|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:15:14   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Tudi meni se smilijo, ampak po pravici povedano, ne vem, če obstaja v tem trenutku rejnik, ki bi bil pripravljen vzet 7 otrok iz danes na jutri. Velijo jih verjetno niti prostorskih možnosti za nastanitev 7ih otrok nima. Sama si razlagam, da so jih ločili zato, bi se pa tudi jaz trudila, da bi ostali skupaj, če bi se le dalo.


to zna biti razlog, dva še nekako dajo skupaj, tudi ne vedno... pri treh vem iz meni znanih primerov, da zna biti problem. 7 pa sploh.. povsod govorijo, da so jih začasno namestili in da jim je v interesu, da če ne gredo nazaj k staršem, da bi vsaj otroci bili skupaj. To jim verjamem... nasploh zdaj, ko so še mediji in bodo vrtali

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:28:53   
ronja
Dvomim, da bi kdo kar tako, za zabavo šel ločit brate in sestrice. Mislim, pa tako blesavih ljudi pa ja nimamo na csdjih? Najt človeka, ki bo vzel 7 otrok, pa verjetno ni tako lahko... Mislim, lahko si že dolgo rejnik, vendar 7... rabiš 7 postelj, dovolj sob, dovolj prostora... tega nima glih vsak, tudi če bi sicer rad pomagal.
Upam, da se bo vse rešilo tako, da bo za otroke najboljše.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:32:26   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Dvomim, da bi kdo kar tako, za zabavo šel ločit brate in sestrice. Mislim, pa tako blesavih ljudi pa ja nimamo na csdjih? Najt človeka, ki bo vzel 7 otrok, pa verjetno ni tako lahko... Mislim, lahko si že dolgo rejnik, vendar 7... rabiš 7 postelj, dovolj sob, dovolj prostora... tega nima glih vsak, tudi če bi sicer rad pomagal.
Upam, da se bo vse rešilo tako, da bo za otroke najboljše.



ne vem ne vem.... to je potem ukrepanje, kar vrat na nos, brez da bi premislili, kaj je ok za otroke in kaj ne. če je država že ukrepala tako strogo, bi jih namestili v kakšen materinski dom, kjer bi bili vsi skupaj. ali pa bi pač preverili vso situacijo (že to, da še vedno niso ziher, a so bili res tepeni al ne, je dovolj velik alarm, da se ne ukrepa kar na pamet!) valda niso ukrepali zato ker nimajo tv-ja, in ker niso podlegli potrošniški družbi in niso vsak dan v štrcuni??? zato pa pravim, da meni vse ful preveč smrdi!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:36:47   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


ne vem ne vem.... to je potem ukrepanje, kar vrat na nos, brez da bi premislili, kaj je ok za otroke in kaj ne. če je država že ukrepala tako strogo, bi jih namestili v kakšen materinski dom, kjer bi bili vsi skupaj.


v mat. dom je tudi težko dati 7 otrok, brez matere pa sploh ne... ni prava ustanova, žal pa tudi prostora ni toliko. So polni mater z otroci, tudi imajo omejeno število sob
jaz sem mnenja, da so premislili, da marsikaj ne vemo, kar je tudi prav... je pa to način, kako otroke odpeljejo, ne v prisotnosti staršev, če se da, ker so potem še bolj stresne situacije za otroka, ko starši norijo, otroci prestrašeni... ne pomahajo si v miru otroci in starši..čeprav tudi tak primer poznam, da je mati lepo sprejela, da so ji hčero odpeljali

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:37:48   
Tippi
pa da se razumemo, meni gredo skrajneži na živce in skrajnosti nekako ne toleriram, ampak ej, kdo smo mi, da bomo sodili, kakšna vzgoja je pravilna. če je pri njih bog, bog i batina, pa naj bo.

v čem je pravzaprav keč. bojim se namreč, da bo v prihodnosti država posegala v družine, in bo prihajalo do grozljivih prizorov. dam primer. če jaz otroka nateram, da mora delat in mi pomagat, hej, država pa bo razumela to kot zlorabo, češ otrok dela??? haloooo??? po zakonu naj bi smel delati šele pri 15-tih....

hočem povedat, da mi ni všeč, da država kar takole na slepo pride in vdre v družino, ki ni po 'predpisih'. kam to pelje? res se to sprašujem....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:38:12   
LuLu
ali rejniki ali krizni centri za otroke... ni neke velike izbire, kam lahko daš 7 otrok skupaj, tako različnih starosti.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:38:14   
ronja
to je potem ukrepanje, kar vrat na nos, brez da bi premislili, kaj je ok za otroke in kaj ne. če je država že ukrepala tako strogo, bi jih namestili v kakšen materinski dom, kjer bi bili vsi skupaj

