|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:36:09   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*



Kako izjemno nepomembni smo za naše vodje, take ali drugačne.




O, ne, tukaj pa se motiš. Pa še kako zelo si pomembna za njih.



pomembni smo zelo... za njihovo dobro


zato pa nas skušajo hitro utišat, če bi se preveč upirali molzenju in ''dobrim delom'' za njih ...



< Sporočilo je popravil petea -- 6.12.2013 13:38:07 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 15:47:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Očitno nisi razumela - prihranke nameravam dvigniti zaradi negotovosti, ki nas čaka prihodnji teden glede bank, ker, kot sme napisala, mi nič ne hodijo narobe ne glede vrtca ne glede OD, saj imamo itak že tako nizke dohodke, prihrankov pa tudi ni toliko, da bi človek v nezavest padel - bi bilo pa vseeno škoda, da jih požrejo bankirji, če si z njimi v skrajni sili lahko ene 3 mesece plačamo položnice. Je zdaj bolj jasno?




Očitno nisem razumela......in niti pomislila nisem na to, da bi kdo (še posebno ti) javnev forumu pisala o tem, da greš na banko prihranke dvigovat zaradi tovrsne negotovosti......

V komentiranje drugega se pa ne bom spravljala, ker gre za osebno obračunavanje......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 15:49:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Evo, ravno zdaj je bilo na Odmevih povedano s strani g. Židana: največ sive ekonomije ne zaznavamo pri klasičnih šušmarjkih, ampak pri tistih, ki imajo registrirano dejavnost.



Mislim, da je to treba malo drugače razumeti:
logično je, da pri šušmarjih, ki nimajo prijavljene dejavnosti in ne izstavljajo računov, ne zaznavajo sive ekonomije, ker je ne morejo.
Pri njih gre za črno ekonomijo.




Točno tako.....in teh šušmarjev niti ni tako malo....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 15:59:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
...vse moje delo na črtno je izključno vezano na znance, sorodnike, prijatelje, kot neka drobna usluga, za katero me prosijo in simbolno nagradijo. Nič več, nič manj. Mi pa teh par fičngov pride prav, branim se jih ne.

Priznam, ni pošteno..


sorry, ampak res ne vem kje vidiš (ali kdorkoli) tukaj nepoštenost. zakaj ne bi naredila komu usluge in ti on da nekaj nazaj v zahvalo? a zdaj bomo šli pa tako daleč, da bomo trdili, da se vedno, ko kaj komu damo, jemlje državi in da je treba obdavčit še en groš, ki ga daš otroku za miklavža, eno simbolno vsoto, ko ti prijatlej pomaga pri nečemu, vsakič, ko brezobrestno posodiš prijatelju? ma dej nehi, spet una skrajnost, ki nima mere, tista ista, ki banalizira vse, da na koncu lastni materi ne boš smel primaknit deset ojrov za elektriko, ker to pa ni ni obdavčeno. očitno je pozabljeno dejstvo, da je država tukaj zaradi nas in ne mi zaradi države. so meje do katerih ima smisel govorit o utajenem davku ali prijavi dela, in so privat zadeve, kjer nima država nima nobene veze zraven. mogoče nejcko čez 10 let še sosedi ne bo smela vrstice plevela na vrtu pomagat oplet, ker to delo ni prijavljeno in obdavčeno. le pazi nejcko, le pazi, ti delavka na črno, ti. user posted image


Usluga se ne plača.....in ne govorimo o delanju uslug.....govorimo o delu na črno......in tisti, ki legalno opravlja določene storitve (recimo lektoriranje, prevajanje.....) mora državi plačevati vse davke in prispevke.....in je zaradi tega "dražji" kot tisti, ki dela usluge sorodnikom, prijateljem, sosedom, sorodnikovim prijateljem, sorodnikovim sosedom......in to predstavlja poleg sive ekonomije tudi nelojalno konkurenco......vprašaj katero punco, ki se lagalno ukvarja s tem kaj pomenijo za njih takšne "prijateljske storitve" za plačilo......

In če nekdo materi, bratu ali sestri plača račun za elektriko to ni delo na črno, če nečaku daš 5 EUR za miklavža to ni delo na črno.....to je pomoč človeku v stiski.....če ga obdariš, je to darilo......če pa opraviš določeno storitev in za to zahtevaš denar, pa to ni ne darilo, ne usluga in ne pomoč v stiski....ampak na ta način služiš......

Frizerke recimo tako prijateljsko frizirajo prijatelje in sosede.....pa nanese to prijateljsko friziranje hitro jurja na mesec.....davka in prispevka ne plačajo pa nobenega, poberejo pa vse najvišje socialne transferje......in o tem govorimo, če še ni slučajno jasno......in ne o obdarovanju otrok za miklavža......



