|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
25.1.2011 10:14:25   
nina42
Sprašujem zato, ker sem se v Postojni morala skregat z vsemi, ker se ni dalo normalno pogovorit, čeprav sem hotela domov šele 4. dan, oni so pa hoteli, da grem 5. dan... jaz sem pač rekla, da grem na lastno odgovornost in da naj mi prinesejo papirje, nakar so me sestre hodile 4 ure na 10 min sistematično nadlegovat, da naj ostanem in me pustile čakat 4 ure na papirje, ker je bila full močna burja in so računali, da če bom do večera tam, da bom še prespala... Seveda so mi s takim odnosom kar zagrenili porodno izkušnjo user posted image

Jaz recimo tiste 4 dni v porodnišnici nisem spala več kot par urc, ker pač ne morem spat v bolnici... jaz tudi lahko rečem, da ne razumem tistih, ki pravijo kako se v porodnišnici fino naspijo in se spočijejouser posted image
Vsakemu svoje, a ne?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
25.1.2011 10:21:21   
juhica
Jst sm rodila v Kranju v torek ob 21.00 zvečer in če tamali ne bi bil zlateničen, bi v petek tam okoli 11 ure šla domov. Po mojem občutku se da z njimi lepo zment. Jst mam same pohvale. Tudi jaz sem mislila, da bom šla drugič predčasno domov, ker sem bila v LJ (prvi porod) čisto znervirana in nobenega spanja, pa je bla v Kranju čisto drugačna, boljša atmosfera in sem celo malo spalauser posted image . Ja ne moremo vsi spati kjerkoli, ne glede kok izčrpani smo, jst v bolnici še nikoli nisem normalno spala, tko, da te čist zastopim, jst sm v Lj mislila kar dam pobegniti že drugi danuser posted image .

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
25.1.2011 10:24:03   
benika
nina, v KR je ležalna doba 3 dni, po 48ih urah greš kot večrodka lahko komot domov. Tiste 21 noči boš pa že zdržala, že zavoljo otrokovega zdravja.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
25.1.2011 19:07:32   
anju
v Postojni (oktobra) smo šle tudi tretji dan domov. nina samo ti verjetno ne greš več tja:)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
29.1.2011 17:58:45   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: anju

v Postojni (oktobra) smo šle tudi tretji dan domov. nina samo ti verjetno ne greš več tja:)


Hja, veš kako je, ko se ti kaj zameri user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 480
   NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
14.3.2011 15:23:57   
lagy gaga
user posted image V kranjski porodnišnici sem rodila dvakrat. Polom na vseh nivojih. Nesramnost sester na oddelku, v porodni sobi , povsod. Zdravnki oK. Kar se tiče drugega osebja, kako so delali s pacoentkami je pa že višek.
Sestre naveličane dela, zahtevajo pa plače. Prvič sem se mučila 13 ur, sestre pile kavico, se smejale, gledale Maria, mene pa nadirale,
Drugič sem se tako mučila, da sem imela simfiziolizo (premik medenićne kosti) pa so nad mano tulile, da sem scrkljana, jaz pa sem bila potem še  eno leto po porodu na berglah.

Naj  jo čimprej zaprejo, zdravnike premestijo v druge porodnišnice, sestre pa ODPUSTIJO:

Žalostno. Samo v Kranj ne.

(odgovor članu orhideja X)
Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
16.3.2011 12:23:33   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: lagy gaga

user posted image V kranjski porodnišnici sem rodila dvakrat. Polom na vseh nivojih. Nesramnost sester na oddelku, v porodni sobi , povsod. Zdravnki oK. Kar se tiče drugega osebja, kako so delali s pacoentkami je pa že višek.
Sestre naveličane dela, zahtevajo pa plače. Prvič sem se mučila 13 ur, sestre pile kavico, se smejale, gledale Maria, mene pa nadirale,
Drugič sem se tako mučila, da sem imela simfiziolizo (premik medenićne kosti) pa so nad mano tulile, da sem scrkljana, jaz pa sem bila potem še  eno leto po porodu na berglah.

Naj  jo čimprej zaprejo, zdravnike premestijo v druge porodnišnice, sestre pa ODPUSTIJO:

Žalostno. Samo v Kranj ne.



