|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gdo?
18.10.2013 19:15:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ajde, pa idemo.....včera me je sumič tak pikno ka san mejla grozno mezliko.....v kmici san ga samo čujla kak je okoli moji vuj zujo, da san pa posvet vužgala se je pa nekan skrio.....



aha user posted image  

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Gdo?
18.10.2013 19:18:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea


LuLu, 'gaj' pa je ja pogosta beseda. A nisi še nikogar povabila tja na sprehod?


Ja, ja, valda... gaj je lep za sprehod in za lupčkanje user posted image

ampak Gaj te briga!... pa ... ajoj, ni vrag, da nea še gdo take uporabla user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Gdo?
18.10.2013 19:27:17   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image




Cviiiiiiiiiiil?! user posted image

Rada bi pojasnila, da tega izraza ne uporabljam kot nadomestek tiste besede s pikicami, ampak izhaja iz meni zelo ljube risanke, Hrabri Mišek (v polenti). 

Prepričana sem, da 'Pišuka Poldi' ni bilo mišljeno 'u p.... Poldi'. user posted image  

Hm?


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Gdo?
18.10.2013 19:46:08   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A hremo na kafe user posted image se dobr da ste ne spomlni na ta primorski h, morem tamauga malo narecja naucit user posted image

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image






Liliana, moja pisuka niti slucajno ne pomeni tega kar pravis ti, pravzaprav se nikoli nisem slisala, da naj bi pomenila to. Pomeni bolj nekaj vsmislu ja presneto no in izvira iz casov, ko smo sle primorke na studijij v svet in smo v drugem delu Slovenije prvi dan sle v trgovino po panin, ki naj ga dajo v skrtoc in so nas prodajalke gledale kot tele v nova vrata me pa nazaj in nismo vedle kaj jim ni jasno in kako naj drugace povemo. Potem smo se pa izobrazle, da je to sendvic, ki naj ga dajo v vrecko. Pisuka pa je ostal.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Gdo?
18.10.2013 20:12:32   
liliana
Pišuka

blaga skoraj neopazna kletvica in mašilo, uporabljajo jo moški in ženske; izšla iz grobe srbske kletvice, ki se je v Sloveniji prijela kot pi.z.da, za uho je bila vulgarna in je ni bilo mogoče uporabljati v vseh okoljih); prim. Pišuka, Poldi! iz risanke Supermišek

http://razvezanijezik.org/?page=pi%C5%A1uka

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Gdo?
18.10.2013 20:36:24   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A hremo na kafe user posted image se dobr da ste ne spomlni na ta primorski h, morem tamauga malo narecja naucit user posted image

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image






Liliana, moja pisuka niti slucajno ne pomeni tega kar pravis ti, pravzaprav se nikoli nisem slisala, da naj bi pomenila to. Pomeni bolj nekaj vsmislu ja presneto no in izvira iz casov, ko smo sle primorke na studijij v svet in smo v drugem delu Slovenije prvi dan sle v trgovino po panin, ki naj ga dajo v skrtoc in so nas prodajalke gledale kot tele v nova vrata me pa nazaj in nismo vedle kaj jim ni jasno in kako naj drugace povemo. Potem smo se pa izobrazle, da je to sendvic, ki naj ga dajo v vrecko. Pisuka pa je ostal.


user posted image user posted image user posted image
Kako mi je to znano. user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Gdo?
18.10.2013 20:49:15   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A hremo na kafe user posted image se dobr da ste ne spomlni na ta primorski h, morem tamauga malo narecja naucit user posted image

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image






Liliana, moja pisuka niti slucajno ne pomeni tega kar pravis ti, pravzaprav se nikoli nisem slisala, da naj bi pomenila to. Pomeni bolj nekaj vsmislu ja presneto no in izvira iz casov, ko smo sle primorke na studijij v svet in smo v drugem delu Slovenije prvi dan sle v trgovino po panin, ki naj ga dajo v skrtoc in so nas prodajalke gledale kot tele v nova vrata me pa nazaj in nismo vedle kaj jim ni jasno in kako naj drugace povemo. Potem smo se pa izobrazle, da je to sendvic, ki naj ga dajo v vrecko. Pisuka pa je ostal.


user posted image user posted image user posted image
Kako mi je to znano. user posted image


E vem vem, ko pridemo hribovci v svet je res ena pisuka a ne user posted image ga ni cez naso dolinco a ne da ne user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Gdo?
18.10.2013 21:28:26   
constanca
user posted image user posted image user posted image MM

Mene pa najbolj dvigne, ce kdo napise ali rece npr. da so otroci bolani....

