|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
8.4.2008 9:49:09   
benika
Cena ultive v KR je 50€, EA pa 175 €. Tako eno kot drugo lahko dobiš 24 ur na dan. EA dobiš tudi na Jesenicah, medtem ko ultive ne.

Prednosti EA pred ultivo....EA veliko manj vpliva na otroka kot ultiva. Tudi pri lajšanju bolečine je EA veliko bolj učinkovita.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
8.4.2008 10:00:09   
Julija08
Prednosti EA pred ultivo....EA veliko manj vpliva na otroka kot ultiva. Tudi pri lajšanju bolečine je EA veliko bolj učinkovita.
IZVIRNO SPOROČILO: benika


user posted image user posted image user posted image  Jaz sem bila pa sigurna, da ravno pri Ultivi ni nobenega vpliva na otroka, ker se zdravilo takoj razgradi. Hm, se moram še dobro pozanimati, z EA pa nočem roditi.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
9.4.2008 12:54:42   
benika
Meni je tako razložila anesteziologinja. Slabost ultive naj bi bila tudi ta, da največkrat podaljša porod. Jaz se potem nisem odločila ne za eno in ne za drugo, saj je bil porod dokaj hiter in niti ne tako nevzdržno boleč. Če grem pa še tretjič rodit mi pa EA ne uide. Definitivno.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
10.4.2008 15:19:51   
jazabel
Ultiva gre preko posteljice na otroka, zato ti jo v drugi porodni dobi izklopijo in rodiš  na živo - najbolje je, da greste na pogovor z anesteziologom, se ni treba nič naročat, prideš in poveš ter počakaš 5 minut in vse ti je jasno ...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
21.7.2008 13:59:03   
anita goitan
Pozdravlejne,
a lahko katera ki je pred kratkim rodila v KR kaj več napiše kako je bila "zadovoljna", vem da se ne gre v hotel user posted image ampak je pa fejst prebrat izkušnjo glede na to, če si tudi sam namenjen v isto P, hvala

(odgovor članu jazabel)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
21.7.2008 14:25:12   
Miska2
Hojla anita goitan,
jaz tam rodila pred par meseci in sem bila zelo zadovoljna z vsem: osebjem, porodno sobo in sobo na oddelku, hrano... skratka, vse super...
Srečno! user posted image

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
21.7.2008 15:02:21   
benika
Ultiva gre preko posteljice na otroka, zato ti jo v drugi porodni dobi izklopijo in rodiš na živo


Ne bo držalo. Izklopijo ti jo malce pred samim iztisom.

Anita, jaz sem rodila januarja in sem bila načeloma z oskrbo zadovoljna. Motilo me je le to, da ni bilo na razpolago dovolj spalnih srajc, brisač pa niti ni bilo. Zato ti močno predlagam, da v  torbo spraviš še kakšno brisačo.



(odgovor članu jazabel)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
21.7.2008 15:17:45   
anita goitan
Miska2 lepo je to prebrat, hvala!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
22.7.2008 12:45:20   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ultiva gre preko posteljice na otroka, zato ti jo v drugi porodni dobi izklopijo in rodiš na živo


Ne bo držalo. Izklopijo ti jo malce pred samim iztisom.

Anita, jaz sem rodila januarja in sem bila načeloma z oskrbo zadovoljna. Motilo me je le to, da ni bilo na razpolago dovolj spalnih srajc, brisač pa niti ni bilo. Zato ti močno predlagam, da v  torbo spraviš še kakšno brisačo.