Ah dej no. Verjamem, da ni vse rožnato, da imajo tudi sestre in zdravniki pravico do slabega dneva. Ampak kar popljuvat vse skupaj in to na tak grd način...dej nehi no. Jaz sem tudi 2x rodila v KR in tako slabo pa tudi ni bilo. Mogoče pa jaz nisem tako občutljiva kot ti.

(odgovor članu lagy gaga)
Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
17.3.2011 14:47:33   
flik
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: lagy gaga

user posted image V kranjski porodnišnici sem rodila dvakrat. Polom na vseh nivojih. Nesramnost sester na oddelku, v porodni sobi , povsod. Zdravnki oK. Kar se tiče drugega osebja, kako so delali s pacoentkami je pa že višek.
Sestre naveličane dela, zahtevajo pa plače. Prvič sem se mučila 13 ur, sestre pile kavico, se smejale, gledale Maria, mene pa nadirale,
Drugič sem se tako mučila, da sem imela simfiziolizo (premik medenićne kosti) pa so nad mano tulile, da sem scrkljana, jaz pa sem bila potem še  eno leto po porodu na berglah.

Naj  jo čimprej zaprejo, zdravnike premestijo v druge porodnišnice, sestre pa ODPUSTIJO:

Žalostno. Samo v Kranj ne.



Ah dej no. Verjamem, da ni vse rožnato, da imajo tudi sestre in zdravniki pravico do slabega dneva. Ampak kar popljuvat vse skupaj in to na tak grd način...dej nehi no. Jaz sem tudi 2x rodila v KR in tako slabo pa tudi ni bilo. Mogoče pa jaz nisem tako občutljiva kot ti.



Se strinjam z beniko - tut jaz v kr. rodila 2x, pa je blo fino. Ne kar pljuvat čez vse po vrsti no..

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
16.5.2011 17:04:23   
ahja
Porod v KR je bil  user posted image . Sploh ne vem, kaj vse so delal med porodam z mano, kaj vse so mi dal, koliko šivov sem dobila. Nihče ti nič ne pove. Tud ne kako se doji, kako se otroka vzame v naročje, odloži, ...Vzdušje je bilo kot bi bila v mrtvašnici. Sestre na oddelku pa bog ne daj, da si jih zmotil med njihovim pogovorom, ki je trajal večno. Pa sem se še odločala ali bi šla v KR ali v Postojno, pa sem na žalost šla ravno v KR.

Punce, ko boste šle rodit, ne se zanašat na babice in sestre, tako kot vam to govorijo na materinskih šolah, ampak kar povejte vse kar mislite, pa če je še tako preprosto in ne študirat, da se boste komu zamerile ali pa da bodo one imele občutek, da jih hočete učit in da se delate pametne, kar korajžno. Jaz sem žal poslušala svojo gin in mat. šolo, da se naj prepustim babici in je bilo katastrofalno.

