|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moška Neplodnost
3.2.2014 11:27:56   
lastovica
In je dr. Zorn kaj rekel, kako se da takšne težave rešit oziroma, če so vsi plavalci taki ali obstajajo tudi kakšni normalni, da bi šla lahko vsaj na umetno?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Moška Neplodnost
3.2.2014 12:05:40   
Anonimen

Na umetno bova šla druga možnost ni ...

(odgovor članu lastovica)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Moška Neplodnost
3.2.2014 21:41:31   
MetekCvetek
lastovica:
Hvala za vse besede. Sedaj sva že bolje ampak vidim, da moški res to čisto drugače doživljajo to neplodnost. Zj ta teden je cel stresen, ker ima neke preiskave še preden gre na biopsijo. Pa še ti naši zdravniki so tk čudni ... v Ljubljani je veliko bolje poštimano vsaj veš kdaj si na vrsti-se držijo ure in vrst.
April bo tu kot bi mignil (pol bm tud jst en let starejša =) )
Kako je s tem darovalcem? A je pri nas ta postopek drugače brezplačen ali se plača? Vem, da se dooooolgo čaka ...nisem se še tok zanimala o tem, ker še vseeno čakam na ponedeljek da nama da kak pozitivn komentarček na operacijo pol pa tm mislim, da se čaka 4 tedne na posvet, da ti vse točn pove kk in kaj naprej. Ampak vidi takoj po obsegu ... sedajle ne vem če imama čas za bioenergetika ker imava že čez 1 teden poseg tako da kasneje, če bo še kaj potrebe pa tudi to...
Kako pa prejema vaš mož te hormone vsak dan z inekcijo ali kako?

Endri:
Vama pa tudi srečno iz moje strani, da čimprej uspe =)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Moška Neplodnost
4.2.2014 7:46:38   
lastovica
Pri nas je postopek brezplačen oziroma stroške pokriva zavarovalnica, in sicer do 6 poskusov...seveda mora umetno odobrit komisija na podlagi izvidov... čisto vsega točno ne vem, ker do te faze še nisva, to je zgolj, kar sem po spletu izbrskala user posted image Glede na to, da se dolgo čaka, pa kot sem omenila, bova šla v tem primeru v tujino.

Si pa moj 5x-tedensko hormone injekcira v trebuh, od tega trikrat tedensko za proizvajanje plavalcev, dvakrat tedensko pa testosteron. Prvič je blo kar težko, sedaj pa to naredi že kar z levo roko. user posted image

Še dobr, da ti vsaj takoj povejo, ali je kaj ali ni, ne da še nadaljnje 4 tedne čakaš ves na trnih. U glavnem, ne pozabi poročat...v ponedeljek imata, a ne?

(odgovor članu MetekCvetek)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Moška Neplodnost
4.2.2014 20:34:32   
maychiee
Pozdravljene!
Tudi midva s partnerjem se trudiva zanosit ze leto in pol. Tako kot vse zenske sem se seveda tudi jaz sprasevala ali je kaj narobe z mano?
Nato sem ga le prepricala, da je sel na pregled. Prvic je bila ob odvzemu sperme diagnoza : kriptozoospermia (vzorec primeren za ICSI) . Drugic je bila diagnoza : tezka oligonormozoospermia ( koncentracija 0,02 mio. Semencic na ml, od tega 50% progresivno gibljivih). Jaz sem se narocila oktobra in sem sele vceraj bila tam. Seveda samo informativni posvet ( ce se strinjam s postopkim, vse je lepo opisala itd). Dobila sem napotnice za odvzem krvi (FSH, LH, E 2, PRL, PROGESTERON) itd. ter ultrazvok. Na naslednji "pregled" sem narocena 05.05. (Spet verjetno samo pregled izvidov) .
Glede na vse skupaj se po eni strani vsega zelo veselim, po drugi strani pa me je strah - vbistvu se niti ni prav zacelo vse skupaj.
Strah me je, da bo na koncu kaksen problem v meni in se mi po podrl svet. Ravno danes sem izvedela, da je noseca moja sestra in sem zeloo vesela. Se pa sprasujem kje za vraga je tukaj pravica za "nas" ki si le-to neskoncno zelimo.
Naj povem, da bo vse potekalo v Mariboru. Upam na najboljsi izid in cimprejsnje uspehe (tudi vsem vam!)
Lp user posted image

