|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
5.11.2013 16:58:57   
Lukka
@patrino

Ja pedantno... Mogoče imaš prav veš, jaz se veliko ukvarjam s samo vzgojo, tehtam, proučujem, sprašujem. Je pa (zdaj šele vidim) toliko različnih načinov, skoraj za vsakega drugačen. Pa konec koncev, jaz tukaj obračam, sprašujem... Mož pa na koncu obrne tako kot je pravuser posted image

To da me pa kdorkoli plačuje za objavljanje postov pa takole - iz tvojih ust v božja ušesa :))))) Mi je tako trapasto take poste komentirat, da ne moreš verjetuser posted image

Kolikor vem, Sloveniji ne gre prav dobro in dvomim, da kdorkoli plačuje poste... Hahahahahahaha. Nič bat, sem kar realna oseba, čeprav bi bilo včasih lažje (zame), da bi bil res kar "fiktiven" user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
5.11.2013 17:08:02   
Felicita
dej ti še malo poglej za tele splošne gibalne programe... zihr mate kej iz amerike izvoženo, npr gymboree ( http://www.gymboreeclasses.com/b2c/customer/detailProgram.jsp?progType=T ) ali pa je kje organizirano v okviru kake plesne šole, fitnesa (včasih ponujajo takšne programe kot obliko ''varstva'' otrok), ali lokalne telovadnice/športnega društva. jest sem 99% prepričana, da obstajajo splošne gibalne urice, samo pod kakim drugim imenom.

< Sporočilo je popravil Felicita -- 5.11.2013 17:09:26 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
5.11.2013 21:51:51   
kajalin*
Lukka, nisem brala vseh postov, ker je zopet ratala vojna...
Prehitro za resen šport ! Deklica je trenutno primerna za kakšno telovadbo ali plesne vaje. Tudi tu bo lahko blestela in če ji bo všeč bo nadaljeva in lahko uspelauser posted image Naša je pri 5 letih začelaa trenirati borilno veščino in sedaj pri 9 je prav odlična v tem.Nihče je ni vprašal ali navdušil. Peljala sem jo, vpisala in bilo ji je všeč.Sedaj že drugo leto tekmuje in trenira 4x tedensko.
Počakaj še dve tri leta, vse ob svojem času.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
6.11.2013 8:57:03   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: tashq

trenirati?nič!
bi jo pa vpisala na neko športno gibanje(ala abc gibanja, kot so že predhodniki napisali), kjer delajo pač vse:skačejo, plezajo, plazijo, igrajo z žogo...to je za moje pojme primerna vadba za triletnika.


Meni pa ti abc-ji gibanja pri predšolskih otrokih sploh niso razumljivi......skače, pleza, plazi, igra z žogo se lahko otrok tudi doma.....s starši, starimi starši, bratci, sestricami, sosedovimi otroci.....zakaj mora že malega otroka učiti nek športni pedagog metati žogo, skakati, se plazati, plavati......? A starš več osnovnih gibalnih zadev ni sposoben nuditi otroku......? Ne vem no....meni ta institucionalna vzgoja na vseh področjih od ranega otroštva pač ne leži in ne vidim nekega smisla v njej......je bolj kot ne zgolj modna muha.....


meni je pa to potrebno pri starših, ki so športni hlodi(jaz).dobesedno! se mi zdi, da triletniku (ki ne hodi v vrtec, kot Lukkova polža) čisto nič ne bi škodovalo 45 min/teden v družbi sovrstnikov. sploh pa zdaj pozimi...
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Po eni strani se strinjam. Zame je prednost teh vadb v tem, da imajo dvorano, mi doma pa samo 60 kvadratov. In pozimi je na 60 kvadratih gibanje hudo omejeno. Vreme pa tudi ni ravno vedno primerno za bit zunaj. Za palavnje tudi človek rabi bazen, ki ga ima malokdo doma. Lahko sicer hodiš na javni ampak moraš vseeno plačat. Poleg tega vidim prednosti tudi v druženju z ostalimi,.. Skratke ne gre se za to da otrok rabi vrhunskega inštruktorja ampak bolj za vse skupaj.