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
17.5.2011 10:33:50   
Tiwi
Jaz pa se strinjam z lagy gaga. Pa ne govort da so ene bolj občutljive, pa take neumnosti. Verjetno se vsaka počuti drugače in vsaka po svoje doživlja porod.
Tudi jaz ne grem več tja not! Prvič sem v KR rodila pred 16. leti, ko mi je bilo 18 let. Vse je potekalo uredu, tudi babica me je pohvalila da lepo sodelujem, čeprav se je tista takrat štela za pravega zmaja (zdaj je verjetno že v penziji, ker če je bila zraven ko sem se jaz rodil, pa še potem pri rojsvu mojega otroka, je verjetno že kar v letih). Jaz sem takrat vse jemala z lahkoto in nič komplicirala, k sreči z dojenjem nisem imela težav, mi pa nihče ni nič pokazal ali povedal in videla sem veliko drugih mladih mamic ki so imele raznorazne težave in jim ni nihče pomagal. Bila sem tudi šivana, pa nisem nič jamrala, samo malo stisnila zobe pa je bilo. Mene je takrat motilo to, da je bilo vse kot v srednjem veku, nič se ni spremenilo od takrat ko smo se mi rodili. Tušev zgoraj sploh ni bilo in je veljalo, da če se tuširaš in umivaš lase po porodu, lahko umreš. V istem času s porodnice v LJ lahko takoj odšle pod tuš. Ne vem kako je bilo šele sredi poletne vročine, pa cel teden smo bile noter.  Umivat so nas hodili po sobah s kahlami in smo morale dvignit rit in so šli od postelje do postelje-srednji vek. Da smo bili cel teden not me tudi ni motilo, moj dojenček je dobil zlatenico šele 4. ali 5. dan.
2 meseca pred porodom sem ležala tudi na ginekološkem oddelku in je bilo katastrofa, ksreči so me po 14 dnevih spustili.
Potem sem bila pred 11 leti še enkrat na gin. in tud rajši ne komentiram odnosa osebja.
O dr. Riznerju tud nebi, pa naj se šteje za ne vem kakšnega strokovnjaka-po srečanju z njim imaš vse možnosti za razvoj predporodne ali poporodne depresije.
Drugič sem rodila v Postojni in nisem mogla verjet da so sestre lahko tako prijazne in ustrežljive. Ves čas so hodile sprašvat če kaj rabimo in da naj pozvonimo če bomo kaj hotele. To je blo zame sploh nekaj nenavadnega, saj v KR si lahko pozvonil le v primeru življenske ogroženosti.
Jaz sicer nisem ne vem kaj rabila, saj nisem rodila prvič, sem pa videla kako so se sestre trudile pomagat mladi mamici ki je bila z mano v sobi in je imela težave z dojenjem.
Tudi zdaj bom šla rodit v PO, v KR pa me ne vidijo več

(odgovor članu ahja)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: NIKOLI VEĆ V KRANJSKO PORODNIŠNICO
17.5.2011 10:39:43   
Tiwi
Aja pa še to o srednjem veku; takrat so dojenčke pripeljali na enem velikem vozu in nam jih razdelili po posteljah in potem ko je otroček zaspal, nismo vedele kako naj se uležemo da jih ne bomo pomečkale.
Pa ko tle berem imajo očitno spalne srtajce in brisače še iz iste zaloge, očitno se jih je veliko že strgalo in imajo pomankanje, v PO smo dobile kolikor smo rabile, nobeni ni bilo treba bit v krvavi spalni srajci.

(odgovor članu Tiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.7.2011 9:38:38   
črticaa
je bilo kar veliko napisanega,..večino slabega,...
jaz imam samo slabe izkušnje zato sem šla raje na Jesenice

-svakinja, skoraj izkrvavela,-.čeprav jih je moj brat opozarjal da preveč krvavi ji ni noben pomagal,..se mi zdi da so ji morali nakoncu celo maternico vn dati. posteljico so ji oni luščili po porodu in ji je zgleda raztrgala steno

-svakinja (druga), po 12 urah popadkov in 10 cm odpra, +umetnih popakkih in potiskanju -tamala še vedno ni bilo, se je končno nekdo spomnil malo pogledat in so ugotovili da je "primer iz knjige" -notranje ustje se ji  ni odprlo- urgentni CR

-potem da o zunanjem obratu ne govorimo user posted image user posted image user posted image

-sestrična- stara malo čez 30 , 2 otrok, toliko časa so jo matrali, da je imel mali 30 minut star srčni zastoj,..na srečo je z njim kljub oživljanju vse OK

-aja  pa MOLI da en boš za kakšen praznik gor pristala

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: Porodnišnica Kranj
3.7.2011 9:47:28   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: benika

a je ona drgač tud priporodih,...tko razn na željo


Če je dežurna, potem ja, je pri porodu. Na željo (seveda proti plačilu)  pa lahko dobiš le babico, ne pa tudi ginekologa.