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Moška Neplodnost
4.2.2014 22:53:45   
Endri
maychee ne sekiraj se prehitro, dokler ne daš skozi preiskav...lahko ti je v tolažbo, da ima tvoj vsaj nekaj spermijev in bosta lahko šla na umetno...moj ma nulo :((( razen, če jih ne bodo najdl u modih...glede na to, da ima tvoj slabe izvide je najbrž vzrok da vama toliko časa ni uspelo pri njemu...tebi pa srečno, boš vidla da bo vse kul

tudi drugim sotrpinkam želim vse the best!!!

Kolk pa ste kej stare drugače? jaz bom letos 32, moj pa 33

(odgovor članu maychiee)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Moška Neplodnost
5.2.2014 9:30:56   
lastovica
Maychiee - bom tudi jaz rekla enako kot Endri. Srečo imaš, da ima tvoj vsaj nekaj plavalcev, ker tudi moj jih nima nič. Torej je najprej potrebno zdravljenje njega, če bo sploh uspešno. user posted image
Zase pa ne skrbet, najverjetneje je s tabo vse ok. Če imaš redno M, če občutiš O, potem je bp. user posted image

Jaz sem stara 27, moj pa 30. Aprila bo pa 2 leti, odkar delava na user posted image

(odgovor članu Endri)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Moška Neplodnost
5.2.2014 11:17:52   
Anonimen

[maychiee


Se ne sekiraj mene tudi strah kaj bo naprej user posted image drugače sem bla N. 2x pa se ni obdržal.Drug teden boma zvedla kako naprej

(odgovor članu maychiee)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Moška Neplodnost
6.2.2014 19:02:31   
maychiee
Hvala vsem!
Ja saj se zavedam, da je problem pri njem. Ampak vseeno je nekje tisti strah kaj pa če? ...
Bomo videli kako bo vse skupaj potekalo. Koliko časa pa približno čakaš na umetno? Jaz sem že zelo nestrpna :)

Želim vam maximalni uspeh in držim pesti za vse vas! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Moška Neplodnost
7.2.2014 17:09:12   
lastovica
Koliko časa se čaka na umetno, pa nimam pojma, še nisem tako daleč. Bi morala vprašat pa na drugem forumu, kjer so punce že v postopkih user posted image
Sicer pa tudi mene čakanje že kar ubija, ker se mi zdi, kot da se nič nikamor ne premakne, ampak zdravljenje pač zahteva svoj čas.

(odgovor članu maychiee)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Moška Neplodnost
7.2.2014 18:28:44   
MetekCvetek
Živijo punce!

Po parih dneh se zopet oglašam.

Danes sva imela s partnerjem predpriprave v Ljubljani da gre lahko v ponedeljek na biopsijo. dobil je neko dieto po operaciji pa se bo videlo kako in kaj.
Ampak ko sem malo brala mi je spet ratalo kr hudo sploh ne vem res kaj pričakovati slabo ali dobro ... prou strah me je pa še smili se mi moj. Od sekiranja in vsega tega stresa je zadnje čase popolnoma drug in sm vesela, da bo zanj tega po tem postopku konec. Potem bomo čez akk mesec videli kako naprej ali iskati darovalca ali naumetno.

maychiee:
Lahko rečem samo pogumno, ker vas razumem kako hudo je to. Mi, ki se znajdemo v takšni situaciji vemo kako je res hudo.
pogumno spodbujajte svojega partnerja!
jaz sem ga zelo ampak sem se sama dostikrat zelo zlomila ... ko sva izvedela da je neplodn(moj nima spermijev) sem se čisto sesula =( ampak po dobre pol leta soočanja s tem upam in upam na najboljše! VSO SREČO!!
Da vama čimprej uspe!
Umetno pa vem da je potrebno prej 3 mesece met inekcije potem pa je tako da prirpave so kr dolge ... koliko se čaka žal ne vem

Ali katera ve kako je v primeru, da pa mojemu kaj najdejo? začnejo potem kar moj postopek ane?

