|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 11:55:00   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja, še glede dvigovanja prihrankov kot nekaj "iznajdljivega" in pokvarjenega.

Jutri jih grem dvignit. Prihranke mojih treh otrok. ni bog ve kaj, nekaj pa je le. Naslednji teden pa bom oddala vlogo za OD in vrtec.

Namenoma? Niti ne ali pač.
...
Prihranki niso samo utaja in iznajdljivost ... prihranki imajo včasih mnogo globljo vrednost.



Frodo,
če pa bi Nejcko napisala, da mora še drugi teden oddati vlogo za znižano plačilo vrtca, še prej pa bo v teh dneh šla družini in prijateljem kupit darila - samo kakšne malenkosti po 100 e (karikiram prosto po Lukki) - in bo zato jutri njen račun prazen, pa bi bilo sprejemljivo, ker ne bi bilo iznajdljivo in bi tako bilo brez utaje?

Zakoni, zaradi katerih morajo ljudje tehtati in si po nepotrebnem dodatno zapletati življenje, so zame nesprejemljivi. Se mi zdi trenutno uzakonjen način upoštevanja prihrankov pri znižanem plačilu vrtca, OD ..., neustrezen.
Da tistega, ki nespametno zapravlja svoj denar, nagradi tako, da mu moramo ostali, kot socialna družba, ''prostovoljno'' donirati denar v obliki višjih prispevkov (OD, soc. pomoč ...), tisti, ki ima enake prihodke kot ''zapravljalec'', a se bolj odgovorno loti finančnega načrtovanja svoje družine in želi imeti nekaj zlate in nujne rezerve za krizne dogodke, pa je kaznovan z nižjimi prispevki s strani države.
Oba

Nejcko,
podpis pod tvoje razmišljanje.
Veliko ljudi se ubada s podobnimi dilemami. In misim, da si dovolj jasno zapisala, zakaj je tako.



Ze zdavnaj sme povedala, da se mi sistem ne zdi v redu, vendar je taksen kot je. To , da sistem ni v redu ni opravicilo. Smo na istem kot tisti, ki jih kritiziramo, ker ne naredijo nic, da se sistem spremeni. Tudi sami smo del sistema. Jasno in decidno govorjenje in ukazovanje na pomankljivosti ter absurdov do katerih prihaja lahko prinese rezultat. Molk rezultata ne prinese.

Kar se tice odgovornega lotevanja financ - v navedenem primeru je povsem jasno kaksen je namen/cilj "dvigovanja prihrankov" ter povsem preracunat namen. Razlika je ce te nekdo slucajno pohodi ali ti zbije nekaj iz rok in ce to naredi nacrtno, planirano s ciljem, da ko ti tisto nekaj pade iz rok, on sam pobere in si slednje prilasti.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 11:59:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
študentskega dela, ki je prav tako en velik doprinos dela na črno se nočemo dotakniti, podpiramo celo metanje granitnih kock v parlament, če si kdo drzne sploh razmišljati o ukinitvi študentskega dela......



Mislim, da mora študentsko delo ostati. Ker študent mora po mojem mnenju poleg teoretične znanja osvojiti tudi delovne navade, prakso, določene zadeve spoznati in preizkusiti v realnem okolju, v različnih delovnih okoljih. Brez tega je diploma samo ničvreden papir.


To je praksa, ki je ponekod celo predpisana. Praksa je, za razliko od sedanjega studentskega dela povezana s stroko in studijem. Ne vem koliko pomaga studentki matematike delo v bilijardnici tus planeta ali studentu strojnistva delo kot raznasalec casopisov itn.
Prakso sama ne bi uvrscala med studentsko delo, temvec bi IMO morala biti dolocena s strani izobrazevalne ustanove , kot tudi mozna podjetja in primerna delovna mesta.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:03:14   
ronja
To, da smo ljudje leni si poiskati določene informacije pa ni krivda države.....danes najdeš ogromno zadev na netu.....