moja PRIJATELJA IMATA g IZ ŠKOFJE LOKE IN STA JI PLAČALA DA JE PRIŠLA NA V KRANJ NJUN POROD VODITI

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: Porodnišnica Kranj
3.7.2011 11:47:35   
marjetka1975
Ok pa še moja izkušnja. Rodila sem junija v Kranju z EA. Jaz se ne morem pritoževat lahko samo pohvalim. Babica pri porodu je bila seper ga Eva. Res se je zelo potrudila, moj otrok je mel obseg glave 38,5 cm, pa nisem bila rezana, je pa res da me je med porodom masirala presredek z krožnimi gibi. Imela sem sicer rupturo 1, ampak za tako velikega otroka kot je bil moj ni to nič. Šivi po porodu me niso bolel, lahko sem normalno hodila in sedela. Dr Pavlovičeva, ki mi je dajala ea je tud super, je mela ful zivcev, ker jaz sem oseba z nizkim pragom bolecine (beri zelo nizkim, tud krvi ne dam če ni zelo nujno, se temu raje ognem) in je mela veliko potrpljenja. Da o sestrah, ki skrbijo za otroka sploh ne govorim, ker so bile super, sploh 2 iz nočne izmene sta bili super, žal ne vem imena sem pozabila, sam res super sta bili. Kar se pa dojenja tice, so se pa z mano zelo trudile, sam moj mali ni znal sesat, jim pa ni bilo tezko se z mano ukvarjat in ga pristavljat, pa tud ko ni slo jim ni bilo problem dodatka dati kot v nekaterih porodnisnicah. Pač sem dobila mleko kasneje vazno je da je.
Jaz imam z Kranjem dobro izkušnjo, tud sestre na oddelku za mame so bile ok.

lp,
M

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: Porodnišnica Kranj
31.7.2011 12:06:05   
Patty81
Hm, vidim da tudi KR ne blešči :(. Jaz sem rodila na Jesenicah. V porodni 1A, sestre na oddelku pa ravno ne. Seveda ne morem reči, da so vse iste. Amapk lepo vas prosim ne nas basat s takimi - ste ene bolj občutljive!
Če imam že malce krvavo okoli bradavic, boli itak k s....., prosim sestro, če mi pokaže, kako pristavim (če mogoče delam kaj narobe)....in pride, mi zagrabi joško, potisne otroku v usta...on se trudi in ne gre, še enkrat prime...in totalno znervirana reče: "Ja, saj sploh nimate nič bradavice!" Se obrne in zapusti sobo. HALO?! Pa ne vi meni z občutljivostjo! Se strinjam, da vsak drugače doživlja stvari. AMpak tak odnos je na njihovem delovnem mestu totalno NEPRIMEREN in nedopusten! Že itak si utrujen od poroda, neprespanosti, se poskušaš vživet v novo vlogo...pol te pa nekdo zabije s tako izjavo,da se bom ja še zaradi tega nervirala. So službe, kjer sediš za računalnikom, prevajaš ali karkoli in nimaš veliko osebnega stika z ljudmi in so službe kot je tale. In če se odločiš bit medicinska sestra, je dostopnost in prijaznost zelo pomemben del službe. Tudi jaz imam kdaj slab dan, pa tega ne stresam nad učenciuser posted image .
Prijateljica, ki je šla 2. tja rodit, se je že 3 mesece prej tresla, kako bo spet shajala s sestrami. Ampak tokrat je bilo super. Zakaj? Ker jih ni potrebovala. SO bile čudežno vse prijazne. Mene pa so, ko sem na stranišču omedlela, še malodane skregale, kako smo danes mamice razvajene...da včasih so ženske na njivah rojevale, pa je bilo vse ok. In češ, zakaj pa ste omedleli, kaj se pa greste?! Prav tisto, z jeznim glasom. Ja hvala lepa. Kot da sem to nalašč nardila.
Benika, ali sem razvajena? ;) Pa ne to vzet za slabo, prosim. To se šalim na prijateljski bazi (ker vem da včasih na forumu kaj narobe razumemo). Želim samo reči, da ne moremo vseh ožigosati kot slabih (sester) ali kot razvajenih (mamic, ki malo pojamramo).user posted image  Pa čeprav tudi sama nimam veliko pohvalnih besed za sestre na J.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: Porodnišnica Kranj
31.7.2011 19:07:32   
juhica
Jaz sem 12 dni nazaj spet rodila v Kranju - tokrat drugič (tretji porod) in spet lahko samo hvalim, hvalim in hvalimuser posted image user posted image !

Na sredi poti (sem iz Zasavja) sem se že skoraj odločila za Lj, ker so bili popadki na trenutke neznosni in ker sem že v drugo zelo hitro rodila me je skrbelo, ampak sva rekla, dajva poskusiti priti do Kr in nama ni bilo žal.