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 16:10:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko





ampak za liliano je vse isto; en cen ali ena milijarda. Ok, res se pri centu začne ... ampak zakjučke ponavadi delamo na cilju, ni tako user posted image




Ja....in tisti, ki krade cent po cent se ponavadi ne ustavi......če ga kdo drug ne ustavi......najprej cent, potem EUR, potem vidi, da je to enostavno, da nihče pravzaprav ne opazi (sama si enkrat rekla, da je človek bitje, ki teži vedno k več in ne k manj) in potem pove za svoje početje svojemu prijatelju, sorodniku.....tudi oni se poskusijo v tem.....malo po malo....potem pa vedno več.....in postane to nacionalna folklora, se razpase....in čez čas ljudje več ne ločijo prav, da delajo nekaj narobe.....da krasti ni prav......in to potem postane resen družbeni problem, ko se zamegli meja med poštenostjo in nepoštenostjo......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 16:12:50   
liliana
....

< Sporočilo je popravil liliana -- 6.12.2013 16:13:24 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 16:31:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Usluga se ne plača......


mogoče imate vi take navade, ampak ni nujno da vsi. če ji je prijatelj sam ponudil simbolno protiuslugo v drugi obliki kot jo nudi ona njemu, je ni zahtevala od njega. torej? kaj je to potem - biznis brez da bi to hotela? a moraš kar zavrnit simbolno naklonjenost od hvaležnega človeka, ker je kdo to rekel - liliana, država? zakaj bi bilo to "narobe"? ker ni profita za enega tretjega?

če ga obdariš, je to darilo.....


a ne obstajajo darilne pogodbe, da ne moreš kar podarjat stanovanja brez le te? torej ni možno da je vsako darilo neobdavčeno.

govorimo mejah in kako so čedalje bolj ozko zastavljene in kako ti država določa, kdaj je to plačilo in kdaj se kaj sem in kako veliko je lahko darilo preden stegne papke zraven. že prav banalno kaj vse je že "delo" in kaj je darilo.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja....in tisti, ki krade cent po cent se ponavadi ne ustavi......če ga kdo drug ne ustavi......


torej, če prav razumem:
- ne smeš vezt niti centa, če komu narediš uslugo, ker si "plačan"
- lahko vazmeš kolikor ti je ponujeno samo pod pogojem, če ne nardiš usluge, ker potem je to darilo in je ok

tako nekako?

aja, pa če vzameš un cent, za dobro delo/uslugo - potem "kradeš".

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.12.2013 16:33:01 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 16:35:37   
mateyka
se pravi, recimo - da jaz eni prijateljici zašijem eno stvar, ki je ne dobi v trgovini in ona meni ponudi (iz hvaležnosti) en kos pršuta/30 eurov/da mi nekaj v isti vrednosti; je to "plačilo" ali darilo? ali je plačilo samo v primeru da mi da gotovino? če bi šli skupaj v trgovino in bi mi kupila špecerijo za ta denar, me pa ne bi plačala, ker mi je dala špecerijo v roke?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 16:56:24   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Očitno nisi razumela - prihranke nameravam dvigniti zaradi negotovosti, ki nas čaka prihodnji teden glede bank, ker, kot sme napisala, mi nič ne hodijo narobe ne glede vrtca ne glede OD, saj imamo itak že tako nizke dohodke, prihrankov pa tudi ni toliko, da bi človek v nezavest padel - bi bilo pa vseeno škoda, da jih požrejo bankirji, če si z njimi v skrajni sili lahko ene 3 mesece plačamo položnice. Je zdaj bolj jasno?




Očitno nisem razumela......in niti pomislila nisem na to, da bi kdo (še posebno ti) javnev forumu pisala o tem, da greš na banko prihranke dvigovat zaradi tovrsne negotovosti......


Zakaj user posted image O vsemogoče debatiramo, pa lahko tudi o tovrstnem problemu, ki se mi sploh ne zdi majhen. Sicer pa vedno vse iskreno in pošteno povem, skrivati nimam ničesar. Sem tudi danes uni tetki na banki potem rekla, da naj pa denar notri ostane, da pa srčno upam, da ga bom čez tri leta ven dobila.


V komentiranje drugega se pa ne bom spravljala, ker gre za osebno obračunavanje......


Se iskreno opravičujem, če sem te prizadela ali bila nesramna, vendar se moraš zavedati, da tudi ti marsikdaj marsikoga zadaneš v srce. Mogoče že samo s tem, ker enostavno ne dopuščaš niti najmanjše možnosti, da bi bilo lahko kaj kako drugače, kot ti misliš.



