|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prevarana
27.1.2014 15:56:04   
mateyka
ja, meni se zdi razlika. koneckoncev besedi nista sinonim.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prevarana
27.1.2014 18:21:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pohojena

kaj na naredim saj ga ljubim neizmerno on pa mene-tako pravi.


Če je temu tako...

(odgovor članu pohojena)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prevarana
27.1.2014 22:13:50   
josephine27
Jaz pa mislim, da je odgovorna za prevaro izključno tista oseba, ki je to storila in ne oba partnerja. Odgovornost za odnos in srečo v zakonu absolutno nosita oba, da se razume. Za svoje varanje pa je vsak odgovoren 100% sam ( nihče te v to ne prisili). Če ti v odnosu nekaj manjka imaš vedno možnost, da to poskušaš poravit, če ne gre imaš vedno možnost, da partnerja zapustiš. To, da je mož prevaral žensko zame ne pove prav nič o tej ženski pove pa nekaj o tem moškem. Jaz bi se vsekakor vprašala, če je to moški s katerim bi želela nadaljevati svoje življenje.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prevarana
27.1.2014 22:39:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
samo v primeru dveh duševno zdravih odraslih posameznikov, pa sm še vedno mnenja, da delež krivde za prevaro nosita oba, mogoče ne enakovrednega, zagotovo pa nek del...


Tudi v primeru dveh dusevno zdravih posameznikov je povsem normalno, da vsak posameznik po svoje tolmaci dolocene zadeve, kis e dogajajo in jih vidi v svoji luci in na svoj nacin. Vsak posameznik nenehno tudi ne misli na drugega posameznika saj nista ne fizicno ne dusevno sijamska dvojcka.
Na enak nacin kot si posameznik ne sme dovoliti, da na njega vplivajo prijatelji, druzba, alkohol v zvezi z zakonom - to tezo si nekako zagovarjala, ce se prav spomnim, ne sme dovoliti da so njegove odlocitve v zvezi z odnosi v zakonu pravzaprav soodvisni. Tako postavljena zadeva, da sta oba odgovorna daje legitimiteto, da v kolikor nisem zadovoljna z neko zadevo v zakonu imam pravico do prevare, ker me moz s svojimi postopki v to sili oz. mi to omogoca in dovoljuje!?
Ne glede na zakon je vsak od nas samostojna oseba z osebno integriteto, ki si dovoli ali ne dovoli, da ga partnerjevi postopki v nekaj speljejo. da se pa obesamo in prenasamo odgovornost za lastna dejanja na partnerja, ker je on kriv, da je bil prevaran je mocno mimo, skrajnje neodgovorno in govori zgolj o infantilnosti osebe, ki kaj takega trdi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prevarana
27.1.2014 22:41:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Jaz pa mislim, da je odgovorna za prevaro izključno tista oseba, ki je to storila in ne oba partnerja. Odgovornost za odnos in srečo v zakonu absolutno nosita oba, da se razume. Za svoje varanje pa je vsak odgovoren 100% sam ( nihče te v to ne prisili). Če ti v odnosu nekaj manjka imaš vedno možnost, da to poskušaš poravit, če ne gre imaš vedno možnost, da partnerja zapustiš. To, da je mož prevaral žensko zame ne pove prav nič o tej ženski pove pa nekaj o tem moškem. Jaz bi se vsekakor vprašala, če je to moški s katerim bi želela nadaljevati svoje življenje.


Tocno tako.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prevarana
27.1.2014 22:45:34   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Jaz pa mislim, da je odgovorna za prevaro izključno tista oseba, ki je to storila in ne oba partnerja. Odgovornost za odnos in srečo v zakonu absolutno nosita oba, da se razume. Za svoje varanje pa je vsak odgovoren 100% sam ( nihče te v to ne prisili). Če ti v odnosu nekaj manjka imaš vedno možnost, da to poskušaš poravit, če ne gre imaš vedno možnost, da partnerja zapustiš. To, da je mož prevaral žensko zame ne pove prav nič o tej ženski pove pa nekaj o tem moškem. Jaz bi se vsekakor vprašala, če je to moški s katerim bi želela nadaljevati svoje življenje.