Ali imajo še vedno tiste spalne srajce, z dekoltejem do popka? Mene je motilo,ker res ni bilo dovolj spalnih srajc na razpolago, za brisače sem se ponavadi akr mal zagrebla. Sicer nimam pripomb nad kr porodnišnico res ne, ampak malo bi šli pa lahko v korak s časom. Če ne drugega bi tud za menije lahko poskrbeli, ne da sem imela konkretne pečenke z veliko mastnega....in potem naj bi se držale neke diete pri dojenju...kako, če pa že tam,kjer je to najbolj pomembno s tem ne začnejo....v odgovor pa sem dobila le, da pač nimajo zadostnih kapacitet,da bi pripravljali še posebno hrano za doječe mame...ja no...danes bi me morda jesenice bolj prepričale...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
23.7.2008 19:54:23   
tilči
19.5. sem rodila z ultivo. izklopijo ti tik pred iztisom,tako da čutiš, kdaj moraš potisniti, čutiš glavico in tudi ,ko otrok spolzi ven.Super izkušnja!user posted image  Čutiš vse razen bolečine. Pri EA pa ne čutiš nič.
Spalne srajce so še vedno iz daljne preteklostiuser posted image , brisače je dobro imeti kakšno s seboj, osebje pa je bilo tudi v redu. Je pa res, da če hočeš kaj izvedeti, moraš sam vprašati, ker ti ne pokažejo nič. Moja cimra v sobi ni znala otroka obleči, tako da sem ji jaz pokazala.Če nimaš nobenih problemov, so dobri do tebe.

Pred 3 leti pa sem bila razočarana.Rodila sem s c.r., otroka so mi pripeljali čez 13 ur, čeprav je bilo vse v redu, niso mi pokazali, kako dojiti, otroka so mi samo pripeljali v posteljici, tudi k meni ga niso položili, glede na to, da je mene po operaciji še vse bolelouser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
26.7.2008 13:51:17   
*tajda*
 tilči tudi pri Ea čutiš,res da ne čutiš bolečine,čutiš pa na koncu pritisk.Govorim iz lastnih izkušenj.Vglavnem naslednjič grem spet v KR na EAuser posted image

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
26.7.2008 23:09:36   
l.daisy
pred dvema mesecema rodila v kranju dvojčka.. spalne srajce že popolnoma sprane, brisače smo imele, edino postelje niso preoblačili, kot bi človek pričakoval (cimra je imela čisto krvavo prevleko od odeje, pa so jo samo obrnile okrog)... osebje načeloma v redu, babica super, tudi na oddelku otročnic ekstremno prijazni... 

_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
26.7.2008 23:53:12   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan
Pozdravlejne,
a lahko katera ki je pred kratkim rodila v KR kaj več napiše kako je bila "zadovoljna", vem da se ne gre v hotel user posted image ampak je pa fejst prebrat izkušnjo glede na to, če si tudi sam namenjen v isto P, hvala


Jest sem v KR rodila pred 2 mescoma... in user posted image ... ne vem, kaj naj ti rečem. Odvisno kaj človek pričakuje. Porodna soba - nimam kaj komentirat, vse dokaj uredu. Na oddelku - šparanje s perilom... zeloooo me je motilo, ker nisem mela nič preoblečene postelje... tudi če ni vidno umazana, je pa prepotena in bi pasal v tem času, ko sem tam ležala met preoblečen vsaj vzglavnik... a ja še to... ginekologinja, ki je bila prisotna pri porodu in je potem tvoja sobna zdravnica, bi pa vizito najraje naredila s hodnika, odpravi te prej, kot jo lahko sploh pozdraviš (ne bom rekla, da so vse iste, moja je bla pač taka). Osebje - v večini prijazno in dostopno.

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
27.7.2008 17:11:04   
Ploha
valentina2006: mogoče veš katera je bla ta G, ki je imela vizito, če nočeš javno pa na ZS?!

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
27.7.2008 20:31:08   
benika
ginekologinja, ki je bila prisotna pri porodu in je potem tvoja sobna zdravnica, bi pa vizito najraje naredila s hodnika, odpravi te prej, kot jo lahko sploh pozdraviš (ne bom rekla, da so vse iste, moja je bla pač taka).