Usluga se ne plača.....in ne govorimo o delanju uslug.....govorimo o delu na črno......in tisti, ki legalno opravlja določene storitve (recimo lektoriranje, prevajanje.....) mora državi plačevati vse davke in prispevke.....in je zaradi tega "dražji" kot tisti, ki dela usluge sorodnikom, prijateljem, sosedom, sorodnikovim prijateljem, sorodnikovim sosedom......in to predstavlja poleg sive ekonomije tudi nelojalno konkurenco......vprašaj katero punco, ki se lagalno ukvarja s tem kaj pomenijo za njih takšne "prijateljske storitve" za plačilo......

In če nekdo materi, bratu ali sestri plača račun za elektriko to ni delo na črno, če nečaku daš 5 EUR za miklavža to ni delo na črno.....to je pomoč človeku v stiski.....če ga obdariš, je to darilo......če pa opraviš določeno storitev in za to zahtevaš denar, pa to ni ne darilo, ne usluga in ne pomoč v stiski....ampak na ta način služiš......

Frizerke recimo tako prijateljsko frizirajo prijatelje in sosede.....pa nanese to prijateljsko friziranje hitro jurja na mesec.....davka in prispevka ne plačajo pa nobenega, poberejo pa vse najvišje socialne transferje......in o tem govorimo, če še ni slučajno jasno......in ne o obdarovanju otrok za miklavža......


Ok, ni ravno usluga ... potem pa pač dejanje iz ljubezni. Lej, marsikomu sem že lektorirala zastonj, bratu, prijateljem. so mi ponujali denar, pa nisem hotela nič vzeti. Če pa so me oni potem prosili za lekturo kakšnemu njihovemu znancu ali prijatelju, sem sprejela za sindikalno ceno. Ja, to pa je delo na črno - nikjer nisem trdila, da tega ne delam.

Se pa ne oglašujem nikjer, nikoli se nisem in se niti ne nameravam. Tudi na nobenem forumu (tudi na tem ne) se nikoli nisem nikomur ponudila za nič, pa so punce iskale.

In dobro vem, kakšna je nelojalna konkurenca v tem fohu, verjemi, da vem, zato nimam jajc, da bi se tega resno (uradno) lotila. Bi se takoj, če bi imela vsaj enega rednega resnega naročnika. Od lektoriranja diplom pa se ne da preživeti še manj obogateti, sploh ker tega ne sistematično, niti ne načrtno, niti ne tedensko, mesečno ne delam ... . Je to nekaj čisto drugega, kot vsak mesec za deset_ evrov sfrizirati sosedo - to je potem kar redno delo na črno, ki res lahko prinaša velike zaslužke.

Pa še enkrat. Ne iščem opravičila, samo hočem osvetliti še drugo plat zgodbe. Da enostavno ne moreš vsakega človeka, ki je 2x ali 5x nekoga inštruiral matematiko enačiti z npr. eno frizerko, ki leta služi z rednimi strankami. Samo to.




Ja....in tisti, ki krade cent po cent se ponavadi ne ustavi......če ga kdo drug ne ustavi......najprej cent, potem EUR, potem vidi, da je to enostavno, da nihče pravzaprav ne opazi (sama si enkrat rekla, da je človek bitje, ki teži vedno k več in ne k manj) in potem pove za svoje početje svojemu prijatelju, sorodniku.....tudi oni se poskusijo v tem.....malo po malo....potem pa vedno več.....in postane to nacionalna folklora, se razpase....in čez čas ljudje več ne ločijo prav, da delajo nekaj narobe.....da krasti ni prav......in to potem postane resen družbeni problem, ko se zamegli meja med poštenostjo in nepoštenostjo......


Vidiš, to je tisto, o čemer sem prej govorila. Tvoje posploševanje. To, da se nekaj dogaja ponavadi še ni aksiom. Torej vsak, ki kdaj kaj naredi na črno, še ni nacionalna baraba in lopov.

Ti vidiš v ljudeh vse najslabše, jaz pa kljub vsemu še vedno pretežno dobro. Res je, da ljudje stremimo k udobju, ampak a veš, največje udobje za vsako živo bitje je VARNOST. In tudi ljudje se radi počutimo varne, da se nam ni treba ozirati čez rame, da ponoči mirno spiš ... to pa ti omogoča pošteno ravnanje. In meni več pomeni taka varnost, kot da bi se preživljala z nelegalnimi posli. Preživljala stalno in konstantno, če razumeš, kaj hočem povedati.

