|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 2:53:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


In tudi danes imamo potrošnike in potrošnike. eni bojo dali pač vse za to, da bojo oblečeni v znamke ali kaj podobnega, drugi se pač zadovoljimo s tem, kar nam je dostopno. In oni prvi nikoli, ampak res nikoli ne bojo nikoli zadovoljni, vedno bojo imeli vsega premalo v vsakem sistemu in v vsakem režimu. In bojo vedno jamrali. In jim bo vedno premalo denarja. Vedno bodo hoteli imeti več in vedno bojo nezadovoljni.
Ampak takih potrošnikov je procentualno zelo majhen odstotek.
To je pač poseben tip ljudi. Taki pač so.
Kot obstajajo večni socialci.
Ali pa deloholiki.
Samo določen procent. Ki svoje prioritete drago plačuje z večnim nezadovoljstvom. Poudarek je na plačuje!!!

In ta odstotek ljudi pač ne more biti kriv za svetovno ekonomsko krizo, kot skuša prikazati liliana. Ta odstotek ljudi ekonomijo kvečjemu poganja.



Če bi šlo res samo za tako mali odstotek takih ljudi, ki so tako "potrošniki" kot ti in jaz......krize ne bi bilo.....ker financarji, bankirji, tajkuni, multinacionalke ne bi imeli kaj delati oz. ponujati...tako da se ne gre zgolj o pičlem odstotku populacije na sererni zemeljski poolobli......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
13.10.2013 18:33:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 19:02:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

spet desetič, stotič:


user posted image  Huh, zdaj me zanima, če komu spet ne bo jasna tako telebanska in tako logična razlaga... Čakam na kontra odgovor in potem še bolj telebanskejšo razlago... mogoče v sliki? user posted image  user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 19:34:01   
liliana
Politični populizem vedno izgleda logičen.....ker tudi mora izgledati logično, da ga lahko vsak povprečen in tudi podpovprečen teleban razume.......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 19:38:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Politični populizem vedno izgleda logičen.....ker tudi mora izgledati logično, da ga lahko vsak povprečen in tudi podpovprečen teleban razume.......user posted image


A ti to v jeziku bogatih pišeš? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 19:47:14   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A ti sočustvuješ slučajno z tistim delavcem v indoneziji v taki meri, da si zaradi tega ne kupiš gap oblekice, ker dela delavec za pest kikirikija ali riža na dan.....? Preveriš vedno, preden kaj naročiš po netu izvor in poreklo.....? Ali je delavec izkoriščan ali ne.....?


se pravi, jaz te nekaj konkretnega vprašam (kak pogled imaš na njihov dolg in to da so zdaj dobesedno zasužnjeni z dolgovi) in ti mi ne odgovoriš, ampak sprašuješ nekaj čisto drugega in mi hočeš nabijat na moj občutek krivde?

res je, da bi morala situacijo, da mi na to podaš kako mnenje, malo bolj podrobno poznat, samo ni se ti treba zatekat k menjavi teme in mi dajat uno jezusovo "kdor je brez greha..".. hm?

Drugače pa.....seveda si je sam kriv.....lahko bi namesto pesti riža in kikirija tudi umrl od lakote.......zdaj pa prehrani celo družino, da ta ne umre od lakote ali ne zaide v prostitucijo.......


oh, to naj bi bil sarkazem kot rezultat pomanjkanja konkretnega mnenja o dotičnem vprašanju?

Severnokorejci pa nimajo demokracije tako kot mi.......imajo komunizem.......malo bolj hard različico tega, kar smo mi imeli v Jugoslaviji..


ja, sej zato sprašujem. enkrat v zgodovini so si (večina) komunizem definitivno izbrali, kot mi v jugi socializem. in zdaj, ker so nabasali na psihota na oblasti dobro vpeljane mašinerije (katera jim onemogoča, da se ga znebijo) - a so si sami krivi?

saj veš, kot slovenci za to kjer smo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.10.2013 19:51:26 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 21:59:51   
nejcko
Joj, liliana, sicer res ne vem, čemu se sploh še s tabo pregovarjamo glede na rek, da pametnejši odneha user posted image ampak tole še moram napisati.

