|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:28:06   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

aja, pa ko se ravno od nožev pogovarjate...malo bom izven konteksta...
naša še nič ne reže, tudi svoje hrane ne. kdaj ste vašim dali nož v roke pri jedi?


lahko ji daš unega iz jedilnega servisa, kovinskega, ki ni ravno oster. se je pa naša tko fajn naklala po prstu z unim za kruh, da bom počakala, da malo odraste..

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 14:37:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:39:44   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: tashq

aja, pa ko se ravno od nožev pogovarjate...malo bom izven konteksta...
naša še nič ne reže, tudi svoje hrane ne. kdaj ste vašim dali nož v roke pri jedi?


lahko ji daš unega iz jedilnega servisa, kovinskega, ki ni ravno oster. se je pa naša tko fajn naklala po prstu z unim za kruh, da bom počakala, da malo odraste..

saj to mislim...ne za rezanje kruha, ampak da si bo sama razrezala (oz. razcefrala na začetku) svojo hrenovko, polpet, pečen kromip, itd... kdaj so vaši začeli probavati?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 14:54:03   
Izabelina
hrenovke, kšne ocvrtke zdrobove, mleto meso (npr. polpeti, al pa pečenka štefani) to si zna že sama (3 je stara) zrezke ji pa js razrežem...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:22:21   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hrenovke, kšne ocvrtke zdrobove, mleto meso (npr. polpeti, al pa pečenka štefani) to si zna že sama (3 je stara) zrezke ji pa js razrežem...

res?no, potem bomo pa mi tudi začeli s tem...hvala...
pa se opravičujem za smetenje...user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:47:36   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hrenovke, kšne ocvrtke zdrobove, mleto meso (npr. polpeti, al pa pečenka štefani) to si zna že sama (3 je stara) zrezke ji pa js razrežem...

res?no, potem bomo pa mi tudi začeli s tem...hvala...
pa se opravičujem za smetenje...user posted image


probaj. naši pri šestih letijo ti kosi po celi kuhinji in potem raje reže pappa user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:49:40   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hrenovke, kšne ocvrtke zdrobove, mleto meso (npr. polpeti, al pa pečenka štefani) to si zna že sama (3 je stara) zrezke ji pa js razrežem...

res?no, potem bomo pa mi tudi začeli s tem...hvala...
pa se opravičujem za smetenje...user posted image


probaj. naši pri šestih letijo ti kosi po celi kuhinji in potem raje reže pappa user posted image


Ti ne verjamem.



< Sporočilo je popravil uškinamama -- 25.10.2013 16:52:03 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:49:40   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hrenovke, kšne ocvrtke zdrobove, mleto meso (npr. polpeti, al pa pečenka štefani) to si zna že sama (3 je stara) zrezke ji pa js razrežem...

res?no, potem bomo pa mi tudi začeli s tem...hvala...
pa se opravičujem za smetenje...user posted image


probaj. naši pri šestih letijo ti kosi po celi kuhinji in potem raje reže pappa user posted image

ja, bomo probali...če bo ratalo, bo pa druga...user posted image no, ampak enkrat se mora naučit...tudi v vrtcu so rekli, da bodo letos probali z noži(je v skupini 3-4).

< Sporočilo je popravil tashq -- 25.10.2013 16:50:32 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:53:44   
uškinamama
sem popravila nekaj in ni.

Skratka, če nariše kar zna narisat od zebre na opiatih do dinota s popkovino, ne mi rečt, da ne zna odrezat en kos faking hrenovke

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 25.10.2013 16:54:16 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 16:55:33   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

sem popravila nekaj in ni.

