnja plača, ki šteje, je dva meseca pred vložitvijo vloge...

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: Junijke 2014
21.5.2014 12:18:16   
condfa8h
Pozdravljene,

tudi mene že nekaj časa sprašujejo če slučajno ne nosim dvojčkov :). Zgleda, da bo malo večje dete... Sem v 35. tednu, malček se še ni obrnil, tako, da upam, da ne bo potreben CR, saj nekateri se obrnejo tik pred porodom user posted image . Ali že kaj razmišljate o porodu in o lajšanju bolečin? Mene je že malo strah..predvsem to, da ne veš kdaj se bo začelo.
Obseg pasu imam 116 cm in tale moj trebuh predstavlja kar oviro. Sploh ponoči ko je treba vstat in it na wcuser posted image . Pa zadnjič sem se na sprehodu spotaknila in padla (nič hujšega), tako, da sama več ne upam ven (če ni potrebno).
Jutri imam kontrolo, mislim, da mi bo delala UZ, da vidi če se je dete že obrnilo, upam pa tudi, da mi naredi CTG, ker me občasno že nekaj špika, čeprav se mi zdi, da je to povezano z gibi. Ali še katera to občuti?

Lep sončen dan vam želim!

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: Junijke 2014
21.5.2014 12:28:32   
Natka_86
Pozdravljene,
pa da sem vam spet jaz malo po dolgem času pridružim in "postokam" malo o svojih težavicah :)

Sama sem trenutno v 36 tednu in se mi dete še vedno ni obrnilo, tako da imam naslednji teden pregled, na katerem bo delala ctg in ultrazvok.. Je pa rekla, da če se otroček do drugega tedna ne bo obrnil, me napotijo v porodnišnico in se tam pogovarjam naprej kako in kaj. Tako, da sem kar nestrpna...
Poleg tega me pa skrbi še velikost otročka, ker mi gin. na vsakem ultrazvoku pove, da naj bi bil malo manjši..samo baje naj ne bi bilo panike, da edino da bo mogoče rojen kakšen dan čez rok..
Kar je pa glede počutja, je pa kar vredu..edino kar me precej muči je, da ful zatekam v noge pa zadnje dva tedna mi razpoloženje zelo niha - precej sem občutljiva user posted image .

lep dan vsem...




(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 1:17:49   
di di
Ojla. Evo se mene. Sem v 35. Tednu, malcica se je ze obrnila, vendar so mi ugotovili gestacijski diabetes sele zdaj. Ko mi je vmes kontrolirala sladkor je bil 4.2, zdaj pa je 5.6 na tesce, kar malo presega normalo (5.1 oz 5.3) in je zdaj taka panika, da bi me znal dat na CR zaradi tega. Zredila se nisem veliko/10 kg in mi je zdaj prav hudo ker morem merit in se pikat nonstop pred in po obrokih, prsti me ze bolijo. Zaenkrat imsm dieto do drugega tedna, pol pa bodo videli kaksen bo in nato dali inzulin, ce bo treba. To ne tak zalisti, a zdej se naj pikam tik pred koncem?!? Sem kr slabe volje zaradi tega in slabo spim, ze tretji dan skoraj nic, popoldne pa samo picivam, vsaj to.
Drzite se sotrpinke, se malooo.

(odgovor članu Natka_86)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 9:58:15   
bauko
Danes sem pa celo noč sanjala, da grem rodit. user posted image ...ampak sem še vedno v enem kosu user posted image
Tale finiš je kar naporen...noro, kaj vse prenese oz česa je sposobno žensko telo! user posted image

Držite se!

(odgovor članu di di)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 10:57:47   
Mary2011
Dober dan,

da se še sama malo oglasim. Včeraj imeli pregled in sicer smo v 35t 5/7d, težki smo 2.600 user posted image  je rekla ginekologinja, da je to čisto normalno. Sama se tudi nisem veliko zredila, tam nekje 9kg, obseg trebuha pa sem šla zadnjič prav merit in je 105 user posted image  kar se mi zdi da je tudi kar ok. Sicer bolj gre proti večeru večji je, ker čez dan vedno nekaj jem in pijem user posted image
Mi je pa včeraj odkrila pomanjkanje železa v krvi, tako da sem dobila sedaj sirup, ki ga moram piti. Mi je pa edino čudno to, da mi je dala kontrolo šele čez 3 tedne user posted image  je rekla, da je plodovnice dovolj, da je otroku čisto lepo pri mamici in da ni potrebe, da hodim kaj prej. Če se bo pa kaj začelo dogajati naj pa kar pridem user posted image  Torej imamo naslednji pregled pri 38t 5/7d - ni to malo pozno? Kaj menite ve?

di di: ne biti slabe volje, vse to špikanje in dieta bo verjetno pripomogla k izboljšanju rezultata naslednji teden, tako da samo pozitivno naprej pa bo! Vem pa da ni lahko, ampak ne se obremenjevati vnaprej s CR in podobnimi stvarmi! Se ne splača! Otroček vse to čuti...

Natka_86: si poskusila z mačjim položajem ali položajem na vseh štirih? Pravijo, da naj bi pomagal saj tako otroček pridobi nekoliko več prostora in se mogoče obrne...

condfa8h: dobro opravita na pregledu in sporoči kako je bilo.

bauko: in kakšen je bil tvoj porod v sanjah? Tudi jaz sem že sanjala svoj porod, je bil enostaven, na koncu pa je ven prišel zelo lep fantek user posted image  

Uživajte v teh sončnih dneh, poskušajte pozabiti na vse user posted image  tegobe in se sprostite v čim večji meri

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 16:36:21   
bauko
Mary2011,
nisem sanjala poroda, ampak samo to, da grem oz da je treba it rodit user posted image Potem sem se zbudila, šla na WC, zaspala nazaj...in spet enako. user posted image
Nekej me je trebuh spet bolel ponoči in sem vse pomešala... user posted image


(odgovor članu Mary2011)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 18:48:10   
condfa8h
Drage moje junijke, vceraj ob 7 zvecer odtekla voda, danes ob 9.59 rodila zdravega pobica. Ni blo ravno lusno, je pa zato zdaj :). Drztese in se javim. Ko prideva domov. Mere 51 cm in 3150 g.

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 19:11:30   
helimaša
bravo condfa8h!!!!!tole te je pa resenetlo.A si sploh že začela s porodniško?Le javi se ko prideta domov.
Jst sm bla pa dons na pregledu.Mi je sam srček poslušala.Tako da čez en teden pa upam da me bo kej bol pogledala.Se mi za tistih pet minut tud v Lublano ni splačal it.Pa še grooozn vroče je blo dons.Sm šla pol še na transfuzijo kri dt.Tko da zdej je pa konc s tem špikanjemuser posted image .
Drugače pa brca da me bo kr raznesl.Včasih me prov vse že boli od tega brcanja.Zdej pa res lahko samo še čakamo na dan Duser posted image user posted image

(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: Junijke 2014
22.5.2014 23:01:19   
bauko
ooo, čestitke condfa8h!!! user posted image

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: Junijke 2014
23.5.2014 1:11:58   
di di
Se pridruzujem cestikam! Lepo se cartajte. :-))

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?