UPAM NA NAJBOLJŠE ... PUNCE DRŽITE FIGICE ZA V PONEDELJEK ZA NAJU user posted image user posted image

Lp,Mety

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Moška Neplodnost
8.2.2014 20:39:10   
Anonimen
Če tvojemu najdejo, zamrznejo. Nato začneš ti in upaš na najboljše. Srečno!

(odgovor članu MetekCvetek)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Moška Neplodnost
10.2.2014 20:31:40   
lastovica
MetekCvetek, kako je bilo danes? Je bila biopsija uspešna?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Moška Neplodnost
11.2.2014 7:06:20   
MetekCvetek
lastovica:

Biopsija bila uspešnauser posted image .
Ko je prišel Dr. Zorn na vizito je reko, da so našli redke spermije. Tako, da imava plavalce. sedaj greva čez en mesec na pregled, če se mojemu vredu celi in, da pove kako in kaj naprej.

Ampak je moj mož tako bogi že celo noč ne spi kakšne bolečine ima - nisemga še videla takegauser posted image ... ne vem ali je normalno, da je tako hudo! pa je dobil močne protibolečinske tablete.
Danes morem poklicati, da se pozanimam. se mi kr smili ampak vem, da bo nekega dne rekel, da se splača.


(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Moška Neplodnost
11.2.2014 7:53:30   
lastovica
O, super!!! user posted image user posted image user posted image

Za bolečine pa bolje, da mojmu ne povem, ker potem ne vem, če bo sploh pripravljen it na biopsijo. user posted image
Upam, da bo tvoj čim prej bolje in da bodo vsi nadaljnji postopki uspešni.

(odgovor članu MetekCvetek)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Moška Neplodnost
11.2.2014 9:26:24   
MetekCvetek
lastovica:

Karkoli samo ne povej mu kaka bo operacija pa kako boli potem. Sj mu dajo 7-10 dni bolniške.
Ker vsekakor bo enkrat reko, da je vredno sploh, če karkoli najdejo in bosta imela user posted image

Upam, da bosta čimprej šla na biopsijo, ker očitno notri res najdejo spermijeuser posted image
Kdaj imata sedaj pregled? Kr reci zdravniku, da bi poskusila še z biopsijo, da vsaj vesta, da sta poskusila vse.
Potem pa kr osebno se zmenit v staro porodnišnco za datum, če dajo čimprej. Midva sma v enem tednu dobla tk, da bosta tudi vidva pa takoj zveta kak je izid operacije, kar je najbolje!

Pa sporočaj kako bo naprej.

SREČNO!

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Moška Neplodnost
26.2.2014 21:09:25   
maychiee
MetekCvetek

Hvala za vse te besede!
Jaz sem ravno včeraj bila na ultrazvoku kjer mi je pregledovala maternični vrat, jajčnike itd.. Vse kar sem si uspela zapomnit je da je vse ok in da ni nikakršnih pregrad ali kaj podobnega. Je rekla, da dobim izvid po pošti pa bom tam prebrala ker je sploh poslušala nisem sem bila tako živčna :)
Naslednji "pregled" izvidov imam komaj 5.5. .. Tako da predvidevam sa se bo stvar vlekla v nedogled ampak nič zato. Do sedaj smo potrpeli pa bomo morali še sedaj.
Počasi se daleč pride, ne? user posted image
Samo ne se preveč obremenjevat (vem da je težko ker se sama preveč) pa boste videle, da bo vse tako kot ste/smo si zamislile :)
Iz srca vam/nam želim, da čimprej vidimo naše male user posted image na zaslonih, slikicah ter nato še v naročju user posted image

Če bodo kakšne novice, pa se oglasim. Če ne že zaradi tega, ker znate res pomirit človeka in ker so nasveti vedno dobrodošli.
Hvala user posted image

Lp

(odgovor članu MetekCvetek)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Moška Neplodnost
27.2.2014 15:18:47   
lastovica
Maychiee super, da je pri tebi vse ok! Vsaj ena skrb manj...a žal skrbi vseeno ostajajo. user posted image

MetekCvetek kako se imata pa vidva s tvojim? Kako sedaj pri vama postopek naprej poteka? Bolečina je verjetno že minila, predvidevam. Moške itak vedno vse bolj boli kot pa nas ženske user posted image

Punce, držite se!