Babica zakonuser posted image  - porod je vodila strokovno in prijazno - upoštevala moje želje (no obe babici, ker je bla glih izmena - nočno jutranja) , dihala je z mano, ves čas je bila zraven v porodni sobi (eno uro do poroda in še potem veliko časa, in me skoz hodila gledat kako sem, pa je bilo itak vse ok).

Porod je bil hiter a težek, ker je bil otrok čudno vstavljen in je šel težko ven (zatilna okcipitoposteriorna vstava) in popkovina je bila dvakrat ovita in mu je vmes padel utrip za pol minute, a moje mnenje je, da je uspelo samo po zaslugi odlične babice, ki me je sjajno vodila skozi porod - tudi šivana nisem bila nič - vem da v Lj ne bi bila tako zadovoljna.

Oddelek je bil zelo v redu izkušnja - zraven mene je bila prvorodka in so si zanjo še posebej vzeli čas in bili prijazni, ker je le prvi otroček in je imela dolg porod z EA - tudi do mene so bili zelo prijazni in uvidevni, če sem karkoli rabila ali prosila so mi takoj ustregli - skratka lahko samo pohvalim spet. Pediatrinja je bila zlata, zelo prijazna - pa še drugi dan sem lahko šla domov po moji želji in ker je bilo vse v redu...

(odgovor članu Patty81)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: Porodnišnica Kranj
31.7.2011 19:21:37   
juhica
Aja, pa da še dodam nekaj - prvo noč sem bila res utrujena in otrok ni spal - sem ga odpeljala k sestram (ker so mi že prej rekle, da naj ga pripeljem, če bom rabila počitek, jst pa dva dni nisem spala) in sem rekla, magar za dve urci, če bo jokal mi ga pa pripelte. In so ga imele štiri ure, rekle da ni jokal (tudi dodatka ni rabil), da so ga mal vozle je rekla sestra drug danuser posted image .

Z dodatkom ne škrtarijo - in tudi dudo so mi svetovale, ker je pri meni veliko popil (smo stehtale), a se je spet in spet hotel dojiti in so me že bolele bradavice - so vprašale, če jo imam s sabo ali mi jo one prinesejo - tako da je to tudi mamicam, ne le novorojenčkom prijazna porodnišnica user posted image .