Ja, najde se, vendar včasih ne veš, kaj je prav, ker so informacije nasprotujoče si, včasih pa če si čisto nov v tem, niti ne veš, kako vprašat strica googla. Predvsem pa to ne bi smelo bit tako zelo zapleteno, če recimo delaš nekaj parkrat na leto - ker tak človek se za tistih par evrov ne bo glih pretegnil, da bi našel celo proceduro. Take stvari morajo bit na izi narejene, ne da moraš doktorirat, da ugotoviš, kako boš izdal račun za inštrukcije... Ko sem v srednji šoli inštruirala, recimo nisem niti vedela, da se to da. Edino, kar je obstajalo, pa še to ni bilo znano, je bilo delo prek agencije, kjer si moral prit pa tja in marsikateremu to ni pasalo. Bi bilo fajn, da bi vedeli, kako lahko legalno delaš, ne da se moramo v to posebej poglabljat;).

vendar je veliko lažje preko sorodnikove študentske napotnice ali pa "na roko", dokler gre (to zadnje zdaj ne leti osebno nate, da ne bo kake pomote v razumevanju).....

Vem, da ne leti name, sama delam prek avtorske in lepo plačam davek celo 2xuser posted image (najprej direkt in potem od prihodkov). In na splošno niti ne iščem neke druge poti, kadar se to da - recimo avtorska ali karkoli. Problem je, kadar hočeš nek izdelek prodat, pa ne veš, kako sploh lahko izstaviš račun, če delaš to samo parkrat letno in niti ne iščeš, kako bi bilo to redno delo.

Sama se trudim oz. gruntam, kako bi naredila tako, da to ne bi bilo samo parkrat letno in bi pač ratala dobra in bi lahko lepo plačevala davke in živela zraven. Tako da ni čisto isti sistem, ker imam drug cilj - pač službo - tako ali drugačno (pod drugačno ni mišljeno na črno, ampak eno ali drugo smer dela).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:09:52   
ronja
Nejcko, prepričana sem, da bi Lili zvlekla tistega potapljajočega do obale, verjetno še prej kot midve, ker bi bila bolj suverena... Samo potem, ko bi prišla na obalo, bi mu pa ona j* mater, kaj rine v vodo, če ne zna plavatuser posted image . Tak si jo jaz predstavljam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:10:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, lili, samo bi nas lahko malo izobrazili v tej smeri. Sama zdaj prav vneto študiram, kako bi lahko delala legalano, da bi izstavljala račune, kakšne so možnosti itd... Vem, da je to moja dolžnost, ampak veliko ljudem se pa to ne da. Če bi bilo to vsaj nekaj, kar bi vsi vedeli, kako, bi bilo ipak lažje.


Vse to skupaj se meni zdi narobe. Ljudje imajo razlicen potencial in nis(m)o vsi rojeni za podjetnike. Unicevanje podjetij in siljenje ljudi v samozaposlitev je dalo slabe rezultate. Ljudi, ki se ne znajdejo, ki ne vedo kaj in kako narediti. Pa to ne pomeni, da niso dobri delavci, lahko so super truper odlicni, pa se ne znajo "prodati", nimajo dovolj vez in poznanstev itn.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:16:25   
nejcko
Se podpišem pod Ronjo.

Tako je, gre za občasna dela, za katera kot fizična oseba ne morem izstaviti računa, pa čeprav bi ga, če bi obstajala možnost. Tukaj je pač luknja, ki jo mora zaflikati vlada.

Ko ali če pa bi se pokazala najmanjša možnost, da bi si lahko s tem svojim delom pokrivala prispevke za s. p., pa da bi mi vsaj za ene 2 položnici ostalo, bi takoj zgrabila bika za roge. Ampak trenutno te možnosti ni.

Na referendumu o malem delu sem glasovala ZA prav iz tega razloga. Pa je pač padel.

In še enkrat ... ni zdaj tukaj govora o službi ali o delu, s katerim bi se preživljala, gre za občasna mala dela, ki jih ljudje opravljamo vsake toliko, ko je priložnost (da sosedi počuvaš otroka, mu pomagaš pri matematiki ipd.) Ne gre za blazne zaslužke. Gre pač za dodatni vir.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:22:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nejcko, prepričana sem, da bi Lili zvlekla tistega potapljajočega do obale, verjetno še prej kot midve, ker bi bila bolj suverena... Samo potem, ko bi prišla na obalo, bi mu pa ona j* mater, kaj rine v vodo, če ne zna plavatuser posted image . Tak si jo jaz predstavljam.


user posted image

Ja, saj vem, da naša lili ni taka zloba.