(odgovor članu maychiee)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Moška Neplodnost
3.3.2014 18:33:05   
Endri
Tisti, ki ste že dali skozi biopsijo...a spermije, ki jih najdejo med biopsijo takoj zmrznejo in potem uporabijo pri umetni al pri biopsiji samo preverijo, če je kaj prisotnih in je treba jit kasneje na odvzem? ...mal čudno vprašanje :) in koliko se čaka od biopsije do prvega postopka?
danes je moj še enkrat dal spermo in čez dva tedna greva po izvide...jaz sem tudi že bla na pregledu in je bil ultrazvok ok zdj morm dal še kri za hormone

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Moška Neplodnost
28.4.2014 16:53:55   
lastovica
Moj je imel danes še četrti spermiogram in ponovno nič plavalcev, zato greva sedaj na umetno. Po eni strani sem prav vesela, ker itak sva oba s partnerjem vedela, da ne bo nič, pa še on je že sit vsakodnevnega špikanja. user posted image Sedaj morava pa do jeseni čakat na nadaljnje postopke.

Kako ste pa ostale?

(odgovor članu Endri)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Moška Neplodnost
29.4.2014 0:54:45   
Endri
lastovica, a čakata darovalca?

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Moška Neplodnost
29.4.2014 8:01:54   
lastovica
Tako je. Upam, da ga bova hitro dočakala. user posted image Kako daleč sta pa vidva?

(odgovor članu Endri)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Moška Neplodnost
3.5.2014 19:28:16   
Anonimen
Živjo punce,
Mi2 se trudiva že 2 leti za user posted image , leto nazaj sem bila pri svoji G, naredila UZ dala klomifen za 3 mesece a neuspešno. Rekla mi je da naj gre še fant na pregled.
Po ponovnem preteklem letu sem ga končno naštimala da je tud on šou na pregled. Izvidi so zelo slabi, ima le 3% normalnih user posted image .
Torej zanima me, kaj bo naslednji korak. Sicer ima že nov datum v sredini maja, pregled pri andrologu...samo mene bolj zanima kako bodo obravnavali mene.
M imam redne na 24 dni. A bom morala ravno tako skozi vse preiskave za umetno oploditev?..In koliko časa naj bi vse skupaj približno trajalo da bom user posted image

(odgovor članu lastovica)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Moška Neplodnost
4.5.2014 20:03:02   
lastovica
Midva s partnerjem sva lani aprila začela hodit v lj. Pri meni je uz pokazal, da je vse ok, pri partnerju pa je spermiogram pokazal, da nima plavalcev. Mene so pustili potem pri miru, partner pase je zdravil s hormoni od junija do prejšnjega tedna, t.j. 10 mesecev. Ker ni bilo nič, sedaj čakava, da se bo komisija sestala in odobrila umetno, kar naj bi bilo jeseni, potem pa je potrebno še dočakati darovalca. Pravijo, da se potem do prvega ivf-ja hitro pride, kar pa lahko potrdi katera, ki je to že dala čez. Torej midva sva sedaj v tem procesu že 1 leto. Upam, da ne bova potrebovala še enega. user posted image toliko ti lahko jaz povem iz moje izkušnje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Moška Neplodnost
6.5.2014 9:16:58   
snika
Torej če jih moj ima vsaj malo, je postopek hitrejši ker jih ne rabijo iskat???? ali se v vsakem primeru proba izboljšati seme?

_____________________________

" The hope is like a lighthouse,it does not stop the turmoil but it still guides in the right direction....."

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?