Otroci so bolni.

Drzi to, drage slavistke?



(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Gdo?
18.10.2013 22:57:49   
nananaja
joj, tud mene motjo bolani ljudje, mi smo ponavad bolni.

Sicer sem pa v študentu živela v prevladi primorskih študentk, kjer sem morala poznat vse izraze za hrano,če sem hotela kej povprašat, kaj jedo (tud pokazale so mi, ker niso znale slovensko, kaj kuhajo). Sem pa enkrat po kolokviju izjavila, da je bil 'kar lohan kolokvij', pa noben bog ni razumel.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Gdo?
19.10.2013 0:50:25   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pišuka

blaga skoraj neopazna kletvica in mašilo, uporabljajo jo moški in ženske; izšla iz grobe srbske kletvice, ki se je v Sloveniji prijela kot pi.z.da, za uho je bila vulgarna in je ni bilo mogoče uporabljati v vseh okoljih); prim. Pišuka, Poldi! iz risanke Supermišek

http://razvezanijezik.org/?page=pi%C5%A1uka


Hja. Izvor je v bistvu pri izviru vsega, ampak prvotni pomen se je očitno izgubil. Sama ne poznam nikogar, ki bi ''''pišuka'''' uporabljal namesto  tiste besede s pikicami, tudi sama sem mislila, da je pač izvor v piščalki in da v bistvu to pomeni, kot bi zažvižgal.

Rahlo tudi dvomim, da so avtorji tega prispevka temeljito raziskali zadeve, ker risanka ''''Supermišek'''' nima nobenega Poldija, ne polente in kar je še huje, nima Polentoljudožerke. Pravzaprav risanka ''''Supermišek'''' sploh ne obstaja. user posted image user posted image user posted image

Groza me je prizora, kjer se srečata Liliana in moja najbolj pobožna teta, ki v življenju niti pomislila ni na kakšno besedo s pikicami. Ta teta uporablja ''''pišuka'''' v totalno nedolžnem smislu. Če bi vedela, da si Liliana misli o njej, da se samo dela fino, v resnici pa misli tisto besedo s pikicami, bi se moja uboga tega še fentala, če ne bi bil to smrtni greh.

Smrknduš. Se mi zdi, da so tudi smrkci uporabljali pišuko, nisem pa sigurna.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 19.10.2013 0:57:36 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Gdo?
19.10.2013 0:56:36   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: constanca

user posted image user posted image user posted image MM

Mene pa najbolj dvigne, ce kdo napise ali rece npr. da so otroci bolani....

Otroci so bolni.

Drzi to, drage slavistke?






Uh, to je pa moj greh, priznam. Čeprav se trudim. Kaj pa vem, narečje staršev - moja mama tako govori, tudi njegovi starši...

Je pa malo nepraktično. Otrok je bolan, otroci so bolni. Fantek je bolan, punčka je bolna... Res me zanima, ali od nekdaj tako velja ali se je pojavilo kasneje.

Me veseli, da si to omenila, da sem se lahko spet malo krcnila. Mogoče si bom končno zapomnila.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Gdo?
19.10.2013 7:46:14   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image






Prepričana sem, da 'Pišuka Poldi' ni bilo mišljeno 'u p.... Poldi'. user posted image  





HAHAHHAHAhahahhahahaha....user posted image user posted image

Gwa, gwaa?!?!....
user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Gdo?
19.10.2013 7:48:04   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: constanca

user posted image user posted image user posted image MM

Mene pa najbolj dvigne, ce kdo napise ali rece npr. da so otroci bolani....