Verjetno so spraševali, če bi jih kdo vzel 7, vendar večina rejnikov nima prostora za 7, dostikrat pa že imajo kakega rejenca in imet potem recimo 9 ali 10 otrok... to pa tudi ni več mačji kašelj. Verjamem, da so vprašali in niso nikogar našli.
V materinskem domu so pa otroci skupaj z mamo - skrbnico/skrbnikom. NIso tam sami, ne moreš jih samih tja poslat, nekdo mora pazit otroke, no!

Če niso prepričani v tepež, so jih verjetno vzeli na podlagi drugih vzrokov. Sama sploh nisem videla tepeža tu kot glavni razlog, ampak kot je izabelina napisala to, da starša nista pristala na razumne pogoje, ki jih je navedla.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:39:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Koliko?


Ponavljam, da je to samo moja ocena, na podlagi mojih sklepanj!

Če ima oče plačo 1000 € neto in je to edini prihodek družine, če nimajo premoženja (avtomobila, hiše večje kvadrature od cenzusa), padejo z OD v prvi razred (980 €), upravičeni so do letnega dodatka za veliko družino (480 €), otroci imajo brezplačno malico in kosilo v šoli, glede na majhne dohodke po družinskem članu pa so najverjetneje upravičeni tudi do trajne redne soc. pomoči (kakšna je višina tega zneska, pa ne bi rada ugibala, mi je preveč neznano področje, saj je v izračun vključenih kar nekaj spremenljivk).
A tako približno vsaj 2000 € mesečno.
Glede na zapisano v medijih imajo nizke izdatke: nimajo kredita (za hišo), ne kupujejo oblačil, hrane, nimajo interneta, RTV naročnine, imajo minimalno porabo elektrike, nimajo avtomobila, stroškov zavarovanj, vrtca, obrokov v šoli ... ostanejo stroški komunalnih storitev, šolskih potrebščin (v kolikor jih ne dobijo v raznih humanitarnih ustanovah), ogrevanja, ...

Če od prihodkov naše družine odštejem izdatke za stvari, ki jih oni ne rabijo plačevati ali jih zaradi soc. razmer v občutno nižjih zneskih (krediti za hišo, avto, izdatke za otroke (šolo, vrtec, hrano, oblačila), ostali mesečni stroški za nujne sodobne zadeve (internet, telefon ...), naši družini po družinskem članu ostane za mesečno preživetje precej manj denarja.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:40:03   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


ne vem ne vem.... to je potem ukrepanje, kar vrat na nos, brez da bi premislili, kaj je ok za otroke in kaj ne. če je država že ukrepala tako strogo, bi jih namestili v kakšen materinski dom, kjer bi bili vsi skupaj.


v mat. dom je tudi težko dati 7 otrok, brez matere pa sploh ne... ni prava ustanova, žal pa tudi prostora ni toliko. So polni mater z otroci, tudi imajo omejeno število sob
jaz sem mnenja, da so premislili, da marsikaj ne vemo, kar je tudi prav... je pa to način, kako otroke odpeljejo, ne v prisotnosti staršev, če se da, ker so potem še bolj stresne situacije za otroka, ko starši norijo, otroci prestrašeni... ne pomahajo si v miru otroci in starši..čeprav tudi tak primer poznam, da je mati lepo sprejela, da so ji hčero odpeljali


mogoče res ni prostora,ampak halo,kje so dokazi da so ti otroci trpinčeni. verovanje v boga to ziher ni. pa če je še tako skrajno! ja, verjamem to, da marsičesa ne vemo....samo razmišjam na glas. bi pa poskrbeli, da bi otroci ostali skupaj. ne vem kako, ampak bi se dalo....nekako že. v dobro otrok!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:43:42   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


mogoče res ni prostora,ampak halo,kje so dokazi da so ti otroci trpinčeni. verovanje v boga to ziher ni. pa če je še tako skrajno! ja, verjamem to, da marsičesa ne vemo....samo razmišjam na glas. bi pa poskrbeli, da bi otroci ostali skupaj. ne vem kako, ampak bi se dalo....nekako že. v dobro otrok!