tako nekako...user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
kaj pa ce je puncka totalen talent za glasbo in antitalent za sport, upam, da tvoje misljenje ni stoprocentno zabetonirano in da bos seveda sledil otroku in poskusal razvijat njene talente ne svoje zelje in preference okolja...

točno tako! ne moreš se ti/partner odločiti za kaj je tvoja punčka "rojena".
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
WTF???
Torej si se ti odločil, da bo športnica in pika. Ne špilaj potem tukaj enega skrbnega očka, ki bi s hčerko rad odkril in ji omogočil tisto, kar jo veseli, da bo dobra in uspešna; Kako, če si hkrati zatrl 500 drugih dejavnosti, ki obstajajo poleg športa? Žalosti me, da katerikoli starš reče, da ne podpira nekih KVAZI nastopov z violino?!?! Saj nisi pri pravi.

podpis!
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
In JA, če bo hud talent za violino BO IGRALA tudi violino. Ampak najprej šola, nato šport (zdrav način življeja) potem violina. Ja, pač moje osebno mišljenje, pa menim, da niti ni zgrešeno...

meni se pa zdi to zelo zgrešeno! zakaj pa mora biti v tem vrstnem redu? nekateri (tudi jaz) ti že nekaj časa razlagajo, da ni nujno, da bo tvoja hčerka imela željo po treniranju kateregakoli športa in kaj boš potem? jo silil? po drugi strani pa bi lahko imela neizmerno veselje do preigravanja kitare(čeprav ni nujno, da bo talentirana).ji boš prepovedal,ker ne bo nič trenirala??!?
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Lukka jaz misli, da nobeno siljenje pa naj bo to glasba, ples, šport,... karkoli za otroka ni dobro. Eno je potem spodbujanje,m ko otrok ima interes pa mu mogoče ne gre. Eni imajo pač veselje do glasbe in tistim in žal, da cele ure brenkajo in vadijo. Verjamem, da zna bit prava muka če ti ni to v veselje. Niso pa tudi vsi ravno športni tipi. Gibanje je sicer zdravo ampak so otroci ki tudi tega ne marajo.

podpis!pa preživimo brez treniranja!brez odvečnih kg, da ne bo pomote...vsaj do nosečnosti...user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
ABC telovadbe pri nas ni. Sem se pozanimal. Več ali manj otroci začnejo v določenem športu, dopušča se "premetavanje" iz športa v šport nekje do sedmega leta. Takrat pa bomo že videli, če sploh je športni tip, ali bo mogoče raje počela kaj drugega...user posted image

sigurno je!mogoče ne pod tem imenom, ampak sigurno imajo v najbližjem športnem centru tudi neko razgibavanje za malčke.verjetno pri vas tudi obstajajo aerobika, zumba vadbe, joga za nosečnice, telovadba za mamice in dojenčke, vadba za seniorje...pa ne bi imeli še neke vadbe za malčke?!!?

za konec pa še to:
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Drugače pa- meni je vseeno tudi če si ti tisti, ki ga plačujejo da nas zabavaš tule gor user posted image - bistvo je to, da je tvoje poste in razmišljanje zabavno brati in mi velikokrat uide smeh, ko te berem. Žal pa me je ob določenih uporabnikih sram namesto njih ali pa se moram ob branju njihovih postov brihtati s kofetom. Pa saj ni važno- važno je , da smo zdravi - vsaj pribljižno user posted image

je važno, če je nekdo izmišljen ali resničen?kje je point tega,da se o določenem uporabniku ugiba(oz.kar določi), če je resničen ali ni?potem tudi jaz v vsakem izmed vas (in tudi vi v meni)najdete nekaj "sumljivega".da pa ima Lukka toliko ogledov in odgovorov(med katerimi jih veliko tudi takih, ki ga obtožujejo neresničnosti) smo pa "krivi" ostali uporabniki pa nihče drug!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
6.11.2013 14:37:46   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


Bom povedal takole. Iz prve roke. Jaz sem hodil v glasbeno šolo, ker so starši želeli, da bi igral kitaro.



user posted image Hihi, a ne bo hecno, ko bomo čez 20 let brali na RR post od uporabnice z imenom "Polža":

