|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 21:26:26   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


S tem, ko dviguješ prihranke zato, da bi dobila večji OD in nižje znižano plačilo vrtca.....s tem, ko delaš na črno......dokazuješ, da v dejanjih v bistvu mnogo večji neoliberalist kot jaz, ker egoistično misliš samo nase.....oz. da delaš eno, govoriš pa nekaj drugega......

Kar se pa tiče države.....Stanislava je to lepo povedala...."Imamo takšno državo kakršno si zaslužimo"......




Očitno nisi razumela - prihranke nameravam dvigniti zaradi negotovosti, ki nas čaka prihodnji teden glede bank, ker, kot sme napisala, mi nič ne hodijo narobe ne glede vrtca ne glede OD, saj imamo itak že tako nizke dohodke, prihrankov pa tudi ni toliko, da bi človek v nezavest padel - bi bilo pa vseeno škoda, da jih požrejo bankirji, če si z njimi v skrajni sili lahko ene 3 mesece plačamo položnice. Je zdaj bolj jasno?

Nikjer nisem trdila, da sem popolnoma brezmadežna, ampak vseeno mislim, da s tem, ko utajim tiste 3 ure inštrukcij letno, državi ne naredim neke bajne škode. Kot sem že povedala, vse moje delo na črtno je izključno vezano na znance, sorodnike, prijatelje, kot neka drobna usluga, za katero me prosijo in simbolno nagradijo. Nič več, nič manj. Mi pa teh par fičngov pride prav, branim se jih ne.

Saj vem, da boš zdaj spet začela ... ja, pa saj to vsi rečejo etc ... lej, briga me. Priznam, ni pošteno, ne delam pa spet nič tako zelo bogokletnega, kar bi drastično vplivalo na mojo državo. Vse ostalo pošteno plačujem, nisem prejemnik nobene ekstra pomoči, vzamem tisto in toliko, kolikor mi po zakonu dajo in to je to.
Aja, trenutno nimata moja otroka niti subvencionirane malice, ker se mi avgusta gladko malo ni dalo na CSD samo zaradi tega.

Sem za poštenje in vse, ampak biti bolj papeški od papeža mi je pa tudi eno malo pretiravanje. Me res zanima, če ti v svojem celem življenju nisi naredila ene same samcate stvari malo na počez, pa magari za 10 dag kofeta.

Aja, a to veš, da je celo presveta mati Tereza imela na skrivnem računu v ZDA za okoli 50 mio USD prihrankov ... od donacij, kakopak ... njene bolnice v Kalkuti pa vemo, kakšne so bile.

Svetnikov pač ni ... rodijo se s pravljicami, pravljice pa so pravljice prav zato, ker jih ne piše življenje, ampak so plod domišljije in namišljenih idealov, ... so utvara.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 5.12.2013 21:30:46 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 21:50:18   
nejcko
Pa še to; ker vem, da nisi neumna ne butasta, da nisi niti neizobražena, in hkrati upam, da si v svojem popolnem življenju vzameš kakšen čas tudi za vseživljenjsko učenje in se sama pozanimaš o kakšni stvari, mi res ni jasno, kako lahko ob vseh dejstvih, ki nam jih ponuja zgodovina, ob vseh dokazanih in izpričanih dejstvih, še vedno kažeš s prstom na malega človeka kot (so) krivca za propad česarkoli.

Zgodovinska dejstva namreč jasno kažejo, da za propad velikih civilizacij, cesarstev in monarhij, nikoli in nikdar ni bil kriv mali človek. Rimsko cesarstvo ni propadlo zaradi tega, ker je sosed sosedu za eno kračo pomagal vleči kamenje na kup, da si je le-ta zgradili skromno hišico. Tudi Mezopotamija ni propadla zaradi tega, ker je sestra bratu za topel obrok počuvala otroke, medtem ko je on delal na polju. Še manj je propadlo Rusko cesarstvo zaradi tega, ker je nek pismen človek za 10 domačih jajc cesrju napisal pismo v kmetovem imenu.

Ne, vse te državno-politične konstrukcije so propadle zaradi pohlepa vladarjev, zaradi pokvarjenosti, skorumpiranosti nepotističnih uradnikov, torej tistih, ki so bili pri koritu odločanja o vsem in vsakomur.