Tocno tako.



Se strinjam.

Na živce mi gre ta novodobna psihologija, ki uči, da se moramo za vse spraševati, kje smo ga mi polomili. Ja, ok, ampak to še ne pomeni, da je oseba za to kriva! Kriv je partner, ki je nezadovoljstvo reševal drugje, ali, drugače, če meni, da je bilo to potrebno, naj za to prevzame odgovornost in to popravi. Ne pa prevalitev krivde na drugega. Halo!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prevarana
27.1.2014 22:47:08   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
To, da je mož prevaral žensko zame ne pove prav nič o tej ženski pove pa nekaj o tem moškem.

Nisem brala cele debate (samo prvi in zadnji post), ampak... načeloma moški, ki imajo doma, kar potrebujejo in želijo, tega ne iščejo drugje. Poudarek je seveda na "načeloma" (klasični kur*irji in podobna golazen so izvzeti). Tale patron iz prvega posta po mojem še vedno goji čustva do bivše, istočasno pa nima jajc, da bi zdajšnjo (avtorico) ali prevaral (ker bi potem pop*šil vse, kar ima/dobi pri njej) ali zapustil (ker lahko, da z bivšo ne bi trajalo in bi bil potem samski, s tem je pa ob vso komoditeto partnerske zveze - od kuhanja do praznjenja jajc).

Po balkansko se temu reče papuća.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prevarana
27.1.2014 23:06:34   
Izabelina
no js se ne strinjam z vami...



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prevarana
27.1.2014 23:07:35   
Kerensa
Ni potrebe. Samo svoje mnenje sem napisala. Jaz imam o varanju (čustvenem ali fizičnem) tako ali tako popolnoma drugačno mnenje, kakor večina žensk.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prevarana
27.1.2014 23:13:05   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Ni potrebe. Samo svoje mnenje sem napisala. Jaz imam o varanju (čustvenem ali fizičnem) tako ali tako popolnoma drugačno mnenje, kakor večina žensk.


ne, s tabo se strinjam, z ostalimi se ne...

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prevarana
27.1.2014 23:14:43   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
v primeru varanja pa celo trije ali več...

Predvsem takrat, ko jih je več, postane zanimivo.

Saj veš... the more, the merrier. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prevarana
27.1.2014 23:15:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...


Če te mož prevara, npr, enkrat v prihodnosti, zakaj boš ti kriva? In ne reci, da te ne bo, ali da te ne more, ker za jutri ne veš.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prevarana
28.1.2014 0:11:41   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...


Če te mož prevara, npr, enkrat v prihodnosti, zakaj boš ti kriva? In ne reci, da te ne bo, ali da te ne more, ker za jutri ne veš.


ne vem zakaj bi bila js kriva, oziroma, če se držim lahkotnejše terminologije, zakaj bi bla js odgovorna, ampak zagotovo bi bil delček odgovornosti tudi na meni... ni enga univerzalega odgovora kakšna je ta odgovornost ( zato, ker ti delaš to pa to, te on prevara)... pač odnos je vedno dvosmeren in če je v dobrem je dvosmeren tut v slabem...



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prevarana
28.1.2014 0:49:45   
mateyka
ja, samo za svoja dobra dela ti odgovarjaš in ne on. in za slaba tudi ti in ne on, ter vice versa. kaj ma tvoje dobro delo veze s tvojih descom? prav nič, je čisto tvoje. in njegovo slabo je njegovo. ter obratno. ni tle neke sinergije.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prevarana
28.1.2014 10:50:38   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...


Če te mož prevara, npr, enkrat v prihodnosti, zakaj boš ti kriva? In ne reci, da te ne bo, ali da te ne more, ker za jutri ne veš.


ne vem zakaj bi bila js kriva, oziroma, če se držim lahkotnejše terminologije, zakaj bi bla js odgovorna, ampak zagotovo bi bil delček odgovornosti tudi na meni... ni enga univerzalega odgovora kakšna je ta odgovornost ( zato, ker ti delaš to pa to, te on prevara)... pač odnos je vedno dvosmeren in če je v dobrem je dvosmeren tut v slabem...




