|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gdo?
19.10.2013 19:24:22   
Vijoličarka
Hm, mene so ene tete učile, da če rečeš, da je ženska 'bolna', pomeni da ima menstruacijo. Če je 'bolana' ima pa kakšno 'pravo' bolezen. Je to še komu znano?

Nas so še vzgajali, da se 'tiste dni' imenuje kakorkoli, samo s pravim imenom ne. Zato imam mogoče odpor do 'bolna', ker mi to nekako deluje, kot da me mora biti mojega stanja sram ali pa se podzavestno izogibam temu, da bi me kdo narobe razumel.

Tako imam do 'bolna' približno tak odnos, kot do modre tekočine na vložkih v propagandnih sporočilih.

Liliana, moja teta je čisto 'prava stvar', jamčim.

V osnovi se strinjam s Svetlano, tudi meni gredo na jetra razna namigovanja, sploh namigovanja, kjer je kristalno jasno, da namigovalec ve, zakaj se gre. In 'narodnozabavna galsba' je zadnje čase okužena s tem. Res ti gre na kozlanje, ko vidiš tisto bedasto režanje... tako da razumem, Liliana, kaj te jezi.

Hočem reči samo, da je treba biti pri tej jezi previden in ne prenagljeno sklepati, da gre vedno za sprenevedanje, ker ne gre. Pišuka je že ena taka beseda, pri kateri veliko število uporabnikov meni, da gre za piščalko ali kaj podobnega.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Gdo?
19.10.2013 19:37:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Hm, mene so ene tete učile, da če rečeš, da je ženska 'bolna', pomeni da ima menstruacijo. Če je 'bolana' ima pa kakšno 'pravo' bolezen. Je to še komu znano?


meni. pa ne vem od kje user posted image

Nas so še vzgajali, da se 'tiste dni' imenuje kakorkoli, samo s pravim imenom ne.


mene ne. menstruacija je bila čisto normalna beseda. pa da je "teta s krvavca prišla na obisk" sem slišala ene govorit user posted image

Tako imam do 'bolna' približno tak odnos, kot do modre tekočine na vložkih v propagandnih sporočilih.


afaik so to novejši popravki v slovenščini. bolana se je prej pravilno pisalo, kot recimo ta frdamana "peška"; ma dej, koja beda - pešakinja je bilo in vsaj vem da ne govorim o sadju..

verjetno je bil umsko napumpani toporišič ta krivec.
čaki, tle je en smešen citat:
Predvsem ga poznamo kot izumitelja vseh čudnih slovenskih besed, kot na primer vrženček (žeton za avtobus), mesni krof (hamburger) ali nakolenčnik (prenosni računalnik) in razpočnica (žemlja). Zaradi tega je velikokrat deležen kritik na račun njegovega "vmešavanja" v Slovenski jezik. Vendar pa je poleg tega uveljavil moderno izgovorjavo, strukturno jezikoslovje, pravopisje in besedotvorje, jezikovno terminologijo, frazeologijo... Vse to je "spravljal" v zavest Slovencev, skozi šole, radio in TV.


V osnovi se strinjam s Svetlano, tudi meni gredo na jetra razna namigovanja, sploh namigovanja, kjer je kristalno jasno, da namigovalec ve, zakaj se gre. In 'narodnozabavna galsba' je zadnje čase okužena s tem. Res ti gre na kozlanje, ko vidiš tisto bedasto režanje... tako da razumem, Liliana, kaj te jezi.


kaj pa vem, eni pač ne razmišljamo tako intenzivno o seksualnih namigovanjih - meni ni kapnilo za to brizgo, niti za un bicikel in štango. je pa res, da sem pesmi slišala bežno, v passingu, in se nisem poglabljala.

Hočem reči samo, da je treba biti pri tej jezi previden in ne prenagljeno sklepati, da gre vedno za sprenevedanje, ker ne gre. Pišuka je že ena taka beseda, pri kateri veliko število uporabnikov meni, da gre za piščalko ali kaj podobnega.


sej, to hočem rečt. eni pač nismo difolt vulgarni po naravi in - kaj naj zdej? si pač brišem luliko in ne pič*ice, sori user posted image
najboljša mi je sicer od Tippi - fufla, rofl user posted image user posted image user posted image
ne vem zakaj me spominja na hipijevsko nepobrito frčafelo, sam baje to nima povezave user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Gdo?
19.10.2013 19:52:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Hm, mene so ene tete učile, da če rečeš, da je ženska 'bolna', pomeni da ima menstruacijo. Če je 'bolana' ima pa kakšno 'pravo' bolezen. Je to še komu znano?