Se strinjam z Mateyko, da nikoli, ampak res nikoli ne odgovoriš na konkretno vprašanje, ampak prav politikantsko mutiš vodo in goniš svoj prav. Ok, ni problema, ampak dejstvo je, da nisi sposobna ene normalne konstruktivne debate ( za konstruktivno komuniciranje je značilno še, da v njem ne obtožujemo drugih, v sogovornikih ne vzbujamo občutkov krivde , se ne hvalimo, izražamo se neposredno, logično in razumljivo ter upoštevamo sogovornikove želje. Če pa v našem komuniciranju o problemu prevladuje spreminjanje teme, prekinjanje, stalno ponavljanje, ignoriranje, ironija, samohvala, norčevanje iz drugih, izzivanje občutkov krivde, izogibanje odgovornosti ipd., lahko rečemo, da komuniciramo destruktivno. )

Gremo dalje k debati. Akrapovič, eden najbolj vidni slovesnskih gospodarstvenikov, človek, za katerega verjamem, da ga ti častiš skoraj po božje, saj predstavlja točno to, kar ti vseskozi zagovarjaš, je v nedavnem intervjuju za Finance odgovoril sledeče:

Od uglednih gospodarstvenikov poslušamo, da mora država vlagati v gospodarstvo prek subvencij ...

Sem absolutno proti vsem subvencijam, nepovratnim sredstvom in kakršnikoli pomoči države. Črpanje evropskih sredstev me malo spominja na unicefe in podobno, kjer 80 odstotkov denarja porabijo za svoje plače, preostalo pa morda pride do tistih, ki to resnično potrebujejo.

To je pravzaprav neki anahronizem - pošiljamo denar v Evropo, vmes je en kup dragih uradnikov, potem pride denar nazaj in je treba plačevati nekim pripravljavcem papirjev, ker mi menda tega ne znamo, in na koncu ti poberejo svoje odstotke. Precej bolje bi bilo, če bi nam ta denar že v začetku pustili. Tako pa v resnici na koncu morda doseže prave cilje 20 ali 30 odstotkov sredstev.

Prav iz teh razlogov sem se že na začetku odločil, da tega denarja ne bom jemal. Mi sami ustvarjamo. Zato smo popolnoma neodvisni, če potrebujemo denar, gremo na banko. Dnevne afere, ki so posledica malverzacij, zaradi katerih je potrebno vračanje evropskih sredstev, me še bolj utrjujejo v mojem prepričanju. Tudi pri kmetijskih subvencijah ni nič drugače. Veliko je goljufij in država mora na koncu vračati denar. Zelo redko ali nikoli pa sredstva zares vrne povzročitelj, tisti, ki je to naredil, ker ga na koncu, kot je pri nas v navadi, ne moremo najti.


Enako, po moji kmečki logiki, deluje aparat svetovne banke ali evropske banke ali kakorkoli že imenujemo vse te IMF-je, EBC-je in podobno navlako ...

Države vlagajo vanje denar z nekimi kvazi članarinami, potem pa ga nazaj dobivajo v obliki posojil s svinjskimi obrestmi. Vmes pa se par posameznikov prav po prašičje svaljka in bogati.

Vso to sodrgo ukinit, pa bi vse v najlepšem redu. Če mene vprašaš. Ker je vse to samo neka imaginacija, virtuala, na sekret papir napisana vrednost ... česa že user posted image



< Sporočilo je popravil nejcko -- 13.10.2013 22:02:56 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
13.10.2013 22:27:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Slovenija - plen?
13.10.2013 23:14:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Vso to sodrgo ukinit, pa bi vse v najlepšem redu. Če mene vprašaš. Ker je vse to samo neka imaginacija, virtuala, na sekret papir napisana vrednost ... česa že user posted image


sej veš kaj je to, smo že na začetku napisale (dale linke z razlago) - to je FIAT money user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 6:01:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A ti sočustvuješ slučajno z tistim delavcem v indoneziji v taki meri, da si zaradi tega ne kupiš gap oblekice, ker dela delavec za pest kikirikija ali riža na dan.....? Preveriš vedno, preden kaj naročiš po netu izvor in poreklo.....? Ali je delavec izkoriščan ali ne.....?


se pravi, jaz te nekaj konkretnega vprašam (kak pogled imaš na njihov dolg in to da so zdaj dobesedno zasužnjeni z dolgovi) in ti mi ne odgovoriš, ampak sprašuješ nekaj čisto drugega in mi hočeš nabijat na moj občutek krivde?




