|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 12:04:43   
Bojanca11
pri nas smo dogovorjeni, da vsak pospravlja za sabo in se tega kar držijo. Res, da imam včasih več dela, če poskušajo sami pospravt ampak se pa tega držijo, jaz pa jim samo pomagam. Včasih jim tudi predlagam, da jaz pospravim za vsemi oni pa v zameno odnesejo smeti, pomedejo po tleh in tako naporej. Kot sem rekla je s tem včasih še več dela ampak mislm, da je treba imeti z njimi neke jasne dogovore in jih ne obravnavati kot otroke

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 12:18:39   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: alda


Pri nas sta glavni zadolžitvi 9.letnika UČENJE IN IGRA!!!



Sem napisala tudi jaz zgoraj, ker se m zdi , da so ja najprej otroci in šolarji.


Moram pa pokomentirati tole

kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit! user posted image
 
Ta mi je malčk iz trte zvite. Saj verjetno devetletnik ne bi z jedilnim nožem zabosti sošolca? Pa tudi za šestletnico je malo verjetno , da bi z nožem po vtičnici rovarila. Konec konceav a v šoli , vrtcu vaši nimajo nožev?




_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 12:38:51   
Katy78
Naš 5-letnik nima prav veliko zadolžitev, je pa odgovoren za:

* pospravljanje igrač (barvic, flomastrov, kock... pač s čimer se je igral) za seboj
* ko se zvečer sleče, mu povem, kaj je umazano in potem vrže v stroj (paziti mora, da niso rokavi, hlačnice nogavice obrnjeni na narobe) in kaj bo lahko še naslednji dan oblekel - se potrudi in zloži, v bistvu uživa v zlaganju, to ima po očiju, ki boljše/lepše zloži od mene user posted image
* tušira se sam, čeprav včasih kar malo pozabi, zakaj stoji pod tušem, ker se zaigra z vodo, takrat ga moram malo opomnit
* pripravi si iz omare obleke za naslednji dan - oz. delava to skupaj
* ob vikendih rad pripravi mizo - reče, da je dežuren (tako kot v vrtcu)

Zelo rad pomaga v kuhinji, sploh peka piškotov, muffinov ipd. ali pa paniranje mesa, čeprav to imamo mogoče 1x na 2-3 mesece. Ponavadi tudi za seboj posesa z ročnim sesalcem kar nadrobi kadar je.

Sem pa ravno par dni nazaj razmišljala, da bom dodala še par zadolžitev - npr. pospravljanje njegove postelje vsaj za vikend, med tednom mu je itak muka vstati in ga ne bom obremenjevala še s postiljanjem.

Ta mali (17 m.) je pa tudi pripraven, pred tuširajem se trudi, da bi se sam slekel in mu gre zelo dobro, tudi igrače pospravi za seboj. Seveda mu je treba reči. Zvečer komaj čaka, da bo šel pod tuš in mu rečem, da naj najprej pospravi igrače in točno ve, da dokler ne bo pospravil, ne bo tuširanja. Pa očiju pomaga brisati prah, res je pripraven, mnogo bolj kot je bil starejši pri njegovi starosti. Zdaj ko imam drugega vidim, da bi lahko starejšemu že prej naložila določene obveznosti, ker vidim, da tudi 17-mesečnik že marsikaj lahko naredi oz. užuva, če lahko pomaga

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:04:15   
ronja
Starost: punci 6 in 4,5 let, mali 1,5 let.

Kar "morata", je pospravit za sabo:
- igračke in stvari za ustvarjat, s tem, da čopiče sama še za njima splahnem, če so velike reči, pomagam. Ampak jaz njima, ne onidve meni:) Igrač pa ne pospravljam, iz principauser posted image
- umazano perilo in umazane obleke v koš za perilo
- obleke, ki so še čiste in jih bosta spet nosili v zabojček
- ko pridemo domov pospravita vse čevlje (tudi moje in bratčeve če jih ne sam, ju pa za to vedno prosim in es jima zahvalim (čeprav to vedno izzove prepir, katera bo to naredil - hočeta obe, rešimo tako, da vsaka en čevelj:D), obesita vetrovke in si umijeta roke, ne da bi ju bilo treba spominjat
- če polijeta, pobrišeta. Sem ugotovila, da smo vsi veliko bolj srečni, če jima dam krpo in se ne sekiram, nisem tečna, ker itak sami zrihtata, kot pa če tam težim, ker moram za njima pucat. NJima pa to ni problem, samo da ne težim:D.
- večinoma data svoj krožnik in pribor po obroku v pomivalca sami in navadno niti ni treba rečt, jima ni problem
- če sta lačni, si sami vzameta sadje (olupita banano ali mandarino, opereta jabolko ali hruško) ali jogurt.