Res, lilijana, včasih se resno sprašujem, s katerega planeta popolnosti prihajaš, ker tako zakrknjenega človeka, kot si ti, pa zlepa ne najdeš na tej preljubi Zemljici.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 5.12.2013 21:51:04 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 22:18:15   
nejcko
Evo, ravno zdaj je bilo na Odmevih povedano s strani g. Židana: največ sive ekonomije ne zaznavamo pri klasičnih šušmarjkih, ampak pri tistih, ki imajo registrirano dejavnost.

Aja, saj res ... statistika nima veze, kajne?! Udri po malem človeku; kot vedno. KRIIIV - ker bo požrl eno jajce več, kot mu pripada.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 22:51:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
...vse moje delo na črtno je izključno vezano na znance, sorodnike, prijatelje, kot neka drobna usluga, za katero me prosijo in simbolno nagradijo. Nič več, nič manj. Mi pa teh par fičngov pride prav, branim se jih ne.

Priznam, ni pošteno..


sorry, ampak res ne vem kje vidiš (ali kdorkoli) tukaj nepoštenost. zakaj ne bi naredila komu usluge in ti on da nekaj nazaj v zahvalo? a zdaj bomo šli pa tako daleč, da bomo trdili, da se vedno, ko kaj komu damo, jemlje državi in da je treba obdavčit še en groš, ki ga daš otroku za miklavža, eno simbolno vsoto, ko ti prijatlej pomaga pri nečemu, vsakič, ko brezobrestno posodiš prijatelju? ma dej nehi, spet una skrajnost, ki nima mere, tista ista, ki banalizira vse, da na koncu lastni materi ne boš smel primaknit deset ojrov za elektriko, ker to pa ni ni obdavčeno. očitno je pozabljeno dejstvo, da je država tukaj zaradi nas in ne mi zaradi države. so meje do katerih ima smisel govorit o utajenem davku ali prijavi dela, in so privat zadeve, kjer nima država nima nobene veze zraven. mogoče nejcko čez 10 let še sosedi ne bo smela vrstice plevela na vrtu pomagat oplet, ker to delo ni prijavljeno in obdavčeno. le pazi nejcko, le pazi, ti delavka na črno, ti. user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Iznajdljivost
5.12.2013 23:00:41   
mateyka
a ni Thoreau pisal, da ko država postane nepravična, da je tvoja dolžnost državljanska nepokorščina. zdej, ne zagovarjam vsega kar je rekel, samo ta osnovni del, se mi pa zdi čist smiseln. tudi če ima država banalne zakone, se mi ne zdi smiselno jih sledit kot slepec slepca.

no, pa smo spet - pri slabih in banalnih zakonih..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.12.2013 23:02:22 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 0:54:06   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a ni Thoreau pisal, da ko država postane nepravična, da je tvoja dolžnost državljanska nepokorščina. zdej, ne zagovarjam vsega kar je rekel, samo ta osnovni del, se mi pa zdi čist smiseln. tudi če ima država banalne zakone, se mi ne zdi smiselno jih sledit kot slepec slepca.

no, pa smo spet - pri slabih in banalnih zakonih..


Bingo.

In po tej logiki, če moraš dati vladarju od vsakega prisluženega tolarja določen znesek, ker se je tako zmislil, da je edino prav, je potem tudi logično, da ustreliš vsakega Žida, ki ti prekriža pote, ker se tako zdi fürerju prav, in zakolješ vsakega Armenca, ker se zdi tako sultanu prav ...

Ok, ni primerljivo, je pa edino, kar ob tej pozni uri pade na pamet moji grešni glavi v svoj zagovor ... in da človeško brezumje in slepota res nimata meja. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 6:42:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Evo, ravno zdaj je bilo na Odmevih povedano s strani g. Židana: največ sive ekonomije ne zaznavamo pri klasičnih šušmarjkih, ampak pri tistih, ki imajo registrirano dejavnost.



Mislim, da je to treba malo drugače razumeti:
logično je, da pri šušmarjih, ki nimajo prijavljene dejavnosti in ne izstavljajo računov, ne zaznavajo sive ekonomije, ker je ne morejo.
Pri njih gre za črno ekonomijo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 9:51:23   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Evo, ravno zdaj je bilo na Odmevih povedano s strani g. Židana: največ sive ekonomije ne zaznavamo pri klasičnih šušmarjkih, ampak pri tistih, ki imajo registrirano dejavnost.