Ti me nič nisi spraševala konkretno....zato ne igraj sedaj naivne francoske sobarice.......

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dej lilana, ti men neki povej; kako potem gledaš ljudi v indoneziji? skozi ista očala "sami so si krivi", ker delajo za kikirikije gap in nike oblekce, pri nas jih pa prodajajo za desetine eurov? so si sami krivi Suharta, kreditov in kje so situacijsko zdaj zaradi tega?
in še recimo, ali so si severnokorejci sami krivi, da jih pošiljajo v logore smrti, če kaj pisnjeo proti Kim Jong-unu?


In v Indoneziji, Kitajski, Indiji zadolženost ne predstavlja takega problema kot v EU in ZDA.....to verjetno itak veš......in azijske države v teh letih (tudi Indonezija) kažejo na več kot 6 % gospodarsko rast......

oh, to naj bi bil sarkazem kot rezultat pomanjkanja konkretnega mnenja o dotičnem vprašanju?


Ne mateyka.....ker tam ni take sociale kot pri nas, lahko izbira delavec med tem, ali dela za pest riža ali umre od lakote......ti vidiš v tem odgovoru sarkazem, jaz pa realnost.......in del realnosti je tudi to, da so zaradi plačila "pesti riža ali pesti kikirikija" gap oblekice in LV ponaredki torbice, pametni telefoni, dostopni praktično vsakemu Evropejcu.....tudi tistemu, ki živi na minimalni plači in od socialnih transferjev.......in se ne gre za menjavo teme in jezusov kompleks ampak je v bistvu vse povsem v kontekstu teme oz. debate o kateri govorimo......samo tebi odgovor ni všeč.....

ja, sej zato sprašujem. enkrat v zgodovini so si (večina) komunizem definitivno izbrali, kot mi v jugi socializem. in zdaj, ker so nabasali na psihota na oblasti dobro vpeljane mašinerije (katera jim onemogoča, da se ga znebijo) - a so si sami krivi?

saj veš, kot slovenci za to kjer smo..


Glej, kje se rodiš, v kateri državi se rodiš, katerim staršem se rodiš, v katerem času se rodiš......to si ne moreš sam izbirati.....

Lahko si pa povsem samostojno izbereš pri 30 letih, ali si boš kupil stanovanje in avto istočasno oz. ali boš za oboje najel kredit v vrednosti 800 EUR......samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......

To, da smo se rodili v Jugoslaviji oz. v Sloveniji ni bilo v naših rokah in to ni niša krivda.......to, da smo brezglavo najemali kredite smo si pa sami krivi.......ker smo se sami odločili tako, nihče nas ni prisiljeval, sami smo želeli biti in, v toku, imeti enakoa ali pa celo več kot sosed.....in imeti vse naenkrat.......

Upam, da ti je sedaj bolj jasno.......in da ne boš preobračala pozornosti iz tematike o katerimi govorimo ponovno na analizo mojega karakterja (in povsem verjamem, da ti take analize bolj ležijouser posted image )

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 6:05:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Joj, liliana, sicer res ne vem, čemu se sploh še s tabo pregovarjamo glede na rek, da pametnejši odneha user posted image ampak tole še moram napisati.




Lahko kadarkoli odnehaš....pa boš izpadla pametna......itak veliko lažje izgledaš pameten, če samo tu pa tam kak duhovit stavek prispevaš drugače pa "modro molčiš"....kot pa, če debatiraš, utemljejuješ, razlagaš.......