In če je mogoče še tako zelo težko verjeti, mene prav nič ne mika, da bi iz teh 10 evrov, kolikor jih sem ter tja komu računam za inštrukcije, delala bajne zaslužke in milijone. Me bajni zaslužki in milijoni sploh ne mikajo. Jaz ne rabim nobenega bogastva. Ne rabim niti nočem jahte ne vile na Floridi ne počitnic na Maldivih (to mi je itak dolgčas prve vrste user posted image )
Da bi nam le šlo vsaj tako dobro kot do zdaj, pa sem čisto zadovoljna. V kartonasto škatlo pa res ne bi šla živeti, to pa res priznam - v tem primeru bi šla pa tudi redno delat na črno, da bi imeli streho nad glavo.
Ampak v to bi me spet prisilil sistem, ne pa kakšna moja blazna želja po goljufiji.



< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.12.2013 16:58:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:16:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se pravi, recimo - da jaz eni prijateljici zašijem eno stvar, ki je ne dobi v trgovini in ona meni ponudi (iz hvaležnosti) en kos pršuta/30 eurov/da mi nekaj v isti vrednosti; je to "plačilo" ali darilo? ali je plačilo samo v primeru da mi da gotovino? če bi šli skupaj v trgovino in bi mi kupila špecerijo za ta denar, me pa ne bi plačala, ker mi je dala špecerijo v roke?


Glej mateyka....nejcko je zapisala to...

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ne samo zdaj, ko sem brez službe, že tudi kdaj prej, sem občasno inštruirala in lektorirala, vse brez računa, kakopak. Večinoma znancem, torej za sindikalno ceno, a to nima veze - brez računa, torej brez dati cesarju, kar mu pripada.
Sva se ravno zadnjič z možem pogovarjala o tem, in sem se vprašala, kako naj sploh v tem primeru ravnam skladno s svojo vestjo - kot fizična oseba namreč ne morem izdajati računov - naj grem torej z 10 evri od ure inštrukcij vsakokrat na DURS in tam oni teti na okencu pustim 2 evra user posted image

Lahko prijavim s. p., seveda, a v celem letu mi moje delo na črno ni prineslo niti toliko, da bi si pokrila prispevke za en (1!!!) mesec - naj bom potem naprej davčni neplačnik user posted image

Aha, seveda ... divje naj se poženem v krvavi konkurenčni trg in se prepustim mesarskemu klanju, če sem dobra, preživim, če ne, naj crknem. In z mano moja družina. Simpl.

Pa smo tam - pri boju za preživetje. Boj za preživetje, je krut boj, ki ne pozna milosti in kjer padejo vsi zakoni. Krog je sklenjen.




Jaz v tem nisem razbrala usluge kilo pršuta ali dve torti za zašito obleko......pisala je direktno o delu na črnu.....in o tem, da se ji ne splača odpreti s.p.ja......

Sama cel čas govoriš o tem, kako je Švedska (rabila je sicer več 10 let.....verjetno zato toliko časa, da je nastal preskok v glavah ljudi, kaj je pošteno delo in kaj nepošteno, kaj je usluga, kaj je storitev in kaj je darilo, kaj je pomoč sočloveku)......zajezila delo na črno.....poveš sicer samo to, da so uspešno zajezili delo na črno......konkretno kaj so na Švedskem storili še nisem zasledila da bi zapisala (možno je sicer, da sem spregledala) vendar ko sem te spraševala, na kak način so to storili, si mi ponudila google.......

Zato ne provociraj ponovno....in mi prosim odogovori ali na Švedskem lektorji in prevajalci kar tako "uslužno" ponujajo svoje storitve.....daj sto eur na roko (ker če boš šla k uni, ki ima s.p. te bo to stalo 160 EUR)? ....ker to kar je nejcko zapisala je praktično identično tisti frizerki, ki hodi po hišah in malo frendice frizira....za plačilo seveda, ne za protiuslugo....in niti nima interesa odpreti s.p. (naj bo tako neumna, da bo plačevala davke in prispevke? Zakaj pa?).....


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:28:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mogoče imate vi take navade, ampak ni nujno da vsi. če ji je prijatelj sam ponudil simbolno protiuslugo v drugi obliki kot jo nudi ona njemu, je ni zahtevala od njega. torej? kaj je to potem - biznis brez da bi to hotela? a moraš kar zavrnit simbolno naklonjenost od hvaležnega človeka, ker je kdo to rekel - liliana, država? zakaj bi bilo to "narobe"? ker ni profita za enega tretjega?