Verjetno pa res ne bi mogla iz svoje kože, da ne bi kot župnik okrcala uboge ovčice. user posted image

No, jaz je za razliko od nje, ne bi. To sem želela poudariti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:24:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, lili, samo bi nas lahko malo izobrazili v tej smeri. Sama zdaj prav vneto študiram, kako bi lahko delala legalano, da bi izstavljala račune, kakšne so možnosti itd... Vem, da je to moja dolžnost, ampak veliko ljudem se pa to ne da. Če bi bilo to vsaj nekaj, kar bi vsi vedeli, kako, bi bilo ipak lažje.


Vse to skupaj se meni zdi narobe. Ljudje imajo razlicen potencial in nis(m)o vsi rojeni za podjetnike. Unicevanje podjetij in siljenje ljudi v samozaposlitev je dalo slabe rezultate. Ljudi, ki se ne znajdejo, ki ne vedo kaj in kako narediti. Pa to ne pomeni, da niso dobri delavci, lahko so super truper odlicni, pa se ne znajo "prodati", nimajo dovolj vez in poznanstev itn.



Evo, točno to jaz tumbam že ves čas. Eni smo pač taki, da enostavno rabimo nekoga, ki vse organizira in vodi (šefa), svoje delo pa opravljamo čisto dobro in suvereno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:32:16   
ronja
Vse to skupaj se meni zdi narobe. Ljudje imajo razlicen potencial in nis(m)o vsi rojeni za podjetnike. Unicevanje podjetij in siljenje ljudi v samozaposlitev je dalo slabe rezultate. Ljudi, ki se ne znajdejo, ki ne vedo kaj in kako narediti. Pa to ne pomeni, da niso dobri delavci, lahko so super truper odlicni, pa se ne znajo "prodati", nimajo dovolj vez in poznanstev itn.

Ravno to govorim! Tudi sama nisem rojen podjetnik, gospodarstvo in pravo sta edini veji, ki me res ne zanimata! Zato je pa neumno, da ne moreš delat, ne da se grozno prej ne izobražuješ na tem področju, ki te ne zanima in s katerim ne boš delal! Ne gre za lenobo, gre za to, da mora država naredit zakone tako, da je delat pošteno enostavno, ne pa strašno komplikovano!

gre za občasna dela, za katera kot fizična oseba ne morem izstaviti računa, pa čeprav bi ga, če bi obstajala možnost. Tukaj je pač luknja, ki jo mora zaflikati vlada.
Sem prečesala net podolgem in počez, našla kup nasprotujočih si informacij, večinoma starih in nobene uradne strani o tem, kako kot fizična oseba izdajaš račune. Ne rečem, da taka stran ne obstaja, samo hočem rečt, da če sem se sama trudila prit do teh informacij, pa jih še nisem našla, potem verjetno nisem edina... in da marsikdo vmes obupa in si reče: klinc, saj ni treba, da izdam račun, če je to tako zelo komplikovano! To bi moralo bit bolj enostavno kot goljufat, ne pa strašno komplicirano!

kalbo je rekel, da bi kaj naredil prek malega dela, če bi obstajalo, ker zna in bi mu kdaj prav prišlo. Zdaj ne dela, ker se ne da. In delajo majstri na fuš. in država nima prispevkov.

lili, kako kot fizična oseba izdaš račun?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
5.12.2013 12:39:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:43:45   
ronja
Bom, ampak ker "je vse na netu", jaz pa nič uporabnega ne najdem (kar bi bilo iz letošnjega leta ali uradni vir in bi razumela), vprašam. Ker mi res ni jasno, večinoma namreč pišejo, da ne moreš. Če najdeš staro zakonodajo, kako veš, da je vmes niso spremnili, recimo. Mislim - sama tega ne vem. V službi so nam pač nove stvari, ki so se tikale našega dela, pošiljali po mailu (uradne liste), ampak vseh uradnih listov pa ne grem gledat, niti se ne spoznam na zakonodajo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:49:13   
kalbo
Stvari so v tej smeri zelo komplicirane. popoldanski s.p. bi bla rešitev, sam kaj ko ti nabijejo obvezno članstvo v zbornici, pa obvezno računovodstvo, pa fiktivni dohodek....enostavno se ne splača. Lahko bi uvedli pavšal, lahko bi uvedli davek na dejansko zasluženo in ti potem dejansko zasluženo obdavčili in upoštevali pri socialnih transferjih. Pol manj bi bilo dela na črno, ogromno denarja bi se steklo v državno blagajno, ker smo ljudje ponavadi raje pošteni kot ne, samo treba je stvari poenostavit, ne pa zakomplicirat. Enako velja pa za dvigovanje "prihrankov". Socialni transferji bi morali biti odvisni izključno od dohodkov in ne nekih fiktivnih prihodkov, ki ti jih računa nek neveden referent, ki ne pozna niti stavka od zakona, ki ga lima v odločbe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   [Brisano sporočilo]
5.12.2013 12:50:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 12:53:37   
kalbo
http://www.youtube.com/watch?v=ePI2wcNicVs