Skratka, če nariše kar zna narisat od zebre na opiatih do dinota s popkovino, ne mi rečt, da ne zna odrezat en kos faking hrenovke

user posted image to je pa potem res čudno...user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 17:04:07   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

faking


Opa, a RR mašina za cenzuriranje ne dela? user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 17:06:39   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

faking


Opa, a RR mašina za cenzuriranje ne dela? user posted image


****ing

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 17:07:18   
uškinamama
aha, original cenzurira

faking
****ing

user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 19:15:21   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Naši (7 in 4,5) morata pripravit mizo za kosilo čez vikend, pospravit z mize za sabo, pomesti kuhinjo (en dan ena, en dan druga), zložiti posodo iz pomivalca (kar ne dosežeta, dasta na pult (spet en dan ena, en dan druga), ko pospravljamo stanovanje, morata zraven sodelovat, dobita krpe in brišeta prah, postlati morata svoji postelji, vsak dan pospravit igračke in na splošno pospravljat za sabo (čevlje, bunde, igrače,...).
Potem so pa še take usput zadolžitve, ko recimo kuham, prosim eno ali drugo, da gre po krompir v klet, po peteršilj pred hišo, mleko v hladilnik ali kaj podobnega, včasih zlagata čisto perilo, to bo počasi postala redna zaposlitev.


Tole tvoje nizanje "morata", me je nekako napeljalo na misel, da pri va nekako to otroka ne delata ravno prostovoljno in iz čiste lastne želje. Posebej ne vsak dan.

Sem pa sama pri starosti 7. let kuhala kosilo za celo družino, pomagala pri košnji, sekanju drv, sajenju in kopanju krompirja, plela vrt, pomagala babici nafutrat krave... pa se nisem počutila izkoriščeno. Sem pa dobila ene fajn delovne navade.

To, da si ti boga sedemletna deklica kuhala samostojno kosilo za celo družino, je zame tudi malo tako tako. Ne toliko , da ne bi bila sposobna ( pa še to ne verjamem čisto)temveč tvoja trditev, da te to ni obremenjevalo. Če si to pogosto morala početi, med tem ko so se ti pod oknom sovrstniki igrali, dvomim, da si to počela z največjim užitkom in da se nisi nikoli počutila izkoriščane. Tudi sama imam zelo dobre delovne navade, pa vseeno nisem prej začela s samostojnim kuhanjem, dokler doma niso bili prepričani , da ne bom v zrak spustila pol hiše. To zato nisem niti pod razno počela pri sedmih letih.

Drugače pa- tudi moji že od čisto malih nožic pomagajo v kuhinji in kolikor otrok poznam , to vsi radi počnejo. Vendar le pomagajo- nikakor jih pa v kuhinji ne puščam samih pri štedilniku, da bi mi kuhali kosilo namesto naju, ki sva odrasla.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 19:36:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
sem popravila nekaj in ni.

Skratka, če nariše kar zna narisat od zebre na opiatih do dinota s popkovino, ne mi rečt, da ne zna odrezat en kos faking hrenovke

user posted image to je pa potem res čudno...user posted image


pa če drži pisalo kot kol, sej lahk pogledaš. isto drži bištek. motorično je tko čudna - kjer bi pričakoval identičen rezultat, ga ni. in pol se zjezi, ko ji ne rata in noče več. sej sem povedala nekje kako se oblači - gate nagužvane napol čez rit in to njo ne moti. ene stvari ji enostavno niso aktualne (še)..
ne vem, to je po fotru. jaz sem bila izjemno sposobno dete. prisežem.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 21:41:18   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


sej sem povedala nekje kako se oblači - gate nagužvane napol čez rit in to njo ne moti.



user posted image user posted image Tenks Mateyka, tole sem se pa res od srca nasmejala :) Mam glih tazga 5,5letnika doma ...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 23:18:02   
ZmajTolovaj
6 let, 4 leta, 2 leti
Starejši dve
- zjutraj postlat posteljo
- umazane cunje v koš za perilo
- zvečer si pripravta, kaj bosta oblekli drug dan
- pripravit mizo, pospravit za sabo (dasta v stroj), pobrisat mizo
- valda pospravit za sabo čevlje, jakne, igrače itn.
- vsaka svoj kup opranih cunj pospravit v predale

Mali
- pripravi za oblečt
- pospravi čevlje v omaro/copate v predal
- si nese krožnik & žlico na mizo in tud pospravi
- pobriše za sabo
- pospravi igrače