Saj zato pa pravim, da se usluga ne plača.....

usluga -e ž (u)
1. kar se naredi za koga iz prijaznosti,
naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu
uslugo;

storitev -tve ž (i)
1. naročeno delo, ki se opravi za koga navadno
za plačilo:

a ne obstajajo darilne pogodbe, da ne moreš kar podarjat stanovanja brez le te? torej ni možno da je vsako darilo neobdavčeno.


Do enega določenega zneska darila niso obdavčena, mislim da je meja okrog 40 EUR.......
orej, če prav razumem:
- ne smeš vezt niti centa, če komu narediš uslugo, ker si "plačan"
- lahko vazmeš kolikor ti je ponujeno samo pod pogojem, če ne nardiš usluge, ker potem je to darilo in je ok

tako nekako?

aja, pa če vzameš un cent, za dobro delo/uslugo - potem "kradeš".


Nejcko je razlagala razliko med krajo enega centa in milijarde......kraja je oboje, le za nejcko je tisti, ki ukrade en cent manj kriv kot tisti, ki ukrade milijardo......samo ti si spet vzela moj odgovor iz konteksta in ga prilepila k svoji terminologiji usluge......


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:33:09   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se pravi, recimo - da jaz eni prijateljici zašijem eno stvar, ki je ne dobi v trgovini in ona meni ponudi (iz hvaležnosti) en kos pršuta/30 eurov/da mi nekaj v isti vrednosti; je to "plačilo" ali darilo? ali je plačilo samo v primeru da mi da gotovino? če bi šli skupaj v trgovino in bi mi kupila špecerijo za ta denar, me pa ne bi plačala, ker mi je dala špecerijo v roke?


Glej mateyka....nejcko je zapisala to...


mene zanima tvoje mnjene o tem scenariju, kako gledišče maš.

Jaz v tem nisem razbrala usluge kilo pršuta ali dve torti za zašito obleko......pisala je direktno o delu na črnu.....in o tem, da se ji ne splača odpreti s.p.ja......


ja, res je. beseda "splača"..
pa recimo tako: človek je brezposeln, občasno lahko naškraba kak projekt, ni pa to dovolj (ne da se mu ne "splača"), da bi lahko odprl s.p.; a se tebi zdi da ne bi smel sprejet "črnega" projekta tudi, če mu to omogoča, da mu ne bodo odklopili elektriko in da bo mel za hrano? kak je tvoj pogled na to?

Sama cel čas govoriš o tem, kako je Švedska (rabila je sicer več 10 let.....verjetno zato toliko časa, da je nastal preskok v glavah ljudi, kaj je pošteno delo in kaj nepošteno, kaj je usluga, kaj je storitev in kaj je darilo, kaj je pomoč sočloveku)......zajezila delo na črno.....


ne, niso čakali samo na "klik"

poveš sicer samo to, da so uspešno zajezili delo na črno......konkretno kaj so na Švedskem storili še nisem zasledila da bi zapisala (možno je sicer, da sem spregledala) vendar ko sem te spraševala, na kak način so to storili, si mi ponudila google.......


sem povedala. več kot enkrat. in ne nikjer ti nisem za to ponudila google - kaj beblaš?
če bi rada vedela detalje, bom kasneje zapisala kako na sivi ekonomiji (me ronja sprašuje) pa si tam preberi.

Zato ne provociraj ponovno....


eh, saj vem da nisi sposobna videt kdaj bi me kaj resno zanimalo..

in mi prosim odogovori ali na Švedskem lektorji in prevajalci kar tako "uslužno" ponujajo svoje storitve.....daj sto eur na roko (ker če boš šla k uni, ki ima s.p. te bo to stalo 160 EUR)? ....ker to kar je nejcko zapisala je praktično identično tisti frizerki, ki hodi po hišah in malo frendice frizira....za plačilo seveda, ne za protiuslugo....in niti nima interesa odpreti s.p. (naj bo tako neumna, da bo plačevala davke in prispevke? Zakaj pa?).....


ne. pa saj to veš, zakaj sprašuješ?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:44:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Se iskreno opravičujem, če sem te prizadela ali bila nesramna, vendar se moraš zavedati, da tudi ti marsikdaj marsikoga zadaneš v srce. Mogoče že samo s tem, ker enostavno ne dopuščaš niti najmanjše možnosti, da bi bilo lahko kaj kako drugače, kot ti misliš.




Ne bodi ponovno melodramatična......ne gre zato, da bi ti mene prizadela....samo takim obračunavanjem na osebnem nivoju se ponavadi raje izognem, če se le da.......