Mislim, da je to treba malo drugače razumeti:
logično je, da pri šušmarjih, ki nimajo prijavljene dejavnosti in ne izstavljajo računov, ne zaznavajo sive ekonomije, ker je ne morejo.
Pri njih gre za črno ekonomijo.


O, sveta preproščina user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 11:38:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Evo, ravno zdaj je bilo na Odmevih povedano s strani g. Židana: največ sive ekonomije ne zaznavamo pri klasičnih šušmarjkih, ampak pri tistih, ki imajo registrirano dejavnost.


Mislim, da je to treba malo drugače razumeti:
logično je, da pri šušmarjih, ki nimajo prijavljene dejavnosti in ne izstavljajo računov, ne zaznavajo sive ekonomije, ker je ne morejo.
Pri njih gre za črno ekonomijo.


O, sveta preproščina user posted image



nejcko,
sem se že naučila, da je treba izjave politikov, javne uprave brati med vrsticami oz. iti vedno preveriti, kaj je dejansko res oz. česa niso povedali. In da je bistvo v (navidez nepomembnih) podrobnostih.

Sicer malo star podatek, najden na strani Obrtne zbornice Slovenije, a za prikaz razmerja bo še vedno dober: siva ekonomija (torej registrirani izvajalci) predstavlja približno 27 % BDP, črna (torej neregistrirana) približno 24 % BDP.


Tudi pri starševskem dopustu so propagirali, da ga nov zakon podaljšuje, ko pa greš brati besedilo zakona, pa ugotoviš, da so ga celokupno (kar konkretno) skrajšali. In nekatere druge pravice tudi.

Pa razni postopki so se uradno tudi skrajšali. Samo kaj, ko se se sedaj aktivnosti, ki so bile prej izvedene tekom določenega postopka, prenesle na čas pred vložitvijo vloge. Pa si v končni fazi na istem. Oz. pogosto še na slabšem.


In tako dalje ...




(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 11:49:50   
petea
Če se še malo vrnem na izhodišče te teme:
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Primer iznajdljivosti - vse po crki zakona ...

"V javnosti skoraj neznanemu centru ICPE, ki ga vodi Janez Podobnik, ministrstvo za izobraževanje poravna 100.000 evrov letne članarine in mu za en evro na leto oddaja 7185 kvadratnih metrov prostorov. ICPE jih oddaja naprej, in to po tržni ceni."

http://www.24ur.com/minister-pikalo-bo-lahkemu-zasluzku-podobnikovega-centra-naredil-konec.html





Dve zadevi mi pri tej zgodbi nista jasni:
- Navajam citat iz povezave: ' "ICPE nam dolguje plačilo stroškov za dve leti in ga zato tudi terjamo. Gre za plačilo stroškov v višini približno 63.000 evrov in pri plačilu bomo vztrajali." ...
Zakaj država tako komplicira pri postopkih, in centru še vedno plačuje polno članarino, namesto da bi dolg do nje v ustrezni višini pri naslednjem nakazilu pokompenzirala?


- Če center za svoje delovanje ne potrebuje tako velikih prostorov, zakaj mu država ne da v najem ustrezno manjših prostorov, namesto, da bo še vedno oddajala iste prostore in kao preverjala, ali bo v bodoče 'vse po reglcih'?


Pač malo javno razmišljam, kako bi po mojem moralo biti oz. se takšne stvari reševati v normalno funkcionirajoči državi ...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:15:34   
nejcko
Patea, saj vem, saj vem. Eno in drugo je goljufija, eno in drugo skupaj dajeta še slabši rezultat, ampak kot že skozi celo temo nekateri trdimo - to je vse posledica napak (hotenih ali ne) tistih, ki pišejo zakone in seveda njihovega zgleda.

Saj če pogledamo tale Podobnikov primer, jasno kaže na to, kako si "država" (v oklepaje dajem Frodo B na ljubo user posted image ) noče pomagati oz. jo pri tem očitno vodi nek ali od nekoga interes. In s tem daje zgled svojim podložnikom. Zakaj potemtakem pričakovati, da bojo smrtniki delali kaj drugače user posted image


Pa še nekaj za Liliano.

Sem bila na banki in glej ga zlomka - dve leti nazaj sem očitno za otroke sklenila tako obliko varčevanja, da do denarja ne moremo še tri leta oz. ga lahko dvignemo po predhodnem naročilu šele čez 3 mesece.