No jaz se s tem ne morem strinjat. Potem bi lahko rekli tudi, da je ženska, ki jo mož udari sama kriva ker je naredila to pa to. Zame je to praktično isto samo udarec je na fizičnem nivoju, prevara pa je isto samo na čustvenem. Zame pri tem ni razlike. Tega pač ne počnemo tistim, ki jih imamo radi in pika.

_____________________________



(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prevarana
28.1.2014 10:55:15   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...


Če te mož prevara, npr, enkrat v prihodnosti, zakaj boš ti kriva? In ne reci, da te ne bo, ali da te ne more, ker za jutri ne veš.


ne vem zakaj bi bila js kriva, oziroma, če se držim lahkotnejše terminologije, zakaj bi bla js odgovorna, ampak zagotovo bi bil delček odgovornosti tudi na meni... ni enga univerzalega odgovora kakšna je ta odgovornost ( zato, ker ti delaš to pa to, te on prevara)... pač odnos je vedno dvosmeren in če je v dobrem je dvosmeren tut v slabem...




No jaz se s tem ne morem strinjat. Potem bi lahko rekli tudi, da je ženska, ki jo mož udari sama kriva ker je naredila to pa to. Zame je to praktično isto samo udarec je na fizičnem nivoju, prevara pa je isto samo na čustvenem. Zame pri tem ni razlike. Tega pač ne počnemo tistim, ki jih imamo radi in pika.


podpis!!!!!!!!!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prevarana
28.1.2014 11:20:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če sta za lepe stvari v zakonu oz odnosu potrebna dva, potem sta tut za slabe stvari potrebna dva, v primeru varanja pa celo trije ali več...


Če te mož prevara, npr, enkrat v prihodnosti, zakaj boš ti kriva? In ne reci, da te ne bo, ali da te ne more, ker za jutri ne veš.


ne vem zakaj bi bila js kriva, oziroma, če se držim lahkotnejše terminologije, zakaj bi bla js odgovorna, ampak zagotovo bi bil delček odgovornosti tudi na meni... ni enga univerzalega odgovora kakšna je ta odgovornost ( zato, ker ti delaš to pa to, te on prevara)... pač odnos je vedno dvosmeren in če je v dobrem je dvosmeren tut v slabem...




Jaz pa mislim, da Izabelina misli povedati s to odgovornostjo oz. krivdo to, da je na obeh partnerjih, da se imata v razmerju fajn, da je obema udobno in lepo......zato pa vedno pravimo verjetno, da je treba "vlagati v vezo" in da veza oz. partnerstvo ni nekaj samoumevnega ampak gre bolj za odnos "daj - dam" v obeh smereh......

In če se udobna in fajna veza poruši....takrat nastane problem, ki da večji "maneverski prostor varanju".......ker če se v razmerju partnerja počutita lepo, varno, se imata fajn tudi o varanju ne razmišljata......če pa pride do kritične situacije, ko se iz raznoraznih razlogov tako fajno razmerje poruši pa lahko ta ali oni partner fizično ali čustveno ali oboje začne varati drugega partnerja.....

Mislim, da je s to krivdo oz. odgovornostjo mislila Izabelina ravno to......vzroke, zakaj je partner začel varati in ne to, da zdaj mora prevarani partner sprejeti vso odgovornost za partnerjevo prevaro na svoja pleča......

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 11:26:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prevarana
28.1.2014 11:29:59   
RIJA*
če bi živeli v 60 bi zdaj o tem ne pisali....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prevarana
28.1.2014 11:33:58   
mateyka
jaz v bistvu vem kaj je hotla povedat, čisto. samo pazi - je razlika med tem vzrokom, zakaj je do tega prišlo (oz. biti soudeležen v njem) in "kriva sta oba" za varanje. zato sem mal "potežila", da se ta beseda "kridva" ne uporablja tako lahkomiselno, da tako rečem..

