|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 23:32:14   
saragr
Jaz nimam časa celi dan stati v kuhinji in jim kuhati kar si zaželijo in kuhat hrano katere barva jim ustreza. Kar skuham, dam na krožnike (porcijo kot vem, ,da zmore pojesti ) in mora pojesti. So bili včasih veliki problemi s tem pacanjem, in sem enostavno vzela krožnik z mize in do naslednjega obroka niso dobili ničesar. Ne morem gledati, da se mi otrok igra s hrano, a toliko otrok je na svetu lačnih. Nekateri otroci res ne morejo jesti vso vrsto hrano ( kot tudi odrasli ne ), sam da pa nekaj en dan je, drugi dan pa ne, to pa ne. Lakota med dvema obrokoma je dober poduk za to.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 23:40:29   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ja vem, saj vse človek nekako nazaj dobi. Joj, jaz se spomnim kako so mi tudi težili s hrano. Stalno en nadzor pa nadzor, pol sem pa dobil hudo prehransko motnjo pri 14 letih in je blo konc vsega :) Konc basanja :)


In zakaj potem ti delaš isto svojemu otroku? user posted image

Vem, kako je, moj sin je do 2-2,5 let jedel vse, VSE. Potem pa kar naenkrat ni želel več jogurtov, sirnega namaza, marmelade, od sadja samo jabolko, cvetače, brokolija tudi ni hotel več... Pa sem ga pustila in sem kuhala še naprej isto kot prej, pa je pač pojedel, kolikor je pojedel in veš kaj, danes (ima 5 let) po slamici spije 1-2 jogurta na teden, ravno danes mi je rekel, da je v vrtcu poskusil banano in da je dobra in če mu jih bom kupila, zadnjič je poskusil grozdje in rekel, da mu je dobro, čeprav poje 3 grozde in kao ne more več. Zadnjič sem po kakšnih 2 mesecih naredila ričet - ga je pojedel ogromno in prosil, naj ga čimprej spet skuham pa ga zelenjava v njem ni prav nič motila. Mi je pa smešno, da npr. noče poskusit mandarin pomaranč, lubenice ipd. - pač sladko sadje, surovega kislega zelja in paprike bi pa pojedel ogromno. Kar hočem povedat je da pač ponujaj, ne pa silit. In ne dajaj vmesnih prigrizkov. Saj vsak dan pa tudi nimate obiskov in babice, da bi jo pitali s piškoti. Je pa tako, da jaz packanja po krožniku ne dovolim - če ima mlajši (17 mesecev) kdaj "idejo", da bi pacal ali metal ven iz ust, mu rečem, da je očitno sit in vzamem krožnik. Da ti vidiš kakšna panika, želi krožnik nazaj in v 99% naprej lepo pojea.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 23:40:34   
ZmajTolovaj
Precej podobno kot pri Ankici. Ne silim, ne toleriram pa zmrdovanja/afnanja. Pa še nekaj: lakota je najboljša začimba.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
26.10.2013 6:23:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zmrdovanje pri hrani
26.10.2013 8:31:43   
Izabelina
pocas zacenja razvijat svoj okus... moja je tut jedla vse do pred kratkim, zdej pa ne more jest graha ker jo po njem boli grlo user posted image korencek en dan ja, en dan ne... ce je pa zmiksano v ksni kremni juhi postrezeni z zlatimi kroglicami pa z lahkoto poje...