Kar se pa tiče Akrapoviča....se precej z njim strinjam, sem že pred časom brala ta članek......subvencije niso vlaganje v gospodarstvo, so "polenitev gospodarstva", ker čaka podjetje samo, da bo nekaj dobilo, kot kredit.....vlaganje v gospodarstvo se dela preko ustvarjanja ustreznega okolja, da bo gospodarstvo lahko delalo (kar v prvi vrsti pomeni fleksibilen trg delovne sile, ukinitev študentskega dela, malo delo, razbremenitev davčnih bremen)....ne pa da delodajalec ne more odpustiti nekaj delavcev, ponavadi se itak gre za najslabše, ker se mu je zaradi krize zmanjšalo delo, ker mora vsakemu dati 2000 odpravnine, denarja pa nima, ker ni dela, ker mu dobavitelji ne plačujejo, ker so tudi v krizi, ddv pa mora poravnati, ker ima drugače blokiran račun.......in podjetje gre potem zato v stečaj, da se znebi "presežnih delavcev" in potem se odpre novo podjetje, s pol manj delavci......to so "vlaganje v gospodarstvo", vzspostavitev ustreznega okolja, da se gospodarstvu omogoči, da dela, ne pa da lenari in prejema subvencije........vendar v času krize se taki ukrepi ne sprejemajo, čeprav bi se mogoče moraliuser posted image ...v času krize so učinkovitejši ukrepi finančnih injekcij v že obobužano gospodarstvo.....to pomeni, da kredit, ki ga država najame ne gre v celoti za obratovanje javnega sektorja (kot že zadnjih nekaj let), ampak gre del tudi v gospodarstvo.......





< Sporočilo je popravil liliana -- 14.10.2013 6:18:41 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 6:20:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Politični populizem vedno izgleda logičen.....ker tudi mora izgledati logično, da ga lahko vsak povprečen in tudi podpovprečen teleban razume.......user posted image


A ti to v jeziku bogatih pišeš? user posted image


Ne....v jeziku navideznega denarja......ki ga vsi sovražimo ampak brez njega izgleda ne moremo........user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 8:42:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A ti sočustvuješ slučajno z tistim delavcem v indoneziji v taki meri, da si zaradi tega ne kupiš gap oblekice, ker dela delavec za pest kikirikija ali riža na dan.....? Preveriš vedno, preden kaj naročiš po netu izvor in poreklo.....? Ali je delavec izkoriščan ali ne.....?


se pravi, jaz te nekaj konkretnega vprašam (kak pogled imaš na njihov dolg in to da so zdaj dobesedno zasužnjeni z dolgovi) in ti mi ne odgovoriš, ampak sprašuješ nekaj čisto drugega in mi hočeš nabijat na moj občutek krivde?

Ti me nič nisi spraševala konkretno....zato ne igraj sedaj naivne francoske sobarice.......

In v Indoneziji, Kitajski, Indiji zadolženost ne predstavlja takega problema kot v EU in ZDA.....to verjetno itak veš......

......in se ne gre za menjavo teme in jezusov kompleks ampak je v bistvu vse povsem v kontekstu teme oz. debate o kateri govorimo.....

......in da ne boš preobračala pozornosti iz tematike o katerimi govorimo ponovno na analizo mojega karakterja (in povsem verjamem, da ti take analize bolj ležijo user posted image )


user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 14.10.2013 8:43:46 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 8:50:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Politični populizem vedno izgleda logičen.....ker tudi mora izgledati logično, da ga lahko vsak povprečen in tudi podpovprečen teleban razume.......user posted image


A ti to v jeziku bogatih pišeš? user posted image


Ne....v jeziku navideznega denarja......ki ga vsi sovražimo ampak brez njega izgleda ne moremo........user posted image


zgodivina kaže da to ni res. samo banke niso nore, ne pustijo, da bi se zdaj kar tako odrekli tega navideznega bogastva, ki je tako idealno za manipulacijo "on a grand scale"..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 8:56:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Se strinjam z Mateyko, da nikoli, ampak res nikoli ne odgovoriš na konkretno vprašanje, ampak prav politikantsko mutiš vodo in goniš svoj prav.


Ce bos pa vztrajala na vprasanju bos izvedela, da itak nisi zelela slisati dgovora, sicer bi vprasanje zastavila malo manj izzivajoce user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 9:09:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Politični populizem vedno izgleda logičen.....ker tudi mora izgledati logično, da ga lahko vsak povprečen in tudi podpovprečen teleban razume.......user posted image


A ti to v jeziku bogatih pišeš? user posted image


Ne....v jeziku navideznega denarja......ki ga vsi sovražimo ampak brez njega izgleda ne moremo........user posted image


zgodivina kaže da to ni res. samo banke niso nore, ne pustijo, da bi se zdaj kar tako odrekli tega navideznega bogastva, ki je tako idealno za manipulacijo "on a grand scale"..