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 13:09:06   
ronja
popoldanski s.p. bi bla rešitev, sam kaj ko ti nabijejo obvezno članstvo v zbornici, pa obvezno računovodstvo, pa fiktivni dohodek....enostavno se ne splača.

Če si brezposeln, ne moreš met pop. sp., lahko imaš samo celega z vsemi prispevki. Žal s tem, kar bi naredila šeniti približno ne pokrijem prispevkov, tako kot nejcko ne. Sama se bom trudila pač v drugo smer, toliko razširit vse mogoče, da bi se to dalo, če ne bom nič drugega našla, ampak vseeno - kot je rekla Frodo, nismo vsi za vse...
Lahko bi uvedli pavšal, lahko bi uvedli davek na dejansko zasluženo in ti potem dejansko zasluženo obdavčili in upoštevali pri socialnih transferjih.

Zakaj to ne more bit tako? a ni to najbolj simpl in najbolj fer? Nisem mela pojma, da je to tako zelo komplicirano, nič čudnega da rabi potem vsako podjetje še enega, da mu vse to dešifrira... če ga nima, pa propade, če ni sp. slučajno nadarjen za to...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 13:11:05   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Če si brezposeln, ne moreš met pop. sp.,


Kaj pa dopolnilna dejavnost? http://www.durs.gov.si/si/storitve/osebno_dopolnilno_delo/osebno_dopolnilno_delo_pojasnila/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 13:19:55   
ronja
Sem gledala, ampak ne štekam več nič.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 13:38:49   
nejcko
Vseh del ne moreš priglasiti kot osebno dopolnilno delo - lektoriranja in inštruiranja nisem zasledila.

Poleg tega je pa ravno zadnjič ena kolegica, ki ima prijavljeno osebno dopolnilno delo, razlagala, da bo s tem prenehala, ker so spet toliko enih davkov in dajatev nabili na to in toliko zakomplicirali, da ji enostavno ne znese več.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 14:24:45   
mateyka
sem gledala danes en zanimiv švedski dokumentarec kako so grčijo vsilili v EU in kako in zakaj se je zlomila - in bilo je omenjeno da je bila grška država od osvoboditve od otomanskega cesarstva s strani državljanov vedno gledana kot tujek, ki jih molze, in so se izogibali plačilu davkov, da je bilo vodstvo države ugrabljeno s strani lopovov - mafije (ja prav ta izraz so uporabili) in bila dobesedno okradena (država namreč).

in se mi zdi čist isto pri nas. s strani lopovov okradena država slovenija. to da smo bili pod AO se pozna (kot pri grkih) in nas zasleduje še naprej, obnašanje je isto, naše gledišče se ni spremenilo (na državo namreč). ni tega svojilnega odnosa do države kot ga recimo vidim tukaj. in zato imho je tako kot je. govorim za večino, seveda so posamezniki, ki so ozavestili ta del, samo kot množica pa večinsko še nismo tam.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.12.2013 14:25:05 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 19:09:17   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
To je praksa, ki je ponekod celo predpisana. Praksa je, za razliko od sedanjega studentskega dela povezana s stroko in studijem. Ne vem koliko pomaga studentki matematike delo v bilijardnici tus planeta ali studentu strojnistva delo kot raznasalec casopisov itn.
Prakso sama ne bi uvrscala med studentsko delo, temvec bi IMO morala biti dolocena s strani izobrazevalne ustanove , kot tudi mozna podjetja in primerna delovna mesta.