Tvoja osebna G ni tista, ki te je imela pri porodu, temveč tista, ki je napisana na vratih sobe. Pa še to ponavadi ne drži, ampak je zqa cel oddelek ponavadi 1 G.

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
29.7.2008 9:32:49   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: benika

ginekologinja, ki je bila prisotna pri porodu in je potem tvoja sobna zdravnica, bi pa vizito najraje naredila s hodnika, odpravi te prej, kot jo lahko sploh pozdraviš (ne bom rekla, da so vse iste, moja je bla pač taka).


Tvoja osebna G ni tista, ki te je imela pri porodu, temveč tista, ki je napisana na vratih sobe. Pa še to ponavadi ne drži, ampak je zqa cel oddelek ponavadi 1 G.



G, ki je bila prisotna pri porodu je bila potem tudi moja sobna G. Ne vem, če je vedno tko... ampak pr men je blo in tud pri moji cimri.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.8.2008 20:28:39   
valentina2006

Ploha: Imaš ZS. user posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.8.2008 9:51:25   
tonks
Ob kateri uri pa približno dobiš odpustnico za ven iz KR porodnišnice?


Hvala vnaprej za odgovor.

LP

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.8.2008 13:31:58   
ajdaN
Kakor se zmeniš. Pri prvem sem jo dobila nekje po kosilu (ponavadi je tako), drugič sem hotela že pred kosilom domov, pa se je tudi dalo zmenit. Načeloma pa odpuščajo popoldne.

(odgovor članu tonks)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.8.2008 14:32:13   
l.daisy
mi smo šli domov v soboto in smo začasno odpustnico dobili okrog enajstih dopoldan, pravo pa potem po pošti...

_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
22.8.2008 9:05:02   
A_A
Živijo!

Prvič sem rodila v LJ (naravni porod), sedaj pa nameravam iti v KR po EA. Bila sem že na posvetovanju pri anesteziologinji Pavlovičevi, kakšne imate izkušnje z njo?

Zanima me, če plačam za EA in prisotnost očeta pred ali po porodu? Kako pa je z nadstandardno sobo - kaj nudi več?

Ali ima mogoče katera kakšen strokoven članek o poteku poroda z EA? Na internetu sem veliko našla o raznoraznih pripovedovanjih nosečnic, nikjer pa nič strokovnega.

Lp,
v pričakovanju user posted image

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
22.8.2008 16:57:10   
benika
Zanima me, če plačam za EA in prisotnost očeta pred ali po porodu? Kako pa je z nadstandardno sobo - kaj nudi več?


EA in prisotnost očeta pri porodu plačaš dan ali dva po porodu.

Nadstandardna soba nudi le to, da si sama v sobi ter da imaš v sobi TV in lastno kopalnico. To pa je tudi vse. Obiski lahko pridelo takrat kot vsi in ravno tako morajo ob 17h oditi.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
22.8.2008 20:16:49   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Nadstandardna soba nudi le to, da si sama v sobi ter da imaš v sobi TV in lastno kopalnico. To pa je tudi vse. Obiski lahko pridelo takrat kot vsi in ravno tako morajo ob 17h oditi.


Jaz TV- ja nisem imela, pa tudi kopalnice nimaš čisto svoje, ampak si jo deliš s tisto, ki je v drugi nadstandardni sobi. Več imaš dejansko samo to, da si sam v sobi. No pa glede obiskov meni niso nič težili tudi če so prišli dopoldne, morajo pa definitivno ob 17ih it.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.9.2008 15:51:08   
clara23
26.8. sem v Kr rodila z EA pa mi ni prijelauser posted image . Kateter so mi vstavili celo 2x, pa ni bilo nič boljše..popadki so bili prav tako boleči kot pred EAuser posted image

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.9.2008 18:58:17   
*tajda*
clara katerega anestezista si pa imela? Upam da si se pritožila in da nisi plačala Ea. Moj anestezist je bil dr. Rozman in ko mi je vstavil kateter sploh nisem več čutila nobenega popadka.

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?