nikol je ne silim, kar poje poje, packanja ne dovolim, ce packa vzamem in pol je jok dam nazaj in je lepo naprej (ce jo se enkrat vidm pa dokoncno vzamem) itak zacne packat proti koncu kosila, ko je v bistvu ze sita... drugac pa mava zlo podoben okus in itak kuham zadeve, ki jih pac vsi jemo tako, da ni nobenga problema...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zmrdovanje pri hrani
26.10.2013 18:46:14   
ronja
Zaenkrat imam srečo, zaenkrat imam tri naravno ješče otrokeuser posted image . Lubi tudi poje vse, kar mu daš in vzame repete, sama tudi rada jem, vsi radi poizkušamo kaj novega, tako da ne vem ali je to genetsko ali privzgojeno ali vsakega malo... Je pa fajn zaenkrat:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 15:31:56   
tashq
naša 3-letnica je tudi nekako med zbirčnimi. recimo:korenček danes ja, jutri ne...včasih nam jo rata "na finto vršt":zelje/repe sta kot špageti, solata pa hrusta kot čips...včasih pali, včasih ne...
je pa drugače na splošno ne silim v nič, dobi na krožnik vse, kar imamo, potem pa ali poje ali ne...
me pa nekaj zanima:pri katerih letih se vam zdi ok otroka "stradati" do naslednjega obroka?kje je ta meja?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 18:48:49   
josephine27
Moja dva jesta več ali manj vse. ( Mlajši sicer ne mara mleka ampak to že od vedno). Ju pa večkrat prme, da recimo pri kosilu česa nočeta jesti pa čeprav imata to jed sicer rada. Tako en dan jedsta napr. samo juho in meso, drug dan pa krompir in solato... Se z možem včasih hecava da sta na ločevalni dieti. Večji ima tidi sicer zelo poseben sistem hranjenja. Če so na krožniku tri jedi vedno poje najprej eno dokler je ne zmanjka, pa potem začne z drugo, pa tudi dotikat se nič ne smejo med sabo na krožniku, vse mora bit lepo estetsko. Drug pa čisto kontra in je vse mogoče kombinacije, kot kakšna nosečnica LOL: Jaz ju nič ne slilim in jima vedno dam vse pa pojesta kar hočeta. Edino metat ven iz krožnika jima ne pustim.

_____________________________



(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 19:00:18   
saragr
Tashq: Pri nas ni šlo za stradanje, ker imamo pet kr konkretnih obrokov. Če je recimo kosilo ob dveh je potem malica že ob štirih, kar pomeni, da je bil otrok brez hrane od desetih dopoldne do štirih popoldne, kar pa ni neko dolgo obdobje ( sploh, ker mu je vedno na razpolago sadje in zelenjava ). In to smo mi začeli uvajati pri dobrih dveh letih, skoraj treh. In otrok v tistem obdobju ni bil res lačen, ampak , ker je vedel da ne bo dobil, je z veseljem težil in jamral, da naj mu damo jesti. Nismo pa niti enkrat popustili pri tej odločitvi ( kar pomeni, da en dan smo mu dali kasneje ko je hotel, drugi dan ne ), ampak smo se strogo držali, da obroka po obroku ni. In je kr hitro zaleglo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 19:38:30   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Tashq: Pri nas ni šlo za stradanje, ker imamo pet kr konkretnih obrokov. Če je recimo kosilo ob dveh je potem malica že ob štirih, kar pomeni, da je bil otrok brez hrane od desetih dopoldne do štirih popoldne, kar pa ni neko dolgo obdobje ( sploh, ker mu je vedno na razpolago sadje in zelenjava ). In to smo mi začeli uvajati pri dobrih dveh letih, skoraj treh. In otrok v tistem obdobju ni bil res lačen, ampak , ker je vedel da ne bo dobil, je z veseljem težil in jamral, da naj mu damo jesti. Nismo pa niti enkrat popustili pri tej odločitvi ( kar pomeni, da en dan smo mu dali kasneje ko je hotel, drugi dan ne ), ampak smo se strogo držali, da obroka po obroku ni. In je kr hitro zaleglo.

no, saj nisem mislila pravo stradanje, zato sem tudi dala v narekovaje...user posted image kaj pa če recimo noče večerje?potem je pa do zjutraj lačen?

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 19:51:12   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Tashq: Pri nas ni šlo za stradanje, ker imamo pet kr konkretnih obrokov. Če je recimo kosilo ob dveh je potem malica že ob štirih, kar pomeni, da je bil otrok brez hrane od desetih dopoldne do štirih popoldne, kar pa ni neko dolgo obdobje ( sploh, ker mu je vedno na razpolago sadje in zelenjava ). In to smo mi začeli uvajati pri dobrih dveh letih, skoraj treh. In otrok v tistem obdobju ni bil res lačen, ampak , ker je vedel da ne bo dobil, je z veseljem težil in jamral, da naj mu damo jesti. Nismo pa niti enkrat popustili pri tej odločitvi ( kar pomeni, da en dan smo mu dali kasneje ko je hotel, drugi dan ne ), ampak smo se strogo držali, da obroka po obroku ni. In je kr hitro zaleglo.

no, saj nisem mislila pravo stradanje, zato sem tudi dala v narekovaje...user posted image kaj pa če recimo noče večerje?potem je pa do zjutraj lačen?

koliko otrok pa umre letno v Sloveniji zaradi podhranjenosti?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 19:54:36   
saragr
Ne ne, ni nikoli prislo tako daleč, da bi šel brez večerje spat. Čez dan je imel te fore.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 20:12:34   
Lukka
No, jaz recimo nikoli ne pustim, da se napapa kakšnih piškotov pred kosilom. Kupujem pa kake ajdove ali žitne piškote, zato da jo mal "okrog prinesem". Opažam, da ji popoldne bolj paše jest, dopoldne pa komaj kaj spravi vase.
Ne vem pa, ali sem mogoče sam naredil napako. Jaz recimo ji nikoli nisem dal različnih jedi na krožnik. Večinoma eno jed, potem drugo...