Bom povedala takole. Iz prve roke. Jaz sem hodila na treninge smučanja, ker so starši želeli, da treniram smučanje.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
7.11.2013 9:32:25   
magdalenica
Odličen zapis o izkušnjah staršev:
http://iskreni.net/mnenja/164936-tekmovalni-sport-ali-zloraba-otrok.html

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
7.11.2013 12:41:53   
saragr
Kasneje bom prebrala vse, ampka LUkka, če te prav razumem, ti hočeš dati otroka ki še nima treh let, v šport ki ga veseli, ki bo za njo dober??? Kak pa naj otrok te starosti ve kaj ga veseli in v čemu je dober? Danes ji je zanimiva ena igrača, jutri druga, tretji dan spet tretja in isto je s športom. Nikjer se še ne more najti. V tej starosti ji je lahko nekaj ful zanimivo in je dobra, pa se bo našel na treningu nekdo, ki bo do nje nesramen ali karkoli drugega in bo mala zasovrazila ta šport.
Zakaj pa jo sploh moraš nekam vpisat? Meni to deluje ko neke ameriške domačice, ki se jim celi dan vrti okoli pripravi hrane za otroke in sicer da kuhajo kar oni najraje jejo, da se jih vozi v šolo, na ta trening, na oni krožek itd. In na koncu dneva obležijo, ker jim je dan ful naporen. Mi smo dali nasega sina na plesne pri dveh letih, in sicer samo zato ker je bilo to v sklopu vrtca, in ker je sla cela skupina. Dve leti kasneje je šel na splošno telovadbo, ker je spet šla cela skupina vrtca in je bilo v sklopu vrtca. Potem pa smo odnehali. Hotel je na nogomet, a ga je zelja minila po mesecu dni. .Hotel na judu, želja ga spet minila. In na nič od tega ga seveda nismo vpisali, ker smo vedeli, da ga dejansko ne zanima, ampak da želi ono kar prijatelji in da se v tem ne bo našel ( isto kot se tvoj otrok ne bo našel v tistem kar hočeš ti ). Pri osmih letih je v šoli učiteljica predlagala da naj gre v atletiko, ker mu res odgovarja in je zelo zelo dober v tem. Poslušali smo učiteljico in smo veseli, ker je otrok presrečen. In vemo, da ga vozimo na aktivnost, katere ne bo zapustil.

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
7.11.2013 12:44:35   
constanca


Lukka, ves nisem brala vseh postov. Mogoce je kdo kaj podobnega ze napisal.

Kaj pa kake igralne skupinice nimate? Ker ce ni v vrtcu bi ji druzba sovrstnikov ali kako leto starejsih otrok prav prisla. Gotovo obstaja kaj kje v blizini. Ali pa glasbene skupinice, telovadbe skopaj s starsi, plavanje? Imas kak bazen blizu? Napokaj jo enkrat na teden tja. Za vikend greste lahko skupaj. Itak so dnevi dolgi, ce si sam z otrokom. Minejo kot nic, da se razumemo in narejenega ni velikouser posted image kar se tice ostalih stvari.

Sploh, ce ste bilingual al pa tri itd. je fajn, da se pocasi vklaplja v jezikovno okolje kjer bo potem v solo hodila.

Je veliko aktivnosti, ki se jih da obiskovat preden se zacne kaj trenirat. Pri teh letih je itak se tezko kaj zacet. Je pa treba otroku zanimanje vzbudit, voljo do sporta in nacina zivljenja. Vsekakor samo igrivo. Tako nekako to obracamo pri nas.