Vidiš, lili moja, kako nejčko načrtno skriva našo družinsko zlatnino pred državo ... ti ti ti grda pokvarjena duša user posted image


Verjetno ploskaš od vzhičenja, ker mi podli podvig ni uspel, kajne user posted image

Če bo pa slučajno 13. 12. vrag odnesel šalo in bodo Arhar &Co popapali naš din din, mi pa bomo mogli (bog ne daj, sicer) na CSD po pomoč, boš ti spet imela razlog, da mi boš žugala, kako nespsobna sem in jemljem denar poštenih davkoplačevalcev. user posted image

No, ja, ... v smislu kruha in iger ... samo da se dogaja user posted image Tudi hec mora bit user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:34:05   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
... očitno vodi nek ali od nekoga interes. In s tem daje zgled svojim podložnikom. Zakaj potemtakem pričakovati, da bojo smrtniki delali kaj drugače user posted image


Če dobiš odgovor, zakaj pričakovati, da bomo delali drugače, mi ga, prosim, sporoči. user posted image
Ker ga sama ne najdem. Svojim otrokom pa želim dati dovolj jasne odgovore, a zadnje čase pri njihovih vprašanjih pogosto ostanem brez besed, ker enostavno ne vem, kaj jim odgovoriti. user posted image


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:36:22   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... to je vse posledica napak (hotenih ali ne) tistih, ki pišejo zakone in seveda njihovega zgleda. ...



Jaz se bolj nagibam k temu, da gre za namerno neukrepanje, saj je za to izigravanje sistema moralo vedeti kar nekaj ljudi, tudi na dovolj vplivnih položajih.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:46:41   
ronja
Imaš podjemno pogodbo....in avtorsko......odvisno od narave tvojega dela...

Ja, to gre, če te zapisli podjetje. Če pa bi recimo prodajal piškote na sejmu, pa ne moteš met podjemne ali avtorske pogodbe. Odvisno od vrste dela. PO avtorski sem že veliko delala in se mi zdi fajn stvar - je enostavno - pojma nimam, koliko mi pri tem vzamejo, navadno vem tako samo neto znesek, potem je še malo manjši zaradi kakega davka (ki ga plačam jaz, ene pa oni, to nikoli ne vem, kako je), ampak se mi zdi čisto ok. Samo če hočeš pa ti nekomu nekaj prodat - parkart na leto - fizična oseba drugi fizični osebi - nekaj, kar narediš, recimo, to je pa težko. Dopolnilna dejavnost je lahko, če delaš z glino, recimo, če z umetno maso, pa ne... Bogsigarazumi!

Glede avtorske pogodbe ni problem, ker ko te nekdo najame itak to zna in je najbolj elegantno podpisat pogodbo. Meni je bilo to vedno super. Nisem govorila o tem, to znam, ker mi tu ni treba nič znat.

Ne moreš....oz. je račun "brez vrednosti".....račun fizične osebe brez dejavnosti pravno ne pomeni obveznosti plačila za naslovnika računa...

No, vidiš... Pa smo tam.

Figo smo raje pošteni kot ne...

Odvisno od primera, ampak meni je pri delu vsekakor lažje in bolj všeč, če imam neko pogodbo in to je to. se ne rabim nič sekirat in poglabljat v karkoli. In veliko nas je lenih za te reči;)

nejcko, lili ti nič slabega ne privošči, sem prepričana. Pravi samo, da moramo pomest pred lastnim pragom. Jaz pa ji odgovarjam, da je včasih hudičevo težko bit pošten - ne, ker bi bil tako denarno na zgubi, ker to ni glih glavno, ampak ker moraš naštudirat celega hudiča ali moraš prijavit sp ali kaj jaz vem kaj... da lahko prodaš eno punčko, recimo. To ni logično.K Ker čim človek rabi več časa, da plača davek kot za stvar, ki jo naredi, se ne bo šel zezat s tem - v veliki večini.
V teoriji je vse lepo in prav, v praksi pa: ne more bit vsako delo dopolnilna dejavnost in nekateri bi delali še kaj drugega kot pomagali v gospodinjstvu;) in v praksi recimo z občasnim delom ne pokriješ stroškov spja.