Sem kot študentka veliko delala. Najprej za obvezno prakso, nato pa za ''prostovoljno''. user posted image Zase. In se veliko naučila o sebi in svojih sposobnostih.
In praktično vsa dela so bila povezana z mojim študijskim področjem. Sem dodobra spoznala določena področja, povezana z mojim poklicem, s katerimi drugače ne bi imela nobenega kontakta. Mi je takrat pridobljeno znanje že velikokrat prišlo zelo prav. In tudi delodajalce sem spoznala na ta način.

So moji vrstniki veliko delali preko študentskih napotnic. Najrazličnejša dela. In zato, da so lažje preživeli študentska leta, potovali, si kupili njim pomembne stvari. In to različna dela, pogosto čisto izven njihovih študijev, kar je pri nekaterih bilo logično zaradi vrste njihovih študijskih smeri. In kolikor sem opazovala, so vsi tehtno usklajevali študij in delo.
Se je pa ravno v tistem obdobju začelo razpasovati delo preko študentskih napotnic za vse generacije.
To mi je pa bil že takrat fenomen, ki ga nisem razumela. In ga še vedno ne.
Da je državi (beri: celemu sistemu z uradniki, direktorji, politiki, razvojniki ...) udobneje, da se status študenta zlorablja na vse mogoče načine z nepotrebnimi in fiktivnimi vpisi, podaljševanji študija zaradi ugodnosti in koriščenja dela preko študentskih napotnic namesto omogočenja dejanske osamosvojitve mladih in njihov polnopraven vstop na trg dela.



< Sporočilo je popravil petea -- 5.12.2013 19:10:22 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 20:17:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Sicer dvomim, da boš razumela, kaj želim povedati; no, razumeš že, ampak itak boš trmasto vztrajala na svojih stališčih. Ker očitno taka si, da moraš filati svoj ego na račun drugih, na račun kazanja s prstom, žuganja in nabijanja slabe vesti.

Zanimivo, jaz bi bila pa tako vesela, če bi imela tvoje sposobnosti (tukaj čisto resno mislim). Tako vesela in ponosna nase, da se ne bi niti za hip obremenjevala s tem, česa nekdo ne zmore in ne zna. Ker sva karakterno različni.
Jaz bi z veseljem utapljajočemu ponudila roko, ponosna nase, da znam tako dobro plavati. Ti bi pa utapljajočemu verjetno rekla, da si je sam kriv, ker bi se enako kot ti lahko naučil plavati. Kriv je in odgovoren ... naj pač potone.


Kdo zdaj fila svoj ego.....in postaja samozvani dobrotnik?user posted image

Potem se lahko pravzaprav vprašamo, čemu sploh služi država? Čemu človek sploh živi v skupnosti, če je vsak odgovoren zgolj zase?


S tem, ko dviguješ prihranke zato, da bi dobila večji OD in nižje znižano plačilo vrtca.....s tem, ko delaš na črno......dokazuješ, da v dejanjih v bistvu mnogo večji neoliberalist kot jaz, ker egoistično misliš samo nase.....oz. da delaš eno, govoriš pa nekaj drugega......

Kar se pa tiče države.....Stanislava je to lepo povedala...."Imamo takšno državo kakršno si zaslužimo"......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 20:29:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Ja, najde se, vendar včasih ne veš, kaj je prav, ker so informacije nasprotujoče si, včasih pa če si čisto nov v tem, niti ne veš, kako vprašat strica googla. Predvsem pa to ne bi smelo bit tako zelo zapleteno, če recimo delaš nekaj parkrat na leto - ker tak človek se za tistih par evrov ne bo glih pretegnil, da bi našel celo proceduro. Take stvari morajo bit na izi narejene, ne da moraš doktorirat, da ugotoviš, kako boš izdal račun za inštrukcije... Ko sem v srednji šoli inštruirala, recimo nisem niti vedela, da se to da. Edino, kar je obstajalo, pa še to ni bilo znano, je bilo delo prek agencije, kjer si moral prit pa tja in marsikateremu to ni pasalo. Bi bilo fajn, da bi vedeli, kako lahko legalno delaš, ne da se moramo v to posebej poglabljat;).