(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
14.12.2013 0:25:18   
sončekleila
Pozdravljene

Jst sm svojo punčko vpisala na plesni tečaj in se seveda zelo dobro obnese jaz sem ful zadovoljna in ona ful rada pleše tko da če ste v dilemi kam peljat če ste seveda v lj
so punceres zakon..... pa še tamala je čist utrujena po eno urnem skakanju :-) in seveda lahko še sodelujete.....
oglejte si link začnejo pa spet z januarjem

https://www.facebook.com/pages/Plesno-gibalne-urice-Brihte-za-najmlaj%C5%A1e/612128218824598?notif_t=fbpage_fan_invite

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
2.1.2014 12:55:49   
SU
Tudi jaz menim, da je kakšne "resne treninge" je še prehitro... Sicer nisem popolnoma prebrala vseh postov... tako, da bom mogoče kaj zgrešila... Ampak pri nas je bilo že v vrtcu en kup različnih aktivnosti... v sklopu vrtca ali pa plačljivo, a so izvajali "po vrtcu"... Ponavadi potegne male tja, kamor gre prijateljica, kamor gre večina... in mislim, da je bistveno to, da uživa v tem... Enkrat sem poslušala eno vrhunsko tekmovalko (ne vem... mislim, da smukačico) in je rekla, da je neizmerno hvaležna svojim staršem, da so ji dovolili v mladih letih "preizkušat" kaj jo veseli in da je našla "svoj šport"... Poskusita... če ne bo šlo, jo lahko še vedno izpišeta še "ta trenutek"... Ponavadi pa pri punčkah palijo kakšne plesne, gimnastika, ustvarjalni krožki, pevski ipd....... sam ne me kregat... ne pravim, da ne sme smučat, tečt ipd. user posted image
Poskusite.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
14.2.2014 9:51:44   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica87


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni pa ti abc-ji gibanja pri predšolskih otrokih sploh niso razumljivi......skače, pleza, plazi, igra z žogo se lahko otrok tudi doma.....s starši, starimi starši, bratci, sestricami, sosedovimi otroci.....zakaj mora že malega otroka učiti nek športni pedagog metati žogo, skakati, se plazati, plavati......? A starš več osnovnih gibalnih zadev ni sposoben nuditi otroku......? Ne vem no....meni ta institucionalna vzgoja na vseh področjih od ranega otroštva pač ne leži in ne vidim nekega smisla v njej......je bolj kot ne zgolj modna muha.....


Zato ker vsaj čez zimo roko na srce otroci niso toliko gibalno aktivni kot bi morali biti in meni se zdi gibanje res zelo pomembno. Poleg tega profesionalci dobro vedo česa je otrok pri določeni starosti sposoben in kako mu to razvijati (starši ponavadi podcenjujemo otroke, poleg tega pa ne poznamo tehnik učenja). Seveda pa je treba vedeti kam otroka dati, k nekim kvazi ućiteljem, ki laufajo po telovadnici z 20imi otroci sigurno ne. Mi smo našli res odlično profesionalno gibalnico, zelo strokovno organizirano, prijazno otrokom, med vadbo jih lahko opazuješ na tak način, da sploh nisi moteč faktor, po mailu smo dobili letni plan .. V glavnem super. In sicer Gibalnica Hop Hop v Mariboru (če lahko malo reklame).



No, moj partner se ukvarja s podobno zadevo, so bili pa eni prvih v SLO, pa vem, koliko dela je v tem in s tem. Žal večina staršev dela pozno v popoldne in mnogi potem ne gredo še z otrokom skaklat in se valjat po travi/snegu, plezat po drevju, ampak doma kaj počnejo (kosilo ipd.). Otroci pa vseeno na takih vadbah izživijo te gibalne potrebe. Plus vrstniki + učitelji, ki so pravi animatorji, + zdrav način življenja. Zadeva po moje, sploh ob gibalnih sposobnostih današnje mladine, ni napačna. Ne vem, jaz pač raje v šport usmerjam, je pa res, da nimata (9 in 7 let) še tablice, kot večina sošolcev. Pač enim je eno mimo, drugim drugo. Plus še eno - prek partnerja dela precej fakultetno izobraženih športnih pedagovov, ki si pridobivajo dragocene izkušnje z otroki, ki pa v javnem šolstvu ne dobijo priložnosti (zakaj, je ob situaciji v državi jasno), ter si prislužijo nekaj eur mesečno.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
15.2.2014 13:50:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