Če pa so me oni potem prosili za lekturo kakšnemu njihovemu znancu ali prijatelju, sem sprejela za sindikalno ceno. Ja, to pa je delo na črno - nikjer nisem trdila, da tega ne delam.


Saj sama priznavaš, zdaj direktno, prej indirektno, da gre za delo na črno......ne vem zakaj se potem jeziš name, če jaz to povem......

Pa še enkrat. Ne iščem opravičila, samo hočem osvetliti še drugo plat zgodbe. Da enostavno ne moreš vsakega človeka, ki je 2x ali 5x nekoga inštruiral matematiko enačiti z npr. eno frizerko, ki leta služi z rednimi strankami. Samo to.


Zakaj pa ne morem.....? Poznam kar nekaj učiteljic, ki imajo 5 strank na črno skozi vse leto in jih komot enačim z eno frizerko......

Vidiš, to je tisto, o čemer sem prej govorila. Tvoje posploševanje. To, da se nekaj dogaja ponavadi še ni aksiom. Torej vsak, ki kdaj kaj naredi na črno, še ni nacionalna baraba in lopov.

Ti vidiš v ljudeh vse najslabše, jaz pa kljub vsemu še vedno pretežno dobro. Res je, da ljudje stremimo k udobju, ampak a veš, največje udobje za vsako živo bitje je VARNOST. In tudi ljudje se radi počutimo varne, da se nam ni treba ozirati čez rame, da ponoči mirno spiš ... to pa ti omogoča pošteno ravnanje. In meni več pomeni taka varnost, kot da bi se preživljala z nelegalnimi posli. Preživljala stalno in konstantno, če razumeš, kaj hočem povedati.



Ne....v Sloveniji so tudi tisti, ki so delali do nedavnega na črno povsem mirno spali.....so občutili precejšnjo varnost in imeli miren nočen spanec......nihče jih ni preganjal, okolica jih ni obsojala, okolica je obsojala tistega, ki si je drznil njih obsoditi......zdaj se pa to začenja nekoliko spreminjati.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:54:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


mene zanima tvoje mnjene o tem scenariju, kako gledišče maš.



Mislim, da sem svoje gledišče že precej predstavila.....

ja, res je. beseda "splača"..
pa recimo tako: človek je brezposeln, občasno lahko naškraba kak projekt, ni pa to dovolj (ne da se mu ne "splača"), da bi lahko odprl s.p.; a se tebi zdi da ne bi smel sprejet "črnega" projekta tudi, če mu to omogoča, da mu ne bodo odklopili elektriko in da bo mel za hrano? kak je tvoj pogled na to?


Daj ne glumi....sama je priznala, da je delala na črno in da ni delala zgolj protiuslug.....in ni samo s.p. varianta.....

sem povedala. več kot enkrat. in ne nikjer ti nisem za to ponudila google - kaj beblaš?
če bi rada vedela detalje, bom kasneje zapisala kako na sivi ekonomiji (me ronja sprašuje) pa si tam preberi.


Nič ne beblam, ponudila si mi google, ko sem te že enkrat o tem konkretno spraševala....google ali pa da naj sama poiščem, kjer si ti pisala o tem......bom pa prebrala zdaj tam, kjer boš ronji obrazložila (očitno je tudi ona spregledala).......hvala na informaciji......

ne. pa saj to veš, zakaj sprašuješ?


Očitno nisi sposobna videti zakaj......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 19:56:46   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana







Pa še enkrat. Ne iščem opravičila, samo hočem osvetliti še drugo plat zgodbe. Da enostavno ne moreš vsakega človeka, ki je 2x ali 5x nekoga inštruiral matematiko enačiti z npr. eno frizerko, ki leta služi z rednimi strankami. Samo to.


Zakaj pa ne morem.....? Poznam kar nekaj učiteljic, ki imajo 5 strank na črno skozi vse leto in jih komot enačim z eno frizerko......





Kar nekaj takih učiteljic poznaš? In kako si ukrepala? Si jih prijavila?

Če jih nisi, si ista kot jaz in vi ostali, na katere kažeš s prstom. Delaš v škodo nas vseh.






< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.12.2013 19:58:32 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:15:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj zato pa pravim, da se usluga ne plača.....

usluga -e ž (u)
1. kar se naredi za koga iz prijaznosti,
naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu
uslugo;

storitev -tve ž (i)
1. naročeno delo, ki se opravi za koga navadno
za plačilo:

......samo ti si spet vzela moj odgovor iz konteksta in ga prilepila k svoji terminologiji usluge......


ni moja, je iz slovarja slovenskega knjižnega jezika:

uslúga -e ž (ȗ) 1. kar se naredi za koga iz prijaznosti, naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu uslugo; odkloniti, poplačati uslugo; prositi koga za uslugo; drobna, majhna, prijateljska, velika usluga / biti komu na uslugo pripravljen mu ustreči, pomagati

2. publ. storitev: podjetje opravlja različne usluge; plačati, zaračunati usluge; davek na usluge / gostinske, hotelske, komunalne, obrtne, poštne usluge; tehnične usluge ♪

prótiuslúga -e ž (ọ̑-ȗ) usluga, s katero se povrne določena usluga

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:17:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Nič ne beblam, ponudila si mi google, ko sem te že enkrat o tem konkretno spraševala....google ali pa da naj sama poiščem, kjer si ti pisala o tem......


dej no, prilimaj mi link na ta post, bi res rada videla, kjer te pošiljam pogooglat delo na črno na švedskem user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:25:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Kar nekaj takih učiteljic poznaš? In kako si ukrepala? Si jih prijavila?

Če jih nisi, si ista kot jaz in vi ostali, na katere kažeš s prstom. Delaš v škodo nas vseh.




Sem eno.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:30:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


dej no, prilimaj mi link na ta post, bi res rada videla, kjer te pošiljam pogooglat delo na črno na švedskem user posted image


Zakaj pa bom zdaj šla leta nazaj iskat poste.......? Ti sama veš, da me nisi.......to bi ti moralo zadostovati......
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:31:22   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ja, res je. beseda "splača"..
pa recimo tako: človek je brezposeln, občasno lahko naškraba kak projekt, ni pa to dovolj (ne da se mu ne "splača"), da bi lahko odprl s.p.; a se tebi zdi da ne bi smel sprejet "črnega" projekta tudi, če mu to omogoča, da mu ne bodo odklopili elektriko in da bo mel za hrano? kak je tvoj pogled na to?


Daj ne glumi....sama je priznala, da je delala na črno in da ni delala zgolj protiuslug.....in ni samo s.p. varianta.....


preveč si padla v "kdo bo koga". user posted image sprašujem te o zgornjem opisanem primeru, ne o nejcko. zanima me tvoje mnjene o tem, ne o kaj si ti pisala o njecko. skušam videt vojo mejo, kje jo potegneš.
se pravi je en groš za vsako uslugo, ker tudi če obstaja beseda protiusluga in tudi če se določene dejavsnoti ukvarjajo z "uslugami" in tudi, če je beseda povezana z besedo služiti/sluga, ki je povezano s plačilom (ko služiš, si plačan, če si sluga delaš za plačilo), tebi vseeno usluga ne sme bit plačana. ne vem od kje ti to. tudi tvoj citat iz ne vem kje, ne omenja da ne sme bit plačana... samo da je storitev plačana.. usluga je prijaznost, zato pa ni določene cene zanjo, ampak samo kar človek da, če ima željo ti poplačat uslugo nazaj (prótiuslúga -e ž (ọ̑-ȗ) usluga, s katero se povrne določena usluga)...

Očitno nisi sposobna videti zakaj......user posted image


zgleda da te zabava, pol pa nima veze, če se meni zdi smiselno ali ne, anede? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:33:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zakaj pa bom zdaj šla leta nazaj iskat poste.......? Ti sama veš, da me nisi.......to bi ti moralo zadostovati......
user posted image


ker tebi ne zadostuje, ko jaz pravim, da nisem? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:37:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj zato pa pravim, da se usluga ne plača.....

usluga -e ž (u)
1. kar se naredi za koga iz prijaznosti,
naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu
uslugo;

storitev -tve ž (i)
1. naročeno delo, ki se opravi za koga navadno
za plačilo:

......samo ti si spet vzela moj odgovor iz konteksta in ga prilepila k svoji terminologiji usluge......


ni moja, je iz slovarja slovenskega knjižnega jezika:

uslúga -e ž (ȗ) 1. kar se naredi za koga iz prijaznosti, naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu uslugo; odkloniti, poplačati uslugo; prositi koga za uslugo; drobna, majhna, prijateljska, velika usluga / biti komu na uslugo pripravljen mu ustreči, pomagati