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
23.8.2011 9:11:03   
shanliang
Ultiva gre preko posteljice na otroka, zato ti jo v drugi porodni dobi izklopijo in rodiš na živo - najbolje je, da greste na pogovor z anesteziologom, se ni treba nič naročat, prideš in poveš ter počakaš 5 minut in vse ti je jasno ...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.10.2011 20:07:59   
majcika09
Drage mamice in nosečke. Da še jaz napišem svoje mnenje in svojo izkušnjo v porodnišnici Kranj. Rodila sem 25.9.2011 popoldne. Zjutraj mi je odtekla voda-kako sem to vedelea, simpl-nisem mogla zadržat in je teklo iz mene nenadzorovano. Dragi me je hitro obril (hotela sva tudi doma klistirat, pa ker je najina punčica prehitevala za cel mesec, sva bila oba nepripravljena). Sem mislila da bom mal v paniki, da me čaka neka čudna vesela-boječa živčnost, pa evo, naju je Ariana čist presenetla s prihodom haha. Ob prihodu me je sprejela neka mlada sestra, ki je bila kar prijazna. malo je sicer izgledalo kot da sem stopila v čas komunizma (glede opremljenosti in okolice namreč) ampak to nekako odmisliš, ker začneš res razmišljati samo še o porodu in otročku. Nisem bila ne živčna, ne panična-kot da je čisto običen dan :) Potem me je pogledala še babica in rekla da bom verjetno šele drug dan rodila, pa so me dali v sobo na čakanje in počivanje-sem mislila, da sem že dobila nadstrandardno sobo-TV, nova oprema, lepa soba, pa eto je bila samo prehodna soba, ampak ok, je blo fajn. Potem sem dobila prve popadke na 3 minute in takoj zatem na minuto in pol in mi je sestra prišla javit, da gremo kar rodit ojej! So me odpeljali v porodno sobo-zelena soba, zraven okna in kar lepo intimna. Da ne govorim, da so bili popadki boleči ko hudič in če zdaj pomislim, si tega ne želim nikoli več, ampak želimo si še enega dojenčka, tako da bom morala še enkrat potrpet! Predtem sem si doma lepo na A4 list natipkala vse svoje želje glede porodnega načrta, pa draga dame-ga ne rabite! Vse je bilo kot sem hotela, čeprav se o tem sploh z nikomer nisem pogovarjala. Sestra v sprejemni me je samo vprašala, če dovolim ogled poroda študentom, pa sem odklonila, ker ljubim intimo in to je bilo vse. S sabo sem imela svoj Dianatal gel-pa se mi zdi, da ni nič pomagal. Hotela sem tudi piti malinov čaj za odpiranje materničnega ustja, pa evo, me je spet porod prehitel tako da nisem popila niti šalice. Babica Nada je bila tam-nisem je poznala, ampak je bila ženska res zeloooo prijetna, topla osebnost in tudi pomagala mi je pri dihanju ker nekako nisem imela pojma kako je treba dihat, sicer pa to, kar ti pokažejo v materinski šoli lahko pozabite, ker enostavno se ne da dihati tako kot učijo! Pa tudi porodničar dr. Raljič je zeloooooo prijazen mlad gospodič-vedno ima nasmeh na ustih in vedno zna pomirit mamico-vsaj mene je! Edino kar me je zmotilo je dejstvo, da so me enostavno premalo sproti obveščalo, kaj se dogaja z mano in sem med popadki v navalu groze in panike spraševala babico, kaj se dogaja z mano in dojenčkom. Moj dragi je bil fenomenalen, ker se je že pred porodom zmenil z babico, kaj si želim in kaj ne. Sicer sem hotela imeti Ultivo, pa ker se je porod zelo hitro odvijal (rodila sem v 3 urah-prvi otrok!) mi Ultive niso hoteli dati, ker na koncu moraš res samo še močno pritisnit in otroček se rodi. Tako da sem rodila po naravni poti user posted image ! Tudi po prihodu na oddelek se je moj dragi zmenil (hotela sem imeti nadstandardno sobo, pa so bile žal zasedene, grrr!), da so me dali v dvoposteljno sobo in sem bila sama 3 dni-jupiii, sestre so bile uvidevne da želim biti sama in ker pač ni bilo navala porodov, sem bila sama user posted image ! Zaradi zlatenice sva s tamalo ostali 7 dni v porodnišnici in mi ni bilo žal, ker ji je medtem že popek odpadel, lepo so jo porihtali, ponoči sem si odpočila ker je tamala spala pri sestrah, tako da je bil prvi teden kar prijeten. Kar se tiče hrane, je bila suuuuper-kosila obilna, 2 menija na izbiro (mlečni ali naraven obrok), obroki pa nenormalno obilni-skoraj ne moreš vsega pojest-edino mogoče malo preslano-ampak potem vsaj veliko piješ zaradi mleka user posted image . Motilo me je edino, da mi cel teden niso preoblekli postelje, pa vmes se prepotiš, malo zakrvaviš itd-in so madeži na posteljnini-ampak tudi to je bilo za preživet. Sestre na oddelku so bile čisto VSE zelooo prijazne in ko sem občasno padla v jok zaradi moje malčice in skrbi, so me prišle tolažit in 24 ur so bile tam na voljo za karkoli! Tudi zdravnice, fizioterapevtka (ful fajn, strelja štose) so bile vse zelo prijazne. Dr. Lazarjeva me je celo 10 dni po odhodu osebno klicala zaradi izvidov moje punčke in res se je videlo, da jo skrbi in da hoče vse naredit, da bo s punčko res vse ok. Nasplošno: sobe kar ok-edino TV manjka, sploh če si dalj časa hospitaliziran (ampak si prineseš laptop je to tudi ok), postelje udobne, zdravila na voljo 24 ur, hrana odlična (sladice so njami!), doktorji super prijazni, sestre zelo prijetne, tople osebe. Sestre so do dojenčkov zelo prijetne-sem včasih naskrivaj gledala kako jih oblačijo in negujejo-tako da ni straha! Lahko s ponosom rečem, da sem bila prijetno presenečena nad porodnišnico, da sem pričakovala slabše, da je vse osebje kot narejeno za to delo! Ko bomo drugič delali otročka, grem absolutno spet tja rodit in to priporočam vsem mamam-res je mamam in dojenčkom prijazna porodnišnica! Če bi pa katera mamica rada še kak nasvet ali moje mnenje, pa me lahko kontaktirate na maja@hasna.si user posted image

(odgovor članu shanliang)
Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.11.2011 20:17:55   
Adryanca
Ok, sama prihajam iz Kranja in imam do PK celih 10 minut. Glede na to kar sem prebrala glede slabih lastnosti, srčno upam, da tudi sama kaj takega ne bom doživela aprila, ko imam rok.
Ja, to bo moj prvi user posted image in morm priznat, da sem se kr malo ustrašila, glede na zgoraj napisano...