No, moj partner se ukvarja s podobno zadevo, so bili pa eni prvih v SLO, pa vem, koliko dela je v tem in s tem. Žal večina staršev dela pozno v popoldne in mnogi potem ne gredo še z otrokom skaklat in se valjat po travi/snegu, plezat po drevju, ampak doma kaj počnejo (kosilo ipd.). Otroci pa vseeno na takih vadbah izživijo te gibalne potrebe. Plus vrstniki + učitelji, ki so pravi animatorji, + zdrav način življenja. Zadeva po moje, sploh ob gibalnih sposobnostih današnje mladine, ni napačna. Ne vem, jaz pač raje v šport usmerjam, je pa res, da nimata (9 in 7 let) še tablice, kot večina sošolcev. Pač enim je eno mimo, drugim drugo. Plus še eno - prek partnerja dela precej fakultetno izobraženih športnih pedagovov, ki si pridobivajo dragocene izkušnje z otroki, ki pa v javnem šolstvu ne dobijo priložnosti (zakaj, je ob situaciji v državi jasno), ter si prislužijo nekaj eur mesečno.


Meni je pač mimo nekaj letnega otroka (vrtčevskega) voziti k športnim pedagogom......pa čeprav je to zdaj "in" in si grozno dober starš, če nudiš ABC gibanje otroku pod strokovnim vodstvom.......ko je moj otrok recimo splaval (pod "vodstvom" očeta in matere) je bilo prvo vprašanje kolegov in kolegic, kdaj jo bova dala na tečaj, da bo osvojila pravilno tehniko plavanja......halo? Nekajletno dete je splavalo......a zdaj pa naj že bo Peter Mankoč takoj? A starš več nič ne more oz. ni zmožen nudi otroku....za vse morajo biti fakultetno izobraženi pedagogi.....? Od tega, da fakultetno izobražen pedagog riše s štririletnim otrokom do tega, da mora fakultetno izobražen pedagog učiti otroka metati žogo, plezati in delati prevale?.......

Res je pa, da mi imamo vrt in otrok divja po vrtu (pa jaz redko divjam z njimuser posted image ) prosto po prešernu.......v luži, pleza po drevju, se lahko umaže......res je pa tudi, da določenih aktivnosti otroku mi v hiši tudi ne branimo......na postelji in na kavču v hiši recimo lahko divja po mili volji, lahko dela prevale, skače do onemoglosti......mi dovolimo v hiši namreč tudi divjati otroku in skakati po kavčih in posteljah, ter nabijati žogo......

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
15.2.2014 16:11:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Res je pa, da mi imamo vrt in otrok divja po vrtu (pa jaz redko divjam z njimuser posted image ) prosto po prešernu.......v luži, pleza po drevju, se lahko umaže......res je pa tudi, da določenih aktivnosti otroku mi v hiši tudi ne branimo......na postelji in na kavču v hiši recimo lahko divja po mili volji, lahko dela prevale, skače do onemoglosti......mi dovolimo v hiši namreč tudi divjati otroku in skakati po kavčih in posteljah, ter nabijati žogo......



Za osnovni gibalni razvoj in dobro počutje je to zelo veliko. V hiši je izvdeljivo, v bloku pač ne. Večina staršev tega več ne dovoli :I; otroci so bili najbolj veseli, da so lahko prišli k naši malecki noret, in to skoraj usred šume user posted image . Mi tudi dovolimo norenje, tudi na javnih mestih, če se ne moti ljudi (npr. med popoldanskim počitkom), mi je pa vseeno, če bi se slučajno naredila kakšna škoda (a se do zdaj ni).

Od športov so osnovni športi plavanje, gimnastika in atletika, ki razvijajo osnovne gibalne sposobnosti.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
18.2.2014 9:34:08   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


No, moj partner se ukvarja s podobno zadevo, so bili pa eni prvih v SLO, pa vem, koliko dela je v tem in s tem. Žal večina staršev dela pozno v popoldne in mnogi potem ne gredo še z otrokom skaklat in se valjat po travi/snegu, plezat po drevju, ampak doma kaj počnejo (kosilo ipd.). Otroci pa vseeno na takih vadbah izživijo te gibalne potrebe. Plus vrstniki + učitelji, ki so pravi animatorji, + zdrav način življenja. Zadeva po moje, sploh ob gibalnih sposobnostih današnje mladine, ni napačna. Ne vem, jaz pač raje v šport usmerjam, je pa res, da nimata (9 in 7 let) še tablice, kot večina sošolcev. Pač enim je eno mimo, drugim drugo. Plus še eno - prek partnerja dela precej fakultetno izobraženih športnih pedagovov, ki si pridobivajo dragocene izkušnje z otroki, ki pa v javnem šolstvu ne dobijo priložnosti (zakaj, je ob situaciji v državi jasno), ter si prislužijo nekaj eur mesečno.


