|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 19:08:50   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Prebrala še enkrat- točno tako kot je napisanuser posted image sedaj pa čakaaaamuser posted image



Imam dva brata in sestro in nikoli jih nebi zamenjal za drugo polovico žemlje. Si to hotla slišat?

Kot sem že rekla, ni bilo dileme, kaj boš odgovoril- ne bil ti, če ne bi lepo porožcal svojo odločitev. S polovico žemlje pa je tako- danes, ko imaš par kg preveč in nabasan želodec, lahko govoriš, da bi jo rade volje delil. Če bi pa kot mali fantič s pajčevino v želodcu to moral dan za dnem početi, pa ne vem, če bi to tako z veseljem počel. Daj bodi enkrat za spremembo dec na mestu in se ne delaj lepega no.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 19:09:51   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.


Zdaj ko ravno to omenjaš.....a se nisi ravno ti včasih "zgražal" nad tistimi, ki so na spolnosti spraševali ali je partnerka noseča ali ne....ali lahko zanosi, če sta pazila......kaj naj stori, ker ne bi še imela otroka......se mi zdi, da si bil ravno ti tudi med tistimi, ki so dajali nasvete "prej bi mislil/a.....kje si imela pamet, ko si delala otroka".....

Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 19:11:45   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Nisem brala vseh postov in mogoče bom napisala kaj,kar je že bilo napisanega ali pa bom udarila mimo, ker ste s temo že zašli....

Sama sem mama enega otroka, ne namenoma, ampak višja sila je tako določila. Želja je bila še vsaj po enem, raje dveh. Enkrat je že bila tema, pa sem prebrala marsikaj na svoj račun, ampak ja, otrok je bil načrtovan čisto birokratsko. Koliko je sredstev, kaj in kako z bivanjem, koliko na stran, da bo za šolo in ostale stvari, koliko na stran, če gre kaj narobe,....... In ko se je, poleg želje po otroku, tudi to porihtalo, je prišel tudi otrok. Ker ni problem otroka naredit, problem je biti otroku starš. In pri tem jaz ne mislim samo na vzgojno funkcijo. Predvsem moraš biti tudi odgovoren in to odgovornost prenesti tudi na otroka. Tako bi bil načrtovan tudi vsak naslednji in, ker sem človek z razumom, dajem razumu večjo težo koz želji. Ne trdim, da so velike družine breme države, sploh ne. Jih je pa veliko. Pa ne samo zdaj v krizi, velikokrat prej je bilo govora o dodatkih, ki jih dobijo, o oprostitvah, ki jih imajo,..... in veliko jih je čisto ok živelo tudi od državnih prispevkov, ampak ta leta so minila. Nekoga, ki je imel prevelike apetite in si je s povprečno plačo namislil 3 nadstropno hišo, ki je zdaj ne more več plačevati, boste takoj popljuvali, da se preko zmožnosti pač ne živi in si je bede kriv sam. Ali ne gre pri velikem številu otrok prav za to? In ko se to zgodi in otrok postane breme državi, postane breme vsakemu izmed davkoplačevalcev. Še ne tako dolgo nazaj je bilo moderno reči, da kdo bo skrbel za naše pokojnine, če ne otroci. In ti, ki imajo veliko otrok skbrijo za našo prihodnost. Bo temu res tako? Glede na razmere, imam bolj občtek, da tisti, ki živijo zdaj na breme državi bodo tudi v prihodnje. Zaposlitev ni, če že kje v tujini in tam jih zagotovo ne bodo skrbele naše pokojnine.
Res je, da se je v najtežjih obdobjih rojevalo največ otrok. Ampak veliko jih je pomrlo, živeli so v skromnosti, pomanjkanju, otroci so začeli z delom v zgodnji mladosti. In se je dalo preživeti. Danes imajo ljudje otroke brez sredstev, brez vizije kaj in kako bodo, ampak otrok mora biti v vrtcu, pa v zastonj šoli, pa seveda imeti fensi obleke, pa tudi računalnik in starša večji avto,.... Računica se ne izide in žal mi je za vse te ljudi, predvsem za otroke, ki niso ničesar krivi, pa nosijo največje breme.
Tudi jaz in partner sva odvisna od gospodarskega stanja in čisto lahko se zgodi, da nama ne bo šlo. Imamo nekaj na strani in za nekaj časa bo. Lahko se komu od naju kaj zgodi, ali celo obema. Imamo nekaj na strani in bo sinu lažje. Kako bi bilo pri več otrocih? Ne vem, definitivno pa ne rožnato.