meni, zato težko kdaj rečem bolna sem, ko imam prehlad

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Gdo?
19.10.2013 19:54:15   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
najboljša mi je sicer od Tippi - fufla, rofl user posted image user posted image user posted image


A ni imel fufle tut Adi Smolar? Skupi s curakom... http://www.youtube.com/watch?v=y7wZz0XDTIw user posted image

o boleznih smo imeli pri nas tko - bolani ljudje so v norišnici, bolni pa v bolnici (ali postelji)...

pa še odgovor na prvo vprašanje - gre verjetno za fonetični zapis, ker če je meni še kej prov v glavi ostalo od gimnazije, se k pred zvenečimi nezvočniki preglasi v g - od tod gdo in gdaj, ne pa tudi gadar ali gamor (čeprov se pri živem bogu ne morem spomnit nobenega drugega primera).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Gdo?
19.10.2013 20:36:11   
mateyka
gad zbeži

in

ta suhi škafec pušča

user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Gdo?
19.10.2013 21:03:51   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Mene pa popolnoma na obrate spravi "vzameš eno jajčko...".



Jajcko - izpuscaji.... na "bom bil" pa se groznico ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Gdo?
19.10.2013 21:27:35   
ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Mene pa popolnoma na obrate spravi "vzameš eno jajčko...".



Jajcko - izpuscaji.... na "bom bil" pa se groznico ...


Bom bil!!! user posted image user posted image ja, ta zmaga.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Gdo?
19.10.2013 21:43:35   
mateyka
a ni tko, da je "ena jajčka" moškega spola in to pomeni, da je to una jajčka (ne kurino jajce), ki binglja moškemu iz telesa med nogami?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Gdo?
19.10.2013 21:46:37   
mateyka
aja, a groznica je mrzlica ali vročina?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Gdo?
19.10.2013 22:42:01   
HHH
"bom bil" me spomni na še eno "grozljivko" med besednimi zvezami. Naša učiteljica slovenščine v OŠ je enkrat ponorela, ker baje nihče ni znal kateregakoli dogodka opisati drugače, kot da je začel: " Mi ko smo šli v/na/k....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Gdo?
19.10.2013 23:23:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka



Hočem reči samo, da je treba biti pri tej jezi previden in ne prenagljeno sklepati, da gre vedno za sprenevedanje, ker ne gre. Pišuka je že ena taka beseda, pri kateri veliko število uporabnikov meni, da gre za piščalko ali kaj podobnega.




In ob besedi "šit" pa veliko število uporabnikov meni, da gre za excelov sheet.....user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Gdo?
19.10.2013 23:34:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


Hočem reči samo, da je treba biti pri tej jezi previden in ne prenagljeno sklepati, da gre vedno za sprenevedanje, ker ne gre. Pišuka je že ena taka beseda, pri kateri veliko število uporabnikov meni, da gre za piščalko ali kaj podobnega.


sej, to hočem rečt. eni pač nismo difolt vulgarni po naravi in - kaj naj zdej? si pač brišem luliko in ne pič*ice, sori user posted image



Jaz sem vulgarna po naravi v ekstremnih situacijah.....recimo v avtu, ko mi kdo vzame prednost, ko mi kaj težkega pade na nogo in grozno zaboli, ob kakem težaškem delu, ko se kaj zalomi.....se lepo sočno zaderem "pič.ka ti materina"......nisem vljudna takrat in ne rečem "lulika ti mamicina"......ampak lepo sočno zakolnem in ko se zavem, da me oni v drugem avtu, ki mi je izsilil prednost ne sliši, mu še sredinec pokažem......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Gdo?
19.10.2013 23:40:15   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
mu še sredinec pokažem......



user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
19.10.2013 23:41:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Gdo?
19.10.2013 23:52:56   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
mu še sredinec pokažem......



user posted image




Evo, takole se je naša Liliana, alias Stephanie, učila voziti:

http://www.youtube.com/watch?v=m4WgpEs74Hs


user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:10:05   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz sem vulgarna po naravi v ekstremnih situacijah.....recimo v avtu, ko mi kdo vzame prednost, ko mi kaj težkega pade na nogo in grozno zaboli, ob kakem težaškem delu, ko se kaj zalomi.....se lepo sočno zaderem "pič.ka ti materina"......nisem vljudna takrat in ne rečem "lulika ti mamicina"......ampak lepo sočno zakolnem.....


lepo, da misliš na mamino sočno - whatever - ko te noga boli, ampak jaz bi še vedno raje hebala sonce kot to. nekak se mi zdi bolj dostojanstveno, čeprav manj "sočno" user posted image

hm, kaj pa jaz rečem? tako situacijo bolj z drekom primerjam kot s sočno mamino.. ahem. iz zadnje sem le ven prišla, prvi je pa nekak le nekaj kjer nisem nikol bla in nečem nikol bit user posted image jup, drek angleškega porekla. mogoče manj smrdi? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:13:23   
ronja
Rada bi pojasnila, da tega izraza ne uporabljam kot nadomestek tiste besede s pikicami, ampak izhaja iz meni zelo ljube risanke, Hrabri Mišek (v polenti).