Sicer pa navadno radi pomagata, ko kaj delamo skup, samo to si želita, ni to zadolžitev v klasičnem smislu, ni treba, je pa večinoma:
- kadar čistimo, odneset_a stvari na en del sobe in prineset_a robija (sesalec), da posesa drugi del in potem obratno
- včasih mi pomagata zlagat perilo, to ful radi delata, nogavice si praviloma vedno sami zložita, še če ju ni doma, jima navadno pustim, da mata veselje:)
- R. si obleke sama pospravlja v omaro, L. jih še jaz
- skup zlagamo iz pomivalca, onidve pribor in svoje stvari, jaz ostalo, ker je višje za pospravit - nekaj časa smo to vedno skup delale, po vrtcu, zdaj je pa tempo malo hud, kasneje pridemo in imata manj časa za igro (medsebojno), zato ju rajši pustim, da se igrata. Ko bo spet vse po strem, bomo pa spet skup to delale, saj radi pomagata:)
- mizo velikokrat onidve pripravita, vsaj za otroke, kar dosežeta. Sicer vedno pozabita vsaj ene vilice, ampak važen je trud:)
- na morju sta si strašno želeli pomivat posodo in sem jima pustila, treba jima pa ni bilo.
- kuhat hočeta zraven in včasih sta že prav koristni: prineset_a začimbe, olupita česen in čebulo, dovolila sem jima tudi rezat mehkejšo zelenjavo, sami si razrežeta jabolko na krhlje s tistim rezilom za to, zelo radi pomagata valjat testo, delata torteline, polnit školjkice (testenine), panirat zelenjavo (mesa ne maram da preveč tikata zaradi salmonele, pa to itak redko jemo, vem, jajca so tudi potencialni vir, ampak manj verjetno, sploh ta, ki so čisto sveža)... samo to res ni zadolžitev, to je uživanje:)
- R. postilja svojo posteljo, tamala pa ne. R. si vse zloži v predalček, tamala vse vrže not. Malo individualnosti pa morjo met;). Pohvalim R., če je preveč nagužvano v predalčku, povem tamali da je to too much, ampak ni treba, da sta isti.

okna mamo skoz svinjska ampak če jih pucamo, hočejo bit zraven. (ker smo v 2. oz.3. štuku, nama ta ideja ni preveč všečuser posted image

Ne vem, mislim, da imam srečo. Punci sta pridni, R. je bila sploh vedno taka, z L. sva se pa en čas kr ubadala, potem pa enkrat iz danes na jutri je začela pospravljat...
Mali pa... zdaj je že precej boljše - odnee igračko, ki mu jo pokažeš in jo pospravi. Da bi pobral sam vse raztresene kocke... tam še nismo:D. Sem pa našla krasen sistem, da ga zdaj punci učita pospravljat:). Win-win - win: njemu se zdi vse skup bolj igra na ta način, onidve imata občutek, da tudi on enakopravno pospravlja, čeprav pospravi 3 kocke, razmeče pa pol sobe sam:D (ampak punci sta fajn - šteje trud, glavno, da tudi on pospravlja), jaz pa lahko med tem večerjo kuham:).

Torej če pridemo domov ob treh, bodo tudi zadolžitve prišle na vrsto, če pridemo ob petih, jih pa preskočimo, ker gremo po prioritetah, torej igra in šola najprej, ostalo lahko počaka.

Great minds think alikeuser posted image . Enako.

< Sporočilo je popravil ronja -- 25.10.2013 13:12:27 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:15:12   
liliana
Glede na to, da je stara 6,5 let.....igra in sedaj počasi tudi že učenje......