Ali se sliši grdo ali ne, zagovarjam, da je potrebno vsako investicijo preračunati in ugotoviti ali bo šlo skozi ali ne, in tega se držim tudi pri razmnoževanju.

V razredu mojega sina, sta dve taki družini in živijo zelo težko. Otroci, štirje, so že šolski in imajo vso prehrano zastonj. Obleke in ostale stvari jih za fante znosiva jaz in še ena mama, prav tako za dva otroka (ki sta v našem razredu) vsi starši nekaj dodamo in jima tako privoščimo tudi šole v naravi ipd, kar drugače ne bi šlo. Mi ni problem dati, ampak da pa bo nekdo rekel, da moram - tega pa si ne dovolim.
Kako pa jaz skrbim za svojega otroka pa ni nikogaršnaj briga, ker zanj skrbim popolnoma s svojimi sredstvi.
Prav tako ni briga nobenega kako zmorejo velike družine tam, kjer zmorejo. In lepo, da zmorejo in lepo, da imajo več otrok. Jim zavidam iznad vsega.

lp



Super napisano. Mojči, sicer te moram opozoriti, da jih bo verjetno spet pol drugače razumelo , pa vendar- podpis pod vse.



Ni panike user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 19:17:00   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Prebrala še enkrat- točno tako kot je napisanuser posted image sedaj pa čakaaaamuser posted image



Imam dva brata in sestro in nikoli jih nebi zamenjal za drugo polovico žemlje. Si to hotla slišat?

Kot sem že rekla, ni bilo dileme, kaj boš odgovoril- ne bil ti, če ne bi lepo porožcal svojo odločitev. S polovico žemlje pa je tako- danes, ko imaš par kg preveč in nabasan želodec, lahko govoriš, da bi jo rade volje delil. Če bi pa kot mali fantič s pajčevino v želodcu to moral dan za dnem početi, pa ne vem, če bi to tako z veseljem počel. Daj bodi enkrat za spremembo dec na mestu in se ne delaj lepega no.



Glej, vedno je skakal v zrak, če je prišlo do neželjene nosečnosti, češ, moški mora prevzeti odgovornost, saj kdor seksa mora računat, da lahko pride tudi do tega. Ampak ko pa naštepajo 5 otrok, kje pa je tu odgovornost staršev do svojih otrok? A, tu pa ni potrebe po odgovrnosti, ker dokler je denar v državi za kaj drugega, naj bo tudi za otroke. Pa naj na tem mestu poudarim, da se niti malo ne strinjam s slovensko politiko in zadolževanjem za banke....
Ampak razmišljanje, če je za eno stvar,bo tudi za drugo nas je pripeljalo do tega, kjer smo zdaj, kot narod in kot posameznike, ki so živeli preko svojih zmožnosti. Ja, in tudi imele otroke na način, če je za enega bo tudi za drugega in tretjega.....

lp

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 19:33:30   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.

Ja, pa gremo naprej- Kdo pa sploh tu omenja najstniške nesreče, katere rezultat si tudi ti? Nihče.Kot ponavadi, ko bi moral skloniti glavo in priznati, da nimaš prav- začneš mešati jabolka in hruške in metati ven jolly karte, ki ne spadajo v to igro.
Pravica praviš...zakaj pa se ne bi smelo javno povedati, da se mi smilijo otroci staršev, ki delajo otroke, hranijo in skrbijo zanje pa ne? Se ti zdi, da nimaš te pravice ? Vredu zate , če se ti tako zdi in če se lahko ob tem mirno obrneš stran. Jaz mislim drugače. Jaz se ne morem kar stran obrniti. Pa tudi, če po tvoje to ni moja pravica, jaz v sebi čutim, da je to moja dolžnost. Seveda ne zakonska- moralna pa vsekakor.
Glede zgražanja pa- tudi ti se krepko zgražaš in to velikokrat takrat, ko nimaš nobene pravice in moralne dolžnosti. Pač ker ti nekdo ne paše. Pa naj bo zaradi spolne usmerjenosti, gospodarske urejenosti, prigod s Centri za socialno delo...takrat ropotaš, da je veselje, pa nimaš nobene zakonske pravice. Tudi takrat ne, ko dobiš za tvoje pojme prenizki otroški dodatek in previsok račun za vrtec. Takrat pozabiš na svojo toleranco in svetohlinsko masko odvržeš. Tokrat se seveda ne boš bunil, ker te zadeva za enkrat ne žuli osebno. Tudi mene ne- pa vseeno ne podpiram tega.