Tippi... MI nimamo dokazov o pretepanju.. jaz in ti.. saj ne vemo, kaj se je dogajalo v resnici. vem, da veš to user posted image
V dobro otrok je, da se jih odstrani iz okolja, ki jim škoduje. To je prvo dejanje.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:44:26   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


mogoče res ni prostora,ampak halo,kje so dokazi da so ti otroci trpinčeni. verovanje v boga to ziher ni. pa če je še tako skrajno! ja, verjamem to, da marsičesa ne vemo....samo razmišjam na glas. bi pa poskrbeli, da bi otroci ostali skupaj. ne vem kako, ampak bi se dalo....nekako že. v dobro otrok!



Tippi... MI nimamo dokazov o pretepanju.. jaz in ti.. saj ne vemo, kaj se je dogajalo v resnici. vem, da veš to user posted image
V dobro otrok je, da se jih odstrani iz okolja, ki jim škoduje. To je prvo dejanje.



in kaj konkretno v tem primeru, jim je škodovalo? tko da ziher vemo, da jim je škodovalo?? to da ni tv-ja, da ne hodijo v štrcuno? ali da tako zelo goreče verjamejo v boga?

< Sporočilo je popravil Tippi -- 18.12.2013 12:45:10 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:46:13   
ronja
je pa to način, kako otroke odpeljejo, ne v prisotnosti staršev, če se da, ker so potem še bolj stresne situacije za otroka, ko starši norijo, otroci prestrašeni... ne pomahajo si v miru otroci in starši.

nisem pomislila na to, imaš pa prav. Verjetno je res za otroke to celo boljše... Če starš ni toliko pri sebi, da bi rajši sodeloval, da bi rešili situacijo, verjetno tudi ne bo tako razumen, da bi se od otroka dostojno poslovil in mu olajšal vse skupaj...

Mislim, da država nima problemov, če otroci pomagajo pri gosp. opravilih, recimo, če bi pa ti svojo mladoletnico naterala, da mora delat za denar, bi se pa zbunila, ja. In prav je tako.

To je tako, kot če bi rekla, da nisi za to, da vzamejo otroke, ki jih starši pretepajo, ker ti tudi kdaj svojo tamalo po riti usekaš (primer, vem, da ni več mala in ne vem, če si kdaj jo;), kot ti zdivja na cesto. Enačenje skrajnosti z nečim, kar je običajno (čeprav mogoče ne najbolj prav), ni prav. Treba je nekje potegnit mejo. Sama ne vem, zakaj se je tu šlo, mi pa pri nekaj stvareh iz intervjuja cinglja alarm, da je zadaj še nekaj več. In ta nekaj več verjetno csd ve, mi pa ne.

In pazi na preobračanje besed: "ni noben kriminal, če niso vsak dan v štacuni" - to ni isto kot "že nekaj let nismo bili v trgovini, zadnjič pred leti, ko so si otroci zaželeli svežega kruha". Ni problem v tem, da ne grejo v trgovino vsak dan, je pa problem, če jim niti kruha ne speče, da bi kdaj pa vseeno jedli svežega, ne starega (razen pri babicah). Ker to pa ni vezano na to, koliko imaš denarja, ker je doma pečen kruh precej cenejši od kupljenega. Je pa treba kupit moko, ja in ta stane, ker ti je ne prinese na prag mama ali tašča. Štekaš zdaj, kaj je mene zbodlo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:47:11   
Lukka
Verjetno to, da jim ni bila zgotovoljena skrb za njihovo pravilno socializacijo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:47:42   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


in kaj konkretno v tem primeru, jim je škodovalo? tko da ziher vemo, da jim je škodovalo?? to da ni tv-ja, da ne hodijo v štrcuno? ali da tako zelo goreče verjamejo v boga?


jaz ne vem... ne bom verjetno nikoli izvedela. Lahko le berem, poslušam in gledam medije, kaj oni sporočajo. To so družinske zadeve, nikoli ne bodo vse šle v javnost, tam kjer so otroci tega ne delajo, da dajejo podatke v medije. Šlo bo za baba-čula-baba-rekla informacije. Dostikrat tudi mediji tako pišejo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:51:39   
Tippi
ja ronja, se razumemo. in se strinjam. pa vendar se mi postavljajo vprašanja, sploh glede kruha. to so nam servirali, a pa je to res? in še, dvojna merila. veš koliko otrok oz. družin je v sloveniji, ki živijo na robu preživetja, niso trgovine videli na daleč ne. v karitas hodijo, pa v rdeči križ. da o ciganih sploh bne govorim. tam bi morali vse otroke pobrat, pa jih naselt ne vem kam... pa nikom ništa....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:51:51   
ronja
verovanje v boga to ziher ni. pa če je še tako skrajno! ja, verjamem to, da marsičesa ne vemo....samo razmišjam na glas. bi pa poskrbeli, da bi otroci ostali skupaj. ne vem kako, ampak bi se dalo....nekako že. v dobro otrok!