Prepričana sem, da 'Pišuka Poldi' ni bilo mišljeno 'u p.... Poldi'.

E tu brutus? Jaz tudi od tam pobrala in že celo življenje uporabljam...

Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo...

Meni je to ostalo iz otroštva - pišuka smo govorili na igrišču in je ostalo. Še zdaj velikokrat rečem pišuka namesto kaj bolj sočnega. "Zares klet" sem začela šele pri 22ih letih, pri 21 sem prvič izrekla pravo grdo besedo (ki ni na ravni pišuka in pismu rosno). POtem sem se pa navadila in ko sva dobila otroke, sem se še bolj ali manj odvadila in so spet prišle te otroške variante na plano. Ne mislim, da je to fensi šmensi, samo mi ni bilo všeč, ko sem enkrat, ko je bila R. stara slabi 2 leti, v zelo neprijetni situaciji rekla "Faaaak!", mala pa je potem celo pot v avtu popevala "fak, fak, fak..." Se mi je zdelo boljše, da reče pišuka ali pismu, sploh ker pri nas to nima nobenih drugih čudnih pomenov oz. je smatrano ok za otroško jezenje. Nekaj morajo tudi oni rečt, če so jezni, ne?;) in se mi je zdela tale iz risanke primerna... Tudi šit se mi je zdelo grdo in sem se ga odvadila zaradi tamalih. Ampak nekaj pa moraš imet - ne moreš rečt samo "ojoj", ko te zaboli ali se ti sesuje nakaj, kar si 3 dni delal... ojoj enostavno ni dovolj!user posted image Tako da se čisto strinjam s Svetlano:).

Mene sicer tudi zmoti gdo, se pa dobim, da narobe uporabljam bolani oz. bolana (punčka). Sploh če so vsi trije bolni, potem ziher (gotovo:) povem narobe, ker se mi meša:D. Pa ziher rečem namesto gotovo. Pa gužva namesto gneča - se pa to dvoje trudim malo popravit. Ne maram tudi neuporabe rodilnika, kadar bi bil potreben, pa bom bil in "kaj boste pa vi kupila?" - mislim, daj se odloči, me vikaš ali tikaš - ni problema, komot me tikaš, samo ne to vmes... Sem se sicer že navadila, ker večina ljudi to govori, mi pa še vedno ni najbolj všeč...

Same kletvice me pa ne motijo, niti me ne moti, če kdo reče, da ščije zunaj ali kaj takega. Sama se tega poizkušam ogibat pač zaradi otrok, ker ni prav, da bi jih tako učila. Če sem čisto iskrena, mi je celo simpatično, če se nekdo res fejst razjezi in od srca zakolne. Ni pa ravno ok, da bi učila to tamale, zato pač pri njih uporabljam kletvice iz risank ali otroških knjig, če se imam toliko pod nadzorom (ni vedno, ker sem sem tudi sama malo podobna lili;).

Mateyka, jajce je jajce, kurino ali moževo, nima veze, oboje je jajce. Edino tvoje je jajčece, to je vse;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:16:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



hm, kaj pa jaz rečem? tako situacijo bolj z drekom primerjam kot s sočno mamino.. ahem. iz zadnje sem le ven prišla, prvi je pa nekak le nekaj kjer nisem nikol bla in nečem nikol bit user posted image jup, drek angleškega porekla. mogoče manj smrdi? user posted image


Važno je le, da se tebi zdi dostojanstveno in da ne smrdi......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:18:44   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Mateyka, jajce je jajce, kurino ali moževo, nima veze, oboje je jajce. Edino tvoje je jajčece, to je vse;)


ok, vidim, da moja mala šala o tem, da ima samo moški "jajčko" in ne kura, ni padal na plodna tla..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:19:48   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


In ob besedi "šit" pa veliko število uporabnikov meni, da gre za excelov sheet.....user posted image




No, tukaj gre za dobeseden prevod in tudi noben Poldi nima s tem nobene zveze. Možno je, da bi res lahko kdo tako mislil, ampak dosti manjši odstotek, kot v primeru Polentoljudožerkinih junakov.