Eh Kalbo- si že slišal za ljudi s hrbtenico- ob takem tvojem pisanju se človek nehote vpraša, če si jo dal v pranje.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:02:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.


Zdaj ko ravno to omenjaš.....a se nisi ravno ti včasih "zgražal" nad tistimi, ki so na spolnosti spraševali ali je partnerka noseča ali ne....ali lahko zanosi, če sta pazila......kaj naj stori, ker ne bi še imela otroka......se mi zdi, da si bil ravno ti tudi med tistimi, ki so dajali nasvete "prej bi mislil/a.....kje si imela pamet, ko si delala otroka".....

Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp

user posted image




_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:14:04   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Je*enti, da se vam da, no...

Pa kaj vas boli ku*ac, koliko otrok ima kdo, pa zakaj jih ima toliko in ne več/manj, pa od česa živijo in kako živijo, pa... pa mater, no... dokler ne živijo od vašega denarja, vas nima kaj brigati, s čim si plačajo/kupijo, karkoli si pač že (ali pa si ne, pa bi si morali)... in s tem mislim vašega denarja... ne ga srat s kakšnimi floskulami, da so njihovi otroški dodatki tudi vaš denar, ker se financirajo iz davkoplačevalskega denarja, vi ste pa davkoplačevalec... vaš denar je tisto, kar imate na TRR... ko bo z vašega TRR izginil kakšen € za kakšno družino, ki štepa otroke zaradi socialne podpore, takrat se pa oglasite... ali pa takrat, ko bodo kampirali na vašem vrtu, ker ne bodo imeli kam drugam iti (ker bodo vse zapravili za Levis kavbojke, namesto za obrok kredita)... do takrat pa - res ne vem, kaj vas brigajo tuji otroci, tuje denarnice, tuje cunje, tuji avtomobili in, majkumilu, še celo cena tujih vinjet... a če jaz plačam cenejšo vinjeto, bi morali potem tudi vi?... e, cena ni odvisna od mene, ampak od velikosti vašega avta... tako, da nič meni recimo srat po glavi zaradi vaših stroškov.


Če delodajalec od plače VSAKEGA IZMED NAS odvede neko določeno vrednost, zaradi česar se njegova realna plača, oziroma tisto kar bi lahko bilo na TTR-ju zmanjša, čigav denar je potem to???
Jeste, ravno zato oz. vsaj načeloma zato, ker smo zaradi civilizacijskega nivoja ozaveščeni glede takšnih in podobnih družbenih anomalij, obstajajo ti odvodi katerih namen je civilizacijska, human(itarn)a, družbena, nenazadnje, ter zadnje čase tako razvpita socialna funkcija, vendar bi jih iz istega razloga - civilizacijskega, humanega, družbenega, socialnega itd. ne samo ne bilo potrebno izkoriščati, temveč jo spoštljivo negovati, ohranjati, se do nje kar se da zrelo ter odgovorno ravnati.

Konec koncev pa... skrbi vas celo to, kaj si o številu tujih (ne vaših!) otrok misli neka igralka, za katero morate poGooglati, da sploh najdete en njen film/predstavo?... get a life, no...


Ne podcenjuj Polone Juh, njenih (pa tudi marsikaterih drugih) igralskih sposobnostih. Če moraš guglati, to lahko pomeni, da enostavno nisi dovolj poučena.

sta pa že ta dva norveška pe*ra boljša s svojimi problemi... vsaj nekaj frišnega na RR... namesto klasičnih kurbirjev (Tjazy, Colt itd.) ste fasali toplovodarja, ki je po vrhu vsega še totalna papuča... ti kar skači v svoj skandinavski zrak, Lukka - sem te omenila samo za primerjavo z ostalimi patetičnostmi... v osnovi si pa bistveno bolj zanimiv od neke izjave neke Polone in od nekih komentarjev nekih forumašic... čisto gladek pa seveda kljub vsemu nisi.



Tokrat te še posebej vzamem na zob, od vseh ****čev na tem forumu, da ravno mene izpustiš??? Pa kdo te je vsa ta leta vztrajno in najbolj efektno (priznam, neskromno) ****l v glavo???

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:21:02   
petea
Uf, ste se razpisali, moram malo komentirat. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

zdej pa odgovori še pozitivno na moje vprašanje, ali se ti zdijo starši, ki so finančno preskrbljeni odgovori, če imajo več otrok, kot povprečna 2,8 ?