2. publ. storitev: podjetje opravlja različne usluge; plačati, zaračunati usluge; davek na usluge / gostinske, hotelske, komunalne, obrtne, poštne usluge; tehnične usluge ♪

prótiuslúga -e ž (ọ̑-ȗ) usluga, s katero se povrne določena usluga


1.uslúga -e ž (ȗ) 1. kar se naredi za koga iz prijaznosti, naklonjenosti, ustrežljivosti: narediti komu uslugo; odkloniti, poplačati uslugo; prositi koga za uslugo; drobna, majhna, prijateljska, velika usluga / biti komu na uslugo pripravljen mu ustreči, pomagati / kot vljudnostna fraza na uslugo (sem vam) ∙ ekspr. narediti komu medvedjo, slabo uslugo narediti komu kaj, kar mu bolj škoduje, kot koristi 2. publ. storitev: podjetje opravlja različne usluge; plačati, zaračunati usluge; davek na usluge / gostinske, hotelske, komunalne, obrtne, poštne usluge; tehnične usluge ♪
2. uslúgar -ja m (ȗ) slabš. kdor dela usluge zaradi koristi: taki uslugarji ne sprejemajo plačil v denarju ♪
3. uslúgarstvo -a s (ȗ) slabš. dejavnost uslugarjev: z uslugarstvom si pridobiti posebne ugodnosti ♪
4. prótiuslúga -e ž (ọ̑-ȗ) usluga, s katero se povrne določena usluga: za protiuslugo je ponudil pomoč pri študiju ♪

1. storítev -tve ž (ȋ) 1. naročeno delo, ki se opravi za koga navadno za plačilo: podjetje opravlja določene storitve; obračunati, plačati, podražiti storitve; cene storitev / gostinske, komunalne, obrtne, poštne, prevozniške storitve; intelektualne, zdravstvene storitve 2. publ. dosežek, delo: film jim je ostal v spominu zaradi odličnih igralskih storitev; dobil je nagrado za likovne storitve v preteklem letu; vrhunske storitve športnikov 3. glagolnik od storiti: storitev neprimernega dejanja / krava se pripravlja na storitev ♪
2. prótistorítev -tve ž (ọ̑-ȋ) publ. storitev, s katero se povrne določena storitev: vezati izpolnitev zahteve na protistoritev ♪

Tudi iz SSKJ.....drugače pa, kaj bi zdaj rada dokazala......? Drugim rada očitaš brezvezno vrtenje okrog neke terminologije, zdaj pa sama počneš ravno to.......



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:38:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zakaj pa bom zdaj šla leta nazaj iskat poste.......? Ti sama veš, da me nisi.......to bi ti moralo zadostovati......
user posted image


ker tebi ne zadostuje, ko jaz pravim, da nisem? user posted image


Aja.....v stilu jaz lažem, ti govoriš resnico in zdaj moram jaz to tebi dokazati, da ti govoriš resnico......?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:48:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka




preveč si padla v "kdo bo koga". user posted image sprašujem te o zgornjem opisanem primeru, ne o nejcko. zanima me tvoje mnjene o tem, ne o kaj si ti pisala o njecko. skušam videt vojo mejo, kje jo potegneš.
se pravi je en groš za vsako uslugo, ker tudi če obstaja beseda protiusluga in tudi če se določene dejavsnoti ukvarjajo z "uslugami" in tudi, če je beseda povezana z besedo služiti/sluga, ki je povezano s plačilom (ko služiš, si plačan, če si sluga delaš za plačilo), tebi vseeno usluga ne sme bit plačana. ne vem od kje ti to. tudi tvoj citat iz ne vem kje, ne omenja da ne sme bit plačana... samo da je storitev plačana.. usluga je prijaznost, zato pa ni določene cene zanjo, ampak samo kar človek da, če ima željo ti poplačat uslugo nazaj (prótiuslúga -e ž (ọ̑-ȗ) usluga, s katero se povrne določena usluga)...




In v čem je problem......? Jaz mislim, da sem že zgoraj razložila, ne sicer na tvojem primeru......če ti ima nekdo željo poplačati nazaj, ker si mu zalivala vrt, ko je bil na dopustu in te zato povabi na pico ti je naredil protiuslugo.....

Storitev pa ima ceno.....in če ti na črno prevajaš, pa čeprav za simbolno ceno ne delaš več usluge iz prijaznosti ampak storitev.....če recimo sosed od prijatelja pride k tebi in se ti zmeniš, da mu boš prevedla 10 strani knjige za 50 EUR, brez da on tebi kaj prej naredi je to storitev......če pa mu boš prevedla 10 strani teksta zato, ker ti je zalival vrt pa gre za uslugo......





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 20:57:12   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Kar nekaj takih učiteljic poznaš? In kako si ukrepala? Si jih prijavila?

Če jih nisi, si ista kot jaz in vi ostali, na katere kažeš s prstom. Delaš v škodo nas vseh.




Sem eno.....



Zakaj pa samo eno? Zakaj pa ne še ostalih? Ti je bila ta ekstra antipatična user posted image

Resno ... in kako se je stvar razpletla?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?