Imaš podjemno pogodbo....in avtorsko......odvisno od narave tvojega dela......če nekaj delaš parkrat na leto......v bistvu čisto simpl si lahko narediš izračune......iz bruta v neto ali obratno na netu....z enim klikom....ni potrebno doktorata delat.....je pa to delo precej obdavčeno.....v primerjavi z delom na črnom in s študentskim delom (čeprav so v zadnjem času tudi tega vsaj nekako približali k podjemni pogodbi)......

Drugače pa se moraš poglobiti v tako preprosto zadevo kot je vožnja avta, če ga želiš voziti......

Vem, da ne leti name, sama delam prek avtorske in lepo plačam davek celo 2xuser posted image (najprej direkt in potem od prihodkov). In na splošno niti ne iščem neke druge poti, kadar se to da - recimo avtorska ali karkoli. Problem je, kadar hočeš nek izdelek prodat, pa ne veš, kako sploh lahko izstaviš račun, če delaš to samo parkrat letno in niti ne iščeš, kako bi bilo to redno delo.


No vidiš, da je šlo......



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 20:34:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Se podpišem pod Ronjo.

Tako je, gre za občasna dela, za katera kot fizična oseba ne morem izstaviti računa, pa čeprav bi ga, če bi obstajala možnost. Tukaj je pač luknja, ki jo mora zaflikati vlada.

Ko ali če pa bi se pokazala najmanjša možnost, da bi si lahko s tem svojim delom pokrivala prispevke za s. p., pa da bi mi vsaj za ene 2 položnici ostalo, bi takoj zgrabila bika za roge. Ampak trenutno te možnosti ni.

Na referendumu o malem delu sem glasovala ZA prav iz tega razloga. Pa je pač padel.

In še enkrat ... ni zdaj tukaj govora o službi ali o delu, s katerim bi se preživljala, gre za občasna mala dela, ki jih ljudje opravljamo vsake toliko, ko je priložnost (da sosedi počuvaš otroka, mu pomagaš pri matematiki ipd.) Ne gre za blazne zaslužke. Gre pač za dodatni vir.


Lahko pa kot fizična oseba skleneš podjemno pogodbo......to je edini način za občasna, mala dela......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 20:37:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lili, kako kot fizična oseba izdaš račun?


Ne moreš....oz. je račun "brez vrednosti".....račun fizične osebe brez dejavnosti pravno ne pomeni obveznosti plačila za naslovnika računa.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 20:47:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Stvari so v tej smeri zelo komplicirane. popoldanski s.p. bi bla rešitev, sam kaj ko ti nabijejo obvezno članstvo v zbornici, pa obvezno računovodstvo, pa fiktivni dohodek....enostavno se ne splača. Lahko bi uvedli pavšal, lahko bi uvedli davek na dejansko zasluženo in ti potem dejansko zasluženo obdavčili in upoštevali pri socialnih transferjih. Pol manj bi bilo dela na črno, ogromno denarja bi se steklo v državno blagajno, ker smo ljudje ponavadi raje pošteni kot ne, samo treba je stvari poenostavit, ne pa zakomplicirat. Enako velja pa za dvigovanje "prihrankov". Socialni transferji bi morali biti odvisni izključno od dohodkov in ne nekih fiktivnih prihodkov, ki ti jih računa nek neveden referent, ki ne pozna niti stavka od zakona, ki ga lima v odločbe.



Saj so nekoč pri s.p.jih rednih in popoldanskih obdavčili dejansko zasluženi dohodek.....vendar je prišla na plano masovno iznajdljivost in so bili vsi s.p. izenačeni s tistimi reveži, ki so res bili socialni problem.....in s.p.ji niso plačevali nič.....dobivali pa vse.....ker so prikazovali v svojih knjigah kar so hoteli.....in je znašal dejansko zasluženi dohodek nič......

Figo smo raje pošteni kot ne......ko je bilo vse dejansko smo se šli "iznajdljivost".....najnovejši mercedes in prvi razred za plačilo vrtca......oni s povprečno plačo je pa bil v 6 ali 7 razredu......

Nehajte se slepit o tako veliki poštenosti......vsak drugi, če ne vsak s.p. je prirejal podatke, da je dobival višje socialne transferje.....da ne govorim o samohranilkah......povej mi, kdo je prisilil moža in ženo, da sta se ločila, da sta dobila večje socialne transferje (ker smo ljudje veliko raje pošteni kot ne.....)....ja, država je kriva.....ker je računala na poštenost in dejansko stanje......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?