Kje si pa ti ta podatek pobrala?
Aktualno povprečje v Sloveniji je 1,6 otroka na žensko.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:21:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Dodatek za velike druzine pa je del druzinske ( natalitetne) politike tako kot povsod po svetu, ponekod bolj, drugje manj in ni del socialne politike,


Pravzaprav je z uveljavitvijo 'varčevalnega zakona' in omejitvijo prejemnikov dodatka za veliko družino samo na tiste pod določenim cenzusom tudi ta dodatek postal socialni prejemek.


P.S.: Poznam kar nekaj velikih družin. Živijo zelo različno - so v celem spektru, od socialnih problemov do zelo dobro situiranih.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:21:32   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zakaj potem recimo nižje cene vinjet za tiste z velikimi družinami....če je to res zgolj zavestna odločitev vsakega posameznega para.....?



Glede na to, kako so zakomplicirali vračanje dela zneska za dražje vinjete ter zadeve (še?) niso ustrezno potrdili s pogodbami med vpletenimi, se zna zgoditi, da so bile to bolj prazne besede pristojnih, v resnici pa bodo upravičenci ostali brez vračila ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:21:41   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Velike druzine, vse po vrsti in ne zgolj socialno ogrozene, dobijo dodatna financna sredstva s strani drzave - dodatek za velike druzine, ker so ne glede na njihov trenutni socialni status le te prepoznane kot kategorija z visjim tveganjem, d alahko zdrsnejo v pomanjkanje in revscino. To ni nagrada mami in atetu, da sta rodila veliko otrok, to je spodbuda, da ne glede na njihove sluzbe lahko rodijo se kaksno dete - ne odveze jih pa odgovornosti za iste.


Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:21:48   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
dokler ne živijo od vašega denarja, vas nima kaj brigati, s čim si plačajo/kupijo, karkoli si pač že (ali pa si ne, pa bi si morali)... in s tem mislim vašega denarja... ne ga srat s kakšnimi floskulami, da so njihovi otroški dodatki tudi vaš denar, ker se financirajo iz davkoplačevalskega denarja, vi ste pa davkoplačevalec... vaš denar je tisto, kar imate na TRR... ko bo z vašega TRR izginil kakšen € za kakšno družino, ki štepa otroke zaradi socialne podpore, takrat se pa oglasite...


Kerensa,
seveda je z mojega TRR izginil denar (tudi) za tiste, ki štepajo otroke zaradi socialnih podpor, kot tudi zaradi raznoraznih oblik izkoriščanja državnega proračuna, tako s strani velikih prikoritnikov kot malih ljudi, ki si na razne načine skušajo olajšati vsakdan (lažni samohranilci, delavci po sistemu sive in črne ekonomije ...); in me seveda zelo zanima, kako (dobro) država gospodari (tudi) z mojim denarjem, sploh, ker če jaz zaradi tega, kar mi odteguje od mojih prisluženih prihodkov ali zaradi njih, živim slabše, kot tisti, ki na račun svoje odločitve za nedelo in na račun raznih soc. transferjev živi boljše in lažje od delavcev, ki jih morajo financirati

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:24:46   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
dokler ne živijo od vašega denarja, vas nima kaj brigati, s čim si plačajo/kupijo, karkoli si pač že (ali pa si ne, pa bi si morali)... in s tem mislim vašega denarja... ne ga srat s kakšnimi floskulami, da so njihovi otroški dodatki tudi vaš denar, ker se financirajo iz davkoplačevalskega denarja, vi ste pa davkoplačevalec... vaš denar je tisto, kar imate na TRR... ko bo z vašega TRR izginil kakšen € za kakšno družino, ki štepa otroke zaradi socialne podpore, takrat se pa oglasite...


Kerensa,
seveda je z mojega TRR izginil denar (tudi) za tiste, ki štepajo otroke zaradi socialnih podpor, kot tudi zaradi raznoraznih oblik izkoriščanja državnega proračuna, tako s strani velikih prikoritnikov kot malih ljudi, ki si na razne načine skušajo olajšati vsakdan (lažni samohranilci, delavci po sistemu sive in črne ekonomije ...); in me seveda zelo zanima, kako (dobro) država gospodari (tudi) z mojim denarjem, sploh, ker če jaz zaradi tega, kar mi odteguje od mojih prisluženih prihodkov ali zaradi njih, živim slabše, kot tisti, ki na račun svoje odločitve za nedelo in na račun raznih soc. transferjev živi boljše in lažje od delavcev, ki jih morajo financirati

Točno tako.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:33:21   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.