Moram rečt, da je 2-letnik najbolj priden od vseh treh.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
26.10.2013 6:06:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
26.10.2013 22:57:43   
eva1
Marija kok enih zadložitev in obveznosti imajo vaši malčki user posted image ..pri nam nimamo nič dorečeno, kaj kdo kdaj mora narest..je vse bolj v prolazu...tudi sama kot otrok nisem imela zadolžitev , vsaj takih rednih ne, pa sem danes "normalna"user posted image odrasla oseba ki ima delovne navade..ne vem jaz nekaj ne frosiram kaj vse "morajo" otroci narest, ker se mi zdi brezveze...mi pa seveda tu in tam zložijo iz pomivalnega stroja, pobereta iz štendra perilo, posesajo, prinesejo krompir , šibajo na vrt po solato...jaz nimam rada da mi kdo nekaj diktira kaj moram narest(pa se vseeno vse nared doma in v službi), zato vrjetno tudi otrok ne okupiram, s tem kaj vse morajo narest...no edino pri tem sem vztrajna da se naloga naredi takoj po pridejo iz šole, in da se šolske obveznosti opravijo pred treningi in drugimi obveznostmi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
27.10.2013 21:50:17   
rozilu
Pri nas ima tamala (4 leta) zadolžitve podobno kot že naštete: skrb za higieno in pospravljanje za sabo. Rada pa sodeluje pri pobiranju/obešanu perila, tudi zlaganju (določene kose ji rata, pa pripravna je za iskanje parov nogavic user posted image )... Nič posebnega, v glavnem.

Se pa malo sprašujem (po moževem bežnem pogovoru z vzgojiteljico)... za nekatere stvari je res takoj in jih dojema drugače in vedno opravi (mogoče treba malo opozorit), zna tudi marsikaj sama... Ampak za take vsakdanje in nujne stvari pa ona SANJAAAAAAAA. Obleče se lahko ekspresno hitro, če je dobra motivacija, če tega ni, pa traaaaaaaaja, lahko cel dan. Hm, ne morem je vedno z nekimi zadevami spodbujat, sploh zjutraj čez teden se je pač treba oblečt, da ne pridemo ravno ob 10h v vrtec; za vikend ji pustim da je v pižami, če hoče. Podobno je, ko jo pošljem v kopalnico, da se sleče za tuširanje.... bo slekla en rokav in plesala in se gledala v ogledalo user posted image . Da o lulanju sploh ne pišem.... ker še zdaj je nočna mora prekinit karkoli in oditi do stranišča.

Tako da s kompleksnimi stvarmi, odraslimi, ki jih niti ne dajem kot zadolžitve, ni problema, to ful rada pomaga. Vsakdanje stvari pa user posted image . Verjamem, da jim v vrtcu ravno to gre v nos... sumim pa, da ni edina sanjačica... ampak naša vzgojiteljica je menda posebej nedojemljiva do takih... Malo se potolažim, ko preberem Mateyko, ampak...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
28.10.2013 13:25:58   
Najaa
rozilu ne sekiraj se, mi smo tudi tam. Pri naših je tako, da kak dan je vse ekspresno narejeno, kak dan pa traaaajaaaa in traaajaaaa in jima parkrat rečem pa kot da zidu govorim. Kot da sta v svojem svetu, kjer je treba med slačenjem ali obuvanjem še malo zaplesat, pesmico povedat, se poigrat... In se počututim, kot da zidom govorim, kot da sem nevidna. user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
28.10.2013 13:33:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Marija kok enih zadložitev in obveznosti imajo vaši malčki user posted image ..

mi pa seveda tu in tam zložijo iz pomivalnega stroja, pobereta iz štendra perilo, posesajo, prinesejo krompir , šibajo na vrt po solato...

no edino pri tem sem vztrajna da se naloga naredi takoj po pridejo iz šole, in da se šolske obveznosti opravijo pred treningi in drugimi obveznostmi...


No ja... če prebereš vse poste naenkrat res izgleda, da doma delamo male sužnje user posted image
Saj tvoji tudi delajo dma in na vrtu, pa imajo šolske obveznosti, treninge in druge obveznosti... marija! Ena izmed nas si! user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
29.10.2013 13:53:11   
Bojanca11
user posted image user posted image Ah nič ni narobe z malo otroške domišljije, dokler ni škodoželjna. Tudi starši moramo včasih malo poustiti. Včasih tudi sama pospravim za njimi če me "naplahktajo" s kakšnim dobrim izgovorom:)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 73
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?