mislim pa, da je keč v psihološki fori: delavci v ju in drugi redno zaposleni navadno nikoli ne vidijo svojih dajatev fizično mislim - meni ni bilo nikoli problem, da dam pol svoje plače državi, ker bruto številke niti gledala nisem - kaj me briga, rabim neto, to dobim in to je važno, s tistim se nisem pretirano ubadala, ker pač nisem glih poslovna. Spji in dooji pa denar imajo na računu in ga morajo potem nakazat državi - to pa bolj boli - dokazano s poizkusi, ljudje se drugače odzovemo, druge poti grejo v možganih, če preti izguba ali če gre za dobitek, pa je lahko ista stvar v osnovi, samo drugače prikazana (dobiš neto ali pa izgubiš davek). Kako to obit, še ne vem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:47:33   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
... očitno vodi nek ali od nekoga interes. In s tem daje zgled svojim podložnikom. Zakaj potemtakem pričakovati, da bojo smrtniki delali kaj drugače user posted image


Če dobiš odgovor, zakaj pričakovati, da bomo delali drugače, mi ga, prosim, sporoči. user posted image
Ker ga sama ne najdem. Svojim otrokom pa želim dati dovolj jasne odgovore, a zadnje čase pri njihovih vprašanjih pogosto ostanem brez besed, ker enostavno ne vem, kaj jim odgovoriti. user posted image




Jaz ti lahko postrežem z Lilianinim ( s katerim se celo v pretežni meri strinjam), da mora vsak najprej pomesti pred svojim pragom oz. biti pošten in ne iskati krivcev v drugih. (hmmm, tukaj se mi nehote porodi misel na rahli paradoks, saj prav dotična nenehno išče krivce za nastalo situacijo v malih ljudeh user posted image )

Dejstvo je, da je človek lahko pošten do trenutka, ko ima imeti s čim pošten. Ko nima ničesar več, bo pač posegel tudi po malček neposštenih načinih. Še s toliko lažjim srcem, ker ima izvoljene vzornike, ki mu vsak dan jasno kažejo, kako se to dela.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:50:09   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... to je vse posledica napak (hotenih ali ne) tistih, ki pišejo zakone in seveda njihovega zgleda. ...



Jaz se bolj nagibam k temu, da gre za namerno neukrepanje, saj je za to izigravanje sistema moralo vedeti kar nekaj ljudi, tudi na dovolj vplivnih položajih.


Kar verjemi, da je interes zadaj. Naši politiki še nobenega svojega kompanjona niso zapustili v silni nesreči umika iz politike. Sploh pa ne takega, ki jim je nekoč pomagal držati štango.

Vrana vrani ... roka roko ... etc.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:56:00   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ronja



nejcko, lili ti nič slabega ne privošči, sem prepričana. Pravi samo, da moramo pomest pred lastnim pragom. Jaz pa ji odgovarjam, da je včasih hudičevo težko bit pošten - ne, ker bi bil tako denarno na zgubi, ker to ni glih glavno, ampak ker moraš naštudirat celega hudiča ali moraš prijavit sp ali kaj jaz vem kaj... da lahko prodaš eno punčko, recimo. To ni logično.K Ker čim človek rabi več časa, da plača davek kot za stvar, ki jo naredi, se ne bo šel zezat s tem - v veliki večini.
V teoriji je vse lepo in prav, v praksi pa: ne more bit vsako delo dopolnilna dejavnost in nekateri bi delali še kaj drugega kot pomagali v gospodinjstvu;) in v praksi recimo z občasnim delom ne pokriješ stroškov spja.

mislim pa, da je keč v psihološki fori: delavci v ju in drugi redno zaposleni navadno nikoli ne vidijo svojih dajatev fizično mislim - meni ni bilo nikoli problem, da dam pol svoje plače državi, ker bruto številke niti gledala nisem - kaj me briga, rabim neto, to dobim in to je važno, s tistim se nisem pretirano ubadala, ker pač nisem glih poslovna. Spji in dooji pa denar imajo na računu in ga morajo potem nakazat državi - to pa bolj boli - dokazano s poizkusi, ljudje se drugače odzovemo, druge poti grejo v možganih, če preti izguba ali če gre za dobitek, pa je lahko ista stvar v osnovi, samo drugače prikazana (dobiš neto ali pa izgubiš davek). Kako to obit, še ne vem.