in tudi če je soudeležen v vzrokih, jaz nikoli ne bi krivde za varanje pripisala obema oz. nič onemu, ki ni varal. vidim podobno kot josephine. sej lahko da je žena "izzivala" in se drla in ne vem kaj, samo da bi jo pa mož potem pretepel do črnega, jaz ne bi mogla rečt, da sta kriva oba; da ma zlomljeno rebro in šljivo ter modrice. bi komot rekla, da sta oba povzročila vzroke za ta incident, samo "kriva" za to, da je bila pretepena, pa ni. recimo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.1.2014 11:39:28 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 11:50:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prevarana
28.1.2014 14:34:03   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

No jaz se s tem ne morem strinjat. Potem bi lahko rekli tudi, da je ženska, ki jo mož udari sama kriva ker je naredila to pa to. Zame je to praktično isto samo udarec je na fizičnem nivoju, prevara pa je isto samo na čustvenem. Zame pri tem ni razlike. Tega pač ne počnemo tistim, ki jih imamo radi in pika.


ja dejansko je sama "kriva" oz. odgovorna, pa ne zato, ker je jezikala al pa kar že pač... ampak zato, ker si je takega nasilnega človeka izbrala in nato, ker je s takim nasilnim človekom ostala...
ne razumem tega vašega stališča, da sta za lepe stvari v zakonu odgovorna oba, ko pa pride do težav se pa odgovornost takoj prevali samo na enega... in potem ženska nima nič pri tem, da jo mož vara (ali obratno no, da ne bo zdej še tle problem)... tuki se pač prevaranega takoj postavi v vlogo žrtve in revčka... pa to ni (ok je na nek način res žrtev samo ni samo to) samo ima vse možnosti presekat te dogodke ali z zakonskim svetovanjem, da se ugotovi kaj DELATA narobe v zakonu, da do varanja sploh pride (pustmo tle une manijake, ki letajo za vsem) ali pa pač z ločitvijo (in potem samostojnim svetovanjem, da ugotovi kaj DELA narobe, da take partnerje sploh izbere)...

ne razumem kje je problem...

mislm, da ravno zaradi takega razmišljanja, da je samo en kriv za prevaro ali pa nasilje potem ženske ostajajo s takimi dedci, ker ne vidijo, da so tut one odgovorne za te zadeve... pa ne zdej odgovorne v smislu, da so prpalle večerjo in jih zarad tega dobile, al pa da niso dost seksale doma z možem in je šou drugam... amapk odgovorne v smislu, da se odločijo bit žrtve namesto vzet življenje v lastne roke... se čist zavedam, da js tole zdej govorim popolnoma teoretično, ker zaenkrat nikol nism bla prevarana vsaj, da bi vedla) niti me nikol noben ni udaru...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 28.1.2014 14:39:20 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prevarana
28.1.2014 14:55:19   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
mislm, da ravno zaradi takega razmišljanja, da je samo en kriv za prevaro ali pa nasilje potem ženske ostajajo s takimi dedci, ker ne vidijo, da so tut one odgovorne za te zadeve...


ne vidim nobene povezave v tem da, če bi bil samo mož kriv prevare, bi pa ona bolj verjetno ostala z njim? zakaj pa to? kaj je to zaena logika? user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prevarana
28.1.2014 15:09:23   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
mislm, da ravno zaradi takega razmišljanja, da je samo en kriv za prevaro ali pa nasilje potem ženske ostajajo s takimi dedci, ker ne vidijo, da so tut one odgovorne za te zadeve...


ne vidim nobene povezave v tem da, če bi bil samo mož kriv prevare, bi pa ona bolj verjetno ostala z njim? zakaj pa to? kaj je to zaena logika? user posted image


ker ona ni nič kriva, je samo žrtev in čaka, da se on spremeni... on se pa ne bo spremenil, če se ne bo sprememnil njun odnos, za kar pa sta potrebna oba... kako to ni jasno, pa men ni jasno?!?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: prevarana
28.1.2014 15:34:58   
mateyka
ja ne vem no, zakaj bi "čakala", na kaj bi čakala, pa sej nisem v čakalnici.. mah, ne štekam tvoje terminologije, že krivda mi je bila tuja čakanje pa sploh - in tudi ne vem od kje ideja, da je čakanje edina opcija za prevaranega, mi tud ni nič jasno.. ampak ok, mogoče imava čist druge poglede na to kako ženske razmišljajo in kako sklepajo user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.1.2014 15:45:33 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?