Zanimivo:
http://www.mladina.si/146695/varcevanje-ubija/



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 15:07:17   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Lahko si pa povsem samostojno izbereš pri 30 letih, ali si boš kupil stanovanje in avto istočasno oz. ali boš za oboje najel kredit v vrednosti 800 EUR......samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......





V duhu konstruktivne debate se absolutno strinjam s tabo (spet) in sem tudi sama večkrat napisala, da ne razumem takega ravnanja niti ga ne prakticiram.
Zdaj pa še ti v duhu konstruktivne debate (vsaj enkrat) priznaj, da Micka in Janez, ki sta se zakreditirala za stanovanje in avto hkrati, odplačujeta svoj kredit, saj bi jima v nasprotnem primeru bodisi oboje zaplenili bodisi se jima usedli na račun. Je tako???
In še nekaj - pri Micki in Janezu govorimo o zneskih do 100.000 evrov, več itak nista kreditno sposobna.

Po drugi strani pa (vsaj enkrat) priznaj, da pri tajkunih in ostalih VIP-ovcih temu ni tako. Nihče od njih še ni povrnil celotnega zneska svojih kreditov, ki sežejo, za razliko od Micke in Janeza, do več (deset_) milijonskih zneskov.
Banke se jim ne morejo usesti niti na nepremičnine, kajti zakoni jim omogočajo najrazličnejše šmuglanje.
Zakone pa so pisali njihovi znanci in pajdaši, nista jih napisala Micka in Janez. In ker jih nista napisala Micka in Janez in ker jih ne poznata, se tudi ne moreta tako elegantno izogniti poplačilu svojih dolgov, kot se lahko Veliki.

Če sedaj vzamemo preprosto računico:

Vzemimo 100 Mick in Janezov, ki so vzeli kredit za 100.000 evrov, torej za 10 mio kredita.

Pa vzemimo Bavčarja, Šrota, Tovšakovo, Kordeža & com, pa bodimo milostni in recimo, da so vzeli vsak za milijon kredita, torej samo te štirje kerlci skoraj polovico tega, kar je vzelo 100 Mick in Janezov in še s to razliko, da Micke in Janezi svoj dolg bolj ali manj redno odplačujejo, uni štirje kerlci pa ga ne ... puf, dinčki šli pa pa ... ni jih več in jih nikoli več ne bo (od Mick in Janezov pa se počasi, a zagotovo vračajo nazaj v malho ... z obrestmi vred).

Kdo je torej kriv za kreditni krč? Za ekonomsko krizo?

Konkretno vprašanje za konstruktivno debato user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 14.10.2013 15:09:40 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 16:27:06   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


.samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......





Tole pa si zasluži še posebno pozornost in komentar.

Ja, strinjam se, da si ljudje svobodno izbiramo poklic, se odločamo za kariero na tem ali onem področju, celo svobodno izbiramo službo, čeprav danes čedalje težje, kajne.

Vendar pa ne vem, ... nočem biti nesramna, še manj žaljiva, a vendar ... hmm, bom poskusila na kulturen način.

Če že ne starši, nas v šoli, če pa že v šoli ne, nas življenje samo nauči ene najbolj temeljnih življenjeskih resnic, in sicer, da smo si ljudje različni.
Gotovo si za to že slišala, prepričana sem, da to veš, zato kar ne morem mimo tvoje ignorance, mimo tvojega pokroviteljskega, skoraj nesramnega žaljenja ljudi. Večkrat smo sicer že naleteli na podobne zadeve s tvoje strani, ampak tokrat si pa presegla celo samo sebe. Res user posted image

Sploh ne vem, na kakšen nivo naj se spravim - naj ti razložim to življenjsko resnico kot prvošolčku ali naj bom enako pokroviteljsko nesramna nazaj. Žaljiva nočem biti, čeprav si v bistvu prav slednje najbolj zaslužiš - saj veš, po sistemu, da se enako z enakim vrača.

Škoda.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 17:06:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


.samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......