Saj vem, da mi nič slabega ne privošči ... malo prcanja z ene in druge strani, ni panike user posted image

Jaz samo želim povedati, pokazati, da stvari v življenju niso črno-bele, da pač ne moremo kar na vsakega povprek pokazati s prstom in reči, da je tahuj zločinec, če kakšno stvar naredi, bodisi ker je neveden bodisi iz ljubezni do bližnjega bodisi iz želje, da bi si malček polepšal dan bodisi se samo ne zna, ne more v danem hipu držati črke zakona.
Ne moremo tega enačiti z nekim načrtnim zločinom, ki ima za sabo pohlepen in prevzeten vzrok in povsem zli in požrešen namen. Kot v primeru gospoda Podobnika.

ampak za liliano je vse isto; en cen ali ena milijarda. Ok, res se pri centu začne ... ampak zakjučke ponavadi delamo na cilju, ni tako user posted image



< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.12.2013 13:01:58 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 12:58:12   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
... očitno vodi nek ali od nekoga interes. In s tem daje zgled svojim podložnikom. Zakaj potemtakem pričakovati, da bojo smrtniki delali kaj drugače user posted image


Če dobiš odgovor, zakaj pričakovati, da bomo delali drugače, mi ga, prosim, sporoči. user posted image
Ker ga sama ne najdem. Svojim otrokom pa želim dati dovolj jasne odgovore, a zadnje čase pri njihovih vprašanjih pogosto ostanem brez besed, ker enostavno ne vem, kaj jim odgovoriti. user posted image


Jaz ti lahko postrežem z Lilianinim ( s katerim se celo v pretežni meri strinjam), da mora vsak najprej pomesti pred svojim pragom oz. biti pošten in ne iskati krivcev v drugih. (hmmm, tukaj se mi nehote porodi misel na rahli paradoks, saj prav dotična nenehno išče krivce za nastalo situacijo v malih ljudeh user posted image )

Dejstvo je, da je človek lahko pošten do trenutka, ko ima imeti s čim pošten. Ko nima ničesar več, bo pač posegel tudi po malček neposštenih načinih. Še s toliko lažjim srcem, ker ima izvoljene vzornike, ki mu vsak dan jasno kažejo, kako se to dela.


O.K. Bom postregla s konkretnim primerom:
'Mami, zakaj ne pokličeš policije? Oni avto spredaj je peljal skozi rdečo luč, pa se to ne sme!'

Če bi vsakič, ko vidimo kak prometni prekršek drugih, klicala, bi:
1. sama imela en kup prekrškov zaradi telefoniranja med vožnjo (seveda tudi jaz kot voznik vsakodnevno naredim kar nekaj drobnih prekrškov, za katere bi lahko navedla en kup izgovorov),
2. že zdavnaj s strani policije dobila kakšno kazen zaradi prepogostega okupiranja številke za nujne klice. user posted image


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   [Brisano sporočilo]
6.12.2013 13:01:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:02:52   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mislim pa, da je keč v psihološki fori: delavci v ju in drugi redno zaposleni navadno nikoli ne vidijo svojih dajatev fizično mislim - meni ni bilo nikoli problem, da dam pol svoje plače državi, ker bruto številke niti gledala nisem - kaj me briga, rabim neto, to dobim in to je važno, s tistim se nisem pretirano ubadala, ker pač nisem glih poslovna. Spji in dooji pa denar imajo na računu in ga morajo potem nakazat državi - to pa bolj boli - dokazano s poizkusi, ljudje se drugače odzovemo, druge poti grejo v možganih, če preti izguba ali če gre za dobitek, pa je lahko ista stvar v osnovi, samo drugače prikazana (dobiš neto ali pa izgubiš davek). Kako to obit, še ne vem.


Bi znalo kar držati.

Ker ko imaš na svojem računu in na nek način ti odločaš o tem, kdaj boš čemu namenil denar, je to drugače, kot pa če dobiš samo še 'olupano' količino denarja, od katere so si pristojni že zagotovili svoj delež.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:10:34   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mislim pa, da je keč v psihološki fori: delavci v ju in drugi redno zaposleni navadno nikoli ne vidijo svojih dajatev fizično mislim - meni ni bilo nikoli problem, da dam pol svoje plače državi, ker bruto številke niti gledala nisem - kaj me briga, rabim neto, to dobim in to je važno, s tistim se nisem pretirano ubadala, ker pač nisem glih poslovna. Spji in dooji pa denar imajo na računu in ga morajo potem nakazat državi - to pa bolj boli - dokazano s poizkusi, ljudje se drugače odzovemo, druge poti grejo v možganih, če preti izguba ali če gre za dobitek, pa je lahko ista stvar v osnovi, samo drugače prikazana (dobiš neto ali pa izgubiš davek). Kako to obit, še ne vem.