Fanatizem dejansko je škodljiv za razvoj otroških možgan. Ampak tudi če pustimo to ob strani. Povej ti, kam bi dala 7 otrok, pa da te vidim. ti ne veš, ampak oni bi morali najt uradno legalno možnost. To zahtevaš. Nekako bi se že dalo. Ja, povej kako. Legalno imaš še precej manj možnosti... Verjetno je csd tudi vprašal babici in skoraj gotovo nobena ni imela prostora za 7 otrok, toliko kolikor ga po predpisih morajo imet - zato imamo zakone, ne more si en rejnik ali babica zmislit, da bo imela toliko otrok, če nima dovolj prostora, ker imamo minimum, koliko mora prit na člana.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:53:57   
ronja
Opirala sem se na to, kar naj bi rekla mama. Intervju ni od zdaj, ampak izpred pol leta, ko še ni bilo tega sranja ,tako da ni nobenega razloga, da ne bi verjela temu, kar je rekla.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 12:55:40   
ronja
veš koliko otrok oz. družin je v sloveniji, ki živijo na robu preživetja, niso trgovine videli na daleč ne. v karitas hodijo, pa v rdeči križ. da o ciganih sploh bne govorim. tam bi morali vse otroke pobrat, pa jih naselt ne vem kam... pa nikom ništa....

Eno je, če nimaš in se trudiš, da bi rešil situacijo. Tem ljudem vsekakor ne bi jemala otrok. Drugo pa je, če imaš, pa samo svojim otrokom pač ne daš, ker se ti zdi širjenje evangelija toliko bolj pomembno, da je denar samo za to, ne pa za otroke. Zame je to različno, zate so pač dvojna merila. Različni smo. Gre za to, kako čutiš do svojih otrok - ali so ti prvi, boš nareidl zanje vse, ali pa so nekje drugje na lestvici. Mislim, da bi morali bit otroci prvi, kar sem že na temi z nasiljem nad ženskami razložila.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:00:33   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

v čem je pravzaprav keč.


Če otroka prisilno izliraš od zunanjega sveta, ga s tem prikrajšaš za normalno socializacijo in v neki razviti družbi to JE razlog za ukrepanje. Povsem vseeno je, v katerem ali čigavem imenu so starši to storili, tako kot je bilo vseeno, v imenu koga ali česa je bila prisilno izlorana Natascha Kampusch ( Fritzl pa to ).

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:01:09   
Tippi
glej, midve ne bova nič rešili in se kle pinkponkali, kaj je kdo rekel in če je sploh rekel. vsi si najbrž želimo, da je otrokom najboljše. pa naj bodo doma, ali pa pri rejnikih. gre samo zato, ali verjameš, da je država pravilno ukrepala, ali pač ne. jaz sem takšna, da vedno poskušam razumeti obe plati in se nikoli ne postavim samo na eno stran, sploh pri tako skopih informacijah, kot so naj jih servirali. izrazila sem samo zaskrbljenost nad vsem skupaj.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 18.12.2013 13:02:56 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:01:41   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Fanatizem dejansko je škodljiv za razvoj otroških možgan.



ja, itak.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:02:35   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

izrazila sem samo zaskrbljenost nad vsem skupaj.


CSD tudi. In prav je tako.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:04:24   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Mislim, da je bila družina večkrat predstavljena v Tedniku in drugih medijih, vendar to, kar sta onadva učila svoje otroke ne učijo vere, ki domujejo V Evropi. Cerkev za to, da bi kar koli ukrepala, nima pristojnosti.
Država pa ima. Gre za vprašanje izobraževanja, zdravstvene oskrbe in po moje tudi zaradi tega, ker sta otroke popolnoma izolirala.


Bingo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:05:30   
petea
daddy,
še dobro, da znate nekateri kratko in realno napisati bistvo problema user posted image


podpis pod tvoje izjave user posted image


< Sporočilo je popravil petea -- 18.12.2013 13:14:49 >

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Odvzem otrok - vera
18.12.2013 13:10:27   
ronja
daddy,
še dobro, da znate nekateri kratko in realno napisati bistvo problema

se strinjam:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?