Tole pa si zasluži še posebno pozornost in komentar.

Ja, strinjam se, da si ljudje svobodno izbiramo poklic, se odločamo za kariero na tem ali onem področju, celo svobodno izbiramo službo, čeprav danes čedalje težje, kajne.



Mogoče v številkah o svobodi odločanja danes... ja, lilijana prav imaš (za začetek vsaj to) sami se odločimo...
Danes je 700 ljudi v mojem kraju odločenih, da bo delalo v javni upravi in se prijavi na eno (1) odprto delovno mesto...
Svoboda je neprecenljiva user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 17:16:08   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


.samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......





Tole pa si zasluži še posebno pozornost in komentar.

Ja, strinjam se, da si ljudje svobodno izbiramo poklic, se odločamo za kariero na tem ali onem področju, celo svobodno izbiramo službo, čeprav danes čedalje težje, kajne.



Mogoče v številkah o svobodi odločanja danes... ja, lilijana prav imaš (za začetek vsaj to) sami se odločimo...
Danes je 700 ljudi v mojem kraju odločenih, da bo delalo v javni upravi in se prijavi na eno (1) odprto delovno mesto...
Svoboda je neprecenljiva user posted image


A ti povem odgovor? Lilianin. Da pa se teh 700 ljudi gotovo ne bo prijavilo na eventualni razpis zidarja/slikopreskarja/železokrivca/frizerja/kuharja/vodovodarja etc. Pa bi se komot svobodno odločili za ta korak.

Eh eh, Lulu, nimaš pojma. Vsi enaki, vsi enakopravni user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Slovenija - plen?
14.10.2013 17:22:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Eh eh, Lulu, nimaš pojma.


Vem, vem ... Svobodno sem se odločila, da bo temu tako user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Slovenija - plen?
15.10.2013 11:00:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

V duhu konstruktivne debate se absolutno strinjam s tabo (spet) in sem tudi sama večkrat napisala, da ne razumem takega ravnanja niti ga ne prakticiram.
Zdaj pa še ti v duhu konstruktivne debate (vsaj enkrat) priznaj, da Micka in Janez, ki sta se zakreditirala za stanovanje in avto hkrati, odplačujeta svoj kredit, saj bi jima v nasprotnem primeru bodisi oboje zaplenili bodisi se jima usedli na račun. Je tako???


Seveda bi se jima usedli na račun....ali pa vzeli stavnovanje......in so tudi banke že vzele stanovanje ali hišo......samo Micka in Janez danes zaradi 20 letnega kredita realno manj trošita, kot sta pred leti.....ker se je DDV povečal, ker je elektrika šla gor, ker sta mobitel in siol dvignila cene, ker je hrana dražja.....in Micka in Janez sta nezadovoljna.....precej nezadovoljna, še bolj pa prestrašena......ker morata gledati kar naenkrat na vsak EUR, ker morata računati ali bosta kupila prašek za 4 EUR ali prašek za 12 EUR, še posebno, če je Micka med tistimi brezposelnimi, ki so v času krize izgubili službo....

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In še nekaj - pri Micki in Janezu govorimo o zneskih do 100.000 evrov, več itak nista kreditno sposobna.



Če pa je Mick in Janezov v Sloveniji 1000 pridemo že do večje številke, če pa jih je 2000, 5000, 8000 pa pridemo še do bistveno večje številke......

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Po drugi strani pa (vsaj enkrat) priznaj, da pri tajkunih in ostalih VIP-ovcih temu ni tako. Nihče od njih še ni povrnil celotnega zneska svojih kreditov, ki sežejo, za razliko od Micke in Janeza, do več (deset_) milijonskih zneskov.
Banke se jim ne morejo usesti niti na nepremičnine, kajti zakoni jim omogočajo najrazličnejše šmuglanje.
Zakone pa so pisali njihovi znanci in pajdaši, nista jih napisala Micka in Janez. In ker jih nista napisala Micka in Janez in ker jih ne poznata, se tudi ne moreta tako elegantno izogniti poplačilu svojih dolgov, kot se lahko Veliki.



O problematiki pajdaštva med bankami, politiko, gospodarstvom, še posebno med tistimi v državni lasti sem pisala že v tej temi in že nekajkrat na drugih temah......