Drugače pa pospravljanje čevljev in copat, obešanje jakne v omaro, pranje zob, umivanje ipd....se meni ne zdijo zadolžitve ampak bolj skrb za zase oz. higieno, ki je nekako samouvmeno......

Drugače pa pomaga mi pogosto pri kuhi, peki, pospravljanju....ene 5 minut največ, potem se pa naveliča.....user posted image

Lupiti krompirja, rezati kruha itp. ji pa tudi jaz ne dam.....ker ima vseeno še 6,5 let in zaenkrat drugega noža, kot tistega jedilnega (z zaobljeno konico) ne dobi v roke.....ker nož za kruh rezati je recimo precej oster in se dete lahko poškoduje......prav tako ji ne pustim še šariti okrog štedilnika in delati nekaj tam z vrelo vodo ali oljem.......se mi vseeno zdi še malo premajhna za vroče olje in vredlo vodo......


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:16:48   
ronja
Pa tudi silim ga ne prav zaradi podobnega razloga kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit!

hehe, ne se čudit, če potem noče. Itak da vse raziščejo:). Jaz pač vzamem v zakup, da bo zato kaka reč uničena, mam rajši raztrujen soparilnik in pridne otroke kot lep soparilnik in lenobe:D. Da se njim kaj ne zgodi, si pa itak zraven, če majo kaj nevarnega, pa c'mon, no, 9 letnica ti ne bo glih ne vem kake štale naredila...

Pri nas je puncama kristalno jasen princip, da če prosim za pomoč, jo rabim in da bom potem imela več časa zanju, niti ni treba nič razlagat. Sem jima povedala po pravici, zakaj rabim in se potem držim, da imam potem res čas zanju. In ju res ni treba prosit, večinoma je celo tako, da prideta, če slišita, da nekj delam (recimo če začnem iz stroja zlagat). In trudim se, da bi na vpr. "Mami, a ti lahko pomagam?" čimvečkrat odgovorila pritrdilno:). To je to, nič takega - samo kot rečeno: imam srečo in otroke v letih, ko najbolj hočejo sodelovat, tako da ne bom pametna:D. Z igračami je pa tko, da preden gremo ven, pospravita in preden delamo kake poizkuse ali ustvarjamo tudi. Če predolgo pospravljata, zmanjka časa - to je bil do sedaj najboljši način (dokler ni shodil bratec, ki v pol minute podre sistem - razmeče, kar sta ravno pospravili, recimo...)

Haha, Alda, nekako imam občutek, da utegne ta notranja motivacija pomagati in sodelovati s približevanjem puberteti vse bolj izginevat

To se tudi meni zdiuser posted image . Ampak upam, da bojo takrat ene stvari že tako utečene, da ne bo več zavestnega odločanja in pregovarjanje, ker kar si navajen, narediš, ne razmišljaš vsakič posebej o tem:)...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:25:13   
ronja
Drugače pa pospravljanje čevljev in copat, obešanje jakne v omaro, pranje zob, umivanje ipd....se meni ne zdijo zadolžitve ampak bolj skrb za zase oz. higieno, ki je nekako samouvmeno...

Se strinjam, ampak to so pisali in če to sem paše, potem pa delata:D.

Jaz sem jima pustila rezat kruh, ampak samo kadar sva zraven, prej pogledava, kje držita prste itd...In res imata dobro fino motoriko, pa seveda ne enega starega trdega kruha. Sta nekaj časa hoteli, zdaj pa ni več tako in, mi prav paše, je lažje odrezat:) Mali nožek jima pa pustim, samo kot rečeno - odvisno od spretnosti otroka in od tega, koliko mu lahko zaupaš, da ne ob naredil kke traparije. Ne pustim pa nožev, če nisva zraven. Kar se vrele vode tiče sem tudi jz vedno živčna, ampak pustim, da mečeta not raviole, recimo. Sta pa dovolj previdni, da to vedno delata iz razdlje, tako kot basket žogo (ok, šprica zato okoli, ampak mam rajši da ne šprica po njiju, ker sta dovolj daleč). Pustim pa pomešat omko itd... če sem zraven. Aja, paniranje sem mislila pomakanje v moko, jajca in drobtine, ne pa dajat na olje, tega pa ne pustim. Če je vroče olje, morajo pa stran. Voda ima max. 100 stopinj, olje pa tudi 2x tok...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:31:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če je vroče olje, morajo pa stran. Voda ima max. 100 stopinj, olje pa tudi 2x tok...