Zanima pa me, ali babico lahko sam izbiraš al ti jo oni določijo?

_____________________________

Zgodil se je veliki POK in 8. aprila 2012 se rodil je mali ROK - 2630 g, 50 cm

(odgovor članu majcika09)
Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.11.2011 21:09:12   
marjetka1975
Babico dobiš tisto, ki je pač v službi. Če pa imaš ekstra željo, pa imaš lahko tudi svojo babico ( prisotnost izbrane babice), sam jo je treba plačat. Kolk je trenutna cena ne vem, vem pa da je bila junija cena 200eur.

(odgovor članu Adryanca)
Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.11.2011 21:10:51   
marjetka1975
Adryanca, drugače sem pa tud jaz rodila junija v KR, pa me je bilo tud ful strah, na koncu sem bila pa super zadovoljna. Mela sem babico Evo Jerše, ki jo lahko samo pohvalim.

Srečno!

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
4.11.2011 11:33:26   
rakica82
Da še ajz povem svojo izkušnjo. V Kranju sem julija letos rodial najino princseko. Lahko rečem ,da imam zelo pozitivno izkušnjo. Porod se mi je začel tako ,da mi je doma odtekla voda, prišla v kranj, sprejela me je babica Majda, ki je bila potem z mano do konca njene izmene. Potem pa je bila moja babica Špela, ki jo resnično lahko samo pohvalim user posted image user posted image user posted image , zelo mlada ampak se je res potrudila, pomagala tako da super .Pa tudi dr. Urh, ki je prišel mimo tu pa tam, super, spodbujal, se prišel poslovit ko je šel domov. Skratka vse super.
Tudi na oddelku so bile sestre super, obroki se strinjam ful obilni, ponavadi nisem mogla vsega pojest, zvečer je vedno prišla sestra vprašat, če smo še lačne. Edino zjutraj se je meni vleklo do zajtrka, sem ponavadi prej pojedla kakšno banano preden je bil zajtrk.
Jaz bom definitivno tudi pri neslednjem porodu šla v kranj, ker je bilo vse na nivoju.


_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
4.11.2011 11:47:28   
pinkyneza
evo še jaz nekaj povem - jaz sem sicer rodila lani decembra - uf, kmalu bo že eno leto!!!!! Pa sem bila v porodni sobi - SUPER ZADOVOLJNA! Rodila sem 5 tednov pred rokom, imela babico Evo Jerše (sva bili zmenjeni prej, da rodim takrat ko bo ona v službi in nam je uspelo)... Ginekologinja pa je bila dr. Virantova - lahko rečem samo, da je ne morem PREHVALITI... Tudi na oddelku so sestre res super - še sedaj eno večkrat srečam v mestu in se vedno pozdraviva in vpraša kako mala... Sva bili tam 11 dni!!!! Samo pediatrinja - takrat je bila dr. Kopac Ambrož Ivica - je pa res PODEN OD PODNA... Niti malo se ne spozna na svoje delo ali pa jo je nova tehnologija prehitela... Tudi naslednjič grem rodit v Kranj... Aja, pred porodom sem 12 ur ležala na GInekološkem oddelku - tam so pa sestre res čisto mimo...

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
15.11.2011 12:22:43   
okaidi
Tudi jaz sem imela zelo pozitivno izkušnjo s porodnišnico Kranj. Moram pohvaliti tako dr. Reljića kot dr, Gregorača, ki sta me imela na amnioskopiji, pa babico Marjeto Žlebnik. Zelo zadovoljna z odnosom, s samim potekom poroda, ki je bil naraven, upoštevali so moje želje, skratka, vesela sem, da sem se odločila za to porodnišnico.

(odgovor članu pinkyneza)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?