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če sedaj vzamemo preprosto računico:

Vzemimo 100 Mick in Janezov, ki so vzeli kredit za 100.000 evrov, torej za 10 mio kredita.

Pa vzemimo Bavčarja, Šrota, Tovšakovo, Kordeža & com, pa bodimo milostni in recimo, da so vzeli vsak za milijon kredita, torej samo te štirje kerlci skoraj polovico tega, kar je vzelo 100 Mick in Janezov in še s to razliko, da Micke in Janezi svoj dolg bolj ali manj redno odplačujejo, uni štirje kerlci pa ga ne ... puf, dinčki šli pa pa ... ni jih več in jih nikoli več ne bo (od Mick in Janezov pa se počasi, a zagotovo vračajo nazaj v malho ... z obrestmi vred).



Dr. Mencinger pravi, da tajkunski krediti predstavljajo le 10 % slabih terjatev bank......

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kdo je torej kriv za kreditni krč? Za ekonomsko krizo?

Konkretno vprašanje za konstruktivno debato user posted image



Vsi pomalem....pretirana potrošnja in življenje preko svojih zmožnosti....tako država, kot gospodarstvo in gospodinjstva so trošila več, kot so bili sposobni ustvariti.....banke pa so velikodušno ponujale in se niso zasigurale, ker so kot vsi drugi, živeli v iluziji, da bo v nedogled taka blaginja potrošnje trajala......države preko centralnih bank niso izvajale ustreznega nadzora nad pretiranim in neracionalnim trošenjem....in je prišlo do krča.....

Drugače pa bo kmalu čas, da končno sprejmemo, da je kriza in da se krizi prilagodimo oz. spremenimo svoje potrošniške navade......namesto da se gremo lov na čarovnice in iščemo oz. si izmišljamo oz. nasedamo raznim teorijam zarote 30 letnega mednarodnega korporacijskega zavojevanja Slovenije......priznajmo si, da smo krizo ustvarili vsi, da smo jo ustvarili sami (eni majo večji delež pri tem, eni pa manjši) in da krizo moramo preživeti in ukrepati okoliščinam primerno......

Drugače pa je tu nekaj zanimivega za prebrati.....
http://www.delo.si/zgodbe/sobotnapriloga/zgodovinar-ivan-t-berend-krizo-je-povzrocila-periferna-mentaliteta.html

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Slovenija - plen?
15.10.2013 11:06:55   
ronja
To, da smo se rodili v Jugoslaviji oz. v Sloveniji ni bilo v naših rokah in to ni niša krivda.......to, da smo brezglavo najemali kredite smo si pa sami krivi.......ker smo se sami odločili tako, nihče nas ni prisiljeval, sami smo želeli biti in, v toku, imeti enakoa ali pa celo več kot sosed.....in imeti vse naenkrat.......

Lili, with all due respect - jaz mam te cankarjanske krivde poln kufer! ČIst nič nisem kriva, da so ljudje najemali kredite! Niti tamali, niti taveliki. Pa tamali bojo odplačali, kot je že ankica opozorila...

Glede stresnosti služb pa... hehe, kar poznam ljudi, ki so menjali, so večinoma v gospodarstvu bolj na izi, vsaj v naši stroki. Vejo, ad bojo imeli službo, včasih so problem tečni šefi, to je res, vendar se jim ni treba na trepalnice postavit, da bi dobili projekt, ker je pač pri aplikativnih rečeh to veliko lažje.
Se strinjam, da moramo pogledat, kaj je na voljo in se prekvalificirat, če naše znanje ni iskano. Vendar pa - če bi to delali vsi veliki možje in ženske... bi živeli dejansko še v votlinah. Ker tudi ogenj ni bil nujno potreben, bil je dodatna vrednost, da se pa tudi brez njega preživet (čeprav si zdaj ne predstavljamo)... Gonilo napredka niso tisti, ki se sprijaznijo s situacijo, ampak tisti, ki jo hočejo in poizkušajo spremenit na boljše.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Slovenija - plen?
15.10.2013 11:07:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Tole pa si zasluži še posebno pozornost in komentar.