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zmrdovanje pri hrani
27.10.2013 20:18:34   
saragr
Lukka jaz sem opazila pri mlajšem otroku, da če mu takoj, ko se prebudi ne dam hrane, potem do enajstih, dvanajstih nič ne spravi v sebe. Niti me ne prosi za hrano in če mu jo dam, gre stran. Zato sem mu začela dajati zajtrk takoj ko se je prebudil, še kave si nisem skuhala, še oči nisem dobro odprla že je mali imel pred sabo krožnik. In je pojedel vse ter še kakšno sadje zraven al pa jogurt. Tako da sem začela gledati na to, da otroke takoj zjutraj dobro nahranim, potem jim je apetiti čez celi dan ogromni.
Lukka, daj da te nekaj vprašam ( moram ): Pa kaj ti tud v življenju koristiš te izraze mesek pa zelnjavca pa papcati pa itd. Oprosti, mogla sem vprašat:)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 7:01:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Jaz recimo ji nikoli nisem dal različnih jedi na krožnik. Večinoma eno jed, potem drugo...


se pravi prvo golaž, pol pa polento. prvo špinačo, potem pa pire krompir.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 10:15:55   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

koliko otrok pa umre letno v Sloveniji zaradi podhranjenosti?

ne bi vedela, ampak verjamem, da moja ne bo, prav tako pa tudi vaši ne...tudi tisti ne, ki se jih "strada" do naslednjega obroka...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 10:22:19   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
... No, jaz recimo nikoli ne pustim, da se napapa kakšnih piškotov pred kosilom. ...

mi tudi ne, po obroku pa lahko... enkrat je pojedla cel krožnik (cel globok krožnik, za odraslo porcijo) pečenega fižola+kruh (da ne bo pomote-brez siljenja!), sem bila tako presenečena, da sem ji dala na mizo kar celega velikonočnega zajca (ravno takrat enkrat je blo) pa rekla, da naj kar poje, kolikor hoče...user posted image je drugače čisti usekanec na čokoladouser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Jaz recimo ji nikoli nisem dal različnih jedi na krožnik. Večinoma eno jed, potem drugo...


se pravi prvo golaž, pol pa polento. prvo špinačo, potem pa pire krompir.

meni tudi to ni jasno...user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 13:18:37   
Najaa
Uf, naša tamala pa večkrat gre brez večerje spat. Že tako minimalno poje, ko en ptiček. In če recimo vzunaj je ob petih popoldan kako štručko ali piškote, potem zvečer težko spravi v sebe še kaj več kot kozarec mleka. Najraje ne bi nič. Pa je čist ok punca, ni izstradana. user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 14:04:53   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

koliko otrok pa umre letno v Sloveniji zaradi podhranjenosti?

ne bi vedela, ampak verjamem, da moja ne bo, prav tako pa tudi vaši ne...tudi tisti ne, ki se jih "strada" do naslednjega obroka...

To sem želela povedati. Naši otroci niso tako estradani, da bi ne mogli izpustiti obroka. user posted image Če bo otrok lačen, bo nekaj zagotovo pojedel, sicer pa bo počakal naslednji obrok. Seveda, če gre za trenutne kaprice otroka. Ne moreš pa otroku skuhat npr. mineštre, če je res ne mara in mu rečt, da če ne poje, bo pa lačen. Sej odrasli tudi ne jemo vsega. Se pa vso prvič pripravljeno hrano vsaj poskusi.

Pri nas načeloma pojemo vse. Sicer jih zelenjava bolj bode in godrnjata zraven (sploh starejša), ampak se izboljšuje. 3x sva jima z ožem povedala, da če jima hrana ni všeč, naj odideta od mize in ne kvarita obroka še ostalim, pa sta se vedno odločili, da tako hudo pa ni in bosta jedli. Včeraj sta pojedli zelenjavni rižot brez pritoževanja. Sem bila čisto presenečena.