Zdaj ko ravno to omenjaš.....a se nisi ravno ti včasih "zgražal" nad tistimi, ki so na spolnosti spraševali ali je partnerka noseča ali ne....ali lahko zanosi, če sta pazila......kaj naj stori, ker ne bi še imela otroka......se mi zdi, da si bil ravno ti tudi med tistimi, ki so dajali nasvete "prej bi mislil/a.....kje si imela pamet, ko si delala otroka".....


Tisto je bilo zgražanje v popolnoma drugem kontekstu in s tole temo nima nobene povezave. Če se ti da pioišči, meni se ne. Tisto je blo na temi, ko en ogorčeno jamra, kaj da mu je naredila, da noče it na splav.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:35:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Glede na to, kako so zakomplicirali vračanje dela zneska za dražje vinjete ter zadeve (še?) niso ustrezno potrdili s pogodbami med vpletenimi, se zna zgoditi, da so bile to bolj prazne besede pristojnih, v resnici pa bodo upravičenci ostali brez vračila ...



Po moje ne bodo ostali brez vračila.....se pa take zadeve na državni ravni znajo zavleči za nekaj mesecev.....sicer pa še ne gori voda......do 31.1. velja še stara vinjeta.....in jaz še skoraj nisem doživela, da bi državni organ dal kaj "prej ven" kot je pa zadnji rok, običajno je vse po roku......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:36:44   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kot sem že rekla, ni bilo dileme, kaj boš odgovoril- ne bil ti, če ne bi lepo porožcal svojo odločitev. S polovico žemlje pa je tako- danes, ko imaš par kg preveč in nabasan želodec, lahko govoriš, da bi jo rade volje delil. Če bi pa kot mali fantič s pajčevino v želodcu to moral dan za dnem početi, pa ne vem, če bi to tako z veseljem počel. Daj bodi enkrat za spremembo dec na mestu in se ne delaj lepega no.



Kaj za vraga pa ti veš, kaj sem delil in kaj ne. Spet stvari razumeš po svoje in si jih obrneš točno tako da tebi paše in potem s prstom kažeš na druge, da počnejo točno to.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:37:44   
Lukka
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Do kam ste vi to temo pripeljali... uf, se mi niti ne da it vsega brat,!
Joj... a vam je se zmeraj krivo, da ima druzina vec otrok?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:38:22   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp


Ja, točno tako, sam povezave s tole temo nikakor ne vidim, mogoče me moraš razsvetlit.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:41:07   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.

Ja, pa gremo naprej- Kdo pa sploh tu omenja najstniške nesreče, katere rezultat si tudi ti? Nihče.Kot ponavadi, ko bi moral skloniti glavo in priznati, da nimaš prav- začneš mešati jabolka in hruške in metati ven jolly karte, ki ne spadajo v to igro.
Pravica praviš...zakaj pa se ne bi smelo javno povedati, da se mi smilijo otroci staršev, ki delajo otroke, hranijo in skrbijo zanje pa ne? Se ti zdi, da nimaš te pravice ? Vredu zate , če se ti tako zdi in če se lahko ob tem mirno obrneš stran. Jaz mislim drugače. Jaz se ne morem kar stran obrniti. Pa tudi, če po tvoje to ni moja pravica, jaz v sebi čutim, da je to moja dolžnost. Seveda ne zakonska- moralna pa vsekakor.
Glede zgražanja pa- tudi ti se krepko zgražaš in to velikokrat takrat, ko nimaš nobene pravice in moralne dolžnosti. Pač ker ti nekdo ne paše. Pa naj bo zaradi spolne usmerjenosti, gospodarske urejenosti, prigod s Centri za socialno delo...takrat ropotaš, da je veselje, pa nimaš nobene zakonske pravice. Tudi takrat ne, ko dobiš za tvoje pojme prenizki otroški dodatek in previsok račun za vrtec. Takrat pozabiš na svojo toleranco in svetohlinsko masko odvržeš. Tokrat se seveda ne boš bunil, ker te zadeva za enkrat ne žuli osebno. Tudi mene ne- pa vseeno ne podpiram tega.

Eh Kalbo- si že slišal za ljudi s hrbtenico- ob takem tvojem pisanju se človek nehote vpraša, če si jo dal v pranje.


V temle postu si nametala Jolijev da je veselje.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:43:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Tisto je bilo zgražanje v popolnoma drugem kontekstu in s tole temo nima nobene povezave. Če se ti da pioišči, meni se ne. Tisto je blo na temi, ko en ogorčeno jamra, kaj da mu je naredila, da noče it na splav.