Vseeno ni fajn, ko se ti dete popari z vročo vodo....recimo kavo....poleg opeklin še sepso faše.....in zgodi se lahko tudi, če si zraven.....zato jaz tega več ne prakticiram......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:36:00   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda


Pri nas sta glavni zadolžitvi 9.letnika UČENJE IN IGRA!!!



Sem napisala tudi jaz zgoraj, ker se m zdi , da so ja najprej otroci in šolarji.


Moram pa pokomentirati tole

kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit! user posted image
 
Ta mi je malčk iz trte zvite. Saj verjetno devetletnik ne bi z jedilnim nožem zabosti sošolca? Pa tudi za šestletnico je malo verjetno , da bi z nožem po vtičnici rovarila. Konec konceav a v šoli , vrtcu vaši nimajo nožev?





Npr: palični mešalnik se mu je zdel tako imeniten, da je hotel in tudi poskusil naseckat in zmiksat vse živo: tudi papirje, plastelin, zemljo ,..., tako da ne podcenjujem njegove ustvarjalnosti več user posted image


Je pa res, da se vedno ponuja ,da bi on rezal na mesoreznici salam, al pa kruh,..pa mu jaz NE dovolim-user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 25.10.2013 13:40:05 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:36:30   
ronja
Ja, te razumem, se večkrat sprašujem, do kod jih smem omejevat zaradi potencialne nevarnsoti, kjer je pa samo moj strah in nimam več te pravice... Na srečo se poparili še niso (upam, da se tudi ne bojo), se pa strinjam, da se lahko zgodi, pa če mu pod prste gledaš, saj se še nam zgodi... Ampak pri nas je vroča voda vsak dan (smo testeninarji), olje pa redko, zato tega komot prepovem in se držijo, da pa ne bi bili zraven, kadar voda vre, je pa mission impossible. Saj pisker bojo pustili na miru, ampak zraven pa so (je bolj mala kuhinja;)...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:39:12   
ronja
Alda, saj mu ne daš paličnjaka za igrat, si zraven in kontroliraš, kaj dela;). Sicer pa tudi sama uporbljam kuhinjske strojčke še z kaj drugega;)
Pardon, tipka a mi ne dela.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:42:41   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Alda, saj mu ne daš paličnjaka za igrat, si zraven in kontroliraš, kaj dela;). Sicer pa tudi sama uporbljam kuhinjske strojčke še z kaj drugega;)
Pardon, tipka a mi ne dela.



ja ko sem bila zraven je bilo čist ok-ko sem mu "zaupala" da bo res seckal le tisto in tam, kjer sva se zmenila, je pa takoj pozabil na dogovor


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:51:03   
Lukka
Naša polža nima kakšnih hudih zadolžitev. Delava pa skupaj stvari. Če recimo pomivam kopalnico, mi pomaga zložiti brisačke, pa pripravi nov wc papir...
V dnevni sobi ima eno omaro z igračkami, ki jo skupaj pospraviva. Prtičke pripravi za mizo, "pomaga" preoblačit posteljo. Podaja mi oblačila, ko likam... Take stvari pri nas počnemo. Seveda letom primerno.

(odgovor članu Bojanca11)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 13:57:50   
ronja
ja ko sem bila zraven je bilo čist ok-ko sem mu "zaupala" da bo res seckal le tisto in tam, kjer sva se zmenila, je pa takoj pozabil na dogovor