Ja, strinjam se, da si ljudje svobodno izbiramo poklic, se odločamo za kariero na tem ali onem področju, celo svobodno izbiramo službo, čeprav danes čedalje težje, kajne.

Vendar pa ne vem, ... nočem biti nesramna, še manj žaljiva, a vendar ... hmm, bom poskusila na kulturen način.

Če že ne starši, nas v šoli, če pa že v šoli ne, nas življenje samo nauči ene najbolj temeljnih življenjeskih resnic, in sicer, da smo si ljudje različni.
Gotovo si za to že slišala, prepričana sem, da to veš, zato kar ne morem mimo tvoje ignorance, mimo tvojega pokroviteljskega, skoraj nesramnega žaljenja ljudi. Večkrat smo sicer že naleteli na podobne zadeve s tvoje strani, ampak tokrat si pa presegla celo samo sebe. Res user posted image

Sploh ne vem, na kakšen nivo naj se spravim - naj ti razložim to življenjsko resnico kot prvošolčku ali naj bom enako pokroviteljsko nesramna nazaj. Žaljiva nočem biti, čeprav si v bistvu prav slednje najbolj zaslužiš - saj veš, po sistemu, da se enako z enakim vrača.

Škoda.




Povsem brez skrbi mi lahko kot prvošolčku razložiš, kako sem v tem postu, ki ga celega prilagam nesramno in ignorantsko in pokroviteljsko žalila ljudi......jaz se ne bom počutila niti prizadeto, če me boš "ponižala" na raven prvošolčka ali me boš kakor koli drugače žalila......

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, sej zato sprašujem. enkrat v zgodovini so si (večina) komunizem definitivno izbrali, kot mi v jugi socializem. in zdaj, ker so nabasali na psihota na oblasti dobro vpeljane mašinerije (katera jim onemogoča, da se ga znebijo) - a so si sami krivi?

saj veš, kot slovenci za to kjer smo..


Glej, kje se rodiš, v kateri državi se rodiš, katerim staršem se rodiš, v katerem času se rodiš......to si ne moreš sam izbirati.....

Lahko si pa povsem samostojno izbereš pri 30 letih, ali si boš kupil stanovanje in avto istočasno oz. ali boš za oboje najel kredit v vrednosti 800 EUR......samostojno si izbereš ali boš odprla svojo firmo in bolj stresno živel ali boš šel delat v javni sektor in oddelal svojih 8 ur, pa ne boš dobil čira na želodcu......

To, da smo se rodili v Jugoslaviji oz. v Sloveniji ni bilo v naših rokah in to ni niša krivda.......to, da smo brezglavo najemali kredite smo si pa sami krivi.......ker smo se sami odločili tako, nihče nas ni prisiljeval, sami smo želeli biti in, v toku, imeti enakoa ali pa celo več kot sosed.....in imeti vse naenkrat.......

Upam, da ti je sedaj bolj jasno.......in da ne boš preobračala pozornosti iz tematike o katerimi govorimo ponovno na analizo mojega karakterja (in povsem verjamem, da ti take analize bolj ležijouser posted image )


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Slovenija - plen?
15.10.2013 11:13:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Mogoče v številkah o svobodi odločanja danes... ja, lilijana prav imaš (za začetek vsaj to) sami se odločimo...
Danes je 700 ljudi v mojem kraju odločenih, da bo delalo v javni upravi in se prijavi na eno (1) odprto delovno mesto...
Svoboda je neprecenljiva user posted image


A ti povem odgovor? Lilianin. Da pa se teh 700 ljudi gotovo ne bo prijavilo na eventualni razpis zidarja/slikopreskarja/železokrivca/frizerja/kuharja/vodovodarja etc. Pa bi se komot svobodno odločili za ta korak.

Eh eh, Lulu, nimaš pojma. Vsi enaki, vsi enakopravni user posted image


Mi smo imeli 2 leti zaposleno profesorico razrednega pouka......ki ni dobila službe v svojem fohu....delala je pa 4 ure kot čistilka, 4 ure pa kot pomoč v administraciji......

Ja....ljudje smo različni, ne moreš verjeti.......eni sprejemajo korake, eni pa zgolj jamrajo, kako niso nič krivi in da "bo bog že uredil"......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?