Govoril si oz. govoriš o pravici do zgražanja oz. o tem, da se nihče nima pravice zgražati nad nikomer in poimenovati nekoga kot neodgovornega v tako intimnih zadevah kot je spočetje otroka.....user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:44:11   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kot sem že rekla, ni bilo dileme, kaj boš odgovoril- ne bil ti, če ne bi lepo porožcal svojo odločitev. S polovico žemlje pa je tako- danes, ko imaš par kg preveč in nabasan želodec, lahko govoriš, da bi jo rade volje delil. Če bi pa kot mali fantič s pajčevino v želodcu to moral dan za dnem početi, pa ne vem, če bi to tako z veseljem počel. Daj bodi enkrat za spremembo dec na mestu in se ne delaj lepega no.



Kaj za vraga pa ti veš, kaj sem delil in kaj ne. Spet stvari razumeš po svoje in si jih obrneš točno tako da tebi paše in potem s prstom kažeš na druge, da počnejo točno to.


Ne Kalbo, jaz ves čas vlečem v eno smer- ti begaš sem in tja in sam sebi stopaš po repu user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:46:01   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp



Ja, točno tako, sam povezave s tole temo nikakor ne vidim, mogoče me moraš razsvetlit.

Here we go again. Nič ne vidim - spet sem postal prikladno slep in dementenuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:46:19   
kalbo
Ti kar živi v svojih iluzijah še naprej.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:47:39   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp



Ja, točno tako, sam povezave s tole temo nikakor ne vidim, mogoče me moraš razsvetlit.

Here we go again. Nič ne vidim - spet sem postal prikladno slep in dementenuser posted image


Se ti ti dve temi res zdita enaki oziroma med seboj povezljivi?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:48:19   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kljub temu, da si težak kot kit in trmast kot mula, svetohlinski kot lisica ...in nikoli nič kriv tako kot naš najmlajši- sem jaz še vedno dovolj naivna, da si mislim, da spadaš pod 9 in 10.user posted image



Ja, pretežak sem pa res, ene pet kilc dol mi nebi škodlo.

In ja, moji trije so načrtovani in zaželjeni, želja je bila v začetku po več, samo je razum rekel dovolj. To mi pa še vedno ne da pravice, da bi se javno in na glas zgražal nad komerkoli in v tem je vsa poanta. Konec koncev sem sam plod najstniške "nesreče", po današnje neodgovornosti, pa ne vem, če bi se zgražal nad tem, saj sem rad na svetu.

Ja, pa gremo naprej- Kdo pa sploh tu omenja najstniške nesreče, katere rezultat si tudi ti? Nihče.Kot ponavadi, ko bi moral skloniti glavo in priznati, da nimaš prav- začneš mešati jabolka in hruške in metati ven jolly karte, ki ne spadajo v to igro.
Pravica praviš...zakaj pa se ne bi smelo javno povedati, da se mi smilijo otroci staršev, ki delajo otroke, hranijo in skrbijo zanje pa ne? Se ti zdi, da nimaš te pravice ? Vredu zate , če se ti tako zdi in če se lahko ob tem mirno obrneš stran. Jaz mislim drugače. Jaz se ne morem kar stran obrniti. Pa tudi, če po tvoje to ni moja pravica, jaz v sebi čutim, da je to moja dolžnost. Seveda ne zakonska- moralna pa vsekakor.
Glede zgražanja pa- tudi ti se krepko zgražaš in to velikokrat takrat, ko nimaš nobene pravice in moralne dolžnosti. Pač ker ti nekdo ne paše. Pa naj bo zaradi spolne usmerjenosti, gospodarske urejenosti, prigod s Centri za socialno delo...takrat ropotaš, da je veselje, pa nimaš nobene zakonske pravice. Tudi takrat ne, ko dobiš za tvoje pojme prenizki otroški dodatek in previsok račun za vrtec. Takrat pozabiš na svojo toleranco in svetohlinsko masko odvržeš. Tokrat se seveda ne boš bunil, ker te zadeva za enkrat ne žuli osebno. Tudi mene ne- pa vseeno ne podpiram tega.

Eh Kalbo- si že slišal za ljudi s hrbtenico- ob takem tvojem pisanju se človek nehote vpraša, če si jo dal v pranje.


V temle postu si nametala Jolijev da je veselje.


No kar poberi jih in mi jih pokaži...


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?