Vseeno, zanimiv primer, ker imam sama s tem probleme v obratni smeri. V slovenščini striktno govorim 'list', v angleščini pa, če se le da, 'page', čeprav ni ravno pravilno. Nekako mi je nerodno, imam občutek da ne bom naglasila prav in bo izpadlo 'drek 1', 'drek 2', etc. user posted image   Če ve kdo za kakšno elegantno rešitev, se priporočam.


Kar se uporabe vulgarnih kletvic tiče, meni niso po godu. Vzrok ni v katolicizemu, puritanstvu, itak sploh nisem iz tega štosa. Večina kletvic, po mojem osebnem občutku, zasmehuje ženske in jih postavlja na ponižujoče mesto 'sredstva za uporabo', kakršno je bila skozi večino zgodovine. Zame ima vse skupaj pridih nasilja, poniževanja.

Na to temo poznam zanimivo in uporabno zgodbico. Ko je šla sestrica moje prijateljice v vrtec, je že prvi dan ponosno doma razglasila: 'p.i.č.k.a.   m.a.t.e.r.n.a.'. Zgrožena in tudi iznajdljiva mamica ji je razložila, da ni prav slišala, da se reče: 'ptička zmatrana'. Mala je naslednji dan v vrtcu to preverila in jo jezno in užaljeno poučila, da nima pojma.

Kako se je končalo, ne vem, ampak mojemu dragemu je bila zgodbica tako všeč, da je začel namesto besede s pikicami uporabljati 'ptička zmatrana', katero tudi stopnjuje: 'ptička zelo zmatrana'  in najhujša stopnja je: 'ptička čist ful fentana'. user posted image

Saj razumem, da ne uporabljajo vsi ljudje kletvic v smislu, kot ga jaz dojemam, da gre bolj za mašila v stresnih trenutkih, vseeno pa se z zmatrano ptičko bolje počutim.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:22:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Evo, takole se je naša Liliana, alias Stephanie, učila voziti:

http://www.youtube.com/watch?v=m4WgpEs74Hs


user posted image


Figo....jaz middle finger kar sama dvignem.....tako kot Stephanie bi ga dvignila ti, če bi mene vozila.......user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:24:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
hm, kaj pa jaz rečem? tako situacijo bolj z drekom primerjam kot s sočno mamino.. ahem. iz zadnje sem le ven prišla, prvi je pa nekak le nekaj kjer nisem nikol bla in nečem nikol bit user posted image jup, drek angleškega porekla. mogoče manj smrdi? user posted image


Važno je le, da se tebi zdi dostojanstveno in da ne smrdi......user posted image


I suppose, da bo res tako važno, če že ti daš blagoslov. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:31:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

I suppose, da bo res tako važno, če že ti daš blagoslov. user posted image


Dostojanstvena vulgarnost ni mačji kašelj......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:33:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Vseeno, zanimiv primer, ker imam sama s tem probleme v obratni smeri. V slovenščini striktno govorim 'list', v angleščini pa, če se le da, 'page', čeprav ni ravno pravilno. Nekako mi je nerodno, imam občutek da ne bom naglasila prav in bo izpadlo 'drek 1', 'drek 2', etc. user posted image   Če ve kdo za kakšno elegantno rešitev, se priporočam.


razlika - dolgi in kratki I?


Kar se uporabe vulgarnih kletvic tiče, meni niso po godu. Vzrok ni v katolicizemu, puritanstvu, itak sploh nisem iz tega štosa. Večina kletvic, po mojem osebnem občutku, zasmehuje ženske in jih postavlja na ponižujoče mesto 'sredstva za uporabo', kakršno je bila skozi večino zgodovine. Zame ima vse skupaj pridih nasilja, poniževanja.


podpis. zato jaz ne maram, da se omenja ženske spolne organe kot kletvico (moške tudi ne, da se razumemo). nekak mi je bad, da tako preklinjaš organe (svojih staršev se posebej).. user posted image

isto ne maram uporabe besede histerija v preveliki količini (glede na njeno žalostno zgodovino in nastanak).

For at least two thousand years of European history until the late nineteenth century hysteria referred to a medical condition thought to be particular to women and caused by disturbances of the uterus (from the Greek ὑστέρα "hystera" = uterus)..
..that were supposedly caused by the movement of a woman's uterus to various locations within her body as it became light and dry due to a lack of bodily fluids. One passage recommends pregnancy to cure such symptoms, ostensibly because intercourse will "moisten" the womb and facilitate blood circulation within the body. The "wandering womb" theory persisted in European medicine for centuries.


user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Gdo?
20.10.2013 0:34:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

I suppose, da bo res tako važno, če že ti daš blagoslov. user posted image


Dostojanstvena vulgarnost ni mačji kašelj......user posted image


kateri pa potem, če ne mačji? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?