Otroci so bolni.

Drzi to, drage slavistke?






Uh, to je pa moj greh, priznam. Čeprav se trudim. Kaj pa vem, narečje staršev - moja mama tako govori, tudi njegovi starši...

Je pa malo nepraktično. Otrok je bolan, otroci so bolni. Fantek je bolan, punčka je bolna... Res me zanima, ali od nekdaj tako velja ali se je pojavilo kasneje.

Me veseli, da si to omenila, da sem se lahko spet malo krcnila. Mogoče si bom končno zapomnila.


Če je toliko bolnih, je pa to res ena pišukarija.....user posted image


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Gdo?
19.10.2013 8:51:35   
Polona31
Zaradi tega sem v 8. razredu dobila cvek pri slovenščini in od takrat se alergična na Gdo!!!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Gdo?
19.10.2013 9:21:12   
saragr
Tudi mene iznervira isto kot Malo Mravljico, ko matere v množini govorijo kaj njihov otrok počne.

In pa ta današnji način govora mlajše generacije, joj,, ko mi mlajša sorodnica pošlje sms in nimam pojma kaj mi hoče povedat. Neke črke nametane v celoto, brez repa in glave, dvojni v-ji in ipsiloni in narečno poneumljeno napisano ( da se razumemo men so ful lepa slovenska narečja, sam ko mi mala napise v sms wejžžždaa, se mi trikrat jezikk prelomi predno izgovorim ).

Vedno ko dobim njen sms, se z možem usedeva na kavč, jaz glasno berem sms in pol se skupaj smejiva. Itak pa ne razumeva skoraj nič kaj je hotela povedat:).

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Gdo?
19.10.2013 9:30:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Groza me je prizora, kjer se srečata Liliana in moja najbolj pobožna teta, ki v življenju niti pomislila ni na kakšno besedo s pikicami. Ta teta uporablja ''''''''pišuka'''''''' v totalno nedolžnem smislu. Če bi vedela, da si Liliana misli o njej, da se samo dela fino, v resnici pa misli tisto besedo s pikicami, bi se moja uboga tega še fentala, če ne bi bil to smrtni greh.




Moja soseda je bila grozno pobožna, vsak dan v cerkvi......klela je pa tako, da ji verjetno najbolj pijan irski mornar ni bil kos......

sicer pa so pri nas v "pobožnih krogih" zelo priljubljene madžarske kletvice.......verjetno človek, če ne kleje v domačem jeziku nima občutka, da uporablja kletvice in se mu zdi, da če uporablja pišuka in "suz marjat" ne dela greha........recimo tudi "šit" se nam zdi povsem nedolžno, če pa poveš "sranje" pa že delaš skoraj smrntni greh......


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Gdo?
19.10.2013 9:38:37   
gaya24
Se mi zdi, da napisejo zato, ker dejansko ne vejo, da se napise Kdo, ker v izgovorjavi se slisi G in ne K. Js mam znanko, ki napise namesto domov, DOMOL !!! Omg, pa 10x sem ji ze rekla ampak ona res ne ve, pa tud vejice so ji deveta vas. Enim pac verjetno ni prislo v glavo to, ker so malo bolj "pocasni" razumsko, pa ne mislim zdej kaj slabega ampak tk je...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Gdo?
19.10.2013 10:20:23   
HHH
kdo - gdu
kaj - kuga
kje - kot

pu dulejnsku

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Gdo?
19.10.2013 10:22:12   
HHH
Mene pa popolnoma na obrate spravi "vzameš eno jajčko...".