Bi znalo kar držati.

Ker ko imaš na svojem računu in na nek način ti odločaš o tem, kdaj boš čemu namenil denar, je to drugače, kot pa če dobiš samo še 'olupano' količino denarja, od katere so si pristojni že zagotovili svoj delež.


Tudi jaz se s tem strinjam, ja. Čisto drugačen psihološki učinek je. In še toliko bolj logično in razumljivo je potem pri kakšnem takem delavcu na črno, kot sem npr. jaz, ki v celem letu morebiti zalužim tistih borih 200 evrov, pa bi mogla od tega jih 50 dati državi. Ne toliko, da ne bi hotela, bi, če bi bil nek način, priznam pa, da bi bolelo fejst user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   [Brisano sporočilo]
6.12.2013 13:13:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:18:09   
ronja
Saj vem, da mi nič slabega ne privošči ... malo prcanja z ene in druge strani, ni panike

ok, če mata to kot stara zakonca, pa si dajta duška, glavno, da se mata radiuser posted image .
Se strinjam, da ni črnobelo, se strinjam, da veliko in malo denarja ukrast ni čisto isto, čeprav spet ni črnobelo - po moje je en bančni rpar naredi manj škode, če okrade banko kot pa en tat, ki eni revni babici zmakne zadnje fičenke...

petea, je ziher velik del. Prvič sem opazila to na enih brezveznih delavnicah, ki so bile pač pogoj za moje delo - smo meli podjetniške delavnice (takrat mi je postalo jasno, da strašno različno gledamo na svet in recimo na besedo ideja - zanje je ideja tudi to, da boš prodajal kostanj na ulici, kjer že vsi prodajajo kostanj - zame je ideja nekaj izvirnega...) No, ampak tam so bili tudi podjetniki, ki so predavali in ko smo se mi, redno zaposleni, čudili, zakaj je tak problem plačevat te davke, je predavatelj, ki je bil pred tem tuid že redno zaposlen, povedal, "da je drugače, ko moraš ti to vsoto plačat, nakazat... da te zaboli..." No, te bolečine mi res nikoli nismo čutili ob gledanju bruto in neto zneskov na listi - bolj v smislu: u, lej, kako plačo kao mam, haha, v resnici pa pol manjšo, a ni to hecno?:D Dokler lahko s pol manjšo lepo preživiš, se ne sekiraš, če piše na bruto 2x več. Pa naj bo, dokler je še dovolj. Če ni, se pa ljudje zbunijo.
potem sem to malo raziskovala, kadar so se na kupu znašli ljudje iz različnih razmerij (podjetniki in redno zaposleni) in sem vedno prišla do iste ugotovitve - da je neprierno lažje prenest, da ti pač tistega ne dajo, kot pa če tisto dobiš in moraš potem plačat nazaj. Ker si že imel, pa zgubil, prvič pa nikoli nisi imel in te boli patka.

Ankica, se strinjam z vsemi nivoji. In začne se v principu pri glavi;).

Lili, verjamem, da je bilo res tako z speji (madona, tu pa ne vem, kaj je prav s spji bi bilo napisano bolj prav videt, ko izgovoriš, pa pride un espe in je spredaj z... slavistke?), samo kako to rešit? A če se pogleda račune, ni dovolj? Če hočeš goljufat, verjetno res vedno lahko...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:22:55   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*



Kako izjemno nepomembni smo za naše vodje, take ali drugačne.




O, ne, tukaj pa se motiš. Pa še kako zelo si pomembna za njih. Tako zelo, da če te že z lastnim zgledom niso dobro vzgojili, te pa z zakoni prisilijo, da delaš dobro (za svoj dušni mir).
Kot duhovniki, ki tulijo s prižnice: Ne glejte, kaj delam, poslušajte, kaj govorim!!!


Jap, vse za dušni mir ovčice. Zato jim bodi kar lepo hvaležna, ker tako lepo skrbijo, da boš prišla nekoč v nebesa user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Iznajdljivost
6.12.2013 13:28:21   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*



Kako izjemno nepomembni smo za naše vodje, take ali drugačne.




O, ne, tukaj pa se motiš. Pa še kako zelo si pomembna za njih.



pomembni smo zelo... za njihovo dobro

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?