Danes pri nas otroci kuhajo. Tamala trenutno lupi krompir, tavelika ga reže. Bomo skuhale pire in hrenovke. Itak sta čisto navdušeni. Kosilo po njunem okusu, pa še sami kuhata. Zakon. user posted image

Sicer pa Lukka, sej veš, parkrat jo boš po riti, ker ne bo jedla, potem bo že dojela, da more pojesti, da jih ne faše. Pa ne pozabi povedat njenim prijateljicam, da je izbirčna in se norčuje iz hrane. In naj ji zato ne ponujajo svojih priboljškov.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 14:46:04   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Sicer pa Lukka, sej veš, parkrat jo boš po riti, ker ne bo jedla, potem bo že dojela, da more pojesti, da jih ne faše. Pa ne pozabi povedat njenim prijateljicam, da je izbirčna in se norčuje iz hrane. In naj ji zato ne ponujajo svojih priboljškov.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 15:07:57   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

koliko otrok pa umre letno v Sloveniji zaradi podhranjenosti?

ne bi vedela, ampak verjamem, da moja ne bo, prav tako pa tudi vaši ne...tudi tisti ne, ki se jih "strada" do naslednjega obroka...

To sem želela povedati. Naši otroci niso tako estradani, da bi ne mogli izpustiti obroka. user posted image Če bo otrok lačen, bo nekaj zagotovo pojedel, sicer pa bo počakal naslednji obrok. Seveda, če gre za trenutne kaprice otroka. Ne moreš pa otroku skuhat npr. mineštre, če je res ne mara in mu rečt, da če ne poje, bo pa lačen. Sej odrasli tudi ne jemo vsega. Se pa vso prvič pripravljeno hrano vsaj poskusi.

Pri nas načeloma pojemo vse. Sicer jih zelenjava bolj bode in godrnjata zraven (sploh starejša), ampak se izboljšuje. 3x sva jima z ožem povedala, da če jima hrana ni všeč, naj odideta od mize in ne kvarita obroka še ostalim, pa sta se vedno odločili, da tako hudo pa ni in bosta jedli. Včeraj sta pojedli zelenjavni rižot brez pritoževanja. Sem bila čisto presenečena.

Danes pri nas otroci kuhajo. Tamala trenutno lupi krompir, tavelika ga reže. Bomo skuhale pire in hrenovke. Itak sta čisto navdušeni. Kosilo po njunem okusu, pa še sami kuhata. Zakon. user posted image

Sicer pa Lukka, sej veš, parkrat jo boš po riti, ker ne bo jedla, potem bo že dojela, da more pojesti, da jih ne faše. Pa ne pozabi povedat njenim prijateljicam, da je izbirčna in se norčuje iz hrane. In naj ji zato ne ponujajo svojih priboljškov.

Glede na to, da si odprla dotično temo iz katere si sedaj navlekla marnje , ker si bila kao v stiski in si iskala pomoč , ter da ti je Lukka želel pomagati, si se s svojim norčevanjem prav grdo pokazala. Človek se nekako nič več ne vpraša, le zakaj ti dete laže.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Sicer pa Lukka, sej veš, parkrat jo boš po riti, ker ne bo jedla, potem bo že dojela, da more pojesti, da jih ne faše. Pa ne pozabi povedat njenim prijateljicam, da je izbirčna in se norčuje iz hrane. In naj ji zato ne ponujajo svojih priboljškov.


user posted image user posted image user posted image


Ja nekaterim je pa tole v iber smešno , ne Izabelinauser posted image ?




< Sporočilo je popravil patrino -- 28.10.2013 15:14:13 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 15:59:42   
Izabelina
ja odvetnica patrino men je smesno... teb ni?

user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 16:02:55   
m_o_i
drugace pa...tudi nas mulc je vsako jed posebej. sicer ni tak estet, kot pise predhodnica(stvari se lahko dotikajo), poje pa priloge kot misli, potem npr. meso iz golaza, in solato.
plus to, da naceloma je "od zadaj naprej"-torej zacne s solato..

takle mamo...user posted image



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 16:11:58   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja odvetnica patrino men je smesno... teb ni?

user posted image


Ne ni. Nekako se mi zdi grdo, ker Lukka ni svojega komentarja napisal zato, da se sedaj , ko on rabi pomoč, z njim grdo dela, temveč, da bi ubogi "naplahtani " mami pomagal. Nikoli mi takšen stil ni bil smešen, temveč nizkoten.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: zmrdovanje pri hrani
28.10.2013 16:47:57   
mateyka
oho, zdej pa ne da bomo imelo eno drama queen, še druga je v (trans)formaciji user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?