Hehe, ne tole z zaupanjem pa ne gre vedno, se strinjam - odvisno od starosti otroka, koliko ima domislic, koliko se zna kontrolirat... L. ima že par let lahko škarje, včeraj se je p postriglauser posted image . So what, kaj naj zdaj? Luštna je tudi tako:). Sem se zmenila, da se bosta lahko tudi sami strigli, če sem zraven. Bo bolj na hojldri pričeska, ampak saj tudi sama nisem frizerske delala:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:04:07   
tashq
naša 3-letnica tudi nima nekih hudih zadolžitev...
pospravljanje igrač pozna že od enega leta, ko je začela z vrtcem.drugače pa:
-sezuvanje, preoblačenje (včasih je še potrebna kakšna pomoč...), potem pa ločevanje čistih in umazanih cunj (to ji jaz povem, ona pa odnese na pravi kup)
-če polije, posmeti sama pobriše za sabo (to ji je v veseljeuser posted image ;HB še ne poliva zanalašč)
to so pa edine njene zadolžitve.
drugače pa z veseljem še sesa, briše prah, nastavi pralni stroj za pranje (verjetno jo bom kmalu začela učiti sortiranja), pospravi svoje gatke in štumfke v predal, ko so suhe in odnese cune na kup zalikanje (to ji je na dosegu, zlaganja se še nismo učili), pripravi mizo (naštimamo ji vse na kup, kar potrebuje in potem samo kontroliramo, če pravilno postavi)... to so vse stvari, ki ji jih ni potrebno opraviti, ampak jih z veseljem počne.user posted image aja, zdaj se učimo še recikliranja, da ne bo za vsako smetko spraševala, v katero kanto naj jo da.
hm...pospravljanje postelj...še jaz ne pospravim postlje, zato je tudi od nje ne pričakujem...user posted image se vam to res da?mislim, saj ni neko zamudno opravilo, ampak vseeno...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 14:04:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:07:07   
tashq
aja, pa ko se ravno od nožev pogovarjate...malo bom izven konteksta...
naša še nič ne reže, tudi svoje hrane ne. kdaj ste vašim dali nož v roke pri jedi?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:08:01   
Izabelina
kako se pa lotite pospravljanja igrač? nam to reeeees ne uspeva no...
čist iskreno me zanima, ker ostale "zadolžitve" so ji jasne, igrače pa vedno ostanejo nametane...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:10:27   
Lukka
Igrače ne zna pospravit? Enkrat reci, dručič reci. Tretjič pred njo primi in nesi v kanto! Ne ti bit škoda. Res. Od tistega dneva naprej, ne bo nič več nastlano :)

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:12:30   
tashq
malo ekstremna Lukkova mogoče...meni bi bilo škoda igrače...user posted image
lahko pa ti "pospraviš" igrače...tako, da ji nekaj časa ne bodo na razpolago...user posted image
drugače pa vaja dela mojstra...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:13:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma v kateri trgovini ste kupili take delovne otroke??

pozabi, ni jih več. Pokupo folk ... Je bila izredna serija z napako user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:15:28   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma v kateri trgovini ste kupili take delovne otroke??

pozabi, ni jih več. Pokupo folk ... Je bila izredna serija z napako user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 14:20:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:21:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Moram pa pokomentirati tole

kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit! user posted image
 
Ta mi je malčk iz trte zvite. Saj verjetno devetletnik ne bi z jedilnim nožem zabosti sošolca? Pa tudi za šestletnico je malo verjetno , da bi z nožem po vtičnici rovarila. Konec konceav a v šoli , vrtcu vaši nimajo nožev?





ej, jaz sem našla kamne v njeni kolesarski čeladi. in ko jo vprašam zakaj so not, mi reče, da si je kamne na glavo metala, ker je sprobavala kako to zgleda (in si jih je kar pustila tam kamor so padli).
ja, tko da..

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:26:17   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Moram pa pokomentirati tole

kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit! user posted image
 
Ta mi je malčk iz trte zvite. Saj verjetno devetletnik ne bi z jedilnim nožem zabosti sošolca? Pa tudi za šestletnico je malo verjetno , da bi z nožem po vtičnici rovarila. Konec konceav a v šoli , vrtcu vaši nimajo nožev?





ej, jaz sem našla kamne v njeni kolesarski čeladi. in ko jo vprašam zakaj so not, mi reče, da si je kamne na glavo metala, ker je sprobavala kako to zgleda (in si jih je kar pustila tam kamor so padli).
ja, tko da..




Izgleda da se geniji še naprej "dogajajo"" user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?