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Gdo?
19.10.2013 12:09:53   
mateyka
mislim, da se je na tej temi malo pobrkalo uporabo dialektov/narečij in osnovno znanje črkovanja.

mene pa boli džokica kaj gre drugim na živce (glede uporabe dialektnega besedišča), če se to uporablja in ni nekaj vulgarnega. podobno tolerantna sem do drugih. naj človek božji govori kar mu paše, slovnica je tukaj da nam pomaga preit narečja in dialekte, samo nisem pa za zatiranje le teh. in zato jaz ne bom NIKOLI v živo rekla drugače kot "gremo do Duleta" in ne "do Dula" user posted image user posted image in meni se zdi čisto ok, da se ohranja in uporablja dialekte in narečja, ker to pomeni da je jezik živ in ne ena mrtva latinica v enih bukvicah na policah..

jaz vidim, sicer razliko v pisanju osnovnih besed (neznanje črkovanja), tako da bi "gdo" in "nebi" drugam uvrstila kot v neznanje črkovanja. medtem ko sleng in dialektne posebnosti v drugo sfero.

jaz tud rečem pišuka in ne mislim vagine. glede tega sem malo skeptična. lahko da je bila beseda že od prej in so jo moški zalčeli uporabljat namesto vaginalne kletvice (ne pomeni pa da je izvor točno ta srbska beseda)? je možno..ker ziher ne pomeni "piš me vuh" - da hoče en pojebat uho. ali pač?? pa se mi zdi, da sta tale "pišuka" in "piš" bolj povezana kot una srbska teta vagina. imo anyway..

je pa res, da jaz štejem zaje*bala/naje*bala in podobno med vulgarnost, ker direkt opisuje je*balni akt in mi je to zelo neprimerno. vulgarnost mi je pa mimo, to pa moram rečt..

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Gdo?
19.10.2013 13:59:52   
K_a_t_i
ena jajca - in kuga j ' kl' n'rvob''?
pa ni gdo, je gdu
pa m'su...
Trbovlje, kaj čš...

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Gdo?
19.10.2013 14:28:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

ena jajca - in kuga j ' kl' n'rvob''?
pa ni gdo, je gdu
pa m'su...
Trbovlje, kaj čš...


Ampak zdaj si se potrudila, da tako pišeš, ali ti tudi drugače gdaj pobegne kak "gdu" v tekst? user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Gdo?
19.10.2013 14:32:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim, da se je na tej temi malo pobrkalo uporabo dialektov/narečij in osnovno znanje črkovanja.



No, saj so dojele, kaj sprašujem user posted image
Ker sama na začetku nisem našla sploh kakega pametnega razloga, zakaj nekdo PIŠE gdo, sem povezala z narečji, da se nekje pač ta g tako povdari, da folk malo zanese in ga še napiše... ker mi bi bilo zelo čudno, da je toliko ljudi nepismenih... v Slo to ni pogosto user posted image
Drugače proti narečjem nimam čisto nič, me ne moti niti, da si kdo v narečju dopisuje, ampak res prevečkrat je tekst v ok jeziku, pa ta Gdo izstopa.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Gdo?
19.10.2013 16:33:29   
liliana
Ali gre za nepoznavanje slovenskega jezika, pravopisa ipd. ali zgolj za uporabo pogovornega ali "računalniškega" jezika se po moje lahko ugotovi.....ker tisti, ki ne obvlada osnov pravopisa ne bo zapisal samo gdo narobe ampak bo celoten njegov sestavek težko berljiv......ne bo uporabljal ločil, skladnja mu ne bo "štimala" itd.....

Drugače pa kakšen gdo (ki je kot smo videli v precej narečjih v Sloveniji čisto običajen gdo ali gdu).....bolani (v Gornji Radgoni recimo govorijo, da so boleni in niso bolni, mi v Prekmurju pravimo, da smo iz Beltinec in ne iz Beltincev) v tekstu še ne pomeni nepismenosti in te take zadeve komot na forumih "zanesejo"......za tistega, ki pa ne pozna določenega narečja pa lahko pomeni to nepismenost, pa ni vedno tako.......

Tu pa je en prispevek Svetlane Makarovič o kletvicah......oz. o pomanjkanju le teh......user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=MtOrZQuo2J8#t=176

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Gdo?
19.10.2013 19:11:46   
mateyka
eh, svetlana, skrajna kot vedno. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?