Meni je pač mimo nekaj letnega otroka (vrtčevskega) voziti k športnim pedagogom......pa čeprav je to zdaj "in" in si grozno dober starš, če nudiš ABC gibanje otroku pod strokovnim vodstvom.......ko je moj otrok recimo splaval (pod "vodstvom" očeta in matere) je bilo prvo vprašanje kolegov in kolegic, kdaj jo bova dala na tečaj, da bo osvojila pravilno tehniko plavanja......halo? Nekajletno dete je splavalo......a zdaj pa naj že bo Peter Mankoč takoj? A starš več nič ne more oz. ni zmožen nudi otroku....za vse morajo biti fakultetno izobraženi pedagogi.....? Od tega, da fakultetno izobražen pedagog riše s štririletnim otrokom do tega, da mora fakultetno izobražen pedagog učiti otroka metati žogo, plezati in delati prevale?.......

Res je pa, da mi imamo vrt in otrok divja po vrtu (pa jaz redko divjam z njimuser posted image ) prosto po prešernu.......v luži, pleza po drevju, se lahko umaže......res je pa tudi, da določenih aktivnosti otroku mi v hiši tudi ne branimo......na postelji in na kavču v hiši recimo lahko divja po mili volji, lahko dela prevale, skače do onemoglosti......mi dovolimo v hiši namreč tudi divjati otroku in skakati po kavčih in posteljah, ter nabijati žogo......



Iliana.
Mislim, da obe razmišljava podobno :-) Da BI SE MORALI otroci osnovnih gibalnih spretnosti naučiti DOMA. Ampak se jih večina več ne... Ali zaradi nevednosti in strahu (da se bogi sonček ne bi udaril pri plezanju...), lenobe in trenda rač. opisenjevanja (sonček pri 4 nujno rabi tablico, ker jo ima pol skupine in bo zamudil ves razvoj ...), eni pač zaradi služb (ki, roko na srce, marsikje niso več 6-14 ali kvečjemu 7-15, ampak pooldnevi, večeri, petki, svetki, prazniki- po moje v slednjo spada tudi naša družina user posted image ) .
Pol pa imaš otroka, ki zna pri 7ih naročati z Ebaya (wau, super, ne, dokler ni račun 300 eur, ker naroči mimo staršev- ravno tak primer se je zgodil znanki), ne zna pa skoraj vstati s tal, če pade, ker je kot krof zamaščen (in tu ne mislim na tiste, ki so po genetiki telesno prikrajšani, ampak za 'zdrave' otroke).
Suma sumarum - je po moje še vseeno bolje otroka pustiti uro dlje v vrtcu, pa da vsaj nekaj športno dela, kot pa ne.... Če so seveda možnosti za to, pa tudi finance (kar je pa itak vedno večji problem)..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
16.4.2014 15:53:22   
violoncello
Pozdravljeni, sem 23-letna profesionalna glasbenica violončelistka, ki bi z veseljem poučevala violončelo. Sem nagrajenka na večih domačih in mednarodnih tekmovanjih in sem tudi Prešernova nagrajenka. Poučujem v Ljubljani. Cena ene ure je 12 eur. Prosim kontaktirajte me na 041 452 973.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
15.7.2014 12:03:10   
ursiiika
Superge pa v naravo! Zagotovo najboljša telovadba. :-)

Moj fantek bo jeseni 3 leta in ga bom verjetno vpisala v ples, se mi zdi da glasba in miganje dobro vplivata na otročke.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kaj trenirati pri treh letih?
8.5.2015 16:49:10   
MarjanJ
Zdravo,

če koga zanima je tukaj: SPLETNA RAZPRODAJA z največjimi popusti v Sloveniji.
Zaloge so omejene.

lp

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?